V©@fö«sSkrejtie5t Opstand m CHINA Rome of Moskou te leper I öM IN 'T ofNNFNLAND KERKELIJK NIEUWS in den Stadsschouwburg op Donderdag 17 December TANDARTS GLORIE DOODELIJKE VAL TOONEEL bTOMATBH C" LIEBIG De beste vruchten van Parraa Natuurlijke smaak en kleur M. E. G. A. WISSELKOERS L'HEMAPURINE (VERVOLG.) BESELARE. Klaasavond in den Kris- ten Vrouwenbond! De zaal is schitterend verlicht. Moeders en kinders kijken. De kleintjes beven, kruipen dicht. Als ze den Sint zien prijken 'n Stoet van Engels gaat hem voor, Tusschen struiken en boomen. Ooel!... Achteraan kowit Piet, de Moorl... De stoute kinders schrocmen! De kinders buigen voor den Sint! Hij geeft sienappels, koeken! Hij zegent alien blijgezind!... Men juicht in alle hoeken! Klaasavond 1936. - GEÖ. BESELARE. Waakt zorgvuldig over uw hennen gedurende de wintermaanden. Bevrijdt ze tegen koude en vochtigheid en dient hun wekelijks 2 tot 3 maal het Poeier Nr 4200 toe. Geneest het snot met Marvel. Vraagt wel het merk Hanekop cp doozen en flesschen. De remediën Vermandere zijn te beko men in alle Apotheken van Poperinge, leper en Geluwe. Elders ook in alle Apotheken. BESELARE. Vrouwenbond. Heden Zondag worden al onze leden uitgenoodigd tot de Kerstvergadering in de Patronage zaal, om 2 uur. Tentoonstelling der kerstkribbetjes en van het breiwerk ge maakt door de leden die de breilessen ge volgd hebben, daarna vergadering. Feestavond. Op Kerstdag geeft de mannelijke tooneelbond een prachtige ver tooning in de Batronagezaal, om 5 uur. Voetbal. SportkringRekkem 20. Om 2 uur laat den scheidsrechter den opgooi betwisten, gewonnen door Rek kem, die verkoos te spelen met de zon In den rug. Het spel ging verdeeld bij het be gin, ook had Sportkr. veel nadeel van de zon, doch na enkelen tijd kwam Sportkr. ten aanval, doch gelukte er niet in het doel te bereiken. Ook Rekkem deed nu gevaarlijke aanvallen, maar onzen keeper, die in prachtform was, hield alles tegen. Opeens hadden onze mannen den bal, ga ven over en zonden geweldig in, eerst op de hoeklat en vandaar binnen. Rust kwam met 10. Na de rust was Sportkring seffens ten aanval en na enkele minuten wisten zij nr 2 aan te teekenen. Nu was Rekkem ingedrukt, noch enkele aanvallen om hun achterstand te verminderen kon niet baten en zoo kwam het einde met een verdiende overwinning voor Sportkring. De leiding was opperbest, ook de spelers en supporters uit Rekkem waren echt sportief. Heden Zondag naar Le Bizet. Vertrek om 12 Ms uur stipt. HOLLEBEKE. Herbergkermis. He den Zondag 20" is er herbergkermis In 't Brouwershofbij Remt Gouwy: 1. Te verspelen op den biljart: een schoone schouwgarnituur 2. Prijskaarting voor een koekebrood en volgende prijzen volgens liefhebbers; 3. Prijssmijting op den vogel- pik; 4. Zingen om ter meest en om ter best. Kristen Syndikaat. Jaarlijksch Kerstfeest in 't Kristen Volkshuis op Vrijdag 25 December. Weest verwacht in 't Kristen Volkshuis! 't Syndikaat viert daar weer feest! DAGORDE: 's Mor gens te 7.30 uur: H. Mis voor de afgestor ven leden, 's Namiddags te 5 uur zeer stipt: Belangrijke Voordracht door onze vrienden Pla ment en Slosse. Daama prachtig Avondfeest met Kerstboom en kostelooze tombola voor al de aanwezige leden. Zeer schoone prijzen; een aller schoonste surprise. Daarna gezellig sa menzijn met zang en klucht. Leden en niet-leden zijn allen welgekomen. Er zal ook een schoone prijs zijn gratis voor degene welke geen lid zijn. OOSTNIEUWKERKE. Begrafenis. Hier had de begrafenis plaats van Mevr. Behaeghe, moeder van E. H. Onderpastoor der parochie. Het was een schoone plech tigheid waarbij een zeer groot getal paro chianen aanwezig waren. Bijzonder werd opgemerkt de schoone kerkzang uitgevoerd door de schoolkinderen. Aan de beproefde familie onze kristene deelneming! HOOGSTADE-ST RIJKERS. Oproep. Op Zaterdag 2" Kerstdag, om 6 Ms uur 's avonds, bij Marcel Buseyne, groote Vlaamsche volksvergadering waar Willem Maris, ondervoorzitter B. V. O. S., het woord zal voeren. Hij zal U spreken over het IJzertestament, de ontvoogding van Vlaanderen en over den strijd om den vrede te behouden. Wie wordt er verwacht? De Vlaamsche Oud-Strijders; de solda ten van na den oorlog, wiens belangen zoowel stoffelijke als nationale hij sinds zooveel jaren verdedigt; ook al de mannen, vrouwen en jongelingen voor wie het een heerlijke avond zal zijn. We verwachten veel jongelingen van Gijverinkhove en omliggende van Hoogstade, want zulke sprekers krijgt men niet dikwijls; ook is er dien avond inschrijving voor de lid- kaarten 1937. Het Bestuur V. O. S. en B. V. O. S. BEVEREN-IJzer. Veesyndikaat. Dagorde der algemeene vergadering op Donderdag 24 December, te 2 Ms uur, in het gewoon lokaal: 1. Voordracht door Heer Sys uit Roeselare; 2. Betaling lid- en dekgeld; 3. Inlichtingen en mededee- lingen. Alle leden dringend uitgenoodigd. Niet- leden ook welkom! Kerstboom. In de zaal wordt op 2" Kerstdag, te 3 uur, een kerstfeest in gericht door de Nationale Strijdersbond en dit voor de kinderen van de leden. Voor de oudaren wordt ook voor ontspanning gezorgd door enkele mannen uit Watou die kleine nummertjes zullen opvoeren. LOO. Bijgevoegde Stierenkeuring. Dinsdag 22 December a.s., te 10 uur, zal er eene bijgevoegde stierenkeuring gehouden worden. De aangiften moeten gedaan worden op het gemeentesecretariaat vóór 10 uur. Landbouwers, maakt er gebruik van deze keuring bij te wonen. Verschei dene afstammelingen van den gekenden stier <i Baronuit Loo zullen getoond en te koop gesteld worden. B. V. O. S. bijeenkomst. Op Zater dag 2" Kerstdag, om 5 uur 's avonds, komt de voorzitter der B. V. O. S.-sen, Willem Maris, een spreekbeurt houden bij H. San ders In den Engelwaar hij hoopt te ontmoeten al de oud-soldaten van na den oorlog van Loo en omstreken, die er aan zullen houden zijn kranig woord te komen aanhooren over den strijd die dient ge voerd om den vrede te behouden. Hij vraagt U de koppen bijeen te steken, om nevens de V. O. S. ook een bond te vor men om te samen met hen, het testament hunner gevallen makkers aan te plakken en te doen verwezenlijken. Wij verwach ten de oud-strijders in groot getal om saam te verbroederen alsook alle burgers en jongelingen van Loo. EGGEWAARTSKAPELLE, Oproep. Op Zondag 27 December, komt Joris Dekeyser. om 5 uur 's avonds in het Ge meentehuls, de Oud-Strijders en de oud- Soldaten van na den oorlog bijeenroepen, en een belangrijke spreekbeurt houden om ook te Eggewaartskapelle de koppen bij een te steken en een bond te stichten voor hunne stoffelijke en moreele belangen te kunnen ter herte nemen en verdedigen. Hij verwacht dan ook zijne makkers uit Steenkerke, en alle burgers. WOUMEN. Maatschappij van Onder- lingen Bijstand Sint AndriesDe jaarlijksche algemeene vergadering wordt gehouden op Zondag 27 December, te 3 uur, in de Patronaatzaal, met prachtige tombola. DAGORDE1. Openingswoord door den E. H. Proost de Bel; 2. Verslag van den schrijver-schatbewaarder; 3. Aanspraak door den Heer Karei Goet- ghobeur, Volksvertegenwoordiger; 4. Ver slag der Pensioengilde; 6. Groote tombola. Tooneel. De tooneelllefhebbers a Vroolijke Avondstonden van Woumen zullen opvoeren In de zaal Kerlinga bij Paul Trève, op Kerstdag 25 Deoember en den daarop volgenden Zondag 27 Dec., het drama: Jeanne de Gevloekteen een prettige klucht Leentje uit het Hemel rijk Prijzen der plaatsen: 5 en 4 fr. Kaarten op voorhand te bekomen bij Marcel Deburghgraeve. Begin om 4.30 uur. PRIESTERWIJDINGEN KEMMEL. Bo- kerij. Daar het vol op begint te winteren en de lange avond bonden voor velen soms zeer vervelend zijn, bestaat er een goed middel om zulks te verhelpen. Breng eens 'n bezoek aan de boekerij in de jongensschool. Daar zult ge een schoone keus vinden van boeken voor groot en klein. De boekerij zal van itu af lederen Zbndag open zijn na de Hoogmis tot 's middags. Allo, liefheb bers van gezonde lektuur, we wachten op U. Iedereen welkom. Liederavond. Maar. 1» het toch vair? Komen ze weêrom, die kerels die ons zoo hartelijk kunnen doen lachen? Zeker en vast. Op Zondag en tweeden Kerstdag komt het Cabaretgezelschap r De Twee Michelsu vergasten met een programma dat de moeilijksten zal bevre diger., Lees maar eens 't programma- briefje... wat zegt g'er van? 'n Goeie raad, hoor. liefhebbers: Niet te lang gewacht vooraleer uw kaarten te bespreken bij Gaspard... Louise zal zorgen dat het In orde is. Beste Kemmelnaars, schikt u a.u.b. om gooveel mogelijk cp 2» Kerstdag de ver- tooning bij te wonen. Dank bij voor baat. Aangifte. De belanghebbenden worden herinnerd dat de paarden en voertuigen, alsook auto's en moto's moe ten aangegeven gorden op het gemeente- sekretariaat ten laatste tegen 20 December. Davidsfonds. Zoo kregen wij Zon dag 41. een boeiende en leerrijke voor dracht over den economischen toestand in Rusland en Duitschland. De voor drachtgever, Eerw. Heer Dewitte, gaf ons in klare taal eenige staaltjes van den el- lendigen toestand waarin deze machtige land:n nu verkeeien. Dat geeft ons nog sterkeren afkeex van Loiamunisme en mi litarisme en alle diktatuur. Volksvergadering. Zondag, om 2 U„ en half, zullen bijzondere sprekers het (communistisch gevaar en zijn rampspoe dig gevolg uiteendoen en onze plicht voor oog en leggen. DIKKEBUSCH. Gevonden. Zater dag 12 December 1.1. werd een stel van 5 huis- of kassleutels gevonden op de Dorpplaats, te Dikkebusch. Terug te be komen bij den veldwachter. WESTVLETEREN-Paterhoek. Komt dat tegen! Zondag achter de Hoog misse: 'k zag dat Siska 'n koutertje sloeg niet Chaarlewie en "k peinsde in m'n eigen: 'k zou wel 'n keer luisteren, en 'k deed het. 't Is waar, 't was niet schoone van m'n kant, maai- ja, 't zou ne patre gebeuren enere... Siska, zei Chaarlewie alzoo en hij keek naar 't papierke aan den muur, Siska, wat willen ze daarmee zeggen met die verras sing? Ze willen ons zeker bedriegen? Maar Chaarlewie toch! wat dat ge peist, wedersprak Siska, hebt gij die jongens al zien spelen? Ge moet ze ne keer zien in ulder ellement, die geestigaards en zijn niet benauwd voor de planken. Weet ge wat Chaarlewie, ge moet gaan kijken te Kerstdage, ge gaat jou niet beklagen, dat is zeker... Ehwel Siska, harteiijkt bedankt voor uwe propaganda, dat kwam recht uit het herte en 't is waar ook, Chaarlewie en al degenen die gaan komen, zullen niet te klagen hebben; de verrassing is geen bedrog, maar 'n leutig iets, doch 'k mag uit de schole niet klappen, Dat mag ik 'zeggen: op hun programma hebben ze een flink drama: De Onschuldig Veroor deelde», een verrassing, een prima gees tige klucht Het Wonder Kindtus schen de bedrijven in zang en muziek, om dan te eindigen met een daverenden Vlaamschen Leeuw We verwachten veel volk op 1" en 2n Kerstdag, te 5 uur stipt. Kaarten: 4, 3 en 2 fr. Tct ziens en wel bedankt. Boschkanter. ALLO! ALLO! Bericht voor de lief hebbers uit Westvleteren. Wie begeert mede te gaan met den autobus betale 2 fr. en weze bij G. Cappoen te 4 14 uur; rond 4 'j uur aan 't- dorp en dan naar den Pa- terhoek. Overal stilstand op aanvraag voor den eersten en tweeden avond. ZONNEDEK E. Kroostrijke Gezinnen. Op heden Zondag, te 3 uur, houdt de Bond der Kroostrijke Gezinnen zijn jaar lijksche algemeene vergadering in den Volksbond. De Heer Bourgeois uit Gulle- gem zal er spreken over gezinsvergoeding en de vergadering zal sluiten met een kos telooze tombola. De leden worden vrien delijk verzocht hunne bijdragen voor 1937 te betalen aan den. ingang der zaal. Wij verwachten er ook al de nog niet aange sloten Kroostrijke Gezinnen, want we moeten een macht vormen om binnen kort de volgende zoo belangrijke punten te zien verwezenlijken: algemeene gezins vergoeding" en vermindering op den spoor weg voer de ouders hun leven lang. Boercngilde. De maandelijksche vergadering heefi plaats op heden Zon dag, te 9 uur. De leden, die hun bijdrage voor 1937 nog niet betaald hebben, gelie ven dit alsdan te doen. Wie lid wil wor den van onze vereeniging, zal er welkom zijn. De landbouwalmanakken en de muurkalenders züllen er uitgedeeld wor den en de vergadering zal eindigen met een kostelooze ffrijsloting. WESTROOZEBEKE. Davidsfonds. Daijüag 15 Dec. had de Davidsfondsafdee- lir.g het genoegen Z. E. H. Van Besien, Bestuurder van Wijsbegeerte te Roeselare, als voordrachtgever te ontvangen. De Eer waarde Spreker heeft in klare en sterk gedocumsntcerde uiteenzetting gehandeld over: Communisme, zijn leer en zijn werk methodes. Eerst sprak hij over Lenin, Sta lin en Rutland en toonde aan hoe daar het communisme optrad en wat het uit werkte. Vervolgens kwam Spanje aan de beurt en werd aangetoond hoe het daar grond onder de voeten kreeg door de mis toestanden en hoe het door de proefrevo- lutie in 1S34 in Asturië, gekomen is tot den aksligen moorddadigen burgeroorlog van nu. Eindelijk overschouwde hij de werking in Frankrijk en den uiterst ge- vaarvollen toestand waarin dit land zich r.u bevindt onder communistische druk king. Zijn slotwoord sloeg diep in. We moeten tegen communisme onze beste krachten aanwenden als kristenen, juist omdat het communisme de vernieling 'be oogt van alle kristen beschaving. De volle zaal aanwezigen heeft dien zoo benenden en leerrijken voordracht met de grootste aandacht gevolgd en werd de Z. E. H. Spreker om zijn prachtige uiteen zetting oegejuicht. Woensdag 23 December: Davidsfonds- Kerstavond, met Heer Van der Hulst Uit Nederland. EULSKAMP. Landbouwnieuws. Op heden Zondag 20 December, om 8 V4 u., onmiddellijk na de eerste Mis, zal Mr Pattyn, landbouwvoordrachtgever, een be langrijke voordracht geven over Land en weideb: mestingin de herberg «Sint Livinusbij Medard Depot. Al de landbouwers zijn vriendelijk uit genoodigd. ter herinnering ontvangt te DIKSMUIDE, Wilgendijk, 12, GEHEEL DEN MAANDAG. Hij ontvangt er ook den Donderdag avond en den Vrijdag morgen tot 8 uur. te ROESELARE, Noordstraat, 42. DAGELIJKS (uitgenomen den Maandag) tl. Diksmuide 89. Tel. Roeselare 1059. ROESBRUGGE-HARINGE. De TOO- heelmaatschappij >De Troostverwachters» gerit op Kerstdag en den Zondag daarna haar eerste opvoeringen van dit seizoen. Men kondi~t aan Als de Poorten open gaan een toe -eelspel ln drie bedrijven, en daarbij om den somberen indruk dat dit diep indrukmakend spel zal geven, weg te lachen, de lustige operette Als 't Kermis 's Gezien het gevuld programma zal telkens te 6 uur begonnen worden (en niet uur Roesbrugsche uur). Wijdingen toegediend door Z. H. Fxe. Monseigneur Lamiroy in de hoofdkerk van Brugge, Zaterdag 19 December 19:£. Priester: Verstraete André, Zwevezele. Diakens: Caenen Leo, Poperinge: De- coster Jan, Brugge; Deleye Jer., Oost ende; De Pauw Marcel. Brugge; De Prest Aimé. BeernemHolvoet Roger, Izegem; Lefebvre Leopold, Bellegem; l.e- mahieu Gust., GullegcmMaes Leo. Gul- legem; Maeyacrt Albert, Tielt; Mullie Jo zef, Tiegem; Reyserhove Raymond, Brug ge; Rommens André, Oudenaarde; Van- deuberghe Willy, Gistel; Vergote Gabriel, Wingcne. Subdiaken»: Anckaert Antoon, Kort- rijk; Brcvne AntoonTorhout; Debruyno Gerard, feeveren (Roess.)Denys Mau- rits, Varsenare; De Smet Raphael, Tielt; Thorez Karei, Poperinge; Vandenberghe André, Woumen; Vandeweghe Jozef, Ize gem; Vandommele Marcel, Izegem; Van Elslande Maurits, Vlamertinge; Van Rol- leghem Oswald, Assebroek. Werden ook gewijd: Tot Priester: P. Maria-Vincentius (Ant. Van de Kerckhof), van de Abdij St-Six- tus, Westvleteren. Tot Diaken: P. Maria-Idesbaldus (Rapli. Verbeke), van de Abdij St-Sixtus, West vleteren. Die avond ls eene gebeurtenis in 't le- heid was; door hem BE-LEEFT® waar ven onzer stad. Geen volksvergadering heid. was ooit met meer methode voorbereid; Machtig werd daarop door heel de zaal met methode niet alken, maar met toe- het lied gezongen: O Kruise den Vla wijding, ijver en... gebed. mlng en Z. E. H. Elan. Dubois verscheen Vriendelijke affiohen noodigden de be- vóór ons en werd geestdriftig toegejuicht, volking sedert een veertiental dagen aan Geen sympathieker verschijning dan de vensters der winkels en de muren der die jongste der Brugsche Kanunniken, stad: Zij werden door de leden van het hinkend treedt hij naar voor en laat al- jonge Iepersche Mannen verbond voor Ka- tijd den indruk schatten van geluk in zich thoiieke Aktie met vlijt verspreid en ook rond te dragen. met vriendelijke overredingskracht. Wat zal ik zeggen over het woord van Sober en diskreet was het theater ver- Z. E. H. Dubois dien avond! Over Rome sierd: modern! Een reuzen Chi-ro wit op of Meskou! Och, zijn woord was strie- rood zette het tooneel af. Meer niet. mend en zalvend, het sloeg en het genas; Vóór die helderbelichte Christus-mono- het boorde scherp tot de heimelijkste hoe gram verschenen de twee sprekers. ken van ons verdorven hart, om seffens De zaal was bomvol en er was spanning, daarna zacht streelend ons hoofd te wen- Wle zal zeggen waarom juist elke toehoor- den naar de onschuld onzer kinderjaren: der gekomen was? Dat weet God alleen. En wat een priesterlijk accent! Wat een Zij waren daar en wachtten. liefde: liefde als hij ons sloeg, ons Ka- De Heer Luciaan Desohodt nam eerst tholieken, zijne broeders in Kristus; sloeg, het woord. Wijzend naar het Kongres van soms zoo raak maar om te genezen, niet Mechelen, waaraan hij zelf zoo aktief om ons beschaamd te zien; veroverend deelnam, schilderde hij raak en diep het als hij zich richtte tot de Kommunisten beeld van een Mannenverbonder voor Ka- met dat machtig omafmend en vaderlijk thoiieke Aktie. Die drie klare kenmerken gebaar als naar verdwaalde broeders, die niemand meer vergeet: wij moeten Soms was de stilte in de zaal zóó op- ons één voelen met onze geloofsbroeders; vallend dat zij pijn deed en drukte en sterk door ons heilig en levendig geloof; iedereen verlangend weêr op zijn woord en durvers zijn, die simpelweg in daden wachtte. En toch heeft Hij iedereen blij- omzetten IN ons en RONDOM ons wat der gemaakt en komt elk woord van hem wij gelooven waar te rijn. Elke geloovige uit zoo 'n overvolheid van geluk, heeft een groote levensbestemming en een De E. H. Verhaeghe, Dekanale Proost heilige zending voor zijne medebroeders, voor 't Mannenverbond in het Iepersche, Schoon was dat beeld en evangelisch- dankte de twee sprekers, dankte God om simpel geschetst en daarom Juist zoo be- dien avond en drukte zijne hoop uit dat grijpelljk voor iedereen; schooner nog uit dezen avond de Katholieke Aktie voor was de overtuiging, de ziel die dat woord de Mannen zou opbloeien tot een zegen deed leven en vruchtbaar maakte. voor onze oude en geliefde Iepersche stede. Wat mocht hij al niet zeggen wat wij Een daverend Ewiva Pio Undecimo nooit uit den mond van een leek hadden sloot de heerlijke vergadering, gehoord omdat juist wat hij zegde waar- Mannenverbond van leper: Goed heil! BE NIEUWE KONING WORDT KONING GEORGE VI Vrijdag 11 December 11. hebben hst La ger- en het Hoogerhuis- het aftreden van den Koning goedgekeurd. De ciercvan beide Kamers, Hooger- en Lagerhuis, deel de te 13.51 uur mede dat de nieuwe Ko ning toestemming" gaf tot afstand en op dat cogenblik eindigde het regiium van Koning Edward Vin. Het oogenblik daar op, t.t.z. Vrijdag te 13.52 uur, werd de Hertog van York de nieuwe Koning van Engeland. De nieuwe Koning zal regeeren onder den naam van King Georges VI. Voor dat de acte van afstand werd goedgekeurd, hield de H. Baldwin eraan een laatste hulde te brengen aan den af tredenden Koning Edward VUL In het Lagerhuis hebben zich vijf leden uitgesproken voor een Republiek. De acte van afstand, voorzag ook de opvolging van den Hertog van York. Vrijdag 11 Deoember, te 10 u. 's avonds, hield de aftredende Koning voor de radio een afscheidsrede tot zijn volk. Zijn laatste woorden waren: «Nu verlaat ik de openbare 'bezigheden; ik leg mijnen last af. Er kan wat tijd ver- loopen vooraleer ik in mijn geboorteland terugkeer, maar ik zal steeds het leven van mijn volk en- van het Britsche Rijk met groot belang volgen, en, moest ik ooit in de toekomst in mijn privaat leven van eenig nut kunnen zijn, ik. zal aan mijn plicht niet tekort blijven, Fn nu hebben wij allen een nieuwen Koning. Ik wensch uit ganscher harte, Hem en U, rijn volk, geluk en voorspoed. God zegens U allen, en God bescher- me den Koning! Deze radiorede werd uitgezonden door j alle Britsche radioposten, alsook docr tal rijke uizendlngsposten uit den vreemde, o.m. ook door het N.I.R. te BrusseL GEORGE VI TOT KONING UITGEROEPEN Op Zaterdag 12 December 11., te 11 uur in den morgen, ward van op het St James- paleis, de eed van trouw afgelegd aan den Koning door de aanwezige personen, de leden van den Raad, enz. 's Namiddags kondigden cp vier ver scheidene kruispunten der stad van "Lon den, herauten in bijzondere kleederdracht, het plechtig uitroepen van den nieuwen Koning van Engeland, George VL Aan het St James-paleis, waar de af kondiging eerst geschiedde, werd de Ko ning geestdriftig toegejuicht door een overtalrijke menigte. Zaterdag namiddag legden de leden van Lager- en Hoogerhuis den eed van trouw af. PRINS EDWARD VERLAAT ZIJN LAND In den naCht van Vrijdag op Zaterdag heeft de ex-Koning zijn land verlaten aan boord van een oorlogoboot. Hij stapte aan wal te Boulogne en is vandaar vertrokken naar Oostenrijk, op 60 km. van Weenen, naar het kasteel van Enzesfeld, waar hij waarschijnlijk zal verblijven tot na Kerst dag. Dit kasteel wordt streng bewaakt door de politie en niemand mag het naderen zonder bijzondere toelating. Voortaan zal de ex-Koning, Hertog van Windsor heeten. iBEBBBBBSBBBflflBBBBaflBBBflBBflB populatren Emiel Hullebroeck komen aan de beurt. Tusschenin worden Kerstliede- kes gehoord» Denzelfden avond heeft de uitlotlng plaats der premiebons. Om de kosten te helpen dekken wordt 2 fr. inkomgeld ge vraagd. De leden krijgen een genummerde kaart die zal recht geven op deelneming aan de loting. Prachtige prijzen werden reeds geschonken. Wij rekenen neg op de goedjonstighekt onzer trouwe leden en ho pen vele prijzen te kunnen uitdeelen. Tot dezen feestavond is iedereen uitge noodigd en als leder lid een nieuw lid mee brengt zal het uitstervende Jaar heerlijk ter ruste gaan. Dus Zondagavond 27 Dec, iedereen naar den feestavond! N. B. De ouders mogen gerust hun oudste kinderen meebrengen; voor hen is de Ingang kosteloos. Vlaamsche Volkstooncel groep Staf Bruggen. Maandag 28 December speelt deze groep te leper het vroolijk Alpenspel Pruimenoorlog De liefhebbers die kaar ten begeeren deden best ze tijdig te be stellen. Kaart en autobus; 11 fr. TE RENINGELST Maandag enkele stonden voor den mid dag, vonden gendarmen op dienstronde langs de baan Reningelst-Poperinge, ter hoogts der Rocdenbaardbeek, de genaam de Arthur Delplace, wonende op het ge hucht Clytte, met zijn rijwiel bewusteloos langs den zijweg liggen. Aanstonds werd een geneesheer geroepen, die den man hoogdringend naar het hospitaal te Po peringe deed overbrengen. Op verzoek der Rijkswachters voerde H. Lucien Vande- voorde, uit Poperinge, de ongelukkige naar Poperinge. Het geneeskundig onderzoek dee€ uitwijzen, dat de man in het naar huis rijden, door een beroerte moet ge troffen zijn, met het hoofd voren op de straatsteenen is gevallen en ln zijn val een dubbele schedelbreuk opliep. Later verne men we dat de ongelukkige Donderdag aan de bekomen verwondingen overleden ZU1DSCKOTE. Op heden Zondag, 20 December 1936, derde opvoering van het lachsucces DE ZWANS- of BOM MELBARON, klucht-operette in 3 bedr. Gemengde rollen, 30 uitvoerders. Genummerde kaarten, 5 frank, bij Jos. Balduck, Schoolhoofd, Zuidschote. SINT JAN (bij leper), Op Zendag 20 December, te 2 uur stipt namiddag, prach tig feest in den Bolletra, bij Lucien Delva. AANGENAAM TOONEEL- EN LIEDER AVOND, gegeven door het Tooneelgezel- schap De Ster in den Nachtuit West- roozebeke, ingericht door het Bestuur van V.O.S. en B. V. O. S. der gemeente. Feestwijzer: Arwisselend lustig Tooneel en Kluchtliederen. Iedereen toegelaten. Kaarten rijn op voorhand te bekomen bij de leden van het Bestuur V. O. S. STAVELE. Op 25 en 26 December, telkens te 5.30 uur, zal de tooneelkring Niet uit Eerzucht maar uit Leerzucht opvoeren: «EEN DIE NIET GETELD WORDT! v tooneelspel in 3 bedrijven door J. Van Eekelen en Jan Grosfeld. «ALS 'T ZONNETJE DANST», spel van blije leven met zang door Berteu De- jonghe, muziek van Tisinne. Kaarten aan 5 en 4 fr. te bekomen bij Jos. Cornelis (tel. Roesbrugge 45). WESTOUTER. Op Kerstdag 25 en Zondag 27 December, te 5 uur, zal door eenige der jongste leden van den Boerin- nenbond een prachtig tooneelfeest opge voerd worden in de gewone feestzaal, a) «VRIJE ZIELEN», drama in drie bedrijvenb) DE DAG DER VER GISSEN kluchtspel. Kaarten aan 5, 4 en 3 frank. MERKEM. Op Kerstdag 25 December en Zondag 27 December 1936, ter zaal Sidronius Hosschius, bij Pauwels Gantois, te 5 uur stipt, door de Tooneelkring Da Onverwachte Vriendentwee luisterrijke vertocningen den Heer Theophile Doucy aangeboden, bij gelegenheid van zijn 50- jarig lidmaatschap en medestichter dezer vereeniging. Men zal opvoeren: Opening: Kluchtige Tweezang, gevolgd door DE ZOT spel van het erf in 3 bedrijven door Gaston Martens. Daarna kluchtige twee zang, gevolgd door LEENTJE UIT HET HEMELRIJKblijspel in 1 bedrijf door Gaston Martens. Prijzen der plaatsen: genummerd voorbehouden: 5 fr.; genum merd 4 fr. POPERINGE. Op Zondag 10, Maan dag 11 en Dinsdag 17 Januari 1937, tel kens te 6 uur stipt, opvoering in den Stadsschouwburg van het beroemd drama DE BEDELARES door Fredrik De Stoop. Tot slot «BIJ DEN DENTIST», blijspel door Eugène Deraedt. Kaarten te bekomen bij R. Devos-Pie- ters, In den AppelDuinkerkestraat, aan 6 en 4 frank. - Tel. 129. POLLINKHOVE. Zondag 24 Januari en Maandag 25 Januari 1937, om 6 uur 's avonds, door Kunst Adelt in hel gewoon lokaal Het Gemeentehuisop voering van DE WONDERDOKTER blijspel ln 3 bedrijven, en DE VER WAANDE BOER klucht ln 2 bedrijven en een slot tooneel. wn<flifier De supe-iketerodijne# F. N. R., ir Belgie ontworpen en vervaardigd door ons, Belgen, voor ons, Belgen, bevestigen de voortreffelijkheid der nationale fabricatie. Het rijn dere toestellen welke, ien toon gesteld op bet 8e Radio-Salon te Brussel, de F. N. R. de beste ge- lukwenschen vanwege de Minister van P. T. T. bezorgden. Welk ook het model zij dat U uit kiest, U is er zeker van een kwa- liteits-toestel te hebben, aan den meest voordeeligen prijs geleverd. De Bijzondere kleuren-documenta tie over de F. N. R. fabricatie 1937 wordt gratis en zonder verbintenis toegezonden aan de personen die zulks aanvragen aan de F. N. Rn 141, Louiz&Iaan, te Brussel. De gepanserde Super F. N. R.'s 1S37, met edelen klank, kunnen verkregen worden vanaf 39 frank per maand. Da toe.tellen F N R rijn enkel ver krijgbaar bij de patroon-clektrieker. aangesloten bij Algemeen verdeeler voor bet VLAAMSCHE LAND Antwerpen Gent Brugge Kortrijk Hasselt. VAN VRIJDAG 18 DECEMBER 1938 100 Fransche Franken 138,05 fr. 1 Pond Sterling 145,20 fr. 1 Dollar 29-55 fr. lingen, ongemakken bij het keeren der- jaren, warmteopdrang, oorsuizingen, te liooge bloedvatenspanning, slagaderver kalking, voorkomt bloedopdrang en be roete. - In alle apotheken; 12 fr. de doos.

De Halle (1925-1940) | 1936 | | pagina 7