Sayetten - Zijden Katoenstoffen Sportkroniek RECHTBANK VAN IEPER RUSSISCHE GENERAALS VERDWIJNEN TE PARIJS BURGERSTAND VAN PROVINCIERAAD VAN WEST-VLAANDEREN wchltmmerae pakken Jotterijwette dit merk dragen FNR OP DE LAATSTE RADIOTENTOONSTELLING TE BRUSSEL ALLERHANDE TIJDINGEN MEVROUWEN CORSETTEN - GAINES - B0RS0PH0UDERS, en* LAATSTE BERICHTEN nog aan tegenslagen verwachten daar de reeks A, waartoe zij behooren, kleppers bevatten die gwiackiu tegenstanders zijn en waartegen het laatste kntimeitj* macht zal moeten gebruikt worden om er iets vaa los te krijgen. Zoo komt S. V. Blankmberge hedet Zondag op bezoek en deze e*-bevorderingspkwg, uie zienderoogen aan het verbeteren is, zal zich ocg zo* snel niet verloren geven. Daarom zullen de lievelin gen van den H. Seys hun uiterste best moeten deel om puntenoogst op te doen. Evenwel daar zij op eige« veld niet te versmaden vallen, zal de wedstrijd boei end zijn tot het einde en een gelijk spel is te voorzien. DERDE SPECIAAL moest van het sterke reserve elftal van S. K. Roeselare met 2—0 onderdoen. Nochtans hebben de Specialers voor hun tegenstanden niet moeten onderdoen, maar de schot vaardigheid liet bij de voorwaartsen te wenschen over en de bezoeker» vertrokken met gansch den inzet der partij. Te Ize- gem zal het beter gaan en een zege wordt verwacht. DE JUNIORS krijgen de grootste pil te siikken et na de 11o te Kortrijk, komt nog een daveringske van 8o van wege Stade Moeskroen en misschiet zal het in Stade Kortrijk niet beter zijn, want 't jjaat er insgelijks tegen een der kopploegen van de Juniors, reeks. beid waren en dat geen werkreglement aanwezig was. De rechtbank veroordeelt den betichte tot 2 maal 35 fr. boete of 2 maal 1 dag gevang en tot 35 fr. boete of 1 dag gevang wegens afwezigheid van het reglement; voorwaardelijk gedurende 1 jaar. Bij den maalder Vandevivere Omer te Zormebeke werd ook door het arbeids- toezicht vastgesteld dat geen werkregle ment aanwezig was en dat een werkman meer dan 8 uren aan den arbeid was. Voor elke overtreding wordt de betichte tot 35 fr. boete of 1 dag gevang veroordeeld; voorwaardelijk gedurende 1 jaar. Smaad jegens de polite. Samyn Ju- lien, van Bikschote, heeft zich op 3 April te leper plichtig gemaakt aan smaad je gens de politieagent Verminck, die te 20.25 uur in de Diksmuidrstraat proces verbaal opmiek. daar betichte zich van een rijwiel bediende dat niet van het voorgeschreven licht voorzien was. De rechtbank veroordeelt den betichte voor het feit A. tot 350 fr. boete of 15 dagen gevang; voor het fet B. tot 70 fr. boete of 2 dagen gevang en tot de kosten; zon der voorwaarde. IEPER, van 16 tot 22 September 1937. Geboorten. Dewilde Hubert, Recol- lettenpoort, 5 (v. Langemark). Therrij Lionel, Hoornwerk, 48. Overlijden». Vandeweghe Gilbert, 3 d., Zonnebekesteenweg, 1W. Hennin Em ma, 62 j„ z. b., wed. Vandewalle Adolphus, Wenninckstraat, 9 (van Dikkebusch). Baert Constantinus, 74 j., z. b., wed. Ver schelde Philomena en Seghers Mathilde, Rijselstraat, 133. Derudder Maria, 63 j., z. b„ echtg. Mahieu Camillus, Poperinge- steenweg, 8. Vandorpe Magdalena. 35 jaar, z. b., echtg. Degroote Camiel, Po- peringesteenweg, 8. D'haeyer Dionius, 74 j., timmerman, echtg. Grijffon Cesa- rina, Cartonstraat, 40. Hautecoeur Ma- rie-Hélène, 67 j., z. b. wed. Philippe Leon, Wenninckstraat, 9 (v. Rijsel). Huwelijken. -Savels Emiel. gepen- sionneerde, en Verhack Maria-Ludovica, handelaarster, beiden te leper. Versavel Roger, handelaar, en Fauvart Yvonna, z. b., beiden te leper. POPERINGE, van 17 tot 24 Sept. 1937. Geboorten. Denys Hendrik, z. v. Ca- millc en Braem Laura, Beveren-IJzer. Truwant Marie-Thérèse, d. v. Victor en Bonduelle Martha, Westouterstr. Bul- tinck Luc, z. v. Juliaan en Hauspie Ge- rarda, Bruggestraat. Depuydt Marcel, z. v. Daniël en Lermytte Jeanne, Bra bantstraat. Moncarey Etienne, z. v. Antoine en Decante Marie-Louise, Gast huisstraat. Sweertvaegher Hélène, d. v. Maurice en Vandenbulcke Clara, Pollink- hove. De Haese Oswald, z. v. Omer en Coene Gerarda, Heule. Bondue Bertha, d. v. Charles en Rousseemv Irma, Vla- mertinge. Overlijden». Quaghebeur Maria, 60 j., echtg. v. Vanbeselaere Hilaire, Leenestr. Dekervel Emile, 79 j., echtg, v. De- weerdt Maria, Casselstraat. Ghekiere Augusta, 66 j., wed. v. Vandamme Henri, Ieperstraat. Beloften. Cordenier Georges, landb. v. Watou, en Vandromme Elvira, z. b. v. Pop. Verfaillie Julieo. aardewerker v. Bikschote, en Degrendel Valentina, werk vrouw v. Bikschote. Noppe Sylvère, landb. v. Pop., en Vanhee Madeleine, laudb. v. Watou. STADEN, tot 22 September 1937. Beloften. Degrande Marcel v. Hout hulst met Lefevere Magdalena. Doubel Alfred met Joseph Angèle v. Hooglede. Vanmaele Prosper met Speybrouck Ra chel v. Roeselare. DIKSMUIDE, tot 22 September 1937. Huwelijk. Emile Geldof, koloniaal Agent, wed. v. Hedwige Masscho, wo nende te St Michiels en geboren te Diks- muide, 42 jaar. met Alice Boury, z. b., wed. v. André Vuylsteke, wonende te Diksmuide, 36 jaar. KORTEMARK, tot 23 September 1S37. Geboorten. Roelens Eddie, d. v. Achiel en Beauprez Pharaïlde. Roelens Omer, z. v. Gerard en Vanoverschelde Bertha. Huwelijk. Verstraete Georges van Koekelare en Devos Clara. iHBSBBsssEaaaiiflflaaEBaMBiaaBHa DE KLEINSTE MENSCH TER WERELD GESTORVEN Ongelukkige drank. Ghesquiere Emiel, van leper, is beticht van aldaar op 7 April, rond 17.30 uur, aan de genaamde Griffon Emiel slagen en stampen toege bracht te hébben, die eene ontwrichting van den linkerschouder voor gevolg had, waardoor Griffon eene werkonbekwaam heid van een maand ondergaan had. Vol gens getuigenis ter zitting afgelegd, is de betichte, wanneer hij bedronken is, een heel lastig persoon. Griffon stelt zich als burgerlijke partij aan en vraagt 2.000 fr. schadevergoeding. De rechtbank veroor deelt den betichte tot 1 maand gevang en 700 fr. boete of 1 maand gevang en tot de kosten; zonder voorwaarde. Daar bij moet hij 2.000 fr. betalen aan de bur gerlijke partij, alsook de kosten harer aanstelling. Aanranding op de eerbaarheid. Mor tier Henri, van Geluwe, staat terecht, be ticht van zich cp 28 Juni te Meenen in de herberg De Tramstatie plichtig ge maakt te hebben: A. van aanranding op de eerbaarheid met geweld op de 12-ja- rige Elisabeth Blondeel; B. zonder ge weld; C. van zedenschennis. Op vraag van den Heer Prokureur des Konings wordt deze zaak met gesloten deuren be handeld. re betichte, die 74 jaar is, heeft reeds 3 maanden voorarrest ondergaan. De rechtbank spreekt den betichte vrij voor het feit A. Voor de feiten B. en C., welke zich mengelen, dit op 10 stonden, wordt de betichte tot 6 maanden gevang veroordeeld en tot de kosten; zonder voorwaarde. Daarbij wordt hij vervallen verklaard van al zijne burgerlijke rech ten gedurende een termijn van 10 jaar. Na de uitspraak vroeg de Heer Prokureur des Konings de onmiddellijke aanhouding van den betichte. Deze werd door de rechtbank bevolen en de betichte gevan kelijk weggeleid. Wederzijdsche beleedigingen. Turcq Anna en Leclercq Helena, van Waasten, staan terecht wegens wederzijdsche be leedigingen op 12 Mei. Beide betichten worden tot 35 fr. boete of 1 dag gevang veroordeeld en tot de kosten; voorwaar delijk gedurende 1 jaar. Wederzijdsche slagen. Lamaire Ro- main en Delaire Leon, beiden van leper, staan terecht voor wederzijdsche slagen, aldaar op 17 Mei toegebracht. De recht - bank veroordeelt Lamaire bij verstek tot 210 fr. boete of 10 dagen gevang. Delaire wordt tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang veroordeeld. Zonder voorwaarde voor de 2 betichten, die elk de helft der kosten moeten betalen. Slagen. Platteau Albert, van Wijt- schate, is beticht van slagen aan zijn schoonvader Boudry Jules. Deze is be ticht van slagen aan Platteau Albert en Robert en van beleedigingen jegens Plat teau Albert en Goudezeune Remi. Bouten Jerome is beticht van slagen aan zijn schoonbroeder Platteau Albert. Platteau Albert, van Voormezele, is beticht van slagen aan Bouten Jules. Na de getuigen gehoord te hebben, wordt Bouten Jerome vrijgesproken. Wegens slagen worden Platteau Albert, Bouten Jules en Platteau Robert ieder tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang veroordeeld; voorwaardelijk ge durende 5 jaar voor Platteau Albert en Robert. Wegens beleedigingen wordt Bou ten Jules tot 70 fr. boete of 2 dagen ge vang veroordeeld; zonder voorwaarde. De betichten moeten elk een derde der kos ten betalen. Misbruik van vertrouwen. Dantzen- berg Jan, van Hurlem, en Lambert Syl- valn, van Seraing, zijn beticht van zich te Wervik op 4 Februari plichtig gemaakt te hebben aan misbruik van vertrouwen; B. van aftruggelarij; C. aan leuren; D. geen kenteeken gehad te hebben; E. ge leurd te hebben. Onder de slachtoffers bevonden zich Dekeyser Julia, Vanneste Yvonne en Borgers Emerence, die zich lieten beet nemen omdat de betichten beweerden voor een goed werk te han delen, wat onwaar was. Na de getuigen gehoord te hebben, bekomen de betich ten vrijspraak voor het feit A. Voor het feit B. worden beiden, bij verstek, ieder tot 5 maanden gevang veroordeeld en 3S0 fr. boete of 15 dagen gevang; voor de fei ten C., D., E. worden de 2 betichten leder tot 3 maal 70 fr. boete of 3 maal 2 dagen gevang veroordeeld en tot de kasten; al zonder voorwaarde. Slagen, messteek, beleedigingen, enz. Leire Robert, van Wervik, is 'beticht zich aldaar plichtig gemaakt te hebben op 2S Mei van zware slagen aan zijne vrouw Ga try Yvonne toegebracht, en, die hem met haar kind verlaten had; van slagen jegens de herbergierster Warlop Marie, bij wie vrouw Leire haar intrek genomen had; en van slagen jegens zekeren Durnez Antoine, diie volgens verklaringen van de adjunkt-politiekommissaris Vandenbrou- cke altijd de vrouw Leire cpzo-ekt en cie zich op gezegden dag in voornoemde drankinrichting bevond. Durnez Antoine is beticht slagen toegebracht te hebben aan Leire. Deze wordt daarbij beticht van beleedigingen jegens Catry Yvonne en de herbergierster. Vrouw Leire die een mes steek van haar man zou bekomen hebben, stelt zich als burgerlijke partij aan en vraagt 500 fr. schadevergoeding. Zij on derging 12 dagen werkonbekwaamheid. De rechtbank veroordeelt Leire voor hst feit A. tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang; voor het feit B. tot 182 fr. boete of 8 da gen gevang; voor het felt C. tot 70 fr. boete of 2 dagen gevang, dit met aanne ming van verzachtends omstandigheden. Le'.re moet 500 fr. schadevergoeding be ta. :n aan de burgerlijke partij en de kos ten harer aanstelling. Durnez Antoine wordt wegens slagen veroordeeld tot 210 fr. boete of 10 dagen gevang. Zonder voor waarde voor beide betichten. Vrijspraak. Derycke Henri, van Steer.kerke, die beticht was van laster jegens Platteeuw Henri te Zillebeke, be komt vrijspraak, daar het feit te zijnen laste niet voldoende bewezen is. Brutale leurder. Housisa Jean, van Luik, die alhier met kammen leurde, had de groote ingangsdeur van het huis van den Heer Jules Oc-stencble in ds Elver- dingestraat fel beschadigd door stampen omdat de meid geen kam aankocht. De Heer Costencble stelt zich als burgerlijke partij aan en vraagt 430 fr. als schade vergoeding. De rechtbank veroordeelt den betichte tot 8 dagen gevang en 182 fr. boete cf 8 dagen gevang en tot de kosten; bij verstek; zender voorwaarde. Aan de burgerlijke partij moet hij 430 fr. schade vergoeding betalen en de kosten harer Niet in orde met de wet. Er werd door de toeziener Desplenter, van het arbeéds- toezicht, vastgesteld dat bij den maalder Wallaeys Sylvère te Zonnebeke de -werk man bij hem gebezigd meer dan 8 uren aan den arbeid was en dat geen reglement in de werkplaats aanwezig was. De recht bank veroordeelt den betichte voor het feit A. tot 35 fr. boete of 1 dag gevang: voor het feit B. ook tot 35 fr. boete of 1 dag gevang; voorwaardelijk gedurende 1 jaar. Bij den maalder Adhemar Maertens te Krombeke werd door den arbeidstoe- zichter vastgesteld dat bij deze twee werklieden meer dan 8 uren aan den ar- Over een zestal jaren verdween spoor loos te Parijs de Russische generaal Koe tipoff. Niettegenstaande de gedane opzoe kingen kon men nimmer den generaal noch zijn lijk terugvinden. De man werd waarschijnlijk ontvoerd, gevoerd naar Rusland en daar neergeschoten. Thans komt een nieuw dergelijk geval zich voor te doen met de Russische ge neraal Miller, die den generaal Koetipoff 'opgevolgd had als voorzitter van het Ver bond der Russische Oudstrijders te Parijs (Wit-Russen) Woensdagmiddag is nu ook generaal Miller spoorloos verdwenen. Hij woonde te Boulogne. M-tn wist dat Generaal Mil ler een rendez-vous had met de Russische Generaal Skoblin. Deze verdween ook in den nacht van Woensdag. Over het lot van beid; Generaals blijft het bij gissingrn. Miller zal wellicht hetzelf de k>t ondergaan van Generaal Koetipoff. Generaal Skobhn zou verdacht zijn de oplichting te hebben bewerkstelligd. F. C. POPERINGE Overeenkomstig art 44 van de provin ciale wet zal <k opciungszitting op Vrij dag 1 Oktober a. 6 te 10 uur 's morgens in het Provinciaal Hof plaats hebben. Ziehier de lijst van de zaken welke aan den Provincialen Raad zullen voorgelegd worden Voordracht van twee kandidaten tot de plaats van bijgevoegd raadsheer in het Hof van Beroep. Vraag om toelage vanwege bet Provinciaal Verbond van kroostrijke gezinnen. Voorstel tot inschrijven van een krediet van 11.000 fr. tot verleenen van premies aan schrijvers van vakboeken. Voorstel tot ver hooging van het krediet bestemd tot onderstuning van de openbare bibliotheken. Tusschenkomst in de wachtgelden der beschikbaar gestelde aanneembare on derwijzers. Wijziging aan de regeling betreffende het verleenen van toelagen aan de gemeenten en aan de liefdadigheidsbesturen voor het oprichten van zie kenhuizen en gasthuizen voor oude lieden en weezen. Voorstel tot bet verleenen eener bouwtoelage van ioo.ooo fr. aan dt Vrije Scbippersschool te Brugge. Verslag over het voorstel van den heer Van Deile, provinciaal raadslid, in zake heropleiding van de slachtoffers van arbedisongevallen. Voorstel tot verbooging van het krediet uitgetrokken onder art. 72 op de begrooting 1938, voor den dienst der verpleeg sters-bezoeksters. Voorstel tot wijziging van het reglement betrekkelijk tot bet individueel vakonder wijs voor jonge vlasbewerkers. Vraag om toelage vanwege de Vereeniging zonder winstbejag De Bel gische Beiaarden Vraag om toelage vanwege het Beheer van het Muzeum Pro Arte. Pace, Scientia et Labore Voorstel tot verhooging van het krediet bestemd tot verleenen van een vijfjaarlijkschén prijs aan de West-Vlaamsche Kunstenaars. Wijziging aan het Provinciaal Reglement ter verbetering van het runderras. Verhooging der subsidies voor de melk- controle. Hulpveileening aan de slachtoffers der overstroomingen van Jannari-Februari 1937 en der hagelvlaag van 7 Juni 1937. Vraag om tusschen komst in de buitengewone uitgaven veroorzaakt door het plaatsen van serren in de Middelbare Tuinbouw school te Roeselare. Vraag óm tusschenkomst in de buitengewone uitgaven voor uitbreidingswerken in de Middelbare Landbouwhuishoudschool te Kortemark. Vraag om tusschenkomst in de buitengewone uitgaven voor uitbreidingswerken in de Middelbare Landbouw huishoudschool te Anzegem. Provinciale Rekening over 1935. Provinciale Begrooting voor 1938. Bekrachtiging van de aanstelling van buitengewone rekenplichtigen van provinciale gelden. Voorstel tot verleenen van een toelage aan den Oud-Weezenbond De Pelikaan te Kortrijk, ter gelegenheid van het 38* Landskongrps van den Algemeenen Weezenbond van Belgie. Voorstel tot wijziging van art. 34 van de verordening op de provinciale taksen. Vraag om tusschenkomst in de uitgaven voor de uitbreiding van de waterbedeeling naar de wijken van het Wa terkasteel en de Barakken te Meenen. Vraag om tusschenkomst in de uitgaven voor de uitbreiding van de waterbedeeling naar de wijken van Miami plage, de "Hulpkerk en Raversiide. te Middelkerke. Vraag om tusschenkomst in de kosten voor het ontdubbelen van de persleiding van rioolwater te Knokke. V raag om tusschenkomst in de kosten voor het bou wen van rioolgemalen met persleiding en reservoir te Koksijde. Td. in de kosten voor het aanleggen van riolen voor huiswaters te Koksijde. ld. in ge zondheidswerker) uitgevoerd aan de Mandel en de St Amandsbeek te Roeselare. ld. in het d;enstkanaal voor den watertoevoer naar het Zuiden van West- Vlaanderen. ld. in de uitgaven voor het bouwen van een pompstation, en het aanleggen van een pers leiding voor het afvoeren van rioolwaters in de Sint Jozefs wijk te Brugge. Td. in de uitgaven van aan vullende rioolwerken in de wijk ten Westen van de Scheepsdaelelaan te Brugge. JACOB JVAMUfcTEVeiDE F. C. JACOBS, Iaat ze zwaaien, Uwe fiere handelivlag. Laat de koncurrentie kraaien, Alle» doen wat ze vermag. Niemand toch zal evenaren. Noch van verre, noch van bi], Uw beroemde merk sind» jaren: F. C. JACOBS CHICOREI. Opgave der perceelen waarop in 1937 graangewassen werden gekweekt, met ver gelijkende staat der optelling in 1936. 1936 1937 Ha. a. Ha. a. Tarwe 581 29 560 96 Rogge 123 83 128 25 Gerst 108 44 111 92 Haver 710 83 660 70 Aardappelen 294 75 Suikerbeeten 146 82 Vlas 110 60 Bitterpëen 97 Witloof 03 Tabak 2 54 Weilanden - 1053 34 Boomgaard 47 60 Voederbeetsn 254 70 Andere teelten (hop enz.) 560 19 Totaale oppervlakte 4166 26 4221 73 Paarden: in 1936: onder de 18 m., 486, en 9 poneys; in 1937: geboren voor 1935, 358; geboren in 1935-35, 123; geboren in 1937, 9. Runders: in 1936: 1995 melkkoeien; in 1937: 1923 melkkoeien, 677 mestdieren, 392 andere (kalvers). Zwijnen: in 1937: 1091 kweekaeugen, 1537 mestvarkens, 3545 andere (biggen). Hennen: in 1937: 29.915. Aangevers: in 1936: 618; in 1937 780. MATCIHIN VOOR HEDEN ZONDAG. Aanvang der matchen te 15 uur. Eere-Afdeeling. S. C. Anderlecht R. C. Tienen, White Star La Gantoise. F. C. Brugge Daring Brussel. Beerschot A. C. Union St C-illis, Lyra Antwerp F. C. F. C. Mechelen Liersche S. K. Standard C. L. Ol. Charleroi. Eerste Afdeeling B. Eendr. Aalst Brrchem Sport, R. C. Gent C. S. Schaarbeek Kapellen F. C. C. S. Brugge. Vilvoorde F. C. F. C. Ronse. A. S. Ronse Oude God Sp. Belgica R. C. Mechelen. Tubantia V. G. Oostende. Bsvcrdering D. D. Blank-enberge -r St Niklaas S. K, Exc. St Niklaas R. C. Doornik. U. S. Doornik La Louvière. Geeraardsbergen R. C. Wetteren. F. C. Knokke S. K. Temsche. Kortrijk Sp. A. E. C. Bergen. A. S. Oostende S. C. Meenen. Tweede Afdeeling Bevordering. Zwevegem R. S. Waregem. Waregem Sp. F. C. Wakken, F. C. Heist St. Kortrijk. W. S. Lauwe S. V. Rumbeke. S. K. Roeselare F. C. Izegem. Stade Moeskroen F. C. Roeselartt C. S. leper S. V. Blanker.berge. Tweede Afdeeling Gewestelijk A, F. C. Tielt Ardooie Sp. F. C. Poperinge S. K. Wenduin* De Panne S. K. Vlamertinge. Ingslmunster S. V. Veurne. Middelkerke R. C. Oostkamp. E. G. Gi-tel F. C. Torhout. Nieuwpoort Oudenburg. Tweede Afdeeling Gewestelijk B. F. C. Komen S. K. Heule. F. C. Meenen S. V. Kortrijk, S. K. Geluwe Wevelgem Sp Wervik Sp. B. S. Avolgem. S. C. Ls Bizet Deer lij* Sp. Kuurne Sp. A. A. Moeskroen. U. S. Dottenijs R. C. Harelbek*. Derde Afdeeling B. St. Meenen S. C. Moorsele. F. C. Marke Rekkem Sp. Aalbeke Sp. S. K. Beselare. S. V. Moorslede U. S. Rollegem. Verbr. Wevelgem G. S. Moorsled* U. S. Herzeeuw Rac. Wervik. «BaBMsHBBanaHBaztiBDSüaaaiiias Te Hempstead, Engeland (Essex) is de kleinste mensch ter wereld gestorven, nameljk de 58 cm. hooge Harold Dyott, genaamd Tiny TimHij woog maar 24 pond en was bijna 50 jaar oud. De kleine man was uit normale ouders ge boren. Zijn geestesvermogens waren nor maal ontwikkeld en hij verdiende zijn brood als attractie, op tentoonstellingen, enz. ffmiBSBBBBRUÜBBHQBBHBSn&BBB EEN VADER OVERRIJDT ZIJN EIGEN KINDJE MET ZIJN AUTO TE ST-PIETERS-BRUGGE UITSLAGEN VAN KOERSEN KAMPIOENSCHAP VAN WEST- VLAANDEREN TE HARELBEKE i. Moerenhout J., 130 Km. in 3 u. 14 min.; 2. Grysolle, op y2 wiel; 3. Defoort, op y2 lengte; 4 Dufromont, op 1 1.; 5. Claeys M., op 100 m.; 6 Declercq L.; 7. Van Eename; 8. Cocqueriaux, allen wiel in wiel; 9. Beirnaert, op 150 m.; ïo. Raes; 11 Deman: 12. Dubois; 13. Deseeter; 14. D'Hooghe: 15. Bekaert A.; 16. Desmet L.; 17. Vanachte; 18. Cools; 19. Verbeke; 20. Devos; 21. gelijk: Vai Houtte en Denys G., allen wiel in wiel; 23. Tersago, (gevallen); 24. gelijk: Volcke, Debruyne H., R. Van- depitte, Coppens, Van Wesemael, Van Teemsche, Ghesquière. André Defoort. als eerste West-Vlaming, wordt kampioen van West-Vlaanderen. DE BEROEPSRENNERS TE VICHTE i. Jeroom Dufromont, Harelbeké, de 125 kra. in 3 u. 24 min.; 2. Miel Vandepitte, op 55 sec.; 3. De foort André, op 1 min. 30; 4. Frans Bonduel, op $4 wiet; 5 Camiel Beeckman, op 20 met.; 6. Jef Moe renhout; 7. Cocquereaux Maurits; 8. Frans Vinck; 9. Christiaens Georges; 10. Grysolle Sylvain; n. Beirnaert Albert; 12. Duquenne Fernand: 13. Clap- dorp Karei; 14. Hendrickx Remi; 15. Deman Jan; 16. Goessaert; 17. Thys Omer; 18. gelijk: Degeeter en Flander Horemans. DE GROOTE PRIJS VAN VALENCIENNES 1. Schoon Roger, de 120 km. in 3 u. 28 min.; 2. De Cock; 3. Max Harmand; 4. Botquin; 5. De Waele Luc.; 6. Marcel lac; 7. Bekaert Gust.; 8. Bernard, in 3 u. 30 min.; 9. Vitse Valeer; 10. Freie; 11. Pattyn, in 3 u. 35 min.; 12. Leene, in 3 u. 37 rnin. DE JUNIORS TE LOMBARD SI JDE 1. Haeck Albert, 100 km. in 2 u. 50; 2. Berton, op wiel; 3. Tommeleyn, op 1 1.; 4. De Puydt, op 2 lengten; 5. Van Loo, op 4 min. 35: 6. Sercu, op S min. 257. Lingier; 8. Brysse; 9. Wilmot. DE JUNIORS TE GULLEGEM t. Ramon Alb., 92 km. in 2 u. 40; 2. Cnockaert Roger, op l/2 lengte; 3. Desimpelaere, op 1 lengte; 4. Declerck A., op 100 meter; 5. Paepe; 6. Vander- beken, op 15 sec.; 7. Degryse, op 2 sec.; 8. Sercu; 9. Vandnborre; 10. Coorevits; 11. Rosseel; 12. gelijk: Callens, Verschueren, Couckuyt, Leersnijder, Vande weghe; 17. Impe. DE JUNIORS TE EERNEGEM x. Ramon; 2. Declerck; 3. Eeckhoudt; 4. Van He- renthals; 5. Paepe Albert; 6. Callens, Van Loo en Haeck; 9. Berton; 10. Rogge; 11. Dedecker; 12. Franco; 13. Lingier; 14. Neyssens; 15. Verschuere. TE WERV1CK Frankrijk1. Lagrou; 2. Del- court; 3. Casteleyn; 4. Vanhecke; 5. Colpart; 6. Overfeldt; 7. Dujardin; 8. Coulon. TE HARNEZ. 82 Vertrekkers: 1. Knockaert Roger; 2. Uratz; 3. Klazick; 4. Lamourette. TE LOM BA RDSIJDE. 28 Vertrekkers: 1. De- grande Alb. (Gistel), 50 km. in 1 u. 31; 2. Min; 3. Proot; 4. Seys; 5. gelijk: Depuydt, Nylle, Van Outryve; Pottier, Debaere, Leyre, Slembroeck, Ben- dels, Bocklandt. TE BRIELEN. 16 Vertrekkers: 1. Dutilly, Waas- ten; 2. Mouton, Reninge; 3. Knockaert leper; 4. Suffys, Dikkebusch; 5. Debaene, Brielcn; 6. Divoy, Waasten; 7. Degraeve, leper; 8. Artois, Elverdinge; 9. Dezeure, Le Bizet; 10. Barbier, Westvleteren. Het «lachtoffertje op slag gedood. Donderdag "voormiddag heeft zich in den hof eener woning van den Blanken- bergschen steenweg te St-Pieters-Brugge een smartelijk doodelijk ongeval voorge daan. De Heer Florimond Maenhout, veehan delaar, kwam uit zijn garage achterwaarts gereden en had niet opgemerkt dat het jongste zijner kinderen, Robert, 18 maan-" den oud, uit het huis geloopen was om hem te begeleiden. Terwijl de vader traag- jes uit de garage reed voelde hij weer stand onder het achterwiel en stapte uit de auto om te zien wat er scheelde. De ongelukkige, vader bemerkte met hevige ontsteltenis dat hij zijn eigen kindje over reden had. Het jongetje was op slag ge dood. De wanhoop der ouders is niet te beschrijven. BBBsaflaacBBBzsaassEssBSEBfian KNAAPJE SCHIET ZIJN BROERTJE DOOD De Brusselsche Radiotentoontstelling ivelke zoo juist zijn poorten gesloten heeft werd voor ons groot nationaal merk FNR een nooit gezien succes. Geduren de de heele duur van de tentoonstelling heeft de stand van de NATIONALE RA- DIOELECTRISCHE FABRIEK FNR een overweldigende bijval genoten bij het publiek. Het voorbeeld werd door lc autoritei ten gegeven, bij hun openingsoezoek heb ben de olficieele personen, den Heer Bou- chery, Minister van P.T.T., en den Heer Max, Burgemeester van Brussel, lang stilgehouden bij de stand om de FNR productie 1938 tc bewonderen. Ontvangen door den Heer J. V. Troisier, Afgevaar digde-Beheerder van de Firma, lieten ze zich de geheele techniek verklaren welke aan deze fabrikatie den grondslag ligt en bij het eind van hun bezoek hebben ze den Heer Troisier warm geluk gewenscht met het welslagen van zijn productie wel ke ontegenzeggelijk een der grootste aan trekkelijkheden is geweest van de ten toonstelling. Ook de Heer Van Isacker, Minister van Economische Zaken, hield er aan bij zijn bezoek den Heer Troisier zijn hartelijke gelukwenschen aan te bieden en gaf uiting van zijn bewondering voor de gedane krachttoer. De tentoongestelde reeks FNR 1938 is inderdaad de belangrijkste en volledigste die ooit op een Radiotentoonstelling in Belgie aangeboden werd. De bezoekers hebben een model kunnen bewonderen dat verkocht werd tegen 1.250 fr. waarmee men meer dan 100 zenders voortreffelijk ontvangt. Een model van 1.450 fr. met ultra korte golf. Een ander van 1.850 fr. met ultra korte golf en tegen-koppeling. Nog een ander van 2.250 fr. met alle voordeelen van de vorigen en bovendien «de zichtbare afstemming» en een luid spreker van groote afmetingen, type «Ci nema». De modellen van 2.950 fr. en 3.350 fr. verbaasden de bezoekers door hun zuivere en natuurgetrouwe weergave. Voor dit laatste type is er een bijzonder belangrijk nieuwtjede mogelijkheid om door een eenvoudige beweging van een knop te spelen op superheterodyne of op directe schakeling. Door dit prachtig stelsel is men in staat hetzij een maximum selec- tievitejt te hebben of een maximum muzi kaliteit practisch gesproken dus twee toestellen vercenigd in een. Voor de weergave van platen zijn er twee Radio-Fono's-Electric waarvan er een met een volledig automatische platen- wisselaar waardoor deze prachtige reeks werkelijk eenig is. Een indruk van Kwaliteit en Nauw keurigheid gaat uit van dit fabrikaat dat aangeboden wordt in prachtige meubelen geteekend door onze grootste kunstenaars. De krachtinspanning gedaan door de Rationale Radioelectrische Fabriek FNR >m tot dit resultaat te geraken, zal onze nedeburgers zeker niet onverschillig la ten. en een welbegrepen nationale solida riteit zal er hen zeker toe brengen de FNR produkten, welke hun aangeboden worden, met een heel bijzondere sj-mpa- 'hie te onderzoeken. VOE TBALKRONIEK Beschouwingen. IN II" PROVINCIAAL. Zooals wij het voor- speld hadden is C'. leper geklopt uit izegem terug gekomen t4o). De lepernngén üie in een zeer slechten dag verkeerden naaden maar weinig in den pap te brokkelen, is a hun vorige uitslagen, hadden we toch iets Deters verwacht. De ploeg mist zeker en vast ondervinding. IN IIÖ GEVv j^STELIJK A. —7 F. C. Poperinge heelt te Veurne een gevaarlijke klip omzeild en v met 32 overwonnen* Het was een uiterst span nende strijd. Het was enkel in de laatste minuut, oat rood-geel de winnig-goal kon netten. V eurne wist zelfs de scoor op 20 te brengen, doch moest welura aan de meerderheid der Keikoppen gelooven. Hierdoor versterkt Foperinge merkelijk zijn leidersplaats. S. K. Vlamertinge zag zijn weustrijd tegen F. C. Tielt geschorst, wegens de stortregen, enkele minuten na de rust, alswanneer de stanu 22 was. Sport- kring s elftal, waarin de nieuwelingen flink hguur sloegen, leverde een goede wedstrijd en had denkelijk wel beide punten kunnen bemachtigen. R. C. De Panne trof te Torhout een gevaarlijke tegenstrever en moest spijts alles, beide punten met 52 aan de groen-zwarten afstaan. De Racingers dienen zich goed te herpakken willen zij nog in aanmerking komen voor den titel. 7- S. V. Nieuwpoort heeft aangenaam verrast met gelijk spel te maken met Wenduine, dat nochtans de eerste de beste niet is. De 22 uitslag zal zeker wel nieuwen moed geven aan de stoere visschersjongens. IN II» GEWESTELIJK B. 5. K. Geluwe moest zooals voorzien, nipt de vlag strijken bij het sterke A. A. Moeskroen. 't Schijnt dat de scheidsrechter en kele aardige beslissingen nam in het nadeel der gasten, die anders wel een puntje hadden veroverd. F. C. Komen zag zijn zegereeks gestuit bij R. C. Harel- beke (21). De grensmannen waren zeker met te veel zelfvertrouwen vertrokken. Er dient nochtans opgemerkt dat de gastheeren voor de eerste maal voltallig optraden. Tegen alle verwachtingen in boekte 5. C. Le Bizet een mooie overwinning tegen S. V. Kortrijk (42). Na een eerder flauw begin, schijn Le Bizet de goede form te hebben gevonden en prijkt reeds op een mooie plaats in ae rang schikking. IN 111® AFDEELING. De gewestelijke derby R. C. WervikS. K. Beselare moest spijtig genoeg geschorst worden, daar een achterspeler van Beselare weigerde het veld te verlaten. De stand was op het oogenblik 10 in het voordeel der lokalen. 5. V. Moorslede kon te Rekkem de nederlaag niet ontwij ken en moest met 31 het onderspit delven. G. S. Moorslede kreeg nogmaals een bittere pil te'slik ken vanwege de leidcrsploeg uit Marke (7o). De Geelsterren zijn waarlijk niet opgewassen in hun nieuwe afdeeling. Vooruitzichten. IN II® PROVINCIAAL. C. S. leper ontvangt de oud-bevorderingspioeg van S. V. Blanxenberge, die na een eerder ontgoochelend begin, zich Zondag 11. flink herpakt heeft tegen S. K. Zwevegem. Wij mogen ons aan een gelijkopgaanden wedstrijd verwachten, die lichtjes in het voorueel van de lokalen zou kunnen eindigen. IN II® GEWESTELIJK A. F. C. Poperinge ontvangt S. K. Wenduine, de jonge ploeg in wien velen een ernstigen aanspraakmaker zien voor den titel. Een kwade tegenstrever dus voor de rood gelen, aan wien wij nochtans, bijzonderlijk na hun wedstrijd tegen Veurne, de voorkeur geven. 5. K. Vlamertinge reist naar R. C. De Panne, die alles in lijn zal stellen om zijn k'nssement te verbeteren, doch ook de rood-witten zijn belust op hun eerste punten e i daar hun ploeg merkelijk versterkt is zou het ons niet verwonderen moest deze wedstrijd op een gelijk spel uitloopen. 5. V. Veurne gaat naar Ingelmun- ster waar zij na een bitsigen strijd denkelijk de twee Sunten zullen moeten laten. S. V. Nieuwpoort rijgt het bezoek van Ouuenburg, die verleden Zondag een ve rassende overwinning boekte tegen Middel kerke. och achten wij de lokalen bekwaam beide punten ta bemachtigen. IN II® GEWESTELIJK B. 5. K. Geluwe ont moet Wevelgem Sportief, die Zondag zijn wedstrijd tegen Toekomst geschorst zag wegens onsportief op treden van zijn doelwachter. Geluwe die ziin aanhan gers een flinke weerwraak schuldig is, zal het den kelijk halen. Wervik Sport krijgt in Avelgem een lastigen tegenstrever en zal zich met een gelijk spel reeds gelukkig mogen achten. S. C. Le Bizet zal zijn goede form willen bevestigen met Deerlijk ijdel- hands naar huis te sturen. IN III® AFDEELING. 5. K. Beselare tal zich duchtig moeten inspannen te Aalbeke willen zij iets oogsten. R. C. Wervik vangt niet zonder vrees de reis aan naar Herzeeuw waar de wedstrijd denkelijk ook op een gelijk spel zou kunnen afloopen. S. V. Moorslede, zien wij nipt winnen tegen U. S. Rolle gem. G. S. Moorslede zal te Verbr. Wevelgem de verplettering niet kunnen ontwijken. CORNER-KICK. oedosd zonder uitzondering!... fóflxon^ ?s?,100tV» doeltreffend Rcxon is gemakkelijk le gebruiken «axon is van onbeperkte bewaring RflXOn'is onschadelijk 'voor menschen'. ?n huisdieren. bijzonder aanbevolen loor de Deskundigen. AL SPELEND MET EEN GEWEER Te Thorens, arrondissement Annecy (Frankrijk), speelde de 13-jarige René Mermillod met een geladen geweer, toén plots het schot afging. Gansch de lading lood trof zijn 11-jarigen broer Raymond in het aangezicht. Deze overleed twee uren nadien. PROTESTEN IN BELGIE De Belg. N. V. Van der Graaf en Cie (Afdeeling: Handelsinformaties) te Brus sel, deelt ons mede Er werden over de afgeloopen week, eindigende 17-9-'37, in Belgie, 2057, pro testen geregistreerd tegenover 1851 voor het zelfde tijdperk van liet vorige jaar. Van l-l-'37 tot 17-9-'37, in Belgie, 56.467 protesten geregistreerd tegenover 52.056 voor het zelfde tijdperk van 1936. WEST-VLAAMSCHE POMOLOGISCHE VEREENIGING Algemser.e Vergadering op Zondag J Oktober, cm 14 uur stipt, in de lokalen der Tuinbouwschool te Roeselare. Dagorde 1) Verslag over de werfcng 1937; 2) Voorstel Intensieve fruitteeltdoor Mr Van Walleghem, Provinciaal raadslid; 3) Voordracht Steriliteit bij de fruit- boomen - door Mr Cumps, Rijkstuinbouw. consulent; 4) Allerlei. Al wie er belang in stelt wordt ver wacht. Verdere inlichtingen te verkrij gen: Gecretariaat R. Verhoustraete, M Beernem. AANGEKONDIGDE KOERSEN ZONDAG 26 SEPTEMBER 1937: POPERINGE: voor beginnelingen; 40 km.; 400 fr. prijzen: 109, 75, 65, 50, 40, 30, 20, 10 en 10 fr. Vertrek te 4 u. aan de statie. DEERLIJK: voor beginnelingen geboren vanaf 1919; 750 fr. prijzen en premiën; 60 km. Inschrijving bij Emiel Dejaeger, In de WandelingVertrek te 2.30 u. BEVEREN (Cappelhock)voor beginne lingen onder de 20 j.; 500 fr. prijzen. Begin te 3 uur. MAANDAG 27 SEPTEMBER 1937: DEERLIJK: voor beginneling:n beneden de 18 jaar; 250 fr. prijzen; te 2.30 uur. LANGEMARK: voor alle beginnelingen; 475 fr. prijzen. Aanzet te 2 uur bij M. Delacry, Klerkenstraat. GELUVELD: voor alle beginnelingen; 350 fr. prijzen. Aanzet te 2 u. op de Dorpplaats. DINSDAG 28 SEPTEMBER 1937: LEISELE: voor alle beginnelingen; 400 fr. prijzen; 50 km. Inschrijving bij Mael- staf M. Begin te 4 uur. WOUMEN: voor alle beginnelingen; 1200 fr. prijzen; 70 km. Inschrijving bij M. J. Cneut in «De Kroon». Begin te 3 u. GELUVELD: voor alle beginnelingen; 250 fr. prijzen. Begin te 4 uur. DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1937; GELUVELDvoor alle beginnelingen; 250 fr. prijzen. Begin te 4 uur op de Cruiseecke WOUMEN: voor alle beginnelingen; 1200 fr. prijzen. Inschrijving bij O. Coemelck in De Wegwijzer». Begin te 3 uur. RENNERS!! EEN OCCASIE!! Hebt ge een nieuwe koersrelo noodig? Koop nu eens geen nieuwe, maar een oc casie, zoo goed als een nieuwe. Die zult ge vinden bij ACHIEL MORENT, Boezinge- straat, 45, LANGEMARK. ZONDAG 3 OKTOBER 1937: ALVERINGEM: voor alle beginnelingen; 250 fr. prijzen en premiën; 30 km. op goede baan. Inschrijving te 3 uur bij Camiel Oyaert,« op de Wijk Nieuwe Herberg dot dag en naa/vt ^LulKa ée. tcAiddiór^eikcia/ taad da SUPER FNRJ938 «mt* Cajua mCesnman. ran dt taeeta£d kceotan Aan F. N. R., I4l, Louisalaan, Brussel, of aan een der ofti- cieele verdeelers van ons ge west. BATTEW PAKETBOOTEN OOSTENDE-DOVEE UURTABEL DER OVERTOCHTEN voor de week van 27 Sept. tot 3 Okt. 1937. VAN OOSTENDE NAAR DOVER, van 27-9 tot 2-10: te ll u. en te 16.20 u.! te beginnen van 3-10: ie 11 u en te 15.20 uur Winteruur. VAN DOVER NAAR OOSTENDE van 27-9 tot 2-10: te 12.55 u. en te 16.55 u.; te beginnen van 3-10: te 11.55 u. en te 15.55 u. Winteruur. Bijzonder dagelljksche vervoerdienst voor autos met passagiers, door de car- ferry London-IstantulAfvaart te 14 uur uit Oostende en te 1 uur uit Dover. Van 9 tot 22 en van 30 tot 31 Oktober, ter gelegenheid van het Automobielsaion te Londen; van 1 tot 12 November, ter ge legenheid der Tentoonstelling «Het Ver» vo:r met Handelsautomobielente Lon den uitgifte bij vertrek van zekere Belgi sche stations, van uitstapkaartjes tegea verminderde prijzen, naar Dover en Lon den. Geldig 17 dagen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN voor uwe wendt U tot MARCEL LOUCHEUR, 26, Groote Markt, te ROUBAIX Groote keus van nieuwigheden en uitsluitelijkheden van hooge snij kunst. En voor uwe bij: SILVA: 48, Groote Straat, ROUBAIX, 31, rue Grand Chaussée, RIJSEL. Rechtstreeksche verkoop verkoop van de fabriek. GEVONDEN: Verstraete Jozef: grijze kindermuts. Mevr. Joos Hector; zwarte dameshand schoen. Bouwen Albert: tros met 7 sleutels. Depuydt Isidoor: regenscherm. X...: geldbeugel, kleine som inhoudende. Vandekerckhove Paul: roode paternoster. D:hem Paul: rozenkrans. Thery Robert: een passer. Duprey Georges: cerinture van dames mantel. Vrouw Depuydt Maurice: kleine sleutel. Mevr. Vanhoutte J.: klEin sleuteltje. VERLOREN Ameel Clothilde: geldbeugel, kleine som bevattend. Loupe Hélène: pakje verf met tube. Wauters Jean: vergulde bril. Hoflack Emiel: autotaksplaat 301615. Vrijdag morgen ontving den Heer Van Zeeland opeenvolgend de HH. Ministers De Schrijver, M.-H. Jaspar en De Man. Te 11 V* uur gir\; den H. Van Zeeland naar den Koning door denwelke hij ont vangen werd. Men verwacht dat een ver klaring zal afgelegd worden worden Vrij dag avond, na verloop van den Kabinets raad. Het indexcijfer voor het land. op 15 September, werd vastgesteld op 753 tegen over 746 voor 15 Oogst 1L Te Oostende werd deze week voor 2 millioen frank visch verkocht. In China hebben de Japanners Paoting bezet. De rood-witte vlag hing Zondag laatst half-top daar er geen enkel overwinning geboekt werd, en, wat meer ia, geen enkel tegenpunt werd genet. Im mers de eerste ploeg verloor met 40, Derde Spe ciaal met 2o en de Juniors met 80. TWEEDE AFDEELING. Na a.chter twee mat chen voldoening geschonken te hebben, heeft de jeug dige Ienersche ploeg te Izegem ecnigzins gefaald en alhoewel de scoor wat overdreven is, toch verdienden de thuisspelers de zegepraal. De rood-witten moeten zich daarom niet ontmoedigen, waut xii mogen zich

De Halle (1925-1940) | 1937 | | pagina 4