EEN JUWEEL GEDACHTEN MAAN e m nan net nar HEURSEL 'T ROOS KRUIS WE ZENDEN ONS BLAD PUnA KOLONIALE LOTERIJ 2 redenen om de'vobr- keur te geven aan de Gemengde Stroop, jaEMENSDE STROOP Franche Stakersmentaliteit Hebt Ge schemerende oogen HEURSEL OPTIEK AANBESTEDINGEN ALLERHANDE WEKELIJKSCH LITURGISCH BULLETIJN BALATUM IN DEN NEGER bruidleider kent men de bruid, Die liegen wilt, mag wonder zeggen. 1" Als t geweld komt ls 't recht dood. 7 - fuik meester zulk knape, ev>'v zulk schoof zulk band. bindt menigen zak toe, i die niet vul en ls. C UIT D£ Ve zitten in de meimaand nog i De dagen lengen... lengen Ze zullen stillekens, stillekens aan Ons 't Zomeruur gaan brengen... Maar komt er ook een warme dag Laat d'onderbroek niet vliegen Want de felle... zonnestralen gaan De menschen weer bedriegen. De zomer... is nog ver van hier En kille regenvlagen Met modder en slijk gaan vergezeld Van griep en andere plagen. 't Lachend zonneke is als een meid 'k Bedoel de modepoppen Die met een lach en vleierij Zoo menig waaghals foppen... Daar weet onze kameraad Lamme Goed zak van meê te spreken... Ge moet weten beste Lezers en alderliefste Lezereskens, dat onzen vliegenden beddebak, waarvan 'k verleden jaar meer dan eens heb ge sproken, en waarmeê Pallieter zoo'n tui- melperte gemaakt had, dat hij moest ge repareerd worden, thans volledig hersteld is. En we hebben er dus van geprofiteerd om onzen eersten vliegtoer te maken! 't Is allegaar geen rozenschijn en mane- geur in 't leven, zucht ons nichtje Piene- Ueneken die ook van de partij ls... en tot over heur ooren verliefd is op Lamme Goedzak... Maar, zooals 'k het U zei, die arme Lamme had in de Lente ne keer ver geten zijn onderbroek aan te doen, en nu zit de sukkelaar met een ferme valling, zoodat hij niet kan meegaan op onze rond reis door de wolken. Het beddebaksken staat nu klaar Dus stappen w'al te gaar Pallieter, Marenta, Pienelieneken en ik Het vliegtuig in, om zender schrik En 't harte onbevangen De reis weer aan te vangen We zijn weg, maar nauwelijks de hoogte ln of daar begint ons telefoontje zonder draad te rinkelen dat hooren en zien ver gaan. Halo? wat is er, roep ik uit, zoo hard ik roepen kan. Uit Amerika komt de tij ding dat ze ginder nu vliegmasjienen kun nen besturen zonder dat er iemand in zit. Ze laten 't masjientje vliegen honderd uien ver als 't moet, en ze laten 't terug- keeren precies lijk een hondeken dat op oommando werkt. Pallieter heeft er weer seffens iets goeds op gevonden. Manneken, zegt hij, nu zult ge ne keer toeren gaan zien!... Hoezoo Pallieter? Wel, zegt hij, veronderstel: daar is ne man die zijn madam een huisplaag noemt, hij zegt: mijn lieveken, we gaan ne keer een toerken doen per vliegmasjien. Hij laat madame in stappen en als ze goed en wel gezeten is duwt hij op een knopken en madam is in de wolken (in den eigen lijken zin) en ze blijft daar hangen, zoo lang als 't meneer behaagt... en mijnheer is ook in de wolken (in den figuurlijken zin). Goed gevonden van Pallieter. NU WE TOCH over Amerika spreken, heb ik de eer en het genoegen U te laten weien dat ze daar een zekere madam Rar.g, die van een bal terug kwam, zoo Biaar voor 25 miljoen dollars juweelen hebben afgepikt. Dat is zoo maar voor Omtrent 500 miljoen frankskens. Wel be- iteed, zegt Pienelieneken, en haar katten- oogen fonkelen. Als dat menech nu ne keer voor vijf millioen frank juweelen had gedragen was 't al schoon genoeg ge- Veest en zie ne keer wat een voordeel ze had kunnen doen, aan arme menschen, toet 'n paar millioen uit te dee ie n. Spijtig dat alleman geen hart heeft lijk Pienelieneken. Wie dat ook een goed hart heeft dat is orcfester Babiljor.osky die we zoo juist te Antwerpen van de boot zien stappen. Die vent had zoo'n compassie met de kletskoppen, dat hij er sito sito 'n reme die voor gezocht en gevonden heeft. Nu komt die perfester hier in België 'n reeks voordrachten over zijn uitvindinge houden. Hij heeft dus gevonden hoe kletskoppen haar kunnen terug krijgen, 't Schijnt dat net een simpele remedie is. Ge moet een stuksken hondenvel op uwen schedel laten naaien en dan de zalf gebruiken die de geleerde Babiljonosky verkoopt. Na verloop van eenige maanden is den schoonsten biljartbol in een treffe- lijken haarbos veranderd. 't Is waar 't Is wel hondenhaar Doch 't is klaar 't Is beter dan geen haar. ZIE EENS MOEDER, wat een klets kop die meneer heeft, zei kleine Jef in de kerk stillekens tegen zijn mameer. Sttt! zwijg manneken, hij zou het kunnen hooren, zei de moeder. Ah! antwoordde Jef ken, weet hij het dan nog niet? Pallieter doet zijn best om Pieneliene- laiiHiiiiHiiiBiaBaiMiiaai Mengelwerk van 23 Mei 1937. Nr 15. door H. COURTHS-MAHLER Hij heeft zeker nog het één of ander te doen; maar daar wij spoedig aan tafel gaan. zullen wij hem dan zien. Is hij nog altijd zoo ontzettend werk zaam? Vindt je dat ontzettend? vroeg de oude dame glimlachend. Nu onderhoudend vind ik het in elk geval niet als hij steeds redeneert over zijn plichten tegenover anderen. Toen ik den laatsten keer hier was, heeft hij mij niet bepaald met zijn gezelschap verwend. Daarmede wil je toch niet zeggen, dat hij je wat de plichten der gastvrij heid betreft, beleedigd heeft? Marianne hief in grappige ontzetting haar handen op. Neen, neen, dat wil ik niet zeggen, maar doet u mij het genoegen en spreek mij niet over plichten. Ik kan dat verve lende woord niet uitstaan. Mijn dochter heeft geen plichten, zei de baron sarcastisch. Maar tegelijkertijd kwam er een diepe pijnlijke trek om zijn mond. Marianne lachte. Och kom, papa, wees niet vervelend, natuurlijk heb ik cck plichten. Ik zou graag hooren welke? Het jonge meisje ging overmoedig op haar tsenen staan. Nu dan. ten eerste den plicht mij te amuseeren, dan dien ik uw naam waardig te vertegenwoordigen, den plicht mij zoo mooi mogelijk te maken en dan het geld dat u in uw geldkist zoudt laten verschim melen onder de menschen te brengen. Nu zijn dat niet veel plichten? Een goed gekocht juweel is een goed geplaatst kapitaal, vooral wan neer men het koopt bij een juwelier die ter trouwe en ondervinding rijk is. Wie kent niet de fabrikant-juwelier 41, Boterstraat, IEPER. Een bezoek verbindt U tot niets. Open den Zondag, IBS ken gedurig te troosten om d'afwezigheld van Lamme Goedzak. Als dat zoo nog 'n beetje blijft duren, dan vliegt ge hals over kop over den beddebak, verstaan Fallie- ter? zeg ik. Pallieter trekt een gezicht als een ka beljauw die op 't droge ligt te spartelen, en we vliegen over Halle. De menschen hebben hier de leste tijden weer veel afge zien met 't te veel water van de Zenne... Weet ge welk verschil er is tusschen... de Schelde en een zatterik, vraagt Pienelie neken. We raden en raden maar raden heb geen van allen en Pienelieneken zegt: Als een zatterik meer dan zijn goesting heeft, kruipt hij in zijn bedde, en als de Schelde meer dan heur goesting heeft, kruipt ze er uit!... Flauw hé! Intusschen zooals 't hoort Dobberen we voort. We komen langs de Duitsche grens en zien wagens en nog eens wagens gereed staan met bakken en kisten. Pallieter vraagt wat daarin steekt. Het zijn pastil- lekens! Voor den hoest? Bijlange niet. Het zijn pastillekens om 'bier te maken. We koopsn zulk een baksken en waarachtig, ge laat zoo een pastilleken smelten in ne liter water en op een, twee, drie, hebt ge een pot schuimend bier. Bock, Munich, Beiersch, Dortmunder en wat weet ik nog. Die pastillekens gaan naar Amerika, waar d'r niet genoeg brouwerijen zijn, en de menschen niet naar hun goesting kunnen drinken. 'k Ben content da'k geen Amerikaan ben, zingt Pallieter, die naar 't schijnt al veel van dat pastlllekensbier heeft ge proefd en hij zingt Bier! Bier, t lekker bier Geeft gezondheid en plezier! En diaarmee zakken we naar 't Zuiden af. DE MEESTER van Bommerskonten kon aan Flip van den schoenmaker maar niet doen verstaan waar het Zuiden was gele gen op de landkaart. Op zekeren dag toen Flip weer aan de kaart moest komen de grenzen aanduiden, en 't glad verkeerd deed, werd de. meester gram en gaf Flip een rammeling op dat gedeelte van het lichaam waar de rug van naam verandert en zei: Daar zie, nu zult ge weten waar het Zuiden ligt, van onder. Een tijdeken later liet de meester, die boonsoep gegeten had, iets vliegen, wat aan alleman kan overkomen... en toen riep Flip: Meester! Meester! daar hangt een dondervlaag in 't Zuiden. WE VLIEGEN VERDER... Ons telefoontje tikt en we krijgen nu nieuws uit Frankrijk. De aarde beeft gin der! Menschen! Menschen! opgepast, de aardbeving nadert onze grenzen. We raden eenieder aan De wolken in te gaan Met een vliegmasjieneken Zoo zingt nu Pienelieneken. Zoo'n vliegmasjieneken heeft nog een an der voordeel... en dat is... als er kwestie ofte ruzie is in 't huishouden, dan hooren 't de geburen ntet! MADAM ROUBELS had ook kwestie met heuren alderliefsten echtgenoot, en hij had haar uitgescholden voor ouwe kwezel... Kap mij den kop af en dan weet ge wat ge zijt. Zet eens kwezel Zonder kop G'hebt dan ezel Dat is top! PARDOEF! In eens vliegt Pallieter zij nen paramplu over cn waarachtig, nu voel ik het cck... voor een veranderingsken is 't weer ne keer aan 't regenen, alsof d'r nog geen vochtigheid genoeg was! En daarmeê zitten er ook veel menschen met 't flerecijn op hun lijf, en ons Marenta begint ook weer steeksels te gevoelen. Marenta heeft pertang een goei remedie om van 't flerecijn of de rheumatiek te ge nezen, en die remedie is deze: Ze neemt haverstroo en laat dat koken in waarachtig en natuurlijk water: zooals, fonteinwater, regenwater, putwater, pomp water, kraantjeswater... Eens dat 't stroo daarin gekookt is, neemt Marenta daarin een bad en zoo mogelijk met gansch haar kubieken omvang... Daarna, roef, in het bed en zweeten... zweeten... Gij allen die gevoelt de 'pijn Van 't hatelijke flerecijn Doet lijk Marenta, en met veel kansen Zult ge dra ne polka daiisen!... BOER KWEEPEiER begon te schrikken voor zijn vrouw.-, 't Schaap lag ziek te bed en 't wilde nu ook juist lukken dat de koe ook ziek was. En boer Kweepeer ging naar den apotheker en liet twee flesschen gereed maken., en hij zei: Zie wel toe, meneer de apotheker, dat ge U niet vergist, want het zou erg spijtig zijn, als ze van de verkeer de flesch moest nemen en daarvan ster... ven... 't is toch zoo'n schoon beest. WAT OOK SPIJTIG IS, dat is als er een lief meideken met een neusken loopt zoo rood als nen tomaat. Ik heb het U altcos gezeid 't Manneken is steeds bereid Den evenmensch te helpen En leed en smart te stelpen. Ziehier dan, tortelduifken, Vlaamsche katteken, hoe dat, ge uw snuitje kunt ge- nezen. Wasch uw neus tweemaal per dag met boorwater, ln 't Fransch oborikee of eau boriquée. 's Nachts kunt ge er 't volgende op sme ren: 200 gram zoet amandelolie, ta gram salicylzuur. Men bevochtigt watten met dat vocht en laat het zoolang mogelijk op de zeere plaats liggen. Zeg nu ne keer... danke Manneken. IN DE KERK van Baelewaelegem was er missie geweest en pater Bernardus pre dikte over den hemel. Op 't eind van zijn sermoen riep hij uit: dat alwie naar den hemel wil gaan, recht sta! Iedereen stond op, mannen, vrouwen, kinderen! Maar Susse den Dop bleef zit ten. He wel! riep Pater Bernardus, en gij dan, wilt ge niet naar den hemel? Toch wel, meneer de pater, zei Sus- se... maar nu nog niet! Het huwelijk heeft den schijn Ook een hemeltje te zijn. Hij begint weer, mompelt Marenta! Ja, Marenta, 't ls toch zoo. Dat meneer de paster Zondag op den preekstoel moest vragen: Alwie wil ontbonden worden van 't geen op de trappen van 't altaar is ge bonden, moet maar komen... hewel, Ma renta, ik peins dat meneer de paster veel werk zou hebben... 't Is de triestige waar heid. Zie maar ne keer in Amerika en in verschillende landen van Europa. Tien keeren meer echtscheidingen dan voor den oorlog. Hoe komt dat? vraagt Marenta, en ze geeft zelf 't antwoord. Omdat er zoovelen zijn die denken dat het huwelijk maar een kinderspel ls. Velen zijn geroe pen, maar weinigen zijn uitverkoren... Zeer waar, maar maakt dat ne keer wijs aan de jonkheid... Bazieleken denkt er anders over. Bazleleken! Bazieleken Zoo opgeruimd en blij Die stapte langs de wegen Een meisken aan zijn zij Hij had het meisken bij de hand Een meisken uit ons Vlaanderland Van Heisa! Trolierela Het klinke luid in 't ronde Hij heeft de bloem Hij heeft de roem Van 't gansche land gevonden! EN IN KENEN KEER denk ik er op dat 't tijd is om neer te strijken, willen we nog in tij ds komen voor de groote en grootsche Vossenbetooging voor de am nestie, die nu toch door den kleinen bur gemeester van de groote stad Brussel, toe gelaten is... omdat de Vlamingen het gewild hebben! Daarmeê is 't bewijs geleverd dat de Vlaamsche kwestie al spoedig totaal zou opgelost zijn, als gansch Vlaanderen eens voor goed de eeuwenlange Lamme Goed- zakkerij van zich wilde schudden, en eensgezind zijne rechten wilde eischen! Vlaamsche jongens, door uw onverschil- [ligheid ■JVordt ln den Vlaamschen strijd Zoo noodeloos veel kracht verknoeid En staan wij nog geboeid Wanneer wij in onze Vlaamsche streken Van eigen rechten durven spreken Hoelang? Hoelang? Hoelang nog bukt ge in eigen land Tot eigen schand Voor franskiljonschen dwang? 1 Ontwaken is nabij! En we hopen dat ge niet zult achter wege blijven! POLLEKEN DRIJPIKKEL was ge trouwd en na een Jaarken was Polleken papa. De kleine lag te bleten ln zijn wieg en Pollekens vrouw zei: Wacht, ik zal hem al rap ne keer ln slaap zingen. Neen! zei Polleken, laat hem dan nog een beetje zijn solo zingen... Waaruit 't Manneken besluit dat de stem van madm Drijpikkel al veel gelij kenis moet hebben met ne knarsetandende koffeemolen. Ends vwala, daarmee zijn we nog ne keer goed geland en... tot den naasten keer. 't Manneken uit de Maan. luaflasHsasaaBMNBBaanEaaaaie Waarom ïijdan aan HOOFDPIJN MIGRAINE TANDPIIN GRIEP RHEUMATIEK ZENUWKOORTS PIJN DER I MAANDSTONDEN |alj de Wonderbare Bruine Poeder» van] Apotheek DE POORTERS Siat-Niklaas-Wa«t, U oogenblikkelijk zonder achtdaittl# gOTolfoa tp n doze pijnon zullen brmjaeo* Da doot 0. 8 poadara 4 fr,_ Da driedubbale doei 25 poedara 10.00 ft. Te verkrijgen !n aüo goede Apotheken of vrachtvrij tegea pestmaudaat. Gebruikt ze eens, U zult nooit geen an dere meer gebruiken Ja, ja, ik geef toe dat ik verslagen ben, zeide hij mat en staarde voor zich uit. Marianne sloeg verder geen acht op hem en ging wat studentachtig op den armleuning van een stoel zitten. Vertel u eens, tante, krijgt u tegen woordig veel bezoek? Zooals gewoonlijk, kind. Je weet toch wie bij ons komen, de buren uit de om geving en de officieren met hun dames uit de stad. Dus altijd hetzelfde. Is de kleine Bergen er ook nog? De kleine Bergen. Hij is op zijn minst een hoofd grooter dan jij. Dat kan zijn, maar zijn makkers noe men hem zoo, omdat hij zoo jeugdig, vroo- lijk en overmoedig kan zijn. Dus, hij ligt hier nog in garnizoen? Ja, Marianne. En daar hij reeds van ons heeft gehoord, dat wij je verwachten evenals de andere heeren, zullen je ver eerders weldra wel allen hun opwachting maken. Marianne trok een pruilmondje. Bah het is toch altijd hetzelfde. Men krijgt er genoeg van. Mevrouw von Saszneck lachte. Ja, kind bij ons ziet de wereld, wat dat betreft, er niet anders uit, dan overal elders. Waar zich een mooi meisje bevindt, die bovendien in de keus van haar vader zoo voorzichtig was als jij, daar vertoonen zich ook de vereerders. Marianne sprong ongeduldig op van haar stoel. Och die mannen ik kan hen geen van allen uitstaan, de een is precies als de ander. De eenige die mij nog ooit heeft geïmponeerd is Norbert. Hij zou er zeer door gevleid zijn, als hij het kon hooren, zei mevrouw von Saszneck. Barones Marianne trok iets aan haar japon recht. O, dat heb ik hem zelf al gezegd, zei- de zij zonder eenige verlegenheid. Er trilde iets in het gelaat van mevrouw laBEaaBaBBBBaaHaB von Saszneck. Zij wist dat Marianne zeer weinig vrouwelijke terughouding bezat. Zoo, en dat heb je hem zelf verteld? Ja, toen ik den laatsten keer hier was. En wat heeft Norbert Je hier op ge antwoord, vroeg haar vader scherp. Zij haalde de schouders op. Hemel, papa, u vindt het nu zeker weer ontzettend, dat ik een jongen man heb gezegd, dat hij mij bevalt. Ik ben nu eenmaal niet preutsch. Neen, dat ben je niet, bevestigde hij zenuwachtig met zijn hand over het voor hoofd strijkend. Marianne zuchte hoor baar. Dat klinkt als een ernstig verwijt, ziet u, tantelief, zoo is papa nu eenmaal. Hij begrijpt de tegenwoordige jeugd in het geheel niet. Als ik deed wat hij zou willen dan moest ik zedig en lieftallig met neer geslagen oogen door het leven gaan, zoo als de meisjes zeker gedaan hebben in zijn jonge Jaren. Maar dat zijn wij toch te bo ven. Sedert ls de wereld veranderd en zijn er andere inzichten gekomen. Mevrouw von Saszneck keek haar ern stig aan. Het scl ijnt zoo, Marianne. Maar wij oudenkt. men dat nu eenmaal niet be grijpen. Marianne zuchtte. Natuurlijk kon ik wel begrijpen, dat u de partij van papa zou kiezen. Laten wij het onderwerp dus laten rusten. Vertelt u eens, tante u schreef mij toch over uw nieuwe juffrouw van gezelschap. Naar uwe beschrijving moet zij gewoon een ju weel zijn. Kan men haar leeren kennen. Ik zou graag weten of men met dit jonge meisje een verstandig woord zal kunnen spreken. Nu moest mevrouw von Saszneck lachen. Wil dat zeggen, dat Je dit met ons niet kunt doen? vroeg zij een beetje spot tend. Marianne fronste ontstemd het voor hoofd. in Belgie, Tan nu tot einde jaar, aan wie ons sendt in postzegels of stort op post- checkrekening 155.70 van V. Sansen-Van- neste, Drukker, Poperinge, de som van 12,80 FRANK. Voor het Buitenland zende men ons per Internationaal Postmandaat: Uit Frankrijk: 25,60 fr. Uit Amerika: 33,40 fr. IIHIiaB»IISEI9Qia3B)1B5IBI| VRIJDAG 28 MEI trekking der 5® Snede 1937 van de 5980 Loten van 1.000 fr. tot 100.000 fr., waarvan 250 loten van 10.000 fr., bovendien 2 groote loten: 1 miljoen ca 2^ miljoen. «■■«■■■■■■■BBmaaEB^aaaaaaEB l1. Besparing. - Dank zij baar lagen prijs, stelt het gebruik van de Ge* mengde Stroop U in staat hederen dag aanzienlijke besparingen te doen/ 2. Voedend vermogen. De 60% suiker/ die ze bevat, maken van de Gemengde Stroop het gezonde en bij uitnemend* held krachtopbouwende voedsel,j COMMERCIAALÉ •X&mmk appelgelei^ TN ALLE KRUIDENIERSWINKELS gHHsoai33B&3flaa£aaEaaaaaaB Ziekendieners wilden niet meer werken te Rijsel omdat het eenige minuten te vroeg was en waren oorzaak van het overlijden van een patient. In het St Sauveurs-gesticbt te Rijsel, op 23 April 1.1., te 12.30 uur, had dokter Verhaeghe een luchtinhlazing van pneu mothorax gedaan op den zieken Diéval. De behandeling had een goed verloop maar op het einde voelde den zieke een grooten nood om naar het gemak te gaan. Het was dan juist 12.45 uur. Dr Ver haeghe deed telefoneeren naar het bene- denverdiep om twee ziekendieners met een berrie om den zieken naar zijn bed en zijn doorboorden stoel te brengen. De zieken die dergelijke behandeling hebben ondergaan moeten namelijk een strenge onbeweeglijkhid onderhouden gedurende enkele uren. Enkele stonden later kwam een zieke van het benedenverdiep melden dat de ziekendieners weigerden te werken voor dat het gesteld uur was gekomen. Dr Ver haeghe toog dan zelf naar beneden waar zich vier ziekendieners bevonden. Een hunner werd aangeduid als zijnde van dienst maar deze verklaarde dat zijn dienst enkel te 13 uur begon en niet eer der. Alle vier bleven du3 met gekruiste armen zitten. Dr Verhaeghe nauii dan zelf een berrie om met de goedwilfigen zieke Edmond den zieke Diéval te gaan halen en naar zijn bed te doen. Deze was intusschen het wachten moe geraakt, en was opgestaan om toch aan zijn behoeften te gaan vol doen. De dokter en den hulpvaardige Edmond kwamen hem wankelend tegen op den trap. Dr Verhaeghe en den zieke Edmond brachten den onvoorzichtigen Diéval on middellijk naar zijn bed. De beste zorgen werden hem toebesteed maar te 14.10 u. gaf den ongelukkige den geest. Een lijk schouwing werd gedaan die uitwees dat de operatie uitstekend was geslaagd maar dat Diéval gestorven was aan de gevol gen van zijn te vroegtijdig opstaan, omdat de ziekendieners hadden geweigerd hem naar zijn bed te brengen omdat zufks 5 minuten vroeger was dan het bepaalde uur der dienstneming. Een onderzoek werd ingesteld. Dit wees uit dat juist de 40-urenweek was in voege gebracht en dat het noodige personeel nog niet had kunnen gevonden worden. In den keuken bevonden zich vier zieken dieners. Twee die reeds vroeger waren aangeworven en twee nieuwe. De twee nieuwe beletten de oude gevolg te geven aan hun gewetensplicht. En gezien zij niet van dienst waren, kan de administra tie tegen hen niet optreden. En van de twee nieuwe dieners moest er reeds een doorgezonden worden wegens dronken schap en de tweede vertrok uit eigen be weging. beschaamd om zijn onmensche- lijke handelwijze. Beiden waren rood ge- syndikeerden. Marxistische stakersmentaliteit. Is zulks niet wraakroepend? En zeggen dat onze roodjes hier ook droomen van onze edele ziekenzusters uit de hospitalen te jagen VERLATEN ZIELEN van het vagevuur helpt degenen die mij helpen school en patronaat te bouwen. Postcheck 139.485, Pastoor Reason te Xhendelesse. (■■■EBBBBBBBBSSBBBBBBBIBBBBB Maar tantelief! Nu stil maar kind. De Jeugd en de ouderdom heeft elk zijn eigen taal, ik neem het Je niet kwalijk als je jeugdig ge zelschap kiest. Ik zal juffrouw Sundheim dadelijk laten roepen, Hce is het met je Rolf, wil Je voor tafel nog niet een kwartiertje rusten. Zij wilde haar neef de gelegenheid geven niet tegenwoordig te zijn bij de ontmoe ting tusschen Marianne en Annie. Het zou hem misschien opnieuw opwinden. Hij be greep haar en gaf haar de hand. Ja. ik zou mij graag nog even afzon deren. Tot weerzien aan tafel, Elisa. Tot weerzien, Rolf. De baron boog cok voor zijn dochter en verliet de kamer. Marianne keek hem na. Daarna richtte zij zich tot haar tante. Papa is ontzettend stijf en pedant, zeide zij boos. Mevrouw von Saszneck legde een arm om haar heen en hief haar hoofd op. Vriendelijk en ernstig keek zij het jonge meisje aan. Je vergist je geheel omtrent je vader, Marianne. Hij lijdt innerlijk en is zeer ongelukkig. Je moet trachten hem te be grijpen. Marianne schudde het hoofd. Neen, tante Elisabeth, dat zou vruch teloos zijn. Ik kan papa eenvoudig niet begrijpen. Wij zijn te verschillende na turen. Daar is in de eerste plaats die sen- timenteele trek in hem. Ik ben een kind van mijn tijd en begrijp het niet, waarom hij zijn geheele leven treurt om trouw te blijven aan mijn moeder. Het is wel heel mooi als een mensch trouw kan blijven aan een ander. Maar een gestorvene dcet men door dezen trouw toch geen goed meer. AI is het ook mijn moeder die hij nu meer dan twintig Jaar betreurt wat heeft zij er aan? En wat heeft papa er aan? Niets in het geheel niets. Als hij was hertrouwd, zou hij wel weer een op gewekter mensch zijn geworden, ontvan- Beziet goed nevenstaande ronden! Wan neer de lijnen van een net schijnen en de andere uiteenloopend, dan beteekent het dat uw oogen astigmate zijn, 1.1. z. schemeren, en dat ze nauwkeurig moeten verbeterd worden door geschikte brilgla zen. Meer dan ooit zijn de Punktall Zeiss glazen en de brillen Heursel, met zorg uitgekozen en gelijkgemaakt, het best geschikt om U een goed gezicht te verzekeren en te behouden. Een bezoek verplicht U tot niets. Open 's Zondags. 41, Boterstraat, IEPER. Tel. leper 107. 27 MEI. Te 11 uur, ten Gemeente huize te Wijtschate, verbeteringswerken aan den steenweg van groot verkeer Wijt- schate-Kemmel (o.m. kasseiwerk 14-20-14 ofwel segmentkasseiwerk). Bestek 1935: 158.627,70 fr. Stukken ter inzage ten Ge meentehuize te Wijtschate en te Kemmel, alsmede bij den Heer Arrondissements ingenieur te leper (postch. Nr 4056.63), bij wien zij ook te koop zijn tegen 20 fr. 27 MEI. Te 10 54 uur, ten Gemeente huize te WIJTSCHATE, verbeterings- werken aan den buurtweg Nr 16 (o.m. plaatsen van boordsteenen in beton en bestrijkingswerken). Bestek fr. 69.697,58. Stukken ter inzage ten Gemeentehuize en bij den Heer Arrondissements-Ingenieur te leper (postcheck Nr 4056.63), bij wien zij ook te koop zijn tegen 15 fr. 28 MEI. Te 10 uur, ten Gemeente huize te LANGEMARK, onderhoudswer ken aan landbouwwegen Nrs 4, 12, 13, 31. Bestek 62.388 fr. Stukken ter inzage ten Gemeentehuize en bij den Heer Arron dissements-Ingenieur te leper (lastkohier 15 frank). Uitslag van Aanbestedingen 22 APRIL. Te 10.30 uur, ten Ge meentehuize te BOEZINGE, aanleggen van beton en oudkasseiwerkverhardiogen op de steenwegen van groot verkeer Boe zin ge- El verding- en Boezinge-Langemark. Bestek 752.031,75 frank. H. DERYCKE, leper, 770.120.09 (tar mac) of 806.534,09 (tegels) D. Beun, id., 778.202.09 (tarmac) of 812.474,09 (tegels) M. Constandt, Gent, 839.813,62 (tarmac) of 878.369,62 (tegels)Fr. De Groeve, Kortrijk, 864.620,55; H. Mahieu, leper, 870.516.10 fr. 14 MEI. 11 uur, voor den H. Claeys, hoofding.-best. van Bruggen en Wegen, Vrijdagmarkt, 12, Brugge, aanbrengen van een waterleiding in de Rijkswachtka zerne te Meenen. R. GODFROID, St Amandsberg, fr. 9.712,75; E. Norrée, Brugge, 10.763,40; L. Priem, Brugge, 11.207; L. Vandaele. fr. 12.992; F. Auriel, 15.814,10. 2) Herstellingswerken te leper, weg De Panne-Rijsel (Nr 65). H. MAHIEU, leper. fr. 1.183.993,58 (1W fr. per m2 14-20-14) of 1.192.913,58 (109 fr. id. 13-20-15) of 1.187.513,58 (106 fr. idem 13-20-13; moz, 8-10 fr. 65,50 p. m2) of 1.328.187,76 (P. 13-20-15)D. Beun, leper, 1.319.519,58 fr. (Sc. gr.) of 1.435.068,93 fr. (P. 13-20-15)C. Dhondt, Moerkcrke, fr. 1.372.784,13 (Zw. gr. 14-20-14) of 1.516.210 fr. 51 (P. 13-20-15)Pr. Hendryckx, Veur- ne. 1.627.611,56 (P. 13-20-15). 3) Verbreeden der voetpaden van den dam over de stadsgrachten aan de Diks- muidepoort te leper. PARMENTIER, Voormezele, 43.465,95; Vandelannoote, leper, 52.281,75; H. Ma hieu, id., 56.810,48; Hendryckx, Veurne, 82.443,72. fr. 13 MEI. Te 11 uur, ten Gemeente huize te ELVERDINGE, aanleggen van een betonverharding op den steenweg van groot verkeer Elverdinge-Vlamertinge, Be- Stek 486.701,24 frank. FR. DEGROEVE, Kortrijk, 503,212,79; H. Mahieu, leper, 512.899,44; D. Beun, id., 515.764,75; T'Jondc, Leffinge, 539.797,84. 14 MEI. Te 11 uur,.voor den Heer Verschoore, hoofding.-best van Bruggen en Wégen, Langestraat, 69, Oostende, be- dienen: 1) van verscheidene bruggen over het kanaal van Gent langs Brugge naar Oostende, den IJzer, de Loovaart, het ka naal van Plasschendale naar Nieuwpoort en bet kanaal van Nieuwpoort naar Duin- kerke; 2) het veer naar Lissewege over het havenkanaal van Brugge naar Zee- brugge; 3) de Slopgatsluis in de Loo vaart; 4) de sluis te Houtem over het kanaal van Veurne naar St Winoxbergen. 1) Kanaal Gent-Brugge-Oostende: De draaibruggena) Preekheerenbrug; b) Molenbrug; c) Sinte Annabrug; d) Strooibrug; e) Carmersbrug; f) Snag- gaertsbrug; g) Duinenbrug. J. DEPOVERE, E. LAMPO en G. HUNGENAERT, Damme, 22.900 fr.; E. Librecht, Damme, G. Haerens. Brugge, en J. De Muynck, Brugge 26.006,25 fr. 2) Havenkanaal Brugge-Zeebruggei Veer te Lissewege: L. Deman, Lissewe ge, 37.230 frank. 3) Over den IJzer: a) Draaibrug te StaveleA, Butaye, Stavele, 6.000 frank. b) Draaibrug te KnokkeA. Lams, Re- ninge, 6.600 frank. c) Draaibrug te TervateH. Verstrac- te, Stuivekenskerke, 7.300 frank. d) Draaibrug van SchoorbakkeStrub- be G., Pervijze-Schoorbakke, 5.994 fr. e) Uniebrug: Van Rcmoortele-Luca, Mannekensvere, 7.500 frank, 4) Loovaart: a) Hullebrug: V. Dezeure, Polliukhove, 4.000 frank. b) KellennaarsbrugC. Houvenaeghel, Pollinkhove, 4.500 frank. c) Draaibrug te Loo: R. Gantois, Pol- ZIE VERVOLG HIERNEVENS. (BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB kelijk voor levensgenot. Ja en dan zou je waarschijnlijk nog broers en zusters hebben gekregen, en dat nog daargelaten, zou dan een stief moeder op Eckartsberge de eerste rol heb ben gespeeld. Dan zou je niet de verwen de, -veel begeerde eenige erfgename van je vader zijn geweest, die eiken wensch, eiken luim vervuld kan, zien, zei de oude dame met nadruk. Marianne werd nadenkend. Hm ja daarin hebt u gelijk, van dien kant heb ik het niet bezien. Al is papa rijk genoeg om meer kinderen vol gens hun stand groot te brengen zou den er toch waarschijnlijk met een stief moeder onverkwikkelijke tooneelen hebben plaats gehad. Maar hij zou ook niet hebben behoeven te trouwen. Voor zijn hart zou hij toch wel zooiets hebben ge vonden. Mevrouw von Saszneck keek haar ont steld en streng aan. Lieve Marianne, ik vind het heel treu rig, dat je zoo iets denkt en uitspreekt, zonder dat je je schaamt. Och, tante, nu wordt u ook boos, om dat ik onomwonden mijn. meening zeg. Ja, mijn kind, ik ben nu eenmaal ook achterlijkzooals je gewoon bent te zeggen, en zulke uitlatingen uit den mond van een jong meisje mishagen mij zeer. De eenige verontschuldiging voor je is, dat je zonder moeder bent opgegroeid. Daarom kan ik en wil ik ook niet boos op je zijn. Marianne trok een tragisch gezicht. Ik heb volstrekt niet het gevoel, dat ik te beklagen ben, en ben heel tevreden met mij zelf, zei zij een beetje bits. Mevrouw von Saszneck streek zuchtend over haar haar. Geloof tenminste, mijn kind, dat ik het goed met je bedoel. Marianne keek wat onzeker. Daarna lachte zij opeens, zooals dat nu eenmaal bij haar veranderlijken aard dikwijls ge beurde. -<0>- PAKETBOOTEN OOSTENDE-DOVER UURTABEL DER OVERTOCHTEN voor de week van 24 tot 30 Mei 1937. VAN OOSTENDE NAAR DOVER, afvaarten te 11 uur en te 16.20 uur. VAN DOVER NAAR OOSTENDE afvaarten te 12.55 uur en te 16.55 uur. Overvaart in drie urer. met moderne prachtpaketbooten. Weekeindkaarten, geldig van den Vrij dag tot den volgenden Dinsdag (geen pas poort vereischt) Op 31 Mei en 1 Juni, ter gelegenheid van het Epsom Derby, uitgifte van uit- stapkaartjes tegen verminderde prijzen, naar Dover en Londen, geldig 17 dagen. FAILLISSEMENTEN IN BELG IE De Belg. N. V. Van der Graaf en Cie (Afdeeling)Handelsinformaties) te Brus sel, deelt ons mede: Er werden over de afgeloopen week ein digende 14-5-37, ln België 4 faillissemen ten uitgesproken, tegenover 16 voor het zelfde tijdperk van het vorige jaar. Van 1-1-37 tot 14-5-37, in België, 241 faillissementen tegenover 229 voor het zelfde tijdperk van 1936. petailbranehgewijze der faillissementen. Gedurende de week Totaal sedert 7-5-37 tot 14-5-37. 1 Januari 1937. 2 Diversen 142 1 Bakker 7 1 Caféhouder 12 CONCORDATEN. Van 1-1-37 tot 14-5-37, in België, 65 aanvragen van een concordaat en 53 bekrachtigingen tegen over 65 en 54 voor het zelfde tijdperk van 1936. PROTESTEN IN BELGIE De Belg. N. V. Van der Graaf en Cie (Afdeeling: Handelsinformaties) te Brus sel, deelt ons mede Er werden over de afgeloopen week, eindigende 7-5-'37, in Belgie, 1633 pro testen geregistreerd tegenover 1263 voor het zelfde tijdperk van het vorige jaar. Van l-l-'37 tot 7-5-'37, in Belgie 26.752 protesten geregistreerd tegenover 22.909 voor het zelfde tijdperk van 1936. YVEST-VLAANDEREN'S TOONEELBOND (Sekretariaat: Ooststraat, 66, Roeseïare). Jaarvergadering van den Bond op Zon dag 30 Mei 1937, om 2 uur namiddag, in St Sebastiaan St Sebastiaanstraat, Oostende. Dagorde: 1. Welkomgroet door heer F. Bourdon, Voorzitter; 2. Algemeen verslag door heer Alf. Deraedt; 3. Verslag toe stand kas, door heer A. Ver Eecke; 4. Wenschen te verdedigen op Landdag te Borgerhout op 5-6 Juni; 5. Wenschen be trekkelijk provinciaal tornooi; 6. Voor dracht door heer V. Foutry, uit Oostende. Onderwerp: Dilettanten-optimisme en Re pertorium; 7. Viering Kruisbroeders, Kort rijk; 8. Gedeeltelijke herkiezing van het Bestuur. De aangesloten kringen worden verzocht zoo talrijk mogelijk op te komen. ALLE tooneelliefhebbers zijn welkom. linkhove, 4.860 frank. d) Draaibrug te OerenG. MARKEY, Oeren, 3.400 fr.C. Exter, Alveringem, 4.500 frank. e) Gasthuisbrugt M. Delcloo, Veurne, 5.000 frank. f) Rozebrug, Veurne i H. BREEM-LA- HAYE. Veurne, 4.000 fr.A. Massche- leyen, id., 8.000; M. Capoen, id., 8.000 fr. g) De «Slopgatsluis»: C. Demeyer, Loo, 1.750 frank. 5) Kanaal Plasschendale-Nieuwpoort: a) Zandvoordebrug, OudenburgHoste A„ Oudenburg, 6.100 fr. b) Kalsijdebrug, Snaaskerke: C. Fiers, Snaaskerke, 6.400 fr. c) Draaibrug te Leffinge: J. Decostcr, Leffinge, 6.000 frank. d) Slijpebrug te SlijpeA. PLANCKE, Slijpe, 5.000; Pr Luca., id., 5.475 fr. e) Rattevallebrug te SlijpeC. DEBEU- CKELAERE, Slijpe, 6.800; Fr. Verbrug- gen, id., 8,760 frank. 6) Kanaal Nieuwpoort-Duinkerke: a) Draaibrug te WulpenA. DEVEL- TER, Wulpen, 6.000; C. Maesen, Nieuw poort, 6.570 frank. b) Draaibrug te Adinkerke: H. .Van Meteren, Adinkerke, 6.536 frank. 7) Kanaal Veurne-St Winoxbergen: Sluis te HoutemA. Hennebel, Wuive- ringem, L200 frank. 10 MEI. Te 2.30 uur. ten «Hotel du Commercete VEURNE. door de Noord-Watering van Veurne, jaarlijk.che ruiming»werken van do waterloopen. 1. O. DECROOS, Veurne, 56.496 fr.; O. Vandersteene, Booitshoeke, 69.865. 2. O. DECROOS, 28.381; R. Villeirs, Pervijze, 28.743; H. Danneei, Alveringem, 31.968 frank. 3. J. MORLION, Adinkerke, 14.400; R. Willeirs, 29.498. 4. R. VILLEIRS, 8.328; O. Decroos, 10.704 frank. IIHIIBIIIHIIIUIIIIIIIIIU Och, tantelief, waarom kibbelen wij eigenlijk. Ieder onzer wil toch op zijn eigen manier zalig worden, is het niet? Dat u het goed met mij bedoelt, weet ik, u bent een allerliefste, oude vrouw, on danks uw achterlijke inzichten. Laten wij dit onderwerp laten rusten, Zooals je wilt, Marianne. Nu ik zal juffrouw Sundheim laten roepen, zei zij kalm en belde. Spoedig daarop verscheen Annie weer in de salon. Lieve Annie, zei de oude dame vrien delijk, ik wil Je mijn nicht voorstellen. Juffrouw Sundheim barones Marianne Hochberg. Marianne keek Annie zichtbaar onaan genaam getroffen aan. Deze gezelschaps juffrouw was zoo ongepermitteerd mooi en lieftallig. Hoe kon tante Elisabeth zoo on verstandig zijn zulk een schoonheid als juffrouw van gezelschap te nemen, waar toch een Jonge man als Norbert ln huis was. Met haar hoogmoedig gelaat probeerde zij op Annie neer te zien, wat moeilijk ging, daar deze iets grooter was dan de barones. Zij neeg ternauwernood het hoofd ter begroeting, terwijl Annie vriendelijk en beleefd boog. Maar in het hart der beide meisjes ont stond gelijktijdig een diepe afkeer van el kaar. Daar barones Hochberg zich niet verwaardigde een woord tot Annie te zeg gen, wendde deze zich tot mevrouw von Saszneck. Hebt u nog iets te bevelen, tante Eli sabeth? Marianne luisterde verbaasd toe. Mevrouw von Saszneck legde met eeni ge in het oogloopende vriendelijkheid haar arm om de schouder van Ar.nie. Te bevelen niet. lieve Annie. Dat woord hoort toch tusschen ons niet te worden gebruikt. Msar ik heb je nog al lerhande dingen te vragen. Heb ja de bloe men op de tafel geschikt? PAX MEI - BLOEIMAAND 23 Z l8 Zondag na Sinksen. H. D. ievuidig, heid. H. Guibertus, H. Joan. Rossi Evangelie: Wees barmha.tig gelijk uw Hemeh sche Vader barmhartig ij. 24 M O.L.V. Hulp d. Chr. H. Donatianus 25 D H. Gregorius VII, LI. Urbanüs t <8 26 W H. Phiüppus van Neri 27 D H. Sakramentadag. H. Beda p Donderdag 27 Mei: Feest van het aller» heiligste Sacrament. Op den avond van Witten Donderdag, toen Jezus-Christus) voor de laatste maal met de twaalven ver» gaderd was, stelde Hij het H. Misoffer in, waarin Hij, tegelijk priester en offerande, zich voor ons aan God, Zijn Vader, ten offer bracht. Vervolgens gaf Hij aan Zijn Apostelen zijn Vleesch en Bloed onder da gedaante van brood en wijn tot spijs en drank, en gelastte Hen, wat Hijzelf gedaan had, op hunne beurt te zijner gedachten^ te hernieuwen. Die verheven geschiedenis van de in» stelling van het H. Sacrament des Altaars, wordt ons op den vooravond van den smartelijken Goeden Vrijdag door de Li» turgie verhaald. Al glanzen de witte bloe» men, al jubelen de plechtige orgelstem» men en klokken, toch en kan de Moeder» kerk, Christus' bruid niet nalaten in dez« dagen van rouw, haar reeds betraande oogen op den Kruisboom te vestigen, waarop haar Christus de wereld gaat red den; lijk de Apostelen schijnt zij uit te roepen: Niets wil ik kennen tenzij den gekruisigden Jezus Ook, na den vreugdevollen dag der ver» rijzenis, na den roemrijken dag der He melvaart, na den heiligen dag van Pink steren, waarop de Geest van liefde bezit nam van de zielen en zich met haar ver- eenigde, behoorde de Kerk een bijzonder feest te wijden aan de verheerlijking en de overweging van het onuitsprekelijk ge» heim van Jezus' tegenwoordigheid in het H. Sacrament des Altaars. Wie zal er ons de onpeilbare diepte val) kunnen toonen en den zin van leeren ken nen? De priester spreekt de geheimzinni» ge woorden der Consecratie uit en Chris* tus is voor ons tegenwoordig gesteld op onze altaren, leent zich tot onze huldebe- wijzen, luistert naar onze lofgebeden; en in zijne grenzelooze liefde geeft Hij zich als spijs aan enze zielen, wordt hun leven en door hen het leven der H. Kerk. Hij is er tegenwoordig, niet voor één oogenblik, voor één dag, op ééne plaats, maar door alle eeuwen heen, altijd en overal in die duizenden tabernakels, in de barre oorden van het hoogste Noorden, zoowel als in de verzengende zanden van de uiterste woes» tijn, overal waar gewijde dienaren zijn, die de goddelijke woorden herhalen: «Dit is mijn Lichaam; dit is mijn Bloed». In dit Sacrament, zegt het Concilie vaa Trente, legde Jezus-Christus al de schat» ten zijner liefde tot ons open. Liefde der liefde, roept de H. Bernardus uit, wanneer zal ik voor altijd met U vereenigd zijn? Het H. Sacrament des Altaars is het middelpunt van al de Sacramenten, wijl Jezus er tegenwoordig is. 't Is Jezus zelf dien wij met de Kerk, vol van verlangen naar zijne komst, afriepen in de dagen van den Advent, voorafgebeeld door den nacht der tijden, waarin Hij zich aankon digde door de stem zijner profeten: Zie, ik kom Hij dien wij als een arm en hul peloos wicht in de kribbe aanbeden heb ben, Hij die heerscht in de hemelen: Zie, hier ben ikWij hebben Hem gezien» miskend en geminacht te Nazareth; wil hebben Hem ontmoet op de wegen van Gailea, wij hebben Hem, met wonden be« dekt en onkennelijk gemaakt, op dej> vooavond van zijn Lijden teruggevonden Voor het laatst zagen wij Hem op dei Tabor waar hij ons vaarwel zegdeZie, Ik ga tot den Vader, tot Mijn Vader en tot uw VaderDat alles vinden wij terug1, wanneer wij Hem in de H. Communie ont» vangen; daar wordt de Menschwording hernieuwd, daar de Verlossing, daar da Verrijzenis, daar de Hemelvaart, 't Is de gene die ons den Geest geeft, den Heilig maker onzer zielen. Laten wij deze beschouwing besluiten met de woorden van een voornaam Bis schop: «Nu de koningen de processies van Sacramentsdag niet meer volgen en de magistraten en ridders bij den Hoog» dienst niet meer tegenwoordig zijn, moet alleen het bijwonen der Mis en het ont» vangen der H. Communie het Koninklijk Gods op aarde openbaren. Als een dapper leger dat opgeroepen tot den edelsten strijd voor de heiligste zaak, op staanden. voet zich in beweging stelt, zoo moeten' de katholieken zich schouder aan schouder scharen tot verdediging en verheerlijking van het H. Altaarsacrament en zijn eere- dienst. Mogen getal, geestdrift en beleid daartoe medewerken. Eene algemeene ver eering van Christus' Lichaam, tegenwoor dig in het Sacrament van Liefde, kan niet anders dan een hoogst zedelijken invloed uitoefenen in de wereld, het katholieke leger in zijn strijd versterken en het de schitterendste overwinningen verzekeren bij SANSEN-VANNESTE, Popenng». F. BLANCKAERT-VERLEENE (Meesterkleermaker) Gasthuisstraat, 41, Poperinge. Eerste keus Kostumeii, Overjassen, Fantazijbroeken. Speciale zwarte stoffen voor ceremonie. Eenige verkooper der «BELGICA»-Regen- mantels. Lederartikelen en spe cialiteit van Lodens, gewaarborgde herkomst van Alsace en Tyrol. UNIFORMEN. Ja, ik hoop, dat ik het goed gedaan heb. Daar ben ik van overtuigd. En je hebt aan Louise mijn boodschap overgebracht. Ja, tante Elisabeth. Goed, lieve Annie en zeg nu nog de huishoudster dat zij de room voor de vruchtenvla tot het laatste oogenblik op het ijs moet laten staan. Mijn neef, baron Hochberg, heeft gaarne dat ze heel koud is. En zie dan verder nog eens alles goed na. Graag, tantelief. Verder hebt u niet» voor mij te doen? Neen, kindlief. Verder niets. Tot straks aan tafel. Annie drukte een kus op haar hand, boog voor barones Marianne en verliet d* kamer. Marianne keek haar door haaï handlorgnet na en richtte zich toen opge wonden tot de oude dame. Ik moet u zeggen, tante Elisabeth, dat u al een heel vreemde manier heeft om met uw juffrouw van gezelschap om t« gaan. Zij noemt u tante Elisabeth, en U sluit haar in uw armen alsof zij een dier baar familielid was! Mevrouw von Saszneck had dit zien aankomen. Het was Marianne's gewoonte niet haar meening onder stoelen en ban ken te verbergen. Openhartig was zij al tijd, ze ontzag niemand. VERBODEN NADRUK, ('t Vervolgt) «*aSll3EaaBBBS9&SlHBaiaBIIH9 ONS WEKELIJKSCH RAADSEL Oplossing vorig Raadsel: Pij - kers - mede - rij. (Spijkersmederij). Nieuw Raadsel: Daar draait het veelal op. Maar schrijft bet zonder kop, 't Maakt misschien gezond; Keer om 't zit aan uw mond.

De Halle (1925-1940) | 1937 | | pagina 7