KIEST... Super FNR177 Wanneer, is een vrouw gelukkig? RECHTBANK VAN IEPER Be Duinen van De Panne worden vcrkochJ WERELDGEBEURTENISSEN Sportkroniek WIELRÏJDEN 1937 KRITERIUM DER H0PFESTREEK Door de afgeschermde VOETBALKRONIEK OORLOGSHERINNERINGEN DE GROOTSTE KEUS Geheime stokerij. In de zaak ten las te van Clinckemaullie Gustaaf en Decor te Albert beide tan Wervik, beticht van al daar eene geheime stokerij te hebben in gericht, heeft de rechtbank, gevolg gevend aan de vraag van het vervolgend beheer de twee betichten ieder tot 1 jaar gevang veroordeeld en tot de kosten. Veroordeelt ze beiden soLdairlijk tot het betalen van eene boete van 70.0CO fr. of eene vervan gende gevangenisstraf van 1 maand en tot het betalen van het geslonken recht zijnde 9 fr. 70. Het aangeslagen materiaal tot stoken dienend wordt verbeurd verklaard. Overspel. Boury Odile van leper is beticht zich op 11 Februari plichtig ge maakt te hebben aan overspel. Tilbrouck Frans, ook van leper, wordt van mede plichtigheid beschuldigd. De rechtbank veroordeelt de twee betichten, bij verstek ieder tot 210 fr. boete of 10 dagen gevanj en tot de kosten, zonder voorwaarde. Ongelukkig huishouden. Goussey Henri-Jules van Ploegstesrt is beticht op 14 Februari een bijzit onder het echtelijk dak te hebben onderhouden. De vrouw- van Goussey, de genaamde Jeanne Devet ter. stelt rich als burgerlijke -artlj aan, de kosten harer aanstelling rchadever gceding vragend. De rechtbank veroor deelt den betichte bij verstek tot 210 fr. boete of 10 dagen gevang en tot de kosten Aan de burgerlijke partij moet hij de kosten der aanstelling betalen, zonder voorwaarde. Diefstal van oud ijzer. Decaestecker Albert van Watou, en Van Acker Cyriel van Popering?. worden beticht van in den nacht van 27-28 Februari te Wijtschate ongeveer 700 kgr. oud ijzer, ter waarde van 196 fr. gestolen te hebben ten nadeele van Henrl Milleville. De rechtbank ver oordeelt Decaesteoker, bij verstek, tot een maand gevang en 350 fr. boete of 15 dagen gevang en tot de helft der kosten, zonder voorwaarde. Van Acker wordt tot 1 maand gevang en 360 fr. boete of 5 dagen ge vang veroordeeld, voorwaardelijk gedu rende 5 Jaar. Hij moet de helft der kosten betalen. Brutale echtgenoot. Catry Henrl van Geluwe is beticht op 18 Maart slagen toe gebracht te hebben aan zijne vrouw Dries- sens Germaine. Hjj is ook beticht van dronkenschap bij hervalling. De recht bank veroordeelt den. betichte bij verstek voor het feit A tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang; voor het feit B tot 105 fr. boete of 3 dagen gevang en tot de kosten, zon der voorwaarde. Overtreding. Lepoutre Robert, van Waasten, autovoerder, en Martha Bonte, wielrijdster, worden beticht van overtre ding op het verkeersreglement te Wijt schate op 21 September 1936, rond 19.30 uur, ten gevolge van dewelke letsel toe gebracht werd aan de motorijdsr Hector Capoen, van Neerwaasten. Geen der op geroepen getuigen kon met zekerheid zeg gen wat er gebeurd was, doch uit hunne verklaringen kan men opmaken dat er aanrijding zou kunnen geweest zijn tus- schen de wielrijdster Bonte Martha en de motorijder Capoen; noch het rijwiel noch de moto waren verlicht. Capoen kwam juist vóór den auto terecht, werd gekwetst en stelt zich als burgerlijke par tij aan, evenals de wielrijdster. Na de ge tuigen gehoord te hebben, verschuift de rechtbank de zaak voor pleidooien en uit spraak op 3 Juni. Bij uitvoering van een vonnis. Deco- ker Elie, van Poperinge, is beticht zich aldaar op 31 Maart plichtig gemaakt' te hebben van gewelddaden jegens de deur waarder Joseph Hannetoouw, gelast met de uitvoering van een vonnis door de rechtbank uitgesproken betrekkelijk het wegnemen eener haag. De betichte had met eene spade een slag toegebracht, die op de hand van de deurwaarder terecht kwam. Later had hij bedreiging uitge bracht jegens de Rijkswacht. De recht bank veroordeelt den betichte, bij verstek, voor de feiten A. en C., welke zich menge len. tot twee maanden gevang en 350 fr. boete of 15 dagen gevang, en tot de kos ten; voor de feiten B. en D. wordt hij tot 15 dagen gevang en 182 fr. boete of 8 da gen gevang veroordeeld, en tot de kosten; zonder voorwaarde. Aanrijding. De rechtbank heeft uit spraak gedaan ln de zaak ten laste van Dejardin Jacques van Belle, die op 7 Fe bruari bij het Hotel Regina met zijnen auto den auto aanreed van Goethals An- dré van Oostnieuwkerke. Dezes auto was beschadigd en Goethals stelt zich als bur gerlijke partij aan, 1108 fr. 10 schadever goeding vragende. De rechtbank veroor deelt de betichte voor de feiten A, B en C welke zich mengelen tot 210 fr. boete of 10 dagen gevang en tot de kosten voor waardelijk gedurende 5 jaar, uitgenomen voor de kosten. »»an de bur gelijke partij tnoet hij 1108 fr. 10 betalen en de kosten harer aanstelling. Autobotsing. Bauvart André van Hes den is beticht van aanrijding te Renlnge op 22 Oogst :"36 met den autobus gevoerd door Claeys Camiel die insgelijks in be tichting gesteld wordt. Mad. Bauvart en hare dochter werden gekwetst. Bauvart stelde zich als burgerlijke partij aan, 8804 fr. 85 schadevergoeding vragend. Claeys Camiel wordt vrijgesproken. De rechtbank veroordeelt Bauvart voor de feiten A en B welke zich mengelen, tot 350 fr. boete of 15 dagen gevang,, voor waardelijk gedurende 5 jaar. Voor wat de eisch der burgerlijke partij betreft, ver klaart de rechtbank zich onbevoegd en veroordeelt deze tot de kosten harer aan stelling. Bauvart wordt ook tot de gedings- kosten veroordeeld Verkoop van verboden wapens. De- clercq Jerome, van Dranouter, had op 17 Februari te Poperinge een revolver en eenige patronen verkocht aan Ghesquière Michel van Dranouter. Deze laatste be komt vrijspraak voor het feit hetwelk hij in betichting gesteld was. De rechtbank veroordeelt Declercq voor de feiten A. en B„ welke zich mengelen, tot 140 fr. boete of 3 dagen gevang; als drager van verbo den wapen tot 140 fr. boete of 3 dagen ge vang; om het wapen niet aangegeven te hebben tot 140 fr. boete of 3 dagen ge vang. en tot de kosten; zonder voorwaar de. Het aangeslagen wapen en de patro nen worden verbeurd verklaard. Zonder licht. Lagache Aimé, van Westnieuwkerk", in dienst van Jules Ol- livier, die als burgerlijk verantwoordelijk opgeroepen wordt, bevond zich op 20 Ok tober 1936 rond 18 uur op de baan met een gespan van 2 paarden, dat niet ver licht was. De motarijder Vanlerberghe Omer die aangereden kwam, botste op den wagen en had een voet gebroken. Hij was slechts op 18 Februari hersteld. Van lerberghe stelt zich als burgerlijke partij aan. 7.889 fr. schadevergoeding vragend. De rechtbank spreekt Lagache vrij voor de feiten onder A. en B. en veroordeelt hem wegens niet verlichten van den wa gen tot 140 fr. boete of 3 dagen gevang en tot de kosten; voorwaardelijk gedu rende 1 jaar, uitgenomen voor wat de kos ten betreft. En gezien er geen verband bestaat tusschen de overtreding door La gache begaatn en het ongeval aan Van lerberghe overgekomen, wijst den eisch dêr burgerlijke partij af en veroordeelt haar tot de kosten der aanstelling. Nachtrumoer, dronkenschap. Mille ville Arthur, Velghe Albert en Dewilde Henri, alien van leper, staan terecht we gers nachtrumoer op 15 Februari 11.; Mil leville en Velg he daarbij nog wegens dron kenschap en Millerilie ook wegens smaad aan den politieagent Florent Titeca. Van- derubergihe Victorine. de herbergierster, wordt vervolgd van drank besteld te heb ben aan reeds bedronken personen. We gens nachtrumoer worden de drie betich ten ieder tot 70 fr. boete of 2 dagen ge vang veroordeeld; wegens dronkenschap worden Milleville en Velghe ieder tot 106 fr. boete of 3 dagen gevang veroor- d?eid; wegens smaad, niet rechtstreeks tot dan politieagent, wordt Milleville tot 210 fr. boete of 1*5 dagen gevang veroor- déeki; wegens bestellen van drank aan bedronken ptrsonen, wordt Vandenberghe Victorine, die zich in staat van hervalling bevindt, veroordeeld tot 140 fr. boete of 3 dagen gevang. Voorwaardelijk geduren de 1 jaar. alléén voor Velghe Albert en Dewilde Henri. De vier betichten worden elk tot 1 4 der gedingkosten veroordeeld INHULDIGING VAN E. H. PASTOOR VIAENE T*r 71' ennze De nieuwe Herder wordt verwelkomd door Baron Pierre de Vinck, Burgemeester van Zillebcke. Zondag 11.. hoogdag van Sinxen, werd E. H. Viaene ingehuldigd als pastoor der parochie. Daags voordien reeds, nletegenstaande het doorslechte weder, zette men zich in de verschillige wijken aan 't werk om praalwagen of triomfpoort op te slaan, 's Zondags morgens, in de vrcegte reeds werden de dorpplaats en de straten waar de stoet zou voorbijtrekken in feesttooi gestoken, terwijl men met angstig oog naar den nog steeds overtrokken hemel tuurde, doch St Medard, 's Pastoors pa troon, hielp de hemelsluizen gesloten hou den. Om 3 uur werd E. H. Viaene, op de grens der gemeente verwelkomd door Heer Baron Pierre de Vinck, Burgemeester, om ringd door de leden der openbare bestu ren. Daar ook werd hem den symbolischen staf overhandigd door de jonge heeren Frans Bouciqué en Jean De Tandt. Voor afgegaan door een prachtigen stoet, tus schen een opeengepakte menigte, waar onder een goed honderdtal Pervijzenaren, werd E. H. Pastoor dorpwaaxts geleid. Na den stoet in oogenschouw genomen te hebben, kwam den nieuwen Herder aan de kerk, waar de sleutels overhandigd werden door Juffrouwtje Simonne Mal fait. Vóór een bomvolle kerk werd E. H. Viaene plechtig aangesteld als Pastoor der parochie waarna een lof van dankzegging, De geheele plechtigheid werd gesloten met een lunch in de meisjesschool. Tot laat in den avond bleef de feest stemming in 't dorp; iedereen was ver heugd cm den voorbijen dag en om den zoo goed gelukten stoet, waaruit moeilijk het beste te bepalen valt, hoewel menig een zijn voorkeur uitte: voor «Het Mo lentje (van de Wed. Bailleul)voor het lieflijke melkboerinnetje met haar opge smukt karretje; voor den auto van het Zwart Leen (H. Frimont)of voor de Schuttersgilden, enz.; terwijl de zingende kabouters der jongensschoolden mees ten bijval oogstten. Toekomende week geven wij de bezon- derste opschriften. »gSSXagSa£&SBEESSa3EZBlSB31l2!g£S3BZ12tl5Z.3S2aa2.<«aa25gr'Ha Smaad aan de politie. Vandaele Char les, te Meesen in een huiswagen verblij vend. is 'beticht zióh op 27 Januari, rond 11 uur, te Wijtschate plichtig gemaakt te hebber, aan smaad jegens den veldwach- Thierssen Kamiel, die proces-verba al opmaakte omdat hij per rijwiel op de rij- baa nreed. De rechtbank veroordeelt den betichte bij verstek wegens smaad tot 8 dagen gevang en 182 fr. boete of 8 da gen gevang; voor het feit B. tot 70 fr. boete of 2 dagen gevang en tot de kosten; zonder voorwaarde. Zonder plaat. Vanderhaege Jczef, van Moeskroen, werd op 13 Maart te Hol- lebeke bevonden, zioh bedienend van een rijwiel dat niet van de vereischte plaat voorzien was. Toen de veldwachter Claer- hout Georges hierover proces-verbaal op maakte, werd hij gesmaad. De rechtbank veroordeelt den betichte bij verstek vcor het feit A. tot 8 dagen gevang en 182 fr. boete of 8 dagen gevang; voor het feit B. tot 35 fr. -boete of 1 dag gevang, en tot de kosten; zonder voorwaarde. Weerstand. Lapeire Maurits, van Rumbske, staan terecht beticht van zich op 22 Februari, rond 22.40 uur, te leper plichtig te hebben gemaakt aan weer stand en slagen jegens de politieagent Delanghe Omer. Daar het feit van slagen niet genoegzaam bewezen is, bekomt de betichte hierover vrijspraak. Voor het feit A. veroordeelt de rechtbank hem tot 8 da gen gevang en 350 fr. boete of 15 dagen gevang en tot de kosten; zonder voor waarde. Dieftc van oud Ijzer. Vanmaele Pius, van leper, die aan zijn proefstuk niet is want hij verschijnt voor de rechtbank als gevangene, is nu beticht zich in den nacht van 26-27 Februari te Wijtschate plichtig gemaakt te hebben aan diefstal van ongeveer 450 kgr. oud ijzer ten na deele van de genaamde Milleville Henri. Dit ijzer had eene waarde van omstreeks 126 fr. Nadat de getuigen gehoord waren, beweerde de betichte dat hij zich dien nacht niet te Wijtschate kon bevinden, daar hij zich dien nacht niet te Wijt schate kon bevinden, daar hij zich opge houden had in de herberg Van Aoker Marguerite, echtgenoote Dehollar.der. Ten einde in volle kennis van zaken te kunnen oordeelen, verschuift de rechtbank de zaak op 8 dagen, ten einde gezegde her bergierster als getuige te doen dagvaar den en hooren. Niet aangegeven wapen. Bij Plan- ckaert Alfons, te Pascchendale, werd op 10 December 1936 door de wachtmeester Schoékaert Oscar een revolver aangetrof fen, welke niet was aangegeven geweest. De rechtbank veroordeelt den betichte bij verstek tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang en tot de kosten. Het aangeslagen wapen wordt verbeurd verklaard. Zonder licht. Bonte Cyriel, van leper, was beticht op 8 December, rond 17 uur, zijnen auto zonder licht op de baan gela ten te hebben te Wervik bij de herberg «De Nachtegaal». Abel Maerten, van Be- selare botste op den auto van Bonte en kwam in de gracht terecht. Voor de po litierechtbank van Wervik gedaagd, stelde Maerten zich als burgerlijke partij aan. 843,90 fr. schadevergoeding vragende. Beide betichten werden vrijgesproken en de burgerlijke partij afgewezen en tot de kosten harer aanstelling veroordeeld. De burgerlijke partij ging in beroep. Na ken nis van de stukken genomen te hebben en beide partjen gehoord, bekrachtigt de rechtbank eenvoudig het eerste vonnis en veroordeelt de burgerlijke partij tot de kosten. Zonder het voorgeschreven licht. Touquet Maurits, van Kemmel, bevond zich op 4 April te Zilebeke met een rij wiel dat van geen der voorgeschreven lichten voorzien was. Toen de veldwach ter Marcel Sercu hem wilde doen stil houden, vluchtte de betichte weg. De veldwachter zette hem achterna en op een gegeven oogenblik rolden beiden ten gronde. De rechtbank spreekt den be tichte vrij voor de feiten A. en C.; voor het feit B. veroordeelt de rechtbank hem tot 2 maal 35 fr. boete of 2 maal 1 dag gevang en tot de kosten; voorwaardelijk gedurende 1 jaar, uitgenomen voor wat de kosten betreft. Wet op den arbeid. Monkerhey Cy riel, maalder te Brielen, werd op 18 Maart door den Opziener Desplenter in overtre ding bevonden van de wet op den arbeids duur. Twee werklieden waren meer dan B uren aan den arbeid. De betichte be vindt zich in staat van hervalling. De rechtbank veroordeelt den betichte vcor de feiten A. en B. welke zich mengelen, tot 2 maal 182 fr. boete- of 2 maal 8 dagen gevang en tot de kosten; voorwaardelijk gedurende 5 jaar, uitgenomen voor wat de kosten betreft. Vrijspraak. Gruwez Daniël, van Krombeke, is beticht zich op 27 Februari 11. te leper plichtig gemaakt te hebben aan diefstal van ongeveer 75 liters naphte, ten nadeele van de Garage Jos. Van Damme uit de Grachtstraat. Ter zitting ondervraagd, verklaart de getuige Van Damme dat hij een auto had zien weg vluchten, dat hij gepoogd had het num mer ervan op te nemen, doch dat hij eer lijk moest bekennen niet zeker te zijn dat het opgenomen nummer juist ls. Andere getuigen kwamen verklaren dat den be tichte voorraad naphte opgedaan hal te Meenen. Daar het feit niet genoegzaam toewezen is, wordt dc betichte vrijgespro ken zonder kosten. Slagen. Clabau Joseph, van Pope ringe, is beticht van op 24 Maart* ln de Kcmstraat aldaar slagen toegebracht te hebben aan zijn oom Valère Clabau, die vroeger voogd was van hem. Valère Clabau onderging 3 dagen werkonbekwaamheid. De rechtbank veroordeelt den betichte bij toepassing van artikel 398, tot 350 fr. boete of 15 dagen gevang en tot de kosten; voorwaardelijk gedurende 5 jaar, uitge nomen voor wat de kosten betreft. Diefstal. Vanmaele Pius, van leper, die aan zijn proefstuk niet is, was beticht zich in den nacht van 26-27 Februari te Wijtschate plichtig te hebben gemaakt aan diefstal van ongeveer 450 kgr. ijzer ter waarde van 126 fr., ten nadeele van Milleville Henri Vanmaele had beweerd zich op hst uur van den diefstal, in de herberg te hebben bevonden van Van- acker Margriet te leper; deze heeft ver klaard Vanmaele niet ts hebben gezien. De rechtbank veroordeelt den betichte tot 2 maanden gevang en 350 fr. boete of 15 dagen gevang en tot de kosten; zender voorwaarde. Verzet tegen vonnis. Soenen Remi, van Westroozabeke, werd op 22 April 'bij verstek veroordeeld tot 1 maand gevang en 350 fr. boete of 15 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde, om twee schapen verkocht te hebben die door den deurwaarder waren aangeslagen geweest. Soenen heeft verzet tegen dit vonnis 'ce- teekend en dit verzet werd door de recht bank aanvaard. Na opnieuw de getuigen cn daarna de verdediging gehoord te heb ben, die er op wees dat voor eene schuld van 464 fr. het vervolgend beheer 1.100 fr. kosten in rekening bracht, veroordeelt de rechtbank den betichte tot 1 maand ge vang en 350 fr. boete of 15 dagen gevang, doch voorwaardelijk gedurende 5 jaar, en tot de kosten. Slagen en beleedigingen. Endron Ju- llen, van Meenen, is beticht zich op 18 Februari te Waasten plichtig gemaakt te hebben aan slagen jegens Demulier Albert, van Neerwaasten. Demulisr staat terecht wegens bsleedigingen jegens Endron. De rechtbank veroordeelt Endron tot 182 fr. boete of 8 dagen gsvang, zonder voor waarde, en tot de helft der kostèn. Du- melier wordt tot 70 fr. boete of 2 dagen gevang veroordeeld, voorwaardelijk gedu rende 1 jaar; hij wordt ook tot de helft der kosten veroordeeld. Autobotsing. Pypops Achiel, van. Sij- sele, in dienst van D'Hondt Christiaan, van Moerkerke, was te" Wervik in botsing gekomen met den auto gevoerd door Mau rits Huyghe, in dienst van Coel Georges, van Meenen. Pypops kwam achterwaarts uit een dreef gereden en botste tegen het achterste gedeelte van den auto door Huyghe gevoerd. Door de politierechtbank van Wervik werden Pypops en Huyghe elk tot 70 fr. boete of 2 dagen gevang veroordeeld. Ceel die zich als burgerlijke partij had aangesteld, zag zijn eisch af gewezen en word tot de kosten verwezen. Coel ging in beroep als burgerlijke partij, 1.416,50 fr. schadevergoeding vragend. De rechtbank, na de partijen gehoord te heb ben, bevestigt het eerste vonnis op straf- gebied; op burgerlijk gebied stelt de twee voerders elk voor de helft verantwoorde lijk voor het ongeval en veroordeelt bij gevolg D'Hondt als burgerlijk verantwoor delijk tot het betalen van 708,25 fr., en de kosten der aanstelling, ter uitsluiting der kosten van rechtsteeksche dagvaardiging, 't zij 93 fr„ die ten laste van Coel blijven. IBBSS ENGELAND LORD SNOWDEN OVERLEDEN De H. Philip Snowden, oud-kanselier van de Schatkist ln Engeland, is overle den, in den ouderdom van 72 jaar op zijn goed van Tilford in het graafschap Sussex ten gevolge van hartverlamming. Lord Sncwden hoorde tot de partij dér Travaillisten, en aan de Engelsche arbei ders heeft hij onschatbare diensten be wezen. FRANKRIJK STAKING TE RIJSEL Te Rijsel zijn de 450 arbeiders van den vuilnisdienst in staking gegaan en blijven doof aan alle verzoeken en aanmaningen. Zoo hoopte te Rijsel de vuilis van meer dan acht dagen zich op in straten en hui zen, wat een groot gevaar oplev.rt voor de openbare gezondheid. De burgemeester der stad heeft beroep gedaan op de bevoegde overheid om aan dien toestand te verhelpen. ITALIË TIEN DUIZEND VLIEGERS In den Italiaanschen Senaat heeft de Minister van Luchtvaart verklaard dat de vliegtuigen van vroeger nog slechts als les- toestellen worden gebruikt, dat Italië thans beschikt over meer dan 10.000 vlie gers en dat ook de zeevloot zal worden versterkt. Italië heeft ook nieuwe onderzeebooten op stapel laten zetten wat het de sterkste onderzeebootvloot ter wereld zal bezorgen. DUITSCHLAND ALLE HOOGE AMBTENAARS MOETEN AAN DEN HANDENARBEID Minister Goebbels heeft het besluit ge troffen dat voortaan alle hooge ambte naars gedurende twee maanden als ar beiders zullen moeten werkzaam zijn en dat zij binst dien tijd enkel zullen kunnen genieten van wat een werkman die het werk dat zij moeten uitoefenen uitvoert, verdient. Zij zullen dus dokwerker, land arbeiders, of dergelijke, moeten spelen. Hun houding binst dit werk zal voor hun bevordering in aanmerking genomen wor den. Op 5 Mei moest het eerste kontingent aan den arbeid gaan. Wat zal men in Duitschland nog zoo al uitvinden? CHINA HONGERSNOOD Nijpende hongersnood heerscht in gansche gewesten van China, bijzonderlijk in de provincie Tsjetsjoean. Vijftig mil- lioen mcnschen worden er door bedreigd. Totnogtoe stierven 10.000 mcnschen van den honger. Om niet van honger te sterven gaan de menschen een soort witte modder, een soort klei, uitgraven om op te eten. Deze aarde heeft een goeden smaak maar die ervan eet sterft ervan. Dit kan het eten ervan toch niet beletten. Ook boom schors wordt door de hongerlijders ge geten. Gewapende benden trachten daar bij nog overal waar voedsel te vinden is dit te stelen voor eigen gebruik. Sedert jaren loopen de geruchten rond dat de uitgestrekte duinen van de Fa milie Caimeyn, geiegen ten Westen en t;n Zuiden van De Panne, zouden te koop gesteld worden; doch dit alles bleef steeds bij woorden, totdat we nu eindelijk de mónster-aanplakbrieven onder het cog kregin, waarbij de openbare verkooping van het mooiste gedeelte onzer gemeente vastgesteld wordt. Dï H.H. Notarissen G. •Jacobs en C. Claes, beiden te Brussel, worden belast met deze verkooping, die te Brussel zal geschieden in de Verkoop zaal der Notarissen, Noordstraat, 23, op 27 Oogst (instel) en op 17 September, dag der definitieve toewijzing. De oppervlakte der te verkoopen ter reinen bedraagt 647 Ha. 32 a. 63 ca. en is verdeeld in 157 loten, waarvan 4 uitge strekte en 153 kleinere. Het 1» lot, 240 Ha. groot, is gelegen langs de grenzen en strekt zich uit van Zee tot aan den weg Duinhoek-Bray Dunes. Lot 2 ligt even wijdig met het voorgaande en meet 212 Ha. Het 3« lot. het prachtig beboschte ge deelte, is gelegen ten Westen van den Adinkerkschen Steenweg en lot 5 ten Oosten van dezen weg. De gronden, waar op de Watertoren gebouwd is, worden insgelijks verkocht. Enkele loten zijn ver der aangeduid langs den weg naar Kok- sijde en Veurne. Het overige wordt aan geboden in kleinere perceehn, o.a. in de Kerkstraat, Repos St Elizabethstraat, Adinkerkesteenweg, alsook langs de nieuw ontworpen Adinkerkelaan. Op den Wes- terlijk treffen we 9 loten aan, op de Mont Blanc11 loten, langs de Duinkerkelaan 33, en verder verscheidene deelen langs de E. d'Arripe-, Donny- en Koninklijke banen. Op voorstel van de Kon. Kommissie van Monumenten en Natuurschoon hseft het Stadsbestuur een gedeelte van 150 Ha., gelegen langs de grenzen, geklasseerd en zal dus in zijn oorspronkelijken staat moeten behouden blijven. En ander ge deelte mag verdeeld worden in loten van 1000 m2 en laatste gedeelte in kleinere stukjes. Voor deze verkooping wordt veel be langstelling verwacht, te meer dat voor de kleine perceelen veel liefhebbers zullen gevonden worden. Of de kleine man wel van de gelegenheid zal kunnen gebruik te maken om een stukje goedkoopen bouw grond te bemachtigen, betwijfelen we grootelijks, daar we veeleer gelooven dat ergens eën finantieele instelling deze ver kooping zal weten uit te baten om nader hand stukje na stukje aan den man te brengen. Langs den eenen kant beschouwd, mo gen we deze verkooping als een zekere weldaad voor enze gemeente bestempelen. Zekerlijk zal de gemeente binnen korten tijd een aanzienlijke uitbreiding nemen op die plaatsen waar sedert jaren geen bouwgronden te verkrijgen waren. Talrijke villas, woningen en handelshuizen zullen er uit den grond rijzen, waarbij onze hout- en bouwwerkers niets dan te win nen hebben. Anderzijds zouden we het toch heel be treurenswaardig vinden moest het bosch met zijn verrukkelijke wandelingen uit geroeid of afgesloten worden door den kooper, en moesten de machtige duinen massa met haar eigen plantengroei aan het oog onzer menigvuldige natuurbewon- deraars ontnomen worden. De duinen van De Panne zijn als de meest uitgestrekte en de mooiste van de Belgische kust ge kend en vormen immers de grootste at tractie onzer gemeente. Naar we vernemen worden voetstappen aangewend bij het Hooger Bestuur om dit vernielings- of afsluitingswerk in voorkomend geval te verhinderen; hopen we dat deze met welslagen zullen bekroond worden tot bevrediging van de Panne- naars en hun talrijke klientcel. IBEStfSSRSBSSSSZSBHEBBBiaaSRSKI DE OCEAANVLUCHT VAN MERRILL EN LAMBIE IS GOED GELUKT De Amerikaansche vliegers Merrill en Lambie, die van uit Amerika naar Enge land gekomen waren met films van de Hindenburg -ramp, vertrokken uit Lon den daags na de Kroningsfeesten aldaar. Den Vrijdag avond daarop landden zij behouden te Floyd Bennett, V. S. van Amerika. Zij hadden een groot pak films der Kroningsfeesten aan boord. IRBBBIBBHBBBBBBHBBBBBBBBBBBB TRAGISCH AVONTUUR VAN EEN VARKENSAUTO TE PUTTE 29 ZWIJNEN OMGEKOMEN Maandag namiddag moest de «Olifant», toebehoorende aan E. Verduyn van Oost nieuwkerke, zijn gewone 'bestelling bren gen aan de varkenskooplieden der streek. Gekomen te Putte, stortte een der verdie pingen van den reusachtigen auto in, en niet minder dan 29 jonge varkentjes kwa men om door verstikking. Slechts weinige bleven ongedeerd. De schade wordt geschat op veel dui zenden. NIEUWS Woensdag 11. ontvingen we, van uit het kamp van Beverloo, een schrijven van Michel Boutlegier, waarbij hij ons laat weten dat hij op 22 dezer zijn vaderlands liefde van kant zal leggen om opnieuw de rennerstrui aan te trekken. Met zijn maat Gerard Lefever zal hij het entrainement beginnen, eerst nog bij de beginnelingen rijden, met de hoop in Juni aanstaande naar de Juniors over te gaan. We wenschen beide renners veel geluk ln hun plannen, veel prijzen en veel money in de kas. BELGISCH BAANKAMPIOENSCHAP VOOR BEROEPSRENNERS TE SINT KRUIS-BÏJ-BRUGGE OP ZONDAG 13 JUNI 1S37. Na dat de Internationale baankoersen en de Ron de van België achter den rug zijn en vooraleer de Ronde van Frankrjik de alaemeeoe belangstelling gaarde houdt, gaat de aandacht van gansch 't spor tieve België naar bet Officieel Baankampioenschap dat op ij Juni te Sint-Kruis-bij-Brugge wordt betwist. DE GROOTE PRIJS VAN DE STAD OOSTENDE Op Zaterdag 19 Juni, grijpt die buiten gewone koers plaats op den Dijk te Oost ende; de omloop bedriegt ongeveer 2 Km. op uiterst schoons baan en de koers zal beginnen seffens na de aankomst der rit AntwerpenOostende van de Ronde van België voor Onafhankelijken, dus rond 3 uur. DE RONDE VAN FRANKRIJK '37 DERTIEN VAN DE VEERTIEN OPENSTAANDE PLAATSEN BEZET In de jongste zitting heeft het selectie- komiteit van den B. W. B., Danneels en Meulenbsrgh als assen, Braeckeveldt en H. Muller als afzonderlijken aangeduid Om 2 sprinters in de Nat. ploeg te kunnen zetten moest dus een der vroeger gekoze nen de plaats ruimen, nl. G. Deloor. Wat Braeckeveldt betreft, deze werd op eigen verzoek bij de afzonderlijken geplaatst. De Nationale Ploeg is dus: Sylveer MAES (Gistel). Jules LOWIE (Kruishoutem). Albert HENDRICKX (Eekeren). H. DELTOUR (Luik). Albert DISSEAUX (Bergen). Felicien VERVAECKE (Meenen). Marcel KINT (Zwevegem). Gustaaf DANNEELS (Gent). Eloi MEULENBERGH (Ransart). Robert WIERINCKX (Brussel). De Afzonderlijken: Ad. BRAECKEVELDT (St Dsnijs-W.) Hubert MULLER (Seraing). Gustaaf DELOOR (Kieldrecht) Deze laatste echter is nog niet zeker. go» UITSLAGEN VAN KOERSEN 6-31-48; 3. De Meersman, in 6-33-06 4 Pedroli, z. t.; 5. Keteleer, z. t.; 6. Braecke veldt, z. t.; 7. Ferickel, z. t.; 8. Muller H.. z. t.; 9. Van Hasael Fr, in 6-33-40; 10. Rosseel Albert, z. t. 5" Rit, LuikBrussel. 1. Masson Em, in 6 u. 57 min. 23 sec.; 2. Braeckeveldt. in 6-59-26 3. Loncke Ant, z. t.; 4. Defoort A„ in 6-59-59 5. Somers J, z. t.; 6. Van Theemsche, z. t.; 7. Verdyck Luc, z. t.; 8. Degreef Gust., in 7-00-43 8. Paul An dré, in 7-01-08; 10. Van Hassel, in 7-C2-19. DE EINDRANGSCHIKKING I. BRAECKEVELDT ADOLF 33 24 32 2. WALSCHOT RENÉ 33 32 08 3. CHRISTIAENS Georges 33 32 32 4. DECLERCQ NOËL 33 32 37 5. DEFOORT ANDRÉ 33 37 51 6. NOENS LODE 33 38 42 7. DECROIX EMIEL 33 40 13 8. KETELEER GUSTAAF 33 41 13 9. VAN HERZELE Maurits 33 41 50 10. VAN SIMAYES ADELIN 33 43 49 ingericht door DE POPERINGENAAR met medewerking der SIGARETTEN ST MICHEL 1850 Frank Prijzen. De geheele wereld ligt voor U open, door het wonder van de ultra korte golf is men in staat de vijf wereld- deelen te beluisteren. Oceanen, bergen, woestijnen, gren zen, niets bestaat meer, er zijn geen hinderpalen meer. Uit het verre Australië of de oer wouden van Afrika, de boorden van de Amazone, uit het land van de wol kenkrabbers of uit het Verre Oosten, beantwoordt de stem van de wereld uw oproep. De luebtruimte, vervuld met har monie, weerklinkt van eigenaardige, woeste meeslepende, weemoedige of verheffende muziek. Dit wonder is mogelijk door het ge bruik van de ultra korte golven van 19 tot 53 meter. (ultra korte golf) 6 - lamps - superheterodyne, dat het eerste toestel is voor zulk een lage prijs, kan men de 5 werelddeelen ont vangen. De GEPANTSERDE FNR 177 (ul tra korte golf) kost komptant 1995 fr. of is betaalbaar in 25 maandelijksche afbetalingen. Eene bijzondere documentatie in kleurendruk zal U gratis toegezonden worden mits aanvraag aan de offi- cieeie verdeeler FNR van uw gewest. VAL. VITSE WINT MET VOORSPRONG DE DERDE RIT VAN HET KRITERIUM DER HOPPESTREEK TE PROVEN De vele kermiskoersen in 't ronde, samen met de in vele dorpen traditioneel geworden koers van Twee de Sinksen, hadden ons maar bitter weinig renners aan den inschrijvingstaiel aangebracht. Als de renners startensgereed stonden waren er nog maar io waar onder enkel twee uit de 14 gerangschikte van ons Kriterium, wat, openhartig verklaard, armzalig mag genoemd. We vragen ons dan eigenlijk af: wat moeten die mannen dan feitelijk hebben? Proven gaf hun 600 fr. prijzen, met daarbij niet min dan r45 fr. premiën, en per slot van rekening aan den eersten een prachtbeker van wel as cm. hoog, prachtstuk dat zelden beginne lingen gelegenheid hebben tot veroveren. Maar neen, de eene renner vreest den anderen, naar dorpen waar zich jarenlang mooie koersen afrolden, waar mannen als Lieven» en andere, nu beroepsren ners, de palm wegkaapten, naar koersen waar onaf hankelijken cn juniors als Cappoen, Storme en Tack, 30 a 40 renners (en we spreken van '35) in den sprint klopten, daar willen onze hedendaagsche begin nelingen niet meer komen, ze vreezen het groote aan tal... en dat zijn dan die mannen op wier toekomst onze streek wacht!Mannen die durven denken het ooit verder te brengen 1! En ze durven niet uitkomen tegen 30 a 35 beginnelingen waaronder er 75 geen kans of gelegenheid meer hebben om op te stij gen naar hoogerc rangen. Als we daarmee moeten voortdoen, mogen we ophoudenWe zullen er de moeite bij profiteeren en zij, de windhelden, hun tuben cn embrocatieflcsschen. En dan komen we te staan met beginnelingen van 17 tot 20 jaar, maar ook met beginnelingen van 25 tot 30 jaar en nog meer, die van het eene dorp naar het ander rondvliegen en aan de jongeren al de prij zen gaan ontnemen, zoodat deze laatste er genoeg van krijgen en. noodgedwongen, het koersen vaarwel zeggen... En dat zijn dan die assen der streek, die niets anders doen dan de wielersjort in gansch de streek ten onder brengen. En hier kunnen we niet nalaten een proficiat te sturen, eerst en vooral op het adres van Valeer Vitsr die in Augustus a. s. 18 jaar wordt en méér verlangt dan overal bij de beginnelingen te gaan winnen, daar hij binnen enkele dagen naar de Juniorsklasse over gaat: vervolgens ook aan Gaston Deloz. die. hoewl hij nog geen 17 jaar is, zich toch al onder zijn oudere concurrenten kan doen gelden. 't Waren dus Vitse, Pooeringe; Deloz G.. Beveren: D-clercq Sylv., Eecke: Nieuwjaar Louis. Eecke: Le- nille P., id.; Nu» Ger.. id.: Debaenst Maurice. Hoog- sïade: Debaene H., Brielen; Hoedt A., Elverdinge en Van Hullebusch Ger., Zuidschote, die om 4.08 u. aanzetten. Van 't begin reeds rukken zich Vitse, Deloz, De baenst en Debaene los. Debaenst wint den eersten sprint. Na hen volgt op enkele seconden Van Hulle busch met Hoedt in zijn wiel en vreder nog de vier mannen uit Eecke waarvan Nieuwjaar reeds na de eerste ronde opgeeft, wat later gevolgd wordt door Nns, zoodat alleen nog Declercq en Lenille, daar ze in de prijzen zitten, op hun gemak samen de éo km. zullen doorrijden. Het weinige van strijd dat er te zien was, kwam dus uit van Vitse. Debaene en Deloz. In de tweede ronde wint Deloz een premie van 10 fr. en 2 punten vergoeding, vóór zijn drie concurrenten. Vitse trekt eerst 't dorp in voor de derde ronde, maar de andere volgen kort en in de vierde ronde komt Debaene een So meter voorop de premie van 20 fr. wegkapen, terwijl nogmaals Deloz de 3 punten vergoeding wint. in de zesde en Iaa'"- ronde gaat Vitse. om zeker te spelen, er maar alleen van onder, en wint met 33 seconden voorsprong op Debaene, zoodat we ais uitslan hebben 1. Vitse V., Poperinge; 2. Debaene Hon., Brielen, op 35 sec.; 3. Deloz Gast., Beveren, op 2 min. 55 sec.; 4. Debaenst Maur., Hoogstads, op 9 min. 30 sec.; 5. Van Hul lebusch Germ., Zuidschote, op 16 min.; 6. Declercq S., Eecke. en 7. Lenille P., Eecke, beide op 23 ..tin. van Vitse. HET ALGEMEEN KLASSEMENT NA DE DERDE PROEF 1. Vitse Valère, Poperinge 24 punten 2t Dhsrdt Marcel, Veurne 19 3. Lagrou A., Beselare 17 4. Deloz G., Beveren-IJzer 16 5. Vercalgne, Komen 12 6. Dezeure J., Le Blzet 10 7. Desimpelaere, Ledegem 9 3. Debaenst M., Hoogstade 8 3 Vanhullebusch, Zuidschote 7 10 Dtvoy E., Waasten 6 11. Declercq S., Eecke 6 12. Masschelein M., Geluveld 5 13, Deneef, Avekapelle 5 14. Mouton, Renlnge 5 15. Noyelle, Dlkkebusch 5 16. Lenille Pol, Eecke 5 17. Decroix, Dlkkebusch 8 18. Merlevede, Renlnge 2 FNR richt gecno prijskampen in, geeft geene loterij-biljetten, noch premie-bons, noch ge schenken, MAAR biedt U KWAL1TEITS-toestellen nan hun JUISTE PRIJS. ZooaJs onze Lezers hebben kunnen opmerken werden in de derde proef 5 punten vergoeding toegestaan. Reeds verreden Proeven: 1. Langemark: 28 Maart (Paschen), 2. Reninge; 25 April (Zondag), 3. Proven: 17 Mei (2* Sinxen), Nog te rijden Proeven: 4. Stavelc: 6 Juni (Zondag). 5. Watou-St Jan: 20 Juni (Zondag), 6. Gijverinkhove: 29 Juni (Dinsdag), 7. Brie'en: 20 Juli (Dinsdag), 8. Poperinge: rond 15 Oogst. 9. Klerken: 17 Oogst (Dinsdag). 10. Vladsloo: 14 September (Dinsdag), 11. Meesen: 20 September (Maandag), 12. Poperinge: rond 26 September. loj3 DE RONDE VAN BELGIE VOOR BEROEPSRENNERS 3* Rit, NamenLuxemburg. 1. Geor ges Christiaens, ln 6 u. 33 min. 16 sec.; 2. Loncke Ant., in 6-33-22; 3. Declercq Noël, ln 6-33-25 4. Meulenbergh, in 6-33-58 5. Braeckeveldt, z. t.; 6. Defoort, z. t.; 7. Ke teleer, in 6-34-48 8. Kneepkens, z. t.; 9. Masson Emlle, z. t.; 10. Trekels, z. t. 4" Rit, LuxemburgLuik. 1. Somers, ia 6 u. 31 min. 35 sec.; 2. Loncke Ant, in PARIJS— SINT ETIENNE 1* Rit, ParijsNevers. 1. Bruneau E., in 5 u. 31 min. 40 sec.; 2. Deltour, z. t.; 3. Gamard; 4. Marcaillou, in 5-33-09 5. Spei- cher; 6. Bondu-el; 7. Hardiquest; 8. Dis- seaux; 9. Wierinckx; 10. Kint, in 5-34-25. 2* Rit, NeversSint Etienne. 1. La- pébis Roger, in 7 u. 09 min. 14 sec.; 2. Be- noit Faure; 3. Tanneveau; 4. Cloarec; 5. Tersago Karei, in 7-18-36; 6. Marcaillou, ln 7-18-45; 7. Adam Frans; 8. D'ltour; 9. Bonduel Frans; 10. Speicher Georges. DE EINDRANGSCHIKKING I. OLOAREC, in 12-43-39; 2. Deltour, 12-49-25; 2. Gamard, z. t.; 4. Benoit Fau re, 12-50-19; 5. Marcaillou, 12-50-50; 6. Bonduel, Speicher, Hardiquest en L. Dis- seaux, 12-51-25; 10. Wierinckx, Kint Mare, 12-52-10 u. OMLOOP VAN HET NAUW VAN KALES 1' Rit, Arras—Kales, 200 Km. 1. Alb. Bekaert, in 5 u. 11 min. 12 sec.; 2. Lucien Vlaemynck, op 1 lengte; 3. Remi Decroi". op 1 wiel; 4. Majorzika, in 5 u. 13 min. 35 sec.; 5. Gust. Bekaert; 6. gelijk: Ger. De smet, Majerus, Galateau, G. Dubois, Hou- bron, Botuin en P. Clemens. 2° Rit, Kales—Arras, 225 Km. 1. Alb. Bekaert, in 6 u. 20 min. 03 sec.; 2. Cle mens M, in 6-20-16; 3. Heirnaert, in 6-20- 30; 4. Lucien Vlaemynck, z. t.; 5. Fran- zil, z. t.; 6. Dubois, op 40 sec.; 7. Clemens P, in 6-21-11; 8. Hopkins, z. t.; 9. Yvan Marie, z. t.; 10. Gust. Bekaert, in 6-23-20. DE EINDRANGSCHIKKING 1. BEKAERT Albert, in 11-31-12; 2. Lu cien Vlaemynck, 11-31-42; 3. Dubois, 11- 34-15; 4. Decroix Remi, 11-34-32; 5. Pierre Clemens, 11-35-18; 6. Bekaert Gustaaf, 11-36-00 7. Galateau, 11-00-55; 8. Ma- thias C'emens, 11-40-56; 9. Majorzika, 11-41-08; 10. Hopkins, 11-44-46. RIJSEL—BRUSSEL—RIJSEL VOOR ONAFHANKELIJK EN 1. Voué, 225 km. in 5 u. 46 min.; 2. De Walsche, op 1 lengte; 3. Cassu (Fr.) cp 10 sec.; 4. De Mulder; 5. Ritservelde. op 45 sec.; 6. Simaer, op 1 min.; 7. Haege- man, op 1 min. 25; 8. Dandois; 9. Van Eename; 10. De Donder Fr, op 1 min. 35. DE ONAFHANKELIJKEN TE LAUWE 1. Balduyck Gerard (Lauwe) 130 km. in 4 u.; 2. Vanhove René, op wiel; 3. SIos, op 1 lengte; 4. Van Rossem, op 20 sec.; 5. Vclcke; 6. Batsele; 7. Vande Veegaete; 8. Hallaert; 9. Depoortere R, wiel in wiel; 10. Pauwels, op 2 min.; 11. Deberlanger; 12. T'Jollyn en Strobbe; 14. Dekeirschieter. DE JUNIORS TE WOUMEN Demo'Her Jul, de 83 km. in 2 u. 08 min.; 2. Vromar. Ger.; 3. Sercu A.; 4. Declercq, z. t.; 5. Lambert, op 30 sec.; 6. Staelens P, cp 40 sec.; 7. Berton A, op 50 sec.; 8. Vermaelen, op 8 min.; 9. Muylaert; 10. Vandecandelaere; 11. Dedecker; 12. Pyly- zer; 13. Van Bruane; 14. Vanraepenbusch. TE POPERINGE. Zondag: 1. Dherdt, 85 km. in 1 u. 35; 2. Noyelle; 3. Dezeure; 4. D'Alle ine; 5. Degraeve; 6. Verstraste; 7. Suffys; 8. Pannecoucke; 9. Debaene; 10. Artois; 11. Bottez; 12. Wotyn; 13. Barbier. Maandag: 1. D'Alleine, 60 km. in 1 u. 30 min.; 2. Degraeve; 3. Suffys: 4. Cuve- lier; 5. Bottez; 6. Brabandts; 7. Vandamme. Algemeen klassement: 1. D'Alleine (wint den beker); 2. Degraeve; 3. Suffys; 4. Bottez; 5. Brabandts. De Kommissie bedankt hartelijk al de gene die medegeholpen hebben tot het in richten van de koersen. TE WERVIK (Basse,Flandrc). 14 Vertrekkers: 1. Verscheuren, de 60 km. in 1 u. 55 min.; 2. Deriemaker; 3. Dekimpe; 4. Oezmont; 5. Lernout; 6. Bliek; 7. Ver- caigne; 8. Joye; 9. Verpeute; 10. Defever; 11. Ghesquière. TE WOUMEN. 9 Vertrekkers: 1. Van Autryve A, de 40 km. in 1 u. 20 sec.; 2. Van Damme G.; 3. Van Hille; 4. Soringed; 5. Adam M.; 6. Deleu A.; 7. Note A.; 8. Van Outryvc J.; 9. Van Ler'oerghe. TE WERVIK. 1. Schouttem; 2. Geor ges; 3. Sernaet; 4. Vandorpe; 5. Vercaigne; 6. Depraeter; 7. Joye; 8. Verkamer; 9. Seynaeve; 10. Vandamme; 11, Ghesquiere. TE BESELARE. 17 Vertrekkers: 1. Van Wynsberghe; 2. Kncckaert; 3. La- grou; 4. Pannecoucke; 5. Masschelein; 6. Vandecasteele; 7. Galloo; 8. Vervaecke. TE LANGEMARK. Zondag: 1. Turck André, leper (2 premiën); 2. Claus Odiel, leper; 3. Knockaert Leon, leper; 4. Dur- ney Alb, Bikschote; 5. Rubens André, leper (1 pr.); 6. Rondelez Florent, Zuid schote; 7. Ligneel M, Langemark (1 pr.) TE LANGEMARK. Maandag: 1. A. Turck, leper (3 premiën)2. Durney Alb, Bikschote; 3. Vandecasteele, leper; 4. Lig neel Marc, Langemark; 5. Parmentier M, Langemark. TE PROVEN. 32 Vertrekkers: 1. Vitse Valeer, Poperinge, 62 km. in 1 u. 43 min.; 2. Berthelcot Henri, Duinkerke; 3. Deneef Marcel; 4. Knockaert Marcel; 5. Suffis Jules; 6. Noyelle Maur.; 7. Mouton Mich.; 8. Vanthurnout Leon; 9. Vandamme G.; 10. Deloz Gaston; 11. Pieters Marcel. Beker gewonnen door Bertheloot. AANGEKONDIGDE KOERSEN ZONDAG 23 MEI 1937: ELZENDAMME: voor alle beginnelin gen; 500 fr. prijzen. Inschrijving vanaf 3 uur bij Romeo Stekelorum; aanzet na de trams van 4 uur. STADEN: voor beginnelingen onder de 17 Jaar; 200 fr. prijzen en verschillende premiën. Inschrijving bij V. Beernaert. MAANDAG 24 MEI 1S37: WESTOUTER: voor alle beginnelingen; 500 fr. prijzen en talrijke premiën. In schrijving te 3 uur in de herberg De Brijke bij Jules Baert. DONDERDAG 27 MEI 1937: ELZENDAMME: voor alle liefhebbers; 200 fr. Inschrijving vanaf 2 uur bij Maurits Kinget. De koers zal, als het kan, ge ëindigd zijn vóór de trams. ZONDAG 30 MEI 1937: POE'.XAPELLE: Vierde Omloop van het Beekhuisvoor alle beginnelingen bo ven de 18 jaar; 450 fr. prijzen en pre miën; 45 km. Inschrijving vanaf 3 uur bij Begier H. (in 't Kasteel). KEMMEL: 500 fr. prijzen en premiën. In schrijving bij Georges Vandevoorde, ca fé Georges te 3 uur. GEMEENTE RENINGELST OP ZONDAG 30 MEI 1937, cm 2 uur II' OMLOOP DER WEST-VL. BERGEN of Groote Prijs De Werkende Bie 100 Km. voor Juniors, Proef voor het Kriterium van West-Vlaanderen. 2000 FR. PRIJZEN 300 FR. PREMIEN Inschrijving In de Hommelpresvan af 12 uur. Premiënuitdeeling Café Sportwereld Vertrek ter herberg De Nieuwe Wereld MAANDAG 31 MEI 1937: LOO: voor alle beginnelingen boven de 18 jaar; 400 fr. prijzen; 50 km.; inleg 5 fr. waarvan 2 fr. terug voor het rugnum mer. Inschrijving van 3 tot 4 uur bij A. Anseeuw, Markt. Vertrek te 4 uur. ZONDAG 6 JUNI 1S37; LOO: voor alle b'ginnelingen bovewj jaar; 600 fr. prijzen; 60 km.; inie» waarvan 2 fr. terug voor het rwj mer. Inschrijving van 3 tot 4 uurT?- Decan. Vertrek te 4 uur. t STAVELE: Vierde Proef van 't Knw, der Hoppestreek; voor alle gen: 500 fr. prijzen; 60 km. z«r tL baan. Inschrijving vanaf 2.30 uur Ach. Moerman. Vertrek cm 3.30 uj, SINT JULIA ANvoor beginnelinge» der de 18 j.; 300 fr. prijzen en pre,,.; ZONDAG 13 JUNI 1937: NOORDSCHOTE: vcor ëfle beginnelk,», 50 km.; 500 fr. prijzen en premier,'; ker te betwisten in 3 sprinten. latex.' ving bij C. Raes. Begin te 4 uur. DONDERDAG 17 JUNI 1937: NOORDSCHOTE: voor alle beginnelinge. 50 km.; 500 fr. prijzen en premiën;V. te betwisten in 3 printen. Inschrijf bij M. Samyn. Begin te 4 uur. ZONDAG 20 JUNI 1937; SINT JAN-TER-3IEZEN: Vijfde Pr, van 't Kriterium der Hoppestree) voor beginnelingen (oud-juniors tot sloten)700 fr. prijzen en premiën; 3 km. Inschrijving vanaf 2 uur bij Alfe, Boussy, ter herberg De Wagenmj,. rij Vertrek cr3 uur. to»— VOETBALNIEUWSJES Op 6 en 10 Juni speelt het Belgisch Nations Elftal onderscheidelijk tegen Yougo-slavië ta menië. De inschrijvingen voor de Kampioenschap^. 1937-1938 voor West-Vlaanderen, worden tot aanstaande aanvaard. Sportkring Geluwe, Zuiderkampioen III* KV zal op 30 Mei, Wenduine, Noorderkampioea ij', Afd., ontmoeten voor de titel der Provincie. beide clubs niet akkoord geraakten zoo zal den strijd op een neutraal terrein betwist worden. Tijdens een vriendenwedstrijd ti^schen Stad* Moeskroen en Kortrijk Sport, door Stade met In gewonnen, werden in de lokale ploeg een viif.. vreemde elementen beproefd, waarvan de center-i^ uit het Antwerps"'-'*, bijzonder meeviel. Te Meenen wordt op 30 Mei een wedstrijd j>. speeld tusscben de ploeg van Gaselec. Meenen ploeg der Beton- en Bouwwerken van Roeselare. In 5, filoeg van Meenen vinden w»i N'oeth (F. C. en) en Grymonprez (R. C. Gent). Bii Roeselare den op Versyp en Van Hove van F. C. Brugge, I)».. kelijk wordt dezen wedstrijd gespeeld om enkele nir, we rekruten te vinden voor Meenen. Vandenberghe, de vroegere center-half van F C Brugge, zou toekomend seizoen met Kr.okke optr^ Giouwct, de uitstekende center-half van S. r 6 Meenen, trad Zondag laatst op te Vlamminge a. de Rerserveploeg van O. S. Halluin. die hem nv i zou aanwenen. CORN'ER-KICK Ga22BS12aEEB3K3SgSMlfl2BSBEII]] Geen geluk is volledig zonder een goede gezondheid, welke door geene enkele pijn wordt verstoord. Maar welke vrouw lijdt niet soms aan migraine of zenuwpijnen Gelukkig bestaat er echter een best geneesmiddel, de Aspirine tabletten, om de pijnen der vrouw te doen ver zachten en verdrijven, wanneer deze haar geluk komen versto ren. Een tube Aspirine mag dan ook in geen enkel huisgezin ont breken. Vandaag of morgen kunt U ze noodig hebben. l3B2BISSS8aiE2auaor,'.7-JtZ&a^8H|| DE ITALIAANSCHE VORSTEN OP REIS De Italiaanschs Vorsten zijn op reis ge gaan naar Hongarije en kwamen Woers- dag toe te Budapest waar hen een luister rijke ontvangst wachtte. isxaasaaBSiTBsasssrjzsuaagiBii "Wie een bezoek brengt aan IEPER mag niet nalaten de CASEMATTEN te gaan bezoeken, gelegen aan de' Rijsel- poort, waar een Oorlogsmuseum is inge richt, alsook aan de verblijfplaats va Generaal Plumer tijdens den oorlog;. Be zoekt ook de onderaardsche sranqen, sltsp., kook- en eetkamer» der soldaten. Dit il hoogst bezienswaardig. PRIESTERLIJKE BENOEMING Z. Exc. Mgr. Lamiroy, Bisschop vu Brugge, heeft benoemd Tot Onderpastoor te Aalbeke, E. H, D'Halluin, Leeraar aan 't College te leper bij ALBERT DENYS POPERINGE IEPER Tel. 61. Tel. 175. en alle goede stoofmakers. MasansaaBMiiiiBaiaHsauiil PARIJS-BRUSSEL IN 2 UREN 45 MINUTEN Woensdag 1.1. had de plechtige inhul diging plaats van den nieuwen dienst van snelle motortreinen welke thans ingelegd zijn tusschen Parijs-Brussel en tusschen Parijs-Luik. De gebezigde treinen kun nen een snelheid ontwikkelen van inctf dan 150 km. per uur en Woensdag werd de inhuldigingstocht Parijs-Brussel afge legd in 2 uren 45 minuten. MEISJE DOOR SINT BERNARDSHOND VERSCHEURD DIE PLOTSELING TEEKENEN VAN RAZERNIJ VERTOONDE De eerste maal dat dergelijk incident zich voordoet. Dokter Jean Brémond, van Chesierti (Zwitserland) had zich, in gezelschap van zijn drie dochters, per ski, naar het Sint Bernardsklooster begeven. Dinsdag namiddag, kwain de kleine ka ravaan aan de beroemde kloosterbcpt aan, wanneer plots een groote Sint Dcr- nardshond de kleine Marianne, een kind van 10 jaar, dat aan het hoofd van groep stapte, aanviel. Het kind werd ie" gronde geworpen en de hond verscheurd' de kleederen cn beet het kind op grune1 lijke wijze. Kloosterlingen snelden onmiddellijk wj Doch wanneer ze er in gelukten den hond zijn prooi te doen lossen, was het ann» kind erbarmelijk gesteld cn overleed kon nadien. Een der kloosterlingen verklaarde: D|| is de eerste maal dat, van zoolang klooster bestaat, een dergelijk ineidOJ zich voordoet. Hij kon de wildheid den hond niet anders uitleggen dan do» een plotseu aanval van razernij.

De Halle (1925-1940) | 1937 | | pagina 4