oio of eri OUDERS, BALANGRIJK BERICHT Inhuldiging van Mijnheer LEON FLYPS als Burgemeester van Wuiveringem, op Zondag 25 Oktober 1936 .10. nopens de Vergeet niet de speciale plakbrie ven te raadplegen die de nieuwe ver- deelingsplans der loten uitleggen PLAN A. Een biljet op honderd wint 1.000 frank (aanduiding der winnende biljetten door de twee laatste cijfers). Een groot aantal loten van 2.500 tot 100.000 frank. Een groot lot van I miüloen. Het groot lot: 2 1/2 tniüloen» PLAN B. Een biljet op tien wint 100 frank (aan duiding der winnende biljetten door het laatste cijfer). 61.310 Loten van 100 tot 100.000 frank, Het groot lot: 1 miljoen, RIJK VOOR 50 FRANK VERDONCK - MINNE, ZONEN HENDRIK SERRUYSLAAN, Nr 7, OOSTENDE We gaven verleden week de beschrij ving der plechtige inhuldiging van Mijn heer Leon Flyps als Burgemeester van Wuiveringem. Hier nu geven we de uitgesproken lees treden en de Opschriften. Intusschen houden we eraan de nieu we Heer Burgemeester ook onze beste gelukwenschen bij zijne vereerende be noeming aan te bieden. co> FEESTREDE uitgesproken door Zeer Eerw. Heer Pastoor Dewancker. Mevrouw, Mijnheer de Burgemeester, Hceren en Vrienden, Het komt ook den Pastoor toe openlijk den nieuwen Burgemeester zijne hulde en Welgemeende wenschen aan te bieden. Mijne taak valt niet lastig bij men- schen, die allen eensgezind en opgeruimd in de feestende rangen daareven traden, en den Eerzamen Gevierde eene prinse lijke intrede hielpen bezorgen. Het gaat Wel óm het woord te voeren, als men voor- Bi' verzekerd is van ieders instemming. Mijn woord weze dan een hartelijk wel- !kom aan den hoogsten vertegenwoordiger van 's Konings gezag onder ons, en eene Witirig van hoopvol verwachten. Gedurende den feestelijken stoet hoor den wij de schoolkinders bezingen hoe dat uw volk, te midden intreê-sier, een (wijs bestier begroet als gulden droom. Wij laten het aan de kleinen zoo hunne blijde gevoelens te vertolken; maar met de jaren werden wij meer nuchter aan geleid. Laat varen nog, dat wij aldus een nieuwen Pastoor verwelkomen, die heel Vreemd ons toegezonden wordt, en dien wij volop moeten leeren kennen. Hier tchter is dat geenszins het gevalsedert Jaren kennen wij M. Leon met ziin vrien delijk voorkomen, met zijne gedienstig heid, met zijne jeugdige werkkracht. Gij Weet allen met mij hoe dat hij aan een beste school werd gevormd; en daareven herdacht de Heer Secretaris met aandoe ning liet wijs bestier van M. Leon's Wel edelen Oom, Heer Jonker Arthur Mer ghelynck zaliger. Zijne voetstappen zullen keker tot elks voldoening bewandeld wor den Mevrouw zal daartoe, op haar ge kende stille manier, het hare bijbrengen, en bescheiden weten te wijzen op de hoog staande voorbeelden van haar Edelen Ge- jnaal. Een schoon verleden staat dus borg voor het heden. Vooruit dan, Heer Burgemeester I En hier wil ik de moeilijkheden geenszins verdoezelende dag van heden brengt een Scherpe tegenstelling met wat de dag vaij, morgen wezen zal. Heer Burgemeester, gij kwaamt achteraan gereden, rustig in een open praalkoets gezeten, terwijl de jui chende dorpelingen allerwege uwe eere- wacht vormden; van morgen af keeren de tollen voorgoed om; gij staat vorenaan om allen te leiden, en den zwaarsten last te dragen den kapitein gelijk, die zij ne soldaten ten strijde voert, en op den Zegedag alleen de laatste komt gereden. Maar uw karakter is er niet naar om te versagen en tegenheden te duchten, en daarbij, gij rekent beslist op den goeden W il van allen. Wel, Heer Burgemeester, die is U ver zekerd Wuiveringem wist de eeuwen door zijne edele bewoners van Beauvoor- de op prijs te stellen en vond er weder- keerig steun en bescherming; op heden is het gelukkig die traditie heraan te knöopen. Uw volk toonde U zijne gene gen gevoelens bij die vorstelijke ont vangst; en gij weet het, het blijft er ge trouw aan in latere dagen. En waarom Zou den Pastoor hiér zichzelf niet ver noemen? Reken ook ten volle op hem. Wij kennen elkander sedert een goed 'Jaar, onderhielden ons weieens vertrou welijk en begrijpen en verstaan malkaar; wij weten beiden wat wij willen, en gaan recht op ons doel af. En mag er niet eens gezinspeeld wor den op het heerlijk feest van Christus- Koning. dat wij heden vieren? Wij staan alle twee op een vertrouwenspost in den hoogen dienst van dien Koning der eeu wen wij hebben te doen met menschen, die burgers zijn en christenen meteen dat scheidt men niet willekeurig, ze blij ven christene burgers. Geen wonder dan ook dat tijdelijke en geestelijke belangen meestal ineenloopen, en dat wij bijgevolg óp malkaar zijn aangewezen. Zoodan, Heer Burgemeester, wij stellen in beoefe ning het vers, op een der huizen van 't dorp aangebracht: Steeds hand in hand, en saam vooruit! Zoo wordt de groei van 't kwaad gestuit, En breiden liefde en recht zich uit. Wij behartigen toch éénzelfde doelde alzijdigen welvaart en vooruitgang van die ons werden toevertrouwd en die ons even nauw ter harte liggen. Dat betrachten jivij saam; en dat komt er door het stich ten van ordewant, orde baart rust, en rust baart vrede; volgens bet gevleugel de woord van den H. AugustinusVrede Is rust in orde. Zoo gaan wij saam vooruit 111 jaar 11a jaarde Hemel bevruchte ons méflsqhe- lijk pogen .-«o» FEESTREDE van wegen» Heer Henri Hoste, d.d. Burgemeester. Mijnheer de Burgemeester, Als oudste lid van den Gemeenteraad aanzie ik het als eenen plicht hier een woordje te zeggen. Toen ik U, Mijnheer de Burgemeester, belkom heette bij het aankomen op het gehucht Zwaantjezegde ik dat gij goudt kunnen bestatigen hoe iedereen ge- wedieverd heeft om U op waardige wijze limine gehechtheid te betoonen. Die schoo- pe stoet, ik mag zeggen, die prachtige stoet, al die lofbetuigingen zijn toch tref fende bewijzen van de genegenheid, de gehechtheid en de dankbaarheid tegen over Mevrouw Merghelynck, uwe acht bare Tante, en ook aan U. Laat "mij toe, Mijnheer de Burgemees ter, U te zeggen dat er nogal vele van U verwacht wordt. Dikwijls is er gezegd geweest: «Mijnheer Leon heeft 'ncn lan gen arm.Eu inderdaad het is bekend dat gij goede betrekkingen bezit met man nen van groot aanzien. Hoevele zijn er niet die door uwe tusschenkomst eene goede en winstgevende positie verkregen hebben? Onder opzicht van soldaten dienst! Hoevelen ontmoet men niet van hier en ook van naburige gemeenten, die, OP de wijze van de gewesttaai, zeggen: 'k Had bij den troep een karotvast tengevolge van de tusschenkomst van Mijnheer Leon en zijne Familie.». Onlangs nog werd U gevraagd door «enige verminkten om betere tegemoet koming te verkrijgen als toelage wegens hunne lichaamsgebreken. Na korte dagen hebt gij, Mijnheer de Burgemeester, zoo gelukkig geweest melding te bekomen dat liw verzoek ingewilligd was en dus eene hiildere toelage verleend werd aan uwe beschermelingen. De behoeftigen en armen hebben altijd steun en troost bij U gevonden en heb ben zekerlijk vertrouwen, nu minstens en mogelijks ruimer hulp en bijstand van U te mogen verwachten, ten anderen uwe achtbare en milddadige Tante zal U ge noegzaam aanwakkeren om bekenden en zelfs bedekten of verdoken nood te leni gen. Ook wordt van U verwacht, Mijnheer d? Burgemeester, dat gij zult samenwer ken met de Geestelijke Overheid om een drachtig te wedijveren voor.geestelijk cn stoffelijk welzijn uwer parochiauen. Ik eindig, Mijnheer de Burgemeester, met U een lang en verdienstelijk bestuur te wenschen. En nu zou ik willen vorenstellen de glazeji t# heffen <yj ii drinken £2 dl MIJNHEER LEON FLYFfc gezondheid van de achtbare Mevrouw Douairière Arthur Merghelynck en haren Neef, onzen Heer Burgemeester, de beide helden van het feest. FEESTREDE Van den Heer Gemeentesekretarlj, Geachte Heer Burgemeester Mevrouw, Eerwaarde Heeren, Mijne Heeren, Heden viert de gemeente Wuiveringem de inhuldiging van haren nieuwen Burge meester. Het past dat, op dergelijk feest, de Ge- meentesekretaris het woord neemt om, in naam van den Gemeenteraad, hulde te brengen aan deze die gevierd wordt. Het is met een waar genoegen dat ik aan dezen plicht voldoe j bijzonderlijk dat ik weet dat uw benoeming, geachte Heer Burgemeester, niet alleenlijk den wensch vervult van geheel den Gemeenteraad, maar ook voldoet aan het verlangen van al de inwoners der gemeente. In zitting van 28 September 1936, heeft de Gemeenteraad, met algemeene stem men, U, als eerste kandidaat voor het ambt van Burgemeester voorgedragen. De bevolking, bij het vernemen dezer geluk kige beslissing, was oprecht verheugd, en het was met een waar ongeduld dat zij uwe benoeming tot Burgemeester verbei de. Bij Koninklijk Besluit van 16 Oktober 1936 heeft Zijne Majesteit de Koning, U bekleed met het hoogste gezag op de ge meente. Onnoodig hier te zeggen met hoeveel geestdrift deze benoeming vernomen is geweest. De algemeene versiering der wo ningen, de prachtige optocht welke gij daareven in oogenschouw hebt genomen, zeggen genoeg, en waarlijk mag ik hier verklaren Mijnheer de Burgemeester, dat de keus, de roep van den Koning, de roep van het volk is. Ik zegde daar juist dat gij, Mijnheer de Burgemeester, bekleed zijt met het hoog ste gezag op de gemeente, en ik voeg er bijook met de grootste verantwoorde lijkheid. Ik weet dat gij voor deze verantwoor delijkheid niet terugschrikt, en ook dat gij weet dat gij, geachte Heer Burge meester, een zware last op uwe schou ders hebt genomen. Gij hebt dit willen doen zonder persoonlijk belang, maar en kel en alleenlijk met liet doel het welzijn van geheel de gemeente van Wuiveringem te betrachten. Gij zult, Mijnheer de Burgemeester, ik ben ervan overtuigd, uwe beste krachten wijden aan de schoone taak die U wacht gij zult allen en iedereen bijstaan en hel pen waar het mogelijk is: gij zult de ge meente besturen met wijsheid en liefde 0111 zoodoende, de stappen te volgen van één onzer vroegere roemrijke Burgemees ters, den Weledelen Heer Jonker Arthur Merghelynck, uwen Oom zaliger, die van onze gemeente een der gelukkigste dor pen maakte van geheel Veurne-Ambacht. In dit werk, uw ideaal, zal de Gemeen teraad U van harte bijstaan, met U sa menwerken, hand in hand, opdat ons Wuiveringem gelukkig zoude mogen blij ven en opdat het, in alle opzichten, als voorbeeld aan al de gemeenten van het omliggende zoude mogen gesteld worden. Tot het bereiken van uw doel, zal ik als Gemeentesekretaris. U mijn beste hulp verleenenik zal U helpen in de maat van mijn kunnen, gelijk wanneer en zon der nieten, enkel en alleenlijk met het verlangen van wel te doen, en van ook mijn deeltje hij te brengen voor den wel vaart en bloei van Wuiveringem in 't al gemeen en van ieder inwoner in 't bij zonder. Mijnheer de Burgemeester, Ik eindig met de wensch dat gij vele jaren dit hooge ambt zoudet mogen be- kleeden, dat uw Burgemeestersambt vele vruchten zoude mogen dragen, en dat gij veel voldoening zoudet mogen sma ken in de uitoefening van Uw Burgemees terschap. Ik wensch U oprecht geluk met uw Wuiveringem, en ook zeg ik Wuiverin gem hartelijk proficiat met haren nieu wen Burgemeester. 'k Heb gezegd. FEESTREDE van wegen» de H. Bolle, Veldwachter. Achtbare Heer Burgemeester, Gezegend hij, die het bestuur van zijne dierbare gemeente 111 handen neemt vol gens den uitdrukkelijke» wil der bevol king. De harten uwer geliefde inwoners wa ren vervuld met geestdrift en blijdschap, toen de goede mare uwer benoeming ons toekwam. Inderdaad, wij mochten onze tevreden heid en ons geluk uitdrukken, omdat de keus gedaan door Zijne Majesteit den Koning al onze verlangens verwezenlijkt heelt. Geliefde Heer Burgemeester, uwe zoo lief geprezene Tante, Mevrouw Douai rière Merghelynck, en gij hebben de ach ting en genegenheid van 't volk verdiend. De deugden van nederigheid, goedheid, menschlievendheid en vooral milddadig heid, zijn de kenmerken van eene waar dige loopbaan. Uw bevoegdheid, Heer Burgemeester, in zaken van maatschappelijke belangen en werken zijn een verzekerde waarborg van al het goede, dat gij zult weten te stichten voor ons geestelijk en stoffelijk welzijn. Uw geliefde Oncle zaliger, Mijnheer Jonker Arthur Merghelynck, heeft ge durende meer dan twintig jaren de be langen van zijne geliefde bevolking warm ter hart genomen. Veel, oneindig veel, heeft hij gedaan op alle gebied, zooda nig dat zijne duurbare nagedachtenis nog altijd in eere gehouden wordt onder de ouderen van ons. Waarom zouden wij geen onwankelbaar betrouwen mogen stellen in U?? Neen, wij gelooven niet, dat gij ons zult teleurstellen in ons vertrouwen, maar dat Uedele de waardige voetstappen zult na volgen van dezen, die eens was de trots van onze gemeente, een ware, echte Bur gervader. Intusschen wees er van verzekerd, ge liefde Heer Burgemeester, dat gij in uwe stoere werking zult mogen rekenen op eene flinke medewerking van uw ieverig Gemeentebestuur, dat U diep in 't harte draagt. Indien uw last zwaar is, zal hij U ver licht schijnen en U een ware troost zijn. dat al uwe ondernemingen zullen be^nt- ï'üttrdSff a*il M¥£j ygryvaqJitijig, - Moge de Almogende U zegenen. U be waren in uwe flinke gezondheid, U onder steunen in uw bestuur, om U na tal van jaren opnieuw te mogen vieren tot ver heerlijking van uw naam en tot groei en bloei van onze geliefde gemeentel En ik. als nederige dienaar van uw ge liefden Oncle zaliger, ben fier en gelukkig mijn laatste dagen als dienstdoende veld- .wachter te kunnen slijten onder het be stuur van een hoogst geliefden volks vriend. En nu roep ik U toe, uit volle borst, in mijn naam en in naam van al de goede ingezetenen uwer dierbare gemeente: Heil, onzen gevierden Burgemeester I Drie maal heil, onzen waardigen Bur gervader I 1 to> FEESTREDE uitgesproken door het Dienstpersoneel van 't Kasteel. Mijnheer de Burgemeester, Door het dienstpersoneel van 't kasteel werd ons opgedrongen op dezen heuge- lijken aanstellingsdag. aller gevoelens bij Ued. te vertolken. Wij gevoelen ons ver- nard en onbeholpen voor deze kiesche taak en willen het met bloemen beproe ven de spreuk van onzen grooten Gezellé .indachtigt «Elke bloeme spreekt haar tale. Wil derhalve, Heer Burgemeester, de- ten ruiker van najaarsbloemen aanvaar- ten Hij Is frischtoo worden onze gevoe lens van dankbaarheid en genegenheid op heden verjongd; Hij is geurig en kleurig: zoo willen wij voort onze gevoelens door daden van af hankelijkheid en dienstwilligheid vertol ken, in uwen huiselijke» kring vooreerst, in uw openbaar optreden van heden ai daarbij; Najaarsbloemen houden doorgaans het langst: zoo bieden onze gevoelens in da den omgezet weerstand aan den tijd, en Uiten zij zich immer voort met steeds vernieuwden kracht als reeds lang de bloemen zijn verslenst en de suiker is vergaan. Leve lang onze nieuwe Burgemeester in wiens dienst wij met verdubbelde fier heid staan. «0» FEESTREDE uitgesproken namens de Schooljeugd, Geachte Heer Burgemeester, Het is voor ons een groote eer, als afgezanten der schooljeugd, voor Ued. te mogen verschijnen, om in naam van mees ter en leerlingen der gemeenteschool, U onze beste gelukvvenschen aan te bieden. Zijne Majesteit Leopold, onze geliefde Koning, heeft het behaagd, U tot Burge meester van onze goede gemeente aan te stellen; hierdoor voldeed hij aan de al gemeene verwachting der bevolking. Gij hebt gezien, Mijnheer de Burge meester, met welke geestdrift gij op lie den werd ingehaald, hoe feestelijk de hui zen waren versierd, hoe iedereen U vol genegenheid toelachte, en verheugd was met U. Het is omdat men in U verwacht, den goeden Burgervader, die zijne beste krach ten ten dienste stelt van zijne medebur gers, op wien men immer zal mogen re kenen in moeilijkheden en tegenspoed, die voor elkeen raad, en voor ieder den weg cent. Wij ook, leerlingen der gemeenteschool en toekomstige burgers, zijn verheugd op dezen heuglijken dag. Wij ook, zien hoop vol naar U, en zijn overtuigd dat ons onderwijs en onze opvoeding U nauw aan 't herte zullen liggen. Wij zien in U, den vertegenwoordiger des Konings, het burgerlijk hoofd der ge meente. Itnmer zullen wij U onzen eerbied en onze liefde scheuken welke wij koes teren voor het gezag, dat U ook door God wordt toevertrouwd. Wij zullen den Almogende bidden dat Hij U licht en sterkte verleene. om uwe moeilijke taak tot eenieders welzijn te volvoerén, dat Hij U ook gezondheid en kracht schenke, op dat gij vele jaren aan onze genegenheid moget bewaard blijven. Om te eindigen, aanvaard geachte Heer Burgemeester, met dezen bloemen- ruiker, de verzekering der oprechte gevoe lens van eerbied en genegenheid van,wège De leerlingen der Gemeenteschool. Hunne afgezanten, Marcel Rousseemv en Jozef De Witte. Wuiveringem, 25 Oktober 1936. «o»— FEESTREDE uitgesproken namens de Familie Samper». Mijnheer de Burgemeester, In naam mijner familie heb ik de eer U heden geluk te wenschen, ter gelegen heid uwer aanstelling als eersten .Raads heer van Wuiveringem. Wat zijn wij verheugd U in ons mid den te mogen ontvangenWat zijn wij den Koning dankbaar, omdat hij het be stuur der gemeente in zulke wijze han den heeft toevertrouwd. In liet belang der stoffelijke en zede lijke welvaart der gemeente is niemand beter geschikt dan gij dit ambt te beklee- den. Immers gij bezit daartoe al de ver- eischte hoedanigheden, en gij moogt voor zeker de eerste genoemd worden voor wat verdienste en bekwaamheid aangaat. Door mv minzaam karakter en uw vriendelijken omgang met uwe medeburgers, hebt gij hunne genegenheid weten te winnen, het geen U zal aansporen, wij zijn er ten volle van overtuigd, om alles in 't werk te stellen om uw lastig ambt tot welzijn uwer onderdanen uit te oefenen. Wij hebben ook uwe benoeming met des te grooter genoegen vernomen omdat gij een vurige voorstander zijt van on derwijs, vooruitgang en volksbeschaving. Nogmaals. Heer Burgemeester, ontvang onze hartelijke en welgemeende geluk- wenschen. Gabrielle Sampers. HULDELIED Kan den Heer Burgemeester door de Kinderschaar, In feestdos rondgeschaard Wil, Burgemeester waard, Ons jonge schaar, U welkom lieeten warm Verwacht door rijk en arm, Ons wensch is dat Gods arm U lang bewaart God leene U kracht naar roep Zoo bidt ons kindergroep, In zingend koor. Volg vroom liet rijzend pad. Dat Heer Oom vóórbetrad. E11 geef nooit mismoed vat, Nooit 't kwaad gehoor. Op Beauvoorde's kasteel Gaf les en voorbeeld veel Uw Eed'len Oom Uw volk herdenkt ze fier, E11 groet uw wijs bestier. Te midden intreê-sier, Als gouden droom. Wuiveringem, 25-10-'36. «o» ANTWOORD van den Heer Burgemeestef, Mijn eerste woorden moeten een uiting zijn van dank ten opzichte van de bur gerlijke en geestelijke overheden voor hun vereerende aanwezigheid. Ik richt mij in 't bijzonder tot U, Mijnheer de Pastoor, Heer Buikaert, lid der Bestendige Depu tatie, Heer Sekretaris, Heer Bolle, die uw geiukwenschen op zoo 'n voortreffelijke wijze hebt uitgedrukt. Aan uw lofspraak ben ik zeer gevoelig en ik zal niet nalaten mijn beste krachten aan te wenden om ae waardig te zijn. Ik dank ook mijn '.tienden, die dit heuglijk feest zoo innig hebben meêgeleefd en aldus een nieuwen blijk gaven van hun genegenheid. Aan U, Heeren Gemeenteraadsleden, die ook, en niet het minst, recht hebt op mijn dank en op wier loyale medewerking ik inmiddels beroep doe, komt de taak toe mijn gevoelens bij de inwoners van Wui veringem te vertolken. Het vertrouwen dat ze In mij stellen, de eendrachtige in spanning van groot en klein om door versiering en beviakking het feest te doen slagen, de gulle ontvangst die mij is te beurt gevallen, dit alles heeft mij diep getroffen en de herinnering eraan zal mij steeds bijblijven. Wil hun zeggen dat het in mijn bedoeling ligt, door rechtvaardig bestuur in samenwerking met de geeste lijke overheid, dezen geest van eendracht, dien vele gemeenten ons mogen benijden, nog aan te wakkeren, dat ik zooals het uwen wensch is oud-burgemeester wijlen Ridder Merghelynck tot voorbeeld nemen wil en in bescheiden mate zijn voetstap pen zal trachten te volgen. Zeg hun nog dat ik weet dat de plichten dewelke ik thans te vervullen heb gewichtig en me nigvuldig zijn, dat ik er mij niet aan ont trekken zal, dat elk op mijn toewijding rekenen mag. Mevrouw Merghelynck, die zich deelzaam voelt in de eer die onze familie bewezen wordt, verzocht mij U ook in haar naam te danken. Gevoegd bij de onderscheiding dewelke haar verleden jaar werd toegekend, wij bewaren allen het aandenken van het feest hetwelk ook toen zoo spontaan en zoo eensgezind werd op touw gezet, ziet zij er het bewijs in, dat de door wijlen haar echtgenoot al hier bewezen diensten en haar eigen stille werking, te Wuiveringem en aan hoogerhand gewaardeerd worden. Het stemt haar tot tevredenheid en gëldt als aanmoediging. Mijne Heeren, ik stel thans een heil dronk voor tot het Vorstenhuis en op het welzijn en den bloei van onze goede ge meente Wuiveringem. HIER VOLGEN NU OPSCHRIFTEN Bij Henri Maarten! Ik roep hier zonder schromen Heer Burgemeester wel gekomen. Bij Leopold Boudeweel: Hier op het gehucht dezer gemeentj Woont het huisgezin Boudeweel En wij zijn blij gezind Omdat ik en vrouw U bemin, Daarom pareeren wij voor ons meeste? Omdat gij voor ons zijt Burgemeester Bij Maurits Billiau: Hier 111 dit klein straatje Is 't al marchand en bendewerk Waar Boudeweel Leopold Verkoopt vet en petrol En Maurice Billiau versche vlscli Bij stoet of kermis. Proficiat Heer Burgemeester. Bij de Weduwe Cosman: Vandaag is Wuiveringem in feesï Elk sierde en pintte om 't meest Om U, ons Burgemeester, te viereq Mocht gij ons jaren bestieren, Bij Camiel Rousseeuw: Vandaag is ieder welgezind Alle huizen zijn gepint Jong en oud roepen met klank De nieuwe Burg'meester leve lan£, Bij Louis Deberdt: Ik ben de baas van 't plein Daarom sta ik op 't asscin Om te kijken boven alle liên Voor den nieuwen Burgemeester ïe zien. Bij Henri Fache: Mijnheer de Burgemeester Fache en Hoornaert wonen hier We zijn vandaag in vol plezier We drinken uit 't patersvat Want morgen zijn we toch plat. Aan het Gemeentehuis! De keuze van uw volk Werd keus ook van den koning Blijf lang zijn -wijze tolk In dees genjeeutewoniug. Bij Camiel Dewaele: Proficiat Heer Flyps Leon Als Burgemeester wees hier welkom Hóud steeds de goede faam in eer. Van de beauvoorde's edelen Heer Bekleed uw ambt met liefde en trouW Zóo geniet gij ieders gunst, zooals Mevrouw Bij de Weduwe Bontei Hulde aan den Heer Burgemeester Bij Julien Ceulenaere: Op Mijnheer Flyps inhaling Komt hier menig vreemdeling Toeloopen om te zien Wat men zeggen zal van dien. Burgemeester is hij genoemd E11 van alleman geroemd Zoo hij met zijn wijsheid overal Wuiveringem besturen zal. Bij Remi Cornette. Uit ter herten wenschen wij Heil en welkom, gul en blij Wijze werking, wijs bestier U, eed'le Burgemeester, hier. Bij Camiel Haese; Heer Burgemeester Wees gegroet Wij hopen van U alle goed. Bij Remi Hannon: Elks gelaat van vreugde blinkt Ieders stemme blij nu klinkt Klein en groot", 't is al verblijd Omdat gij hiér nu Burgemeester zijt. Bij Henri Houck: Men hoort voorwaar door alle monden De goedheid en den lof verkonden Van Burgemeester die op dezen dag Bij feestgewaad, bij trommelslag En klank en zang en eerestoet Hier zijn plechtig intree doet, Hij leve lang dat wenschen wij Bevrijd van kwaad, va» lijden vrij E11 voert burgemeesterschap met kracht Tot heil van Wulveringems geslacht, Bij Frans Cappelaere: De bakkerij de zonnebloem Wenscht U, Burgemeester, heil en roem. Bij August Lowagiei Het is 't gebruik in dezen tijd Dat ieder zorgt voor zijn profijt Daarom zal ik mij niet geneer en Mij voor uw werk te presentecren, Bij Camiel Bochoudt: De Burgemeester heeft noch peerd noch [karren 'k Moet ook niet scherpen zijn scharren Maar geeft hij mij ander werk Ik smeed het voor hem kloek en sterl^ Bij Jerome Dehrock: Ik werk in cement en beton En wenscht U, Burgemeester, welkora Daarom zal ik mij niet geneeren U mijn metselwerk te presenteeren Ik moet U nog op 't volgende wijzen Ik werk aan genadige prijzen. Bij Emiel Hoste: Alhoewel het buiten Winter maakt Is het gloed en vuur dat 't harte raakt Het jubelt: Mocht ge in uw ambt welvaren En achting bij elkeen vergaren» Bij Henri Hoste: All Burgervader werdt g« verheven op [den troon Uw werk is beheeren en regeeren Gun het gemeentebelang het rechte loon En de dauw des Hemels zal onheil weren Bij Armand Recouri Welkom Heer Burgemeester Hier bij Armand Recour 't Is vandaag mijnen toer Van mijn huis te versieren Op alle soort van manieren Al zijn we oud en versleten Vandaag mogen wij daar niet van weten Want vandaag is de kleine steê In feestgewaad en alleman is tevreê, Bij Jozef Huyghei Hertelijk proficiat Mijnheer Leon Daar gij nu Burgemeester zijt Voorzeker van niemand benijd Wat kan er nu beter gaan Day elkander te verstaan. Poort van Cyriel Missynei Elks gelaat van vreugde blinkt En zijn stemme vroolijk klinkt Klein en groot is hier verblijl Wijl gij Burgemeester zijt. Bij de Zusterschool: Brengt gij de zon in 't dorp En wij in 't kinderleven Hoogheerlijk op ons bei Zal zij haar weerglans geven. Bij de Wed. Millecammen!" M. de Burgemeester bier weun 'k ik aTTe'ene Mien huis groot, maar 'k benne 'k ik [kleene 'k Biede 'k ik U ook miene beste wenschen Met 't geheele dorp en d'andere menschen. Poort van 't Kasteel: 't Kasteel had de eeuwen doof 't Beeld van Wulv'ringeni Laatst schitterde zijn gloor Door 't wijs bestier van hem Die al te vroeg ontviel Gij houwt zijn werk voort op. In U herleev' zijn ziel Heil U, breng het ten top. Poort van 't Kasteel: Laat dreunen het muziek Laat schallen vreugdezangen E11 huldigt hem publiek Die wijs leidt ons belangen Hij zij van lichaam sterk Van geestkracht onverminderd, Om jaren lang aan 't werk Te blijven ongehinderd. Bij Meester Dewittei Maanden was Wuiveringem zonder bewind Nu is eenieder weer vroolijk gezind Want we krijgen een Burgemeester fijn Die voorzeker een beter zal zijn. Bij de Secretaris: Hier biedt mijn rechterarm zijn luild» En staat U nimmer links ter zij Gelijk hij trouw zijn ambt vervuld» Springt hij den nieuwen Meester bij. Poort van Remi Alderweireldt ext Remi Cerdobbel: Wij, geburen uit de Groenplaats, Alderweireldt en Cerdobbel Remi, jubelen uit ganscher bartel Wees welkom, o edel hert, Gaat voort in uw verheven werft, Gij zijt bemind door de Wulveringemnaren Zij zullen U volgen in groote scha re tl Leef lang Heer Burgenieestetj,,1 Bij Medard Boonefaes: Heer Burgemeester proficiati Bij Silveer Vermeulen: Heer Burgemeester proficiat Alleman is met ons tevree Om te vieren het groote feest Dat het feest weze heil en goed Voor vele jaren als het moet. Bij Edmond Verstraete. Hier woont Edmond Verstraetei Hij is op vroeg en late Dezen morgen wel van te vieretl Om 's Burgemeesters feest te vierei Bij Jozef Sampers: Wij steken 't vaantje uit Ook sieren wij de straat Langs Oost of West of Zuid We zien ook dat 't ook zoo gaat Geen wonder, want nu Flyps is Burgèr- [vader Goed bezorgd voor ons al te gader Die dees parochie met wijsheid zal bestle- 't Is hem ter eere dat wij sieren, £ren Bij Camiel Nowé: Hier woont Nowé En versiert ook mee Voor mijn meester Omdat hij is Burgemeester, Bij de Weduwe Prinsier! Wij allen blijde en welgezind Vieren met vreugde het feest van 6n£en [nieuwen Burgemeester. Post: Wij wenschen al te gaar 1 Aan onzen Burgervader Een wijs en kloek bestuur, Mijnheer Leon brengt mede Den voorspoed, rust en vred» 't Mag zijn van langen duur. Bij de Wed. Moeneclaeyi We zijn in vreugd, we zijn in feesf Daar wij de inhaling nu vieren Van hem die ons met hart, geest Als Burgemeester zal bestieren. Bij de Weduwe Bruloot: Ik ben maar een flamven dichte? Timmeren valt mij veel lichter. Maar ik bied kort en goed Den Burgemeester mijnen groeit Bij Richard Sinaeve: Heer Burgemeester Ik ben koopman van stiel Koop aan Piere, Pol en Fiel Maar vandaag om U te voldoeff Versier ik mijn huis in 't groen. Bij Leon Hinderykx: Waarde Burgemeester, zeer geachf Elk is blij, 't is naar 't gedacht Bestuur uw volk lang in vrede Wuiveringem ware wel er meda, Bij de Weduwe Hoste en Achiel Rabaey: Mocht uw bestuur vol zonneschijn, voor spoedig en gelukkig zijn Beheer de gemeente lange jaren, tot heil [der Wulveringemnaren. Bij Louis Debruyne: Heer Burgemeester van 't Kasteel Hier van ons krijgt g'ook uw deel Van lof en eer hier uit 't gezin De wenschen deelen niet meer of min We groeten U als hoofd van 't dorp. Zoo iets is vast een teerlingworp Mocht U in alles wel gelukken Daar men steeds goed kan onderdrukken Iets staat rotsvast, U bent de man, Die hier zulk ambt bedienen kan Hulde aan U door groot en klein Hoeral hoera! voor zamen zijn. Bij Henri Anseel: Henri Anseel den timmerman Versiert ook zijn huis lijk alleman Om den Burgemeester te vereeren En wil hem zijn waren presenteeren Zooals meubels, gleiers, verwen en papier Wees welkom, alhier. Bij August Verslype: Heel Wuiveringem staat gepint Iedereen is zoo welgezind Mond en herte roepen toch zoo blij Dat Heer Burgemeester welkom zij. Bij de Weduwe Nowé: Leonie Nowé Feest vandaag ook mee En zal ook haar huis versieren Om den Burgemeester te vieren. Bij de Weduwe Callewaertl Ons huisgezin is nu verblijd Omdat gij Burgemeester zijt x. Daarom helpen wij d'intreè vleret^ Met vlaggen, hloemefi en papieren, En wij roepen luid en blij Dat ons Burgemeester welkom zij,' Bij den Notaris: Hier wenscht een Oudenburgsch gezin U liertelijk heil en rijken zegen Op al uw Burgemeesters wegen En treedt actief de rangen in, Poort van den Notaris! In 't goede Wuiveringem Viert eik verheugd en feest ep En juicht met luide stem Welkom Heer Burgemeester, tiij August Notebaert: Wie is er die niet blij en is Nu dat tot welzijn van iedereen Den Burgemeester bij ons is Dat God hem lange tijd verleen. Bij Cyriel Missyne: Vader, moeder, in hunne kinderweelde Wenschen dat God U rijk bedeelde In uw ambt, met geluk en stille vree Dat is onze verzuchting en vurigste beê. Bij August Dewaele: Gij, achtbare Burgervader van Wulve- [ringem Bestuur alhier nu vele jaren lang uwe [lieve burgers. Bij Henri Morlion: Wij bieden blij en welgemoed Den Burgemeester onzen groefc Bij Gerard Deconinck: Mochtet gij door blijde dagen Ons bestuur in handen dragen Vol van vrede vrij van druk Voor uw heil en ons geluk. Bij de Wed. Wellecommem Heer Burgemeester, welkom Hoort men roepen hier alom Konden wij U lange jaren Alhier als Burgervader bewaren, Bij Cyriel Ceulenaere: Mochtet gij door blijde dagen Ons bestuur in handen dragen Vol van vrede, vrij van druk Voor uw heil en ons geluk. Bij Simon Pyfferoenl Geachte Heer Burgemeester Het jeugdig echtpaar Pyfferoefl Wilt U vieren met fatsoen Vlaggen, bloemen en papieren Helpen hier uw intree vieren En wij roepen luid en blij Dat onze Burgemeester welkom szïj. Bij Henri Kaes: Mochtet gij door blijde dagen Ons bestuur in handen drage# Vol van vrede, vrij van druk Voor uw heil en ons geluk, Bij de Kosterin: r--w Proficiat, weledele Burgemeeste?, neïïvol [zij alles in 't pestuur. Bij Ismaël Maryn: t In de kroone... bij Maryri Wil men niet ten achter zijn Om den Burgemeester te viererf Ze wenschen hem een lang bestierefl En zullen hem met veel plezier Kolen bezorgen voor een go» vie?. Bij Constant Sercu: Hoe zou ik het nu zeggen Of trachten uit te leggen Hoe blij we zijn al te gadef Verheugd om U, ons Burgervadeft Bij Henri Temperville: Wuiveringem is in volle feest; Elk viert om ter meest Omdat men houdt van M. LeoS Hij doet wel en ziet niet om, Bij do Weduwe Degrieckl' Gij, bietje, kom nu niet naar onï Vronlng Op zoek naar was, naar zoet of naar honing Al zij het dat wij er op zijn wat fier Al onze bloemen zijn maar uit papier Want niet om u, mijn bie, wordt er ver- fsierd ri Maar om den Burgemeest'r gevleri Bij Camiel Cappelaere: Kamiel, sinds lang uw pachte? En blijft ook niet ten achter Hij wenscht zijn Burgemeester, êc!l| Veel jaren wijsbestuur, oprecht En hoopt vol moed dat heere tnijfli Met Bamis niet zal lastig zijn, Bij Florent Alderweireldt». Wees welkom, o edel hert Gaat voort in uw verheven werft Gij zijt bemind van de Wulveringemnaren Zij zullen U volgen in groot» scharen. Bij Marcel Clarys! Heer Burgemeester >vees welkom. Aan de Schoolpoort! lieer Burgemeester kent den prij» Van goed en christen onderwijs Van herte willen de scholieren Uw heerlijke intreê mede viereff En bidden dat U God bewaar. Aan hun liefde jaar bij jaar. Bij Henri Dierikxt Een lang heilvol bestuur wenschen wij O [hier waarde Heer Burgemeester Bij Camiel De wulf: Heer Burgemeester wees welkora 't Is de roep van hier rondom Zóo komt alles hier in orde Ons Burgervader op Beauvoord# Proficiat. Bij Emiel Anseel: Geheel het dorp is nu in feest Allen dansen, springen om ter meest Men moet zich amuseeren 't Is onzen Burgervader instalieeren. Bij den E. H. Pastoor: Steeds hand in hand en saam vooruff Zoo wordt de groei van 't kwaad gestuit En breiden liefde en recht zich uif, Bij Richard Meerssemani Heer Burgemeester welkom Bij Richard Meersseman En I.eontine Hannon. Bij do Weduwe Verfaillef 't Is voor U, o Burgervader Dat wij nu eens al te gader. Pinten, allen om ter meest Voor uw schoone intredefeest' Moget gij nu vele jaren Eene volkomen gezondheid bewVe|T En dat ook mv wijs bestuur Weze van langen duur Poort hij Remi Vanhouttef Hier in den gebulden hoed Biedt ieder U zijn groet En leef hier lange jaren Bij uw Wulveringemnaren. Bij Valeer Noyer: We vieren uw blijde intreê Met de mildheid van ons hart In de verte, dagen vreugd en str.arS En 't leven met onrust en vreê. Bij Henri Decortei Hier aan 't Zwaantje Kraait het haantje Wees welkom En kijk eens 0111. Bij Hippoliet Willaeri: In dienst van d'ouden Heef Stond ik gereed met mijn gewee? Nog jaren lang bleef ik Mevroinf En ook den jongen Heer getrouvf 'k Wensch voor 't einde van mijn dageit Dat onz' nieuwe Burgemeester eenieder Lang leve M. Leon. [mag behagen. Bij Boudewijn Devost Ik ben herbergier En tap geerne een pintje bier Vandaag wil ik mijn huis versieren Voor den Heer Burgemeester die 0113 zat [bestieren. Poort bij Emeri Verghotei Uit ter herten, wenschen wij Heil en welkom, gul en blij Wijze werking, wijs bestier U, eed'le Burgemeester, hier. Poort van Camiel Cappelaere! Welkom. ■■■■■■■■■HBaBaiBlHMlflfiflH 6 ONGEHUWDE ZUSTERS DIE SAMEN NOGAL WAT JAREN TELLEN TE MOPERTINGEN In de gemeente Mopertingen wonen ds juffrouwen Meesters, zes ongehuwde zus ters. Zij tellen samen 446 jaren. Beziet regelmatig uwe kluderen naakt binst 4» groei jaren. Wanneer U aen beglfi VaE misgróelïng be- 'eTattgt, stelt dan niet uit ons te raadplegen. jNa grondig onderzoek zullen wij XI dan het epaste orthopedisch toestel aanprijzen, ten Inde het rechten van het misvormd lidmaat |e bekomen en het verergeren te beletten, De gezondheid en de schoonheid uwer kin- tieren hangt er van ar. Het huls bedelt zich nog aan voor 2ljne voortreffelijke breuk banden die met zekerheid alle breuken binnen houden; voor zijne epeclale buikbanden voor na-operatla, voor zwaarlijvigheid; en voor maagzakking. BANDAGISTEN-ORTHOPEDISTEN Nauwkeurig» uitvoering der MedikalVoorschriften, Èprekelljk te: IEPER, den 2® en 4® Zaterdag van leder maafid, van 9 tot 11 uren, Korte Torhoutstraat, Nr 18; pprekelljk te: VEURNE, «Hdtel de l'Europe», Statlepl. den 1® Zon dag van leder maand, van 9 tot 11 uren. OOSTENDE, alle werkdagen van 9 tot II «ren flO van 2 tot uren.

De Halle (1925-1940) | 1936 | | pagina 6