V I I» In ons Lesnd CARLO ER Voetbalkronlek i TOMAAT IN 'T BINNENLAND RECHTBANK VAN IEPER ^^sss-srtm NIEUWS UIT BRUSSEL WERELDGEBEURTENISSEN Verplichte vacintie! BURGERSTAND VAN WISSELKOERS (VERVOLG) BOEZINGE-LIZERNE. Man onder auto. Maandagmorgen oms: reeks 9 u., k.r.?m Achiel Dzsmed'. veetorpman, wo nende Cale Lizerne cp Bc«ir.re-Lizer- ne. per fiets in de richting van Luzerne r.aa.- Boezinge. Opeens een getoet en met «elfden gang werd hij aangereden door een autokamion die uit zelfde r.chting kwam. De fietser werd ten gronde ge slingerd, het voorwiel van den autokamion reed het slachtoffer over de borst. De autovoerder stopte zoo rap mogelijk, ge lukkig, want het slachtoffer lag vóór de dubbel achterwielen en kloeg over inwen dige pijnen, ook verwondingen aan de knieën. Heer Oscar Cailliau en den aan rijder. de genaamde Victor Decoster, voer man, Knokke. brachten het slachtoffer in den autokamion naar zijn woonst. Heer Dokter Dekemel van Boezinge werd bijge roepen doch kon zich niet uitspreken over den toestand van de gekwetste, en voerde hem dan ook naar de kiiniek te leper. Na een onderzoek mocht het slachtoffer weer naar huis worden gebracht. Het achterdeel der fiets was totaal ver wrongen. Toeval: Achiel Desmedt had een kartonnen boek en welgevulde brieventasch in den binnenzak zitten. Het voorwiel reed hem op die plaats over het lichaam. Daar mede werd den stoot van 't wiel i* de rib ben gebroken. Vrijdag namen we inlichtingen nopens het slachtoffer dat aan de beterhand is en waar alle doodsgevaar voorbij is. VLAMERTINGE. Man bewusteloos op tie baan aangetroffen. Zondagavond vonden huiswaarts keerende personen een man bewusteloos op de baan liggen. Deze werd binnengedragen in den Café Bei ge dicht bij de dorpskom vAi Vlamertin ge gelegen. De man, zekere A. P..., was gewond over gansch het lichaam. Hij werd door een ontboden dokter verzorgd, waar na hij naar zijne woonst werd overge bracht. Werd hij aangereden of heeft de ongelukkige zoo erg gevallen dat hij be wusteloos bleef liggen? Dit zal maar kun nen uitgemaakt worcVn eens dat het slachtoffer aan de beterhand is. WAASTEN. Zware autobotsing. - Verschillende ernstige gewonden. Maan dag rond 18 u. is er aan het k:*tspunt der Weivlk-, Kernen-, Houtem- en Ploeg- Steertstratèn een ernstig ongeval gebeurd. De auto van Firmin Ducastelle, hande laar, wonende te Deulemont in de Sluis straat, kwam bij het uitrijden der Ploeg- steertstraat in botsing met den auto van Clarisse Leopold van Poperinge. Alex Êuüuynck, 19 jaar, neef van Firmin Bu- castelle, die aan het stuur van dezes auto had plaats genomen, bekwam diepe won den in het gelaat en werd een dij gebro ken, dit door het val>n van glasscherven teweeggebracht en door den geweldigen stoet. Hij werd naar eene kliniek overge bracht. Mevrouw Deroo en haar 17-jarige zoon Louis, die insgelijks in de ongeluks auto hadden plaatsen genomen, werden vrij ernstig gekwetst aan armen en bee- lien. doch konden na verzorging ter plaats ontvangen te hebben, huiswaarts gebracht werden. Da auto van den Heer Claryssa, die tij dens de aanrijding stipte, kwam op het fietspad terecht waarwie 26-jarise metser Ferdinand Lagae, omver gestooten werd. Deza moest ook geneeskundige zorgen ont vangen, doch kon later ^zijne woonst te Komen bereiken. Heer Ciarysse kwam er met enkele lichte XAWzingSn vanaf. Da Rijkswacht stelde het gebruikelijk onderzoek in. JEKSSaaaaEEEBBBIHSHBHBHSg (Vervolg). Wederzijdsche slagen. Vermeulen Je rome, van Poperinge, en Delobel Leon, van Elverdinge, worden beticht van we- üerzljdsche slagen elkaar te Elverdinge op 28-29 Juli 11. toegebracht te hebben. De rechtbank veroordeelt beide betichten ieder tot 210 fr. boete of 10 dagen gevang en tot elk de helft der gedingkosten; zon der voorwaarde voor beiden. Slagen. Pinet Maurits, ran Komen, ataat terecht om aldaar slagen toege bracht te hebben aan Titeca Gustaaf en Gryson Angèle, zijne schoonouders. Pinet bevond zich in dronken toestand. Gezien den lichten aard der feiten, veroordeelt de rechtbank den betichte, met aanne ming van verzachtende omstandigheden, wegens slagen tot 70 fr. boete of 2 dagen •evang, wegens dronkenschap tot 105 fr. boete of 3 dagen gevang en tot de kosten; Voorwaardelijk gedurende 1 Jaar, uitge zonderd voor de kosten. Wet op den arbeidsduur. Door den Opziener Desplenter werd vastgesteld dat de maalder Goemaere Maurits, van Sta- den. 2 zijner werkli «»:n 9 uren per dag had doen werken en dat geen reglement over den arbeidsduur 'n. de maalderij aan wezig was. De rechtbank veroordeelt den betichte voor het feit A. tot 2 maal 140 fr. of 2 maal 3 dagen gevang; voor het feit B. t"t 140 fr. boete of 8 dagen gevang en tot ae kosten; zonder voorwaarde. Zaak verschoven. De zaak ten laste van Coudron Joseph, van Zonnebeke, be ticht van verkraohtirig op den persoon van Schier Anna, wordt op vraag van den Heer Prokureur des Konings verschoven op 12 November. Diefstal. Cardoen Raymond, van leper, en Dswilde Maurits worden beticht 2ich cp 7 Oogst 11. te Zillebeke plichtig gemaakt te hebben aan diefstal van een rijwiel ten nadeele van Grousset Albert. Deze had zijn rijwiel, dat 500 fr. waarde had,, ran de deur van den haarkappers- wlnkel later, staan. Uit het verhoor der zaak blijkt dat het Dewilde was die den diefstal begaan had, alhoewel hij ter zit ting bekende zelf Ir. het bezit te zijn van een rijwiel. De rechtbank veroordeelt De- wiide als dader tot 1 maand gevang en 182 fr. boete of 8 dagen gevang en tot de helft der kosten; voorwaardelijk gedu rende 5 jaar. uitgezonderd voor wat de kesten betreft. Als medeplichtige wordt Cardoen tot 15 dagen gevang veroordeeld en tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang en tot de helft der gedingkoeten; zonder voorwaarde. Diefstal. Libberecht Clementina, van leper, een oude bekende van Moeder Justitia, staat terecht wegens diefstal van waschgoed ten r.adeele van vrouw Dufoer Victor. De rechtbank veroordeelt de be tichte uit dien hoofde tot 8 dagen gevang en 359 fr. boete of 15 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Slagen. Wayerberghe Oscar, van Vlamertinge, had op 25 Maart slagen toe gebracht aan Debruyne Kamiel, die 2 dagen te voren zijn vader geslagen had. Gezien den lichten aard der zaak, ver oordeelt de rechtbank den betichte tot 35 fr. bcete of 1 dag gevang en tot de kesten. voorwaardelijk gedurende 1 jaar, uitgenomen voor wat de kosten betreft. Opstand en smaad. Van Acker Emlel. van Wervik. staat terecht wegens opstand en smaad jegens den politieagent Ghes- quiere Hubert, op 22 September. Voor de feiten tegen hem weerhouden wordt de betichte veroordeeld: voor het feit A. tot 182 fr. boete oi 8 dagen gevang; voor hot feit B. tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang; voor het feit C. tot 105 fr. boete of 3 dagen gevang en voor het feit D. tot 70 fr. boete of 2 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Smaad jegens de politie. Decorte Jan, var. Wervik, is beticht zioh aldaar op 5 Juli plichtig te hebben gemaakt aan smaad jegens da pcEtie en ook van dron- kenschap. De rechtbank veroordeelt den betichte voor het felt A. tot 18G fr. boete of 8 da "en gevang; wegens dronkenschap tot 105 fr. boete of 3 dagen gevang en tot d" kosten, zonder voorwaarde. Verschoven. Van Wiberrhe OdieX van Staden. staat terecht onder betichting rn 31 MM slagen te hebben toe 's-Vacht aan Vandersyp? Gilbert en Gou- geoiaciii. zekere getuigen met wy Daat verklarin- opgekomen w p-Mr<«T.kwamen met verschuift c~ w H prokureur No'.^bcr omgaan *.n»e opg€_ doea ««w-8* - Slagen en opstand. Dcwaele Albert, van Wervik. die cp 2 Juk in dronken toestand van over de Franse he greni terugkeerde, maakte zich plichtig aan slagen en opstand jegens den wacht meester De Keyser Henri. De betichte bevond zich in staat van hsrvalling en wijt zijne daad aan den drank toe. Da rechtbank veroordeelt dan betichte voor het feit A. tot 8 dagen gevang en 182 fr. boete of 8 dag ai gevang; voor bet feit B. tot 8 dagen gevang en 182 fr. boete of 8 dagen gevang; wegens dronkenschap tot 105 fr. boete of 3 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Treurige zaak. Garrein Kamiel, van Moorslede, is beticht zijne vrouw te heb ben geslagen. Door den Heer Vandeviiedt, Voorzitter, ondervraagd, zegde betichte tc kunnen bewijzen dat zijne vrouw voor hem niet wilde naaien noch stoppen! De rechtbank verocrdaelt den betichte tot 182 fr. bcete of 8 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Weerstand. Sigier Ferdinand, van leper, is beticht weerstand te hebben ge boden aan den politieagent De Keyser. die hem op 21 Juni in dronken toestand bevonden had en hem wilde opleiden. Hij had ook de politie gesmaad. De rechtbank veroordeelt den betichte voor het feit A. tot 8 dagen gevang en 182 fr. boete of 8 dagen gevang; voor het feit B. tot 8 dagen gevang en 182 fr. boete of 8 dagen gevang en voor dronkenschap tot 105 fr. boete of 3 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. In overtreding. Tegen Lamps Joris, van Poperinge, werd proces-verbaal op gemaakt omdat hij in overtreding bevon den werd van artikel 7 van het Koninklijk besluit van 28 Juli 1929, daar hij vier kiekens in één zak •gestoken had. De zaak wordt voor 8 dagen verschoven, omdat de prooes-verbaal opmaker niet als getuige verschenen was. Kostelijk aandenken. Bij Pittellioen Louis, van Poperinge, werd docr de Rijks wacht een Duitsch geweer gevonden en kogels. Daar zulks niet aangegeven was geweest, veroordeelt de rechtbank den betichte tot 359 fr. boete of 15 dagen gevang en tot de kosten, zonder voor waarde. Het aangeslagen geweer en de kogels worden verbeurd verklaard. Haastige dopper. Brabants Alidoor, van Poperinge, die op 6 Juli zijne dop kaart meest doen afstempelen, was zoo haastig dat h'j den politieagent Lcridan Joseph toeleedlgd-e, die hem niet voor den anderen wilde bedienen. Die haastige dop per wordt tot 175 fr. boete of 3 dagen gevang veroordeeld en tot de kosten, zon der voorwaarde. Ongevraagde gast. Zwyngedouw Mau rits, van Meenen, 'begaf zich te Wervik op het werk van den aannemer D'Hondt Christiaen, die de 'baan te Wervik aan het vernieuwen was. Hij wilde weten hoeveel hij zijn werkvolk betaalde en weigerde aan den aannemer te zeggen wie hij was. Hij bedreigde met een 100 tal mannen te zullen afkomen om het werk stil te leggen en wilde de opziener Soenen van Bruggen en Wegen te lijve, die, na hem zijne hoedanigheid te hebben ken baar gemaakt, gebood het werk te ver laten. Hij weigerde insgelijks zijne een- zelvigheidskaart te laten zien. De recht bank veroordeelt den 'betichte, bij verstek, voor de feiten A. en B., welke zich men gelen, tot 8 dagen gevang en 182 fr. boete of 8 dagen gevang; voor het feit C. tot 140 fr. boete of 3 dagen gevang en voor het feit E. tot 35 fr. boete of 1 dag ge vang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Aanrijding. Moncarey André, van leper, is beticht op 27 Januari, op den steenweg naar Waasten, met zijnen auto letsel toegebracht te hebben aan Devos Michel, die zwaar gekwetst werd en zich als burgerlijke partij aangesteld heeft, eene totale schadevergoeding vragend van 44.000 fr. De rechtbank veroordeelt den betichte voor de feiten A. en B., welke zich mengelen, tot 700 fr. boete of 1 maand gevang; voor de feiten C. en D., welke zich insgelijks mengelen, tot 15 dagen gevang en 700 fr. boete of 1 maand gevang en tct de kosten. Aan de burgerlijke partij moet hij een voorschot van 2.500 fr. betalen. De Heeren Doktoors Daelemans, Snick-zoon en Van den Bussche worden als deskun digen aangesteld, gelast den toestand van het slachtoffer te onderzoeken en verslag uit te brengen over den graad van blijvende werkonbekwaamheid waarvan het aangedaan is. Verzonden zonder kosten. In zake het beroep door Baelde Georges, van Krom- beke te gen een vonnis van de politie rechtbank van Poperinge aangegaan, heeft de rechtbank het vonnis van den eersten rechter vernietigd en den betichte, als mede den burgerlijk verantwoordelijke Baelde Firmin, verzonden van het ver volg zander kosten. Eerroof. D'Hennisart Colette, van Zilleibeke, staat terecht wegens eerroof of beleedigingen jegens Platteeuw Martha. Warden ook vervolgd Gekiere Pharailde, Sinaeve Albyn en Garreyn Kamiel. Uit het verhoor der getuigen blijkt dat de betichting ten laste van Gekiere, Sinaeve en Garreyn niet genoegzaam bewezen is en deze bekomen vrijspraak. Bij toepas sing van artikel 444 wordt D'Hennisart Colette tot 182 fr. boete of 8 dagen ge vang veroordeeld en tot de Rosten, voor waardelijk gedurende 5 jaar, uitgenomen voor wat de kosten betreft. IVederzijdsche slagen. Forrest Lode- wijk, van Hollebeke, en Breyne Augusta worden beticht elkaar op 20 Juni wedsr- zijdsche slagen te hebben toegebracht. Breyne Augusta daarbij van vernieling van roerende goederen. De rechtbank ver oordeelt Forrest wegens slagen tot 210 fr. boete of 10 dagen gevang, voorwaardelijk gedurende 5 jaar. Breyne Augusta wordt tot 70 fr. boete of 2 dagen gevang ver oordeeld, voorwaardelijk gedurende 1 jaar. Beide moeten elk de helft der gedings- kosten betalen. Slagen. Gryson Gaston, van Voorme- zele, staat terecht wegens slagen op 9 Februari toegebracht aan Victorine Bail- leul, herbergierster te St Elooi en ook wegens het breken eener ruit van de deur. De herbergier Casier stelt zich als burger lijke partij aan en vraagt 30,30 fr. schade vergoeding, bedrag dar waarde van de ruit. Zijne vrouw vraagt 1 fr. De recht bank veroordeelt den betichte voor het felt A. tot 8 dagen gevang en 182 fr. boete of 8 dagen gevang; voor het feit B. tot 210 fr. boete of 10 dagen gevang en tot de kosten, voorwaardelijk gedurende 5 jaar, uitgenomen voor wat de kosten betreft. Aan de burgerlijke partij Casier moet hij 30,30 fr, betalen en aan vrouw Casier 1 fr., alsook de kosten der aan stelling, 100 fr. bedragend. Wederzijdsche slagen. Herman Jozef en Vandenbroucke Ernest, 'beiden van leper, worden beticht van wederzijdsche slagen en dronkenschap op 13 Juli 1.1. Deraedt René en zijne vrouw Roose Blanca staan terecht om aan een bedronken persoon drank besteld te hebben. Daar het de vrouw is die drank besteld heeft, wordt Deraedt buiten zaak gesteld. De rechtbank veroordeelt Herman en Van- der.broucke wegens slagen ieder tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang, wegens dronken schap ieder tot 105 fr. of 3 dagen gevang en tot elk de helft der gedlngskosten, voorwaardelijk gedurende 5 jaar, uitge zonderd voor wat de kosten betreft, enkel voor Vandenbroucke. Roose Blanca wordt tot 105 fr. boete of 3 dagen gevang ver oordeeld, voorwaardelijk gedurende 1 jaar. Slagen. Debruyne Camiel, van Vla mertinge, wordt beticht op 20 Maart slagen te hebben toegebracht aan Van Wayenberghe Jules. Deze wordt ook be ticht van slagen en beleedigingen jegens Debruyne. Na verhoor der getuigen wordt Van Wayenberghe buiten zaak gesteld. De rechtbank veroordeelt Debruyne tot 210 fr. boete of 10 dagen gevang en tot de kosten, voorwaardelijk gedurende 5 j., uitgezonderd voor wat de kosten betreft. GEEN WEVMM.ENU»»» ■weken cv r ferro-UTH1ne. geneesrcid.de aUe an4ere De ergste gevallen d boden moeten geneesmiddelen middel wijken, voor dit ocovertre^ Keitelyn.De Te geheld behandeling voor «O» n De alom geprezene BORSTBALSEM A. KESTELIJN verzacht na den eersten dag en ge- neest volkomen hoest, griep, bron- chiet en alle ziekten der luchtpijpen en van den borst. Te verkrijgen: Apotheek KESTELYN- PE GRAEVE, Gasthuisstr., 14, Foperinse, HET AANWERVEN HET JONGE MANNEN VOOR DE FRENTE POPULAR EEN IEPEKLING VERTROKKEN Onze Belgische roodjes houden zich steeds bezig met het voort aanwerven van jonge mannen om te gaan vechten voor het Frente Popular in Spanje. Te Luik vertrok nog een zekere Rock, een minderjarige, zonder zijn ouders te verwittigen. Later vernamen de ouders naar waar hun beminde jongen naartoe was. Door zijn vertrek wordt die jongen in België nu aanzien als een vaandelvluclv tige. Uit Moeskroen zijn er ook vertrokken naar Spanje. Onder hen noemen wij Da niël Santy, geboortig van leper in 1896 schildersgast, gehuwd en vader van twee kinderen, wonende in een herberg Marlier- straat te Moeskroen; en een zekere Vas- seur, gehuwd en vader van zes kinderen, een kommunistisch heethoofd, verbannen uit Frankrijk en wonend te Moeskroen. De eerste gaf eerst over enkele dagen nieuws aan zijn vrouw van uit Marseille wijl de tweede nog geen nieuws gaf. In de afgelocpen week zijn neg een 12- tal personen langs Moeskroen over de Fransche grens getrokken met bestem ming van Spanje. Uit Gent zijn er ook reeds talrijke vertrokken. Het aanwer vingsbureel zou in het lokaal der Commu nisten zijn. De jonge dweepers zouden een premie van 5.000 fr. ontvangen en daar boven de belofte 18 fr. daags te verdienen als strijder van de Frente Popular Naar berichten uit Spanje zouden reeds verscheidene Belgen gesneuveld zijn rond Madrid. Men mag zich dan ook terecht afvragen hoeveel van die misleide jonge lingen nog hun moeder zullen terugzien. DE SEKRETARIS-GENERAAL DER BELGISCHE WERKLIEDENPARTIJ DE GROOTE LEVERANCIER Het wordt meer en meer duidelijk dat de groote leverancier van het Frente Po pular in Belgisch kanonnenvleesch en mu nitie de genaamde Jean Delvigne is, de man die secretaris-generaal van de Bel gische Werkliedenpartij is. Volgens La Métropolezou deze heer de som van 100.000 fr. ontvangen hebben uit de handen van den H. Bolanos, afge vaardigde van de Madrileensche Regeering te Brussel, denkelijk als icon voor de groote diensten door den H. Delvigne aan het Frente Popular. In Oogst 11. werd door tusscherikomst van den Heer Delvigne een kontrakt ge sloten voor het leveren van munitie ten bedrage van 15 millioen frank, ten bate van de Spaansche rooden. En onze Socialisten laten hem steeds be gaan. KABINETSRAAD Maandag avond 11. vergaderden onze Ministers in Kabinetsraad, onder voorzit terschap van den Heer Van Zeeland. Ver scheidene kwesties werden er behandeld. Betreffende de VERANTWOORDELIJK HEID BIJ VERKEERSONGEVALLEN heeft de Raad een wetsontwerp goedge keurd voor versterkte verantwoordelijkheid, bescherming van de vervallen-verklaring van het recht tot geleiden, de verplichte verzekering en het rechtstreeksch verhaal van benadeelde derden tegen den verze kerde. De KUMUL DHR AMBTENAREN kwam eveneens te berde. Een beperkt komiteit kreeg opdracht dit vraagstuk verder te be- studeeren en verslag uit te brengen. De zaak zal in een volgende vergadering na der besproken worden. Voor de TALENREGELING IN HET LEGER onderhield de Minister van Lands verdediging zijn collegas over dit vraag stuk. Een wetsontwerp tot regeling dezer kwestie zal in de Kamer worden ingediend. DE GEDESERTEERDE VLIEGERS VAN WEVELGF-M VOOR DEN KRIJGSRAAD De twee vliegers Hansel en «Tacobs, van het vliegcentrum van Wevelgem, die over enkele weken naar Spanje trokken maar er gauw genoeg van kregen en terugkwa men, zijn Maandag 11. voor den Krijgs raad van Brabant verschenen. De vlieger Autrique, die Hansel en Ja cobs had overhaald met hem naar Spanje mee te trekken, stond ook terecht. De eenige getuige was Mevr. Isabelle Blum, socialistisch Kamrrlid, die tijdens haar reis naar Bareel na aldaar de drie vliegers aantrof en verwonderd opkeek dat de drie vliegers er weg wilden. Hansel bevestigd dat zij een kentrakt van 50.000 pesetas, 250.0CO Belgische franken hadden ge teekend maar dat zij er 2.000 hebben gevraagd en Spanje hebben verlaten zonder het overige te eischen. Na het rekwisitorium en de pleidooien werd Autrique tct zes maand en Hansel en Jacobs tot drie maand militaire gevan genisstraf veroordeeld. HET MILITAIR VRAAGSTUK ZAL DE REGEERING AFZIEN VAN DE 18-MAANDENDIENST Donderdagnamiddag vergaderde de Bij zondere Kommissie van de Kamer om de studie van het Militair vraagstuk voort te zetten. Daar de Minister van Landsverde diging verklaarde dat hij nog niet klaar was met het bestudeeren van de ingedien de tegenvoorstellen, besloot de kommissie de vergadering te verdagen. Eerste Minister Van Zeeland voerde be sprekingen met de HH. Bodart en Marck, Kristen Demokraten en met de HH. Buset en Vandemeuiebroeck, Socialisten, over deze netelige kwestie. Naar Donderdag avond werd gemeld zou er thans groote kans bestaan dat de Re geering zou afzien van de 18-maanden- dienst en dat de maxima-diensttermijnen over 14 of 15 maanden zouden loopen. IN DE KATHOLIEKE VLAAMSCHE KAMERGROEP GEWICHTIGE BESLISSINGEN De Kath. VI. groepen van Kamer en Se naat vergaderden Donderdag namiddag. Belangrijke beslissingen werden getroffen tijdens deze vergadering. Eerstens ging de vergadering akkoord om de gelijkstelling van pensioen voor de onderwijzers van de aanneembare scholen te bekomen. Vervolgens kwam het radiovraagstuk ter bespreking. De leiding van de Vlaam- scbe radio-uitzendingen moet gegeven warden van een kultureele katholieke per sonaliteit. Daarna ving de bespreking van de staatshervorming aan, die moet doorge voerd worden. De versche vrucht rC<* LIEBIG ANTWERPEN DE KONING ONTVANGT DE REDDERS VAN DE MIJNRAMP TE LA BOL' ERIE Op Vrijdag 6 November 11. heeft de Ko ning de redders van da mijnramp van La Bouveria ontvangen, ui aanw:zigheid van Prins Boudewijn en van Prinses Josephi ne-Charlotte. De 64 redders, waaronder twee Inge nieurs, waren door den Koning ten hove ontboden geweest. Toen zij het Koninklijk Paleis binnentraden waren zij vergezeld van Minister Van Isacker, van Ekonomi- sche Zaken, en van Minister Delattre, van Arbeid. In het Koninklijk Palels, in de prachtige verlichte bovenzaal, spelde de Vorst per soonlijk een onderscheiding cp de borst van de moedige redders. Hij wenschte hen ieder afzonderlijk geluk. De twee oudste Koningskinderen namen deel aan de plechtigheid. Na deze plechtigheid verlieten de Prins en de Prinses de zaal waarna in een ande re zaal een lunch opgediend werd. De Ko ning nam ock plaats aan den disch en zat tusschen de H. Charles Père portonen Adhémar, mijnwerker. De Ministers en en kele hoogwaardigheidsbekleeders namen plaats onder de andere genoodigden. Alle menukaarten waren door den Koning per soonlijk geteekend. Na de lunch werd een stille rouwhulde gebracht aan de slachtoffers der ramp. Een daverend applaus begroette dan den Koning die aan elk der genoodigden nog eens hartelijk de hand drukte vóór zij vertrokken. Vervolgens begaven de 64 redders zich naar de crypte in de kerk van Laken waar zij een bloemengarve gingen wederleggen op het graf van Koningin Astrid. Allen trokken ten zeerste opgetogen over de ontvangst van den Koning huiswaarts en geraakten maar niet uitverteld ever de Door het Verbond der Weggevoerden minzaamheid van onzen Vorst. HERDENKINGSPLECHTIGHEID werd te Brussel een herdenkingsplechtig heid gehouden ter gelegenheid der XX" verjaring der wegvoering. Deze plechtig heid had plaats Zondag 11. en werd bij gewoond door den Koning. Meer dan 10.000 weggevoerden uit het land, met ongeveer 150 vaandels, trokken in stoet om bloemen neer te leggen aan het graf van den Onbekenden Soldaat. Op de Groote Markt werden dan de da gen der wegvoeringen herinnerd en hulde gebracht aan den Koning. De Koning had plaats genomen op het trappenverhoog waar zich nog bevonden Generaal Ter- monia, Minister De Schrijver, Burgemees ter Max, enz. Na deze plechtigheid werd de stoet der oud-weggevoerden in oogenschouw geno men door den Koning. Ten slotte had een ontvangst plaats op het stadhuis. Toespraken werden gehou den, eerst in het Vlaamsch en dan in het Fransch, ook door Burgemeester Max. NIEUWE VERLICHTING VAN DE BAAN BRUSSEL-MECHELEN-ANT WERPEN De groote baan Brussel-Mechelen-Ant werpen zal binnen kort op geheel hare lengte dezelfde verlichting bekomen als deze die zij op dit oogen'olik reeds tus schen Brussel' en Vilvoorde bezit. IN DE VLAAMSCHE PERS De Scheldemeldt dat het blad zal ophouden te verschijnen op 14 November. Op 15 November verschijnt Volk en StaatVlaamsch Nationaal dagblad. ONDERSCHEIDING AAN DEN H. VER- WILGHEN, SECRETARIS-GENERAAL AAN HET MINISTERIE VAN ARBEID EN SOCIALE VOORZORG In aanwezigheid van de leden van het Kabinet, heeft Minister Delattre, aan cien secretaris-generaal van het Departement, de H. Verwilghen, het Burgerlijk Eeretee- ken van 1" klasse voor 25 jaren dienst in de administratie overhandigd. Aan den Heer Verwilghen onze hertelij- ke gelukwenschen voor de vereerende on derscheiding. DE OLD COMPTENTIBLES TE BRUSSEL De overlevenden van de gevechten der streek van Bergen hebben een vereeniging gevormd onder den naam van Old Comp- pentibles(de oude verachterlijken). De ze benaming hadden de Duitschers gege ven aan de eerste Engelsche troepen die in Oogst 1914 het Belgisch leger ter hulp kwamen. Zondag kwamen talrijke leden van de Old Comptentiblests Brussel toe, leg den bloemen neer aan het graf van den Onbekenden Soldaat en namen deel aan eeni maaltijd hun aangeboden. IN DE KAMER. DE GEWONE ZITTIJD GEOPEND. Dinsdag: 11. werd de gewone parlemen taire zittijd geopend. In den morgen werd in Ste Godelekerk te 11 uur een Mis van den H. Geest gece lebreerd. Deze Mis werd opgedragen door E. P. Rutten, Senator. De Katholieke Par lementsleden waren zeer talrijk aanwezig. Heer Van Zeeland, Eerste-Minister, woon de ook de plechtigheid bij evenals de Mi nisters Rubbens, De Schrijver en Pierlot. Leden van de Vlaamsch-Nationalistische groep en van Rex woonden ook de H. Mis bij. In de Kamer had de openingsvergade- ring plaats te 2 uur namiddag. De benoeming van het definitief bureau van de Kamer lokte protest uit vanwege de Vlaamsch Nationalisten en de Rexisten die ook wilden vertegenwoordigd zijn in dit bureau. Er werd eerst gestemd voor de voorzitter. De Heer Huysmans werd ver kozen met 120 stemmen tegen 2 en 15 wit te briefjes. De Vlaamsche-Nationalisten en de Rexisten hadden intusschen de zaal verlaten; de leden van het bureau verko zen tijdens de laatste buitengewone zittijd, werden dan bij handgeklap opnieuw aan gesteld. Nadat eerst werd besloten tot de ver daging van de interpellatie over de valori satie der zuivelprodukten ging de Kamer over tot de bespreking van de Begrooting van het Ministerie van Arbeid en Sociale Voorzorg. De bespreking dezer begrooting werd nog voortgezet in nachtvergadering. Nadat Minister Delattre geantwoord had aan de Kamerheeren die hem uitleg over een of ander artikel hadden gevraagd en alle artikelen goedgekeurd werden, werd de ritting gesloten. De stemming over het ge heel dier begrooting zal plaats hebben in een volgende vergadering. IN DEN SENAAT Ook de Senaat kwam Dinsdag bijeen ln gewone zittijd. Het samenstellen van het bureau lokte hier ook protest uit vanwege de Vlaam- sche Nationalisten en de Rexisten. Ten slotte werden alleen Katholieken, Socia listen en Liberalen verkozen als leden van het bureau. De Heer Moyersoen, Katho liek, is voorzitter van den Senaat. De Vlaamsche Nationalisten Van Dieren en Finne en de Heer Dorlodot wenschten den Eersten-Minister te interpelleeren over het ronselen van manschappen voor het Frente Popular. Heer Van Zeeland verklaarde daarop dat de Regeering den Woensdag daarop tijd zou hebben om die interpellaties te aanhooren. 'J LICHTDAGEN IN DE HOOFDSTAD Zaterdag was de eerste dag van de twee lichtweken die te Brussel worden gehou den. De inrichters van deze betooging wil len de aandacht van het publiek trekken op het belang van een degelijke verlich ting, nu zulk een aanzienlijk deel van het openbaar zoowel als van het privaat leven bij kunstlicht verloopt. Daar met de verlichting ook een sociaal belang gemoeid is, hebben de overheden tot het welgelukken van de lichtdagen wil len bijdragen. Onder meer hebben rij ge zorgd veer een schitterende vei'lichting van verschillige cpenSbre gebouwen. Van htm. kant nemen de handelaars aan de verlichting deel door een wedstrijd van verlichte uitstallingen, wat vooral in het centrum van de stad een feestelijk uitzicht 35* Ueift, Ma straten en lanen. FRANKRIJK DE REGEERING BLUM IN ERNSTI GE MOEILIJKHEDEN. DE KOM- MUNISTEN ROEREN ZICH WAT TE VEEL. De kommunistische leider Thorez heeft een rede gehouden waarin hij op heftige wijze de Regeering Blum heeft gehekeld en den Heer Blum ernstig beleedigd. Naar verluidt zou de woede van den Heer Thorez ten grooten deele spruiten uit het feit dat de H. Blum de toelating heeft geweigerd aan de Fransche Leger staf de bijkomende militaire overeenkom sten, in verband staande met het Fransch- Russisch militair akkoord, te onderteeke nen. Heer Thorez zou hier tengevolge order hebben gekregen uit Moskou druk king uit te oeienen op de Fransche Re geering en zelfs haar te bestrijden. De kommunisten vreezen dat, zoo de Heer Blum voor het dilemma zou gesteld wor den ofwel zich onderling te verstaan met Duitschland ofwel het Fransch-Russisch pakt gestand te houden, hij dit laatste zou opgeven. Op binnenlandsch gebied eischen de kommunisten dat een heffing op het ka pitaal zou gedaan worden, dat de jiatro- nale oppositie op strengde wijze gebro ken weze en dat alle sociale eischen van de kommunisten zouden ingewilligd zijn, dat de regeering de verdediging der kom munisten tegen alle andere partijen zou opnemen en dat zij ook en einde zou stellen aan de niet inmengingspolitiek te genover Spanje. Anderzijds willen de radikaal-socialisten nog enkel medewerken aan de Regeering Blum zoo deze de begrooting in even wicht brenge, de sociale wetten en bij zonderlijk de 4d-urenwet op gematigde wijze toepasse, dc agitatie in straten en fabrieken onmiddellijk ophoude en abso lute neutraliteit tegenover Spanje. Men ziet dus dat de meeningen van diegene die de Fransche Volksfrontre- geering steunen ten zeerste uiteenloopen en tegenstrijdig zijn en dat het gevaar voor de Regeering Blum steeds grootcr wordt. Mogelijks zal de heropening der Kamer hieraan nog een stootje bij geven. Daarbij komt nog dat de Regeering Blum cenigszins de vrijheid der pers be dreigd en nu wordt de Heer Blum ook nog aangevallen door bijna geheel de Fransche pers. MEER DOODKISTEN DAN WIEGEN Het geboortecijfer iu Frankrijk daalt steeds voort en dit feit heeft den Heer Sauvy, Directeur van het Departement van Volksgezondheid, genoodzaakt een noodkreet te richten tot het Fransche volk. De Heer Sauvy voorspelt dat in geval het zoo voortgaat als thans binnen 15 jaar Frankrijk 600.000 sterfgevallen zal tellen tegenover 300.000 geboorten en dat bin nen 30 jaar op tien volwassen Fransch- mannen er acht grijsaards zullen zijn. In vier generatiën is het geboortecijfer met 50% gedaald in het Fransche land. Van 1870 tot 1936 groeide Frankrijk met geen enkele eenheid aan wijl in zelfde tijdspit Engeland's bevolking vergrootte van 26 millioen tot 48, Italie's van 25 tot 43 millioen, Duitschland's van 39 tot 67 millioen. Deze van Brazilië nam toe van 10 tot 47 millioen en deze van Japan van 33 tot 69 millioen. In 1865 stond Frankrijk, wat het aan tal kinderen betreft, op de eerste plaats, en thans op de laatste. De Heer Souvy vraagt zich dan ook af waar Frankrijk heen gaat. Het land wordt een land van oude men- schen; 14% van de bevolking bestaat uit grijsaards van meer dan 60 jaar. In ze kere departementen gaat dit percent tot 30%. Zoo het aldus voortgaat, zegt' de H. Sauvy, zal Frankrijk in 1980 nog enkel 29 millioen inwoners tellen tegen 41 millioen zooals thans. In 1935 werden ill Duitschland 100 kinderen geboren te gen 50 in Frankrijk. De H. Sauvy heeft dus wel gelijk een noodkreet te slaken en hij vraagt terecht aan de Regeering dat deze maatregelen zou treffen en de kinderrijke familiën te bevorderen wil Frankrijk zijn plaats als grootmacht niet verliezen. VATIKAANSTAD DE PAUS EN DE RADIO In bijzondere audiëntie heeft Z. H. de Paus het bestuur van het internationaal katholieke radio-bureel ontvangen. Aan deze Hseren verklaarde de H. Va der, dat de radio een macht is welke haars gelijken niet heeft en dat die macht ten dienste van het gcede moet worden gesteld. God alleen weet wat er nog al door die macht te bereiken zal vallen. OOSTENRIJK DE CONFERENTIE DER DRIE MOGENDHEDEN Te Weenen werden besprekingen ge voerd tusschen de Regeeringsafgevaardig- den van Oostenrijk, Hongarije en Italië. Oostenrijk en Hongarije gaan akkoord met de Duitsch-Italiaansche regeling van het Donauvraagstuk en beide landen heb ben het Italiaanseh-Abessiniscii keizerrijk erkend. u - NEDERLAND HET HUWELIJK 'v~* VAN PRINSES JULIANA De datum van het huwelijk van Prinses Juliana werd nu definitief vastgesteld cp 7 Januari e.k. De toekomstige echtgenoot van Prinses Juliana, Berhard von Lippe Biesterfeld, zal op 7 November ontvagen worden door Rijkskanselier Hitier. Tijdens deze ont vangst zal hij plechtig verzaken aan rijn hoedanigheid van Reiehsburger. OP EEN LINTZAAG GEVALLEN TE AYE EN BIJNA IN TWEE GESNEDEN In een houtzagerij te Aye, bi] Marloie, gleed een arbeider, zekere Geres, plots uit en viel tegen de lintzaag,.die hem aan de achterzijde begon door te zagen. Zoo spoe dig mogelijk werd de stroom afgesneden, maar de dood had reeds haar werk ver richt. De ongelukkige Geres had den romp bijna heelemaal doorgezaagd en de rech terarm hield nog met enkele vezels vast. HUaEBBHIBHHHHHaHaBaKB f' AANBESTEDINGEN 19 NOV. Te 10 uur, ten Gemeente huize te WATOU, beiteenigen van land- bouwweg Nr 16. Bestek 68.631,61 fr. Stuk ken ter inzage ten Gemeentehuize en te koop, prijs 15 fr., bij arrond.-ing. A. De France, te leper (postch. 405.663). 29 NOV. Te 10 uur, ten Stadhuize te WERVIK, aanleggen van bestratingen in de Meenen- en Ooststraten, Bestek (Jan. 1935)89.924,10 fr. Stukken ter in zage ten Stadhuize en te koop, prijs 15 frank, bij H. arrond.-ing, A. De France te leper (postch. 405663). 20 NOV. Te 10.15 uur, ten Stad huize te WERVIK, bestratingswerken op de Vrijdagmarkt. Bestek (Mei 1935)fr. 23.860. Stukken ter inzage ten Stadhuize en te koop, prijs 10 fr, bij arrond.-ing. A. De France te leper (postch. 405663). STERFGEVALLEN t E. H. LOUVRIER Te Brugge is overleden op 4 November laatstleden, Eerwaarde Heer Jules Lou- vrier, in den ouderdom van 83 jaren. Eerw. Heer Louvrier is te Poperinge in t College professor geweest van Aug. 1879 tot Februari 1882. Hij is later terugge keerd naar onze streek: nadat hij zes jaar onderpastoor is geweest te Geluveld, kwam hij naar Westouter als onderpastoor in September 1891 en bleef er 13 jaar, totdat hij in November 1904 aalmoezenier werd aan het gevang te Brugge, Esrw. Heer Louvrier was Ridder in de UITSLAGEN D' WEDSTRIJDEN Internationale Wedstrijd: Roode Duivels Sparta Praag 2—2 3—4 Lecgol&sord^. it. I.P, •w v n* Afdeeling Bevordering: Stade Kortrijk Waregem Sp. 81 R. S. Waregem G. S. Middelkerke 50 F. C. Roeselare C. S. leper 31 F. C. Knokke S. K. Roeselare 43 W. S. Lauwe R. C. De Panne 60 St. Moeskroen P. C. Izegem 35 S. V. Ingelmunster S. K. Zwevegem 32 ALGEMEENE RANGSCHIKKING 1. Knokke 9 8 1 0 38-12 16 2. F. C. Roeselare 9 6 1 2 34-14 14 3. St. Moeskroen 9 6 2 1 25-19 13 4. S. K. Roeselare 9 6 3 0 33-18 12 5. St. Kortrijk 9 6 3 0 38-21 12 6. Izegem 9 6 3 0 29-19 12 7. Waregem Sp. 9 4 3 2 22-15 10 8. R. S. Waregem 9 4 4 1 20-27 9 9. Lauwe 9 4 5 0 20-28 8 10. leper 9 3 5 1 14-19 7 11. Ingelmunster 9 2 6 1 23-34 5 12. Middelkerke 9 2 6 1 12-42 5 13. Zwevegem 9 1 6 2 21-27 4 14. De Panne 9 0 8 1 13-48 1 II' Afdeeling Provintiaal. R. C. Harelbeke F. C. Wakken S. V. Rumbeke F. C. Torhout F. C. Poperinge S. V. Kortrijk gesch. S. K. Heule U. S. Dottenijs 2—2 Wevelgem Sp. Deerlijk Sp. 51 E. G. Gistel A. A. Moeskroen 42 F. C. Tielt Kuurns Sp. 2—3 ALGEMEENE RANGSCHIKKING 1. Kuurne 10 7 3 0 33-12 14 2. Heule 10 5 2 4 19-13 13 3. Torhout 9 6 2 1 20-17 13 4. Rumbeke 10 6 3 1 29-23 13 5. A. A. Moeskroen 9 5 2 2 28-26 12 6. Wakken 9 4 2 3 24-17 11 7. Wevelgem 10 5 4 1 24-23 11 8. Dottenijs 9 3 2 4 26-21 10 9. Deerlijk 9 2 3 4 14-18 8 10. Harelbeke 9 3 4 2 19-23 8 11. Gistel 10 3 5 2 19-28 8 12. Tielt 9 3 5 1 25-27 7 13. Kortrijk 8 15 2 11-16 4 14. Poperinge 8 2 6 0 18-23 4 15. Oudenburg 9 0 7 2 16-37 2 III' Afdeeling, Reeks B. U. S. Rollegem F. C. Meenen 0—8 S. K. Beselare F. C. Marks 22 S. C. De Bizet S. K. Geluwe uitg. B. S. Avelgsm S. K. Vlamertinge 42 Rekkem Sp. Verbr. Wevelgem 11 F. C. Komen S. C. Moorsele 120 Dosko Vichte Wervik Sp. 04 in* Afdeeling Sp, Reeks B. A. A. Moeskroen Kortrijk Sp. 52 Al de andere matchen uitgesteld. ALGEMEENE RANGSCHIKKING 1. Meenen 4 4 0 0 18- 5 8 2. Poperinge 4 3 1 0 12- 7 6 3. St. Kortrijk 4 3 1 0 23-11 6 4. A. A. Moeskroen 5 2 3 0 14-12 6 5. St. Moeskroen 4 2 11 11-11 5 6. Kortrijk Sp. 5 2 3 0 13-16 4 7. leper 4 12 1 8-11 3 8. Deerlijk 4 12 1 7-14 3 9. Heule 4 1 3 0 8-11 2 10. S. V. Kortrijk 2 1 2 0 5-13 2 11. Wevelgem Sp. 4 1 3 0 8-17 2 12. Harelbeke 3 0 2 1 5- 8 1 IV' Afdeeling Sp, Reeks A G. S. Middelkerke Vr. Woumen 30 A. V. Oudenburg V. V. Koksijde 121 F. C. Torhout R. C. De Panne 32 S. V. Nieuwpoort S. K. Wenduine 44 S. C. Diksmuide S. V. Veurne 21 IV' Afdeeling Sp, Reeks B: Moorslede S. K. Beselare 25 Afd. Scholieren, Reeks C: C. S. leper St. Moeskroen 011 S. C. Meenen B S. K. Vlamertinge 18 A BESCHOUWINGEN IN IIBEVORDERING werd de groote schok ge leverd te Knokke, waar de lokalen na een vinnig be twiste partij, de twee kostbare punten wisten te be houden ten nadeele van Sportkring Roeselare, dat spijtig genoeg met een gewijzigde ploeg moest optre den. De Sportkringers hadden zelfs aan de rust de leiding met 3—fc, doch konden het niet volhouden te gen Knokke, die alzoo zijn leidersplaats verstevigd. Stade Kortrijk schijnt geweldig op dreef en versloeg de sterke ploeg van Waregem Sportief met 61. De scoor is ietwat gevleid en niet minder dan drie straf schoppen werden tegen de Gaverzonen gefloten en natuurlijk omgezet. Daarmee prijken de Stadisten reeds op de vijfde plaats! Een verrassing mag wel de overwinning van Izegem op Stade Moeskroen genoemd worden. Dit zijn twee ploegen die heel onregelmatig zijn. Red Star Waregem versloeg Middelkerke met forfaitscoor en schijnt aldus zijne tijdelijke inzinking te boven zijn gekomen. Door zijn overwinning op Zwevegem heeft Ingelmunster de voorlaatste plaats aan zijn tegenstrevers overgelaten. Het is tijd dat de mannen van Zwevegem erop beginnen te denken, want zij hebben de puntjes meer dan noodig, willen zij van de degradatie gered zijn. De Panne blijft suk kelen en ditmaal moesten zij fp Lauwe met zv are cijfers onderdoen. De toestand der strandjongen-j is hopeloos. leper heeft zich goed verdedigd bij Club Roeselare en slechts met 31 werden' zij verslagen. IN PROVINCIAAL werd de wedstrijd Pope ringeS. V. Kortrijk wegens de aanhoudende regen geschorst. De scoor was reeds -o in het voordeel der mannen van Soetens Molen, die denkelijk zouden gewonnen hebben. De leiders liepen een 41 ne derlaag op bij het op zijn eigen veld onklcpbare Rumbeke en mdeten zoo de leiding afstaan aan Kuur ne, dat met 32 ging winnen te Tielt. Deze laatste komen daardoor in de gevaarlijke zone, doch zullen zich wel weten te herpakken. A. A. Moeskroen beantwoort waarlijk aan de verwachtingen niet. want een 42 nederlaag bij Gistel is hun onwaardig. Ook Heule schijnt wat uit form, ditmaal moesten zij op eigen veld een puntje afstaan aan het taaie Dot tenijs. Wakken behaalde een moeilijke zege te Harelbeke en Wevelgem overtroefde Deerlijk met 51. Oudenburg was bye. IN IIINOORD heeft Wenduine de leiding geno men met Nieuwpoort nipt met 21 te verslaan. Ardooie zond Oostkamp met 4o naar huis. De derby Emelgem-Meulebeke eindigde op een gelijk spel (22), 't geen niet in het voordeel van de mannen van Dewitte soreekt. Koksijde had weinig kans tegen Diksmuide en moest met 30 de ovenvinning aan de groen-zwarten laten. IN III6 ZUID zetten de Komenaars hun zegerceks voort en verpletterden Moorsele met 12o. Rolle- ghem blijft roode lantaarn met o punten. Toekomst Meenen. die een flinke nloeg bezit, had het bij hen niet lastig en won met 8o. Beselare heeft zich na de laatste zware nederlagen hernakt en gelijk ge speeld tegen Marke (22). Rekkem schijnt heel gevaarlijk op eigen veld en Verbroedering kon het er niet verder brengen dan tot een drawn (11). Vichte schijnt totaal buiten form en moest met 04 onderdoen voor Wervik dat zich goed op de tweede plaats handhaaft. Avelgem, dat voltallig optrad, versloeg Vlamertinge met 42 en komt alzoo gevaar lijk opzetten. De wedstrijd Le BizetGeluwe werd wegens de regen uitgesteld., CORNER-KICK. MATCHEN VOOR ZONDAG 15 NOVEMBER 1935. Eereafdecüng:. 2 Uur; F. C. Turnhout Daring Brussel. F. C. Brugge S. C. Anderlecht. White Star La Gantoise. L'nion St Gillis Lyra. Liersche S. K. -F. C. Mechelen. R. C. Mechelen Beerschot A. G Antwerp F. C. Standard Luik. Eerste Afdeelinjr, Recks B: 2 uur; R. C. Gent Olympique Charlero* Club Ronse Eendracht Aalst. Duffel F. C. Ukkel Sports. IT. S. Centre V. G. Oostende. La Forestoise Boom F. C. A. S. Oostende Tubantia A. C Hoboken S. K. C. S. Brugge. II* Afdeeling: Bevordering:: 2 Uur; Stade Moeskroen Stade Kortrijk.' R, C. De Panne F. C. Izegem. S. K. Zwevegem - G. S. Middelkerke.' S. V. Ingelmunster F. C.^ Roeselare. S. K. Roeselare R. S. Waregem*, Waregem Sp. W. S. Lauwe. C. S. leper F. C. Knokke. II* Afd. Provintiaal: 2 uur: F. C. Torhout A. A Moeskroen/ Deerlijk Sp. S. K. Heule. F. C. Tielt F. C. Poperinge. R. C. Harelbeke S. V. Rumbeke, F. C. Wakken A. V. Oudenburg, - V. S. Dottenijs E. G. Gistel. S. V. Kortrijk Wevelgem Sp, r Kuurne Sp. bye. III® Afdeeling-, Reeks Af 2 uur; S. K. Wenduine F. C. Emelgem, F. C. Meulebeke S. V. Veurne. -< R. C. Oostkamp S. V. Nieuwpoort* S. C. Diksmuide Ardooie Sp. V. V. Koksijde bye. Ill* Afdeeling, Reeks B: 2 uur; F. C. Komen Rekkem Sp. Toekomst Meenen S. C. Le Buet, Aalbeke Sp. U. S. Rollegem. 'S. K. Beselare B. S. Avelgem. F. C. Marke Y. V. Vichte. Verbr. Wevelgem S. K. Geluwe* S. C. Moorsele Wervik Sp. - «o» -WI DE ZESDAGEN VAN ROTTERDAM 1. Pijnenburg-Wals, 478 punten, in 145 uren: 3.092 km. 875 m.; Op 1 ronde: 2. Charlier-Slaats, 318 p.; 3. Schoen-Pelle- naars, 211 p.; 4. Walthour-Crossley, 210 POp 2 ronden: 5. Billiet-Depauw, 225 p.; Op 4 ronden: 6. Vander Ruyt- Braspenninckx, 220 p.; Op 5 ronden: 7. Van Kempen Gebroeders. 347 p.; 8. Le- ducq-Wambst, 78 p.; Op 7 ronden: 9. Rieger-E&meir- 109 punteiw TEGEN DE VERZWARING DER MILITAIRE LASTEN MOTIE UIT POPERINGE De Katholiek? Groepen Tan fope» ringevernamen met genoegen dat d* 18 maanden met groote meerderheid Ter. worpen werden in de Afdeelingen ea eischen van hun Vertegenwoordigers dat ze in 't vervolg vast ertegen stemmee. BEKENDMAKING VAN V. O. S. B. V. O. S. VLAMERTINGE De Vlaamsch? Oud-Strijders en Oud. Soldaten van Vlamertinge in algemeen, vergadering bijeengeroepen op Zondag t November, drukken hun vreugd? uit over de verwerping van de 18 maander.dier.it in de kommissies, Vragen met klam aan alle Vlaamsche Volksvertegenwoordigers en Senatoren, uat rij alle verzwaring van militaire lasten zouden verwerpen, Wijzen deze mandatarissen op hunne verbintenis bij de laatste wetgevende ver kiezingen aangegaan, Eischen nu meer dan colt de algeheel, opzegging van het Franrch-Belgisch mili tair akkoord, inbegrepen alle afspraken tusschen militaire staven, De Vlaamsche Oud-Strijders en Oud- Soldaten van Vlamertinge verklaren op nieuw alle militarisme te verwerpen en voort te zullen strijden voor den vrede on- der de volkeren; verklaren eveneens met alle beslistheid te strijden voor het algeheel recht van hun Vlaamsche Volk cp volstrekte en vol ledigste zelfstandigheid. IBSBBBE7BBBBB3SBNIHSSB8BS91SI SPOORWEGVERBINDINGEN Wijzigingen en verbeteringen De hieronder vermelde wijzigingen en verbeteringen werden gebracht aan den uurtabel van de treinen, loopende tusschen Kortrijk en Brussel. Dit brengt ook meerder gemak veer d« reizigers komende uit de richting Pope ringe-leper. Brussel-Zuid V. 8.25 13.43 19.09 Kortrijk A. 9.25 14.46 20.12 Kortrijk V. 10.34 16.0G Brussel-Zuid A. 11.35 17.C2 Gent St Pieter V. 29.18 Kortrijk A. 29.48 aBasaassaBsaaaasssaaaaassaia NOODLOTTIGE JACHTPARTIJ - BIJ HAZEBROEK Een doode Een gewonde Een vriendenkring van Rijsel had in het woud van Nieppe, bij Hazebrcek, een jachtpartijtje belegd, dat een nocdlcttigen afloop had. Eerst reed de auto, die hen vervoerde, in een gracht, zonder dat ut evenwel letsels opliepen. Tijdens de jacht schoot M. Gagebois, ga ragehouder te Pajsel, naar een haas en verwondde M. Ghssquière in het aange zicht. Een andere jager, M. Jossian, viel in een gracht. De jachtwachter Decherp snelde hem ter hulp en de jager stak hem den loop van zijn geweer toe cm hem uit de sloot te trekken. De jachtwachter greep den loep vast, maar op hetzelfde oogen- blik ging een schot af. De jachtwachter werd op den slag gedood. iHEBaSHBBBBaBBflBZaSBBiCEIBm Bijna dagelijks leest men tijdens dit seizoen in de pers dat de scholen in deze of geene gemeente wegens griep epidemie gesloten Zijn. Iedere Mama moet dns in dezen tiji speciaal letten op de gezondheid harer kinderen. Ecp tube Aspirine mag dan ook in geen enkel liuis ontbreken om bij de minste kenteekenen van gevaca kou of griep aanstonds te kunnen in grijpen. Neemt bijtijds 1-2 Aspirine tablet ten, maar let er op dat het de echte Aspirine is, zij die het BAYER-krnis draagt op de verpakking en ieder tablet. SESCSEaiaaBBSBBlBSBSEjaBEiES: - POPERINGE, van 6 tot 13 November L. Geboorten. Govaert André, z. v. Cy- rill-e en Comette Yvcnna, Elverdinge. Verlinde Godelieve, d. v. Anscharius en Melis Bertha, Fottestraat. Wemaere Jan, z. v. Marcel en Dezeure Alice, Brug- gestraat. Verdonck Hilda, d. v. Maurice en Oarton Maria, Vlamertinge. PillaerC Roger, z. v. Georges en Dc buys ere Maria, Westvleteren. Sweertvaegher Jacque line, d. v. André en Deschuytter Magda- lena, Roesbrugge. Denys Martin, z. v. Aibrecht en Lebbe Maria, Gasthuisstraat. Overlijdens. Deraeve Julianus, 69 j., echtg. v. Santy Emilie, Abselesteenweg. Lahaye Nestor, 63 j., echtg. v. Vanden Berghe Maria, Abeelesteenvveg. Eeuw Paula, 8 m„ Groeningestraat. Huwelijken. Maelbrancke Michel, kleermaker, en Kauspie Jeanne, werkster, b. v. Pop. Gouwy Albert, kleermaker, en Vanspranghe Jeanne, radiowerkstcr, b. v. Pop. Vandenbroucke Georges, bankbediende, en Gunst Gabrielle, z. b., b. v. Pop. De Schepper Leen, rentenier v. Eekeren, en Dave Jeannette, z. b., v. Pop. Carpier Georges, bankbediende, en Vancayzeele Bertha, z. b., b. v. Pop. Beloften. Beswarte André, fabriek werker v. Boeschèpe, en Papegaey Alde- gonde, naaister v. Pep. Dequeker Hie- ronymus, veehandelaar, en Lazoore Hilda, z, b., b. v. Pop. Capoen Achiel, suiker bakker, en Dovos Bert'ha, z. b., b. v. Pop. Clabau Urbain, fabriekwerker v. Pop, en Monternach Suzanne, dienstmeid v. St-Jans-Molenbsek. Dewulf Leon, ge neesheer v. Pop, en Vermcire Elisabeth, z. b.. v. Hamme. Maes Robert, werkman v. Hoogstade, en Meeuws Marguerite, dienstmeid v. Stavele. Dekervel Albert, landbouwef v. Pop, en Meerlynck Agr.es- z. b, v. St Jans Cappel. IEPER, van 5 tot 12 November 1936. Geboorten. Michiel Monique, Brug- gesteenweg. Samijn Willem, Oude Houtmarkt, 24. Coffijn Jacques, Brug- gesteenweg, 14. Bouchaert Hugo, Te gelstraat, 45. Molein Laure, Rijsel- straat, 160. Verhaeghe Godelieve, Ar- scnaalstraat, 2. Goethals Walter, Brug- gesteenweg, 29. Overlijdens. Cornillie Clementine, 53 J, naaister, echtg. v. Var.dsnbriele Cyril- lus, Vischmarkt, 2. Roetynck Isidoor, 70 j, z. b, wed. v. Debyscr Justina, M. Frenchlaan, 10. Van der Haeghen Charles, 49 j, timmerman, echtg. v. Le- clercq Angèle, L. Torhoutstraat, 25. van Ploegsteert. Deroo Arthur, 53 j, land bouwer, echtg. v. Vanlerberghe Antoria, L. Torhoutstract, 25, van Langemark. Mahieu Rosalie, 70 j, z. b, wed. v. Mas- schelein Aloïs en Willaert Hendrik, Po- peringesteenweg, 8. Pattyn Rosalie, 75 j, z. b, echtg. v. Casteleyn Leon, Rijke Klarenstraat, 67. Huwelijken. Trérry Gaston, fabriek werker, en Bailliu Marie, dienstmeid b. v, leper. Bouwen Gustaaf, paswerker, en Craeye Gabrielle, fabriekwerkster, b. v, leper. VAN VRIJDAG 13 NOVEMBER 193* 100 Fransche Franken 1 Pond Sterling 1' Dollar -« 1 Gulden^- 137,1375 fr. 144,23125 fr- 29,5575 fr. v 15,937j f<i

De Halle (1925-1940) | 1936 | | pagina 6