als nu** PRIMO Fruitboomen Borstkwalen Borstbalsem Schoone keus Avondtoiletten LIKWIDATIE S 295 Ir S.M. R.ET.A. S.M. R.E.7.A. Ispersteenwsg, 4ie3 PiPlllüSl SNUIF Staph Tesiior KWALITEIT STERKTE Onze Reeks Het succes onzer Reeks WEERGAVE VOORSTELLING WERVIK Sportkroniek Tel. 281 Tel. 281 RECHTBANK VAN IEPER VERWIJDERT ZE ALLERHANDE 'T IS KOFFIE VAN 'T PARADIJS vandaag ot morgen: meubelen noodighebt, denkt dan ©ogen blikkelijk aan DE OOIEVAAR, Waarom Omdat de groc magazijnen DE OOIEVAAR i., alle meubelsoorten,eetkamers slaapkamers, keukens, club zetels, engelsche bedden en Mfubelmsgaiijisen matrassen - U de beste keus en de meest voordeelige voor- w aard e n bieden. Elk gar n itüur v/ordt gra tis thuis ge bracht en geplaatst.,. •mmeef Rot Wanneer gij rooden wijn vraagt, neemt gij dan witten wijn aan Neen. Welnu, wanneer gij een SPA-MONOPOLE vraagt, waarom neemt gij dan een ander water aan Laat U niet bedotten. Verdedig U. A LA MODE PARISIENE IN DEN NEGER TANDARTS BEZOEKSKAARTJES rniFPTTRF VOOR DAMES EN HEEREN A. DH0NDT-D0NDEYNE, AP0TH. DAN. KINGET cuVMt MEUBELPAPJER BALATUM ROOIERS GEVRAAGD SCH00NE 0KKASÏE VOOR ALLE REIZEN EIERWEGERS Ziet onze uitstalling en vraagt prijzen HUIS GERBER Pardessus Kostumeii' Zuiver wol Einde Seizoen van PARDESSUS en Winterkestumen Boterstraat, 12, IEPER VERSCH BROOD Pas enkele weken op de markt, en reeds door iedereen aangeprezen ft 99 Blijft aan 't hoofd van den vooru!t$cng 8, Dank onze supermoderne inrichtingen hebben wij onze Wonderbare Reeks "CRISTAL" kunnen voortzetten, en zijn er nog 2 nieuwe modellen BATTER! J-toestellen op punt gebracht geweest, onovertrefbaar in kwaliteiten weergave. iSs een ware triomf VRAAGT GNZi T0ESTELLEH VOORZIEN VAN DE ALLERLAATSTE UITVINDINGEN. is aldus in de mogelijkheid, zijn geacht klienteel, tusschen verschillende modellen te laten verkiezen. Dronkenschap. Verhulst Em:el Taxi Me enen, werd cp 25 Crjst te Voormezele, door den veldwachter Jules Lepla op den graskant gevonden ia ver gevorderden staat Vein dronkenschap. Toen de veld wachter hem riin eenaelvigheidekaart vroeg, weigerde D: p'.a ze te toonen en bracht den veldwachter sla "en toe. Docr het opnemen van de rijwielplaat van betichte kon men der? vereeneehigeti. De rechtbank veroordeelt fcem voor het feit A. tot 700 fr. boete of 1 maand gevang; voor het feit B. tot 105 fr. boete of 3 dagen gevang en voor het feit C. tot 35 frank boete of 1 dag gevang en tot de koeten, zonder voorwaarde. Reglement op den arbeidsduur. Bij Marescaux Henri, te Dedegem. was geen bericht betrekkelijk den arbeidsduur in de werkplaats aanwezig, teen de Heer De- pier. ter, opziener van den arbeid, er op toezicht was. De rechtbank veroordeelt den betichte, met aanneming van ver zachtende omstandigheden, tot 70 fr. boete of 2 dagen gevang en tot de kosten, voor waardelijk gedurende 1 jaar, uitgenomen voor wat de kosten betreft. Onjuiste verklaring in sake dop. Ga- deyne KamitL van Poperinge, had in zake dop een onjuiste verklaring afgelegd. Hij had namelijk nagelaten aan te geven dat hij voor 4000 fr. voortbrengsels van het land, door hem bewerkt, verkocht had. Dientengevolge had hij ten onrechte de som van 1440 fr. getrokken. De rechtbank weerhoudt de betichtingen niet voor A. en C.; voor het feit B. veroordeelt de rechtbank den betichte tot 210 fr. boete of 10 dagen gevang en tot de kosten, Bonder voorwaarde, verders moet hij de som van 1440 fr. teruggeven. Melkdoopers. Tegen Lebbe Jceef, Suffys Aimé en Vandesteene Julien, allen van Poperinge, was propes-verbaal opge maakt geweest, omdat de Heer Barcele van het toezicht der eetwaren, bevonden had dat deze melk te koop stelden welke 10 te veel water inhield. Na onderzoek werden Lebbe en Suffys vrijgesproken, zonder kosten. Vandesteene, die bekend had, doch verklaart dat zulks aan onop lettendheid te wijten was, wordt voor de feiten A. en B, welke zich mengelen, veroordeeld tot 350 fr. boete of 15 dagen gevang en tot de kosten, voorwaardelijk gedurende 5 jaar, uitgenomen voor wat de kosten betreft. De aangeslagen melk wordt verbeurd verklaard. Diefstal. Bruneel Julien, van Poel- kapelle, die aan zijn proefstuk niet is, vermits hij gevangen zit, staat terecht wegens diefstal van een rijwiel, op 30 Maart in de Boterstraat te leper gepleegd ten nadeele van Daniel Demey. Dit rijwiel kreeg de bestolene terug op 26 Oktober, doch in welken staat, voor een rijwiel van 450 fr. De rechtbank veroordeelt den be tichte uit dien hoofde tot 3 maanden gevang en 350 fr. boete of 15 dagen ge vang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Vaischheid in geschriften, enz. Van- dewynckel Nestor, Knockaert Leon en Marescaux Eleonore, allen van Wervik, worden beticht: de eerste van valschheid in geschriften, gebruik 6e hebben gemaakt van valsche stukken, van misbruik van vertrouwen en verberging in zake ver- effening der Firma Vandewynckel Nestor, Hector en Anna; de tweede en derde wor den ook beticht van gebruik van valsche stukken. Na de partijen gehoord te heb ben, spreekt de rechtbank al de betichten vrij, zonder kosten, daar het niet bewezen is dat zij met bedriegelijk. inzicht gehan deld hebben. Aftruggelarij. Vandewynckel Nestor, van Wervik, was ook nog beticht op 10 December 1933 aftruggelarij eener som van 2500 fr. ten nadeele van gezegde firma gepleegd te hebben. De Heer Van- tuin, die als vereffenaar door de rchtbank was aangesteld geweest, stelde tóch als burgerlijke partij aan, betaling van 2500 frank vragende. De redhöbank. ooraeelende dat het bedriegelijk inzicht niet bewezen is, verzendt den betichte van het vervolg vrij, zonder kosten en verklaart zich on bevoegd voor wat den eisch der burger lijke partij aangaat en veroordeelt déze tot de kosten harer aanstelling. Zware slagen en beleedigingen. Pat- tyn Carlos, van Ploegsteert, was beticht op 10 Juni aldaar zware slagen toege bracht te hethen aan Van Gansbetoe Leonard en ook deze beleedigd te hebben. Van Gandbeke zou zioh als burgerlijke partij aanstellen, doch ter fitting werd verklaard dat de betichte overleden was. Op vraag van den Heer Prokureur des Konings wordt de zaak op 14 dagen ge steld, om het achtbaar orgaan toe te laten den dood van den betichte vast te stellen. Smaad. Van Stechelman Leon, van Boezinge, en Depuydt André, van Lange- mark, worden beticht den beëedigden jachtwachter Gadeyne August op 29 Juli gesmaad te hebben. De rechtbank ver oordeelt de twee betichten ieder tot 105 fr. boete of 3 dagen gevang en tot elk de helft der kosten, voorwaardelijk gedurende 1 j. voor beide betichten, uitgenomen wat de kosten betreft. Aanrijding. Deleu Gaston, van Ge- luwe, is beticht aldaar op 13 Juli met zijne geladen stootkar den wielrijder Maertens Marcel aangereden te hebben. De betichte trok met zijne kar een landweg in om huiswaarts te «gaan, zonder daartoe teeken te hebben gedaan. De rechtbank veroor deelt den betichte voor de feiten A, B. en C., welke zich mengelen, tot 175 fr. boete of 3 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Vrijspraak. Gontier Daniel, van i">ikkebusch, staat terecht om op 16 Sep tember, aan den ingang der Centrale Brouwerij alhier, den wielrijder Eliseus Masschelein aangereden te hebben. Door getuigen werd ter ritting verklaard dat de wielrijder, na aan een voorbijganger eene inlichting gevraagd te hebben, zich door onoplettendheid door den auto -had doen vatten. De betichte wordt dan vrij gesproken. Zaak dopgeld. Vanhove Arthur, van Hooglede, staat terecht om in zake dop onrechtmatig getrokken te hebben in 1935 en ook wegens aftruggelarij eener som van 1340,50 fr. als steun voor zijne vrouw getrokken. De betichte had niet verklaard eigenaar te zijn sedert 1922, van 72 aren land en van een deel der voortbrengsels van dit land te verkoopen en wat hem recht ontnam op steun voor rijne vrouw. De betichte wordt vrij gesproken voor het feit A; voor het feit B. veroordeelt de rechtbank hem tot 350 frank boete of 15 dagen gevang en tot de kosten, voorwaardelijk gedurende 5 J., uitgenomen voor wat de kosten betrtft. Daarbij moet hij teruggave doen der ten onrechte ontvangen som van 1340,50 fr.. Diefstal. Cottignies Julia, van Zille- beke, wordt beticht aldaar in de maand September een briefje van 100 fr. gestolen te hebben ten nadeele van Carre in Ka- miel. De rechtbank veroordeelt de be tichte, met aanneming van verzachtende omstandigheden, tot 210 fr. boete of 10 dagen gevang en tot de ko-ten, zonder voorwaarde. Bedreigingen en slagen. S tra vier Georges, van Wervik. is beticht rich plich- tig gemaakt te hebben op 20 Juni aan bedreigingen en slagen aan zijne schoon zuster Neyrinck Antonia en ook van dronkenschap. Neyrinck Antonia staat terecht wegens slagen aan Stragier. De rechtbank weerhoudt de betichtingen niet van bedreigin en en slagen eu veroordeelt Stragier enkel voor dronkenschap tot 105 frank boete of 3 dagen gevang. Neyrinck Antonia wordt tot 1C5 fr. boete of 3 dagen gevang veroordeeld en beiden tot elk de helft der kosten zonder voorwaarde voor de twee betichten. Auteoaarijding. Bettens Norbert. van. Koksijde. In dienst van Anoelin Clovis, van Waasten, had op "7 Juli aan leper- Hoekje, met den autobus door hem ge voerd, den stilstaanden auto aangereden van André Moocarey. Ten gevolge van die aanrijding werden Hooghe Zul ma en Autroys Maria gekwetst. De eerste onder ging 4 weken en de tweede 3 weken werk onbekwaamheid. Beide wenden vergoed, alsook de Heer Monear.y, wegens de schade aan rijnen ai to veroorzaakt. Da rechtbank veroordeelt den betichte voor de feiten A. en B„ welke ricii mengelen, tot 350 fr. boete of 15 dagen gevang en tot de kosten, voorwaardelijk gedurend.; 5 jaar, uitgenomen voor wat de kosten betreft. Ancelin Clovis wordt burgerlijk verantwoordelijk gesteld voor de kosten. Smaad. Dissenbsrger Louis, van Wet- teren, is beticht zich op 25 Maart te Hoog lede plieSitdg gemaakt te heüfben. aan smaad jegens den wachtmeester Plegiers; letsel te heiben toegebracht aan den wielrijder Góvurd; zijn paard in vrijheid gelaten en zijn wagen niet verlicht te hebben. Het paard, dat vrij stond, sprong den wielrijder omver. De rechtbank Ter- oordeelt den betichte, wegens smaad tot 8 dagen gevang en 182 fr. boete of 8 dagen gevang; voor de feiten B. en C. tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang; voor het feit B. tot 70 fr. boete of 2 dagen gevang en tot de kosten, bij verstek, zander voorwaarde. Vrijspraak. Parent Bené, van Croix, Is beticht op 18 Juli, te Oostvleteren, de wielrijders Denys Jules en Verbrugge René, die uit eene rijbaan kwamen, bij het oversteken der baan omvergereden te hebben. Denys, wiens rijwiel, ter waarde van 650 fr, vernield werd, stelt rich als burgerlijke partij aan en vraagt 650 fr. schadevergoeding. Getuigen verklaren dat de wielrijders onvoorzichtigheid begingen met den weg over te steken. De rechtbank verzendt den betichte van het vervolg vrij zander kosten en wijst den eisch der burgerlijke partij af en veroordeelt deze tot de kosten harer aanstelling, 100 fr. bedragend. Vernieling. Cottignies Julia, van Zillebefce, staat terecht om aldaar op 9 October een afsluiting vernield te hebben ten huize van haren stiefvader, Henri Vandoolaeghe. De rechtbank veroordeelt betichte, met aanneming van verzachten de omstandigheden, tot 70 fr. boete of 2 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Slagen. Debergh Camiel, van Lange- mark, is beticht op 30 Oogst te Bikschote, ter gelegenheid der kermis, slagen toe gebracht te hebben aan den veldwachter Haezetorouck Gaston. Debergh was dron ken. De Heer Prokureur des Konings vraagt eene voorbeeldige straf voor be tichte. De rechtbank veroordeelt Debergh voor de slagen tot 15 dagen gevang en 182 fr. boete of 8 dagen gevang; wegens dronkenschap tot 105 fr. boete of 3 dagen gevang en tot de kosten, zonder voor waarde. Niet aangegeven, Bij Sieuw Alidoor, te Geluwe, had de wachtmeester Dekeyzer Henri een revolver in huis gevonden welke niet aangegeven was geweest. De betichte beweert die revolver destijds van rijn kommandant gehad te hebben. De recht bank veroordeelt den betichte, met aan neming van verzachtende omstandig heden, tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang en tot de kosten, voorwaardelijk gedurende 3 jaar, uitgenomen voor wat de kosten betreft. Bedreigingen. Casier Leonard, van Zonnebeke, is "beticht zioh aldaar op 30 September plichtig gemaakt te hebben aan bedreigingen en beleedigingen jegens zijn gebuur Donche Cyriel. Volgens ver klaringen van getuigen zou betichte, die beweert de sterkste man der gemeente te rijn, Donche in den namiddag met een hamer, op afstand, (bedreigd te hebben. Donche stelt zich als burgerlijke partij aan. Na de getuigen gehoord te hebben, verschuift de rechtbank de zaak voor pleidooi en uitspraak op eene volgende ritting. Inbraak. De genaamde Dewilde An dré, van Rijsel, was op 17 November inge broken in het kasteel van den Heer Felix Struye de Swilande, op Ziltebeke (Hooghel. De jeugdige kerel had het luik van een venster op het gelijkvloers opengepraamd, had daarna eene vensterruit verbrijzeld en was er alzoo in gelukt het venster te openen om langs daar in de woning te dringen. Hij had echter niets kunnen stelen, daar de hovenier Thomas Jules bemerkt had dat er iets ongewoons aan den gang was, daar hij een rijwiel tegen den muur zag staan. De inbreker die den ■hovenier moet gehoord hebben, nam de vlucht, maar werd kort nadien door de Rijkswacht, die inmiddels verwittigd was, aangehouden. De rechtbank veroordeelt den betichte tot 4 maanden gevang en •tot de kosten, zonder voorwaarde. De be tichte, die in vóórarrest is, wordt gevan kelijk weggeleid. Smaad. Baelen Omer, van Moorslede, staat terecht cm rich op 18 September plichtig gemaakt te hebben aan smaad jegens den Heer Poïitkkommissaris Van Boekstael Pieter. De Heer Kctnmissaris was gelast een onderzoek ten huize van den betichte te doen, gevolg van eene klacht. Het is tijdens dit onderzoek dat de betichte zich aan smaad plichtig maak te. De rechtbank veroordeelt den betichte tot 700 fr. boete of 1 maand gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Beleedigingen. Vermeulen Maurits, van Poperinge, is beticht zich op 6 Sep tember te Elverdinge plichtig gemaakt te hebben aan beleedgingen jegens Meeuw? Valeer, hulpjachtwachter, in dienst van Graaf de Laubespin. De jachtwachter Meeuws stelt zich als burgerlijke partij i aan en vraagt 1 fr. als schadevergoeding. Tegen betichte wordt een feit van smaad jegens het gerecht weerhouden. Na de burgerlijke partij gehoord te hebben, vraagt de Heer Prokureur des Konings de toepassing van art. 277 tegen betichte, wegens smaad aan het gerecht. De recht- I bank veroordeelt den betichte tot 2 maal 35 fr. boete of 2 maal 1 dag gevang en wegens smaad tot 70 fr. boete of 2 dagen gevang en tot de kosten, zonder voor waarde. Aan de burgerlijke partij moet hij den gevraagden frank betalen en de kosten der aanstelling. Wanneer ge lijdt aan hevige tandpijn is er maar een produkt dat de pijnen verwijdert en de tand be houdt. Het is DENTOGÈNE Heb steeds bij 13 thuis jen flcschje c Dentogène dat 6 fr. kost. In alle Apotheken. nBBsaaen: STAATS BOUWPREMIE OF 10 JAAR VRIJSTELLING VAN GRONDLASTEN De Staat schenkt weer een bouwpremie aan die, voor eigen gebruik, eene goed- koope woning aanlegt na 8 September 1935. <K. B. van 10 Aug. 1935). Aan alwie het genot der bouwpremie niet bekomt, en eene goedfcoope woning aanlegt na 30 Juni 1935, verleent de Staat gedurende tien jaar kwijtschelding van de grondlasten op die goedkoope woning. (K. B. van 11 Aug. 1935). Volksvertegenwoordiger Truffaut, ver slaggever der Kamercommissie over 's lands buitengewone begrooting, komt te schrijven dat het Ministerie van Arbeid en Sociale Voorzorg, sedert het Kon. Be sluit van 10 Aug. 1935, niet min dan 18.000 aanvragen voor eene bouwpremie ontving en dat de Nationale Maatschappij voor goedkoope woningen, in 1935 en 1936, den opbouw aannam van 1991 woonsten. Het Ministerie van Arbeid en Sociale Voorzorg rekent de bouwpremdën dooreen aan 3125 fr, zoodat er 56.250.000 fr. zul len moeten gevonden worden om de ingekomen 18.000 bouwpremievragen te kunnen voldoen. En hoeveel daaibij voor deze die hun huis kochten aan erkende bouwmaatschappijen, gelijk Ons Onder dak Zal die vrijgevigheid blijven duren? Niemand weet het, maar 't is geweten dat het Kon. Besluit van 14 Juli 1928, dat de weinig bemiddelde personen die eene goedkoope woning bouwden voor eigen gsbruik, kwam aanmoedigen door de be lofte van eene bouwpremie, maar tot einde Deo. 1932 meeging. De wetten be staan voor die wakker zijn en meewillen. «oï APPARTEMENTHUIS In 1937 bouwt leper's Openbare Onder stand, laags den Kalfvaart, de Adjudant Massdheleinlaan en de Pannestraat, een appartementhuis voor alleen rijn.de man nen die hun onderhoud kunnen betalen; daarbij huisjes van vijf plaatsen voor behoeftige oude gehuwden. Op den grond, die sedert lang ongebruikt ligt, komt een gesticht in den aard' van dit van J. Char les, te Kortrijk, en goedkoope huisjes. Wij wenschen den openbaren onder stand goed heil er mee en hopen dat de bouwmeesters van leper, bij voorkeur op geroepen om plan en bestek ervan op te maken tegen 15 Februari 1937, zullen mee doen In den prijskamp om het beste bouwplan, waarvoor rij hunne inschrijving moeten inzenden naar het Bureel van den Openbaren Onderstand, vóór 1 Jan. 1937. «o» WERELDHAVEN Jaarlijks gaan 40 millioen ton handels goed de wereldhaven van Londen in en uit. Wat zoo verscheept wordt, bereikt eene waarde van 430 milj. pond sterling. Haven van Antwerpen, gij die jaarlijks meest Engelsche schepen in en uit riet varen, kijk naar Londen en vermijd alle werkstaking. cos WERK OF GEET. Sedert lang bezorgde een menschlieven- de nijveraar werk en winst aan een drie honderdtal vrouwen en bedienden. Opgehitst door ruziemakers, bedreigde hem zijn werkpersoneel met werkstaking, indien hij geen 40 opslag wilde ver- leenen. De wakkere en werkzame werkgever, die altijd den hoogst mogelijken loon be taald had, antwoordde eindelijk op de bedreigende eischen, en zei: Vrienden, ik heb uwe lasthebbers aan hoord en uwe eischen, die, volgens u, de laatste niet rijn, overwogen. Ik moet u rechtuit zeggen dat ik ze niet aanneem, ten eerste, omdat ik alzoo niet zeker meer ben te kunnen leveren wat ik verkoop; ten tweede, omdat ik, in mijn ouden dag, na zoovele jaren in vrede en vriendschap met u gewerkt te hebben, door u niet gehaat en gesmaad wil zijn; ten derde, omdat ik geen 40 opslag kan betalen, zonder dat geld oneerlijk uit andermans beurs te (halen. Indien gij liever hoort naar ophitsers, dan naar mij, die u sedert zoo lang werk en winst bezorgd heb; indien gij u wilt bloot stellen kost noch kleederen meer te kunnen koopen voor u en voor uwe "kin deren, stemt de werkstaking, na de sluiting mijner fabriek overwogen te hebben. Mijn en uw lot rijn in uwe handen; ik vraag eene stemming met gesloten brieven, opdat gij vrij en zonder dwang, en met overleg uw gedacht zoudt kunnen zeggen». Daarop besliste de meerderheid eene geheime stemming te houden; en nadien riep de oudste ploegbaas, te midden de grootste stilte en aandachtigheid, den uit slag uit: er waren 295 stemmen tegen de werkstaking en 5 ervoor. En de fabriek werkte voort in elk» belang. w "j a- i-mtam ZWARE BOTSING TE WAASTEN VIJF PERSONEN GEWOND Ds autobus tusschen Waasten en Belle, bestuurd door Cl. Defeyvere. 42 jaar oud, uit Komen (Zuid), werd Dinsdag avond, rond 7 u. aangereden bij het kruispunt der banen Quesnoy Yper Komen, door den vrachtauto van C. Wittouck, hande laar, op den Rijseiberg. De botsing was geweldig, zoodat beide wagens letterlijk werden ingedeukt, en alle ruiten stuk vielen. Enkele reizigers, waaronder Mevr. Desmarets-Boes, onder wijzeres te Komen, maar wonende te Stserrwerk, werden ernstig gewond. Zij moest naar een kliniek te Deulemont worden overgebracht. Het slachtoffer ver loor overvloedig bloed uit mond en neus, en werd een kaaksbeen gebroken. Mevr. Moonens-Van Herzele, uit Hou- tem. was er ook erg aan toe. Een diepe wonde aan de dij, moest ter plaatse wor den verpleegd. Heeren A. Smeyers, uit Ploegsbeert-Le Bizet, en Eeekhout L., uit Wervik, werden licht gewond. De bestuurder en de autobusontvanger kwamen er met dsn schrik van af. Erger was het gesteld met C. Wittouck. Deze kloeg van inwendige pijnen aan de borst kas en bekwam diepe sneden aan de han den. De stoffelijke schade is aanzienlijk. WHBswiV ^WRrrjauj BWIU1 EEN LEKKERE SMAAK! EEN FIJNE GEUR' EN NIET DUUR! Geen twijfel, Vraagt bij uwen winkelier het Jubi leum koffertje, gegarnierd met een keuze van aüerfiijnste pralienen en gegeven op 30 kaarten (1 kaart per halve kgr. koffie). - Voor 't groot GER. TRUANT-DUCOURANT Veurnestraat, 12-22, Poperinge. Op algemeene aanvraag onzer geachte klisnten en gezien den 'grooten bijval zullen wij steeds het Jubilé-Koffertje pralinen voor een onbepaalden tijd over 1937 toestaan. i Depothouders A. MASSCHELEIN-VERSTRAETE, Brouwerij De Kroon POPERINGE, - TeL 87. «BRASSERIE YPROISE v Dikkebusch.teenweg, 98, IEPER. - Telefoon 211. IB9BB3BBBSBBSXSaSiafiBBBBI3BBB TOMAAT - Napoll- taansche zon direkt op uw tafel. TOMAAT-bavat A. B.C.-vitamines voor 't leven onmisbaar. TOMAAT - koningin d' kwalit. en onver- getelijken smaak TOMAAT - gezond en natuurlijk pro dukt. IRBBBBBBBBEBBBSBEBBflBEBSESBB F. BLANCKAERT-VERLEENE (Meesterkleermaker) Gasthuisstraat, 41, Poperinge, MEVR. VANDENDRIESSCHE Diksmuidestraat, 49, IEPER Telefoon 311 Raadplegingen op ALLE dagen. Bijzonderheid van geperfection- neerde en gewaarborgde gebitten. spoedig uitgevoerd ter Drukkerij Sansen-Vanneste, Gasthuisstraat - Poperinge Eerste keus Kostumen, Overjassen, Fantazijbroeken. Speciale zwarte stoffen voor ceremonie. Eenige verkooper der «BELGICA»-Regen mantels. Lederartikelen en spe- j cialiteit van Lodens, gewaarborgde herkomst van Alsace en TyroL UNIFORMEN. BIJ ALICE VANHOLLEBEKE Ieperstraat, POPERINGE, - Tel. 237 Groote keus in magazijn van ROUW- HOEDEN en VOILEN, alsook CERE- MONIEHOEDEN. Als U verande ringen te doen hebt, gaat liefst nu binst het stil seizoen. Spoedige bediening. Laagste prijzen. iBBiBSSBBSiBSBBBaazsaBisxaaaa prima keus,- in alle vormen, beste fruit- soorten, van 6.50 tot 9 fr. het stuk. Rozenstruiken alle kleuren, 1 frank het stuk. Alle slag planten, bij RENINGELST-Cly tte. GEORGES en PAULA CLABAU Krombekestraat, 41, Poperinge. Tel. ?12. Tel. 212. ALLO! ALLO! DAMES EN JUFFROUWEN, Georges en Paula Clabau hebben de eer Ued. te berichten dat zij zich ko men te stellen met hun allernieuwste PERMANENTE-AP PARAAT model 1937 met of zonder stoom, voor breede en zware friseering, naar beliefte van den klant aan den prijs van 35 frank, was- schen, snijden, mise-en-plij inbegrepen. GRIEP HOEST Radikaal genezen door RUYSSEN In den Hert VEURNE. Bijzondere Depothouders: Te POPERINGE: HH. Notreda- me, Kestelyn, Inghelram. Te IEPËR: HH. Houtekier, Van Robaeys, Snoeck. BUREEL- en BEURSAGENDAS WANDKALENDERS Bij SANSEN-VANNESTE, Gasthuisstraat, 15, Poperinge. Koopt nooit meubelen alvorens de mooie en prachtige keus in DE OOIE VAAR gezien te hebben. De groote verkoop waarborgt U steeds de aller nieuwste modellen en de laagste prij zen voor goede kwaliteit. Alvorens een meubel te koopen, is het uw belang eerst de rijke keus bij DE OOIEVAAR te gaan zien. TeL Komen 213 ^OiSVAAQ flEBZSaaaBBE9ËSBe3SBEaSEBRBB|HaBaHBaaBBHHMBBaBXaa»aSBaa|gEaaBBBB9 F. C. POPERINGE Vier punten te verdienen... en alle vier d'onze; dat is bijlange geen slechte Zondag. Rood en geel in op flakkering heeft prachtig den kop omhoog gestoken en dit tegen het hatde Moeskroen dat er absoluut niet gemoedelijk mee instemde zij'n kostbare puntjes achter te laten. Daarmee vliegt Moeskroen van den kop weg naar de derde plaats. Nu over den match. Te 2 uur, na den opgooi, rolde 't leder heel snel 't plein op en afen op corner mislukten onze mannen een paar mooie kansen... Wind was er niet veel, 't spel ging snel van tfeene kant van 't plein naar diandere en 't volk was, z'n sportiviteit gewoon, talrijk opgekomen om den match bij te wonen, die zeker verre de mooiste kan genoemd van het reeds veloopen seizoen. Van beide kanten werd er met volle moed gebatterd; de twee ploegen stonden goed in evenwicht de eene tegenover de an dere zoodat bij de rust de bordjes nog onaangeroerd een verheugend oo vertoonden. Bij 't begin van den tweeden time was !-J -»<>n be nieuwd te weten hoe het met rood en geel afloopen zou... en bij vele pessimisten stond de davering reeds vast. 't Spel, gevoerd in uiterst snel tempo, beproefde om de beurt de beide verdedigingen maar deze waren ten volle bewust van hun plicht als kasbewakers, en wisten het dan ook op een uitstekende manier klaar te krijgen. En zoo verliepen talrijke minuten gedu rende dewelke het publiek mooi passenspel van we- derskanten voorgeschoteld werd. Maar zie, nog 17 mi nuten waren er te spelen toen plots een onzer mannen den bal toegespeeld krijgt en waarachtig, daar duikelt de keeper maar... nummer een ligt al in de kas. Zullen de Keikoppen het houden? Moeskroen dringt harder en harder aan... maar onze backlijn laat niets door en kort daarop op een tweede mooie ontsnapping kas in. Hoerah! 't Volk bezit bijna zijn zelven niet meer van enthousiasme... wat we in langen tijd niet meer beleefd hadden... De spelers ook spelen allen nog in een roes van enthousiasme voort en overtreffen letterlijk hun eigen zelven. Daar gaat het fluitje van den scheidsrechter die ten volle op de hoogte was van zijn taak en wel wat veel toeliet doch het dient ge zegd. uitstekend leidde. Ill® Sp. won om de traditie touw te blijven en reet met min dan 93. 't Was een zonderlinge match... die er bij de spelers en supporters lang inblijven zal. Wevelgem was ook niet van grooten tel, wel voor de puntjes maar 't was er mee al... Een ploeg die. zich niet verstaat noch op sport- noch op vriendschappelijk gebied. Daarmee hebben onze mannen seffens heel wat goals meer. wat zeker geen kwaad berokkenen zal, temeer daar de punten alleen niet altijd voldoende zijn om de rangschikking uit te maken. De Scholieren speelden niet. Heden Zondag gaat onze eerste naar Dottenijs. De Waaltjes kregen 4o mee bij eerste bezoek. Toe mannen, met 't zalfde resultaat zullen we heel tevre den zijn en... na Moeskroen kunt en moet ge dat. III® Speciaal reist naar A. A. Moeskroen, waar het eveneens kan winnen. Opgepast toch voor te veel zelfvertrouwen. Onze Scholieren mogen opnieuw rusten, daar Ge- luwe in die reeks forfait verklaarde. Heden Zondag 20 December: Dottenijs - F. C. Pop. Vertrek te 11 u. A. Moeskr. - F. C. P. II - Vertrek te 7 u. Op Kerstmis f25 December), te 2 uur, op bet ter rein van F. C. Poperinge. ATHENEUM KORTRITK tegen MIDD. SCHOOT, POPERTNGE. Een drietal oud-leerlingen zullen de ploeg der Midd. School ver sterken. Algemeene inkomprij's: x frank. C. S. IEPER Terwijl te Brussel de Roode Duivels tegen Austria (welke zij met 63 overwonnen) moesten optreden, was de dag van 13 December in de provincie voor behouden aan de uitgestelde matchen der lagere af- deelingen. Diensvolgens had leper te spelen in Kna pen, Juniors en Derde Speciaal. De Knapen, d'V reeds eenigen tijd op rust gesteld werden, hebben nipt (o1) van Wevelgem moeten onderdoen, alswanneer een gelijk spel ruimschoots verdiend was. In alle geval een goed punt voor de kleine spelertjes, die zich ernstig voorbereiden voor den tweeden toer die in Januari aanvangt. De Juniors verloren met 42 van Kortrijk Sport na een mooie wedstrijd gespeeld te hebben. Alhoewel de bezoekers verdienden te winnen door hun beter geordend spel, mochten de Ieperlingen toch wel een doeltje meer op hun actief geplaatst hebben, want de Leiezonen werden sommige oogenblikken overmand, doch konden zich iedermaal loswerken. Derde Speciaal verliest met 32 te Meenen na ins gelijks prachtig werk geleverd te hebben. Een drawn had de uitslag moeten zijn, vermits de scheidsrechter een doelpunt afkeurde, alswanneer het leder wel gansch en geheel de fatale lijn overschreden had. VOOR HEDEN ZONDAG staan de Ieperlingen wederom voor harde taak. Tweede Af deeling ontvangt Waregera Sport, dat in den heenmatch kansrijk met 1o won. Gezien de ontmoetingen tusschen beide partijen altijd vinnig doch sportief betwist werden, zal de belangstelling dus groot ziin en de uitslag zal tot het einde onzeker blijven. Nochtans is het te ver hopen dat de inzet te leper blijve, daar de punten goed kunnen gebruikt worden. Derde Speciaal treedt op tegen Stade Kortrijk wel ke ?een kans zal krijgen. De Juniors kunnen te Waregem de groote pil niet ontgaan. De Scholieren zullen bij Toekomst Meenen aan de winnende hand blijven. Beste Engelsche PEPERMINT voorkomt Hoofdpijn Neusverstopping Kortademing Zenuwverzwakking enz. enz. Te verkrijgen enkel in de BESTE WINKELS Vraagt het doosje met hel haantje. aaaacBBBBl UIT TER HAND TE KOOP NIEUWGEBOUWD HUIS gansch opgedaan, met inrijpoort, hof met fruitboomen, opbrengende druivenserre, best geschikt voor allen handel, gelegen bij de Westpoort te LOO. WERKMANSWOONST met 14 aren 59 centiaren grond, gelegen Walleboom, LOO. Zich wenden bij WED. GEORGES FERYN, Loo. iBaBSBBaBBsaaaBEiaBBEavBBBSia UIT TER HAND TE KOOP WELGELEGEN WOONHUIS onlangs nieuwgebouwd, langs de Guido Gezellestraat, wijk Pothem, Vlamertinge. Groot 5 a. 33 ca. Aanstonds vrij. Inlichtingen bij MAUR. VERDONCK, Guido Gezellestraat, Vlamertinge. •flBBBEBBBBBflSaflBflBB8BSBHB93B TE HUREN TE VLAMERTINGE SCHOON EN WELGELEGEN BURGERSHUIS met 13 aren land, bij de Dcrpplaats, zeer geschikt voor rentenier of handelaar. Voordeelige voorwaarden. Zich wenden ter herberg Het Pavil joen tij de kerk te Vlamertinga. TOILE CIRÉE en LINOLEUM BIJ SANSEN-VANNESTE 4BB39BBBBBBBBBS3BaaBBBBIHIHB Rooirs, (reunders) worden gevraagd voor een partij boschland. Inlichtingen bij JULES TEMPERVILLE, landbou wer, Krombeke. II LANDBOUWERS, MOLLENVANGERS, verkoopt uw winterfischouwen. en mollenvcllen aan 15 tot 20 hoo- ger dan elders, ter trouwe, aan JOSEPH BEUN-GUILLEBERT, Hondstraat - 16 - POPERINGE. Van heden af tot Nieuwjaar, groote vermindering van prijzen op alle Saco- chen. Allergrootste keus van Rooker»- artikelen, zooals Pijpen, Tabakzakken eil Briquets. Ook te verkrijgen Portemonnaies, Por. tefeuilles, Cigaren- CU Cigarettenkokers, alle Fantazieartikelen, zooals poederdoo- zen, barretten, diadèmes, reukwerken, poeders en crèmes van de beste merken. Groot assortiment van Cigaren van liet Huis Tinchant. Bij E. DE RYNCk, (bii de Groote Markt) Vlamingstraat, 1, Poparinge. OBBBBa.r'ssaaKassBSBRisaEBaBss LOTEN VAN TENTOONSTEL. LING EN VLIEGWEZEN Gegolfde platen, galvaniseer'! nieuw, 1,85 m. op 0,70 m. aan 11,50 fr.- 2,50 m, cu 0,70 m. aan 14,50 fr.; - 2 m. op 0,85 m. aan 14,50 frank Franco per 25 platen. Zich wenden 69, Nijveistaenweg, Som. üreïïe. - Tel. 236. per AUTOCAR, TREIN of BOOT vraagt inlichtingen bij P. VAN BRU- WAENE. 16, Noordstraat, POPERINGE, Agent van c Kosmos-Tnerisme IBBBBESBBBBBBBBBflBBBSBHBBRIR bij SANSEN-VANNESTE. Gasthuisstraat, 15, POPERINGE. Guido Gezellestraat, 3, Poperlng® aan verbazende prijzen bij (bij den Grooten Bazar) ö;humheX's ('TEOisTERÊ0, ^PPERHi BERICHT MET NIEUWJAAR AF, alla dagen te verkrijgen bij R. CAU WELI ER-GEERAERT, Valkestraat - 4 - POPERINGE. Bestelling ten huize op aanvraag. Door zijn trouwe bediening hoopt hij de gunst van eenieder te kunnen genie ten en hij dankt op voorhand. CRISTAL RADIO

De Halle (1925-1940) | 1936 | | pagina 4