NIEUWS UIT IEPER IN T BINNENLAND UIT EEN BRIEF VAN DAME MARIE-GUSTAVINE ALLERHANDE VLAG-INKULDIGING DE GROOTSTE KEUS WERELDGEBEURTENISSEN FRANSCHE 5 FR.-STUKKEN KOLONIALE LOTERIJ RECHTBANK VAN IEPER WOONHUIS BURGERSTAND VAN Sportkroniek WIELRIJDEN ONDERSCHEIDINGEN (VERVOLG! zitting van den gemeenteraad van Maandag 12 April, te 18 uur. VERSLAG: De zitting wordt korts na 18 uur, onder het Voorzitterschap van den Heer Van der Ghote, Burgemeester, geopend. De Heeren Leuridan en Verbeke komen beurtelings tijdens de bespreking van punten vier en tien de raadszaal binnen, zoodat de Raad alsdan voltallig is. 1. Proces-verbaal der zitting van 8 Maart 1937. rat verslag wordt zonder opmerkingen goedgekeurd. 2. Stedelijk Kerkhof Grondver- gunningen. De vergoedingen te betalen ten voor- dtele van den arme, rij voor de aange vraagde grondvergunningen vastgesteld op de gezamenlijke sommen van 2.134 Ir. en 140 fr. 3. Openbare Onderstand Ontslag en overdracht van pacht. De pacht van Pie ter Hoorelbeke van 1 Ha. 44 a. 10 ca. te Langemark-Sint Ju- liaan wordt op zijne aanvraag overgedre- gen op naam van Jules Vermeulen, zijn schoonzoon. De prachtprijs van dit land bedraagt 1.240 fr. 's jaars. 4. Openbare Onderstand Openbare verpachting van twee hofsteden Pro ces-verbaal. Den 30 Maart werden er twee hofsteden openbaar verpacht. De eene hofstede, ge legen te Zillebeke en groot 10 Ha. 03 a. 61 ca., werd toegestaan voor een termijn ze hier i de Filippijnen nog spreken van aan Maurice Vynckier, landbouwer te Bcezinge, rmts den jaarlijkschen pacht prijs van 11.560 fr. De tweede hofstede, gelegen te Geluveki ter grootte van 6 Ha. 56 a, 17 ca., is toegewezen aan Gerard Verbeke van Wervik, mits de som van 5.512 fr. voor een zelfden termijn van 9 jaar. Voor het eerste jaar pacht, dat den 1 April 1937 aanvangt, mceten beide pachters onderscheiaelijk slechts 9.560 fr. en 4.412,50 fr. betalen. 5. Openbare Onderstand Bouwen van een woonhuis Toewijzing. Voor het bouwen van een woonhuis aan de hoeve van pachter Leuridan te Oost- vleteren, was het laagste aanbod dit van Achiel Jacob van Elverdinge, met de som van 56.160,15 fr. 6. Openbare Onderstand Openbare toewijzing van houtgewas Proces-ver baal. Den 9 Januari 11. ging de Oommissie van Openbaren Onderstand over tot de verkooping van houtgewas. De tailiie op stam, welke 3.300 fr. geschat was, bracht de som van 7.350 fr. op en de gekapte dunning van sparren, die op 1.125 fr. ge schat was, werd voor 1.250 fr. verkocht, behalve vier koopen waarvoor geen lief hebber gevonden werd. Deze vier koopen gekapte sparren zullen als brandhout In de gestichten van den Openbaren Onder stand gebruikt worden. 7. Openbare Onderstand Begroo ting over het dienstjaar 1936 Wijzi gingen. Enkele der voorziene kredieten worden zoo in ontvangsten als in uitgaven met de gezamenlijke som van 73.500 fr. verhoogd, zoodat de begrooting, die met een over schot van 148.23 fr. sloot, onveranderd blijft. 8. Openbare Onderstand Openbare verkooping van bouwgrond. Een stuk bouwgrond van 91 m2, gelegen te Sint Jan en waarvoor 25 fr. per vier kanten meter geboden wordt, zal op dezen instelprijs openbaar te koop geboden wor den. Op al deze voorgaande punten, den Openbaren Onderstand betreffende, brengt de Raad een gunstig advies uit. Alleen de Heer Schepen Lemahteu, lid der Commis sie van Openbaren Onderstand, onthoudt zich telkens. 9. Politieverordening op de aanplak kingen. Dit punt wordt na bespreking voor de tweede maal tot de volgende zitting ver schoven. 10. Verordening op de zwemkom Wijziging. Het Schepencollege stelt voor enkele veranderingen te brengen aan de vroeger gestelde verordening op de zwemkom. De ingangsprijs is voortaan bepaald, op 1,50 frank per persoon, in plaats van 1 frank. De leerlingen van de onderwijsgestichten kunnen een abonnementskaart van 20 fr. bekomen, geldig voor den duur van den schooltijd. De prijs der persoonlijke abon nementskaarten wordt thans van 60 fr. op 40 fr. per badseizoen verminderd, ter wijl voor de familiekaarten den vroeger voorgestelden prijs van 120 fr. voor gansch het badseizoen van 15 Mei tot 15 Ssptem-, ber behouden blijft. De zwemkom zal voortaan voorbehouden worden voor de leden der zwemclub den Dinsdag en Don derdag van elke week, vanaf 16 tot 18.30 uur in de maanden Mei en September en vanaf 19 uur tot zonsondergang binst de maanden Juni-Juli-Oogst. Eten Zaterdag van 15 uur tot zonsondergang en ten laat ste tot 20 uur en den Zondag van 6 tot 10 uur, voor de mannen inwoners van leper, en den Woensdag van 15 tot 16 uur vcor de vrouwen alléén, was de toegang der zwemkom vroeger kosteloos, doch thans ten einde te voorkomen dat vooral de kinders de zwemkom vullen en zelfs tot drie-viermaal naeen een bad nemen zal op die dagen en uien, een ingangsprijs van 0,50 fr. per persoon geëischt worden. Allesn de door den Openbaren Onderstand ondersteunde behoeftigen zullen nog op vertoon eener speciale kaart kosteloozen toegang hebben. Ieder bader mag niet langer dan een half uur over eene kabien beschikken op straf van een bijkomenden ingangsprijs van 1,50 fr. te moeten be talen. De alzoo gewijzigde verordening wordt eenparig goedgekeurd. 11. Taksverordening op het lijken- vervoer, enz. Wijziging en aanvulling. Op verzoek van het provinciaal bestuur wordt de vroeger gestemde verordening gesplist in verscheidene verordeningen. In de eerste <iier verordeningen wordt thans nog bepaald dat hst gebruik dei stedelijke lijkkoets verplichtend is, behal ve voor de kinderen beneden de 5 jaar. Voor de lijken (Me naar eene andere ge meente overgebracht worden, wordt het vervoer op het grondgebied der stad aan der.zelfden prijs aangerekend der andere begrafenissen, verhoogd met een taks van 5 fr. per kilometer af te leggen weg bui ten de stadsgrenzen. De tweede gespllste verordening heeft betrek op de ontgravingen, de derde op de grondvergunningen en de vierde op het tijdelijk verblijf der lijken in den stedelijken grafkelder. Deze verschillende verordeningen wor den eenparig gestemd. 12. Vcrbeteringswerkcn op de Halle straat, Vandenpeercboomplaats en El ver dingestraat Lastenboek Bestek. Het bestek dezer werken voorziet de som van 116.579,16 fr. voor de Elverdinge- straat en 77.740 fr. voor de Vandenpeerc boomplaats en Ha 11;straat. Eenparige instemming. 13. Muziekschool Rekening over het dienstjaar 1936. Die rekening, sluitende met een over schot van 1,34 fr., wordt zonder opmer kingen goedgekeurd. 14. Kerkfabriek van St Pieters Rekening over het dienstjaar 1936. Ontvangsten: 21.638,40 fr.; uitgaven: 21.164,27 fr. Goedgekeurd met 10 stemmen en 4 ont houdingen (2 liberalen en 2 socialisten). 15. Kerkfabriek van St Maartcns Rekening over het dienstjaar 1936. Ontvangsten: 56.565,72 fr.; uitgaven: 36.415,58 fr. Dit wordt met dezelfde stemmen als hierboven aangenomen. 16. Case mat Rijselpoort en onder aardse he gangen Beslissing. Daar de persoon waarmede het Sche pencollege in onderhandeling was voor hes inrichten van de Casemat van de Rij- selstraat, niettegenstaande eene verma ning nog de vastgestelde borgsom niet gestort heeft, besluit de Raad met alge- meene stemmen de gevoerde onderhande lingen als ongedaan te beschouwen en vervallen te verklaren. 17. Mededeeiingen. De Heer Voorzitter geeft leang van een brief van de Ypres Swimming Club die den Gemeenteraad bedankt voor de ge nomen beslissing de stedelijke zwemkom to verb; teren en te vergrooten. Na een opmerking van den Heer Leu ridan betreffende de werken van Dikke- buschsteenweg en Dikkebuschvijver, stelt de Heer Cou telle eene vraag betreffende den heropbouw der statie van leper. De Heer Van Alleynes vraagt eveneens zoo het waax is dat de werken aan de Haile zullen stilgelegd worden, en dat er spraak is de muur eener zaal der Ha 11e te schil deren. Zulks wordt echter door de Heeren Vander Ghote en Van der Mrsch gelo genstraft en na een nog al heftige bespre- tong tijdens dewelke er aangedrongen wordt opdat de Raadsleden wat beter op de hoogte zoude gehouden worden van de onderhandelingen door het Schepencol lege gevoerd, treedt de Raad te 19.30 uur in geheime zitting. VERVOLG WERVIK. Heiligschennende diefstal len. In den laatsten tijd werden aan de grenzen ahlier verscheidene diefstallen ge pleegd. Zoo werden de offerblokken gelicht in verschillige landelijke kapeüekens, op wegen van Busbeek, Wervik, Linzeele, Ko men, en verder ook nog in andere op grondgebied van Noord-Frankrijk. In een der kapelekens werd een kosteijk oud zil veren schrijn gestolen. MOORSLEDE. Auto op een boom. Zondagavond, rond 7 uur, kwam H. Louis Delmotte, oud 45 jaar, handelaar, wonen de te Tourcoing, aan de rue de Gand, per auto van de kust terug en volgde de steen weg op Dadizele. Gekomen ter hoogte van de Vijfwegen, stalde de handelaar met ontzetting vast, dat iets haperde aan de stuurinrichting, en de auto reed regelrecht naar de gracht, tegen wier berm zij dan ook gedeeltelijk kantelde. Heer Delmotte liep enkel oppervlakkige verwondingen aan het aangezicht op, dcch slechter was het gesteld met heer Adr. Verbanck, oud 37 jaar, te Rijsel wonende, aan den Bou levard de la Nation, en zijne echtgenoote, die kloegen over opgeloopen inwendige pijnen, en welke als passagiers van heer Delmotte te Roeselare waren ingestapt. Aanrijding. Zondag, rond 6 uur namiddag, kwamen Roger Wijchuize, 30 jaar, en Alfred Desimpelaere, 28 jaar, per flets terug van een schutterswedstrijd, uit leper, langs het gehucht Koekuithoek. Op amper een 100-tal meter van den steenweg op Roeselare, daagde toen uit dezelfde richting een auto op, welke bestuurd was door heer Alexander Vanthomme, uit Tielt. De automobilist trompte herhaal delijk, om ongehinderd te kunnen voorbij trekken, maar plots stak Wijchuize links over en werd toen aangehaakt, en ten gronde geslingerd. Hij bekwam eene diepe hoofdwonde en vrij zware verwondingen aan de beenen. GELUWE. Botsing. Zondag, rond 15 uur, reed de heer Feys Karei, hande laar, wonende te leper, per auto langs den steenweg op Geluveld, toen hij ter hoogte van de Kruiseeckestraat, het stuurrad moest overslaan, om een aanrijding te vermijden met een motorrenner, welke uit de richting van Beselare kwam. Hij rem de vervolgens, en zoodoende slipte de auto, en kwam terecht tegen deze van heer Oplinus Theofiel, welke met enkele vrien den naar Meenen trok. De beide autos werden beschadigd, en heer Feys, die tij dens de botsing tegen het portier terecht kwam, werd gewond aan het achterhoofd. Landarbeider aangereden. Woens dagavond kwam de H. Gabriël Lesage, wonende te leper, met zijn auto aan de Terhandwijk gereden in de richting van Dadizele. Gekomen ter hoogte der Beselarestraat, moest hij plots uitwijken naar links, ten einde een knaap te vermijden, welke den weg overstak, doch hierdoor botste de auto tegen de driewielkar, gestuurd door den landwerker Jules Impe, welke nevens het gespan stapte en kwam uit de rich ting der groote baan. De landwerker werd tegen de kar ge worpen en gekwetst aan den schouder en arm. De voertuigen werden beschadigd. LEEST DIT GETUIGSCHRIFT HET BRENGT U DE GENEZING Vreeselijk lijdend aan asthma, dat reeds van lang dateerd, had Mevrouw G. V... van Lebbeke (Oost-Vl.) in een apotheek te St Gillis bij Dendermonde een doos Thee Nr 1 Elysée B;noit gekocht, en daar zij er zich goed mede bevond, wendde zij zich tot den geneeskundigen dienst van Vader Benoit, die haar kosteloos de noo- dige raadgevingen gaf om met vrucht zijn bekende methode voor genezing met plan ten te volgen. Na ve:rtien dagen had zij reeds een groote verbetering en ziehier wat zij schrijft na de tweede doos dezer wonderbare behandeling: Ik heb het genoegen u te laten weten dat ik tevreden ben over de uitslagen be komen met de behandeling E. Benoit Nr 1 die gij mij aangeraden hadt tegen het asthma, Ik voel mij thans vohedig gezond en heb geen crisis meer gehad tijdens de behandeling. Ik ben u zeer dankbaar voor al het goede dat gij mij gedaan hebt en geef u de toelating mijn brief af te kon digen in de dagbladen voor uw publici teit... enz. Echtgenoote G'. V... te Lebbeke (Oost-Vlaanderen). De behandeling met planten E. Benoit steunt op e:n ondervinding van 40 jaar, en verwezenlijkt eiken dag wonderbare uitslagen. Dergelijke doeltreffendheid is te danken aan den aard der gebruikte plan ten, aan hun doseering, aan de volstrekte regelmatigheid der mengelingen en ten slotte aan de manier van bereiden van de Thee. waardoor men een ware gekoncen- treerde remedie bekomt, bereid voor den zieke en aangepast aan zijn bijzonder geval. Wat ook de kwaal weze waaraan gij lijdt, schrijft naar den Geneeskundigen Dienst van het Laboratorium E. Benoit, 88, Veeartsenstraat, 88, te Brussel. Legt in vertrouwen uw geval uit om kos teloos en per keerende post de aanduidin gen te ontvangen die gij noodig hebt. De behandelingen met de planten van Vader Elysée Benoit zijn te koop tn alle apo theken: Nr 1: spijsverteringskanaal, maag, le ver, darmen. Nr 2: ziekten van de nieren, rheuma- tiek, jicht, gewrichtsziekten. Nr 3: ziekten van de ha.d, eczema, jeukte. Nr 4: bloedsomloop, te hoogen bloed druk (keeren der jaren, enz...), IkIBflBIHHMHHHHnBRIBBB AUTO MET BELGISCHE INVA- LIEDEN IN BOTSING IN FRANKRIJK Over enkele dagen vertrokken uit Brus sel enkele automobielen en een aantal Bel gische groot-vermir.kten om een uitstapje naar de Azurenkust dat hen aangeboden werd te doen. Nabij Bollène, in de Vau- vluse, is een hunner autos ln botsing ge komen met een vrachtwagen en vier hun ner, waaronder de H. Leon Coeckelberg, een bekende luchtvaarder, gewond. De gewonden werden naar het gasthuis over gebracht maar hun toestand is bevredi gend. (GERARDA DELAHAYE) die als Missiezuster onderwijs geeft in een school van Tondo, een voorstad van Ma nila (de groote haven van de Filippijn- sche Eilanden) en het Eucharistisch Congres van nabij gevolgd heeft. ...Ik ben twee weken ten achter mst mijn briefje, maar de tijd was te kost baar, want alles moest in t nieuw staan voor het Eucharistisch Congres. Nu is alles voorbij! Zoo schoon en tevens zoo geweldig was die grootse he en diep-gods dienstige betooging ter eere van Jezus in Zijn Heilig Sacrament. Reeds op Maandag, den 1 Februari, moesten we op post zijn aan de haven met al onae kinders, want Zijne Eminen tie de Kardinaal kwam in Manila aan als Legaat van Zijne Heiligheid de Paus. Al de verschillienide scholen vormden twee hagen langs den weg. Om 8 H uur kwam het schap toe uit Amerika. 's Namiddags werd de Kardinaal ver wacht in Tondo om zijn eerste bezoek te brengen aan de Belgische Zusters, de Ka- nunnikessen-Augustinessen. Maar tot on zen spijt werd er om 3 V4 uur getelefo neerd dat de Kardinaal niet kwam. Onze teleurstelling duurde niet lang, want rond 6 uur kwam geheel d? stoet toch in Tondo aan: 6 schocne auto's vol bisschoppen van alle kanten van de wereld met den K') rdinaal aan het hoofd. Daar werd een brief afgelezen door een van onze jongen tjes, waarna Zijne Eminentie een korte toespraak hield. Na een kwartier was alles afgeloopen. Mgr Heyhn, de bisschop van Namen, Is ook naar hier gekomen voor het Congres. Daar waren 25 Belgen, maar er was niemand bij, die ik kende of met wi n ik de groeten kon meegeven voor mijn lieven thuis. Eten Dinsdag kwamen de Zusters toe uit de provincie, ieder met een aantal kin ders. Dat was waarlijk schoon om zien als al die kinders aan 't slap:n waren, 't Lag al vol, geen plaatsje bleef onbezet. Zij sliepen paillasse-par-terre en 's mor gens vroeg waren ze van hun stroozak weg naar een anderen kant gerold. Den Wosnsdagavond zouden de Con gresdagen geopend worden. Daar er zoo veel kinders waren van ver in het land, zijn we 's morgens eens de stad gaan af- ziEn, natuurlijk het eerst naar de haven. Wat zetten die bengels groote cogen op, want bijna alles was nieuw voor hen. Rond den middag kwamen we thuis. En 's namiddags trokken we op naar de Lu neta. Dat is een groot plein bij Manila, waar het Congres zou gehouden worden. In 't midden ervan was een groot altaar opgericht, waarrond al de geestelijken plaats konden vinden op het verhoog. En dan tn de vlakte rondom het altaar waren er banken waarop 100.000 menschen kon den plaats nemen. Overal waren er luid sprekers geplaatst, zoodat men heel goed kon verstaan, wat er op het altaar ge beurde. Het Congres weid dien avond ge opend met een plechtig lof, waaronder aanspraak van drie Bisschoppen. 's Anderendaags 's morgens was er een plechtige mis voor al de vrouwen. Daar werden bij de 100.000 H. Communiën uit gedeeld. Alles geschiedde met de volmaak- ste orde. Voor elke rij banken was er een priester, het volk moest ter plaats blijven en de priester kwam zelf in de rijen de H. Communie uitdeelen. 's Avonds weerom plechtig lof in open lucht. Dan in den nacht, die juist deze voor den eersten Vrijdag der maand was, werd er nachtaanbidding gehouden en om middernacht de plechtige hoogmis voor al de mannen. Gedurende die H. Mis werden er weer tienduizende en tiendui- zende H. Communiën uitgedeeld. Dat was maar voor de groote mannen alleen, want de kinderen zouden ook hun dag hebben. O. L. Heer zal zeker content geweest zijn van de FiHppijners. 's Anderendaags, den eersten Vrijdag, om 7 uur pontificale mis in open lucht voor iedereen. En 's avonds opnieuw groot lof, maar pas was het lof begonnen of de helderblauwe hemel werd betrokken. Zwarte regenwolken dreven aan. We hoopten dat het dreigend onweer nog zou overgaan, maar plots begon het zoo ge weldig te stortregenen, dat aan de plech tigheid een einde moest gesteld worden. Eten Zaterdag was het de dag der kin ders. 's Morgens vroeg vanaf 5 uur ston den onze jongens reeds te wachten aan de poort om te zien of we nog niet af kwamen. Dan trokken we naar de Luneta met al onze bengels. Wat was dat mooi dien morgen. Gansch dat plein vol kin deren, allen heelemaal in 't wit gekleed. Voor de kleeding der arme kinderen had het comiteit gezorgd. Om 7 uur werd eene gelezene mis gecelebreerd, waaronder de kinderen zongen. En dan ontvingen ze Jezus in him hart. 't Was een schouwspel als van duizende en duizende witte En gelen daar neergeknield voor Jezus* al taar. Na de H. Mis werd een ontbijt uit gedeeld voor al de kinderen. Als ze alle maal naar huis waren ben ik met de zus ters naar de tentoonstelling gaan zien. Iedere Congregatie vertoonde er haar werken. Ook kon men zien hoe de Katho lieke Godsdienst hier in de Filippijnen werd binnengebracht en hoe het langza merhand tot een grootere uitbreiding kwam. De Zondag zou de laatste dag van het Congres zijn. Dit zou besloten worden met een prachtige processie. Deze was sa mengesteld uit al de verschillende ver- eenigingen: de vrouwen gingen langs den eenen kant in rijen van 12 en de mannen evenzoo langs den anderen kant. Gij kunt u een beetje een gedacht vormen van de massa volk, als het twee uren duurde om gansch de processie te zien voorbij trek ken. Het H. Sacrament werd geplaatst op een schoonen wagen en gedragen door Z. Em. den Kardinaal. Langs den weg waren er overal luidsprekers geplaatst, zoodat men op de Luneta de:i toon kon aangeven voor den samenzai; 't Deed ons deugd aan 't harte als we r?sr te midden van duizende vlaggen c ..k enze Belgische vlag zagen wappert r. Wareneer de gansche processie terug cp het plein was, werd het sluitingslof gezongen door Zijne Eminentie, waarna Zijne Heiligheid de Paus ons van uit het Vatikaan een aanspraak deed voor de radio. Het was zoo klaar als ware de Paus daar zslf aan wezig geweest. De aanspraak van den H. Vader was in 't Latijn, daarna werd ze vertaald in 't Spaansch en in 't En- gelsch, zoodat we alles heel goed konden begrijpen. Daarna sprak de Kardinaal nog een laatste afscheidswoord. Ondertus- schen was het duister geworden en het schoon Congres werd gesloten met een prachtig vuurwerk. En nu is alles voorbij en de dagen gaan weer hun gewonen gang, maar lang zullen ze hier in de Filippijnen nog spreken van dat diep-ingrijpend Eucharistisch Con gres... ...Veel grosten aan vrienden en kermis sen en zeg hun dat ik mij hier nog altijd jeune in het werk waarvoor O. I>. Heer mij geroepen heeft... Dame MARIE-GUSTAVINE (Gerarda Delahaye). BBHEIIIBBIS1IBIIB TRAGISCHE DOOD VAN EEN 2-JARIG KNAAPJE TE SINT JULIAAN-LANGEMARK. UIT HET BED GEVALLEN Op het gehucht St Juliaan, te Lange- mark, is het 2-jarig zoontje van den On derwijzer H. Pintalon zoodanig uit het bed gevallen, dat het aan de gevolgen van een inwendige bloedstorting is over leden. DE 25 GORDON-BENETT- WEDSTRIJD TE BRUSSEL Op 20 Juni 1937 zal te Brussel de 25° Gordon-Bcnnett-wedstrijd worden in gericht. In gansch het land bestaat voor dezen wedstrijd een groote belangstelling. De Belgische Aero-Club zai in de maand Mei reeds een schiftingswedstrijd organi- seeren ten einde de Belgische vertegen woordigers aan te duiden. VOOR DEN VEEKWEEK De Provinciale Laodbouwkamer vaa West-Vlaan- awe»i in Ahrrmeene Vergadering bijeengekomen op ij Maart 1937. na bespreking van tien toestand van dra veekweek in de Provincie. Heeft gevraagd dat door de Regeeriug de noodigr n^u.tregelen zouden ge troffen worden, opdat de veekweek niet alleen geen verliespost in de landbouw uitbating MV uitmaken, doek een zekere winstmarge zou daarsteilen ten einde het bestaan van den landbouwer mogelijk te maken De wrnseh werd uitgedrukt dat bij de voorbereiding vaa alle handelsakkoorden met vreemde landen be kwame landbouwtechjiekers. aangeduid door den Hoogeren Landbouwraad, zouden geboord worden. Er werd ook bij de Hoer re Overhead aangedrongen opdat de geldelijke steun van den Staat aan de Land- bouwkamer in zeer ruime mate zou verhoogd worden en ten minste op het' zelfde bedrag gebracht als de toelage der Provincie West-Ylaanderen. De I.andbouwkamer acht deze twsschenkomst on ontbeerlijk indien men hare zending, welke zulke vruchtbare gevolgen uitwerkt op ieder gebied van ket landbouwbedrijf, niet wil verijdeld zien. DE EERSTE ASPERGES Op de mar'-it te Mechelen worden reeds de eerste asperges verkocht. Verleden week was de prijs betrekkelijk hoog. van 25 tot 29 fr.. maar dezer dagen is het maximum van den groothandel tot 13,50 fr. gedaald. Hen jaren geleden werden de eerste MecheLsche asperges, die naar Engeland Nederland en Duitschland uitgevoerd werden zelfs tegen 30 fr. per bussel ver kocht. EEN VALSCHERMSPRINGER SPREEKT TOT U Op 25 April gaat te Vincenncs een vliesrmeeting door waarop de heer René Vincent een der beste valschermspringers een reportage zal geven van de indrukken die hij opdoet bij zijn sprong in de ruimte. Op zijn rug zal een kleinen uitzendpost ge plaatst worden, voor den mond een microfoon. De uitzending op korte golven zal opgevangen en ver sterkt worden door zeer zware luidsprekers. Een ge waagd spel voorwaar! PLAATSELIJKE BOND DF.R KROOSTRIJKE GEZINNEN VAN GELUVELD op Zondag- 2 Mei 1937, Programma der Feestelijkhedeu. VOORMIDDAG: Te 9H ure: ONTVANGST op het Ge meentehuis door het Gemeentebestuur. Overhandiging van de Bondsvlag. Te 10 ure: WIJDING DER VLAG door Z. E. H, Vermaut, Deken te leper. Plech tige Hoogmis met offerande. Gelegenheids sermoen door Z. E. H. Kan. A. Quaghe- beur, Superior van het Klein Seminarie van Roeselare. Te 11 ure: GEWESTELIJKE VERGA DERING in «De Feestzaal». Te 12 Ié ure: GEZELLIG NOENMAAL in de zaal «Ons Vermaak» bij inschrij ving, 15 fr. te storten postcheckr. 309147 van Michel D'haene, Geluveld, vóór 25 April 1937. NAMIDDAG: Te 2 ure: Vorming van den FEEST STOET op de Dorpplaats. Te 3 ure: OPTOCHT DER BONDEN, met spandoeken, bondsvlaggen en bege leid door verscheidene muziekmaatschap pijen. Te 4 ure: GROOTE VERGADERING in De Feestzaal Te 6 ure: MUZIEKCONCERTEN door de verschillende deelnemende maatschap pijen. HET BESTUUR. Autobusdienst Meenen-leper: alle uur een Autobus in Meenen en in leper. bij ALBERT DENYS POPERINGE IEPER Tel. 61. Tel. 175. en alle goede stoofmalcers. fBBIBBHBBBBBBBBBBBaKBBBBBBgZ DUITSCHLAND EEN ANTWOORD AAN Z. H. DE PAUS In antwoord op de encycliek van Z. H. de Paus op de schending door Duitsch land van het gesloten konkordaat heeft de Duitsche Regesring thans een nota doen geworden bij het Vatikaan cm pro test aan te teekenen tegen het schrijven van Z. H. de Paus maar waarbij ook het konkordaat niet opgezegd wordt. Deze nota zal niet worden gepubliceerd. Evenwel verneemt men dat de Duitsche Regeering d° aanklachten van Z. H. den Paus van de hand wijst en in de encycliek een inmenging in Duitsche binnenland- sche aangelegenheden ziet. Duitschland zou voorts vredelievende verhoudingen wenschen maar de Kerk moet zich aan passen aan de bestaande toestanden. Door de Duitsche Katholieke Bisschop pen wordt steeds voort gestreden voor het behoud en het verdedigen van de katho- ieke belangen in het land. TROUWEN OF AFGEDANKT WORDEN De gouwleider en Oberregierungprasi- dentvan Koburg komt te beslissen dat alle ambtenaren en bedienden welke on der hem staan en den ouderdom bereikt hebben van 25 jaren, moeten trouwen. Ambtenaren die niet getrouwd zijn voor 25 November kunnen niet meer bevorderd worden. Bedienden krijgen de keus tus- schen trouwen voor Allerheiligen of ont slag nemen. 25 JAAR GELEDEN VERGING DE TITANIC Op 15 April 11. was het 25 jaar geleden dat de machtige Engelsche passagiersboot Titanicop een ijsberg liep en verging. Enkele uren na den schok verdween het schip in de zee. Meer dan 1.500 personen vonden den dood bij deze zeevaartramp. Sedert onderhouden de zeevaartmaat schappijen van dertien landen gezamen lijk een ijsbergpatrouille die in den Atlan- tischen Oceaan de jacht doet op de ijs bergen en aan de in den Oceaan varende schepen alle inlichtingen verstrekken no pens de ligging der ijsbergen. Jaarlijks vernietigt deze patrouille een gemiddelte van 300 ijsbergen. Dit om dergelijke ram pen als deze van de Titanicte ver mijden. OPGEPAST - Men meldt ons dat de KLEINE Fran- sche muntstukken van vijf frank niet meer zullen gangbaar zijn op 1 Mei a.s. In Belgie zal men ze nog kunnen ver handelen tot op 24 dezer. Het gaat hier over de kleine Fransche 5 frankstukken, die juist de grootte heb ben van ons stuk van 1 frank. PLAN B. Vierde Snede 1937. Violetkleurige biljetten. TREKKING MAANDAG 26 APRIL te DOORNIJK. HEBT GE UW BILJET? STAD IEPER» BERICHT Het College van Burgemeester en Sche penen der Stad leper maakt kenbaar dat er op Vrijdag 7 Mei aanstaande, te 10 uur, ten Stadhuize van leper zal overgegaan worden tot de OPENBARE VERPACH TING DER STANDPLAATSEN ter Foor van 31 Juli tot 10 Oogst, genaamd Tuin dag De betaling moet geschieden den dag der aanbesteding. leper, den 15 April 1937. De Secretaris, De Burg. en Schep., G. Versailles. J. Vander Ghote, NIJVERHEIDSSCHOOL BERICHT De Eurgemeester der Stad leper heeft de eer ter kennis te brengen der belang hebbenden dat de ZOMERLESSEN DER NIJVERHEIDSSCHOOL zullen hernemen worden op Zondag 2 Mei aanstaande. De lessen zullen gegeven worden van 8 tot 10 uur 's morgens. leper, den 14 April 1937. Da Burgemeester, J. Vander Ghote. BBBBBBBBBBBHBBBBIiBBBBB Verzet tegen vonnis. Delsalle Jean, van Vouvrain, in dienst van Bocquet Fer- nand, was bij verstek veroordeeld geweest tot 7C0 fr. boete of 1 maand gevang en tot de kosten, zender voorwaarde, om op 12 September te Elverdinge met zijn auto bus het gespan aangereden te hebben, gevoerd door Lief oog he August, die ge kwetst werd, zich als burgerlijke partij aanstelde en 586 fr. schadevergoeding vroeg en bekwam. De betichte had verzet tegen dit vonnis beteekend. De rechtbank aanvaardt het verzet en na de partijen gehoord te hebben, veroordeelt den be tichte tot 350 fr. boete of 15 dagen ge vang en tot de kosten; voorwaardelijk ge durende 5 jaar. Aan de burgerlijke partij moet hij 500 fr. betalen en de kosten der aanstelling: Bccquet Fernand is burger lijk verantwoordelijk gesteld. Aanrijding. Da rechtbank heeft uit spraak gedaan ln de zaak ten laste van Dupont Charles, van Merkem, beticht op 31 December te Reninge met zijn auto den auto aangereden te hebben der elec- triciteitsmaatschappij, die zich voor ge- ledene schade als burgerlijke partij aan stelde en 5.316,70 fr. schadevergoeding vroeg. De rechtbank veroordeelt den be tichte voor de feiten A., B. en D„ welke zich mengelen, tot 700 fr. boete of 1 maand gevang; voorwaardelijk gedurende 5 jaar. Aan de burgerlijke partij moet be tichte 3.000 fr. schadevergoeding betalen en de kosten der aanstelling, alsook de gedingskosten. Misbruik van vertrouwen. Verlodt Frans, van Brussel, en Ouverlaux Kamiel, van Dübeek, staan terecht wegens aftrug- gelarij of misbruik van vertrouwen eener som van 1.000 fr. ten nadeele van Boels Marcel te Oostvleteren. Ook om zich als wisselagent te hebben doen doorgaan. De- clcedt Ar.dré, van Hoogstade, staat ook terecht voor de laatste betichting. Boels Marcel stelt zich als burgerlijke partij aan om terugbetaling te bekomen der som van 1.0C0 fr., door hem aan Verlodt over hand 'gd tot het bekomen van 2 premie- loten. De rechtbank, na de getuigen ge hoord te hebben, spreekt Ouverlaux en Decloedt vrij zonder kosten, van betich tingen tegen hen uitgebracht. Verlodt be komt vrijspraak wegens aftruggelarij, doch wegens misbruik van vertrouwen veroordeelt de rechtbank hem tot 709 fr. boete of 1 maand gevang; voorwaardelijk gedurende 5 jaar. Aan de burgerlijke par tij moet hij 1.000 fr. schadevergoeding betalen, alsook de kosten der aanstelling en de rechterlijke interesten vanaf 11 Fe bruari 1936. Hij wordt tot de gerechtskos ten veroordeeld. Studie van den Notaris J.-A. NAUDTS te KOMEN. OPENBARE VERKOOPING van Komen, Houthexnstraat, EEN BEST GELEGEN met 8 aren 85 centiaren erve, Ingenottreding met de geldtelling. EENIGE ZITDAG: OP DONDERDAG 13 MEI 1937 te 2 y2 uur des namiddags, ter gehoorzaal van het Vredegerecht, St Maartensplaats te Wervik. SSBSBBBBE9B3BBBBBBBBBBaBaaBB IEPER, van 3 tot 15 April 1937. Geboorten. Dhont Joannes, G. de stuersstr., 33 (van St Andries). Van Els- lande Joseph, Lange Torhoutstr., 25. Overlijdens. Valcke Henricus, 44 j., baanwerker aan den ijzerenweg, echtg. v. Vandenbroucke Emma, Rijselsteenweg, 60. Geuens Gerard, 78 j., wed. Bekaert Ma rie, L. Torhoutstr., 25 (van Plcegstesrt). Dewuf Irma, 60 j., landbouwster, echtg. v. Staelsns Gustaaf, Kemmelsteenweg, 9. Paket Emiel, 65 j., kostganger, Rijsel- straat, 133. Oosterlynck Helena, 76 j., onge., Meenensteenweg, 25. POPERINGE, van 9 tot 16 April 1937. Geboorten. Camerlynck Camille, z. v. Marcel en Verhaeghe Zoé, Switch Road. Gryspeerdt Marie-José, d. v. Sidon en Ameloot Maria, Woesten. Dezitter An- toine, z. v. Maurice en Lozie Martha, Pro- vensteenweg. Depvper Denise, d. v. Michel en Deraeve Maria, Oostvleteren. Florizoone Marie, d. v. Gaston en Baes Maria, Elverdinge. Maes Agnès, d. v. Maurice en Vandenbruwane Maria, Abee- lesteenweg. Brutsaert Yvonne, d. v. Omer en Looten Maria, Watousteemyeg. Vandelanotte Roland, z. v. Marcel en Verbiese Hélène, Abeelstatiestr. Sa- myn Georges, z. v. Oscar en Van Isacker Marie. Boeschepestraat. Dubois Abel, z. v. Camille en Depeser Maria, Leisele. Goudeseune Marcel, z. v. Victor en De- baene Augusta, Watousteenweg. Hof- lack Daniël, z. v. Robert en Verborgh Maria, Zonnebeke. De Calf Christiane, d. v. Albert en Destadsbader Denise, Be- veren-IJzer. Overlijdens. Depoers Rosalie, 74 j., wed. v. Vancayzeele Jules, Priesterstraat. De Backer Joanna, 30 j., echtg. v. Sil- vert Lucien, Rëningelststeenweg. Van- devoorde Bertine, 4 w., Gasthuisstraat. Leuridan Eveline, 70 j., wed. v. Denis Jules, Ieperstraat. Vanluchene Jcan- nine, 1 j., Kortrijk. Feys Agnps, 18 j., ongeh.. Nieuwe Militaire Kerkhofstraat. Ballin Renatus, 81 j., echtg. v. Ruyssen Rosalia, Zwijnlandstraat. Huwelijk. Zyde Odilon, voerman, en Deroo Martha, z. b., beiden v. Pop. Beloften. Ingelaere Maurice, schoen maker v. Pop., en Desmicht Judith, dienst meid v. Roesbrugge-Haringe. Keyn- gnaert Michel, metser v. Pop., en Joseph Alice, naaister v. Kemruel. Samyn Eugène, droger, en Baelen Maria, z. b., beiden van Wervik. PRIESTERLIJKE BENOEMING Z. Exc. Monseigneur de Bisschop van Brugge heeft benoemd tot Pastoor: Op het H. Hart te Izegem, E. H. Sobry, Pastoor te Zillebeke, in vervanging van E. H. Dewasch, die zijn ontslag neemt. Te Zillebeke, E. H. Viaene, Pastoor te Pervijze. Te Pervijze, E. H. Vander Ghote, On derpastoor ts Gullegem. Te Wildenburg (Wingene) E. H. Cal- lens, Pastoor te Schoore, in vervanging van E. H. Rommel, die zijn ontslag neemt. Te Schoore, E. H. Janssens, Pastoor van het stedelijk kerkhof te Brugge. Te Zand voorde-bi j-Oostende, E. H. Pil, Onderpastoor te Kortemark, in vervan ging van E. H. Dalle, die zijn ontslag neemt. VOETBALNIEUWSJES Zondag wordt te Brussel de ontmoeting BelgiëZwitserland gespeeld. De Belgische Ploeg fc als volgt samengesteld: Braet; Paverick en Joacim; Dalera. Stynea en Dew-inter; Buyle, Ceuleers. Voor hoof. Braine en St. Vanden Eynde. In Zwitserland bestaat er groote belangstelling voor dezen wedstrijd en er Is ze li een speciale trein BernBrussel in gericht. Spijts hun groote meerderheid lukte de Belgische Militaire Ploeg er niet in de Engelschen met meer rian 4a te kloppen. De Fransche scheidsrechter was bijlange op de noogte van zijn taak niet. Frankriik wint dus, dank zij het doelgemiddelte, den Keiltisch- beker. De Belgische B-ploeg boekte te Luxembunj een ooie 1 overwinning op het elftal van het Groot- Hertogdom. dat weinig indruk maakte. De wedstrijd werd onder piassenden regen op een zeer slecht veld gespeeld. De Luxemburgers eindigden den wedstrijd met tien man. ZwitserlandHongarije, door onze scheidsrech ter Langenus geleid, eindigde op een 5r overwinning der bezoekers. Zwitserland verdiende beter doch moest gansch de tweede helft raet tien man spelen. Daar de wedstrijd FrankrijkItalië uitgesteld werd. had Frankrijk beroep gedaan op de Engelsche beroepsclub Charlton, oin Italië te vervangen. Het werd een mooie wedstriid waar de meesterlijke tech niek der Engelschen uitblonk en hun deed zegevieren piet 5—J. F: »nkr -k B verloor met a2 van "Marokko, terwij! dv Frans-he liefhebbersploeg gelijk speelde (22) nvt Tch ko-Sfowakue. Toe'tonv^d i->ar wordt in Frankrijk het aantal de-lncre'•t* :n Afdeeling beroepsspel op 20 gebracht. P* IW<D Mdeeling wordt afgeschaft. De ei^dwer's»*-'id voor den titel van Eerste Af deeling werd door Olympic Charleroi op R. C. Tienen met 4— 1 gevvonneu. Door d» over"*inning van Duffel 00 Eendracht Aalst, danlt A. Oostende naar Bevordering. I.apauw. d.' bekende speler van Kortrijk Sport werd tot 4.e~>o fr. schadevergoeding veroordeeld we gens contraktbre'^c. Men weet dat hij zich verplicht had voor V. V. KortrUk (V. V. B.) op te treden. Tijdens d" wedstrijd GeluweAvelgem moest een speler van Avelgem met beenbreuk van het veld weggedragen worden. Vichte gaf forfait voor zijn wedstrijd tewn Lr Bizet. Er is trnstig sprake dat deze club, die het wegens de concurrentie van Unitas Vichte, erg te verduren heeft, toekomend jaar n»et meer zou ontre den. CORNER—KICK. UITSLAGEN VAN ZONDAG 11 APRIL 1937. Internationale Wedstrijd: Belgisch Leger Engelsch Leger 42 Luxemburg België B I5 II* Afdeeling Bevordering. S. K. Zwevegem R. S. Waregem 44 Waregem Sp. F. C. Izegem 41 S. V. Ingelmunster W. S. Lauwe 22 C. S. leper G. S. Middelkerke 0—0 S. K. Roeselare Stade Kortrijk 22 R. C. De Panne F. C. Roeselare 09 II* Afdeeling Provintiaal. A. V. Oudenburg S. V. Kortrijk 11 A. A. Moeskroen F. C. Poperinge 91 U. S. Dottenijs F. C. Wakken 3—1 Wevelgem Sp. R. C. Harelbeke 02 S. K. Heule F. C. Torhout 31 S. V. Rumbeke F. C. Tielt 81 Kuurne Sp. Deerlijk Sp. 42 III* Afdeeling Sp., Reeks B. St. Moeskroen St. Kortrijk 21 S. C. Meenen R. C. Harelbeke 15—0 C. S. leper S. K. Heule 14—0 Kortrijk Sp. A. A. Moeskroen 42 F. C. Poperinge Wevelgem Sp. uitg. S. V. Kortrijk Deerlijk Sp. 21 Afd. Scholieren, Reeks C: W. S. Lauwe Toek. Meenen 21 F. C. Poperinge Wervik Sp. 80 S. C. Meenen A A. A. Moeskroen 21 St. Moeskroen C. S. leper 51 S. K. Vlamertinge S. C. Meenen B 90 Afdeeling Knapen, Reeks D, R. C. Wervik S. K. Roeselare 20 C. S. leper Stade Moeskroen 14 C. S. IEPER TWEEDE AFDEELING. Na een wei nig belangrijke partij zijn de rcod-witten er toch Li geslaagd den helft van den in zet der partij thuis te houden, want liet heeft aan een zijden draadje gehangen of de twee punten gingen met de Zeekust bewoners heen. Inderdaad, na een rede lijken eersten speelhelft, gedurende de welke tegen wind moest opgetreden wor den, om vervolgens na de rust den baas gespeeld te hebben, zonder evenwel te kunnen den stand openen, kreeg Middel kerke in de laatste oogenblikken een straf schop te nemen. Alhoewel wat lichtzinnig toegekend, kon dit voorval de vrucht van geheel den wedstrijd doen verliezen, doch Marqonreau wist het schot te houden, zoo dat de Ieperlingen zich toch met een puntje moesten tevreden stellen. Gezien de uitslagen der andere gespeelde mat chen, mag rood-wit als gered beschouwd worden. Maar er dient meer gedaan. De twee overblijvende matchen zouden aan de Ieperlingen de gelegenheid moeten ver schaffen om ten minste nog een plaats ln de rangschikking op te schuiven. Een ge lijk spel tegen S. K. Roeselare zou reeds een stap tot dit doel daarsteilen. DERDE SPECIAAL verpletterde Heule met 140; zoodat alle commentaar over bodig is. Bij A. A. Moeskroen zal het even wel zoo gemakkelijk niet gaan, want als die klip omzeild wordt, dan staan de Spe- cialers nog een stapke nader van hun be oogd doel. De SCHOLIEREN, zooals voorzien, moesten met 51 van Stade Moeskroen onderdoen, maar zullen zich tegen S. K. Vlamertinge trachten te herpakken. Noch tans zou een gelijk spel beide partijen kunnen bevredigen. De KNAPEN hebben tegen Stade Moes kroen goed weerstand geboden en enkel met 4—1 verloren. Om het seizoen te slui ten zullen zij geheel zeker A. A. Moes kroen trachten onder den knie te krijgen. MATCHEN VOOR ZONDAG 18 APRIL 1937. II* Afdeeling Bevordering: 3 uur: C. S. leper S. K. Roeselare. F. C. Roeselare Stade Moeskroen. W. S. Lauwe Stade Kortrijk. II* Afd. Provintiaal: 3 uur: F. C. Tielt S. V. Kortrijk. F. C. Poperinge Deerlijk. Sp. Wevelgem Sp. Kuurne Sp. S. K. Heule F. C. Wakken. III® Afdeeling, Reeks A: 3 uur: l*n. F.melgem S. K. Wcnduine. V. V. Koksijde Ardooie Sp. S. K. Torhout S. V. Veume. III* Afdeeling, Reeks B: 3 uur: S. K. Beselare S. K. Vlamertinge, Rekkem Sp. Toek. Meenen. U. S. Rollegem S. C. Moorsele. Dosko Vichte S. K. Geluwe. B. S. Avelgem Aalbeke Sp. F. C. Komen Verbr. Wevelgenh S. C. Le Biset Wervik Sp. IV* Afdeeling Sp., Recks B; min. 25 sec.; 13. Bonduel; 14. Duqueoor 15. Cogan Pierre, in 7 u. 0C6 min. 2* Rit. 1. Lucien Vlaeminck, in 8 i 45 min.; 2. Edgard De Caluwé, in 6 u. fl min. 24 sec.; 3. Ducazeau; 4. BraeckereWt; 5. Bégion; 6. Wierinck; 7. Buttafoccbi; l' Rinaldi; 9. Begetti; 10. Disseaux; 11. MiU' ger; 12. Demetrio, ln 6 u. 48 min. 16 sec.; 13. Lemarié, in 6 u. 49 min. 30 sec.; li Pierre Cogan; 15. Jezo, in 6-52-40. De algemeene rangschikking: 1. Robert Wierinck (Belg) 13 42 34 2. Adolf Braeckeveldt (Belg) 13 42 24 3. Buttafocchl (Pr.) 13 42 24 4. Rinaldi (Fr.) 13 43 «t 5. Lucien Vlaeminck (Belg) 13 44 41 6. Lemarié (Fr.) 13 46 2) 7. Albert Disseaux (Belg) 13 46 45 8. Frans Bonduel (Belg) 13 47 49 9. Bégion (Fr.) 13 47 49 10. De Caluwé Edgard (Belg) 13 57 24 LUIK—BASTENAKEN—Lt'IK 104 Vertrekkers 1. Eloi Meulenbergh, 211 Km. In 5 u. 51 min. 30 sec.; 2. Deloor Gustaaf, op lengte; 3. I'eirnaert; 4. Pt- droli; 5. Walschot: 6. Beeckman; 7. Van Roye; 8. Cocquereaux; 9. Perickel: 10. So- mers; 11. Garnier; 12. Defoort, allen z. t. DE OMLOOP VAN RIJSEL 1. Lavigne René, (Fr.) 75 km. in 1 U. 57 min.; 2. Muyllaert A. (Belg); 3. Vercaigns (Belg); 4. Dejonckheere (Belg); 5. Mai- quelyn; 6. Georges André; 7. M. Mallet; 8. Kinck; 9. Lemay; 10. Gillen. DE JUNIORS TE LAUWE 1. Roseeel Marcel, de 110 km. in 2 u. 57 min.; 2. Linger J., op 10 sec.; 3. Deman Jan; 4. Georges Jozef; 5. Sercu, op 1 min.; 6. Baeckelandt Rob.; 7. Dujardin R.. op 1 min. 15; 8. Baeckelandt R.; 9. Vivordt P.; 10. Depessenver; 11. Lambrecht, op 2 min. 10: 12. Staelens; 13. Verbrugghe, op 2 min. 30; 14. Frecourt, op 2 min. 40; 15, Pattyn; 18. De Cryse, op 3 min. 15. TE WERVIK. - 25 Vertrekkers: 1. La- grou, 60 km. in 1 u. 45 min.; 2. Derliomae. cker; 3. Verpuidt; 4. Cnockaert; 5. Lamo- te; 6. Galloo; 7 Vanderstselen; 8. Ver- vaecke; 9. Degroten; 10. Masscheleir.; li. Venant; 12. Corque. TE WULPEN. 27 Vertrekkers: 1. De- quidt; 2. Carlier; 3. Vancutryve; 4. Debal; 5. Leyre; 6. Deneef; 7. Cuylle; 8. Seys; 9, Defraye; 10. Vanwachtendonck; 11. Ver- cruysse. TE MIDDELKERKE. 24 Vertrekkers: 1. Mylle, Aartrijke, 40 km. in 1 u. 17 min.; 2. Vanloo; 3. Decloedt; 4. Tommsleyn; 5, Vermote; 6. Calcoen; 7. Pierloot; 8. De- schacht; 9. Min; 10. Crcmbez. TE OOSTVLETEREN. 1. Delcz Gas ton, 50 km. in 1 u. 25 min.; 2. Wcstyn; 3, Merlevede; Debaenst; 5. Crailinckx; 6, Decroix; 7. Artoi"; 8. Eottez; 9. Van Hul- lebusch; 10. Derycke. TE IEPER. 25 Vertrekkers: 1. Geor- ges D'Alleine, 65 1 -i. in 2 u. 12 min.; 2, Vitse; 3. D'Ferdt; 4. Kncckaert; 5. Dezeu re; 6. Deman; 7. Degraeve; 8. Davi.'' 9, Pannecoucke; 10. Leerenhcut. Komen S. K. Geluwe 1-1 DE RONDE VAN FRANKRIJK '37 Naar thans reeds wordt gemeld zal de aanstaande Ronde van Frankrijk betwist worden van den 30 Juni tot den 25 Juli. Er zijn 21 ritten, waarvan 8 ritten in ge deelten zullen verreden worden. Het staat thans ook bijna zoo zeker als vast dat geen Italianen zullen deelnemen aan de Ronde van 1937. UIT IZENBERGE Vóór een paar weken schreven we: Goede zorgen en oplettendheid zullen Lucien Vlaemynck wel al gauw terug in torme brengen om met nieuwen moed de talrijke koersen van bet seizoen sukscsvol mee te doen We mochten wel suksesvol zetten, want dat heeft dien kranigen klepper in den Omloop van Morbihan degelijk bevestigd. In den eersten rit nam hi| de zevende plaats in op s min. or sec. van den leider; en in den tweeden rit overtrof hij alle \erwachtingen door gansch alleen toe te komen met 2 min. 24 sec. voorsprong op een groep van 10 renners. Waarlijk prachtig! In de algemeene rangschikking b Lucien Vlaemynck vijfde op enkel 2 min. x6 sec. van den leider W'ierinckx. We wenschen hem. alsmede zijn gelukkige ouders, van harte proficiat. Mocht Lucien wat gespaard blij ven van tegenslag, dan zal hij heel zeker dit seizoen zijn naam meermaals 1 verschrijven op de bladen der eerelijsten. Naar het schijnt zou de broeder van Lucien, Jozef Vlaemynck, samen met Daniel Tyteca, den eersten prijs gespeeld hebben op den biljart, te Vinkem. Dat treft nu eens juist op denzelfden dag. UITSLAGEN VAN KOERSEN DE OMLOOP VAN MORBIHAN 1* Rit. 1, Rob. Wierinck, in 6 u. 54 min.; 2. Lemarié; 3. Buttafocchl; 4. Brae ckeveldt Adolf; 5. Rinaldi; 6. Tanneveau; 7. Lucien Vlaeminck, in 6 u. 59 min. «PI sec.; 8. Alb. Disseaux; 9. Cloarec; 10 Jezo; 11. Benoit Faure; 12, Bégion, in 7 u. 01 AANGEKONDIGDE KOERSEN ZONDAG 18 APRIL 1937: MEESENvoor beginnelingen; 60 Km.; 600 fr. en premiën; vertrek bij Sieuw Karei, Steenstraat, cm 3 uur. POELKAPELLE (Standbeeld): voor. alle beginnelingen boven de 18 jaar, oud- ju niors uitgesloten; 50 km.; 550 fr. prij zen en premiën; inschrijving vanaf 2 u. In het Gouden Hoofd bij Develter C, DEERLIJK: voor alle beginnelingen onder de 20 jaar; 500 fr.; 40 km.; inschrijving ter herberg «In de Toekomst». WESTNIEUWKERKE: voor alle begin nelingen; 50 km.; 500 fr. en premiën; begin om 3 uur; inschrijving A la tête d'Argentbij Wed. Deschildre. Na de koers geze lig samenzijn in voornoemde herberg. WOESTEN (Steenstraat): voor alle be ginnelingen; 300 fr. prijzen en premiën; 40 km.; inschrijving «In de Fonteine.; begin om 4 uur. ZONDAG 25 APRIL 1937: RENINGE: 2° Proef van het Kriteriua der Hoppestreek; voor beginnelingen: 609 fr. prijzen en premiën; 60 km.; in schrijving in De Pollepelbij Cam, Pauwels; begin om 3 uur. DEERLIJK: voor alle Juniors B. W. B.; 4* proef Kriterium Belga-Sportwereld; 4150 fr. prijzen; 351 fr. premiën; 500 fr. aan de drie best geklasseerde clubs met 4 renners; 128 km. ZONDAG 9 MEI 1937; POELKAPELLE: Vierde Omloop van het Beekhuisvoor alle beginnelingen bo ven de 18 jaar, oud-juniors uitgesloten; 45 km.; 450 fr. en premiën; inschrijving vanaf 3 u. bij Segier H. (in 't Kasteel). OP ZONDAG 9 ME", te 1 uur r.am. 8» OMLOOP VAN *T VRIJBOSCH VOOR BEROEPSRENNERS te JONKERSHOVE (WOUMEN). Afstand 110 Km. 8.009 Fr. Prijzen. Ingericht door eenige sportliefhebbers met welwil lende medewerking van het Gemeentebestuur en de Firma Van der Eist. Verleden jaar mocht ons klein dorp fier gaan CP het sukses van den omloop voor onafhankelijk-n. Maar dit jaar wordt de kroon op het werk gezet. Een kampen voor beroepsrenners a. u. b. Bravo aan de koene inrichters, dat is durven hé! Onze onvermoei bare werkers zijn druk bezig met inzamelingen. Als verleden jaar is een splinternieuwe fiets te winnen in een tombola. Sportliefhebbers van Jonkershove en omliggende, hebt ge a) uw lot? Houdt den q Mei vrij! INLICHTINGEN. Voor het inschrijven en af halen der rugnummers be eve men zich bij den Heer Vandevenne Arthur. Woumenstraat, Jonkershove, Aankomst op de plaats. (aiflssaaeaaasasïSRzrDrszaaaifl In het Staatsblad van Donderdag ver schenen talrijke benoemingen in de Na* tionale Orden. H. Van Zeeland, Eerste Minister, werd het Groot Kruis der Kroonorde toege kend; H. Bovesse, Oud-Minister, werd be noemd tot den graad van Groot Kruis in de Orde van Leopold II; Hoogsteerwaarde Pater Bonaventure. de Groot Abt van St Sixtus Abdij van West- vleteren, werd benoemd tot Ridder in de Leopoldsorde Z. E. H. Kanunnik Cardyn, Algemeen Proost van de Kristene Arbeidersjeugd, werd eveneens benoemd tot Ridder in de Leopoldsorde. Werd benoemd tot Ridder in de Kroon orde: H. R. Omnreslagh, lid der C. O 0. te leper. Werden benoemd tot Ridder in de Orde van Leopold II: H. René Schmidt, lid der C. O. O. te leper; H. Vermeulen Hector, bierbrouwer te leper. Werden vereerd met de Gouden Palmen der Kroonorde: H. Vergracht Felix, hout handelaar te leper; H. Fryns K., toonecl- leider der Kon. Mij «Rhetorika» te Niet:** poort; H. Vogels O., voorzitter der Too- neelgilde «Hooger Op» te Kortemark. Werden vereerd met de Gouden Medail le der Orde van Leopold II: H. C. Chris- tiaan, bestuurder der Liberale Harmonie te leper; H. Vander Marliere L., spelend lid der Muziekmaatschappij der Oud* Pompiers te leper. Werden vereerd met de Zilveren Medaii* lie der Orde van Leopold II: H. Danser* coer, lid der Kon. Philharmonie te Nieuw- poort H. Devry P., id.; H. Jolyt C., lid der Liberale Harmonie te leper. Werden vereerd met de Zilveren Palrr.cn der Kroonorde: Dame Angélique De Co* nlnck, in het klooster Moeder Marie-Do minique, afkomstig van Elverdinge, vtf de Congregatie der Kanunnikesser. vaa den H. Augustinus op de Philipptjnen) Dame Hyromlna Defoort, in het Klooster Dame Marie-Dominique, geboortig va a leper, van de Congregatie der Kantin* nikessen van den H. Augustinus op <J» Phllippijnen.

De Halle (1925-1940) | 1937 | | pagina 4