SNUIF In de Pappen ocpuyor salomon's oordeel ontslag zij die gansch hun leven ziek zijn VERWIJDERT ZE tandarts erg verkeersongeval rechtbank van ieper onze klokken flumsy cinema coliseum kredietbank voor handel en nijverheid GEORGES MILTON famille n0mbreuse CHARLIE CHAPLIN charl0t marin huis aimé gruwez pickh0ut KROP (d'kke keel), uitwendig genees- middel. Apotheek OTTO, te Clavier-Ochain, fielgic. kr. middenmattudbünd 'hemapurine Bijvoegsel aaa De Halle van 3-1-37, NIEUWJAARGESCHENK De lastenbetalers van leper krijgen, als nieuwjaargeschenk van hunne gekozene Gemeenteraadsheeren, de ontslaging der taks op alle balkons en loggia's, die min dan 40 centimeter buiten de bouwhjn, bo ven de openbare wegenis, uitspringen, als ook eene vermindering van opoentiemen op de hoofdsom van Staats grondbelasting voor het straatgebruik; in 1937 zullen zij maar 30 opcentiemen, in plaats van 40, moeten betalen voor straten gelegen langs bebouwde eigendommen of bouwgrond; en enkel 15 centiemen, in plaats van 20, voor straten gelegen langs zaailand of weiden. Daarenboven, het blijft uit de bespre king van stads voorziene ontvangsten en uitgaven voor 1S37, dat, in geval de stad een goed jaar heeft, stads opcentiemen op staats grondlasten, mobilierbelasting en bedrijfsbelasting, die nu 90 centiemen per frank bedragen, aanzienlijk zullen ver minderd worden. Wel bedankt! ONDER DE VISSCHEPOORTE... JAN. Weet je 't al Pieter. PIETER. Wat Jan? J. Ehwel van de Sosjes. P. Wat is er nu weer gebeurd? J, 'k Heb hooren zeggen dat 't muziek om zeepe is. P. 't Is zeker nooit geen waar Jan, 't was nochtans een sterk muziek! Ze blaasden in aile geval nogal hard. J. Jamaar ja. 't is al dat niet, 't er is ruzie in 't straatje. P. Ja? Omdat Missiaen buiten geke geld is uit den Openbaren Onderstand? J. 'k En weet niet als 't juiste dat is, maar in alle geval ze zijn er met een ge- heele bende van uitgetrokken. P. 't Is zeker daardoor dat geen mu ziek mee was, met de ministers Zondag laatst! J. De beste muzikanten zijn algelijk gebleven. Die van 15 tot 16 jaar. P. Zijn dat d'oudste Jan? J. Volgens dat ik gehoord heb! Ja! p. Meneere Missiaen komt entwat tegen hé. J. Ja en toen nog op zulk een manier. P. Hoe op zulk een manier? J. Ja ze zijn misdaan! P. Misdaan? Ging geheel 't muziek naar den disch? J. 't Er waren verschillende postjes opengekomen in 't syndikaat en de mu zikanten hadden daar ook geren muziek gespeeld, versta Je. P. Wie hebben ze toen wel genomen? Ze hebben toch niet veel keus? J. Moet je dat nog vragen, vreemde lingen! P. Ja, zorgt toen ne keer voor 't mu ziek hé! In de Winteravond-uren, Als wij, met ons goei geburen. Zitten aan de kaartpartij, Lusten wij, met volle teugen, 't Kan ons hart en geest verheugen Lekk're koffie, mits daarbij F. C. JACOBS SUIKERIJ. veroordeelt den betichte voor het feit A. tot 8 dagen gevang en 182 fr. boete oS 8 dagen gevang; voor de feiten B. en C., welke zich mengelen, tot 1 maand gevang en 182 fr. boete of 8 dagen gevang en tot de kesten, voorwaardelijk gedurende 5 jaar, uitgenomen voor wat de kosten betreft. Overtreding der wet op den arbeidsduur. De gebroeders Jonckheere Jules en Joseph, van Beveren-bij-Roeselare, alsook Vanderschelden Hector, bestuurder dier flrma, worden beticht van op 11-12 Juni 4 werklieden meer dan 8 uren te hebben laten werken en ook van inbreuk op het arbeidstoezicht. Uit het onderzoek is ge bleken dat de gebroeders Jonckheere af wezig warfen toen de overtreding vast gesteld werd. Na de getuigen en ver dediging gehoord te hebben, verschuift de rechtbank de zaak voor uitspraak op 15 Januari 1937. Smaad. Nuytten Marcel, deurwaarder te Meesen, is beticht zich aldaar op 23 Septemeber plichtig gemaakt te hebben aan smaad jegens dn Heer Traöhez, bur gemeester van Meesen. Dit gebeurde tij dens een muziekfeest in de herberg Hotel de Ville gegeven. De betichte zou, onder meer, gezegd (hebben dat hij het parket zou verwittigen en dat de burgemeester, met de handboeien aan, door de rijks wacht zou weggeleid worden. De recht bank veroordeelt den betichte tot 8 dagen gevang en 182 fr. boete of 8 dagen gevang en tot de kosten, voorwaardelijk gedurende 5 jaar, uitgenomen voor wat de kosten betreft. Jaehtmisdrijf. Faes Georges, van Poperinge, en De Gros Robert, van Proven, worden beticht zioh op 3 Oktober plichtig te hebben gemaakt aan jaohtmisdrijf op het gebied van den Heer Lahaye. Faes was in jagende houding betrapt geweest door den jachtwachter Malbrancke. Het onderzoek werd gedaan door den wacht meester Louwagie Odiel, die ten huize van den betichte Faes twee vouwgeweren ont dekt had van kaliber 16, waarvan een slechts korte stonden tevoren zou afge schoten zijn. De waohtmeester had ook een fezant bij hem aangetroffen, welke sleohts enkele stonden tevoren geschoten was en nog een tiental kardoezen van gelijk kaliber als het jachtgeweer. In de zakken van den betichte De Gros werden 4 kardoezen van kaliber 16 gevonden. Toen de Heer Prokureur des Konings de toepassing der wet vroeg tegen den eersten betichte, deed het achtbaar or gaan der wet uitschijnen dat dit onder zoek op meesterlijke wijze was gedaan geworden en de uiteenzetting ervan heel klaar was. De rechtbank weerhoudt geene betichting tegen De Gros, die vrijspraak bekomt. Faes bekomt ook vrijspraak we gens de feiten B. en D. Wegens de feiten A. en C., welke zich mengelen, veroordeelt de rechtbank Faes tot 1400 fr. boete of 1 maand gevang, alsook tot het betalen van het geslonken zegelrecht en tot de gedingskosten, voorwaardelijk gedurende 5 jaar, uitgenomen voor wat de kosten betreft. Het aangeslagen geweer wordt verbeurd verklaard. Verzet tegew vonnis. Vereeeke Gerard, van leper, bij verstek veroordeeld wegen» een verkeersongeval te Vlamerting, op 29 Juli, waar drie personen gekwetst wer den, had verzet tegen het vonnis be- teekend, dat op 26 November uitgesproken werd. Het verzet wordt ontvankelijk ver klaard en de rechtbank, na de getuigen gehoord te hebben, veroordeelt den be tichte tot 350 fr. boete of 15 dagen ge vang, zooals in het eerste vonnis, doch staat nu de voorwaarde toe gedurende 5 jaar, uitgenomen voor wat de kosten betreft. Eerroof. Brussin Henri, van Komen, is beticht zich op 16 Juli te Ploegsteert plichtig gemaakt te hebben aan eerroof jegens den gepensionneerden adjudant der Rijkswacht, Dewaele Joseph en ook nog aan smaad jegens dezelfde. Dewaele stelt zich als burgerlijke partij aan en vraagt 5.0GO fr. schadevergoeding. De rechtbank weerhoudt de betichting van: smaad niet en spreekt den betichte uit dien hoofde vrij. De rechtbank veroor deelt den betichte wegens eerroof, tot 8 dagen gevang en-182 fr. boete of 8 dagen gevang en tot de kosten, voorwaardelijk gedurende 5 jaar, uitgenomen voor wat de kesten betreft. Daarbij moet hij aan. de burgerlijke partij 300 fr. schadever goeding betalen en de kosten der aan stelling, 300 fr. beloopend. Verwaarloozing. Eecfchout Robert, van Wijtschate en Misplon Eudoxie, ins gelijks van Wijtschate, werden beide door de politierechtbank van Meesen vrij gesproken van de betichting de noodige bijdrage voor de compensatiekas niet ge stort te hebben voor bij hen inwonende personen. Tegen die vrijsspraak ging de Heer Prokureur des Konings in beroep. Na de stukken des gedings onderzocht te hebben, verschuift de rechtbank de zaak voor uitspraak op 8 dagen. Zij zijn niet ziek genoeg om te ster ven, neen maar zij klagen voortdurend over verscheidene kwalen en ziekten hoofdpijn, duizelingen, algemeene luste loosheid, rheumatiek, enz. Zij zijn knor rig, gemakkelijk prikkelbaar, onverschil lig, zonder werkkracht, noch energie. Indien gij tot deze klasse van men- schen behoort voor wie het leven de moeite niet waard is geleefd te worden, weet dan, dat gij in dc «kleine dagelijk- sche dosisKruschen een onschatbare hulp zult vinden. Kruschen is eene we tenschappelijke samenstelling van natuur lijke minerale zouten, die onmisbaar zijn voor het behoud van eene goede gezond heid. Kruschen zal het evenwicht herstel len tusschen de voornaamste verrichtin gen spijsvertering en afvoering. Gij zult kunnen eten al wat U lust zonder maag pijn te moeten vreezen. Gij zult niet meer weten wat hardlijvigheid is deze echte kwaal, voor de drie vierden oorzaak van onze kwalen, vanaf de migraines tot de rheumatiek. Gij zult goed slapen, gij zult al zingende opstaan, met een woord, gij zult het bekende Kruschen gevoelken nen, dit heerlijk gevoel van een helderen geest in een wakker en gezond lichaam. Kruschen Salts in alle apotheken: 12,75 frank per flesch22 fr, per groote flesch (voldoende voor 120 dagen). taBaxaasBssKsaaz3SsiHaaKBaBi Wanneer ge A lijdt aan hevige f "tsJ tandpijn is er maar f een produkt dat de pijnen verwijdert en de tand be- houdt. Het is V f~ vb DENTOGÈNE Heb steeds bij L IBjK i thuis een fleschje «ft O «Dentogène» dat 6 fr. kost. In. y alle Apotheken. NIEUWIGHEID Bij het voorzien, in 1937, van eene be tere kalsij en voorlanden op den steen weg Ieper-Dikkebusch, zal de tramlijn in 't midden der kalsij gelegd worden, in plaats van deels rechts en deels links. MEVR. VANDENDRIESSCHE Diksmuideslraat, 49, IEPER Telefoon 311 Raadplegingen op ALLE dagen. Bijzonderheid van geperfection- neerde en gewaarborgde gebitten. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN GEVONDEN: Ghesquiere Emiel: een klein rost hondje. Visart de Bocarmé: kinderhandschoentje. Legrand Gustaaf: lederen sacoche, met eenzelvigheidspapieren en zaakpapier. Gevonden op de Botermarkt: boterkleed. Duthoo Michel: deursleutel. Eyte Firmin: grijze pet. Moenaert Marie: regenscherm. Salcmé Rudolphe: zwarte handschoen. Vermeersch Leopold: vulpen. Laton Louise: geldbeugel. VERLOREN: Ernest Parret: klein sleuteltje nr 21759. Tyberghoin Frangois: een paar herstelde werkschoenen. Duprez Eugeen: een rosten hond, met lan ge ooren, lange pooten, met korten staart, 4 m. oud. Dekeersmaecker Theo: een snoeitang. Gans Christian: zilveren paternoster. Titeca Marie: bruin lederen geldbeugel. Dequeker Marie:.bruin lederen geldbeugel. Thevelin Martha: zwarte geldbeugel. Nuytten Georges: een zak graan. Landtsheere Suzanne: lederen handsch. Mahieu Joseph: een deursleutel. Tant Jerome: een zwengel voor auto en een hoed. Mouton Jules: een zwengel voor auto. WIELRIJDER OP DE BAAN DOOR AUTO VERRAST EN IN EEDENKE- LIJKEN TOESTAND AANGETROFFEN Donderdag morgen, omstreeks 3 uur, vond de genaamde Hosten H., aannemer van den reinigheidsdienst, wonende in de Capusienenstraat alhier, óp de groote baan Isper-Meneen, rechtover het water- kasteel bij het Bngelsch kerkhof, een manspersoon uitgestrekt op den grond liggen. Wat verdér werd een gansch ver brijzelde fiets aangetroffen. De politie werd verwittigd en de man bij hoogdringendheid naar het Onze Lieve Vrouwshospitaal van leper overgebracht. Uit de eenzelvigheids-papieren bleek het de genaamde Gerard Vandemaele te zijn, ongehuwd, 29 jaar, wonende te Zillebskè. Hij had een erge schedelbreuk opgeloopen en werd de heup gebroken. Zijn toestand is zeer onrustbarend. De politie staat hier voor een echt vraagstuk. Was de man langs de baan gevallen en blijven liggen eii werd hij zoo door een voorbijhollenden auto verrast? Doch waar is dan de menner dezer? Of was de aan gereden persoon in bedronken toestand en reed hij in zig-zag vorm over de baan en werd hij zoo door den auto gevat? Of is gansch het ongeval te wijten aan den dikksn mist? 't Zal een moeilijke taak wezen, daar niemand getuige was van de aanrijding en dat de persoon in kwestie niet kon ondervraagd worden, daar hij ijlt. In elk geval draagt de man de sporen van een aanrijding en voor zijn toestand vreest men het ergste. Het ware te wenschen dat de politie die deze zaak in handen neemt, ze spoedig tot een goed einde wete te brengen, opdat die geheimzinnige waas, die over dit alles hangt, zou mogen opgehelderd worden. Terloops melden wij dat nopens de aan rijding, welke verleden week Vrijdag plaats greep op den Veumesteenweg, waarbij de autovoerder zijn slachtoffer op de baan achter liet, in 't korte zal opgeklaard worden. Doch wij willen het onderzoek niet belemmeren eti de zaak niet vooruit- lóopen. Aanrijding. In den loop van 1935 had Elie Soenen het kind Devoghel met zijn auto op den Dikkebuschsteenweg aan gereden en het zoo erg gekwetst dat de deskundigen vatsgesteld hebben dat het kind eene blijvende werkonbekwaamheid zal behouden, -welke op 50 mag geschat worden. Soenen werd door de boetstraffe lijke rechtbank van leper veroordeeld en dit vonnis werd door het beroepshof be krachtigd. Nu wordt een burgerlijk geding ingespannen. Vader Devoghel vraagt als burgerlijke partij: voor gedane kosten 8924 fr. schadevergoeding; voor zedelijke schade voor hem en zijne vrouw Bekaert 10.000 fr.; voor zijn dochtertje 93.209,65 fr.; wegens gemis aan loon tot het einde harer dagen en wegens pijn en smart, 75.000 fr. Na de partijen gehoord te hebben, ver schuift de rechtbank de zaak voor uit spraak op 17 December. Vrijspraak. Stevens Valère, van leper, werd door den Heer Toeziener van den arbeid Desplenter, in overtreding bevon den van de wet op den arbeidsduur. Twee werklieden zouden meer dan 8 uren per dag gewerkt hebben. Ter zitting wordt een stuk vóórgebracht van het Ministerie van Arbeid uitgaande, volgens welke zekere toelatingen gegeven worden, loopen- de tot einde Mei 1937. De rechtbank spreekt dan ook betichte vrij zonder kosten. Niet aangegeven. Bij Ooghe Con- stanlijn, beter gekend onder de naam van Henri, te Westouter, werd door de brigade- kommandant van Lok een revolver aan getroffen welke niet aangegeven was. De rechtbank veroordeelt den betichte tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Het aan geslagen wapen wordt verbeurd verklaard. Dronkenschap. Titeca Camiel, van Zonnebeke, bevond zich op 13 September smoordronken te Zillebeke en smaadde den veldwachter Sercu. De rechtbank ver oordeelt den betichte, wegens smaad tot 700 fr. boete of 1 maand gevang; wegens dronkenschap tot 105 fr. boete of 3 dagen gevang en tot de kosten, voorwaardelijk gedurende 5 jaar, uitgenomen voor wat de kosten betreft. Wet op den arbeid. Bij Mottrie Cesar, van leper, stelde de Heer Opziener De- splenter vast dat 5 werklieden in de garage meer dan 8 uren per dag werkzaam waren. De betichte, ondervraagd, bekent de fei ten. De rechtbank veroordeelt den betichte uit dien hoofde tot 5 maal 140 fr. boete of 5 maal 3 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Vrijspraak. Nuyttens Georges, van Kemmel, en Talpe Ferdinand, van Kort- rijk, staan terecht, de eerste om In 'bezit gevonden te zijn van 10 zakken Super fosfaat, welke van een etiket noch van een lood voorzien waren; de tweede om deze chemische vette aan eerste verkocht te hebben. Daar het koninklijk besluit tot verschillenden uitleg aanleiding geven kan, spreekt de rechtbank de twee be tichten vrij, zonder kosten. Te licht bevonden. Bij Vandecasteele Adolf, te Poperinge, werd door het toe zicht der eetwaren brood gevonden dat slechts 604 grammen droge stof bevatte voor een brood van 980 gr. De rechtbank veroordeelt den betichte uit dien hoofde tot 350 fr. boete of 15 dagen gevang en tot de kosten, voorwaardelijk gedurende 5 jaar, uitgenomen voor wat de kosten betreft. Wapens en munitie aangeslagen. Bij Ooghe Georges, te Reningelst, trof de veldwachter Depoorter Leopold, benevens een revolver welke niet aangegeven was geweest, eene hoeveelheid munitie, onder meer kogels van eene mitrailleuse. De betichte beweert deze uit den grond ge dolven te hebben. De rechtbank veroor deelt den betichte voor het feit A. tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang; voor het feit B. tot 182 fr. boete of 8 dagen, gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Het aangeslagen wapen, alsook de munitie, worden verbeurd verklaart. Oplichting. De rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak ten laste van Denys Maximiliaan. verzekerings agent, die wegens oplichting van eene som van 13 fr. en van een geteekend stuk, tot 350 fr. boete of 15 dagen gevang ver oordeeld wordt en tot de kosten, zonder voorwaarde. Dit gebeurde ten nadeele van Platteau Emile, van Hollebeke. Aftruggclarij. Debceuf Michel, van Voormezele, is beticht zich te Poperinge plichtig gemaakt te hebben aan aftrug- gelarij eener som van 150 fr., ten nadeele van den genaamden Nestor Vanspranghe, die de betichte vroeger gekend had. De rechtbank veroordeelt den betichte, bij verstek, tot 1 maand gevang en 182 fr. boete of 8 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Slagen. Milleville Cyriel, van Lange- mark, staat terecht om aldaar op 23 Fe bruari met een steen geslagen te hebben aan Smagghe Maurits en om het hemd. van Gerard Milleville gescheurd te hebben en eene ruit gebroken te hebben. Die scha de werd door betichte vergoed. De recht bank veroordeelt den betichte voor het feit A. tot 350 fr. boete of 15 dagen ge vang; voor het felt B. tot 70 fr. boete of 2 dagen gevang en, tot de kosten, zonder voorwaarde. Weerstand. Baeckelandt Albert, van Kortrijk, is beticht zich te Poperinge plichtig gemaakt te hebben aan weerstand jegens den politieagent Leuridan Joseph en van dronkenschap. De rechtbank ver oordeelt den betichte, bij verstek, voor het feit A. tot 210 fr. boete of 10 dagen gevang. Wegens dronkenschap, bij hervalling, tot 140 fr. boete of 3 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Smaad en weerstand. Ryckebosch Maurits, van Poperinge, is beticht zioh aldaar plichtig gemaakt te hebben aan smaad en weerstand jegens den Keer Poiitiekommissaris Vannieuwland Eugeen, die zelfs door den betichte bij de keel gegrepen en in de hand gebeten werd. Het is ter gelegenheid van eene huis zoeking door den Heer Kommissaris ge daan bij betichte, in verband met een diefstal van aardappelen, dat zulks voor viel. De Heer Prokureur des Konings vraagt eene strenge straf. De rechtbank Beste Engelsche PEPERMINT voorkomt Hoofdpijn Neusverstopping Kortademing Zenuwverzwakking enz. enz. Te verkrijgen enkel in de BESTE WINKELS Vraagt het doosje met het haantje. STAD IEPER Eene interessante belegging is en bliift het Bankboekje bij de Chr. Volkshuis, Sint Jacobsstraat. Tel. 376. VRIJDAG 1 JANUARI, te 5 en te 8 V* u. ZATERDAG 2 JANUARI, te 8 !4 uur. ZONDAG 3 JAN., te 2, te 5 en te 8 V* u. MAANDAG 4 JANUARI, te 8 '4 uur. Groote plezierige Fransche klucht volgens het scénario van Paul Fekete. André Hugon en Gaumont Franco Film Aubert vertoonen in ((KROOSTRIJK GEZIN) bijgestaan door: Jeanne Boitel, Jane Bo- reley, André Dubosc, Le Vigan, Sinoel, La Gallo, Rivers Cadet Scott, Bervil, Vilbert en de 4 kleuters Luiza Bezengon, Monique Fauchon, Alain, Antoine Nardone. TWEE UREN SCHATERLACH. In een zeer geestige klucht: Het blijft een echte ontspanning den ge liefden Chariot op het witte doek terug te zien. Nieuwsberichten «Éclair Journal». In de vertoomn* 's Zondags namiddags, te 3 uur worden de Nieuwsberichten te i Va uur afgerold. KINDEREN ALTIJD TOEGELATEN. Op inlagen tol 20.000 fr.t 3 netto Op het deel daarboven: 2% netto Bij dezen aantrekkelijken interest, blijft U het integraal behoud van uw kapitaal en eene bestendige on middellijke beschikking over uw geld verzekerd. AUTO BOTST TEGEN TRAM TWEE ERG GEKWETSTEN Zondag morgen, omstreeks 9 uur, kwam de auto, gemend door Theofiel Vander- velpen uit Boezinge, de Diksmuidestraat uitgereden naar de Kaai toe. In zijn auto had plaats genomen Jeanne Verlinden, 50 jaar oud, echtgenoote van Maurice Clarysse, smid te Woesten en haar zoontje Gerard, 10 jaar oud, alsook Maria Gru- wier, echtgenoote van Joseph Clarysse, en haar dochtertje. Gekomen ter hoogte van de Diksmuide- poort kwam de auto in botsing met den mazouttram, gemerkt A. R. 138, die dienst doet tusschen leper en Wervik en welke in de flank aangereden werd, daar de tram hier de groote baan dwarst. Deze had juist halt gehouden en zette zich in beweging toen voornoemde auto aan gereden kwam. Een wielrijder gaf teeken dat er gevaar dreigde, doch het zicht belemmerd door den zwaren mist, had de autorijder dit niet bemerkt, met het ongelukkig gevolg dat een onvermijdelijke botsing ontstond. Een gekraak van glas, een gebons van stalen platen en hierboven de scherp gil lende kreten der gekwetsten deden zich hooren. Aanstonds stopte de tram, en dezes bedienden, alsook voorbijgangers, hielpen de gekwetsten uit hunnen hache- lijken toestand bevrijden. Jeanne Ver linde, die door den stoot tegen de voor ruit was terecht gekomen, werd bewuste loos uit den auto gehaald, evenals haar zoontje Gerard, die naast haar had plaats genomen en welke door den schok en het gebroken glas vreeselijk gekwetst werd. De andere inzittenden bekwamen eenige vleeschwonden van de vallende glasscherven, doch zonder erg. De politie werd verwittigd, die spoedig ter plaatse verscheen en het eerste onderzoek instelde, alsook voor den ordedienst zorgde. De twee ergst gekwetsten werden naar het O. L. Vrouw Hospitaal overgebracht, waar men vaststelde dat Jeanne Verlin den eene schedelbreuk had opgeloopen en het linkerkaaktoeen gebroken werd. De kleine Gerard was erg toegetakeld in het gelaat. Hij werd de bovenlip gekloven en de onderste rij tanden uit den mond gestuikt. Hij bekwam nog kneuzingen over gansch het lichaam. De toestand van beide gekwetsten is bedenkelijk. De auto werd erg beschadigd aan de lichten en de motor, welke ingebeukt werden. De vorenste ruit brak in scherven en de slijkweerders waren gansch ge plooid. De menner van den auto, die een vriend was van de inzitten 'en, had hen naar de Mis gevoerd in de stad. Iedereen die er in de nabijheid was verklaart dat de auto niet rap reed. De menner ver haalt dat toen hij het gevaar bemerkte, hij maar op een paar meters van den tram was en Tiij de voetremmen deed werken, doch het was reeds te laat en de botsing niet meer te vermijden. Talrijke personen waren op de plaats des onhells samengestroomd. Moden-artikelen in 't Groot Klecrstoffen Witgoed, Merceriën. Sajetten, enz. Specialiteit van Gordijnen en gemaakte Stoor». ourruren - Herstellingen. Tel. 60 leper 2-4, BOTERSTR. IPPCD dicht bij de Halle Prijzen der plaatsen: Balcon 5 fr.; benedenzaal 3,50 fr. en 2 fr Kinders tot 14 jaar: Balcon 2 fr.; benedenzaal 1,50 fr. en 1 fr. De Kilometerticketten Rail-Route-Eau worden san d' winketten ter betaling der ingangskaarten aanvaard. Er wordt ter herinnering gebracht, dat kinders bene den de 14 jaar, niet vergezeld van familie of oudere Dersonen welke ervoor instaan, alleenlijk toegelaten worden 's Zondags in de vertooning van a uur. POPERINGE - STADSNIEUWS Apothekersdienst - Zondagrust. Heden Zondag alle Apotheken open tot den middag; 's namiddags alleen de Apo theek CREUS, Noordstraat. De gevolgen eener velokoers. Voor de Rechtbank van leper verscheen Woens dag 1.1. volgende zaak Laroux Maurits van Popejinge wordt beticht aldaar op 15 Oogst tijdens een velokoers welke hij op zijn moto volgde, letsel te hebben toegebracht aan Julien Lecleire die op de duozitting plaats had genomen, en aan den 70-jarigen Vande- voorde Florcntin die bij het oversteken der straat door den motorijder aangere den werd zonder kwetsuren op te loopen. De motorijder onderging 3 weken werk onbekwaamheid en Lecleire 10 dagen. Vandevoorde wordt vervolgd van op de baan gegaan t« zijn en deze niet haaks overgesteken te hebben. De getuigen zijn het allen eens om te erkennen dat Van devoorde alléén schuld aan het aangeval heeft. De Rechtbank spreekt dan ook Laroux vrij en veroordeelt Vandevoorde voor de feiten B en E tot 140 fr. boete of 3 dagen gevang en tot de kosten, voor waardelijk gedurende 1 jaar, uitgenomen voor de kosten. Verkeer opgeschorst. Door de wer ken aan dc riolen is het verkeer geschorst tusschen de Markt en de Statie. WEKELIJKSCHE STATISTIEK DER WERKLOOSHEID Ontstelt uw maag niet met oliekoekjes, eet DESTROOPERS LUKKEN en AMAN DELBROOD, uitsluitelijk uit NATUUR BOTER. (Tel. Loo 41.) WEET GE Dat in 't roode Barcelona, in Spanje, 175 kerken door de Kommunisten zijn platgebrand? Dat een dikke mist, cooals we nu dikwijls hebben, anders niet is dan een wolk die laag tegen de aarde hangt? Dat de oud-leerlingenbond der Mid delbare School zijn jaarlijksche bijeen komst (heeft gevierd met een BAL. Dat de Socialisten met leede oogen de concentratiegedachte zien groeien bij de kristen menschen. 't Is een teeken dat het een goede zaak is. Dat de oude St Maartenskathedraal gebouwd werd in de Jaren twaalf honderd. Dat de grootste diktatuur, de Kcm- munistische diktatuur is van Sovjet- Rusland. Dat het zeer goed is, gezwollen han den of voeten die er rood uitzien en jeuken, 's avonds stevig in te wrijven met glycerine of vaseline. Dat de wereld van kwaad tot erger vervalt omdat er meer gevochten dan gebeden wordt. TE VVEGE BENOEMD Binnen enkele dagen zal, bij Koninklijk Besluit, de opvolger benoemd worCen van den Heer Verougstraete, provinciale grif fier. Aan de Bestendige Afvaardiging van West-Vlaanderen komt het toe drie kan didaten voor te stellen. We meenen te weten dat de eerste kan didatuur werd toegekend aan den Heer Lommet, Bestendige Afgevaardigde en ad- vokaat te leper. 't Is zoo goed als zeker' d3t de Heer Lommez tot provincale griffier zal be noemd worden. Een bevoegd man, voor zeker, en die met eere die hboge plaats vervullen zal. Anderzijds beteekent zijn heengaan uit leper een aanzienlijk verlies voor ons arrondissement, wiens belangen hij steeds behartigde en verdedigde. De opvolger van den Heer advokaat Lommez, als Provinciaal Raadslid, is de Heer Achiel Flament, uit Geluwe. i \oopf 1 t v- IEPER Lokaal: Gasthof «Het Zweerd» Groote Markt, leper. ZITDAGEN Heer Robert De Man, Volksvertegenwoor diger eiken 4° Zaterdag van de maand van 9 tot 11 ure; Heer Advokaat Breyne: eiken 3* Zondag van de maand, van 10 tot 11 ure; Sekretaris J. Bollingier: eiken Zaterdag van 9 tot 11 ure en eiken Zondag van 10 tot 111/2 ure. Bij hem, Lange Tor houtstraat, 13, eiken Maandag en Don derdag 's namiddags. Week van 21 tot 26 December 1936. mannen vrouwen totaal Maandag 282 7 289 Dinsdag 284 7 291 Woensdag 234 8 292 Donderdag 234 7 291 Zaterdag 294 9 303 lingen, ongemakken bij het keeren der jaren, warmteopdrang, oorsuizingen, te hooge bloedvatenspanning, slagaderver kalking, voorkomt hloedopdrang en be roete. In aile apotheken: 12 fr. de doos. VIER GESLACHTEN! Uwe ouders drinken ze, Uwe grootouders dronken ze; Uwe afstammelingen zullen ze drinken! Eess gedronken..... steeds geschonken DE PACHA CHICOREI. Totaal

De Halle (1925-1940) | 1937 | | pagina 3