pv-9 HET GESCHENK waarvan U droomt Vosffealkreniek .TOMATEN M. E. G. A. IN 'T BINNENLAND C LtEBIG TANDARTS GLORIE UIT LEISELE ROESBRUGGE-HARINGE WIELRIJDER VELO-CLUB WATOU WISSELKOERS (VERVOLG) VT. A 3 IER TINGE. Wacht niet tot het te laat ls, voorkomt dB ziekten bij de hoenders door 't gebruik van Apotheker Vennandere's Poeier 4200. Vraagt Mar rot tegen 't snot en Arsjlol tegen pokken. Te bekomen te Poperinge, Itper, Geluwe en verders in alle Apotheken. Recht streeks Apoth. Bourgois, Avelgem. ELVERDINGE. Aanrijding. Maan dag middag, oiostreeks 12 44 uur, kwam de auto van den genaamden A. W„ uit de richting van Boezinge naar Zuidschote aangehold, toen uit tegenovergeste iden kant de auto aankwam, gemend door L. D. Op grondgebied Eiverdinge, een 30 tal meter voorbij de Herberg Het Gouden Hoofd", kwamen beide voertuigen in bot sing, denkelijk veroorzaakt door den dikken mist die over de landouwen zweef de. De botsing was vrij erg, doch de inzittenden kwamen er met den schrik vanaf. De eene auto werd tot tegen een haag geslingerd, de andere bleef midden de baan staar. Groote stoffelijke schade was er aan beide rijtuigen te bespeuren. Een groote volksmenigte, die den slag door de botsing veroorzaakt had gehoord, verdrong zich rond de auto's. De veld wachter stelde het gebruikelijke onder soek in. ELVERDINGE. Boerinnengilde Op Woensdag 25 dezer had alhier de jaar- Ujksche feestvergadering plaats der Boer innengilde. 's Morgens te 7 u., droeg E. H. Proost de H. Mis op ter intentie der leden, die allen ter H. Tafel naderden. Na een 6makelijk ontbijt kwamen allen bijeen in de feestzaal van 't kasteel, waar de feest- Eitting plaats had. Na het gebed werd het verslag afgelezen over de werking van het verlocpen jaax; met vreugde vernam men dat zes nieuwe leden zich hadden laten in schrijven: dus een aanwinst op verleden jaar. Dan werd door de leden der Jeugd- afdeeling een puik programma uitgevoerd. Het drama MOEDERin drie bedrijven, ontroerde diep alle aanwezigen. Kat stuk Dag der Vergissingen en eenige andere mooie nummertjes brachten dt lachspier en in werking; en om te eindigen werd het B.J.B.-lied geestdriftig door de heele ver gadering gezongen. Een prachtige prijs- loting (met eenige verrassingen) besloot het feest. Een heerlijke dag voor onze Boerinnengilde. St. Ceciliafeett. De plaatselijke muziekmaatschappij viert haar jaarlijksch feest op Woensdag 2 December. De le den en eereleden worden vriendelijk uit- genoodigd tot de plechtige Mis die te 9 uur zal worden opgedragen. Na de Mis, bezoek bij eenige leden her bergiers. En 's middags gezellig feestmaal bij Julien Depoorter. In den namiddag verder bezbek aan de leden. Een aangenaam en deftig verzet op tijd en stond maakt ook deel uit van het leven; daarom ook worden al de leden en eerele den vriendelijk uitgenoodigd om mee te vieren. Het bestuui. WOESTEN. Sint Elooifeest. Dins dag 1 December viert onze gilde haar Pa troonfeest en tevens haar 17-jarig be staan. Om 8 44 uur Solemneele Mis ter eere van H. Eligius, voor 't geestelijk en tijdelijk welzijn der 94 aangesloten huls gezinnen. Na de Mis, algemeene vergade ring bij Wed. Des. Desey In de Com merce een vreemde spreker zal er het woord voeren, waarna prachtige prijslo- ting voor de leden welke hun getal verga deringen hebben bijgewoond. De betaling der bijdrage 1937, opname van nieuwe le den, bestelling hovenierszaad, landbouw almanakken, vruchtboomcarbolineum zal geschieden na de vergadering. Om 12 uur gezamenlijk noenmaal bij Kam. Boudry In den Os prijs 13,50 fr. Alle leden zullen er op staan dien dag Vrij te houden en van 's morgens tegen woordig te zijn. HE7T BESTUUR. Liederavond. Morgen Maandag SO November, om 6 44 uur 's avonds, komen ze het af en weet TJ wie: He wel de twee Mlchels, en waarom? Oh, vraagt het eens aan V. O. S.-sen. Voor het Sint Maartens feest van onze kinderen. Daarom ook zul len alle vrienden onzer oudstrijders en der kinderen, in groot getal naar dien liederavond henen gaan, ten einde die kosten te helpen dekken. Kaarten te ver krijgen bij de leden-herbergiers, ook aan den ingang der tooneelzaal, aan 5, 4, 3 fr. De zaal open om 6 uur en geen vrees voor koude, drie stoven zullen ze ver warmen. Veel volk wordt verwacht. BEVEREN a/IJzer. Boekerij. De openbare boekerij gaat terug open vanaf iheden Zondag 29 November. Elkeen zal er kunnen boeken ter lezing krijgen naar E'n goesting. Het uitleenen zal geschieden eiken Zondag namiddag, van 8 tot 10 uur. Het lokaal blijft zooals vroeger in die jongensschool. De lezers zullen ongetwij feld dit nieuws met vreugde vernemen en hunne winteravonden nuttig en gezellig kunnen doorbrengen. Rood of blauw. Neen... 't ls van geen socialisten of liberalen, maar van de bloempjes die gemaakt worden voor de aanstaande H. Hartfeesten. Let wel! De bloempjes moeten heelemaal wit of rood of blauw of geel zijn. Geen twee kleuren aan hetzelfde bloempje a. u. b. D'r zijn er die dit verkeerd begrepen had den. Nu, om te leeren is men nooit te oud, als men... hum! hum 11 Ceciliafeestje. De vrouwelijke zang- gilde is Dinsdag laatst vergaderd om hun patrones te vieren. Een lof te 5 uur. Daar na avondmaal, gezellig samenzijn, tom bola... enz. Oprecht een aangename avond. En nu weer een jaar zingen... dat de stukken ervan vliegen! Hoe meer, hoe beter en hoe schoonerl 't Kan nooit te wel zijn! STA VELE. Zeldzaamheid. Zondag laatst was het herbergkermis in de Stavel-Brugbij de kinders Butaye. Veel volk om eene partij te kaarten en een glas goed Stavel's bier te drinken. Zelfde geluksvogel van verleden winter, Alfons Vermeersch. De eerste drie deels speelde hij nog ne keer drie solo-slims, de medespelers waren Bené Ryon, Camille Recoer, Leon Butaye, Henri Caroen. Proficiat Alf. Vermeersch. St Godelievegilde. Op Zondag 15 November heeft de St Godelievegilde haar Ihieuw werkjaar goed ingezet. Na een schoone voordracht over 't kweeken van Wintergroenten, door J. Demaegdt, van Sint Jan ter Biezen, heeft de jeugdafdeeling door een paar luimige nummers de goede stemming in de ver gadering hernieuwd. Dit doet ons hopen dat de volgende vergaderingen even vol tallig zullen wezen. Op het einde der ver gadering werd met algemeene stemmen een motie goedgekeurd tot veralgemeen ing der gezinsvergoedingen, motie welke door het bestuur aan den Heer Eerste Minister en aan den Heer Minister van Landbouw opgestuurd werd. NOORDSCHOTE. St Elooifeesten. Op Dinsdag, zijnde December 1936, viert onze Boerengilde haar Patroon Sint Elooi. Deze schoone dag begint met een ge zongen mis, om 8 uur, tot zieleiafenis van onze afgestorven leden, daama achter de mis, jaarlijksche algemeene vergadering der Boerengilde, met dagorde: 1. Verslag en Mededeelingen; 2. Verslagen van Boe rengilde, Aankoopafdeeling, Raiffaiser- kas en Eiermijn; 3. Belangrijke voordracht door onzen Gewestelijken Opziener, Heer Schol, over de afdeelingen in den schoot der Boerengilde; 4. Samenaankoop van .Veevoeders; 5. Betaling van geleverde Waren. Na de vergadering groote Prijsloting Voor de tegenwoordige leden, schoone prijzen, waarde van 200 tot 250 frank en voor den opsluit: noenma J om 1 uur voor de ingeschreven leden. Dus alle leden worden verwacht om jnede te vieren aan de St Elooifeesten. Let goed op: De inschrijvingslijst voor het lidmaatschap 1937 wordt gesloten op heden Zondag, 29° dezer, achter dezen datum geen aanvaarding meer. Deze die nog begeeren deel te nemen aan het noen maal van St Elooifeest, worden nogmaals verzocht zich aan te geven tegen Zondag aanstaande, prijs 14 fr. Het Bestuur, WESTNIEUWKERKE. Tooneeifeest Zondag 29 November en Zondag 6 Ds- cember is er weer groot tooneeifeest in j de zaal van het klooster, telkens te 5 uur. Et wordt gespeeld, eerst een zeer aitueel dramaHaar Zege van A. Daman, waar al de kwesties van den dag in te berde komen, zonder zelfs de sport achter te laten. Daarna zien we een paar oude kennissen terug die ook mekaar al lang niet meer gezien hebben; Wie da we daar hebben»; splinternieuw!. En tot slot; De Nonkeltjes» van den altijd zoo hartcHjken kluchtenaar J. Ballings. Komt dus maar allen af, van ver en bij. Kaarten op voorhand te verkrijgen bij Pol Bode in, Seulestraat, en vóór de ver tooning, aan den ingang der zaal, Bellestr. DRANOUTER. Voordracht. Op Zondag 29 November wordt na de eerste Mis in de Speelzaal der Meisjesschool 'n voordracht gegeven over de fosfoorbe- raestingen. Dit onderwerp even belangwek kend als leerrijk, zal door den heer Plat- teau behandeld en uiteengezet worden. De zaal is toegankelijk voor eenieder. WULVERINGEM. Brand. Don derdag avond te 19 u 30 is er brand ent- staan bij Christiaen Eduard, foorkramer, wonende alhier op de wijk Molenhoek Huis, meubels, paardenmolen, kortom alles is de prooi der vlammen geworden. Chris tiaen, zijne vrouw en beide kinders zijn nog op tijd buitengeraakt, 't Schijnt dat de brand toe te schrijven is aan een ge brek van den schoorsteen. Er bestaat maar heel geringe verzekering. Op de plaats der ramp was er seffens veel volk, doch aan blusschen viel er niet te denken, in eenige minuten lag alles plat. De Gen darmerie van Hou tem is ter plaats ge bleven tot alle gevaar was geweken. LANGEMARK. Ccmmissie van den Openbaren Onderstand. In de Gemeen teraadszitting van Vrijdag 19 November werden volgende leden gekozen voor de C. O. O. en dat voor 6 jaar te beginnen van 1 Januari 1937: 1. Soenen Cyriel met 6stemmen; plaats vervangers Lougie Gerard, met 4 st.; 2. Vulsteke Camlel met 5 st.; 1* plaats vervanger Eug. Top met 7 st.; 2" plaats vervanger Camiel Parrein met 5 st.; 3. Depoorter Camiel met 5 st.; plaats vervanger Verhalle Reml met 1 st.; 4. E. H. Godderis H. met 4 stemmen; 1' plaatsvervanger E. H. Debaene Joz. met 5 st.; 2* plaatsvervanger Jules Labaere met 3 st.; 5. Notredame Gustaaf met 4 st.; plaats vervanger Valeer Deroo met 1 st. Tooneeifeest. De opvoering van Baron Schinkelbeen op Zondag laatst was voor de St Jansgilde een waar succes. Zoo een toeloop zag men nimmer. Veel liefhebbers moesten geweigerd worden: al les was uitverkocht. Heden Zondag 29 Nov., te 3 uur, gaat de tweede opvoering door. Op algemeene aanvraag wordt het stuk een derde maal opgevoerd op Maan dag 30 Nov., te 6 u. 's avonds. Kaarten bij Heer R. Parret-Dewulf, Poststraat, aan 5 fr. en 3 fr. HOOGSTADE. Solo-Slim gespeeld bij Richard Faes, met 11 hoogste koekens en herten aas, door Albert Paes. Mede spelers; Clays André, Maurits Meeus, Bil- liau André. WESTVLETEREN. Aangifte. In gevolge de wet op de militaire opeischin- gen moeten: paarden, paardenvoertuigen, auto's, moto's aangegeven worden bij het gemeentebestuur tusschen 1 en 20 Decem ber van elk jaar. Voor deze aangiften op te nemen zal er speciale zitdag gehouden worden 1) op Zondag 6 December, van 8 tot 11 44 uur, ten gemeentehuize; 2) op Zondag 13 De cember, van 8 tot 11 44 uur bij Wed. Fred. Huyghe. Zie verder de plakbrieven. beste vruchten van Parma Natuurlijke smaak en kleur POLLINKHOVE. St CeeiHafecst werd hier Donderdag gevierd» 's Morgens, te 9 uur, had de H. Mis plaats, waarna uit stap bij de eereleden. Te 12 uur was er noenmaal met daarna nogmaals bezoek aan de eereleden herber giers, onder het spelen van stapmarschen. 's Avonds kwamen leden en eereleden aan een goed opgediende tafel bijeen ln 't Gemeentehuis; de avond verliep in op gewekte stemming. In den vóóravond werd er druk gespeeld met de kaarten en later in den avond kwam wat muziek en zang, LOO. Belangrijke vergadering. Heden Zondag, 29 November, om 3 uur, vergadering in 't Patronaat voor de werk lieden en de leden van den Ziekenbond. De Heer Devriendt uit Oostende, zal er het woord voeren. Iedereen weze op post. Na de vergadering prijskaarting. Boerenfeest. Dinsdag 1 Deoember, Sint Elooisfeest. Om 9 uur plechtige mis, waar al de boeren en boerinnen moeten en zullen tegenwoordig zijn. 's Middags smakelijk en gezellige maaltijd, afgewis seld door zang en muziek en een nuttige voordraoht door M. Leenders. 's Avonds groote liederavond in de bovenzaal van 't stadhuis, kosteloos voor de leden. Men rekent op veel volk in de H. Mis, veel volk aan den maaltijd en veel volk 's avonds. Groot nieuws. Al wie middenstan der is of vakman of boer, wordt verwacht op Zondag 6 Deoember, om 2 44 uur in 't Stadhuis. Daar zal een belangrijke voor dracht gegeven worden over de Gezins vergoedingen of over de Compensatiekas door M. Evarist Vuylsteke. Liederavond. Dinsdagavond, 8 De oember, komt «Het Vlaamsche Trio», uit Brugge, een Cabaretavond geven. EESEN. Bond der Groote Gezinnen. De plaatselijke Bond noodigt al zijn leden zeer vriendelijk uit tot de algemee ne vergadering, die zal plaats hebben op Dinsdag 8 Deoember, om 2 u. namiddag, in de zaal ConcordiaOp die vergade ring zal gehandeld worden over verschil lende punten, die ten hoogste de aandacht moeten trekken van al onze leden. Ieder aangesloten gezin moet een vertegenwoor diger hebben op die vergadering. Er zal aan de deelnemers van deze vergadering een tombola te beurt vallen. Daarenboven moeten, wij ons Kinderfeest van Tweede Kerstdag voorbereiden en gij weet, beste leden, dat de kerstboom onze kinders zoo welkom is. Vergeet ook niet dat de ge wone jaarlijksche bijdragen voor den Bond en het Weduwen- en Weezenfonds zal geïnd worden. Het bestuur verlangt dan ook dat ledereen aan dezen oproep zou beantwoorden om aldus alle verdere kosten en moeite voor de inning der bij dragen te voorkomen. KEMMEL. Naklank. Over eenige dagen kwam Minister Vandervelde op bezoek naar de Weezenschool van Loker. Van leper uit ging de autoreis langs de schoone staatsbaan en kwam ln Kemmel tereoht op den erbarmelijken keizelweg van de Lokerstraat. Doch het ministerieel zitvlak van Zijn Excellentie is niet be stand tegen knulten en bulten, en er volgde 'n geheele litanie van Waalsche sakkertjes! Jammer dat de Heeren Mi nisters zoo zelden komen! Boerinnengilde. Op heden Zon dag, 29 November, bijzondere vergadering voor het aanstellen der bestuursleden. Aan de leden zullen de afleveringn October, November overhandigd worden. Sint Elooi. Dinsdag 1 December is het Boarenmisdag en feestdag van de parochiale Boerengilde. Om 9 uur H. Mis voor het welzijn der leden. Om 10 uur feestvergadering en om 12 uur gezelligen maaltijd. WOUMEN. Pater Damiaan. Pa ter Damiaan (eig. Deveuster), geboren te Tremeloo, Picpus, van 1873 tot 1889 mis sionaris bij de melaatschen op het eiland Molokal, werd in Mei van dit jaar ko ninklijk gehuldigd door de gansche be volking. Dit gebeuren werd gefilmd en door dB zorgen der Pater Piepussen wordt deze aktueele, dokumentaire film op Zon dag 6 December vertoond. De film toont ons den triomfantelijken terugkeer te Antwerpen en de grootsche feesten en plechtigheden die te dezer gelegenheid plaats hadden. Wij zien het schoolschip Mercatoren de begeleidende schepen. De ontscheping in tegenwoordigheid van Z. M. den Koning, van den Kardinaal Mgr Van Roey en van al de Bisschoppen van België, van de Ministers, kortom van al de hoogste geestelijke en wereldlijke overheden. Verder de glorierijke tocht naar de hoofdkerk, de nachtelijke tocht naar Leuven, over Tïemeloo, enz., en dan do plechtige uitvaartdiensten te Leu ven, enz. Iedereen zal er belang ln stellen deze film te zien. Toegang kosteloos voor ieder een. Allen naar 't Patronaat op Zondag 6 December, te 3 14 uur. Luisterrijke Tooneelavond door de Studiekring der Boerenjeugd, op Zondag 29 November en Dinsdag 1 December 1936 (feestdag van St Elooi, Patroon der Boe rengilde. Opvoering vanBergafwaarts tooneelspel ln 3 bedrijven door Herman Burger, en Mijnheer X...» of De On bekende Redderkluchtig heldenspel in één bedrijf, door Aric Enthouckx. Prij zen der plaatsen; 5 en 3 fr. Zaal open te 4.30 uur. TER HERINNERING ontvangt te DIKSMUIDE, Wilgendijk, 12, GEHEEL DEN MAANDAG. Hij ontvangt cr ook den Donderdag avond en den Vrijdag morgen tot 8 uur. te ROESELARE, Noordstraat, 42. DAGELIJKS (uitgenomen den Maandag) Tel. Diksmuide 89. Tel. Roeselare 1059. STADEN. Ongeval. Dinsdag 11. ge beurde er alhier een ongeval in de werk plaats van Kamiel Verhamme, dat goed afliep maar dat erge gevolgen had kunnen hebben. Op zeker oogenblik kwam er door een onbekende oorzaak een blok los en viel op het hoofd van den ongelukklgen man. Daarna kwam hij op de hand terecht en er werden twee vingers gepletterd. De man ls er echter goedkoop vanaf gekomen. II Novemberfeest. In de Mis van 9 uur waren er veel V. O. S.-sen en B. V. O. S.-sen tegenwoordig. Na deze plechtig heid werd er ln stoet naar het gedenkte ken van de gesneuvelde soldaten gemar cheerd. Er werd daar door een inelsje in 't wit gekleed een bloemtuil neergelegd. Daarna klonk er een dreunende Vlaam sche Leeuw. Vervolgens werd er naar de drankhuizen gegaan waarvan de baas ofte wel Vos of B-Vos ls. 's Middags werd er een noenmaal ge houden voor de leden. Er waren een 70-tal leden die aan den feestdisch zaten. Allen deden eer aan de lekkere spijzen. 's Avonds werd er een bal gehouden. Er waren zeer veel liefhebbers. De prijskaar ting voor de ouderen kende eveneens veel sukses. In de tombola werd er een prijs fel opgemerkt; het was een krentenbrood waarin er gebakken was Nooit meer Oorlog Er werd tot laat in den avond gevierd en iedereen ging gansch voldaan naar huis. Cinema Patria vertoont deze week: o MISDADIGER met Har. Baur, Alcover, Jan Servais. Een Fransch gesproken suk- sesfllm. De schets van het gevangenisle ven. Daarbij: Ken Maynard en zijn wonderpaard Tarzan in: ER OP LOS, TARZAN! KOMEN. Ongeval. Woensdag middag 11. ging de kleine Wybaillie, 7 jaar oud, nog eens kijken naar het Sinter- klaasgoed in De TambourSt Anna- plaats. Onderweg struikelde hij met zijn trottinet en viel zoo ongelukkig dat hij zich het been brak. Een bijgeroepen geneesheer diende hem de eerste zorgen toe, waarna de kleine naar huis werd gevoerd. Goudsmokkel. Zooals we verleden week meldden, werd vrouw H. aan de Fransche grens te Komen aangehouden en te Rijsel opgesloten. Ze werd draagster bevonden van een som van 105.000 fr. in 20 frankstukken. 's Avonds vond men nog tegenover het wepkhuis Lambin, in Fransch-Komen, een zak met goudstukken ter waarde van 130.000 fgr., onder een hoop asch ver borgen. Alles werd aangeslagen. NEERWAASTEN. Auto-ongeval. Donderdag morgen, 19 November, kwam de kleine V., van de Garde-Dieu te Neer- waasten. Op het oogenblik dat ze de baan van Waasten naar Komen overstak, werd ze door een voorbijrijdende auto gegrepen en ten gronde gesmakt. Het kind werd in deerniswekkender! .toestand naar het gast huis van Wervik gevoerd. geneest radikaal draaiingen, duize- LTiEMAPURINE lingen, ongemakken bij het keeren der jaren, warmteopdrang, oorsuizingen, te hooge bloedvatenspanning, slagaderver kalking, voorkomt bloedopdrang cn be roete. - In alle apotheken12 fr. de doos. HOUTEM (Komen). Voordracht. Heden Zondag, 29» dezer, te 3 14 uur, in de patronage, voordracht door M. Vander- borgt, tuinbouwkundige, over het aanleg gen van een -boomgaard en het planten der fruitbooms n. We hepen dat iedereen die er -belang bij heeft er zal aan houden daar tegenwoordig te zijn. St Cecilia. Verleden Zondag vierde de muziekmaatschappij met grooten luis ter haar jaarlijksch feest. Na de hoog mis werd een bloemenkrans neergelegd aan het standbeeld der gesneuvelden, waarna de optocht -begon onder het spelen van dreunende marschen, naar de her bergen der medeleden. Te 1 uur waren de muzikanten en eereleden vereenigd in een geaellig banket, opgediend- in het lokaal. Daar heerschte veel vreugde en gezellig heid en met veel geestdrift werd het nieuwe jaar ingezet. Tombola. Ztehier de winnende nummers van de Tombola die Zondag ge trokken werd door de muzikanten: Nummer 1682, 2512, 3015, 2000, 1693, 1635, 1922, 2449, 1713, 1848, 22S8, 3289, 1551, 1843, 2197, 2517, 3372 2331, 2398, 1495, 1473, 2163, 3304, 1568, 1030, 1871, 2263. Daarbij kwamen nog verschillende prij zen voor de omslagen. Ze kunnen afgehaald worden in 't lokaal. Deze eerste Tombola is dus wel gelukt en strekt ter eere van al deze die door hun giften of hun werk eraan medegeholpen hebben, Duiven ten toon stelling. Heden Zon dag 29» dezer, worden er nog eens een schoone serie duiven tentoongesteld bij J. Vandewalle, Statiestraat. Een schoone gelegenheid voor de liefhebbers, om eens van dichtbij te gaan zien naar de beste prijsduiven. BIKSCHOTE. St Elooifeest. Op Dinsdag 1 December viert de Boerengilde haar jaarlijksch feest van St Elooi, Dagorde: Te 8 uur 's morgens H, Mis voor de afgestorven leden, der gilde. Te 9 uur bestelling en betaling der geleverde waren bij A. Markey, alsook bestelling hovenierszaad; mededeelingen» 's Avonds te 17.30 uur, algemeene ver gadering der leden, bij A. Markey, met een heel belangrijke voordracht over - Varkens kweek met Weide be loopmet filmen, door M_ Pattyn. Te 19 uur. souper; Jaarverslag van schrijver en zaakvoerder; groote Tombola en Prijskaarting. Al da leden worden vriendelijk uit genoodigd tot deze jaarlijksche feest vergadering. N. B. De leden welke nog willen deel nemen aan het souper, worden verzocht zoo gauw mogelijk hun naam op te geven bij den schrijver der gilde. HET BESTUUR. OOSTNIECWKERKE. Begrafenis. Maandag II werd hier onder grooten toe loop ter aarde besteld vrouw Esther Van- deputte, huisvrouw van beer Jerome Reyns. De aflijvige is gestorven ten ge volge van een pijnlijke ziekte, in 't zieken huis te Izegem. Zij was slechts 30 jaar oud. We bieden aan de diepbeproefde famiiie onze innige deelneming. Koncert. Heden Zondag, 29 No vember, spelen de Ka jotters het groote drama De AnarchistDen volgenden Zondag zelfde tooneeifeest voor de leden van den Bond der Kroostrijke Gezinnen. ROESBRUGGE-HARINGE. Bij de Kroostrijke Gezinnen. Op Zondag 29 November, te 2 44 uur, algemeene ver gadering in 't lokaal der Boerengilde voor de werkende en eereleden van den Bond der Kroostrijke Gezinnen, met prachtige tombola. Inschrijving van nieuwe leden en betaling van 't lidmaatschap voor 1937. Namens het Bestuur. Bij de Boerengilde. Op St Elools- dag, 1 December, is er feest voor de leden van de Boerengilde. Te 9 44 uur H. Mis. Te 10 uur feestvergadering, Jaarverslag, aanspraak, prachtige tombola. Te 12 44 uur broedermaal bij G. Delplace. Namens het Bestuur» N00DL0T1GGE AARZELING Vele personen gaan er schuldig aan eerst dan een verkoudheid ernstig op te nemen,, wanneer zij om zoo te zeg gen hun stem verloren hebben of na» dat de koorts hunne ongesteldheid eer» der het karakter eener griep doet aan nemen. Dit is een heel verkeerde opvatting Bij het minste rillerig gevoel, wanneer U bemerkt een kou te hebben gevat, dient U zonder eenige aarzeling 1-2 Aspirine tabletten te nemen. Zij zul len U op zekere en afdoende wijze beschermen tegen de dikwijls zoo ge vaarlijke gevolgen welke hieruit kun nen voortvloeien. Neemt ze echter op tijd en let er op dat het ook werkelijk Aspirine is, te h—kennen aan het BAYER-kruis op "e verpakking en ieder tablet. (■■■■■■■■■BnHMBBBIHUmUNHHMB HERDENKING VAN DEN WAPENSTILSTAND BIJ B. V. O. S. Op St Maartensavond vierde de B. V. O. S. de ver jaring van het einde der vier jarea broedermoord en stoffelijke verwoesting. Kond 8 u. opende de voorzitter, Frans Sohier, de vergadering. Hij bedankte de Heer Sinaeve van Gistel, die op een somberen winteravond in het afgelegen Leiselc kwam spreken en verwelkomde de talrijk op- Ïekomen B. V. O. S.-sen, de V. O. S.-sen en andere ,eiselnaren die voor de eerste maal in volmaakte een dracht n November vierden. Verder weidde hij uit over de werking in het afgeloopen jaar en ontwikkelde de actie voor de toekomst. Daarna gaf de schrijver, Achlel Travers, een over zicht van aen geldeliiken toestand, die meer dan be vredigend is, gezien het batig slot van 500 fr. (Een bloempje aan net ijverig bestuur, dat het eerste en lastigste jaar, alzoo kan sluiten!) Hierop werd het woord verleend aan den Heer Sinnaeve, die op geestdriftige wijze het programma van het Verbond V. O. S. uiteenzette. Hij verdedigde, met de hem eigen redenaarsgaven, het hoofdpunt van het programma van V. O. S.: Zelfstandige militaire politiek». Hij toonde aan: 1. hoe een militair ver bond met Frankrijk ons in een oorlog kan betrekken, waarin wij, zonder zulk verbond, tusschenuit zouden kunnen blijven: 2. hoe een verbond met Frankrijk.dat 100 akkoord is met het Communistisch Rusland, neerkomt op het binnenloodsen en verstevigen van de roode leer en macht in ons Christen Vlaanderen. Gelukkig, vervolgde de spreker, heeft het hoog ste gezag. Koning Leopold III, ons de goede richting gegeven. V. O. S.-sen en B. V. O. S.-sen... in de moei lijke tijden die wij thans doormaken, en nu het oor- logsspook aan den horizont opdoemt... met en in het Verbond V. O. S...» voor den Vrede! Geestdriftige toejuichingen vielen den spreker, bij het einde van zijn in volmaakte stilte aanhoorde spreekbeurt, ten deel. De tombola, waarin 66 op de 71 aangesloten leden deelnamen, liep dn de grootste gezelligheid en broe derlijkheid af. De overgebleven prijzen werden koopdagsgewljzê 1 verkocht, hetgene 72 lr. opbracht voor de bondskas. Iedereen keerde dien avond huiswaarts, tevreden over de zoo goed geslaagde vergadering en omdat 70 jonge Leiselnaren van verschillende standen elkaar gevonden hadden in den strijd voor, en den opgang in het VLAAMSCH VREDESIDEAAL1 IK DIEN MOTIE VOOR DE VERALGEMEENING VAN DE GEZINSVERGOEDINGEN De Boerinnengilde van Leisele.^ tellende 50 leden, heeft op haar driemaandelij kscne vergadering op Maandag 16 November 1936» den toestand der kroost rijke boerengezinnen besproken. Overwegende dat de kroostrijke boerengezinnen een waren socialen dienst bewijzen aan de gemeenschap, dat vele gezinnen van kleine boeren moeilijk den last kunnen dragen van een groot getal kinderen, dat in zekere streken de kleine boeren werk zoeken !n de nijverheid, met het inzicht te genieten van kin dertoeslag, en alzoo het aantal werkloozen vermeer deren, dat er geen redenen bestaan om het systeem der gezinsvergoedingen te beperken tot loontrekkenden alleen. Besluit de vergadering bij eenparigheid van stem men, een motie uit te brengen waarbij zij de Regee ring eerbiedig doch dringend verzoekt, erf voor te zorgen dat de veralgemeening van de gezinsvergoe dingen, zooals deze voorzien is in het wetsvoorstel van den Heer Volksvertegenwoordiger De Vleesch- auwer. neergelegd op 9 Juli 1936; spoedig zou ver wezenlijkt worden* Geeft aan het bestuur opdracht deze motie over te maken aan den Heer Eerste Minister alsook aan den Heer Minister van Landbouw. BIJGEVOEGDE STIERENKEURING Eene bijgevoegde Stierenkeuring met prijskamp zal plaats hebben te Haringe- PlaatS, op Dinsdag 8 December 1936, te 10 uur voormiddag. 300 Frank prijzen. Inschrijving bij Jules Donche, te 9.30 u. Het is eene beste gelegenheid voor lief hebbers-kweekers een goedgekeurden stier van beste afstamming te vinden en te koopen. SBflBBBflBflBflflSBBBSBBBBBS&BBEB DE KRACH DER BANK ISORÉ TE CASSEL Een vrouw sterft van verdriet. Bij de faljiet van de Bank Georges Isoré van Cassel voorziet men dat het werkelijk tekort minstens 4.800.000 frank bedraagt. Van diegene die geld moeten aan de bank zijn er slechte debiteren en een zekere firma Leurs, van Arnèke, die 276.000 fr. aan de Bank Isoré moet, komt ook in faljiet te zijn verklaard. Bij het spekuleeren, dan nog onder een valschen naam, heeft Isoré daarbij nog van S tot 6 millioen frank verloren. Gorges Isoré bezat ook nog een fabriek van schoenen, zoowel ts Cassel als te Steenvoorde, zoodat deze werkhuizen moesten gesloten worden en talrijke werklieden zonder werk vallen. Steeds komen nieuwe klachten toe bij het Parket van Hazebrouck en een vrouw uit Reningelst die 75.000 frank stortte op de bank, diende ook klacht in. Deze vrouw had reeds verscheidene malen haar geld terug gevraagd maar nimmer kunnen, be komen Te Cassel is vrouw Naels, echtgcnoote van een schilder, wonende Moeneclay- straat, ziek geworden toen zij het ver lies van haar geld in de Bank Isoré ver nam. De vrouw werd ervan zoodanig aangedaan dat zij weldra den geest gaf. Te Noordpeene zijn nog twee andere vrouwen ziek geworden bij het vernemen van den krach. 9E3SBZBBEB3B99SB9SBSSP1B9SBCB ZWAAR VERKEERSONGEVAL TE CASSEL Op de baan tusschen Cassel en Worm- houdt was in den nacht van Vrijdag een auto-camion met remorque blijven staan. Een andere aanhollende auto-camion met remorque, en beladen met vaten wijn, reed tegen de stilstaande remorque. De aanrijdende auto-camion slibberde uit en kwam in den gracht terecht. De vaten verpletterden de kabine van den chauf feur en deze kwam hierdoor om het le ven. Zijn gezel werd gewond. De luchtruimte, vervuld met harm®, nie, weerklinkt van vreemde, woeste, meeslepende, weemoedige op gewijde muziek. De heele wereld, door de tooverach. tige ultra korte golven, openbaart zich aan ons. Alt geschenk kunt U zich niets prach tigere, niets aangenamere, niets boei ender uitdenken dan een Gepantserde Super F N R MET EDELEN KLANK. Luxe-toestel, voorzien der ultra kor. te golven, 6 lamps superheterodyne, met volmaakte zichtbare afstemming door het wonder-oog, kost da gepant serde Super F.N.R. 1937, type 177, slechts 1.995 fr. en kan verkregen worden met maandelijksche stortin gen van 70,50 frank. De toestellen F N R zijn enkel ver krijgbaar bij de patroon-elektriekers aangesloten bij Algemeen verdeeler voor he| VLAAMSCHE LAND M. E. G. A. Antwerpen Gent Brugge Kortrijk Hasselt. VIJF REXISTEN AANGERAND TE BRUSSEL Op Donderdag 19 November 1.1. wer den op de Grasmarkt vijf Rexisten aan gevallen door socialisten. Een Rexist werd zwaar gewond en moest naar het hospi taal worden overgebracht. Toen de politie opdaagde namen de so cialisten de vlucht. IB3BBB3BB9aBBB3BBSB3SB!9BBS9B DF. MOORD VAN BRUGGE Van Craeynest voor het Assisenhof. Woensdag 1.1. werd de moord opge roepen van Oscar Van Craeynest, die te Brugge zijn vrouw in stukken sneed. De psychiaters die Van Craeynest onderzoch ten verklaren dat de man niet ten volle verantwoordelijk is voor zijn daden. I9SSBBBBEBBB3BBBBBSBEBSB3IBXE3 ONGELUK IN EEN MOSKEE TE KAAPSTAD VEERTIG GEWONDEN Een galerij stortte in van een moskee ts Kaapstad. Veertig personen werden gewond, waaronder 19 zeer zwaar, door de neerkomende materialen. Toen dit ge beurde waren honderden menschen in de moskee tegenwoordig. SB8B&BBSBSEBBBBBBBBBBBBBBBEB TIENJARIGE JONGEN DOOR AUTO GEDOOD TE ICHTEGEM Op Vrijdag 20 November 1.1. werd te Ichtegem de 10-jarige Roger Bolle, die met zijn vader per fiets uitgegeaan was, langs den weg van Diksmuide naar Wij- nendale, door een auto aangereden en gedood. Het ongeluk deed zich voor door dat het jongentje, dat een valies droeg, juist viel toen de auto aansnorde. Het knaapje kwam terecht op de lichten van den auto en was op den slag gedood. De auto was bestuurd door den eigenaar, een Oostendenaar. In den auto had ook plaats genomen de bokser Gerard Allary uit Oostende. SBSBSaSBDEiBSBEBCZSflBSÏEBZZSSS DE OOSTENDSCHE GARNAAL BOOT «O 169» VERGAAN De Oostendsche garnaalboot «0169», behoorende aan Richard Verschelden, uit Oostende, werd op Zaterdag 2} Novem ber, *in den avond, aan den uitgang der haven van Duinkerke, aangevaren door de Spaansche boot <t Christiana tengevolge den zwaren mist. Een reddingsboot werd neergelaten door de Spaansche boot maar alleen schipper Verschelden kon gered worden. Drie an dere opvarenden, de genaamde Florimond Verhil, Van Tournhout en zekere M. Vel- ter, uit Oostende, verdronken. Twee dezer waren meegevaren als passagiers. MI AUTO-ONGEVAL TE ROE.SEl.ARE In den nacht van Zaterdag op Zondag laatst waren enkele Roeselaarnaars naar leper getrokken om er deel te nemen aan een balspel. In het naar huis keeren, rond middernacht, zijn zij met hun auto, aan het gehucht «De Ruiter» op een elektrische paal gereden. Vijf der inzit tenden, de genaamden Alain Biebuyck, zijn broeder Paul, de gebroeders Sabbe en Albert Demeester werden nogal erg gewond aan het hoofd. De laatste inge zetene, de genaamde Debusschere, kwam er met den schrik vanaf. De auto werd gansch ingebeukt. Met enkele dagen rust zullen de ge wonden weer opgeknapt zijn. )&E3BB9BSBBBBHBBBE3SS9B31BEflB EEN BELGISCHE LOKOMOTIEF IN BESLAG GENOMEN TE TOURCOING Op 24 November kwam een Belgische trein, uit Moeskroen aan ter statie van Tourcoing. Tolbedienden gingen over tot het bezoek van de lokomotief en den ten der. De machinist en de stoker, gewaar wordende dat de tabak dien zij smokkel den zouden ontdekt worden, wierpen hun tabak op het vuur. De douaniers werden de reuk van verbrande tabak gewaar en wilden den haardvuur naderen. Door de spoorwegmannen werden zij evenwel op afstand gehouden door t« met kokend water te besproeien. De lokomotief werd aangeslagen maar de beide mannen la voorloopigt» vrijheid gelaten. iBXBHBBEBBBBBBBBEBBBBBBBKBilS REUSACHTIGE BRAND TE ANGERS Ee« gansch» wijk ia bic'a g"Ug<k In de Fransche stad Angers brak een reusachtige brand uit. Van al de nabu rige steden moesten de brandweerkorpsen opgeroepen worden gezien de groote uit breiding door den brand genomen. De kathedraal werd ook door het vuur aangetast maar men gelukte nogal spoe dig erin het vuur in dit monument te blusschen. Een gansche wijk, behelzende een vijftigtal huizen, werd vernield door het vuur600 bewoners werden dakloos. Een vrouw werd gedood en zes gewond, Er it voor 2» jnüligea fraujg schade, UITSLAGEN DER WEDSTRIJDEN II* Afdeeling Bevordering: R. S. Waregem S. K. Zwevegem 31 F. C. Izegem Waregem Sp. C0 W. S. Lauw? S. V. Ingelmunstesr 43 G. S. Middelkerke C. S. leper 1—4 P. C. Roeselare R. C. De Panne 01 St. Kortrijk S. K. Roeselare 1—2 V. O. Knokke St. Moeskroen 50 II' Afdeeling Provintiaal. Wevelgem Sp. F. C. Helt 84 A. V. Oudenburg R. O. Harelbeke 22 S. V. Rumbeke Deerlijk Sp. 21 P. C. Poperinge P. C. Wakken 14 E. G. Gistel P. C. Terhout 04 A. A. Moeskroen U. S. Dottenijs 52 Kuurne Sp. S. V. Kortrijk gesch. III' Afdeelir.g. Reeks A, Ardooie Sp. s. K. Wenduine 1—2 V. V. Koksijde Meulebeke 2—2 S. K. Torhout R. C. Oostkamp 12 U. Emelgem S. O. Diksmuid-o 41 III* Afdeeling, Recku 8, Le Bizet Verbr. Wevelgem 36 Re-kkem Aalbeke 4—1 B. S. Avelgem Moorsele 70 P. O. Marke S. K. Vlamertlnge 42 S. K. Geluwe F. C. Meenen 30 Rollegem S. K. Beselare 33 Wervik Sp. P. C. Komen 3—C III" Afdeeling Sp., Reeks 73, St. Kortrijk Kortrijk Sp. 2—2 R. C. Harelbeke O. S. leper 02 S. K. Heule A. A. Moeskroen 40 P. C. Poperinge S. V. Kortrijk 32 Wevelgem Sp. S. C. Meencn 15 Deerlijk Sp. St. Moeskroen 25 IV" Afdeeling Sp., Reeks A. G. S. Middelkerke F. O. Torhout 83 V. V. Koksijde Vr. Woumen 0—6 S. V. Nieuwpoort R. C. De Panne 50 Diksmuide Oudenburg 46 IV" Afdeeling Sp., Reeks B: Wervik Sp. R. C. Wervik 2—3 S. K. Beselare P. C. Komen 05 Afdeeling Juniors, Reeks Bi O. S. leper St. Moeskroen 30 Afd. Scholieren, Reeks Cl P. C. Meenen P. C. Poperinge 01 C. S. leper W. S. Lauwe 10 S. C. Meenen (B) Rekkem p. 30 zit. Onze plocz Bta.it dus noümaalj voor ren fe tuk. Spijts alles MOET cr xnronsrn «orden rn U, de slechte uitshüen der drie laatste Zo&danet in doon vergeten maar ook en bijzonderlijk 0ia voeling te verliezen met de kopr'oegen en in aar-, -r. king te komen voor de opklimming, bat is het eanzB doel! Indien c mannen dat goed indachtig zjjn les in hel erk stellen, dan acht ik ze beide punrea te benv Vigen. Supporters kom in groot getal uwe spelers opbeuren, uwe aanmoedig®, gen zullen zij we! van doen hebben. Aftrap te i uw. De Scholieren doen de gevaarlijke vrrplaatdng r.aar Lauwe. Het gaat er om de tweede plaats. Het is ta hopen dat onze jongens het ernstiger zuil -n opnemett dan tegen Moeskroen, anders wordt het eer m-uw» Waterloo. JKSKA. MATCHEN VOOR ZONDAG 29 NOVEMBER 1930, Eereafdeeling. t uur: Union St Gillis La Gantoise. S. C. Anderlecht R. C. MecheleïU F. C. Mechelen White Star. Liersche S. K. Daring Brussel, Beerschot A. C. Lyra. F. C. Turnhout Antwerp F. C, F. C. Brugge Standard Luik. Eerste Afdeeling, Reeks B: i uur: U. S. Centre Ukkel Sports. Duffel F. C. - V. G. Oostende. A. S. Oostende C. S. Brugge/' L. Forestoise Tubantia A. C, Boom F. C. Eendracht Aalst. R. C. Gent Hoboken S. K Club Ronse Olympic Charleroi, II" Afdeeling Bevordering: uur: S. K. Roeselare C. S. leper. Stade Moeskroen F. C. Roeselare', Waregem S- F. C. Knokke. S. V. Ingelmunster R. S. Waregerö, S. K. Zwevegem F. C. Izegem. Stade Kortriik W. S. Lauwe. R. C. Dé Panne G. S. Middelkerke, II" Afd. Provintiaal: 1 uur: S. V. Kortrijk U. S. Dottenijs. Deerlijk Sp. A. A. Moeskroen. F. C. Tielt A. V. Oudenburg. F. C. Poperinge Wevelgem Sp, R. C. Harelbeke S. K. Heule, F. C. Wakken E. G. Gistel. F. C. Torhout Kun— Sp. S. V. Rumbeke bye. III" Afdeeling, Reeks A: 1 uur: R. C. Oostkamp S. C. Oostroozebeké. F. C. Emelgem S. V. Veurne. S. K. Wenduine F. C. Meulebeke. Ardooie Sp. V. V. Koksijde. S. C. Diksmuide S. K. Torhout, S. V. Nieuwpoort bye. III* Afdeeling, Reeks B: uur: S. C. Moorsele S. C. Le Bizet. F. C. Komen U. S. Rollegem. Aalbeke Sp. S. K. Geluwe. Verbr. Wevelgem F. C. Marke. V. V. Vichte Rekkem Sp. S. K. Vlamertlnge Toekomst Meenen. S. K. Beselare Wervik Sp. -<0»- F. C. POPERINGE Dit voetbalseizoen zal ons ongetwij'feld lang In let geheugen blijven. Tegenslagen zijn hier niet van de baan. Verleden Zondag moesten even 7, zegge zeven, spelers van het eerste elftal vervangen worden^ en dan nog voor een partij op eigen veld, voor eigen publiek. Het is om te wanhopen. En nochtans waren de voetballiefhebbers talrijk opgekomen. Ze hebban den. troost gehad te kunnen zien dat rood en geel bin nen zeer korten tijd over uitstekende reserven zal kunnen beschikken. Ons bij elkaar gescharreld ploegje heeft zich dapper te weer gesteld, en lag langen tijd weinig of niet onder bij de bezoekers. Het is slechts op het allerlaatste dat ons jongens moesten begeven, wat jammer is, maar alleszins verklaarbaar. De bezoe kers, die de 4* plaats bekleeden, mogen van geluk spreken, dat ze slechts een goed reserveelftal tus schen de beenen kregen. Met een kompleet elftal waren ze zeker^ van hun rekening; Het is begrijpelijk, dat wanneer er zeven spelers van de reserven in het eerste elftal staken, III6 Spe ciaal ook maar zus en zoo op het terrein verscheen. Doch ook hier heeft de moed veel goed gemaakt. En na een achterstel van 2o ingeloopen te hebben, kregen ze het klaar om met 32 te winnen. Zoodat deze ongelukkige Zondag voor hen geen erge gevol gen zal hebben. De Scholieren hadden de gemakkelijkste taak. F. C. Toekomst Meenen, die een nieuweling is in de B.V.V. kan nog geen aanspraken maken op een sterk Scho lieren-elftal. Wanneer ze enkel met 1o overwon nen werden, is dit absoluut de weergave niet van het spel, want vooral in de 2® helft waren de rood-gele boys volop in de meerderheid. Heden Zondag ontvangen ze Meenen B. Doch het mag wel eigenaardig genoemd dat ook Meenen A vrij is. Naar alle waarschijnlijkheid zullen ons jongens voor een versterkt Meenen B staan, en aldus wordt hun taak vrij lastig. Indien de bezoekers hun regle mentair elftal afsturen hebben ze veel kans op een... nederlaag. En daarmee zou het klassement onzer Scholieren stilaan fatsoenlijk geraken. Derde Speciaal krijgt ook een harde brok te ver orberen. Kortrijk Sport aan huis bekampen is geen gemakkelijke karwei. Indien onze reserven eenigszins volledig kunnen optreden, hoeven ze hun vel duur te verkoopen. Ons eerste elftal mag opnieuw op eigen veld op treden. Ditmaal zal het zeker toch veel beter gaan als verleden Zondag. Wanneer kan rood en geel nu eens volledig de srtijd aanbinden? Wevelgem Sportief (een oude kennis) is ook niet meer gelijk weleer... en indien ons elftal een beetic op kracht speelt, be staat er veel kans op puntenwinst. 't Berint tiid te worden ook. KEIKOP. Heden Zondag1 29 November: Op ons terreta 10u.: Meenen B P, C. Poperinge Schol. 2 u.: Wevelgem Sp. F. C. Poperinge I. Te Kortrijk: 10 u.": Kortrijk Sp. P. C. Poperinge II. co» C S. IEPER Tweede Afdeeling. Na hunne mooie partij tegen Knokke, was het te voorzien dat de rood-witten te Middelkerke tot alles bekwaam zouden zijn, en in derdaad zij hebben er een prachtige overwinning be haald met de thuisspelers 5 doeltjes als geschenk ach ter te laten. Men zal zeggen: hoe is het mogelijk van vijf doelen te rekenen, alswanneer de eindstand 41 luidt. Wel. omdat de Iepersche achterhoede zelf voor Middelkerke aangeteekend heeft, en daarmede dus_ de voor- en tegendoelen op het actief van de rood-witte ploeg moeten gerekena worden. Wat de partij t zelf betreft, zij ging verdeeld over en beide voorlijnen deden heftige aanvallen, doch de plaatselijke- voor- waartsen hadden hun geschut thuis gelaten, terwijl de Iepersche goed van poeder voorzien waren. Vanlim burg doelde tweemaal, Cherchye en Retru elk een maal. Er dient daarbij nog in acht genomen dat Vander Bauwhede niet van ae partij was. Evenwel is het ts hopen dat kapitein Michel ziine plaats in het elftal zal hernemen om de gevaarlijke verplaatsing naar S. K. Roeselare te ondernemen. Want de rood witte ploeg zal alles in 't werk stellen om aan de Rodenbachzonen eervol te weerstaan. Derde Speciaal komt van Harelbeke zegevierend terug en hield daarbij zijn netten vrij van tegenpun- ten. De 20 stand getuigt dat de Specialers nog be kwaam zijn om hun woordje mede te praten en Deerlijk *at dat vandaag best ondervinden. De Juniors behalen insgelijks eea 30 zege op St. Moeskroen. De wedstrijd was niet aantrekkelijk ge noeg, gezien beide ploegen niet a'i te best speelden. Niettemin verdienden de rood-witten de a punten. Heden Zondag Is deze ploeg bye. De Scholieren hebben voor hunne gpelmakkers niet willen onderdoen en Lauwe met 10 naar huis ge zonden, Te Rekkem echter zal het zoo gemakkelijk niet gaa» ui een puntenverdeeling ware reeds welkom. -wo»- SPORTKRING VIAMERTINGE De derde achtereenvolgende verplaatsing werd een derde nederlaag, ditmaal te Marke. waar onze ploeg met 4moest onderdoen. Wij zullen ons over dezen wedstrijd niet te veel uitbreiden. De uitslag is ge vleid voor de thuisclub, want onze ploeg viel minstens zooveel aan als de groen-zwaten, Ongelukkiglijk moet onze pleeg wegens onbeschik- baarheid van Allaeys en Jacq. Veys, fel gewijzigd optreden en de plaatsvervangers beantwoordden geen- zins aan de verwachtingen. De vleugelhalfs bijzon derlijk waren in een slechten dag. Daarmee zijn weer twee kostbare punten gaan vlie gen en worden wij In de rangschikking door een paar ploegen voorbijgestoken. HF.DFN ZONDAG treden wi| na een maand af wezigheid terug op ons terrein, doch onze tegenstrever is nogmaals een kwade ploeg, Toekomst Meen-n dat heej zeker een der «Urkztt ploegen der afdeel^px be- GELDIGE VELOKAARTEN voor vrije» ingang in Frankrijk worden seffens opge. maakt en afgeleverd te Watou bij Alion» Sitoor, schrijver der Maatschappij. Voor de wielrijders die hunne oud« kaarten moeten vernieuwen, worden dei» vervangen door nieuwe geldige kaarten, ia de volgende erde: Voor de leden wiens namen beginnen met de letters: A, B, C, D, E m November 1936; P,G,H,I, J.K.L.M in December 1339; N, t* P, Q,R, S ln Januari 1937; T r'fW/i.Y.Z in Februari 1937. Al ci.eden worden 1 'j het nemen hun. r.'.r v.iökaart kosteloos verzekerd tegen onRevZ'len veroorzaakt door het wlelrijden. Vr,r- verdere inlichtingen zich te wen den hij den Schrijver. eTanens de Velo-Club van Watou, De Schrijver, ALFONS SITOOR, sgBHBsaasssisssa-sïasaEHsasnsi OFFICIEELE BERICHTE*! RECHTERLIJKE ORDE Bij koninklijk 'besluit van 30 November 1936 is op zijn verzoek ontslag verleend: Aan den h. Vervisch (J.-C.), uit zijn ambt van plaatsvervangend rechter in het vredegerecht van het kanton Pas- schendale. NATIONALE ORDEN Heer Van Eygen E., hoefdgriffisr aan de Rechtbank te Veurne, werd benoemd tot Ridder in de Leopoldsorde; Heer Claeys H., eere-notaris te Oost kamp, werd benoemd tot Ridder in de Orde van de Kroon; Heer Stubbo V., arrondissements-in- igenieur van den provincialen technischen dienst van Westvlaanderen, werd benoemd tot Ridder in de Leopoldsorde, in plaats van het Kruis van Ridder in de Kroon orde, hem verleend bij Kon. Besluit van 8 April 1936; Heer Logghe E., gemeentesekretaris te Torhout werd benoemd tot Ridder in de Orde van Leopold II; Heer Van Coetsem L., eere-luitenant aan de brandweer te Torhout, werd ver eerd met de zilvéYen palmen der Kroon orde; Heer Van Thuyne R„ onder-luitenant aan de brandweer te Torhout, werd ver eerd met de zilveren palmen der Kroon orde; Heer A. Wielemans, kommissaris ts Nieuwpoort, werd vereerd met de gouden medalie van de Kroonorde; Heer Reniers A., gewezen sergeant bi) de 'brandweer te Torhout, werd vereerd met de zilveren medalie der Kroonorde; Heer Dewulf A., gewezen veldwachter te Oostvleteren, werd vereerd met de bronzen medalie der Kroonorde; Heer Pincket V., onderofficier bij d« brandweer te leper, werd vereerd met de gouden medalie van de Orde van Leo pold II; Heer Traetsaert H., sergeant bij de brandweer te Middelkerke, werd vereerd met de zilveren medalie van de Orde van Leopold II; Heer Vande Voorde J„ sergeant bij de brandweer te Hooglede, werd vereerd met de zilveren medalie van de Orde van Leopold II; Heer Eüeboudt, bestuurder vsn de Zeewachtte Oostend*. werd bmcimd tot Ridder in de Leopoldsorde; Heer Stijns A„ kantonnaal" Cozlerer te Deerlijk, werd benoemd, tot Ridder in de Kroonorde; Heer Noliet J„ kantonnaal opziener te Veurne, werd bencemd tot Ridder in de Kroonorde; Mevr. Eoven-Mculckers M., schoolhoofd te Veurne, werd bencemd tot Ridder in de Kroonorde; Heer Vers'ype G., schoolhoofd te Varren, werd benoemd tot Ridder in de Kroon orde; Heer Kleykens J., geporoionreord schoolhoofd te Klerken, werd vereerd m"t de gouden palmen der Krce-norde; Heer Duprel C., bestuurslid der Kunst minnende Broeders te Meenen. werd ver eerd met de gouden palmen der Kroon orde; Heer Brabants S., lid der Roeysche Barbaristen te Poperinge, werd voreerd met de zilveren palmen der Kroonorde; Heer Dumelie Jules, deken der Rceyrchs Barbaristen te Poperinge, werd vereerd met öe zilveren palmen der Kroonorde; Heer Delanoye P.. lid der Koninklijke Muziekvereeniging Sinte Cecilia te^ïzsn- berge, werd vereerd met de zilveren pal men der Kroonorde; De Heeren Anseel E„ Callswaert V, Van Bleu K., leden der Koninklijke Mu ziekvereniging Sinte Crrilia te Izenberge, werden vereerd met de r'lveren medali» van de Orde van Leopold II; Aan allen onze beste gelukwenschcn. iaBBB3ia&sBasniHs:3£i33B2S2£aBgg MIDDEL OM TE SLAPEN Toontje Wippers kon 's nachts niet slapen cn Mie, zijn gebutirvrouw. zei hem: Ge moet, als ge in bedde ligt, traag tellen, één, twee, drie en zoo maar voort en ge zult van zelfs in slaap vallen. 'k Zal ne keer probeeren, zei Toon tje, Hewel, zei Mie 's anderendaags, hebt ge geprobeerd? cn geteld? Ja 'k, zei Toone, tot 88 duizend negen honderd vier en zestig. En zijde dan in slaap gevallen? vroeg Mie. Neen, 't was tijd van op te staan, zei Toone. A. SCHIELIJK OVERLIJDEN TE IEPER Donderdag morgen is alhier dc 61-jarig» Juffrouw Marie Delvoye, wonende Hond" straat, schielijk in haar huis overleden, De begraving zal Maandag te 9 y, u. in St Jacobskerk plaats hebbèn. ll9BXXIBIB9BBSIE3BBB3SlX3B9a St PIETERSKAPELLE-bij-Diksmuid#, Haaatige dood. Vrijdag morgen, om streeks 7 uur, begaf zich vrouw Elodi* Vcrbergh, 62 jaar oud, echtgenoote van Auguste Raeck, te lande wonende, naaf de Mis van 7 ka uur. Op een 5-tal minu ten van de kerk gekomen moet de vrouw denkelijk een beroerte gekregen hebben. Ze zeeg neder .Voorbijgangers snelden haaf ter hulp en droegen de vrouw in 't gebuurte binnen. E. II. Pastoor en een Doktoof in der haast verwittigd snelden spoedig ter plaats, doch alle hulp bleek overbo dig, de vrouw had reeds opgehouden te leven. Het H. Oliesel werd «In extremis» toegediend. Dit gebeurde vormt op deze zoo kalme gemeente zooals men gissen kan het voorwerp van aller gesprekken. VAN VRIJDAG 27 NOVEMBER 1 100 Fransche franke» 137,75 1 Pond Sterling 1 Dollar X Gulden 144,65625 29.57125

De Halle (1925-1940) | 1936 | | pagina 4