Burgerstanden IN T BINNENLAND UURWERKEN VERMAGEREN MEUBELPAPIER UIT STADEN GEZINSDRAMA NABIJ PLOEGSTEERT AANBESTEDINGEN MINISTER VAN ISACKER NEEMT ONTSLAG ALLERHANDE SEÏZOENTOFPTEN WISSELKOERS KOOPT TER TROUWE VERVOLG AANSTAANDE WEEK GEVEN WIJ: Wulveringem: Verslag Gemeenteraad; Lange mark: Zeldzaamheid ia 'l kaarten; Uitslag Combat-botüug; Beselare: Verslag Davidsfonds; Woamen: B. J. B.-Peest; Zonnebeke: Kroostrijke Gezinnen; Geluwe: Jubileum Harmonie; Klerken: Kristen Werkersverbond; Merkem: Boerinnengilde. m mm We dringen nog aan bij al onze geachte Inzenders om alle verslagen zooveel mo gelijk in 't begin der week ons te laten geworden. ASPERGEN die een (linke potatchbe- mesting bekomen bebben zijn beter van smaak en laten rich langer be waren. 1500 Kgr. syiviniet-kaïniet 14 ofwel 500 kgr. chioorpotascb 40 mag als een minimum aanschouwd worden. VLAMERTINGE. Hond toegekomen. Sinds een drietal weken is bij Cyriel Deraedt, Zevekotestraat, een schoonen grooten jachthond toegekomen, die ver doold geraakt is. Deze hond heeft een rosten kop en rug, witte pooten en witte pluimstaart, en blijft daar nog eenige da gen ter beschikking van den eigenaar. Tooneelavond. Dat het Tooneel- feest goed is afgeloopen, dat moet niet meer bewezen worden. Aan al de speel sters hartelijk proficiat! Het was wel! Ge lukkig dat die communisten zich op het einde van 't spel hebben bekeerd, en hun pantermanierenhebben afgelegd. De klucht heeft ons hartelijk doen lachen en getoond hoe dat de menschen in korten tijd van gedacht kunnen veranderen! Ook onze kleine danseresjes mogen wij niet vergeten; hun liedje en hun dans, ge steund door het muziek van de jeugdige pianiste, heeft ons geboeid. Aan allen die hebben meegewerkt door hun spel, hun aanwezighed en anderen stoffelijken steun, hartelijk dank! Maar al de aanwezigen mogen nu ook het woord, van den E. H. Kapelaan, over het Davidsfonds, niet vergeten! Waarom zou het Davidsfonds op zoo'n groote en schoone Gemeente lijk Vlamertinge niet kunnen bloeien? We moeten vooruit, en het zal gaan! Is er dan g:en enkel punt meer waar menschen met dezelfde taal en beschaving, denzelfden godsdienst, elkaar broederlijk kunnen terugvinden? De naaste vergadering op 20 Februari is een voordracht met lichtbeelden over Spanje, land en volk en... de fameuze stierengevechten. Hanekampen, hon den en katten, kleine en groote menschen die vechten, dat hebben wij reeds alle maal gezien, maar stieren? Dat is wat an ders! En met die voordracht zal het niet uit zijn: er komt nog ieti bij: zang en spel en kluchtliederen. Later zullen wij U het programma laten kennen. Iedereen is welgekomen, laten wij allen meewerken en het moet gaan. Gode ter eere, en Vlaanderen ten bate. HOUTEM (leper). Men zegt... dat er alle Zondagen Poperingenaar »'s te kort zijn, en de rapste dus de beste zijn; ...dat de meisjes van de kruistocht heden een schoon feestje geven in de Patronage te 5 uur; ...dat er wederom geen volk zal te kort zijn; ...dat men zich zal moeten inhouden om te lachen, wil men geen breuk krijgen; ...dat twee gezonde inwo ners als overledenen werden aanzien, maar dat ze hun familieleden begraven hebben te Rijsel en te Wijtschate, name lijk Etienne en Emile Deneulin; ...dat Jerome Dubois voort in gevaar verkeert in het Hospitaal te leper. BOEZINGE. Parochiaal Leven. Wat menschen op den touttn vooral ge lukkig maait, is dat zij ongeveinsd en na tuurlijk onder elkander leven. Dat vooral wordt door onze plaatselijke geestelijk heid betracht. Het kanselwoord van onzen Herder verleden Zondag was raak. doch openhartig en deugddoende voor wie het goed meent. Ja, 't is waar. moesten de menschen, die hier op den buiten in den grond toch allemaal katholiek godsdien stig zijn, meer naastenliefde bezitten, zoo als O. Heer het wil, en deze aldus beoefe nen, dan ware het een hemeltje op aarde. En dat kan alleen verwezenlijkt worden, als de godsdienst met de priesters de spil van alles zijn en blijven. God dank, hier te Boezinge bestaan sinds den oorlog veel, heel vele parochiale instellingen voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der inwo ners; en zeker en vast is het daaraan te danken dat er in de Boezingenaren nog zooveel parochiale gerst steekt. Mochtte het zoo voort duren en r.og steeds aan groeien. God gave het. Beweging onder de bevolking in 1937. Op 31 Decembrr 1936 waren er 2.033 inwoners. Aanwinst: geboorten 28 Inwijking 111 "TÏJ9 139 Verlies: overlijdens 27 uitwijking 103 "Ï3Ö 130 Op 31 December 1937 waren er dus 2.C33 9 2.042 inwoners. Wil opmerken dat bij de geboorten alleen deze te Bcs- zinge geboren gerekend worden; boven dien zijn er nog 15 grboren in het moe derhuis te Poperinge, die meêgerekend zijn onder de inwijkelingen. Geitenbond. Dus heden Zondag avond 6 Pebr., te 0 u. juist, in het zaaltje der Boekerij, jaarlijksche algemeene ver gadering voor de leden. Ziehier wat wij al zullen te hooren en te zien. krijgen. Eerst een verslag van den schrijver, en daarna een puike voordracht door Mees ter Piatteau uit Bikschote, voor ons geen onbekende, die zal spreken over De doel matige voeding van de raelkgeit en ein- dElijk, voor velen het aantrekkelijkste, de tombola. Hier opgepastalleen de aanwe zige leden kunnen eraan meê doen; er worden dus geen uitzonderingen gemaakt; want er kan altijd Iemand komen, zoo men het de moeite weerd vindt. BoTlnnendag. Of de feestdag wel was, moeten de afwezigen maar vragen aan de Botrlnnetjes die er waren; voor de andere, die geen lid willen zijn der Boerinnengilde, blijft zooiets toch onver schillig. Een ding is zeker, dat er alle jare meer en meer meevieren. V. O. S. en B. V. O. S. De vergade ring van Zondag laatst is buitengewoon wel geweest. Talrijke opkomst, met prach tige voordracht door Advokaat Van Tie- gem, en een gloedvol dankwoordje van E. H. Proost. Nu opgtpast voor de prijskaarting van Zondag 13 Februari bij B. Senesael, in 't Moorteltje. Het begint te 4 uur; het zal lang klaar zijn, want het Is volle maan. Weet Ge?... dat sommige Boezinge- naars 'beweren dat ons Oorlogsgedenk- teeken wonderwel zou dienen als voetstuk voor een H. Hertebeeld?... dat er in 1937 in Frankrijk 10.0CO parochies waren zon der priester?... BORSTBALSEM A. KESTELIJN verzacht na den eersten dag en ge neest volkomen hoest, griep, bron- chiet en alle ziekten der luchtpijpen en van den borst. Te verkrijgen: Apotheek KESTELYN- DE GRAEVE, Gasthuiutr., 14, Poperinge. II CHICOREI F. C. JACOBS GEBRUIKT ER MINDER. 'T IS DE STRAFSTE. LANGEMARK. V. T. B. Zondag 8 Februari, te 3 uur namiddag, opvoering door het Vlaamsche Volkstooneel Groep Staf Bruggen van het schoone blijspel: O MINNA VON BARNHELM». Kaar ten tegen 13 fr. (reis inbegrepen) te ver krijgen bij Eug. Top tot 1 Februari. Na dien datum zal men zich moeten wenden tot de lokatie te leper. Ongevallen. De genaamde F. N. heeft met zijn duim terecht gekomen tus schen. zijn kar en de muur, waarbij de duim verpletterd werd. Hij wordt verzorgd in het O. L. Vr. Hospitaal te leper. De genaamde V. J. heeft met hare fiets zoo ongelukkig gevallen, dat zij zich het been brak. Zij verblijft thans in het O. L. Vr. Hospitaal te leper. Massavergadering. Door het plaat selijk Werkersverbond, wordt een autobus dienst ingericht om naar de massaverga dering te gaan die gehouden wordt op Zondag 13 Februari, in de Stadsschouw burg te leper, en die gegeven wordt door het A. C. V. Iedereen is welgekomen. Uitstap. Zondag namiddag, 6 Fe bruari, gaat de Muziekmaatschappij Ste Ceciliaop bezoek naar den Hagebosch. Eere- en beschermende leden worden uit- genoodigd. Voetbal PriorZondag laatst maakte ons elftal de verplaatsing naar Zillebeke. Alles verliep vlot van stapel. In de eerste helft hadden wij het voordeel van de wind en aan. de rust stond het 1-2 voor ons. Na de koffie vielen wij aan, het geen dan ook bekroond werd met 1-3, maar het blijft niet lang zoo. Zillebeke kwam ten aanval en bracht den stand om 2 uur begint de match; weest allen op er nog een binnen en het was 3-3. Heden Zondag komt Woesten ons be zoeken. Allo, Supporters van Langemark, om 2 uur bsgint de match; wees allen op post om ons elftal aan te moedigen. Op Zondag 13 Febr. c:oen wij de ver plaatsing naar Woesten; vergezelt ons in autobus. Vertrek bij Lamoot P., te 12 u. merken. Omega Tavanncs Cyma «Roskopf», enz. Regulateurs, Schouwgarnituren, Parquethorloges, Barometers. Prachtige JUWEE- LEN, de laatste nieuwigheden. Mooi ZILVERWERK. Groote keus, matige prijzen, trou- we bediening. HUIS H. DONCHE ZONEN Diksmuidestraat - 11 - IEPER. Beroemd huis voor herstellingen. - ZONNEBEKE. Muziekavond. Op Zondag 6 Februari, te 5 uur 's avonds, geeft de Muziekmaatschappij «Ste Ce cilia een feest uit dank aan al hare leden en eereleden om hun steun en me dewerking. Dit jaar treden de Gf rardino's op met een uitgelezen repertorium; ook zullen er reidansen uitgevoerd worden. Ds leden en eereleden hebben vrijen toegang tot de zaal, mits vertoon van hunne kaart; de niet-leden betalen 5 fr. ZILLEBEKE. Middenstandsbelangen. Op Zondag 13 Februari 1938 vergade ring bij Heer Gamin, herberg Het Hof van Commerce» te Zillebeke, voor Mid denstanders, Landbouwers, Winkeliers. Uitleg zal gegeven worden met betrek op de sociale wetten met alle nuttige inlich tingen. De vergadering gaat door te ff 34 u. Sinte Catharina. Sir.te Catharina ls de Patrones van Zillebeke, sedert on heugelijke tijden. Onze christene men schen beminnen ze en verteren ze als hunne bijzondere Beschermster. Doch ock in gansch den omtrek wordt ze gekend en gebeden en gediend als een wonderbaar redmiddel tegen de keelpijn, en alle slach van velziekten en plagen onder de men schen en de dieren. En 's Winters vooral heerschen zulke plaagskes. Het valt dan niet te verwonderen dat er vele dienders opkomen om Ste Catharina te voet te vallen, Ingeschreven word:n in haar Broe derschap en getroost en gesterkt henen te gaan. Wie 't doet met liefde en be trouwen wordt verhoord ZILLEBEKE. Handbooggilde St Se bastiaan. Donderdag 20 Januari vierde onze schoone en bloeiende gilde van Sint Sebastiaan haren jaarlijkschen dag. Kwart voor 9 uur trokken de 70 aange sloten leden, met trom en vaan, naar de kerk, om er de H. Mis bij te wonen tot zielelafenis der afgestorven gildebroeders. Te 1 uur gezamenlijk noenmaal. Te 6 uur lustige avond door opvoering van spel en zang voor de Heeren Leden en Vrou wen en allerhande vermakelijkheden. Onze gilde van St Sebastiaan mag als een der oudste en schoonste gilden aan zien worden. Ten jare 1753 waren goede en deugd zame burgers vergaderd in de herberg Den Engel Bewaarderte dien tijde bewoond door de Weduwe Calmeyn, te Zillebeke op de dorpplaats en daar, vol gens de oude en voor den oorlog bestaan de boeken der gilde, werd er besloten eene gilde van schutters met de handboog op te richten, die voor patroon den H. Se bastiaan zou nemen. De standregels van dien tijde werden door Hare Majesteit Keizerin Maria-The- resia erkend bij octrooi van 9 Juni 1754. De gilde gesticht zijnde en erkend, had als eersten hoofdman Graaf d'Bennisdal, Baron de Fumal, heeren van Aire-en-Ar- tois; als tweeden hoofdman vonden wij M. Van Eecke, eersten Meyer van Zille beke; daarna volgden de H.H. de Neckere en Deconinck tot 1865; van 1866 tot 1870 was de maatschappij omtrent ontbonden. Dank aan drie getrouwe leden, de H.H. Constant Carlier, Florimond Gouwy en Amand Dezeure, die bezield waren door hunne verkleefdheid aan hunne voorva ders, werd de maatschappij toch in stand gehouden en tot verderen opbloei geroe pen. Ridder Gustaaf de Stuers werd Hoofdman en bleef het tot aan zijn over lijden in 1893. In 1894 werd M. de Stuers opgevolgd door M. Baron Gaston de Vinck, die de gilde steunde door raad en daad en onder wiens wijs bestuur en beleid de maat schappij Immer is vooruitgegaan. Onder alle oogpunten mocht zij gerekend wor den als eene der schoonste van 't Vlaam sche land. Steunende op haren staat en stand, zoo heeft zij niet geaarzeld deel te nemen aan Vlaggefeesten en Tentoonstellingen zooals te Brussel, Antwerpen, Luik. Kortrljk, waar zij benevens diploma's, eeremetalen en prijzen behaalde voor hare vlag, en het halssieraad der Koningin, hetwelk bestond uit 19 zilveren platen, Vogels en Eereme talen of Gedenkpenningen. Baron Gaston de Vinck schonk, na den oorlog, aan de heringerichte Gilde eene nieuwe vlag. die plechtig gewijd en afge geven werd. Hij overleed in 1927. Ten jare 1928, op Zondag 15 Januari, werd Weled. Heer Baron Pierre de Vinck met alge meene stemmen tot Hoofdman der Gilde gekozen en Mevr. Barones Pierre de Vinck tot Eeredame. Sint Sebastiaan zegene Hoofdman en Eeredame, en leden en geheel die schoone, oude maatschappij. WOESTEN. Hoerengilde. Donder dag 10 Februari, vergadering cBr Eceren- gilde bij Kam. Boudry, In den Osmet voordracht door Mr Doise over Lente bemesting Allerhande. HET EESTUUR. LOO. Kleinen Landeigendom. Op Zondag 6 Februari, te 11 uur, in het Stad huis, zal de Heer Vaneenooghe. afgevaar digde-beheerder der Nationale Maatschap pij voor Kleinen Landeigendom, een voor dracht geven over het werk van deze nieuwe instelling. Dit organisme leent geld aan kleinen Intrest aan de minver mogende personen die een tuin willen aankoopen; aan kleins landbouwers die landelijke gsbouwen willen optrekken, of die een akker willen koopen om hunne kleine uitbating te vermeerderen. Eenieder wordt op deze belangrijke vergadering verwacht. Solo-slim. Een solo-slim ls ver toond geweest bij den H. Henrl Laasure, door den H. Emile Ryekeboer, met een derden van pieken aas en daarbij acht piekens, ea herten aas en heer. Mede spelers: H1I. Petrus Vercamer, Ilenri La- zeure en Oscar Verfaillie. WULVF"TNGEM. Brand. Donder dag 27 Januari, rond 7 uur 's avonds, ont stond er brand in de herberg De Eiaer.- tap«, gelegen nabij de statie en bewoond door Camie! Ameloot. De brand, die be gonnen was in den stal, aangewakkerd door een feilen wind. nam zulk een snelle uitbreiding, dat weldra ook het aanpalend woonhuis in lichtelaaie stond. Aan blus- schen viel niet te denken, en met moeite konden de bewoners nog hun geld en pa pieren redden. Gansch de inboedel brand de mede, en er blijft nog enkel een zwar ten puinhoop over. BESELARE. Wijding. Op 1 Fe bruari 11. werd in onze parochiekerk het nieuw beeld van de H. Brigida, door Zeer Eerw. Heer Deken van Meenen, ingewijd; alsook de 7 kapellen van den ommegang. Het beeld was luiterrijk versierd, en eene groote menigte vclk, uit Beselare en om liggende gemeenten, woonde het H. Mis offer bij, te 9.30 uur, en deed den omme gang meê na de H. Mis. Mocht de eeredierst tot den H. Vincen tlus, martelaar, en tot de H. Brigida, ab- des, een zegen brengen over de bedevaar ders, die hier ter plaatse komen. MERKEM-NOORDSCHOTE. Davids fonds. Op Zondag 13 Februari 1938, om 5 uur nam., in de feestzaa' nevens de on derpastorij, te Merkem, wordt de vroeger bestaande afdeeling heringericht. Een warme oproep wordt gedaan aan alle Davidsfondsvrienden, deze vergade ring bij te wonen, alwaar de peer A. De- cock, afgevaardigde van het hoofdbestuur, in een korte aanspraak het zal hebben over de werking van het Davidsfonds, waarna den Zeer Eerw. Heer Vanbesien ons vergast op een zeer belangrijke voor dracht over Het moderne Rome en Mus solini Italië, Rome, Mussolini, ziedaar namen die in het brandpunt staan der belang stelling; U zult er metr over vernemen. Komt allen luisteren, en de spreker zal U boeien tot het einde. Die hem gehoord heeft, zal hem nog willen hooren. Allen welkom. Men kan lid worden mits betaling van 20 frank. Niet-leden betalen 2,50 frank. KORTEMARK. Grammens komt naar Kortemark op Dinsdag 15 Februari, om 6 uur 's avonds, in de Patronagezaal, Torhoutstraat. Allen op post! Een eenige gelegenheid. Toegangskaarten aan 2 fr. bij Meester Missine, Handzamestraat, ten voordeele van «De Raad van de Daad». Neemt uw kaarten op voorhand!! Komt allen op! Komt het woord aan- hooren van De man van de Daad van deze die Vlaanderen Vlaamsch wil. leve Grammens!! Het inrichtend Comiteit. BIKSCHOTE. Louröes-avond. 't Is nu 80 jaren dat O. L. Vrouw te Lourdes verscheen in ds. grot van 't gebergte, aan de kleine Bernadette. Te dier gelegenheid wordt er op Zondag 13 Februari, te 5 uur stipt, een prachtige avond gehouden, die aan iedereen volledige voldoening zal ge ven. Die avond zal bestaan uit 2 deelen: het eerste deel is een voordracht met lichtbeelden over Lourdes, gegeven door Zeer Eerw. Heer Principaal, van 't Col lege van leper. Het tweede deel: iets dat Bikschote nog maar zelden gezien heeft: een film, de schoonste die er bestaat over Lourdes, een echte rolfilm, waaraan een schoon verhaal verbonden is van twee moeders: een echt kristelijke moeder, met tegenstelling van een wereldsche moeder; met dramatische gebeurtenissen, die veel traantjes zullen doen wegvagen; op het einde ziet men een mirakuleuze genezing en een bekeering te Lourdes zelf. Als er wel een schoone film ls, dat ls er een. Tot slot komt er nog wel een kluchtje bij, om in blijde stemming te eindigen. Er zullen kaarten ten huize aangeboden worden. Wacht dus niet tot op den laat- sten dag, dan komt ge misschien te laat. De opbrengst van 't feest zal gebruikt worden Maria ter eere. HARINGE. Jaarlijksche Negcndaag- sclie Plechtigheid van 9 tot 17 Februari, ter eere van de H. Apollonia, bijzonder lijk gediend tegen de tandpijn en aller hande hoofdzweren. Orde der Kerkelijke Diensten: Op al de dagen der Noveen, Solemneele Mis te 8 'uur, uitgenomen: a) Op Zondag 13 Februari; de vroegmis te 7 uur, de solemneele Hoogmis te 10 uur en de plechtige Vespers en Lof te 2 u. b) Op Maandag 14 Februari, zijnde H. Apollonia_-Maandag, de solemneele Mis sen te 9 en te 10 uur. Gezond! Hygiënisch! Draagt een COMPRESSIF 't Is een Corset voor zwaarlijvige Dames. Alleen te verkrijgen in het HUIS GERBER Damesconfectiën - POPERINGE. OEREN. Vcrcering van Ste Appolo- nia. Sedert onheuglijke tijden wordt Ste Appolonia vereerd in de aloude paro chie van Oeren. Als verloren in een schil derachtig hoekje van Veurne-Ambacht, staat er het frissche kerkje. Het werd her steld, een juweeltje waarlijk, een veertig jaar geleden dank aan den kunstzin en de zorgen van zaliger Mgr Béthune. Nu ligt het, wel is waar, omtrent heel het jaar opgesloten... met Appoloniadag ech ter komt er leven in, insgelijks eenige da gen op 't einde van Juni, en, de echte Oerenaars houden aan deze vrome tradi tie. Dinsdag nu, 8 Februari, om 9 uur, op den vooravond van het feest, zal een plechtige H. Mis gezongen worden ter eere van de H. Appolonia, en komen dan van Oeren, van Alveringem, en van omliggen de parochiën talrijke geloovigen de volks geliefde heilige te voete vallen, lecht aan steken ln haar heiligdom, en har.' repkwie vereeren, OOSTNIEUWKEBKE. Vcrce- in de II. Brigida. De eerste te'-locp van vreemdelingen had plaats cp I .chtmis. Zij kwamen uit verscheidene richtingen, uit het Iepersche, ook uit Veurne-Ambacht. De greote ommegangsdag, Maandag a. s., zal ons waarschijnlijk talrijke scharen aanbrengen. De wegen liggen goed, en de reize met autobus en tram is ook zeer ge riefelijk. 't Zullen echter meest wielrij ders zijn. Maandag, in de plechtige Mis te 9 uur, is er een godsdienstige aan spraak. De novene eindigt Donderdag a. s. Ook de bevolking van ter plaatse doet algemesn mede in de H. Brigida-ver- eering. Meest alien doen aan landbouw en veekweek. Nu vooral dat de veeplage zoo veel stallen geteisterd heeft voelt men nood aan zegen van hierboven. Reeds honderden jaren ook buiten de ornme- gangsdagen wordt de H. Brigida van Ierland hier met betrouwen aanroepen. Vergaderingen. De feestvergade- ring belegd door t Davidsfonds, waarop een greep blinde en doofstomme kinde ren de schoonste nummertjes uitvoerden, had buitengewonen bijval. Zondag is de beurt aan de kroostrijke gezinnen. Die vergadering zal ook veel af trek hebben. WESTVLETEREN. Stormweder. Maandag was de wind vrij hard en op dan Paterhoek werd door een rukwind het dak van het hoenderhok van Alois Huygha-Sergier gansch vernield. NOORBSCnOTE. Boercngilde. Heden Zondag, te 6 uur, bij Oailliau Pros per, algemeene vergadering der Boersn- gfide. Dagorde: 1. Voordracht door land- bcuwleeraar M. Pattyn Hilaire te Bik schote, over Gezondheidsleer der huis dieren en Stalverbetsrirg»; 2. Bijzondere mededrelingen door den Schrijver over Tuberculosebestrijding 3. Aankoopen van Veevoeders en betaling. De leden worden talrijk verwacht. HET BESTUUR. te verkrijgen bij Sansen-Vanneste, Gasihulsstr., Pop. ERG ONGEVAL Zaterdag 11. kwam de genaamde Désiré Capptele, die voert voor rekening van de Firma Frits Debeil-Bonte, uit de richting van Staden naar Roeselare gereden. Ge komen op het gehucht De Linde kwam uit de andere richting een vrachtauto ge bold en er kwam ook een jongetje geloo- pen, dat voor den wagen gekomen, plots struikelde en viel. Désiré CappeUs dit ziende, en om het kind te vermijden, trok den «hssel van den wagen over, met het ongelukkig gevolg dat de vrachtauto er met volle geweld tegenaan botste. De dis sel kraakte af, de voerman werd wegge slingerd terwijl de beide paarden op de vlucht sloegen. Ze konden wat verder te gengehouden worden. Als bij wonder kwa men veerman, knaap, autogelsider, paar den er met den schrik van af, doch met den auto en de wagen was het erger ge steld. De auto werd weggetrokken terwijl de rijkswacht de noodige vaststellingen deed. Zoo kwam het ongeval, dat ernstige gevolgen had kunnen hebben, nog tot «en goeden afloop en beperkte alles zich tot een stoffelijke schade. ALLERLEI NIEUWS Dinsdag laatst had er een vergade ring voor de K. B. M. J. plaats. De leider uit Roeselare, Heer Vandenbroucke, was overgekomen en legde ln pakkende en juiste woorden het doel der K. B. M. J. uit. De E. H. Proost «n den Heer Voor zitter kwamen vervolgens aan het woerd en er werden nog door leden een paar luimige voordrachten gegeven. Na e:n kaartpartijtje, dat nogal lang duurde, werd deze vergadering besloten. Klein ongeval. Woensdag namid dag kwam de genaamde B. uit de rich ting van Houthulst naar Staden gereden. Gekomen aan den overweg stuikte hij plots door zijn fiets. B., die aan zijn een hand een keteltje pap droeg en dus maar met een hand reed, kwam tegen de straat- steenen terecht en bezeerde zich aan de handen en- aan de knieën. Hij mag van geluk spreken, want zooals de fiets toege takeld was, was hst haast niet gelooflijk dat hij maar zulke verwondingen opliep. Zondag 13 Februari heeft alhier de vernieuwing der Zending plaats. Het zijn de zelfde Paters die hier over een jaar zoo mooi predikten, die nogmaals het woord voeren. Cinéma Patrla vertoont deze week: DE VECHTER! met James Cagnye, Mae Clarke en M. Lindsay, alsook EEN STER VALT UIT DEN HEMEL! met de beroemde Weensche tenor Jozef Schmidt. Binnenkort krijgen we te zien: De Bultenaar Havenmuziek De Witte», «Uilenspiegel Leeft Nog», dus al de Vlaamsch gesproken films. WOESTAARD WIL ZIJN VROUW MET STOKSLAGEN AFMAKEN De kleine grensgemeente Nleppe, nabij Ploegsteert, werd in opschudding gebracht door de daad van een woestaard. De 43-jarige werklooze Bussillet A., ge huisvest aan het gehucht Voorloopige Huizen», heeft 's nachts zijn vrouw, de 54-jarige Peneel Blanche, met stokslagen willsn afmaken ln de hulskamer. De vrouw werd getroffen aan het hoofd, de beenen en de armen, en het bloed gutste uit verschillige wonden. De onge lukkige kon tenslotte zich ln de keuken verschuilen. De man kwam haar daar op zoeken en de slagenregsn begon opnieuw, tot de vrouw buiten kennis bleef liggen. Bussilet, voldaan over zijn optreden, ging dan kalm slapen, juist of er niets was ge beurd. Wat later kwam de vrouw uit haar be zwijming en vluchtte de straat op, ln nachtgewaad. Gansch bebloed ging zij een schuilplaats zoeken in den grenspost der douaniers. De veldwachter ging naar de woning van Bussillet, maar deze wilde niet open doen. 's Morgens vroeg, moest hij echter opendoen voor de gendarmen, die de wo ning afzochten. Bussillet werd aangehou den en in het gev&ng opgesloten. SBaBiEEiBSBEBBfsaassiBaisBaaeisiB EEN VLAMERTINGENAAR DOOR EEN AUTO ZWAAR GEWOND TE IEPER Verleden Zondag, te 18 u., kwam Theo- phlel Croquette, 52 jaar, geboortig van Westouter en wonende Rodenbachstraat te Vlamertinge, per fiets de Capucienen- straat uitgereden bij 't Zothuis te leper. Uit de richting van Vlamertinge kwam de auto, gevoerd door Alidor Saesen, woonachtig te Moorslede. Deze, het ge vaar bemerkende, remde, doch te laat. Theophiel Croquette werd gevat en ten gronde gesmakt. Ds automobilist stopte en kwam het slachtoffer ter hulp. De vrouw van Saesen, die naast hem had plaats genomen, schreeuwde luidkeels om hulp. G-eburen kwamen aanstonds toege sneld. Croquette lag in een bloedplas uit gestrekt. Eenige meter verder vond men zijn gansch verbrijzelde fiets. Het slacht offer werd binnengedragen bij Liefooghe, op den Vlamertingesteenweg. Dokter Snick, verwittigd, kwam spoedig ter plaatse en diende de eerste zorgen toe. De politie stelde een onderzoek in. Een roode krui~auto bracht het slachtof fer naar het O. L. Vrouw Hospitaal over. Theophiel Croquette werd de borstkas in gedrukt en had een schedelbreuk cpge- Icopsn. Zijn toestand is zorgwekkend. Theophiel Croquette is de vader van ten bs'.-.->nden Vlamertingochen bokser IEaUS-3E^S32II!SaB«Bi8BSiaX3SaS 10 FEBR. Te 10 uur, ten Gemeente- huize te DRANOUTER, algemeene uit breiding van het electrisch laagspannings net (14,5 km.). Stukken, prijs 50 fr., ter S. V. West-Vlaamsche Electriciteitsmaat- schappij, 14, Wilgendij'kstraat, Diksmuide (postcheck 1450.28). 10 FEBR. Te 10 uur, ten Gemeente huize te RENINGHE, verbeteren van verschillende voetpaden. Bestek 85.392,82 frank. Stukken ter inzage teu Gemeente secretariaat en te koop, prijs 25 fr. bij arr.-ing. A. De France, te leper (post check 4056.63). 10 FEBR. Te 11 uur, ten Gemeente huize te MOORSLEDE, verbeteren van de wegen naar Beselare en Rumbeke (we gen Nrs 7, 8, 4 en 35). Bestek 2.865.507 frank. Stukken ten Gemeentehuize en op den Prov. Techn. Dienst, 58, H. Verriest- straat, Roeselare. 10 FEBR. Te 2 uur, ten Gemeente huize te Pollinkhove, verbeteren van den landbouwweg, Zavelhoek, te LOO en POLLINKHOVE. over 800 m. Stukken ter inzage ten Gemeentesecretariaat te Pollinkhove en te koop, prijs 12 fr., op postcheck 2935.13 van arr.-ing. J. Sansen te Veurne. 11 FEBR. Te 11 uur, ten Gemeente huize te ADINKERKE, aanleggen van voetpaden tusschen de kerk en de brug. Bestek 52.320 fr. (beton en betonkeien). Stukken ter inzage ten Gemeentehuize en te koop. prijs 10 fr., bij arr.-ing. J. San sen te Veurne (postch. 2935.13). 11 FEBR. Te 11 uur, voor den Heer Claeys, hoofding.-best. van Bruggen en Wegen, Vrijdagmarkt, 12, Brugge, aan leggen van een wandelpad op den Wester wegberm van den kustweg Nieuwpoort- Do Panne, te NIEUWPOORT, tusschen da werkhuizen Metaal-Nieuwpoort en de Louisalaan. Bestek z, Nr (Ned.). POPERINGE, v. 88 Jan. tot 4 Febr. 1938. Geboorten. Deschrijver Marc en Luc, z. v. Gilbert cn De Brabanders Julia, Iepersttenweg. Houvenaghel Marcel, z. v. Michel en Delanote Bsrtha, Westvle- teren. Wuileman Godelieve, d. v. Mau rice en DcTaeve Germain®, Maur. De- wulfstraat. Callens Roland, z. v. Al bert en Danten Maria, leper. Pover Gilbert, z. v. Camille en Cappelaere Go delieve, Watou. Decock Martha, d. v. Firmin en Uleyn Magdalena, Langemark. Van Eecke Maria, cL v. Wilfried en Sauvage Jeanne, Bruggestraat. Pareyn Albert, z. v. André en Durant Gerarda, Reningeïststeenweg. Wackenier Henri, z. v. Maurice en DAlleine Gabrielle. Abeelesteenweg. Rousselle Noël, z. v. Nestor en De Burchgraeve Angela, Ploeg steert. Dewaccker André, z. v. Valère en D; wit te Magdalena, Oostvleteren. Overlijdens. Talon Oscar, 46 j., echtg. v. De Corte Clara. Bruggestraat. Delboo Remi, 80 j., echtg. v. Notredame Maria, Woestensteenweg. Leicher Ma ria, 62 J., echtg. v. Thery Henricus, Maur. De Wulfstraat. Cornette Elodia, 66 J., ongehuwd, St Michielsstraat. Guyard Camlel, 66 ongehuwd, overleden te Beernem. Synave Maria, 65 j., wed. v. Pareyn Theophile, Casselstraat. Devoe Firmin, 78 j., wed. v. Delbeke Elvine, Veurnestraat. Decae Camillus, 72 j., wed. v. Mathon Marie, Gapaardstraat. Beloften. Comelis Hendrik, douanier v. Wervik. en Bruggeiftan Yvonne, z. b., v. Pop. Clabau André, leurder, en Tem- perville Helena, naaister, b. v. Pop. IEPER, van 27 Jan, tot 3 Febr. 1938. Geboorten. Dewagter Maria-Louisa, Dikkebuschsteenweg, 1. Comyn Paula, Recoilsttenpoort, 5 (v. Voormeaele). Sensier Godelieve, St Jacobstraat, 7. Berkein Yolande, G. de Stuersstraat, 24. Overlijdens. Waerenborg Camiel, 58 j., echtg. v. Coulier Elisabeth, Vanden- pcereboomplaats, 47. Dauchy Marcel, 2 j., J. Oapronstraat, 23. Warlop August, 67 j., echtg. Dehaerne Leonie, Zonnebekesteenweg, 250. Geeraert Ma ria, 63 j., kloosterzuster, St Jans Hospi taalstraat, 1. Huwelijken. Gouwy Camiel, kandi daat-brievenbesteller, en Bolle Jeanne, naaister. Gesquiere Omer, daglooner, en Velghe Maria-Louisa, huishoudster. STADEN, van 27 Jan. tot 3 Febr. 1938. Belofte. Lauwers Marcel, beenhouwer v. Staden, en Vanneste Zulma, z. b., v. Marke. STADEN, maand Januari 1938. Geboorten. Debeuckelaere Luitgarde, d. v. André en Spruytte Magdalena. Logghe Julien, z. v. Albert en Debaere Maria. Overlijdens. Louagie Désiré, 87 J., echtg. v. Van Insberghe Louise. Cap- pelle Maria-Ludovica, 87 j., wed. v. La grange Alois. Beloften. Deschryver Georges, smid, met Vanoost I.ia, z. b„ beiden v. Staden. Cappelle Jules, brouwersgast, met De- reumaux Cornelia, dienstmeid, beiden van Staden. PROVEN. 2* Semester 1937. Geboorten. Elslander André, z. V. Albert en Verlet Blanka. Desomer Georgette, d. v. Arthur en Peutevinck Madeleine. Devos Gerard, z. v. René en Suffys Marguerite. Declerck Frans, z. v. Camiel en Swaels Simonne. De- hondt Frans, z. v. Arthur en Indevuyst Julia. Boussemaere Frans, z. v. Mau rice en Vandenbussche Maria. Laseure Frans, z. v. André en Werquin Maria. Viane Paul, z. v. Maurice en Dcwippe Bertha. Demaerel Monique, d. v. Mar cel en Devos Martha. Indevuyst Agnès, d. v. Achiel en Deroye Germaine. De- ruyter Simonne, d. v. Omer en Carpen- tier Maria. Devos Christian®, d. v. Maurice en Decuyper Maria. Sterfgevallen. Beun Henri, 77 Jaar, echtg. Lefever Lucie. Beudaert Yvon ne, 47 d., d. v. Henri en Claeys Martha. Vanacker Raymonde, 3 m., d. v. Ca miel en Degraeve Gabrielle. YVulltis Alida, 63 j., echtg. Maerten Camiel. De- haeck Richard, 33 j., echtg. Devos Martha. Laseure Joseph, 13 m., z. v. André en Werquin Maria. Deprey Eugenie, 60 j„ echtg. Boury Henri. Deschuytter Em ma, 72 j., wed. Desmyter Elector. Rous- seeuw Bertha, 47 j., ongch. Christiaen Rosalie, 82 j„ wed. Casteleyn Theodoor. Bossaert Magdalena, 54 j., ongeil. Desmyttere Arthur, 71 j., echtg. Folcque Irma. Butaye Hélène, 58 j., echtg. Van denbroucke Jules. Declerck Clcmence, 86 j, wed. Deschrevel Karei. Maerten Mathilde, 55 j., echtg. Swynghedauw Ho- noré. Declerck Rosalie, 89 j., wed. Top Eduard. Sterfgevallen in het Sanatorium De Lovie alhier 8. Huwelijken. Louf André van Rou- baix en Vandenbussche Bertha v. Proven, vroeger te Roubaix. Demaerel Marcel v. Proven en Devos Martha v. Poperinge. Blondeau Marcel v. Roesbrugge en Worm Gerarda v. Roesbrugge, vroeger te Proven. Clinckemaillie Albert v. Po peringe en Demaerel Anna v. Proven. Donclie Omer v. leper en Mollet Alice v. Proven. Desmyttere André v. Krom- beke en Soenen Maria v. Proven. Sa- vaete Urbain en Castrvck Ida, beiden v. Proven. Borrey Guillaumc en Degraeve Lia, beiden v. Proven. Kiekens Albert v. Krombeke en Maerten Martha v. Pro ven. Neuville Raphael v. Proven en Dejonckheere Maria v. Elverdinge. Pa reyn Robert en Jonckiere Antoinette, hei den v. Proven. Mavaut André v. Pope ringe en Declerck Marguerite v. Proven. Beweging der bevolking in 1937: Intredingendoor geboorte 20 door vestiging: 57 77 Uittredingen: door sterfgeval26 door vertrek80 106 Overmaat der uittredingen: 23 ZONNEBEKE, maand Januari 1938. Geboorten. Ameele André, z. v. Ca mille en Milleville Emma. Simocn Laurette, d. v. Camille en Desaele Rachel. Beirnaert Gilberte, d. v. Marcel en Goudezeune Martha. Dejonghe Gilbert, z. v. Achille en Vancayseele Maria. Overlijden». Feys Benoni. 42 j., echtg. v. Vandecappelle Irma. Godderis Henri, 75 j., echtg. v. Ooghe Elodie. Huwelijken. Durnez Leon met Gou- dezeune Rachel. Delbeecke Paul met Ameel Maria. Denorme Paul met Naert Margaretha. De Busschere Urbain met Donche Maria. Gekiere Daniël met Bryon Suzanne. ZILLEBEKE, maand Januari 1938. Geboorten. Mariette Pype, d. v. Leo en Maria Vermeulen. Henriette Van- haverbaks, d. v. Gerard en Alixe Deleye. Albert Verlinde, z. v. Gustaaf en Irma Deboosere. Gilbert Deboosere, z. v. Ka- rel en Irma De volders. Agr.es Duthoo, d. v. Gerard en Magdalena Mulle. Sterfgeval. Maria Vanoudendycke, 45 J., echtg. v. Henri Luis. Huwelijk. André Gahide, v. Komen, en Simonna Lewylfie van Zillebeke. HOUTEM (leper). 3® Termijn 1937. Geboorten. Pannecouque Maria, d. v. Emiel en M. Driez. Vervisch Jeannine, d. v. Louis en M. Vandecasteele. De- backer René, z. v. Isidoor en M. Elslan der. Ollivier Jean, z. v. Julien en Aug. Deberdt. Nuytten Jeanne, d. v. Oscar en Bertha Lecluse. Nuyten Noël, z. v. Theofiel en M. Lannoo. Overlijden». Jules Benneken, 83 jaar, wed. v. AI. Pannecouque. August Du- riez, 65 j., ongeh. Irma Paret, 37 j., echtg. v. Henri Dubois. Henri Lecluse, 83 j., wed. v. S. Deldicque. Huwelijken. Adhemar Vanderhaeghe, smid v. Wijtschaete, en Maria Pillaert, landbouwster. Paul Bulckaen, werkman v. Komen, cn Emma Knockaert, werkster. Jozef Vandevijvcre, hovenier v. Dil- beek, en Claire Taillieu, z. b. Jerome Lepercq, werkman, en Lucienne Deldicque, zonder beroep. Beweging 1937. In 't jaar 1937 wer den 24 kinders geboren, 12 huwelijken vol trokken en waren er 13 sterfgevallen. Er kwamen zich 50 personen in de gemeente vestigen, terwijl 71 ze verlieten. Er zijn dus een 10-tal inwoners min dan in '36. HOUTEM-IEPER, mcand Januari 1938. Geboorten. Lepercq Jean, z. v. Je- room en Deldicque Lucienne. Denayer Lucienne, d.v. Louis en Leroy Elisabeth." AlLard Jean, z. v. Emile en Visr.r.e EIcdie. Overlijden. Platt Oliva, 44 j., echtg. v. Ach. Gryson. Huwelijken. Oscar Feys, v. Holl:heke, en Maria Vandenbérgh-e. Rami Dense en Albertine Decroix, wed. J. Caytant. André Verheerst, v. Moorslede, en Anna Depoorter. Alfred Broxin, v. Komen, en Georgette Verbeke. KORTEMARK, maand Januari 1938. Geboorte. Devos André, a. v. VIau- rits en Boddin Martha. Overlijden». Vanthuyne August, 70 j., wed. v. Clement Marie-Louise en De- vriendt Alida. Vanroose Hippoliet, 77 j., echtg. v. Feys Melanie. Vandaele Ma ria, 69 j„ echtg. v. Onraet Alfons. Huwelijken. Uytdenhovcn Henri v. Felny en Verhaeghe Zenobie. Lagrou Polydore v. Torhout en Devos Magda lena. KORTEMARK, v. 27 Jan. lot 3 Febr. 1938. Overlijden. Bruten Otto, 5 J., over leden te Brugge. BULSKAMP, van 1 tot 14 Januari 1S38. Sterfgevallen. Vandcnplassche Henri, 81 j., z. 1»., wed. v. Fiers Leonie en E'Iori- zoone Elisa. Vramboudt Elodie, 72 j., z. b., ongeh. Vandenbussche Elodie, 80 j., rentenierster, wed. v. Derickx Hip- polyte. Huwelijk. Cartier Camille, spoorweg bediende te Drancy (Fr.), met D'Hert Rachel, z. b. te Bulskamp. LANGEMARK, maand December 1937. Geboorten. Debeer Hugo, z. v. An dré en Terssen Angèle. De Rynck Marie, d. v. Camiel en Baes Martha. Naert Georgette, d. v. Emile en Thiteca Maria. Capelie Gilbert, z. v. Jules cn Wyffels Zoë. Vanlimburg Gizelle, d. v. Georges en Ligneel Martha. Vanden- driessche Marcel, z. v. Leon en Verkin deren Julia. Van Overberghe Yvette, d. v. Jerome en Latré Elza. Overlijden». Vandenbussche René, 70 j., wed. v. Crevits Lucia. Goemaere Octavia, 82 j„ echtg. v. Dujardin Oscar. Debooser Richard, 73 j., wed. v. Six Ida. Bisschop Alois, 82 j. D'Hulster Camille, 47 j., echtg. v. Vanquathem Irma. Fraeyman Alida, 67 j., kloosterzuster. BOEZINGE, van 1 Oct. tot 31 Dec. 1938. Geboorten. Lutgardis Hollynck, d. V. Maurice en Hélène Theylaert. Simon ne Phlypo, d. v. Eugeen en Magdeleine Gadeyne. Martha Vervenne, d. v. Mau rice en Hilda Carrewyn. André Priem, z. v. Maurice en Maria Tommelin. Margriet Debeuf, d. v. August en Maria Verhille. Simonne Loose, d. v. Achiel en Marie Hollet. Isabella Tommelin, d. v. Georges en Ozida Cuffez. Guido Vanderjeugd, z. v. Maurice en Maria Gillebert. Achiel Vankeirsbilck, z. v. René en Maria Bekaert. Anna Ver- hoeye, d. v. Achiel en Godelieve Fasseel. Paul Vanden Berghe, z. v. André en Irma Vandewalle. Sterfgevallen. Jules Lefevere, 66 j., echtg. v. Maria Vanhee. Frans Mey- froot, 91 j„ echtg. v. Octavie Druelle. Germaine Thoma, 13 j., d. v. Leon en Elisabeth Flepts. Henri Pluym, 88 j., wed, v. Amelia Verschaeve. Julia Ver- gote, 87 j., wed. v. Aug. Vanhove, echtg. v. Emile Goossens. Albert Verstraete, 51 j., wed. Zozima Roose, echtg. v. Julia Beheydt. Huwelijken. Achiel Degandt v. Brie- len en Irma Declercq v. Boezinge. Jozef Vandevoorde en Johanna Vancan- rieyt, heiden v. Boezinge. Frans Nevdt v. Heist en Maria Vanevghen v. Boezin ge. Callewaert Marcel v. Boezinge en Irma Bisschop v. Bikschote. BESELARE, maand December 1938. Geboorten. Ida Soetaert. d. v. Henri en Julia Nuytten. Donaldus Malfait, z. v. Albert en Yvonne Breyne. Denise Nuitten, d. v. August en Elvire Titeca. Roland Noyez, z. v. Maurice en Yvon ne Malfait. Overlijden». Emiel Van Hee, echtg. v. Maria Verstraete. Leonie Nyffels, wed. v. Constant Vanbruwaene. Huwelijken. Omer Bruggeman v. Be selare en Anna Lanssen v. Elverdinge. Pol Nuytten v. Becelare en Leona Cour- tens v. Poelkapelle. Overzicht 1937. Bevolking 2.548; Ge doopt 49 kinderen, 28 mannelijke en 21 vrouwelijkeGestorven 29 parochianen, 6 minderj., 23 meerderj.; Huwelijken 19; Communiën 47.000. BIKSCHOTE. 4a Trimester 1937. Geboorte. Louwyck Maurice, z. v. Gerard en Maelbrancke Alida. Overlijden». Adam Louise, 72 jaar, rentenierster, wed. v. Mergaert Désiré. Berten Charles-Louis, 70 j., rentenier, wed. v. Gheeraert Louise. Huwelijken. Speecke Valère, onder wijzer v. Beerst en Snick Maria, z. b. v. Bikschote. Serroen Jules, meubelma ker v. Zuydschote, en Vandenbulcke Ma ria, naaister v. Bikschote. Callewaert Joseph, landbouwer v. Boezinge, en Bis schop Irma, landbouwster v. Bikschote. Beweging der bevolking in 1938. Bevolking op einde 1936765 Geboorten12 Aankomsten30 42 Overlijdens: 9 Vertrekken35 44 Bevolking op einde 1937763 NIEUWKAPELLE, maand Januari 1938. Geboorten. Hoste André, z. v. Gus taaf en Margareta Verkeyn. Devisscher Dina, d. v. Ludovicus en Godelieva Van denbroucke. Sterfgeval. Eligius Butaye, 78 jaar, z. b., wed. v. Maria-Ludovica Warlop. Huwelijk. Bruynooghe Daniël, vee snijder, met Bedert Magdalena, haarsnijd- ster, beiden v. Nieuwkapelle. VLADSLOO, maand Januari 1938. Geboorte. Vanthournout André, z. v. Maurits en Lowage Maria. Overlijden». Vereecke Leon, 77 j., wed. v. D'Heedene Romanie. Brion Adhemar, 34 j., echtg. v. Dcpuydt Zoé. Willaert August, 71 j„ wed. v. Bailleitl Florence. Matte Joris, 39 j., echtg. v. Plyson Herminie. Huwelijk. Dick Marcel, landbouwer, met Vonderlynck Rachel, landbouwster, beiden v. Vladsloo. Gedurende het jaar 1937 waren er: 35 geboorten, 19 overlijdens en 7 huwe lijken. LOO, maand Januari 1938. Geboorte. Boedts Agnès, d. v. Geor ges en Herrewyn Maria. Sterf,j. /al. Brassaert Henricus, 58 j., metsers st. Eelofte. Cafmeyer Jules, smid'en her bergier te Loo, wed. v. D'Óoghe Maria, met Straetburgh Julia, werkster te Alve ringem, wed. v, Vandenbroucke Anselmus. WATOU, maand Januari 1938. Geboorte. Cauwelier Noëlla, d. v. Mi chel en Rachel Vandenbruwaene. Overlijden». Vanacker Isidorius, 74 j., echtg. v. Marie Vandenbussche. De clerck Marie, 69 j., echt£. v. Henri Brut- saert. Spanneut René, 65 j., echtg. v. Sylvie Muylle. Bagein Ivo, 85 j., wed. v. Celestina Vandenberghe. Cortcel Ar thur, 75 j., wed. v. Hélène Castryck. Vereecke Ferdinand, 1 d., z. v. Laurent en Maria Soubry. Goussey René, 70 j., echtg. v. Julia Baron. Verdonck Ge rarda, 6 j., d. v. Julien en Maria Dauchy, Roetinck Jules, 89 j., wed. v. Octavie Dehaeck en Octavie Vandromme. Pfh- ceel Jules, 66 j., echtg. v. Marie Trioen. Leba Sophie, 76 j„ echtg. v. Amand Bu taye. Vancayzeele Ida, 62 j., echtg. v. Zie vervolg hiernevepj ÈW* Heer Van Ls.ackzr. die het vice-voorztt- terschup van de Kredietbank voor Han« del en Nijverheid aangeboden werd, heeft dit ambt aanvaard en he«ft diensvolgens zijn ontslag ingediend als Minister van Ekonomische Zaken, en als Volksvertegen woordiger van Mechelen. Zijn opvolger in de Kamer is de H. Van Ham. burgemeester van Duffel. Wie nieu we Minister van Ekonomische Zaken worden zal is nog niet bekend. GROOTE OBUS TE ZONNEBEKE Toen de gebroeders Pattyn. wonende Greenestraat, het land bewerkten naast de Astridstraat, hebben ze een obus van Duitsch model opgedolven, waarvan de lengte 0,90 m. en de omtrek 0,70 m. be draagt. Het wordt zeer zeldzaam dat nog zulke stukken, van tijdens den oorlog 1914-18, gevonden worden. iiiiiismngiMiaiiBiiiiiiiiii POSTZEGELS IJzcrgedenkteeken aan Koning Albert Op 17 Februari as. wordt een postzegel uitgegeven van 2,45 fr. met een bijtaks van 7.55 fr., ten bate van het Comité van het IJzcrgedenkteeken aan Koning Albert. Deze zegel verbeeldt de maquette van bedoeld gedenkteeken, samen met de ge temperde beeltenis van Koning Albert, met den helm op het hoofd. De uitgifte omvat één waarde, op afzonderlijk vel letje, dewelke voor frankeering geldig blijft tot 3D September 1938. De verkoop geschiedt uitsluitend bij in schrijvingen, welke tot op 15 Februari zullen aangenomen worden. De oplage wordt beperkt tot de regelmatig bestelde hoeveelheden. De bestellingen mogen geen andere ze gels omvatten; zij moeten per stortings- bulletijn of per overschrijving gedaan worden op postcheckrekening nr 55630 van den dienst der verzamelingen te Brus sel I. MEDEDEELING VAN HET BESTUUR DEK POSTERIJEN Em tentoonstelling van philatelistische werken met didactische strekking, uitge voerd door de Jeugdafdeelingender pcstzagelverzamelaarskringen van Brussel en van Charleroi zal plaats hebben van 6 tot 27 Februari asin het Postmuseum, 162, Rogierlaan te Schaarbeek. Te dier gelegenheid zullen de bij het Museum ingerichte afdalingen geschie denis van de brievenport, de telefonie en de telegrafie toegankelijk zijn voor het publiek, op werkdagen van 14 tct 17 uur, op Zondagen 6, 13. 20 en 27 Februari, van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur. MINISTERIE VAN LANDBOUW Het Ministerie van Landbouw brengt ter kennis van het publiek dat aan zijn centrale diensten kan getelefoneerd wor den onder de volgende nummers: a) voor het Kabinet van den Minister, het Algemeen Secretariaat en de 1« Alge meene Directie. Oueteletplaats, 7, vijf lij nen onder Nr 178C30; b) voor de 2« Algemeene Directie. 30, Wetstraat, vier lijnen onder Nr 121775; c) voor het Bestuur van Waters en Bosschen, 5, Middaglijnstraat, Nr 176426. PROVINCIAAL BESTTTTTR VAN WEST-VLAANDEREN Er wordt aan de be»ar rhekbndn ter kennis gebracht dat de Provincie West- Vlaanderen, van 1938 af, opnieuw pre- miën uitlooft voor het opstellen van Vlaamsche vakboeken, welke betrekking hebben tot de nijverheid cf den landbouw van de Provincie West-Vlaanderen. De voorwaarden voor het verkrijgen de zer premiën kunnen bekomen worden op het Provinciaal Bestuur te Brugge. Oproep wordt gedaan tot alles deskun digen cm. hetzii alleen, hetzij in samen werking met andere vakmannen of enkel met een taalkundigen medewerker, een boek op te stellen over een belangrijk am bacht of landbouwbedrijf (ook sromten- teelt) dan in de Provincie West-Vlaan- deren uitgeoefend wordt. <3233B3iES!jaiH133BBSX2?!-?r!»3Si:S (door Popote) GEVULDE ZEEHANEN Neem een dikken zeehaan. Snijd den kop af. Maak hem schoon. Eereid vulsel met: broed, gesmolten boter, fijne groen ten en een hard gekookt ei.een of twee. vul den zeehaan, naai hem toe indien hij gekwztst is. Zet hem in den even met boter, zout en peper en dien hem cp met lekkere tomatensaus van Tomaten Carlo Erba en witten wijn. WORSTJES MET WITTEN WIJN Braad de worstjes af ln de pan met boter. Leg ze vervolgens ln een pot met 1 deci liter witten wijn en een eetlepel Tomcx; strooit er zout en pieper op. Laat zachtjes braden gedurende 10 minuten. Ontvet het braadsap der worstjes; giet wat water in de pan om het bezinksel op te lossen. Roer. Bind de saus met een weinig aardappelmeel in witten wijn op gelost. De worstjes in gebakken brood korstjes leggen; met de saus glaceeren. Opdienen met warm appelmoes. aSESZlBSCQEES&BESaaBBÜlsaZBS Priesterlijke Benoemingen Z. Exc. Mgr Lamiroy, Bisschop van Brugge, heeft benoemd tot: Pastor te St-Dsnijs, E. H. De Clerck, pastor te V/aarmaarde, in vervanging van E. H. Bowarlé, die zijn ontslag neemt. Pastor te Rollegem, E. H. Isebaert, pas tor te Kerckhove, in vervanging van E. H. Lelieur, die zijn ontslag neemt. Pastor te Waarmaarde, E. H. Vandaele, onderpastor op Sinte Anne te Brugge. Pastor te Kerkhove, E. H. Ostijn, on derpastor te Bellegem. Pastor op ds nieuwe parochie van den H. Henricus te Torhout, E. H. Gheeraert, onderpastor op St Jan, te Poperinge. IBaBBSaaflaBBBBBBBBBBBBHSBBaa VAN VRIJDAG 4 FEBRUARI 1928 100 Fransche Franken 96.70 fr. 1 Pond Sterling 147,8875 fr. 1 Do'lar 29,505 fr. 1 Gulden 16.49375 fr. IBSI5SE2£SgB3BBZ8BE!B3BIB3iaBaaia UWE MEUBELS Bedden, Kassen, Stoelen, enz. Bij A. MONCAREY - DECANTE, Gasthuisstraat, 18, POPERINGE. IE!SZ!2SE5BBI!SaBEaBBSSS2S:S3&aB Camille Beddeleem. Huwelijken. Veyer Georges cn Mar guerite Cauwelier, beiden te Watou. Kestcman Albert en Jeanne Decnoop, bei den te Watou. Rousseeuiv Marcel en Alice Couvreu, beiden te Watou. Lo wage André te Elverdinge en Anna Thee- ten te Watou. WIJTSCHATE, maand Januari 1938. Geboorten. Valenduc Gilbert, z. V. Remi en Adrienne Goudezeune. Van Eeckhoutte Marcel, z. v. Michel en Maria Bril. Goegebeur Agnès, d. v. Arseen en Maria Malengier. Woussen Andrea, d. v. Mare en Rachclle Sohier. Noé Godelieve, d. v. Hyppolite en Irène Staes- sens. Demeulenaere Alice, d. v. Mau rice cn Paula Godderis. I.ucas Marcel, z. v. Florent en Madeleine Burque. Overlijden». Dtibus Filomène, 73 z. b., echtg. v. Joseph D'heere, Duflo Augustin ,75 j., z. b., wed. v. Emma Devos. Demeulin Emile, 69 j., z. b., wed. v. Julie Dclporte (overl. te Deüleinont (Fr.)). Huwelijk. Dewuif Jerome, kleerma ker v. Zonnebeke, met Madeleine Vergul- dezoone, dienstmeid v. VVijtschita,

De Halle (1925-1940) | 1938 | | pagina 4