In Spanje SUPER FNti VNttalkniM ilïp fl Novembsrherdeiikiiig in den IJzertoren HET LOT VAN 2 1/2 MIL JOEN GEWONNEN DOOR EEN GROEP BEDIENDEN TE BRUSSEL VLIEGRAMP IN DUITSCHLAND D00DELIJKE AANRIJDING HET ECHTELIJK DRAMA TE HOUTHULST WERELDGEBEURTENISSEN a FRANK PER FRANK TOONEEL BEMESTING DER WEILANDEN BOEZINGE. Kerknieuws. ZONDAG 8 NOVEMBER 1936 (23* aa. Siinen) H. H. Bond Vr. en J. iu. gm. Hr .Era. Vuopïmvs; 7 ■- gm. F»m. Dexr*ve-l>evosso u. Hoogmis Paoocfcio- oer:2 u. Vespexs, ITriduumserrnor» on Lof. MAANDAG: 7 *- Sm. T. on L. ovexl. Priostm em weldoenxr»; 7 '/1 a. gm. Fara. Doschodt eo Soick; 's avonds 7 u. Tndonmsrrmoen. DLNSUAG, Biddaa: vxnaf 4 '1 o. Biecht en Communie: 5 u. Ui', .wiling en Aanbidding: so o. plechs. Hoogmis; 4 V* ts. so!. Vespers» Seftrsoen en Loi. WOENS DAG: 7 ^4 u- Sm. Hr en Vr. Cans. Vanden Berruo; 10 u. Jsanlitss Gesnensetden. DONDERDAG: 7 u. Shi. II. Theresia; S o. Sea. HssneL Dearave-De- bruyne. VRIJDAG: 7 en 7 J4 n. gm. Jaffr. M.-L. Vandamme. ZATERDAG: 6 51 n. em. E. H. Pa -toor Cbserebondl7 JS gm. ZONDAG 15 NOV. (14* na Siairrv): 6 ö- gm. Hr Em. Vanopiinus; 1 1 u. gm. Fans. P. Wydoon-Tirbmi: ro u. Hoog mis Parochianen.1'IMt_:<K Hedra Zondag: Ét. Hertebond voor Vrouwen eis Jonge Dochters: St Vin* cdhiiusschaal; Opening Triduuns Biddag: H. Fami lieleden ers Jonaeiingen Congreganistcn in Sermoen, eMaandag: ttiSi. namiddag Biecht ea 's avonds Sermoen. Dinsdag, Biddag: Algemeene Commu nie en gedurige Aanbidding. Woensdag: Verjaring W apenstilstand. Zondag aanstaandeSchaal Sold, en Burgers; Mariacongseaatie J. Dochters. Cate- thismusles voor Leering ea school: 17*. i Allerzielendag, De plechtigheden iVan den Hoogdag en de Dienst van Aller zielen ziin gevolgd geweest door vele ge- loovigs menschen uit Boezinge. Deze heb ben getoond dat het aandenken der over ledenen niet enkel bliift bij het dragen naar het kerkhof van een bloemtuil of bloempot. Heen, rij hebben gebeden en zoo in den offerblok van het vagevuur 1 Iets meer gestoken dan een chrysanteem, die na enkele dagen verwelken gaat en 'Waarvan er niets, maar niets overblijft de zieltjes ten bate. Hoerengilde. De leden die hun lid geld nog ui it betaalden, zijn vriendelijk verzocht dit zonder uitstel te willen doen. Op aanvraag der algemeene vergade ring van 3 November H zal op Sint Elooi de pa ardenzegening plaats hebben na de Hoogmis. 1 Boerinneogiide. Op Zondag 15 No vember worden al de leden uitgenoodigd op eene belangrijke vergadering. De spre ker zal handelen over 'Pensioenen en .Verzekeringen Verders zal aan de aan wezigen een prachtalbum van den Boerin nen-Jubeldag overhandigd worden. Het zal dus de moeite weerd zijn. I 11 November. Woensdag, Verjaring van den Wapenstilstand, is voor de oud- strijders vooral, een Hoogdag. De V. O. S. (sen) vieren heel den dag. Van 's mor gens vroeg algemeene bevlagging; te 10 u. Jaardienst; te 12 u. Banket; te 2 14 u. Prijskaarting en te 7 u. Kinema. Davidsfonds. De leden worden uit genoodigd tot de prachtige Kinema-avond van Woensdag a. s., feest van den Wapen stilstand. Het is hunne 2° wintervergade ring met kostelooze toegang voor de leden en hun gezin, in de parochiale zaal te 7 u. De kinders moeten vergezeld zijn van hun ne ouders of oudere broers of zusters. Oorlogsfilm. Niets is meer bij machte in ons den walg te verwekken, dan het zien afrollen van de oorlogsgruwelen. Zoo kunnen we eens te meer zien wat de soldaten aan het front te verduren gehad hebben. De vermaarde oorlogsfilm De Houten Kruisjes zal er een goed gedacht van geven. Doch om in die stemming niet te moeten slapen gaan, worden ook cow- Iboy- en kluchtfilmen afgedraaid. 's Namiddags te 2 u. zijn. de prijzen aan 3 fr., Voor de kinders 1 fr.; 's avonds te 7 u., 5 frank en de kinders 2 frank. Leden van Davidsfonds en V. O. S. kosteloos. Voor behouden plaats 0,50 fr. opleg. St Maarten komt... gezeten op een prachtwagen van uit Pilkem naar de plaats te 5 14 u., op Woensdag 11 Novem ber, met geschenken van de firma Chi- corei Tony. Verkoudheden. Om deze te voor komen, neemt honig. Opdat hij voordeslig weze, moet hij zuiver zijn. Zwicht u van fabriekmerken. Lezing. Abonneert n alleen op dag en weekbladen, die openlijk durven uwen godsdienst verdedigen. Dus, noch onzijdi ge, noch liberale, noch sociaiisische, noch communistische ELVERDINGE. V. O. S. en B. V. O. S. Al de leden worden vriendelijk doch dringend verzocht de algemeene vergade ring te willen bijwonen, op Zondag 8 No vember, te 6 u. 's avonds, in het Vlaamsch Huis. Dagorde: Schikkingen voor het vieren van het Wapenstilstandsfeest op 15 November en inschrijving voor het ge zamenlijk noenmaal. HUT BESTUUR. Eerbied voor de Dooden. Verleden week terwijl op alle begraafplaatsen den algemeenen schoonmaak bezig was, en alle bezoekers stil en Ingetogen de graven van hun diepbetreurde Familieleden gingen versieren met de mooiste chrysanten, heeft onze grafmaker, die zorgen moet dat de dooden geëerbiedigd worden, daar zelf staan tieren en schelden op twee vrouwen die godvruchtig bij het graf van hun af gestorvenen kwamen bidden. Wij vragen ons af Waar wij naartoe gaan, nu deze die moeten zorgen voor de orde op de begraaf plaatsen, zich zelf zoo onbetamelijk aan stellen. i. ZONNEBEKE. Davidsfonds. Een prachtavond hebben we hier beleefd op Maandag 11. 2 November. De gunstig gekende groep «Nog Niet», Kabaretgezelschap uit Wielsbeke, heeft al de toehoorders met echte verbazing ge slagen en immer stijgende bewondering vervuld om de prachtige prestatie die ze hier geleverd hebben. Geen oogenblik heeft het talrijke publiek adem kunnen scheppen: lachen en monkelen en lachen immer opnieuw. Tooneel en zang en decla matie en alles wat afwisseling en aange naamheid kan brengen werd ons hier ge boden. Voorwaar een prachtig uitgeruste troep: leute en voorname scherts en hartelijke gezelligheid waren het kenmerk van dezen avond. Aan den groep van Wielsbeke: Goed heil! NIEUWKAPELLE. Ongelukkige val. Maandag namiddag ging Vrouw Rachel 'andenbroucke hare hennen voederen, ?n ze uitgleed, met het ongelukkig ge- lg dat ze haar voet brak. Nog een ongelukkige val. De ge- aamde Vrouw Alice Verhoest deed haar ;ewoon werk in de bakkerij toen ze plots uitgleed en zich den arm brak. Nog eer vat De genaamde Edmond Wulleman, werkzaam zijnde bij landbou wer Justin Verweirde, viel van den trap en klaagt over hevige inwendige pijnen. BESELARE. Vredesfeest. Op Woensdag 11 November, zal er een H. Mis opgedragen worden voor de gesneuvelde soldaten en burgerlijke slachtoffers van den oorlog. Laat ons hopen dat deze dag door alle Oudstrijders zal gevierd worden in een geest van vrede. Naamfeest. Op Woensdag 11 No vember vieren wij bet naamfeest van den Eerw. Heer Pastoor. Te 6 uur 's avonds vergadering der muziekanten in het lo kaal. Alle vrienden worden uitgenoo digd. Sinte Ceciliafeest. Op Zondag 15 November viert het muziek Ste Cecilia haar Patroonfeest. Als er vrienden zijn die willen deelnemen aan het noenmaal en zouden vergeten zijn, kunnen zij nog hun naam aangeven in bet lokaal tot Dinsdag avond. VoetbaL Beselare 3 - Komen 7. Zondag 1L trokken wij naar komen om de leiders te ontmoeten. Om 2 uur stelde de scheidsrechter beide elftallen in lijn. Het spel ging rap, doch Beselare had veel moeite om stand te houden. Komen ver krijgt corner en zendt binnen. Nu gaat het spel weer rap. Beselare krijgt penalty en stelt gelijk. Nu zet Komen alle zeilen open en neemt voorsprong. Beselare zendt nu ook nr 2 binnen. Komen neemt weer voor sprong en zoo komt de rust met 42. Na de rust wordt er weer goed doorge speeld. Komen is de meerdere en vermeer dert zijn voorsprong. Beselare gelukte er in nog eens te doelen en zoo kwam het einde met een verdiende zege voor Komen. De leiding was goed. HEDEN ZONDAG, om 2 uur, op ons plein, groete match: Sportkring tsgen Marke. Ons tweede eftal gaat op ver plaatsing naar Mooslede, DIKKEBUSCH. Landbouwavond- schooL Een landbeuwavondschool wordt geopend in de jongensschool, op Dinsdag 17 November e. k. De lessen worden, ge- geien den Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag, telkens van 6 uur stipt tot 8 uur. er. handelen over plantenkunde en bemestingsleer. Worden tot deze lessen toegelaten, iedereen die de lagere school geëindigd heeft. Deze lessen zijn kosteloos en vallen onder het toezicht der Staats- en Provinciale Inspectie. Wie begeert de lessen te volgen, late zich inschrijven bij een der lesgevers: HJL Deconinck of Dael, vóór 1 November. De inschrijvers ver plichten zich regelmatig de avondschool te bezoeken. Het woord is aan de jonge boere.i, die streven naar eigen vakkennis en bezield zijn met goeden wil en studiegeest. Prachtige Liederenavond. Het is dus op 11 November a. s., dat het alom ver maarde Kabaret-gezelschap De twee Michels» naar Dikkebusch komt. 't Zal een avond zijn van ware kunst en ver maak. Onnoodig daarover nog meer te zeggen. De twee Michels zijn genoeg ge kend en sedert lang hier in de streek. Nu dat hun groep nog vermeerderd is, zal bet in de tooneelzaal spannen. Daarom wordt er ten zeerste aan de liefhebbers aanbe volen hunne plaatsen te doen voorbehou den. Het omstandig programma van het feest zal deze week rondgedeeld worden. Dus allen op 11 November naar de prachtige feestzaal De Pelikaan bij Marcel Saelen. NOORDSCHOTE. Boerengilde. Met de vernieuwing van het lidschap 1937, doet het bestuur der Boerengilde van Noordschote, een bijzonderen oproep tot de leden en nieuwe leden om nogmaals eens hun vertrouwen te schenken voor het Jaar 1937. In deze omstandigheden die wij nu beleven, zouden alle landbouwers hen moeten aansluiten aan de vereeniging, om onze belangen te zien verdedigen en waar- deeren, want onze eigen belangen staan op het spel in zake op landbouwgebied. Dus leden, wees allen propagandisten, om oude en nieuwe leden naai' de jaar- lijksche en eerste wintervergadering te brengen die zal plaats hebben op heden Zondag 8 November, om 5 u. zeer stipt 's avonds, in ons lokaal bij Pinet Henri. Dagorde: 1. Verslag en mededeelingen; 2. Belangrijke bespreking over de aankoopen en St Elcoifeesen; 3. Inschrijving voor het lidschap 1937, landbouwalmanak, pluim en kleinvee en noenmaal St Elooifeest; 4. Samenaankoop van veevoeders; 5. Beta ling van geleverde waren. Dus opgelet! Wees allen op post In de eerste wintervergadering om uwe bijdrage te komen voldoen. De inschrijving is open vanaf den 8 tot 29 November inbegrepen. Geen aanvaardingen meer na dezen da tum. HET BESTUUR. V. O. S. en B. V. O. S. De leden die nog willen deel nemen aan den maaltijd van 11 Novemberviering, worden vriende lijk verzocht zich aan te geven tegen he den Zondag. De prijs bedraagt 14,50 fr., mits 7 fr. toeleg van de plaatselijke af- deeling V. O. S. en B. V. O. S.-kas. Dus alle leden moeten mee vieren voor de herdenking van den Wapenstilstand. HET BESTUUR. RENINGE. Landbouwnieuws. Op heden Zondag 8 November, om 9 uur voormiddag, zal Mr Pattyn, voordrachtge ver, zijn tweede voordracht houden voor 't Ministerie van Landbouw, in de herberg De Smis bij P. Feys. Hij zal spreken over de teelt van Mergstamkoolen Al de landbouwers werden vriendelijk uitgenoodigd tot deze tweede belangrijke voordracht. LEISELE. 11 November. Op Sint Maartensavond viert de B. V. O. S. het einde van de vier lange jaren van broeder moord en stoffelijke verwoesting. Programma: Rond 7 uur algemeene ver gadering in de zaal Deman. 1. Inleiding door den Voorzitter, Frans Sohier; 2. Kasverslag door den Penning meester, Urbain Wicke; 3. Groot e koste looze tombola (ongeveer 400 fr. prijzen); 4. Spreekbeurt door den heer Sinaeve (Gistel). B. V. O. S.-sen, op post! Ook de V. O. S.-sen en alle andere vredesgezinde Leiselnaren zullen het woord van den flinken redenaar komen aanhooren. GRAFREDE uitgesproken ter gelegenheid van het af sterven van Mr Camiel Bouckzoone, door Frans Sohier, namens de vrienden van den overledene, moeten, wij weg laten tot aanstaande week. i WERKEN. Vaderlandsliefde. Vla mingen, vraagt echte Vlaamsche genees middelen tegen de ziekten uwer hoenders. Apotheker Vermandere's Poeier 4200 geneest cholera, diphteris, gezwollen kop, etter in oogen en keel en alle ziekten der ingewanden. Marvol geneest het snot. Arsylol is onfeilbaar tegen pokken. Eischt t merk «Hanekop» op pak en fiesch. Te bekomen te Poperinge, leper, Geluwe en verders in alle Apotheken. Recht streeks Apoth. Bourgois, Avelgem. ROESBRUGGE. Sint Maartensfeest. Het Comité van het Sint Maartens feest deelt mede dat tusschen het Comité eenerzijds en de besturen van den N.S.B. en der Muziekmaatschappij anderzijds een akkoord is getroffen voor den Sint Maartensstoet. Onder de leiding van het Comité wordt de stoet, net als de vorige jaren, maar dit jaar gezamenlijk gevormd bij Daniël Barbier, te 5 14 uur 's avonds. De muziek stapt vooraan, gevolgd door Sint Maarten en Nicodemus; daarachter dan alle kinderen zonder onderscheid. De stoet vclgt den gewonen processie- gaat de stoet onder 't spelen der muziek weg en bij het terugkeeren aan de markt, vrijelijk uiteen. Het Comité herinnert eraan dat enkel Sint Maartensliederen mogen gezongen worden in den stoet en dat de tucht en de goede orde door het Comité zullen wor den gehandhaafd. Namens het Comité: De Schrijver. STUIVEKENSKERKE. Man stuikt over boord van een schip en verdrinkt. Woensdagavond omstreeks 16.30 uur, wilde de genaamde René Van Nleuwenhuize, 59 jaar oud, gehuwd, en varende met zijn boot die geladen was met suikerbeeten op den IJzer wijk Ter Vaerete Stuive- kenskerke, het anker werpen. Bij deze be weging stuikte de ongelukkige oveT boord en verdween in de diepte zonder boven te komen. Personen die het ongeluk hadden zien gebeuren, doch het niet konden ver hinderen, verwittigden de rijkswacht van Pervijze die spoedig ter plaatse verscheen. Men begon aanstonds peilingen te doen. Rond 22 uur werd het lijk van het arme slachtoffer bovengehaald. POLLIXKHOVE. Feest bij den Boer- innenbond. Woensdag 5 November, vierde de Boerinnenbond zjn Jaarlijksche patronesdag. Het feest werd ingezet met H. Mis en algemeene Communie. Daarna ontbijt der leden in het gemeentehuis. Na lezing van het Jaarverslag, sprak de E. H. Proost een dankwoord aan de gewezene schrijfster, en wenschte de nieuwe schrijf ster geluk met hare aanwinst van 10 nieu we leden. Daarna handelde E. P. Arts, Do- mini kaan, over naastenliefde in gedachten, in zwijgen, ln woorden, in werken en sloot met eene meesterlijke hulde aan onze Moederdie menig traan ontlokte. De voorzitster dankte E. Pater. Dan kwam onze B. Jeugdafdeeling aan de beurt. Het was effenaf prachtig, en of er gelachen werd en zoo tot 12 uur. Zouden ze overal wel warm eten gekregen hebben??? E. H. Proost dankte de speelsters en maande ze aan, altijd de drie woorden van hun spreekkoor indichtig te blijven: de reinen, de blijden, de fleren. Rein in hert en geest, opdat zij steeds de blijden in hun leven en in hunne familie zouden zijn, die dan ook met recht fier op hunnen kristenen boerenstand mogen blijven. Wanneer roeren nu de B. J. B.ers die flinke... LAN GEMARK. 11 Novemberherden- king. Zooals telken Jare sedert den wa penstilstand wordt deze heugelijke ge beurtenis ook dit jaar door V. O. S. - B. V. O. 3. eeadrachtiger dan ooit ge vierd. Te 930 il wordt een plechtige H. Mis met Libera opgedragen tot zielsrust Tan de gesneuvelden en afgestorven leden. Te 9 u. bijeenkomst in De Vrede om geza menlijk naar de kerk te gaan. Niet te laat komen a. u. b. Wij rekenen er op dat ten minste uit ieder huis iemand zal vertegen woordigd zijn om onze gestorven makkers ééns in bet jaar iets te gunnen. Het is de eenige dankbaarheid die hun door ve len onthouden wordt. En waartoe zij recht hebben. Na de Mis, Bloemenhulde aan de Ge sneuvelden, Muziekuitvoering en Aan spraak. Daarna ledenbezoek. om te X uur het vredesoffensief in te zetten bij mak ker Pascal Lamoot. Prijs 12 fr. voor een lekker noenmaal. Reeds 50 leden zijn in geschreven. Dat de achterblijvers die al tijd genoeg hebben zich haasten, want ze loopen gevaar geen plaats meer te hebben en de hond in den pot te vinden. Na de lekker vèze opgepeuzeld te hebben worden de werkzaamheden voortgezet en een groote tombola met prachtige prijzen gehouden. Kolossale loterij... Daarna ge zellig samenzijn. Vlaamsche Toeristenbond. Zondag 8 November 1936 in De Zwaan om 7 u. 's avonds, belangrijke en zeer actueele uit eenzetting door Dr O. Deconinck, genees heer te Wijtschate over Eerste hulp bij ongevallenDeze nuttige voordracht wordt opgeluisterd door filmbeelden zoo dat zeker al de leden zullen tegenwoordig trachten te zijn. En als elk lid een nieuw meebrengt, zal het prachtig zijn. Het wachtwoord is: Zondag 8 November naar De Zwaan WESTROOZEBEKE. Tooneelfeest. Zondag 8 November geeft de Tooneelaf- deeling van den Kath. VI. Studiekring haar jaarlijksch avondfeest in de Patro naatzaal te 5 uur. Deuren te 4 uur. Een puikfijn kluchtspel in drie bedrijven dat zeker in den smaak vallen zal, wordt er voor het voetlicht gebracht Een paard op zolder» van P. Gerdas. Fijn hoor! Welaan, Roozebekenaars en liefhebbers, houdt dien avond vrij en zooals telken- jare op, voor bomvolle zaal. Ge beklaagt het U gewis niet. Plaats prijzen: 5 en 3 frank. YVATOTT. Tconeel. Op Zondagen 8 en 15 November, om 6 uur zeer stiyt. op voering in het tooneelzaaltje van de Zus terschool St Jozef, van een tooneelepel in drie bedrijven MOEDERen een ko misch zangspel in twee bedrijven ME VROUW KWIKSTAART door de Meis- jestooneelkring Rein en Blij Genummerde kaarten zijn op voorhand te bekomen, bij C. Vandevelde, Markt. PROVEN. Persdag op Zondag 8 No vember. Wat is dat nu, 'n persdag? vragen zich de Provenaars af die Zaterdag laatst De Poperingenaar hebben gele zen... Ook de muren spraken Zondag mor gen over 'n Persdag Men zegt dat onze meisjes iets puiks aanleeren, iets nieuws en ongeziens... men spreekt ook van vreemde zangers... van 'n tooneelstukje ('n schuifje heet dat nu)... van aanspra ken door bevoegde sprekers en wat woet ik al... Wat nu de waarheid is, dat zult gij best zien Zondag avond... om 6 uur stipt in de muziekzaal... Zondag morgen reeds, sermoen onder al de Missen door E. H. Maertens, diocesane proost voor de Persactie. Het wordt 'n schoone dag. VOORJVTEZELE. Erge val. Maan dag namiddag was vrouw Edward Garrein, wonende alhier, aan 'het werken op haren koer, toen zij uitgleed, viel en haar schou der brak. Zij werd door Dr Daelemans naar het O. L. Vrouwhospitaal te leper overgebracht, om er de nocdige zorgen te ontvangen. isaaEasBEiisaaaEa&ESBxiESxsga Zooals telken Jare zal dit jaar wederom de Wapenstilstand plechtig herdacht wor den in de krypte van den IJzertoren, te Kaaskerke (Diksmuide) op WOENSDAG 11 NOVEMBER a. s. De bedevaarders die reeds eenmaal deze roerende plechtigheid bijwoonden zullen deze wel nooit vergeten, gezien haar sober en indrukwekkend ka rakter. Dit jaar ls de plechtigheid aldus gere geld: te 10 uur: in de kerk te Kaaskerke, plechtige herdenkingsmis, ter eere van alle gesneuvelden. Waarna gezamenlijke optocht, het V. O. S.-Muziek vooraan, naar den IJzertoren. te 11 uur: in de krypte, Absouten en ze gening der graven, gewijde orgelmuziek, waarna, namens het Bedevaartcomité, een herdenkingstoespraak ral gehouden wor den door Adv. M. Bulckaert, Ondervoor zitter van het Comité. Dit jaar wordt bijzonder beroep gedaan, opdat zooveel mogelijk de V. O. S.sen vlag gen met minstens een paar afgevaardig den aan de plechtigheid zouden deelne men. Bijeenkomst aan de kerk te Kaas kerke. Om de talrijke deelnemers, die met den trein over Gent aankomen, toe te laten te 10 uur in de kerk te Kaaskerke te zijn, heeft de Nationale Maatschappij van Spoorwegen wederom besloten, dat de expresstrein Nr 3271 te 8.25 uur uit Gent vertrekkend, te Kaaskerke rond 9.50 uur zal stoppen. IBBEBBSiaEBlBBBBBBiaiBBfllBBa Het lot van 2 miljoen frank ls bij de jongste trekking in de Koloniale Loterij ten deele gevallen aan een groep beambten en bedienden van het Rekenhof te Brussel. Deze groep had 42 briefjes aangekocht maar niet alle deelnemers hadden hetzelf de bedrag gestort, zoodat de verdeeling van den prijs moet geschieden evenredig tot de gestorte bijdragen voor den aan koop van de briefjes. De aandoelen in de winst bedragen 30.000 tot 240.000 fr. 10 DOODEN EN 3 GEWONDEN Een verkeersvliegtuig van de lijn Frank fort a/MainErfurt is te pletter gevallen in het Thuringerwoud. Dank zij de spoe dige tusschenkomst van militairen kon den drie inzittenden, die erg gewond wa ren, gered worden. De anderen waren al len dood. De machien brandde ad. Het vliegtuig zou te pletter zijn gevallen door het feit, dat de piloot misleid werd door den mist en faalde bij het maken van een noodlanding. Onder de dooden bevindt zich een Engelschman. Al de an deren zijn Duitschers. ■BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB9BBBEB TE WULVERINGEM De genaamde Billlau Maurice, koopman in visch, oud 38 jaren, worende te Wulve- ringem, kwam Woensdag 11. per velo van Veume naar huis gereden. Gekomen op 't grondgebied van Steenkerke, aan de herberg van Devos Cyriel, kwam er uit te genovergestelde richting een auto aange snord, ook de tram van 17.50 uur kwam aangereden. Billiau reed op de goede kant. Door de felle lichten 'verblind, zal hij waarschijnlijk te dicht van den tram ge bold hebben en door dezen gevat zijn ge weest. De ongelukkige werd van zijn fiets geworpen en kwam met schrikkelijk ge weld op de straatsteenen terecht waar hij levenloos bleef liggen. Zijn rijwiel was to taal in splenters en hij was op slag ge dood geweest, hij had eene zware schedel breuk opgeloopen. Na de gewone bestati- gingen van Parket en Gendarmerie werd hij naar 't doodenhuis van Veurne over gebracht. Donderdag werd hij onder grooten toeloop van volk te Wulvexineeni begraven^ Het Parket van Veume bij het huls waar het drama gebeurde. NADERE BIJZONDERHEDEN Zooals wij in ons nummer van Zondag gemeld hebben, greep er op het Gehucht Terrest, ln het huis nr 65 te Houthulst een droevig echtelijk drama plaats. De ge naamde Alois Schollaert, beter gekend on der de naam van de Prustleurder van beroep, was Donderdagavond omstreeks 22 uur thuis gekomen. Zooals het nog wel eens gebeurde, had de man wat diep in 't glas gekeken. Ruzie ontstond met zijne echtgenoote Martha Defever en na een ernstig krakeel ging de Prust slapen, gevolgd door zijne vrouw. Toen ze na een half uur bemerkte dat haar man in een diepen slaap gedompeld lag, stond ze op en ging in de naastbij gelegen kamer een revolver halen van Fransch kaliber en niet een geweer zooals verkeerdelijk werd gemeld. De vrouw trad terug de kamer binnen en loste 2 schoten van uit de deuropening op haar slapenden echtgenoot, waarvan een te midden het voorhoofd terecht kwam en een verloren vloog. Een guts bloed vloeide uit de wonde en uit zijn neus, en bevlekte het bed. Geheel waarschijnlijk door het zien van 't bloed uit hare roes "an gramschap ont wakend en niet wetend wat aangevangen, is zij zich om 23.30 uur bij den veldwach ter Van Gheluwe gaan aanmelden. Ze vertelde hem dat ze haar man had gedood en overhandigde deze het wapen der mis daad dien zij bij zich droeg in een net- zak. Van Gheluwe verwittigde Dr Ver- schaeve van Klerken die spoedig ter plaats verscheen, doch deze kon enkel den dood vaststellen. De rijkswacht verwittigd was daar weldra. De 2 kinderen, een meisje van 13 jaar, groot en kloek gebouwd, en een jongentje FRANKRIJK VOOR DE VERDEDIGING DER NOORDERGRENS H. Daladier, Minister van Oorlog, en Generaal Gamelin hebben verscheidene punten der Fransche Noordergrens be zocht. Deze inspectiereis ging o.m. over Rijsel, Robaais. Valenciennes, Armentiers, Halewijn, Catsberg, Casselberg en Duin- kerke. Er mag aangenomen worden dat de verdedigingswerken die aan de Fran sche Noordergrens, bijzonderlijk aan de gemelde plaatsen, zullan aangebracht, spoedig zullen aangevangen worden. De Fransche Maginot-lijn zal ononder broken verlengd worden tot aan de zee. Een krediet van 500 millioen frank zal hiervoor worden voorzien. DE STAKINGEN IN HET NOORDEN. TROEPEN ZORGEN VOOR DE KOLENBEVOORRADING. In de steden der omgeving van Rijsel moesten, ter wille van de staking der ko- lenarbeiders, verscheidene fabrieken het werk stilleggen. Door dte feit zag de Re geering zich verplicht tusschen te komen en militairen werden belast met het be voorraden der fabrieken met kolen. In de steden Rijsel. Robaais en Toer- konje ziet meri dan ook talrijke soldaten die kolenlossers zijn geworden. KANONNENVLEESCH VOOR DE FRENTE POPULAR Evenals in Belgie werven de kommu- nisten en socialisten mannen aan om te gaan strijden met de rooden in Spanje. Men rekent dat reeds meer dan 2.000 man, waaronder zeer veel Polen, naar Spanje zijn vertrokken om er wellicht den dood te vinden. DE STAKINGEN NEMEN WEER UITBREIDING Te Parijs hebben de 3.000 arbeiders van de Panhard-fabrieken het werk stilgelegd en de fabrieken bezet. Zij willen niet dat arbeiders worden afgedankt. Hetzelfde gebeurde in de raffinaderij Labaudy te Parijs en in de gleiswerkfabrieken te Carreguemines. In een fabriek werd het werk stilgelegd omdat de werktuigen der arbeiders hen niet bevielen. Steeds worden fabrieken bezet, niette genstaande de verzekeringen van den Mi nisterpresident, van de radikaal-socialisten en dergelijke. NEDERLAND VLAAMSCHE NATIONALISTEN UIT HET LAND GEDREVEN Borms en Ward Hermans waren naar Breda getogen waar zij op een meeting van de Nederlandsche nationaal-socialisten het woord moesten voeren. Een honderd tal Vlaamsche Nationalisten uit Brussel en Antwerpen vergezelden ben. In Nederland worden de Nederlandsche Nazis aanzien als opruiers en mocht niet geduld worden dat vreemdelingen met hen zouden komen verbroederen en zich men gen in de Nederlandsche politiek. De toegang der vergaderzaal werd door de politie dan ook ten strengste geweigerd aan al wie niet Nederlander was terwijl de Belgen, onder politiegeleide, naar de Markt werden gebracht en vandaar met hun autobussen, steeds onder politiege leide, naar de grens mochten en uit het land werden gezet. Op de Groote Markt te Breda, vóór hun afreis naar de grens, werden Borms, Ward Hermans en de andere Vlaamsche Nationalisten door de menigte op heftige wijze uitgejouwd. DUITSCHLAND BETERE TIJDEN VOOR DE KERK? Kardinaal Faulhaber, Aartsbisschop van Munchen, werd door Hitier ontvangen. Z. Em. Kard. Faulhaber zou protest heb ben uitgebracht tegen de verwereldlijking van de scholen. Dit bezoek en het akkoord met Italië, zou naar verluidt, betere toestanden kun nen scheppen voor Katholieken en Pro testanten. von Papen zou aangesteld wor den als minister van kerkelijke aangele genheden in plaats van den H. Kerll, die ziek is. IRAK STAATSGREEP Te Bagdad, hoofdstad van Irak, zijn de militairen in opstand gekomen tegen de Regeering. Vliegers lieten enkele bom men vallen op de stad. De bestaande Regeering trad af en een nieuwe kwam in de plaats, genieten de van den steun der militairen. De nieuwe Regeering voerde verplichte legerdienst in. IBBEBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB3BB OOSTENDSCHE TAXIVOERDER MET REVOLVER BEDREIGD De Oostendsche taxi-voerder Theo Mon- geroed, ln dienst van de «Luxtax» werd in den nacht van Maandag op Dinsdag 11. bedreigd met een revolver door Gustaaf Deschacht en zijn vrouw, wonende te Steene. Zulks gebeurde te Maxiakerke al waar de echtelingen het bedrag van den rijtjuct jrilde^ betalen, - van 7 Jaar, alsook de geburen verklaarden niets vati het drama gehoord te hebben. Het was enkel 's morgens toen de be volking de Rijkswacht en de Heeren van t Parket zagen binnengaan in het huis der misdaad, dat het gebeuren als een vuurtje rond liep. De twee kinderen wer den bij geburen ondergebracht. Martha Defever werd Vrijdag namiddag onder aanhoudingsmandaat geplaatst en naar de gevangenis van Gent overge bracht. Het feit dat sommige bladen ver klaarden dat Alois Schollaert een ontaarde vader was verwekte groote opspraak on der de bevolking. Wel was bekend dat hij gedurende den Winter een goed glasje dronk maar nooit werd hij voor zulken slechterik aanzien. Vrijdag morgen rond 10.30 uur stapte voor de derde maal reeds ter plaats af, ditmaal vergezeld van den heer Priem, wapendeskundige. De heer Barbier van Veurne, wetsdokter, deed Vrijdagnamid dag de lijkschouwing van Schollaert. De familie werd bij den doode niet toegela ten. De rechterlijke brigade van Gent zal trachten het geheim dat rond deze mis daad sluiert op te helderen. De bevolking is aan elkander zoo gehecht dat niemand iets over het gedrag van de echtgenooten schijnt af te weten; wel wordt gezegd ciat er dikwijls ruzie ontstond in het huishou den en zelfs dat de vrouw verleden jaar enkelen tijd het echtelijk dak verlaten had. Martha Defever vooraleer naar Gent overgebracht te worden, regelde gansch de begraving, welke Dinsdag 11. plaats had in de parochiale kerk van Houthulst. De bevolking is erg onder den indruk van het gebeurde en overal staan troepjes menschen over het gebeurde te praten. ALGEMEENE RANGSCHIKKING M 1. Torhout 8 6 1 1 19-13 2. Moeskroen 8 5 1 2 26-22 r> 3. Heule 5 2 2 17-11 12 4. Kuurne 9 6 3 0 30-10 12 5. Rumbeke 9 5 3 1 25-22 11 6. Wakken 8 3 2 3 20-14 9 7. Dottenijs 8 3 2 3 24-19 9 8. Wevelgem 9 4 4 1 19-22 9 9. Deerlijk 8 2 2 4 13-13 8 10. Harelbeke 8 3 3 2 16-19 8 11. Tielt 8 3 4 1 23-24 7 12. Gistel 9 2 2 15-26 7 13. Kortrijk 8 1 5 2 11-16 4 14. Poperinge 8 2 6 0 18-23 4 15. Oudenburg 9 O 7 2 16-37 DE ROODEN BEKENNEN TE MOETEN WIJKEN De rooden hébben ten slotte toch moe ten bekennen aan de bevolking dat zij hebben moeten wijken en enkele plaatsen, waaronder het vliegveld van Getafe, heb ben moeten ontruimen. De nationalen hebben hun vbrderingen voortgezet en zouden reeds binnengetrok ken zijn in de Madrileensche voorstad van CarabancheL De kanonnen der nationalen hebben ook reeds enkele voorsteden gebombar deerd. De tegenaanval der rooden zou groo- tendeels mislukt zijn door het feit dat de roods militianen hun zware tanks niet volgden toen deze in de lijnen der na tionalen rukten. Voor hun aftocht hebben de rooden de reservoirs van het vliegveld van Getafe in brand gestoken. Het vliegveld van de Vier winden hebben zij ook ontruimd. Te Madrid zou paniek heersohen en in de nieuwe Regeering werden vier anar chisten opgenomen als ministers. Te Bilbao is een spionnage aan het licht gekomen. Vooraanstaande personen en consulaire agenten zouden erbij betrokken zijn. Enkele hunner werden aangehouden. IBEBBBflBS8S&li3EBBlBBBHBBfl9S9 HET DRAMA VAN KOMEN VALSCHE BETICHTING Op 30 Oogst werd, zooals wij vroeger meldden, in de herberg St Aritoinete Komen, de genaamde René Clément ver moord. De houdster der herberg, Leona Tombus, bijgenaamd Ramonawerd als vermoedelijke moordenaarster aange houden. Deze vrouw had nu den veldwachter van Komen, die gelast was in de tijden voor den moord, de herberg te bewaken daar die herberg aanzien werd als een weinig aan te bevelen huis, beschuldigd van den moord. De veldwachter heeft evenwel geen moeite gehad om zijn onschuld te bewij zen en zal rechterlijke vervolgingen in spannen tegen vrouw Leona Tombus. IBBBBBBBBBBBBBB9BB9BBBBBBBBB UIT OOSTVLETEREN DE BOERENGILDE STEUNT DE ACTIE DER LANDBOUWERS VAN KLEIN-BRABANT Bestuur en Leden der Boerengilde van Oostvleteren, in algemeene vergadering van 29 Oktober 1936: na kennis genomen te hebben van het besluit der gilden van Klein-Brabant, verklaren zich solidair met de op touw gezette actie ten einde loonen- de prijzen te bekomen voor de zuivelpro ducten, dringen aan op een krachtdadig ingrijpen der Regeering; besluiten deze motie aan pers en openbare besturen over te maken en gaan over tot de dagorde. Namens het Bestuur i De Voorzitter, (get.) K. VANDENBERGHE. zonder het te bemerken, wordt U eigenaar van een De SUPER NATIONAL FNR 1937 i* een 4 - lamps superheterodyne, waarmede men een VOORTREF FELIJKE ontvangst heeft van meer dan 100 stations. Deze kost slechts 995 frank en kan gekocht worden met 25 maandelijksche afbetalingen. HET BELGISCH ONTVANGST. TOESTEL dat U zal tevreden stellen. De toestellen FNR zijn enkel ver krijgbaar bij da Patroon-Elaktrie- kers, aangesloten bij M.E.G.A, Algemeene Verdeeleri M.E.G.A. - Brugge, Kortrijk. UITSLAGEN VAN ZONDAG LAATST: Internationale Wedstrijd: België Londen II0 Afdeeling Provintiaal. A. A_ Moeskroen F. C. Wakken, 43 E. G. Gistel Deerlijk Sp. 2—2 R. C. Harelbeke F. C. Tielt 3—1 F. C. Torhout S. V. Kcrtrijk 2—1 S. K. Heule Wevelgem Sp. 01 U. S. Dottenijs A. V. Oudenburg 22 S. V. Rumbeke Kuume Sp. 21 III» Afdeeling, Reeks B. Le Bizet Aalbefce 42 Viehte Avelgem 15 Geluwe S. C. Moorsele 71 Verbr. Wevelgem Vlamertlnge 21 F. C. Komen S. K. Beselare 73 Rekkem Marke (te-1 F. C. Meenen Wervik Sp. 33 III* Afdeeling Sp., Reeks B. ALGEMEENE RANGSCHIKKING 1. Meenen 4 4 0 0 18- 5 8 2. Poperinge 4 3 1 0 12- 7 6 3. St. Kortrijk 4 3 1 O 23-11 6 4. St. Moeskroen 4 2 1 1 11-11 5 5. A. A. Moeskroen 4 2 2 0 9-10 4 6. Kortrijk Sp. 4 2 2 0 11-11 4 7. leper 4 1 2 I 8-11 3 8. Deerlijk 4 1 2 1 7-14 3 9. Heule 4 1 3 0 8-11 2 10. S. V. Kcrtrijk O 1 2 0 5-13 2 11. Wevelgem Sp. 4 1 3 0 8-17 2 12. Harelbeke 3 0 2 1 5- 8 1 Afd. Scholieren, Reeks c S. C. Meenen F. C. Fcperinge 2—1 ALGEMEENE RANGSCHIKKING 1. Lauws 2. St. Moeekroen 3. Vlamertinge 4. Rekkem 5. S. C. Meenen (B) 4 6. A. A. Mceskroen 4 r. 8. S. C. Meenen (A) 3 1 9. F. C. Meenen 4 1 10. Popsringe 3 0 11. Wervik Sp. 3 0 Afdeeling Knapen, Reeks S. V. Kortrijk C. S. leper 17- 3 27- 2 9- 3 7- 7 7- 7 6- 8 4- 7 3-15 7-16 5-22 12—0 MATCHEN VOOR ZONDAG 8 NOVEMBER 1936. Eereafdeeling. 2 uur: S. C. Anderlecht Union St Gillis. Daring Brussel White Star. I.a Gantoïse F. C. Turnhout. Beerschot A. C. F. C. Bmege. R. C. Mechelen Antwerp F. C, Standard Luik F. C. Mechelen, Lyra Liersche S. K. Eerste Afdeeling, Reeks B: a uur: Eendracht Aalst U. S. Centre. Olympiöue Charleroi Hoboken S. R.» Boom F. C. Cub Ronse. A. S. Oostende Duffel F. C. C. S. Brugge TTkkpl Sports. La Forestoise V. G. Oostende. 11° Afdeeling Bevordering: 2 uur: Stade Kortrijk Waregem Sp. R. S. Waregem G. S. Middelkerke. F. C. Roesetare C. S. leper. F. C. Knokke S. K. Rpeselare. W. S. Lauwe R, C. De Panne. Stade Moeskroen F. C. Izegem. S. V. Ingelmunster S. K. Zwevegem. II' Afd. Provintiaal: 2 uur: R. C. Harelbeke F. C. Wakken. S. V. Rumbeke F. C. Torhout. F. C. Poperinge S. V. Kortrijk. S. K. Heule U. S. Dottenijs. Wevelgem Sp. Deerlijk Sp. E. G. Gistel A. A. Moeskroen. F. C. Tielt Kuurne Sp. A. V. Oudenburg bye. TE KOOP Qrchestrion, zoo goed ah niemv, tegt* elk aannemelijk aanbod, bij Henri Le grand, Gasthuisstraat, 29, Poperinge. J^uto e Citroen» B 14 en 11 PK, in zeer goeden staat. Schoone okkasie. Heursel, 41, Boterstraat, leper. Qoede Jachtatoof, te Poperinge. Adrel ter drukkerij, 15, Gasthuisstraat, Pop. Deste Broedmachien, 500 eieren, onlangs nieuw, te koop wegens uitscheiding van bedrijf. Zeer genadige prijs. Zich wenden bij Cara. Withoek, Zwijnlioek, Zandvoorde. Motor, 5 Yi H.P., in zeer goeden staat, werkt met uaphte of gaz, in werking te zien in de Veurnestraat, 79, Poperinge. "Tachtig Kanarievogels aan 30, 40 en 50 frank, bij Remi David, Duinkerkestr* bij 't Hooge, Nr 35, Poperinge. Twee Tafels, bed met ressort, wasc^ma- chien met motor, Lavabo, enz. Zich wenden Langestraat, 25, h'ieuwpoort. Jachtstoof met loopende vuur, bij C. Blanckaert, Bruggestraat, Poperinge. Jonge Saxons, aan 35 frank, bij Henri L'Haire, vogelkweeker, «Verbrande Molen Zillebeke. J-Jond, Bouvier, zuiver ras, met papieren. Te Poperinge. Adres ter drukkerij, 15, Gasthuisstraat, Poperinge. GEVRAAGD JJoerenmeid van '8 tot 20 jaar, kunnen de melken en wat huishouden. Loon 300 a 325 fr. per maand, te Alvcrmgem. Adres ter drukkerij, 15, Gasthuisstr., Pop. ^oede Meid, miiistens 20 jaar en goed kunnende rekenen, voor alle werk en om in café te bestellen. leperstraat, 41, Poperinge. ('Pel. 147.) j^JAN en VROUW, vrouw voor keuken, wasch en kuisch; man voor tuin en binnenwerk, bij klein buisgezin, in om. streken Brussel. Schrijven aan Baronne de Crombrugghe, O. L. Vrouw ten Bosch, Overrijsche. JJeftige Meid, voor katholiek gezin, te Rijsel. Zich wenden «Location Maré- chalSt-Idesbald-Koksijde. l^midsgast, kunnende aan de paarden werken. Bij Wed. Dezeure, Zuidschote- Lizern. gtiüe en deftige Meid, reeds gediend hebbend, in gesloten huis. Adres: Bo terstraat, 17, leper. leerjongen, reeds op stiel geweest, bij brood- en pasteibakker. Bij Valere Vanden Bulcke, leperstraat, 113, Meenen. ||oede Meid, minstens 18 jaar, wat keu ken en Fransch kennend. Bij Baron Pierre de Vynck, Bellewaarde-Kasteel, Zillebeke. - Tel. 363. |£necht voor ahe werk, kunnende melken. Van 25 tot 45 jaar. Te Foelkapelle. Adres ter drukkerij, Gasthuisstr, Pop. ||oede Meid, voor den keuken, te Po peringe. Beste plaats. Adres ter druk kerij, 15, Gasthuisstraat, Poperinge. Qoede Meid, minstens 18 jaar, voor alle werk, geen wasch. 38, Voorstraat, Kortrijk. AHe Stop- en Breiwerk om ten huize te verrichten. Te Poperinge. Adres ter drukkerij, 15, Gasthuisstraat, Poperinge. III- Afdeeling, Reeks A: 2 uur: V. V% Koksijde S. C. Diksmuide. Ardooie Sp. R. C. Oostkamp. S. K. Wenduine S. V. Nieuwpoort. F. C. Emelgem F. C. Meulebeke. S. K. Torhout bye. III* Afdeeling, Reeks B: a uur: U. S. Rollegem Toekomst Meenen. S. K. Beselare F. C. Marke. S. C. Le Bizet S. K. G«*luwe. B. S. Avelgem S. K. Vlamertinge. Rekkem Sp. Verbr. Wevelgem. F. C. Komen S. C. Moorsele. V. V. Vichte Wervik Sp. F. C. POPERINGE Allerheiligen is voor F. C. Poperinge veeleer een rustdag geweest. En zulks vinden we maar best ook. De kampioenschappen dienen natuurliik regelmatig te verloopen, maar de hoogdag van Allerheiligen is feitelijk weinig geschikt voor sportfestijnen. Enkel onze Scholieren dienden de shoes aan te trekken. Ze hebben zich dan ook zeer eervol van hun taak gekwe ten. Met 2i verliezen tegen de sterkste Scholieren- ploeg van Sporting Meenen is een brevet van kunde. Het is nu te hopen dat de jongeren voet bij stek zullen houden en voor rood en geel het beste zullen over hebben; zij zijn feitelijk de hoop voor morgen. Heden Zondag reizen ze mr Wervik. Verlede- Jaar, toen Wervik het kampioenschap in handen had, werd het hier met 5o afgetroefd. Het is niet onmo gelijk dat onze Scholieren hiervoor vandaag moeten u boeten. Maar dit zal enkel gebeuren na een wanbo-4 "UlSStraat, Poperinge pigen tegenstand. Onze boys moeten eens herinneren dat hun puntentabel nog blank is. III* Speciaal trekt naar Wevelgem. De groentje6 kunnen nimmer een sterk reserve-elftal in 't veld brengen. En waar onze spelers met kampioenendroo- men in 't hoofd loopen, is het best mogelijk dat Wevelgem .er niet in slaagt onze onm^rsch te stuiten. Ons eerste elftal ontvangt hier S. V. Kortrijk, dat zooals wij. aan 't sukkelen wraakt is. We zullen voor deze partij weinig woorden verspillen, omdat we overtuigd zijn dat onze spelers vandaag metterdaad zullen bewijzert dat ze verre *"•- op zijn. Vandaag bewijst ons eerste elftal dat het nog immer volle ver trouwen verdient. Vandaag steekt er fut in ons jon gens. Wie komt zal het zien. KEIKOP. Heden Zondag: 8 November: DAMES, JUFFROUWEN Wilt U rap en gemakkelijk HET SNIJDEN AANLEEREN bij U thuis, per briefwisseling of bij on- dervermeld adres, schrijft of wendt U voor alle inlichtingen35, Diksmuide. straat, leper. VRAAGT PLAATS i jljan, om paarden te geleiden of voor 1 gelijk welk ander werk. Adres ter .drukkerij, 15, Gasthuisstraat, Poperinge. jljan, a's boerenpoester of voor alle an dere werk. Adres ter drukkerij, Gast huisstraat, 15, Poperinge. Jon—man, 50 jaar, kap alle werk en gped melken, hij landbouwer. Adres ter drukkerij, 15, Gasthuisstraat, Poperinge. |y|eisjs, 15 jaar, om in huishouden te hel pen. Zich wenden tot Agnès Behae- ghel, Bellestraat, Westouter. jyjeisje, 15 jaar, zeer bekwaam, in winkel of huishouden. Te Poperinge. Adres ter drukkerij, 15, Gasthuisstr., Poperinge. yyerkvrouw, voor 2 of 3 dagen per week. Inlichtingen «In de Beurs», Gasthuis- straat, Poperinge. VERLOREN Qroote som Geld, van 't Zwart Leen» tot Zillebekeplaats. Tegen goede be looning terug bezorgen bij Henri Forret, Wervikstraat, 19, Zillebeke. yaars in de Westvleteren-broekcn. Die er iets van weet wordt vriendelijk ver zocht het kenbaar te maken aan het Ge meentebestuur van Westvleteren. GEVONDEN 1*rouwring met namen in gegraveerd, fe Vlamertinge. Ter drukkerij, 15, Gast- Op ons terrein, te 2 uur: S. V. Kortrijk F. C. Poperinge I. A WOENSDAG ii NOVEMBER, te 2 uur, op het terrein van F. C. Poperinge: STUDAX ATH. OOST ENDE tegen MIDDELB. SCHOOL POPERINGE. om den beker A. Masschelein. Algemeene inkomprijs: 1 fr. A VOETBAL. BERICHT. Zondag 15 November reist een autobus naar Rijsel ter gelegenheid der ontmoe ting SunderlandNoord-Frankrijk. Zich inschrijven tot en met 8 November Café de l'Unionbij G. Wall, rechtover O. L. Vrouwkerk. Prijs ongeveer 30 fr. (toegangskaart inbegrepen). SPORTKRING VLAMERTINGE Door de afwezigheid van onze center-half moesten Wevelgem, wij nipt onderdoen tegen VerDroedenng en spijts deze verflauwing moesten wij toch ten minste gelijk spel bekomen. Alhoewel tegen wind spelend, was Sportkring in de eerste helft doorgaans ln meer derheid. Op center van onze kapper wist Henri De- poorter den stand te openen. Kort daarop bekwam Sportkring nog twee doelen, doch beide werden door den scheidsrechter afgekeurd. Wij gaan t'akkoord voor een dezer doelen, daar er misschien wel voorafgaan delijk foul werd bedreven, doch wij kunnen maar niet verstaan waarom den scheidsrechter een deel afkeurt alswanneer den bal van den keeper zelf kwam en er hier geenszins sprake van off-side kon zijnl Door deze beslissingen waren onze jongens ietwat ontmoe digd en Verbroedering nam ervan gebruik om duchtig aan te vallen en eenige corners te bekomen, tijdens dewelke zij wisten gelijk te stellen. Kort voor de rust zal Henri Depoorter, gansch allen weg. een zeker doeltje missen. Aan de rust verdiende Sportkring 31. Na de rust zwoegden beide ploegen om ter meest. Sportkring's spel was evenwel veel zuiverder, doch door het falen van de rechtervleugel werden vele kansen gemist. Een kwartuur voor het einde gaf H. Decru een lichtzinnige penalty aan Verbroedering en Wevelgetn leidde met 21. Onze ploeg was gansch ontmoedigd en werd nu geruïmen tijd ingedrukt. Op het laatste evenwel kwam Sportkring deze inzinking te boven, doch het was te laat en met az werd het einde gefloten. HEDEN ZONDAG doen wij de lange en gevaar lijke verplaatsing naar Blue Star Avelgem, die ons juist voorafgaat in de rangschkiking. Een nieuwe moeilijke brok voor onze jongens. Indien er voltallig kan opgetreden worden, dan zijn onze mannen toch bekwaam beide punten te behalen, doch er zal wat meer naar doel moeten geschoten worden I Wij durven verhopen dat de supporters talrijk de reis zulL demsken. Vertrek om 12 uur. Ónze Scholieren, die Zondag op rust waren, gaan naar Meenen om er de B-ploeg van Sporting te be kampen. Denkelijk brengen zij beide puntjes mee naar huis. JESKA. POPERINGE. Op Dinsdag 17 en Woensdag 18 November e. k., te 7 uur, in de zaal van Palace door de Koninklijke Kamer van Rhstorika Langhoirs Victori- nen, opvoering van «WIE KRIJGT 'N BABY lustig blijspel in drie bedrijven; J«r Z114 yüKVULG HJFRNLVLNS. TE HUREN ||erberg «De Toekomst», Lange Meersch- straat, leper. Zich wenden bij M. A. Vandevyvere, brouwer, Tempelstraat, 22, leper. ||erberg De Zoeten Invalte Steen kerke met 32 a. 75 ca. land. Vrij met 1 Oktober 1936. Bevragen ter Brouwerij Feys-Callewaert, Roesbrugge. Qerievige Herberg «De Fazant», Potte- straat. Zich wenden Brouwerij «De Kroonbij A. Masscheleiu-Verstraete, leperstraat, Poperinge. ^jerberg De SultanPlaats, Vlamer tinge, Bieren der Ypersche Centrale. Zich wendenA. Boone, 146, Rijselpoort, leper. ||erberg «De Anker», met herberggerief, gelegen in de Hondstraat te Poperinge. Zich wenden ter Brouwerij Beek, Pries terstraat, 38, Poperinge. Herberg met stal, schuur, met een lijn land, gelegen nabij de Drie Boompjes, te Leisele. Seffens vrij. Zich wenden ter Brouwerij Proot-Gobert, Leisele. ||uis, met drie plaatsen beneden en drie boven, 3 aren hof. Zich wenden, 25, Ieperstraat, Poperinge. ||uis, met 5 vierendeel grond, te St-Jan- ter-Biezen, aan den Pauwhoek. Inlich tingen bij Wed. Jules Dcheegher, Paling straat, Watou. Qerievig Woonhui», voorzien van gas en electriciteit, pomp- en regenwater, ge legen dicht bij de Statie. Zich te wenden naar leperstraat, 68, Poperinge. Nu moet het vee de weide verlaten beeft overgegaan worden tot minerale bemesting. Weiden ontnemen in groote mate pot- asch aan den grond. Potasch verwekt, buiten de aanzienlijke opbrengstvermeerdering een betere sa menstelling der weiden. Zij verhoogt on der ander de verhouding aan vlinderbloe mige planten, klavers, hopperupsklaveri en ook deze der grassen die een groote hoeveelheid voedingswaarde bezitten. Geef regelmatig 800 tot 1200 kgr. Syl- viniet Kaïniet ofwel 300 tot 400 kgA Chloorpotasch per hectare aan uwe wei den, buiten de normale dosissen fosfoor» zuur en stikstof. Indien uwe weiden door mossen wofw den ingenomen, zullen 1000 kgr. fijnge< malen Sylviniet Kaïniet per hectare di* mossen vernietigen. a9BBIEHB9BB9aHH3glSSCa»»fl met vooraf «DOODENRIT» dramatisch» schets in een bedrijf. Kaarten aan 8 en 5 fr. op voorhand t» bekomen bij Ant. Vanoecasteele-YpennUW Gasthuisstraat, Poperinge.

De Halle (1925-1940) | 1936 | | pagina 8