Bedelprinsesje 6JEMEM6DE STROOP LEGERNIEUWS GEDACHTEN uit oe MAAN Waanneer gij gaat win» kelen vergeet dan niet een bus Gemengde J Stroop. i^HHES22Sa»uB ONS RAADSEL WEKEL1JKSCH LITURGISCH BULLETIJN ANKER - N aaimacbienen WEET GIJ 'T ROOS KRUIS IN DEN NEGER T IS KOFFIE VAN 'T PARADIJS Geen ambacht zoo kleen. Of 't ls heter als geen. Gelijk bl) gelijk gezelechapt wel. Bosch vogel, boschel. Als de muiz? zat ls smaakt het meel haar bitter. ?ulke vrijver zulke visch. Zilveren hamer breekt ijzeren deuren. het manneke DE MENSOH IS DOORGAANS FIER Als hij een rekord kan kloppen Maar, gedoog da'k hem hier Iets onder zijnen neus kom stoppen Dat, 'k steek 't onder banken noch stoelen Zijn trots fel af zal koelen 't Handelt, wat betreft lengte en duur Over de rekords der natuur! 't Snelste van onze moderne vliegtuigen moet in snelheid onderdoen voor 'n dood gewoon vliegsken de csphenomoya ge naamd, dl? 23 kilometers per minuut kan afleggen; het record van duur ls geslagen door de poolmeeuw die elk jaar de reis om de wereld aflegt In de richting Noord- Zuld-Noord; in 't park Linnox In Ameri ka kan men 'n wilde eend bewonderen die I van Europa naar Amerika gevlogen is, I over den oceaan dus. In de kunst van zijde I weven zijn al d; rekords omvergekegeld I door de spinne, die (enen draad kan we- I ven welke, met galijken diameter, weer- I staan kan aan 'n gewicht van 900 kilos, I terwijl de beste stalen koord ofte snaar I van cene piano bijvoorbeeld, slechts 380 I kilos zou kunnen dragen! 't Eenigste wat de menschelijke re I kords voor hebben op d'andere, is dat ze... I misschien wel soms kunnen nuttig zijn... I en dan nog niet altijd! AAN DEN INGANG van ne cinema, I trachte de portier bezoekers te winnen. Madam, sprak hij een voorbijgang I ster aan, vandaag spelen ze hier de film E «De eeuwige, liefde». Duurt het lang? vroeg de madam. 'n Eeuwige liefde, duurt nooit lang, antwoordde de man die 'n compleet men- I schenken»?r bleek te zijn... Een paar uur- I tjes zal 'k maar zeggen! EI! EI! EI! 't Eind der wereld is nabij! Zoo zullen achterneven Van ever 135 jaar Die dees onheil zullen heieven Rcepen dan in groote schaar I En 't zal juist daarom zijn, omdat ze in zoo'n groote schaar zullen zijn... dat de wereld zal vergaan! Tot nogtoe staafden de geleerden hunne opzoekingen naar 't einde der wereld, op hunne bestudeeringen van de sterren... op Nostradamus enz... Maar thans is meneer Brown opgestaan, en die meneer heeft het einde der wereld berekend op heel wat ernstigere basissen... en om tot zijn besluit te komen, heeft hij uitgecijferd, de opper vlakte der nog onbebouwde gronden (on bebouwd, niet in den zin van niet met gebouwen bezetmaar van niet met ge wassen begroeid en is alzoo tot 't be sluit gekomen dat onzen aardbol ongeveer vijf milliard bewoners kan voeden. En meneer Brown die van zoo'n klein beetj- niet vervaard is, heeft zijne berekeningen voortgezet, en leert ons dat dit getal zal bereikt zijn binnen 135 jaar hetzij'ten jare 2072, tijdstip waarop al de aardbewoners van honger zullen omkomen... Naar ons dun kens is meneer de geleerde poriester 'n beetje te optimistisch geweest in zijne cijferingen want hij heeft noch de oorlogen, noch de aardbevingen, en andere epsdemiën voorzion, die er wei zullen voor zorgen dat de bevolking der aarde in zulke mate niet toeneemt. Spijtig genoeg! VAN JE VRINDJES moet je 't hebben. Vindt g.e niet, dat het zwart goed staat aan mijn vrouw? vroeg meneer Din- gemans aan zijn vriend. Ja, antwoordde deze, ze sou een schoon weeuwtje zijn! 'K BEN ZOO VRLJ Hier 'n kleine fantazij Te wijden... houdt U good. Aan den hoogen hoed Die op onze dagen In... d'hooge wereld wordt gedragen Maar, vroeger, droevig was zijn lot Fel werd begekt en bespot. *t Was den 24 Januari van 't jaar 1797, dat den Londenschen hoedenmaker He- thernigton 't IN zijnen bol kreeg, voor den eersten koer non hoogen hoed OP zijnen bol te zetten, die hij juist kwam te ont dekken (niet zijnen bol, maar den hoogen hoed). Getuigenissen uit dien tijd laten ons, mot alle gegarandeerde serjeuseteit, weten, dat bij 't zien van dat hoofddeksel, de voorbijgangers er zoo door verschrikt waren, dat de vrouwen in bezwijming vie len, de kinderen begonnen te huilen en te jammeren, en de honden zich aan 't blaf fen zetten! Die laatsten dachten mis schien dat hij met hun kot op zwier was! Spijts all:maai dat lawaaid, trad de hooge hoed in de zeden en was hij in de XIX" eeuw volop in gebruik! En nu nog... maar 'k heb toch liever 'n mutse op m'n kop... die staat er ten min ste vaste op, en zal d'r niet afwaaien... want waar d'r iemand stapt met nen hoo gen hoed, waait het nog al lel... DE SLECHTE TIJDEN. Twee vrou wen, die uit werken gaan, spraken over den slechtsn tijd. Nu begin ik ook te gelooven dat het slechte tijd is, zei d'eene. Mengelwerk van 24 Januari 1937. Nr 31. door H. COURTHS-MAHLER Mijnheer de baron, ik kwam u zeggen, dat Bodenhausen in opdracht van een van mijn kliënten door mij gekocht is. Het is mij zooeven in publieke veiling toegewe zen. De baron boog gelf n. Dan zal het zeker u„ .vensch zijn, no taris, dat wij het slot dadelijk ontrui men? De notaris schudde lachende zijn hoofd. O, neen, daar is volstrekt geen haast bij. Integendeel ik hoop u een voorstel te kunnen doen in naam van mijn kliënt, die voorloopig onbekend wenscht te blij ven; een voorstel, dat u misschien niet onaangenaam zal zijn. De baron wees naar een stoel. Neem plaats, notaris, en laat hooren wat u te zeggen heeft. De notaris ging zitten en monsterde de vier anderen beurtelings met zijn verstan dige oogen. Toen begon hij vriendelijk: «Mijn cliënt wordt door bijzondere omstandig heden verhinderd om zelf het beheer over Bodenhausen te voeren. Het is hem zeer veel waard om er een bekwam:» rent meester voor te vinden. Hij meent te mo gen aannemen, mijnheer de baron, dat u, die met de toestanden en de gesteldheid van den bodem door en door bek:r.d moet zijn, de beste rentmeester zoudt wez?n, dien hij met mogelijkheid vcor het goed zou kunnen vinden, indien u bereid is om hier gevestigd te blijven. Mijn cliënt heeft zich door mij van al.e hier heerschende Ja, en waaraan ziet gij dat? vroeg d'andere. Wel 'k heb gisteren wat gezien, welk bewijst dat het bij de rijken ook slecht moet gaan. En wat hebt ge gezien? Ge weet dat ik alle weken een dag mo?t gaan werken bij den rijken graaf. Hewel. gisteren ging ik voorbij den salon en ik zag Mevr. de gravin en hare dochter te ramen on dezelfde piano spelen met een enkel muziek vcor zich... Bah. dat gaat verre voor zulke rijke mensehen! WIE SLAAPT... EET Dat ls 'n spreuk Die naar het heet Weer kreeg ne feilen deuk Ge zult me dra gaan verstaan Doe»: 't eksempel da'k hier haal aan. En 't is John Maceachan, ne pachter van Kilchrenan, in Amerika, die 't op zich genomen heeft, dezen keer, die spreuk te doen liegen. Die man slaapt sedert 15 jaar ruim 22 uren per dag. maar wordt auto matisch wakker, zonder haan noch wek ker, voor 't morgen-, t middag- en 't avondmaal te gebruiken, en dan kan hij nog eten' voor twee. Op t einde van eiken maaltijd valt hij terug in slaap, zonder een enkel woord te hebben gebroken; ne schadelijke vent, allee. De doktsur van 't West-Highland hoeoitaal, vaar de patiënt thans in observatie gesteld is, verklaarde dat het een der meest zeldzame gevallen was, die ooit in de geneeskundige wereld werden vastgesteld. John Maccachan ls 90 jaar oud, buiten een zwakte op de oogen, is hij nog goed gezond, en kan zijn armen en beenen nog goed bewegen... Maar... zijn klnne bakken nog 't best van al. OP Z'N AMERIKA ANSCH. Een vieze klant gaat naar den rechter, b:schuldigt zich van gevecht en mishan deling, en vraagt eindelijk om ln de boete geslagen te warden! Zulke soorten van gerechtszaken worden ln Amerika kort en gezwind afgedaan. Wie noodzaakt IJ hier te verschijnen, vraagt de rechter. Mijn gewet.n. 't Is wel! Gij verdient mijne goeder tierenheid. Betaal vijf dollars en ge zijt vrij. De boetvaardige zondaar buigt diep neder, gaat naar den griffier, betaalt en vertrekt. 's Avonds, toen de griffier zijn kas op maakte, zag hij dat hij van den nauw- gezetten overtreder een valsch biljet van 10 dollars ontvangen had, waarop hij hem vijf dollars in goede en wettige munt had teruggegeven. JACQUES NOTIER IS NE MAN Die ook op 'n rekord bogen kan Namelijk, 'k zeg het vrij Dat der veelwijverij! Alleman is natuurlijk niet gemaakt om pastoor te worden, en den eenen ziet 't vrouwvolk al 'n beetje liever dan d'ander, maar om daarvoor zoo in zeven sloten te gelijk te loopen!... Merci zulle! Ik vcor mijn part heb mij maar eene keer ver dronken... en 'k snakke nog naar mijnen asem't Is pertang 't geen onzen Jacques gedaan heeft, want de man is zeven keers getrouwd, en alle zeven zijn sakramsnten zijn nog in leven. Ge kunt daar nu tot morgen vroeg over prakkezeeren wat pizelier daar aan vast kan zijn, zoo met zeven plagen op uw kot te zitten... Ge zult nooit Jaaksken's geheim kunnen doorgronden, want, toen de rozenpot ontdekt werd en onzen held voor den tribunaal verscheen, verklaarde hij, dat het nooit de liefde, noch den interest was die er hem toe gebracht heb ben, zoo dikwijls te trouwen, maar wel zijne groots voorliefde voor de huwelijks plechtigheden zelve en het spel der groote orgels in de kerk, ter zijner eer: Onnoodig er bij te voegen dat zijne huwelijken teikens plaats vonden in een ander land, en onder nen anderen naam! Enfin, ieder zijn goestinge! TRIENTJE, zei moeder plechtig, ver zint eer ge begint. Het huwelijk is een ernstige zaak en dient rijpelijk overwogen te worden! Goed moeder. Ds mannen wetten met den dag slechter, kind. O.joejceje! Als 't alzoo is, dan trouw ik seffens! riep Trientje. Zoo ziet ge, dat de wijven Altijd en immer overdrijvenl WIE HEEFT ER IN ZIJN LEVEN Niet om 't even Aan welke verzameling gedaan, Of welke collectie gehad Die hij aanzag als 'n echte schat, En z'e:n paar maand daarna Zonder veel tralala Simpliester stuurde naar de maan! Ja, bijna iedereen krijgt ne keer die collectioneerziekts in zijn leven. Ik heb alzoo ne vent gekend, en die collection- neerde al de luizen die hij vond, of die zijn vrouw vond op 't hoofd hunner kinders, en hij had er zoo maar 280 (niet kinders, weie, maar luizen). Een Engelsch- mao heeft een complete verzameling van al de spoorwegkaartjes van de heele wereld. Een Italiaan bezit een collectie inktpotten, van alle vormen en kleuren. Een Zweed bezit zoo 'n tienduizendtal verschillende pennen, vanaf de ganzenpen, tot ds moderne vulpen. Toch allemaal interessant hé! Daar was dan nog eene die begonnen was met... de leelijkste wijven van de wereld te collectionneeren (hun foto's wel te verstaan). Maar de sukkeleer is er zot van geworden!... Da's ook 'n manier om zijnen tijd door te brengen en niet veel zotter dan d'andere hierboven vermeld! T IS MERKWAARDIG hoe onprak tisch vele geleerde mensehen zijn, hé, meneer Kaaimans. Ja, dat is waar, meneer Pruik. Daar hebt ge bijvoorbeeld perfester Schrijfstok. De man heeft er zijn leven meé door gebracht, negen of tien talen te leeren, en tot slot van rekening trouwt hij met toestanden laten onderrichten, en ik vlei mij met de hoop, dat u mijn voorstel zult aannemen. In dat geval ben ik gevolmach tigd om alle nadere bijzonderheden met u te regelen. Wij zouden dadelijk een con tract voor verscheidene Jaren kunnen op maken en een behoorlijk honorarium vaststellen. Wees dus zoo goed mij te zeg gen. of u met mijn voorstel accoord gaat. Allen hadden vol spanning naar zijn woorden geluisterd. De baron wisselde een blik met zijn zoon en zijn vrouw, en het was alsof er een zware steen van zijn hart viel. Vraagt u nog aan een drenkeling, of hij de hem toegeworpen reddlnglijn wil grijpen, notaris? Want als een drenkeling heb ik mij de laatste dagen gevoeld. Ik ben eenvoudig verloren. U zult dus kunnen nagaan, met welke gevoelens uw aanbod mij bezielt. Wanneer uw cliënt zooveel vertrouwen ln mij stelt om mij die be trekking op te drogen, neem ik haar met erkentelijkheid aan. En God weet, dat ik alles zal doc-n om uw cliënt tevreden te stellen. Hij sprak deze woorden met diep bewo gen stem. De notaris boog. Dat is dus in orde, mijnheer de baror.. Wij zullen naderhand de formaliteiten vervullen. Nu heb ik nog een ander voor stel. Uw zoon is mijn cliënt als een bij uit stek rechtschapen en flink man beschre ven geworden. Hij weet ook, dat uw zoon het plan opgevat had om zich naar het buitenland te begeven. Maar mijn cliënt vindt, dat wij zulke mannen best hier ge bruiken kunnen. Indien uw zcon er toe kon besluiten om ook hier te blijven en zich onder uw leidir.g verder te bekwamen, zoodat hij eventueel later uw opvolger zou kunr.en worden, dan zou mijn cliënt ook uw zoon een behoorlijk salaris willen toe kennen. En dus richt ik mij tot den jon gen baron met de vraag, of ook hij bereid is hier te blijven. Jonker Hans deed met bleek, opgehel- een vrouw, die hem nooit bi woordeken laat zeggen, t Zijn altijd de vrouwen die 't moeten bezuren... we zullen d'r maar liever over zwijgen. VAN ZWIJGEN GESPROKEN en van spreken gezwegen, ik kan niet nalaten, beste Lezers en alderliefste Lezereskers, hier. te uwer Intentie een gedichteken te laten volgen, da'k uit 'n gazette gepikt heb... maar 'k had beter gedaan d'r U niet van te spreMn (van dat pikken) maar 'k hoop dat ge 't zult verzwijgen... 't Gaat over SPREKEN EN ZWIJGEN. Die geld en goed en vrienden heeft Staag in de gunst der groaten leeft Al had hij duizende gebreken Mag spreken. Maar hij die machtig is noch groot Niets heeft dan zijn dagelijksch brood Wil hij geen smaad noch hinder krijgen Moet zwijgen. Wie vleien, huichTen. liegen kan En smalen op een eerlijk man Loszinnig trouw en eer durft breken Mag spreken. Maar d'ongeveinsde waarheidsvriend Die rust en eensgezindheid mint En niemand feilen aan wil tijgen Moet zwijgen. Kij die zich aan geen hoogmoed kreunt Nog op de gunst der trotschen steunt En slaafsche winzucht is ontweken Mag spreken. (Maar hij die rustloos onvernoegd Om ear, fortuin en ambten zwoegt Al hoog en hooger op wil stijgen Moet zwijgen. 't Was waar, 't ls waar... en 't zal Im mer waarheid blijven. EEN SCHULDENAAR sprak tot Zijn schuldeischer: Ziehier de kleine scm terug, die ik U verschuldigd was. Ho! dank U! Ik was het totaal verge ten, zei d'andere. Dat hadt ge mij eerder moeten zeg gen! zei d'eerste weer... Eerlijk! NOG ENK'LE wetenswaardigheden Waarmee 'k 't epistel ga besluiten 'k Denke, 't is genoeg voor heden Want anders zet g'U nog aan... 't muiten Omdat Ik, hoe zoet ock klinke mijn ge- [kweelü (hm!) Ik al uw kostelijken tijd ontsteel! En dien diefstal zou 'k voor niks van de wereld op mijn geweten willen... hij brengt me toch niks op! Wiet ge: dat de afstand tusschen de maan en de aarde 364.C00 kilometer be draagt? Dat het licht, dat deer het uitspansel met eene snelheid van 300.000 Km. in de seconde, slechts een seconde en een vierde noodig heeft, om van de maan de aarde te bereiken. Dat een obus, afgeschoten met eene snelheid van 4520 kilometer in 't uur, 3 dagen en 15 uren zou noodig hebben, om van de aarde de maan te bereiken. Dat een vliegtuig aan 4C0 Km. per uur, het op 40 dagen zou doen; een wielrijder die 20 kilometer per uur zou afleggen, 2 jaar en 70 dagen zou mosten rennen, en een voetganger, aan 5 kilometer per uur, 8 jaar en 280 dagen. Dat de maan aan 30 kilometer per se conde rond de wereld draalt... Dat... als ge me nu naar de... maan stuurt, ge groot gelijk zult hebben... en 't mij niet kan schelen... want Te ben er toch al. SPIEGELS, ge moest dat paksken ne keer meê nemen als ge naar Brussel gaat. Met planzier, Luybrechts, maar daar staat geen adres op. Dat is niet noodig, er ligt een brief - ken in om den persoon voor wien 't be stemd is, te verwittigen dat hij het bij U moet komen halen... Wordt daar uit wijs.'t Is zoo klaar als sjiekensap... evenals al 't overige gekrib- bel van 't Manneken uit de Maan. B3aiS£B3KBZ3ZB£SXliiaBai£aS3B >..klnd«r«n houden er soo ven. Gij weet met welken eetlust zij se op do boterham aten. K? JrO réo% SUIKER?! j ffcrf üïu I' IN ALLE KRUIDENIERSWINKELS WBBHBBBBBBBBB3BBBM«BBBBBH Zoo zijn de kinders zelden, Keer om, en 't is een knoop. Onthoofd, wordt het de loop Van diertjes, niet te melden. Keer om en keer den staart, 't Is iets dat niemand spaart derd gezicht een stap naar voren en keek van den notaris naar zijn vader en van dezen weer naar den notaris. Uw cliënt schijnt een zeer edelmoedig en ons uiterst vriendelijk gezind man te zijn, notaris. Wie zoo met alle vezels aan zijn land gehecht is en het met zooveel verdriet den rug zou toe keer en zooals ik, laat zich slechts al te gaarne tot blijven overhalen. Ik hoop en wensch alleen, dat ik ln staat zal zijn. om mij het mij be toonde vertrouwen waardig te maken. De notaris boog opnieuw. Daarvan is mijn cliënt overtuigd. Er. nu verder. Het is mijn cliënt bekend dat hier ook em volwassen dochter is, en gaat als vanzelfsprekend uit van het denkbeeld, dat de jonge barones ten volle bereid zal zijn om ook haar medewerking tot het verbeteren van uw omstandigheden te ver- leemen. Ook haar zal daarvoor een salaris een bescheiden toegekend worden. Maar daarvoor moet zij zich natuurlijk geducht in de huishouding weren, en zoo ongeveer de plaats van hulshoudster in nemen. Er zullen haar bepaalde werk zaamheden opgedragen worden, zoodat u één dienstbode minder behoeft te hou den. ii Dit werd door den notaris half tegen Lori, half tegen haar ouders gezegd. Lorl kreeg een kleur als vuur en stoof tegen den notaris op: 1 Mijnheer, u verliest geheel uit het oog, geloof ik, dat ik een Baronesse Bodenhau sen ben, en geen dienetmeld, antwoordde zij brutaal. D? baren wierp zijn dochter een stren gen blik toe. Je verliest uit het oog. Lorl. dat je r.iet langer de dochter van een Heer van Bo denhausen beuk. maar die van een onder geschikt beambte. Niets is natuurlijker, dan dat cok jij plichten zult krijgen te vervullen. Met het leven van groote dame is het nu voor je gedaan. Je moeder wil en zal zich er naar schikken, de vrouw van een betaald beambte te zijn. Dus ook jij AAN DE CAN DID A AT-VRIJWILLIGERS EN GEREËNGAGEERDEN De Minister van Landsverdediging brengt t er kennis van de belanghebbenden dat er thans soldaten 'vrijwilligers en ge- re ër.gogeerden) worden aangeworven vcor de grenswlelrijderseenheden en voor do heima vermelde regimenten. I. TE VERVELLEN VOORWAARDEN 1) Belg zijn; 2) Ten minste 18 jaar en ten hoogste 30 jaar oud zijn. Di? leeftijdsgrens wordt op 35 jaar ge steld voor de candidaat-gereëngageerden van andere eenheden dan d: grenswlelrij derseenheden; 3) Ongehuwd of weduwnaar (uit een echt gescheiden) zonder kind zijn. Bij de grenswielrijderseenheden, in de garnizoenen waar de belanghebbenden huisvesting zullen kunnen vinden binnen een afstand van één kilometer van het kwartier, zal er een zekere proponge huwde ge re nga geerde n worden toegelaten. 4) Eene dienstverbintenis of een nieuwe dienstverbintenis van drie jaar aangaan. De candidaat-gereëngageerden voer de grenswlelrijderseenheden, kunnen naar keuze een nieuwe dienstverbintenis van 1, 2. 3 of 4 jaar aangaan, zoo zij bij d? in fanterie of bij de cavalerie hebben gediend. De candidaat-gereëngageerden vor d? andere eenheden mogen eveneens den duur van hunne nieuwe dienstverbintenis vaststellen zoo zij vragen om opnieuw te worden aangenomen bij het wapen waar zij reeds hebben gediend. II. VERGELDINGEN EN VOORWAARDEN De vrijwilligers trekken de verbeterde soldij, zegge netto 6 frank per dag, na 6 maand gceden dienst. De gereëngageerden trekken de verbe terde soldij zoodra de nieuwe dienstver bintenis onderteekend is. Bovendien wordt er bij de grenswlelrij derseenheden eens specials vergoeding van 7 frank per dag verleend: a) aan de ongehuwde vrijwilligers (kor poraals en soldaten), zoodra zij toegelaten warden tot- het regime der verbeterde soldij; b) aan de ongehuwde gereëngageerden (korporaals en soldaten), zoodra de nieu we dienstverbintenis onderteekend is. Ds ongehuwde vrijwilligers en gereënga geerden (korporaals en soldaten) ontvan gen kosteloos: voeding, kleeding, huisves ting, geneeskundige verzorging en pen sioen. Na 3 jaar goeden dienst worden zij tot keursoldaat of brigadier bevorderd. Ds gehuwde gereëngageerden (korpo raals en soldaten) ontvangen kosteloos: kleediftg, geneeskundige verzorging en pensioen; in 't begin trekken zij als soldij en toelagen ongeveer 780 frank per maand. Hunne diensten geven eventueel recht op pensioen voor hunne weduwen en weezen. III. HOE DE AANVRAAG DIENT GEDAAN Voor de candidate» die nog' niet gediend hebben, moeten de aanvragen vermelden: 1) De inlichtingen betreffende den bur gerlijken stand; 2) Het uitgeoefend bsroep; 3) De gemeente waar zij voor de militie in geschreven zijn. De aanvragen moeten vergezeld gaan van een afschrift van het studiëngetuig- schrift en van het met het oog op de dienstverbintenis afgeleverd getuigschrift. Laatstvermeld stuk wordt kosteloos door het gemeentebestuur afgeleverd. Voor de candidate» die reeds als mili cien of als beroepsmilitair gediend hebben, moeten de aanvragen vermelden: 1) De inlichtingen betreffende den-bur gerlijken stand; 2) Het uitgeoefend beroep; 3) Het regiment waar zij gediend heb ben, en hun stamboeknummer. Zij moeten vergezeld gaan van een af schrift van het studiëngetuigschrift. IV. WIEN DE AANVRAAG DIENT GESTUURD A. De Franschsprekende candidaten kunnen hunne aanvraag sturen aan den commandant van een der hierna vernielde regimenten: Voor de grenswlelrijderseenheden: 1" Linieregiment, te Verviers; 14" Linieregiment, ba Luik; 2" Regiment Karabiniers-wielrijders, te Eupen. Voor de andere eenheden: 1" Gidsenxegiment (gemotoriseerde troe pen), te Brussel; 1" Lanciersregiment (gemotoriseerde troepen), te Spa; 2° Lanciersregiment (gemotosireerde troepen), be Brussel; 2» Regiment Jagers te paard (gemotori seerde troepen), te Namen; Vestingregiment, te Luik. Vestingregiment, te Namen. B. Ds Vlaamsehsprekcnde candidaten kunnen hunne aanvraag sturen aan den commandant van een der hiernavermelde regimenten: Voor ds grenswlelrijderseenheden 11° Linieregiment, te Hasselt; 1° Linieregiment, te Verviers. Voor de andere eenheden 1° Qidsenregiment (gemotoriseerde troe pen), te Brussel; 2° Lanciersregiment (gemotoriseerde troepen), te Brussel; 3° Lanciersregiment (gemotoriseerde troepen), te Brasschaat; 1° Regiment Jagers te paard (gemoto riseerde troepen), te Beverloo; Artillerie van het Cavaleriekorps (gemo toriseerde troepen), te Leuven. A De candidaten kunnen alle nadere in lichtingen bekomen mits zich tot een korpscommandant, tot den commandant van een werfbureau of tot de overheden der Rijkswacht te wenden. «BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB zult berusten. Ik had gedacht, dat Je dat wel van zelf zoudt inzien. Notaris, namens mijn dochter neem lk ook dit voorstel van uw cliënt aan. Zijn grootmoedig vertrou wen heeft ons voor een kommervolle en onzekere toekomst bewaard, en wij schik ken ons dankbaar en onvoorwaardelijk naar zijn wemschen. Dr. Heller keek eenigszlns spottend naar het verbolgen gezicht van Lori. Ik heb althans de opdracht, om alleen dan een contract met u af te sluiten, wan neer de door mijn cliënt gesteld» voor waarden stipt aangenomen worden. Uw dochter zal er zich dus bij moeten neer leggen. Dat zal gebeuren, daarvoor zal lk zor gen, verklaarde de baron vastberaden. «In orde dan, baron. Dus kunnen wij overgaan tot het opmaken van bet con tract. NU wilde ik u verzoeken om mij door het slot rond te voeren, en mij de verschillende vertrekken te wijzen. Mijn cliënt stelt zich voor om nu en dan tijde lijk ln Bodenhausen verblijf te houden, en ik heb opdracht om een paar passende appartementen uit te kiezen, die hij als dan voor zich zou willen reserveeren. Over het geheel zult u de door u en uw gezin bewoonde vertrekken als zoodanig kun nen tehouden, maar ik moet mij eenige door mij noodzakelijk geachte wijzigingen voorbehouden, waarin eveneene onvoor waardelijk doer u berust moet worden. Dat spreekt, notaris. Indien u wenscht, kunnen wij dadelijk een rondgang ma ken. Graag. Misschien willen de dames en d? jong? baron zich Dij ons aansluiten, opdat ik mijn wenschea in één moeite door kenbaar kan maken. Aldus geschiedde. Alleen Lori volgde met een half onwillig, half verschrikt ge zicht. Er was een spookbeeld voor haar op gerezen zij zag zich in haar verbeelding met stofdoek en den potlepel hanteeren de, tct dienstbod? verlaagd. En tot haar ergernis trokken haw ouders geen partij ZWAAR VERKEERSONGELUK TE WEVELGEM Maandag 11. ls te Wevelgem, op de groo- j te baan naar Meereen, ter hoogte van het teerhuis van Garton Rebry. de auto be stuurd door den H. Dewolf uit Oudenaar de, tegen een boom terecht gekomen. De auto werd deerlHk gehavend. De H. Dewolf. evenals zijn vader die hem ver gezelde. werden ernstig gewond en moes ten geneeskundige zor-en inroepen. SLACHTOFFERS DER ZEE AANGEKOMEN TE OOSTENDE De Oostendsche boot O. 332 Vierge Marie sloeg te pletter op de rotsen van ComouaUlj-». zooals reeds gezegd verleden week. Enkel twee der matrozen werden ge red en drie vergingen in zee. Hun lijken spoelden aan op d? Enrelsche kust. Door de Belgisch; kustwachter Zinnia werden thans de overlevenden van de zee ramp, alsook de dorden, naar Oostende overgebracht, en kwamen aldaar toe Dins dag 11. Het aan wal brengen der lijken ging gepaard met groote plechtigheid. ■BBBnZflSflUXESÜSBBBBIBBBBBBBfl TRA01SCFF. RPOF.nERMOORD TE EREMBODECEM In den nacht van Maandag op Dinsdag 11. speelde zich een droevig drama af te Erembodegem. bij bet gezin Frans Par- mentier, bestaande uit de vader en zijn drie zonen. Een andere zoon en een doch ter zijn reeds gehuwd. De oudste der drie zonen welke nog thuis waren bij hun vadep, gedroeg zich zeer slecht en was gekend als een brutaal man en een dronkaard. Dikwijls ontston den twirten tusschen de onwaardige zoon, zijn vader en zijn twee andere broeders. Zaterdag kwam die onwaardige naar huis en bedreigde zijn vader en broeders met een jachtgeweer. Den Zondag trok hij er van door naar een kermis en kwam eerst den Maandag, bedronken, thuis. Des morgens vertrok hij opnieuw wijl zijn va der hem verwittigd" dat hij de deur op slot zou vinden zoo hij weer tot laat ln den nacht zou uitblijven. Zeer laat in den avond, toen het bijna reeds morgen was, kw-.m de onwaardige zoon, genaamd Jozef, bedronken naar huls en vond de deur op slot. Deze beukte hij dan open met een bijl, roepende dat hij zijn familie zou uitmoorden. De vader en de twee jongere broers wa ren naar beneden gekomen en toen de deur openging ging Jczef zijn broeders te lijf met de bijl. Een gevecht op leven of dood ontstond en de jongste ging het on- dersoit delven toen de tweede, de genaam de Philemon, een kapmes greep en zijn oudsten broer drie slagen toebracht op het hoofd. Jozef werd het hoofd gekloven en gaf enkele stonden daarna den geest. Ds dader ging zich dan gevangen geven. Hij zou gehandeld hebben in staat van zelfverdediging. Hij genoot de algemeene achting der bevolking. AUTO IN EEN GROEP ZANGERS TE KIELDRECHT Een docde cn vier zwaar gekwetsten. Te Kieldrecht trok Maandag 11. de zang maatschappij De Broedermin door de straten, al zingend, toen plots een auto, die in snelle vaart kwam aangehold, te recht kwam in de groep zangers. De botsing was verschrikkelijk. Een groot getal zangers werd ten gronde ge smakt. Een hunner, K. Verplancke, werd op den slag gedood wijl vier andere zeer zwaar werden gewond. Vijf werden .'icht gekwetst. De autovoerder, een Hollander, die ver klaard? verblind te zijn geweest door de lichten van een autorail, werd in hechte nis gesteld. Het Parket van Dendermonde stelde het onderzoek in. 1333111 GEMASKERDE BANDIETEN TE XHENDREMAAL Te Xhendremaal hebben drie gemasker de bandieten een alleenwonende weduwe overvallen, haar geslagen en vastgebonden en daarna gansch het huis doorsnuffeld. Zij zijn dan op de vlucht gegaan met geld, aandeelen en juweelen. BRANDENDE SNELTREIN IN CHINA VIJF EN TACHTIG DOODEN De sneltrein Koolen-Kanton is ln brand geraakt wijl de trein in volle snelheid doorreed. Velen sprongen uit den bran denden trein maar vonden aldus ook den dood. Men vond reeds de lijken van 95 reizigers die den dood vonden in de vlam men of bij het uitspringen. Men vreest dat minstens 100 personen zijn omgekomen. (■BBBBBBBBBBBBHBNBBSE3ABRBI1B aan de spits van den vooruitgang. Wonder zig-zag ANKER, naait allesGeen beter naaïmachien dan ANKER... Wel duurder. Vr. inlichting bij Vertegenwoordiger uwer streek: Van Sevenant, Diksmuide; Amery, Wou menW® A. Vervaecke, Waregem: Lannoo, KoekelareVerdoene, leper. Of voor 't grootM. J. Verhaeghe, Steendam, Gent. - Overal voortverkoopers gevraagd. ISai&aEElB5iSaiE9BBS3SSB39&HSa dat kamerplanten 's Winters niet met koud water mogen begoten worden? Het moet lauw zijn, en men begiet hen niet te dikwijls; dat koffie- en theekannen, die van binnen bruin geworden zijn, gereinigd worden met soda-water of verdund zout zuur? dat harde kurken, door droog ver hitten, weer zacht worden? Waarom lijden aae t HOOFDPIJN MIGRAINE TANDPÜN GRIEP RHEUMATIEK ZENUWKOORTS PIJN DER I MAANDSTONDEN Bals de Wonderbare Bruine Poeders van] der Apotheek DE POORTERE Sint-Niklaat-Wa«s. I U ©ogenblikkelijk Bonder echndcl^Le ieToi|«n I VBO desa pijnen rallen bevrijden. Dm doom v. 8 pomdmr* 4 fr. Dm drimdubbmlm doom 28 pomdmra 10.00 fr Tc verkrijgen in alle goedé Apotheken of vrachtvrij tegen postmaudaat. Gebruikt ze eens, U zult nooit geen an dere meer gebruiken. NA DE MOORD VAN DEN KLEINE MATTSON Verscheidene aanhoudingen. De Amerikaansche politie heeft reeds een 12-tal personen aangehouden ln ver band met den moord bedreven op den kleinen Mattson te Everett. IX- politie maakte reeds uit vanwaar er werd getele foneerd naar de vader, H. Dr Mattson, en een hol werd ontdekt w lke onlangs werd bewoond en waar er kiel gevonden werd van zelfde soort als deze gevonden in de vingernagels van den kleinen Mattson. Opsporingen worden ook gedaan te Los Angeles. EEN AUTO TUIMELT VAN EEN SPOOROVERWEG TE OOSTKAMP Twee inzittenden erg gewond. Zondermorgen 11. ls te Oostkamp bij Brugge, de auto van H. Dr Talpe Albert uit Kortrijk van een 8 meter hooge spoor overweg getuimeld, en bleef liggen op de spoorbaan. De twee inzittenden, HH. Al- bert Talpe uit Kuurne en Roelandt uit Kortrijk, werden erg gewond. De auto kon tijdig weggesleept worden om verdere ramp te vermijden. tBBB3BBBRBIIBBBBBB5SDB2BBB9HB BOTSING TUSSCHEN WIELRIJDER EN VOETGANGER IN LIMBURG Belden gedood. Te Brunissum, Limburg, botste met volle geweld een 16-jarige fietser op e:n voet ganger. Beiden stuikten met het hoofd voorover op de straatsteenen en gaven korte stonden nadien den geest. eaaiBBBB3ai:BBBBaBB!BaSBa3B2B FRANSCHE TROEPEN TE STEENVOORDE Wij lezen in Ls Patriote des Flandres uitgegeven te Steenvooids: Men houdt zich druk bezig met het in staat van verdediging stellen van de grens alhier. Het Belgisch grondgebied strekt zich vooruit in hoek aan de grenzen van Steenvoorde en Abeele-Boeschepe en wordt afgebakend door de internationale baan Poperinge-Cassel, langs dewelke binst e'en oorlog het overgroot militair verkeer werd gedaan ter bestemming van leper en de West-Vlaamsche Bergen. Het is dus een strategisch punt van al lergrootst belang dat in staat van verdedi ging moet worden gesteld: onderstanden in beton zullen worden gebouwd dewelke in verbinding zullen worden gesteld door loopgrachten; mijnputten zullen gegTaven worden, enz. Het verbreeden van verschei dene beken wordt ook overwogen. Legergroepen zullen gekazerneerd wor den in verscheidene gemeenten. Binnen enkele weken zal f,teen voorde enkele honderden soldaten moeten herbergen. Het gemeentebestuur en de legeroverheden treffen de noodige maatregelen hiervoor. Het zal de Vlamingen zeker genoegen doen te vernemen dat Frankrijk nu ook de Belgiach-Fransche gTenzen in staat van verdediging stelt daar dit ook de veiligheid van ons land verhoogt. iSBB£EHBt1BBSB£SBBBEBKBESHBSB DE GRIEP HEERSCHT IN ENGELAND De griep maakt steeds veel slachtoffers in verscheidene landen van Europa maar bijzonderlijk in Engeland. Zoo is aldaar een stad, Edlington, nabij Doncaster. waar er van de 7.000 inwoners er 6.000 lijdend zijn aan de griep. De Queen Marydie thans wordt na gezien en met 2 Februari moest vertrek ken, zal nu enkel 14 dagen later kunnen vertrekken daar bijna alle werklieden die eraan gebezigd werden ziek zijn geworden. IBBBIlBBCBEBaHBBBHBBQIBBBBHEBag GRUWELIJKE MOORD TE SINT MARTENS-LENNIK Te £t Martens-Lennik werd de 18-jarige Alice Platte au mishandeld en vermoord door den 17-jarigen Albert Vander Eist, wonende aldaar, denkelijk omdat het meisje weigerde verdere kennis met htm aan te knoopen. Na het meisje gewurgd te hebben liet hij dan ganschen nacht haar lijk liggen in een gracht gedeeltelijk In het water. D? dader werd aangehouden. Het Parket van Brussel stelde een onderzoek in. m F. BLANCKAERT-VERLEENE (Meesterkleermaker) Gasthuisstraat, 41, Poperinge. Eerste keus Kostumen, Overjassen, Fantazijbroeken. Speciale zwarte stoffen voor ceremonie. Eenige verkooper der «BELGICA»-Regen- mantels. Lederartikelen en spe cialiteit van Lodens, gewaarborgde herkomst van Alsace en Tyrol. UNIFORMEN. PAX JANUARI - NIEUWJAARM. 24 Z Septuagesima. H. Timotheus Fvanfplif De werklieden in den wijngaard. 25 M Bekeering van den H, Paulu» 26 D H. Polycarpus 27 W H. Joannes Chrysostomus 28 D H. Julianus, H. Agues 29 V H. Franctscus van Sales 30 Z H. Martina ZONDAG 24 JANUARI Septuagesima, Halfdubbel, Paars, «Cir- cumdederunt». - 2" Gebed van deu Hei ligen Timotheus. In het begin der tijden, zegt ons het brevier van heden, schiep God hemel tti aarde, en plaatste den mensch in den hof der geneugten opdat hij hem zou bebou wen. En Hij stelde de mensch op den proef met hem te verbieden te nutten van de vrucht van kennis van goed en kwaad. Dit alles wordt figuurlijk gezegd, ver klaart de H. Gregotius. want in het Evan gelie van heden vergelijkt Jezus het Rijk der Hemelen aan den heer des huizes die arbeiders huurde om zijn wijngaard te bebouwen. Die Heer des huizes is de Schepper, de wijngaard de Kerk. Door de arbeiders der eerste ure wordt het oude volk van Israël bedoeld; en in de arbei ders der elfde ure, zien wij de bekeerde heidenen. Adam echter was ongehoorzaam cn God zond hem uit het paradijs van geneugten en zei hemHet aardrijk zal u doornen en distels voortbrengen, en in het zweet uws aanschijns zult gij uw brood eten totdat gij tot de aarde wederkeert, dewijl gij daaruit genomen zijt.». Nu het gansche menschdoxn veroor deeld was, gaat Augustinus voort, viel liet van de eene kwaal in de andere.In dien zin werd voor de Intreezang Psalm 17 ge kozen waarin Koning David in naam v an het menschelijk geslacht bidt: «Wanneer doodszuchten mij omgaven, aanriep ik den Heer, die mij verloste van mijne vijan den 1.1. z. van mijne onheilen. Alzoo handelt God met al degenen die, evenals de vervolgde David, in hun nood hun toe vlucht tot Hem nemen en Hem aldus toe spreken O Heer, red mij in uwe goe dertierenheid Deze woorden van den Communiezang kondigen den Verlosser, Jezus, aan. «Uit de diepten roep ik tot U, Heer, verhoor mijne stem... Bij U is de verzoe ning.» (Psalm 129). En in het Graduale verzekert God ons dat Hij ons zal helpen. Hij verlaat niet die Hem zoeken. (Ps. 9). Onze zaligheid is verzekerd indien wij onze natuur bestrijden. In het Epistel ver gelijkt St Paulus het kristelijk leven aan een strijdperk waar men zich van alles onthoudt om de overwinning te behalen. «Ik kastijd mijn lichaam en breng het onder bedwang.». In het manna en het water, hetwelk de Israëlieten in het leven hield, zien wij een symbool van de Eucha ristie. het Doopsel en de genade. Wij zul len dus den Hemel winnen indien wij leven volgens ons geloof en voordeel trekken uit de Sacramenten en Gods ga ven. door een verstorven leven en onzen cdelmoedigen dienst van God. Bij de gedachte aan den beloofden Ver losser, welke de val van het menschdoin weder goed zal maken, en om de men- schen in staat te stellen de eeuwige be looning te erlangen, door de beoefening der versterving en der kristelijke deug den, zingt de Kerk in den offerzang: Goed is het den Heer te loven cn Uw naam te prijzen, o Allerhoogste. DE H. FRANCISCUS VAN SALES (29 Januari) De H. Franciscus van Sales werd ge boren den 21 Augustus 1567 op het kas teel van Sales bij Annecy in Savoye. Hij studeerde te Parijs en was er een voor beeld van godsvrucht en deugd. Om eeue bijzondere gunst door de II. Maagd ver kregen, bad deze heilige kerkleeraar tot aan het einde zijns levens dagelijks liet Rozenhoedje. Ncv Parijs, voltooide hij zijne studiën aan de lioogeschool van Panna, met een schitterenden uitslag. Zijn vader bestemde hem voor den advokatenstand, waar de heerlijkste vooruitzichten en de hoogste eereambten hem toelachten. He heilige voelde zich echter geroepen lot het priesterschap. In 1593 werd hij pries ter gewijd en begon aanstonds aan de zaligmaking der zielen tc arbeiden. Door alle weer en wind trok hij dagelijk» naar de salvinistische stad Thonon, waar hij niet minder dan 70.000 zieien bekeer de; hij won die vooral door zijne uiterste zachtmoedigheid, zelfs de groote en ver steende zondaars konden er niet aan weerstaan. In 1622 volgde hij Mgr Gru- nier op als Bisschop van Genève. Hij roeide de misbruiken uit en vestigde alom godsdienstige en liefdadige instellingen; hij stichtte ook de Orde der Visitatie. Van zijne spreukeii herinneren wij ons vooral: Men vangt meer vliegen met één le peltje honing dan met 100 vaten azijn. Deze Heilige overleed te Lyon den 28 December 1622. EEN LEKKERE SMAAK! EEN FIJNE GEUR! EN NIET DUUR! Geen twijfel, Vraagt bij uwen winkelier het Jubi leum koffertje, gegarnierd met een keuze vau allerfiijnste pralienen en gegeven op 30 kaarten (1 kaart per halve kgr. koffie). - Voor 't groot GER. TRUANT-DUCOURANT Veurnestraat, 12-22, Poperinge. Op algemeene aanvraag onzer geachte kliënten en gezien den grooten bijval zullen wij steeds het Jubilé-Koffertje pralinen voor een onbepaalden tijd over 1937 toestaan. lEEBHBBEBEBflBEBEBBEEEBBEBEEB IHMBSaBaSIIIM«a«18BBIia zij zeiden op alles ja en amen. O, wat had de hoogmeed van Lori een geduchten Knak gekregen! Haar ouders en Hans daartegen, volg den dert notaris met een verlicht, van dankbaarheid vervuld hart. Zij gingen door het ge heele slot, van kamer tot kamer. De baron noemde tel kens de bestemming van ieder vertrek op. Meestal zei de notaris dan na een vluch tig rondkijken: «Dat kan blijven zooals het is, Aldus behielden de baron, de barones en Jonker Hans alle vertrekken, die zij tot zoover gebruikt hadden. Nu waren zij aan de kamer van Lorl gekomen. Hier had de notaris lar/?r noodig om tot een besluit te komen. Toen verklaarde hij doodbedaard: «Deze kamer bestem ik voor den nieuwen eigenaar van Bodenhau- oen. Z? moet ten allen tijde voor hem in gereedheid gehouden worden. Nu kon Lori zich niet langer inhouden. Maar dit zijn mijn kamers, notaris. Waar moet ik dan heen? De notaris keek haar met scherp? oogen aan. Dat zal ik bepalen, wanneer ik een ka mer vind, die ik voor u geschikt acht,» antwoordde hij kort en bondig. Zij zetten hun rondgang voort. Dit is de kamer waar de vroegere gou vernante van mijn dochter woonde.zei de baron, bij die deur gekomen. die daarnaast openende, voegde hij er bij: En in dtt kleine kamertje woonde een pleegdochter van one, een aangenomen kind. Zij ls nu niet meer bij ons. Ook dit kamertje staat nu ongebruikt. Dr. Heller stond op eten drempel van het bc dempte kamertje. Haha dit kamertj? is Juist als ge knipt voor de jonge barones. Dus zult u hot kamertje van uw pleegzuster in ge bruik nemen, barones Lori,maakte hij zonder omslag uit. Lori werd zoo bkek als een lijk. Moet lk in dat ellendig hok wonen? stiet zij buiten zichzelve van woede uit. Dr. Heller richtte zich met een onbe schrijflijk lachje tct haar. En waarom niet? Als het goed genoeg was voor uw pleegzuster, is het immers ooi gced genoeg voor u? Ik verzoek u, ons geen onnoodig oponthoud te veroorzaken. Lori wilde verder opspelen, maar haar moeder greep haar bij een arm en keek haar waarschuwend aan. Wel vond zij, evenals haar man, dat de notaris Lori te genover de anderen schromelijk te kort deed, maar beiden meenden, dat Lori hem door haar houding tegen haar ingenomen had. En indien hij haar dit liet voelen, was het haar eigen schuld. Ds barones voelde zich veel te gelukkig, dat zij voor armoede bewaard was en in Bodenhausen blijven mocht, om zich van de vooringe nomenheid van Lcri tegen den notaris niets aan te trekken. Lori moest zich ook nu weer schikken, en ten slotte behoefde zij in het kamertje alleen maar te slapen. Overigens stonden de andere kamers vcor haar open. Niemand had er eenig vermoeden van, dat Dr. Heller, in opdracht van zijn cliën te, Lorl slechts een geweldige afstraffing toediende. Lori moest zich dus schikk:n cm het kamertje van Liselotte te betrekken. En dit verdroot het hoogmoedige baronesje natuurlijk ten zeerste. Gedurende het verdere verloop van de onderhandelingen toonde de notaris zich een uiterst vriendelijk en vcorkomend man. Alken tegenover Lori bleef hij een afgemeten toon bewaren. Tot zijn innerlijke blijdschap en voldoe ning vernam de baron, dat hem een zeer aanzienlijk salaris toegekend werd. Ook Hans ontving een loon. dat zijn verwach tingen ver overtrof. Lori kwam er met een schijntje af. Zij zou dit h:t liefst van de hand gewezen hebben, want het leek haar een tchande. om daarvoor loondiensten te moeten bewijzen. Het kwam biter in haar kraam te pas om zich door haar vader te laten onderhouden, dan cm zelf de han den uit te steken en te verdienen. De scher pe, spottende blikken van Dr. Heller joe gen haar angst aan. Maar zij durfde met geen woord meer tegenspreken. Zij wenschte vurig, dat hij zoo spoedig moge lijk vertrok. Zij koesterde ge:n greintje dankbaarheid, dat zij en haar ouders voor dakloosheid bewaard gebleven waren. Dr. Heller bleef evenwel nog twee dagen in het slot, om alles met den baron en Hans te regelen. Er moest ook veel over de afwikkeling van de zaken gesproken wor den. Voor zijn vertrek, deelde hij den ba ron mee, dat zijn cliënt over een paar we ken, ongeveer tegen Paschen naar Boden hausen dacht te komen om zijn nieuw be zit te bezichtigen en misschien een paar persoonlijke wenschen kenbaar te maken. De baron beloofde, dat hij bij zijn komst alles in de beste orde zou aantreffen. Lorl was met een bezwaard gemoed en onder een stortvloed van tranen naar liet kamertje van Liselotte verhuisd. De ba rones had wel medelijden met haar, maar vermocht haar ni t te helpen. Zij beloofde Lori evenwel om bij den nieuwen eigenaar- een goed woordje voor haar te doen, in dien hij met Pa chen kwam, en hoopte t>é kunnen bewerken, dat zij het althans voor d? kamer van juffrouw Ilerter mccht lul len. Lorl bleef evenwel ontroostbaar. Zij schaamde zich voor de knechts en meiden, die haar boeltje met innig leedvermaak naar haar nieuw appartementver sjouwden. •Nu brak er een kwad? tijd voor het hoogmoedige meisje aan. Zii moest inder daad aanpakken, en bepaald? werkzaam heden werden haar opgedragen. Haar ouders hielden er streng de hand aan, dat zij die ook uitvofrde. Zij hadden den laat sten tijd al ingezien, dat Lori lui en on bekwaam was en dot h:l voor haar ci^en bestwil was, dat zij don zegen van den ar beid aan den lijve lerrdo k r.r.en. ('t Vervolgt),

De Halle (1925-1940) | 1937 | | pagina 9