IN T BINNENLAND BURGERSTAND VAN Storm- en Noodweer in Binnen- en Buitenland RECHTBANK VAN IEPER VOLKSVERGADERING TE MERKEM DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN STA VELE ONDERWIJSWERELD VASTENBOEKJES VERMAGEREN WISSELKOERS (VERVOLG) alsook de koeten van aanstelling der par tijen. Hij moet ook 6e gedingskosten be talen. Misbruik van vertrouwen. Pulman August, tegnwoordig te Merksplas op gesloten, had zich te Poperinge plichtig gemaakt aan misbruik van vertrouwen, ten nadeele van zekere Vandebaboasche en ten nadeele van Maurits Van Cayzeele tdit voor eene nietigheid). I>e betichte wordt dan ook vrijgesproken voor het feit B. en voor het feit A. veroordeeld tot 8 dagen gevang en 182 fr. boete of 8 dagen gevang en tot de kosten, zonder voor waarde. Smaad. De rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak ten laste van Varher - berghe G us laf, herbergier op den Frezen- berg Zonnebeke, Hij is beticht van op 6 Oktober 1907 de veldwachter Sehoo- naert Germain gesmaad te hebben, die procES-verbaal opstelde, omdat er muziek gemaakt was na het pollUeuur. Op 7 Ok tober, dronken zijnde, had de betichte zich nogmaals aan dezelfde feiten plicn- tig gemaakt. De rechtbank veroordeelt den betichte voor het feit A op 6 Oktober tot 350 fr. boete of 15 dagen gevang; voor het feit B. tot 70 fr. boete of 2 dagen gevang; voor de feiten op 6 en 7 Oktober tot 350 fr. boete of 15 dagen gevang; D. tot 105 fr. boete of 3 dagen gevang; E. tot 70 fr. boete of 2 dagen gevang en tot de kosten, voorwaardelijk gedurende 5 jaar, uitgenomen voor wat de kosten betreft. Aanrijding. Samijn Oscar, van Mee- nen, werd door de politierechtbank van Wervik op 12 Januari veroordeeld tot 3 maal 35 fr. boete of 3 maal 1 dag gevang, om te Wervik met zijn moto de moto aangereden te hebben, gevoerd door Ver- caemer Leon. De straf was voorwaardelijk gedurende I jaar. Tegen dit vonnis was de Heer Prokureur des Konings :n beroep gegaan en vraagt eene onvoorwaardelijke veroordeeling. Na onderzotk der stukken, vernietigt de rechtbank het vonnis waar tegen beroep en veroordeelt Samijn voor de feiten A., B. en C„ welke zich men gelen, tot 70 fr. boete of 2 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Vrij .praak. Hillewaere Elodie, van Waasten, staat terecht, beticht van z.ch plichtig gemaakt te hebben aan lasterlijk schrijven aan Degraeve Marcel, haar schoonzoon. Die familietwist werd echter bijgelegd en Degraeve heeft zijne klacht ingetrokken. De rechtbank heeft hierop betichte vrijgesproken. Wederzijdsche slagen. Herreman Elodie, haar echtgenoot Burggraeve Ka- miel en hare schoondochter Sedeyn Ra chel. allen van leper, zijn beticht van wederzijdsche slagen op 13 November 1937. De vrouwen hadaen waarlijk haarkenpluk gespeeld. De 1' betichte bekomt vrij spraak voor het feit B.; voor het feit A. veroordeelt de rechtbank de drie betich ten, met toepassing van artikel 398, ieder tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang, voor waardelijk gedurende 5 jaar voor Sedeyn Rachel alleen. De betichten moeten eik 1/3 der kosten betalen. Liederlijke kerel. Bossuyt Achiel, van Torhout, een gehuwd man van zijne vrouw gescheiden, is beticht van zich te Pope- ringe plichtig gemaakt te hebben aan verkrachting op den persoon van C. Emilie, van Torhout, meisje dat volgens ver klaring van dokter Brutsaert niet in bezit van al hare verstandsvermogens is. Op vraag van den Heer Prokureur des Ko nings wordt deze zaak met gesloten deu ren behandeld. Na den deskundige en ver dediging gehoord te hebben, veroordeelt de rechtbank die liederlijke kerel voor het feit A. tot 8 maanden gevang voor het feit B. tot 1 maand gevang en 700 fr. boete of 1 maand gevang, zonder voor waarde. Daarbij wordt de betichte voor een termijn van 10 jaar vervallen ver klaard van al zijne burgerrechten. Hij wordt tot de gedir.gskosten veroordeeld, voor dewelke de lijfsdwang op 1 maand bepaald wordt. Na de uitspraak vroeg de Heer Prokureur des Koning^ de aanhou ding van den betichte, doch de rechtbank heeft deze niet toegestaan. Feiten onder toepassing der wet vallend. Pype Roger, van Zonnebeke. Elslande Julia, van Geluveld, Larnaut Jules, van Beselare en Elslande Paulette. van Ge- luwe, zlin beticht van zich te Zonnebeke op het Engelsch kerkhof plichtig gemaakt te hebben aan feiten onder toepassing vallend van alinea 3 van art. 315. Zij zou den allerhande daden gesteld hebben, voor dewelke de Heer Prokureur des Konings vroeg eene strenge en onvoorwaardelijke straf door de rechtbank te zien toepassen. De 1* betichte en de twee zotte mutsen van vrouwen zouden zich bijzonder onder scheiden hebben. Na de partijen gehoord te hebben, verschuift de rechtbank de zaak vcor uitspraak op 24 Februari. Van vervolg verzonden zonder kosten. LSebrecht Edward, cinemauitbater te Wevelgem, Ghecouière Achiel, bediende en DÜpon.selle Charles, patroon van de Cinema Palace te Popsringe, staan te recht wegens misbruik van vertrouwen in zake afrollen van films zonder toelating, dit ten gevolge eener klacht door Edward De jong, van Antwerpen ingediend. Vcl- cens die klacht zou de film Bloed in de Luchtaan Iiebrecht verhuurd, door deze onderverhuurd geweest zirn aan Ducon- selle. Na een aantal getuieen gehoord te hebben, die niet met zekerheid verklarin gen over het afrollen te Poneringe konden aflegzen, werden de betichten van het vervolg verzonden zonder kosten. Diefstal van rijwiel. Accou Alfred, die voortvluchtig is, wordt beticht van zich oo 30 Oktober 1937 te Wervik plich tig gemaakt te hebben aan diefstal van een rijwiel ten nadeele van Dekist Bertha. De rechtbank veroordeelt den betichte, die aan zijn proefstuk niet is bij verstek, t-ot 1 maand gevang en 182 fr. boete of 8 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Smaad. Vandermeersch Cyrie!, van Voormezele, is beticht van zich op 7 November plichtig gemaakt te h: >ben can smaad jegens de veldwachter - ce Jules. Gezien den lichten aard r" zak veroordeelt de rechtbank der Volichte voor het felt A. tot 140 fr. boete cf 3 dagen ge vang; voor het feit B. tot 35 fr. boete of 1 dag gevang en tot de kosten; voorwaar delijk gedurende 1 jaar, uitgenomen voor wat de kosten betreft. Zonder optcekeningboekje. Pieters Urbain, veekoopman te Passchendale, werd op 12 November te Beselare bevon den, vee vervoerend zonder zich van een opteefceningboekje voorzien te hebben. De rechtbank veroordeelt den betichte tot 35 fr. boete of 1 dag gevang; voorwaardelijk gedurende 1 jaar. Hij moet echter de kos ten betalen. Aanrijding. Depouter Albert, van Wervik, in dienst van de Gebroeders Broucke. was door de rechtbank van Mee- sen veroordeeld geweest tot 70 fr. boete of 2 cjagen gevang, om met den auto-ka- micn door hem gevoerd, te Neerwaasten een gespan aangereden te hebben van Bed'oe, waarvan een paard moest afge maakt worden. Aan de burgerlijke partij moest de betichte 5.575 fr. schadevergoe ding betalen. De burgerlijke partij, die 6.250 fr. vroeg, gaat in beroep. Na kennis der stukken genomen en de partijen ge hoord te hebben, bekrachtigt de recht bank eenvoudig het vonnis waartagen be roep was aangegaan geweest. Slagen. Delerue Jules, van Wijt- sch&te. is beticht van zich op 1 November plichtig gemaakt te hebben aan slagen jegens zijne do;hter, die in dienst is en weigerde haar geld af te geven, daar hij het zou verdronken hebben. De betichte had zelfs doodsbedreigingen uitgesproken. De rechtbank veroordeelt die brutale va der tot 210 fr. boete of 10 dagen gevang en tot de kosten; zonder voorwaarde. Diefstal van aardappelen. Garreln Juben, Garrein Ostavle en Verktndt Julia, allen van Hollebeke, zijn beticht van zich aldaar op 16 Oogst plichtig gemaakt te hebben aan diefstal van aardappelen ten nadeele van Vanexem Henri en Ide Jules. De betichten, die vrijspraak bekomen voor de feiten A. en B., worden voor het feit C. elk tot 350 fr. boete of 10 dagen gevang veroordeeld; voorwaardelijk gedurende 5 jaar voor de 3 betichten, d'e echter elk 1/8 der kosten moeten betalen. Slagen. Van Lpncker L-on, gepen- sionneerde rijkswachter te Komen. sta3t terecht beticht t-u aVtvr cp 8 Novem ber, raad 23 uur, slagen en verwondingen toegebracht te hhbben aan zijne vrouw Madeleine Timmerman. De rechtbank veroordeelt den betichte uit dien hoofde tot 8 dagen gevang en 350 fr. 'os:te of 15 dagen gevang en tot de kosten; voor waardelijk gedurende 5 jaar, uitgenomen voor wat de kosten betreft. Bij verstek. Accou Alfred, die voort vluchtig Is, had ach op 26 Oogst door den autovoerder Bossaert te Poperinge laten rondvoeren en was daarna aan de Fran se he grens terecht gekomen, waar d? auto na een onderoek aangeslagen werd, daar hij buiten de weet van den voerder tabak bevatte. De voerder moest 1.000 fr. waar borg storten en zijne reis werd niet be taald. De rechtbank veroordeelt den be tichte, bij verstek, tot 3 maanden gevans en 1400 fr. boete of 2 maanden gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Aanrijding. De rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak ten laste van Mazure Henri van Roubaix en Nys Henri van Moeskroen, wegens aanritding op 3 Oogst te Woesten tusschen den auto van Mazure en de moto van Ny.. Deze. die een schedelbreuk onderging, vroeg eene totale som van 62.139 69 fr Is schade vergoeding; Mazure vroeg 602.50 fr. voor schade aïn zijn auto. De recatbank zegt dat de 2 betichten elk voor de helft ver antwoordelijk dienen gesteld en veroor deelt ieder van hen tot 350 fr boete of 15 dagen gevang; voorwaardelijk gedu rende 5 jaar voor beiden. Nys moet 301.25 fr. schade betalen aan Mazue: deze most aan Nys betalen 1.416 fr.. zijnde de helft der doktoorskosten, daarbij een voorschot van 3.000 fr. De rechtbank stelt de Hee- ren Doktoors Thomas van Gent, Land- socht en Dubrulle van leper aan cm den toestand van Nys te onderzoeken en ver slag op te maken over den graad van blijvende werkonbekwaamheid tegenwoor dig op 20 geschat, waarvan Nys aan gedaan is. Oorzaak van verkeersongeval. Ghes quière Leopold, van Dadizele, is beticht van op 3 Oktober 1937 te Geluwe oorzaak te zijn geweest van een verkeersongeval, waarvan hij zelf het eerste slachtoffer was. Betichte kwam te voet, met zijn rijwiel aan de hand uit eene zijstraat op de groote baan, zonder zich te verzekeren dat hij dez? zonder gevaar kon oversteken. Hij bemerkte de moto niet van Verhaeghe Maurits, van Moeskroen, die aangereden kwam en de betichte omver reed, die eene beenbreuk opliep. De rechtbank veroor deelt Ghesquière voor de feiten A. en B., welke zich mengelen, tot 182 fr. boete cf 8 dagen gevang en tot de kosten, voor waardelijk gedurende 5 jaar, uitgenomen voor wat de kosten betreft. STERFGEVAL t F/frw. Heer Henri De Bood*. Pa tor te Kaehtem. is akiaar schielijk overleden den 18 Februari in den ouderdom van 63 jaar. LANDBOL'WCOMICE IEPEE KEMMEL Algemeens vergadering op Zaterdag 28 Februari 1938, te 9.30 uur voormiddag, ln de bovenzaal van De Drie Koningen Groote Markt, te leper. Brengt vrienden-landbouwers mee. DAGORDE; 1. Bespreking door den Hev Opziener- Veearts, over tuberculose-bestrijding. 2. Programma Veeprijskamp. POPERINGE, van 11 tot 18 Februari '34 Geboorten. Macs Jacqueline, d. v Robert en Meeuws Marguerite, Hoogsta- de. Deschodt Frans, z. v. Hector et Gauquie Maria, Ouderdomsteenweg. Gesquiere Suzanne, d. v. Gaston en Ver' brugge Martha, Ouderdomsteenweg. Theeten Jcannine, d. v. Adrieu en Hcnne- bicq Irma, Pottestraat. Gouwy Nicole, d. v. Arseen en Top Alice, Ieperstraat. Vanpeteghem Monique, d. v. Emile en Maes Maria, Elverdinge. Vermès Da niël, z. v. Jules en Verstraete Maria, Hol lebeke. Theeten Denise, d. v. Georgat en Pauwels Emerence, Iepersteenweg. Deroo Albert, z. v. Maurice en Vandrom- me Albertine, Boeschepe (Fr.). Orbi« Urbain. z. v. Nestor en Dehuysser Maria, Korte Leenestraat. Vanmarcke Agnèj, d. v. Robert en Desrumaux Zoê, Boezinge. Overlijden». Huyghe Camiel, 69 j, echtg. v. Ilaerdeman Emma, Koeistraat. Boeyaert Euphrasie, 70 j.. wed. v. Van- dewynck Leopold. St Michielstraat. Huwelijken. Cornelis Hendrik, briga dier der douanen v. Wervik, en Brugge- man Yvonne, z. b. v. Pop. -Clabau An dre, leurder, en Temperville Helena, naais ter van Poperinge. Beloften. Vandenberghe André, werk man v. Roesbrugge, en Vanhee Made leine. z. b. v. Pop. Lazoore Maurice, beenhouwer, en Herreman Elza, z. b. v. Pop. Suffis André, verzekeringsopzie ner v. Pop., en Bossuyt Hilda, z. b. v. Rumbeke. Verpoot Michel, bakkersgast, en Smet Maria, z. b. beiden v. Pop. IEPER, van 10 lot 17 Februari 1938. Geboorten. Goetgcluck Hughes, AL Haiglaan, 13. Vau Eenaeme Monique, M. Haiglaan, 25. Carreyn Willy, Zon- nebekesteenweg, 202. Overlijden». Cappacrt Irma, 23 jaar, huish., echtg. Callewacrt Maurice, Lange Torhoutstraat, 25 (v. Dikkebuscli). De- couinck Alixius, 86 ongeh., Lange Tor houtstraat, 25, (v. Loker). Dubois Je rome. 32 j., ongeh., Lange Torhoutstr. 25, (v. Zandvoorde). Serryn Hugo, 44 j, onderwijzer, wed. Decracmcr Svivia, Slachthuisstraat. 28. D'hellem Gisèle, 5 m., Dikkebuschsteenweg. Op Donderdag der vorige week evena's op Zaterdag 12 Februari, hebber we har den witai en uiterst slecht weder gekend. Over lar.d en zee heerschten zware stor men en noodweer. Te Brussel werd een boom omvsrgewor- pen door den wind en kwam in volle straat terecht, gelukkig zonder iemand te raken. Te Balgerhceke stortte een populier neer op het klooster en de pastorij en richtte groot; schade aan. Te St Laureins waaide een schuur om ver. Door den wind werd de elektrische hoogsparningsleiding tusschen Poperinge en leper onklaar gemaakt en bleef Pope ringe gedurende gansch den r.acht van Zaterdag op Zondag zonder licht. Te Nieuwpoort geraakt het yacht van H. Van Hazebrouck uit Moeskroen los. De boot, eer gewezen visschersboot, bevond zich op c.e slibway, maar onder het geweld van den wind braken de kabels die het vasthieLen en het schip zonk in het wa ter, waar het omkantelde en totaal ver dween order water, een gevaar opleverend voor het havenverkeer. Met een kabel, ge vestigd aan den mast, poogde men het schip weer boven te krijgen, maar de mast brak af. De plaats waar het gezon ken is, werd dan afgebakend, ter verwit tiging yun de scheepsvaarders. Te Verviers bereikte de sneeuw een dikte van 2 meter. Te Oostende werd de noodklok op de pier omvcTgeslagsn en het restaurant dat aldaar opgericht is werd volledig vernield. Het staketsel liep ook groote schade op. De staatspaketbooten hadden veel moeite om de haren te bereiken en Zaterdag avond moest een boot uren lang wachten op de reede vooraleer de haven te kunnen Intrekken. Te Wschtebeke werden de elektrische leidingen onklaar gemaakt. Te Lootenhulle werd een vrouw geraakt door een staldeur die met geweld deer den wind werd toegeslagen. De vrouw, die de deur tegen het hoofd had gekregen, liep een schedelbreuk op en overleed kort na dien. Te Oostende werd een politieagent om- vergeslagen door den wind, aleook een vrouw die ten gronde bleef ligg.n. Toen zij tot bezinning kwam, stelde zij de ver missing vast van een platina borstspeld, ter waarde van 12.000 fr. Een juffer werd gewond door een plank die van een EElSlBISBBEEiEEBBBBBiSBBgSBEEiBBS» stelling viel. Nabij de gemeenteschool viel een boom op de hoogspanningsdi aden en de wijk werd ii. duisternis gedompeld. Te Roesbrugge werd door den wind het zinken aak afgerukt van een bijgebouw van de woning van den Heer F. Mostaert. Langs de baan leper-Poperinge wer den twee zware boom-en omvergeworpen Gelukkiglijk vielen de boomen op de vel den. Op den Zwartenberg, bij Westouter werd het dak der hoeve C. door den wind opgetild en kwam een 20-tal meter verder op den grond terecht. De daken van de tribunen van het Luna-Park werden van hun stalen palen afgerukt f en me talen massa van 8 tot 10 ton werd aldus in de hoogte geslingerd en blee: als het ware aan den gevel hangen van de her berg Christiaens. In het park werden zware palen uit den grond gerukt en ver der ges.iigerd. Te Wervik en omstreken werc'en tal rijke daken erg beschadigd en dreigt weer gevaar van overstrooming. TE WATOU In den nacht van Zaterdag op Zondag woedde er over onze ge meer. e een vree- selijk orkaan, dat om te beginnen de helft der gemeente van licht beroo-de De tele- foonstaken moesten eraan gelooven en zelfs werden de elektrische palen op vele plaatsen overgedreven, zoodst de draden dreigden te springen. In de Couthofstraat werd zoo 'n betonnen paal tegen den grond geworpen en belemmerde het verseer. Of er voor metsers werk op der. winkel was om pannen terug op te leggen en da ken te herstellen. Alles -bepaalt zich bij stoffelijke schade. Het noodweer richt schade aan in de streek Zonnebeke-Passchendale In de streek Zonnebeke-Passchendale werd heel wat schade aangericht. Bij landbouwers Debruyne en Vande Candelaere van Passchendale. hadden de daken het erg te verduren alsmede deze der Zonnebeeksche pachters Vandoorn en Naerts. In de Moorsledestraat hij G. Noyez en op de Polygoon hij tabakkerver Stubbens werden de afdaken der hennenhokken op zeer verren afstand geslingerd. Bij Weduwe Carrein werd de muur van een bijgebouw ingedrukt. Een Zonnebekenaar werd door een af gerukte dakpan aan het hoofd lichtelijk gewond. De wielrijder E. R. werd door een plots opkomende rukwind in de gracht geworpen waar hij gelukkig slechts met den schrik en een nat pak vanaf kwam. De kantien der handboogschutters Sint Sebastiaan is met den grond gelijk gelegd. Stukken werden op tientallen meter terug gevonden. IN HET BUITENLAND Te Belle werd de cementen omheining van het Spcrtstadium over een heele leng te nesrgerukt. Te Oulton, Engeland, is een vliegtuig neergeploft, dat verrast werd coor een sneeuwstorm. Drie inzittenden werden ge dood. Aan de Duitsche Noordzeekust bevon den zich een tweetal schepen in nood Het Fransche schip Baoule strandde. Nabij Horsay, Engeland, heefu de zee over een breedte van 7 km. de kust over stroomd en al de bewoners van het dorp, dat ona.r water stond, moesten met vis- schersbooten worden gered. In Michigan, V. S. van Amerika, staan groote gebieden onder water. Talrijke fa milies werden totaal afgezonderd van de buitenwereld. Te Duinkerke was het uit- en invoeren d:r haven onmogelijk. De dienst naar Folkestone moest worden stilgelegd. Het staketsel had te lijden en de arbeiders die houten barakken bewonen aan de ha ven, mcesten de vlucht nemen Talrijke schoorsteen-en werden verbrijzeld. Te Malo-les-Balns werden meer dan 200 strandkiosken vernield. Hef sport park werd overstroomd. Het coersveil werd onder een zandlaag bedolven en zal dit jaar niet meer bruikbaar zijn. De glazen koepels van de rotonde van de casino werden verbrijzeld. <BEnasss32«aBEEaBBan«EajisasB Opgelet! Zondag 20 Februari ls het de GROOTE dag! Na in zooveel steden en dorpen, en overal met het grootste suc ces, komt men ons ook zonder omwegen de waarheid, misschien harde waarheden eens duchtig in den geest prenten en op 't harte drukken. Zeer Eerw. Heer VERVENNE, Algemeen Hulpproost voor gansch het Bisdom, en Heer A. DENOLF, oud-leider van de B.J.B., zullen U namens het Mannenver- bond, spreken met als onderwerp: «DE KERK IN DE BRANDING». De vergadering begint te 2 Yi our zeer stipt, waartoe ALLE inwoners van Mer- kem en omliggende vriendelijk uitgenoo- digd worden. ALLE gedoopten op post! Namens het Mannenverbond. IBBEBBBBEBBBBBBBBBBBflBBSSSBB DE LENTE IS IN AANTOCHT. Nu is het de beste tijd tot het toedienen der POTASCHMES TEN. LANGEMARK, maand Januari 1933. Geboorten. Morent Gilbert, z. v. Mau rice en Bouckenooghe Martha. Ver meulen Suzanne, d. v. Maurice eu De- sanghere Alida. Vermeersch Daniël, z. v. Henri en Piatteeuw Maria. Van- £ckere Jules, z. v. Camiel eu Descampi Maria. - Vancayseele Etienne, z. v. Gas ton en Dewulf Pharaïldé. - Ghysclea Paula, d. v. Achiel eu Vanelslander Ma deleine. Overlijden». Bossaert Ililaire, 62 j., koster, wed. v. Marie-Louise Crevits. Herman Gerard, 1 j., z. v. Medard en Bovy Martha. Sennesal Emma, 83 j., wed. v. Soenen Isidoor. Vannoote Ma rie-Louise, 80 j., wed. v. Demeersseman Camiel. Verkinderen August, 90 j., wed. v. Buqttoy Rosalie. Huwelijken. Douck Maurice te leper en Auckaert Rosalie te Langentark. Morlion André, kleermaker, en Couchez Maria, beiden te Langentark. Vander- riest Omer en Dewilde Maria, beiden te Laugemark. Debruyne Albert te Mer- kent en Demey Irma te Langemark. KR. ONDERWIJZERSVERBOND Kring leper. Zaterdag namiddag, 12 Februari 1938, alg-eme-ene vergadering. De Leerkrachten zijn goed. opgekomen. 'n Gevuld pro gramma 1. Beer Swyngedouw, Laeraar aan de Normaalschool van Torhout, spreekt ons over Lichamelijke Opvoeding op de La gere School 2. Vorrlichting bij beroepskeuze voor onze schoolverlatende kindsren, door een landelijken Leider van de K.A.J 3. Huldegroet aan Heer Lecluss, Voor zitter, ter gelegenhsid van zijn op rust gaan. 4. De Kringwerking ln de toekomst. H-erklasseering moet er komen! 'n Recht matige eisch! Nooit geven we den strijd op. 5. Verkiezing voor den Beroepsraad in 't Bisdom Brugge. 6. De Voorzitter zet 'n offensief in voor nieuwe Leden! Wanneer gaan de Onder wijzeressen meewerken? Geen achterblij vers! In de eendracht ligt de macht! Zóó vindt de Meester zijn vermaak! Ook in verlof aan 't werk! De Onderwijzer kent zijn taak, Voor Kind, voor Land en Kerk! C. O. V. leper - 1938. 1SBBB9SBBE9BSBSS1BSB3SBBBSBSZ9 UIT PROVEN HAVER ZONDER POTASCH, GRANEN ZONDER STEVIGHEID BESELARE, maand Januari 1933. Geboorten. Yolanda Boudry, d. V. Georges en Godelieve Hauspie. Lucien Baelen, z. y. Remi en Rachel Decroix. Gerard Lafaut, z. v. Gerard en Emi- lienne Dcmets. Henri Serroen, z. r. Achiel en Germaine Cruydt. Overlijdans. Marie Bruggeman, echtg. v. Theobel Nuitten. Marie-Louise Van Oudendycke, echtg. v. Henri Sins. Leo pold Clarisse, echtg. v. Rachel Accou. Heliodoor De Meulenaere, echtg. v. Sylvjp Verbeke. Huwelijken. Jozef Boudry v. Bese lare en Bertha Ghesquière v. Meenen. Albert Six en Elisabeth Carrein, beitien v. Beselaere. Remi Y'andevyvere v. Be selare en Maria Cool v. Öostnieuwkcrke. HEER JOZEF CORNELIS 't Staatsblad verledene week kondigde de benoeming af van den Heer Jos. Cor nelis als burgemeester der gemeente, in vervanging van den onverwacht, te vroeg verdwenen en immer betreurden burge meester Pil. De verwachte, doch blijde mare had weldra de ronde gedaan als 't loopende nieuwsvuurtje. De muzikanten konden zelfs hun geest drift niet bedwingen en gaven hun spon tane opwelling van achting ern dankbare verkleefdheid voor hun sympathieken be stuurder, voorzitter en burgemeester nu, lucht in een dreunende serenade, op Zon dag laafst. 't YVas een verrassing. lntusschen namen de schepenen en Ge meenteraadsleden schikking tot de plech tige ontvangst van lxun nieuw hoofd, na zijn officieele aanstelling door de eedaf legging, wat Woensdag plaats greep. Volgens den weusch van den gevierde verliep de ontvangst ontdaan van alle plechtig uiterlijke maar met den kern der blijmoedige en gemoedelijke hartelijkheid die aan- en deugd doet. De nieuwe burgemeester, in zijn vrij postig gebaar hem eigen, stapte Woens dag rond 4 uur af aan 't Gemeentehuis, waar hij opgewacht werd door de gees telijke eu burgerlijke overlieden en ge meentebedienden. In de opgesmukte trouwzaal van 't Gemeentehuis werd hij verwelkomd In naam der. besturen en der gansche bevolking door den dienstdoen- den schepen, door de geestelijke overheid en het schoolhoofd, die allen hun hoop stellen in den nieuwen burgervader, hem lang, heil- en vreedzaam bestuur wen- schen en hunne mogelijke hulpvaardig heid toezeggen. De nieuwe burgemeester door zooveel gulhartige wclkomgroeteu en bewijzen van toegenegenheid zienlijk be wogen, neemt het woord om allen te be danken voor de zooveel goede gevoelens en wenschen om zijn persoon en zijn nieuw ambt en belooft vast voorgenomen te zijn al het mogelijke te doen om de vooruitzichten die men in hem stelt te bewerkstelligen, de belangen der gemeen te en van heel de bevolking hoog te hou den en de verdiensten zijner voorgangers niet te beschamen. Na een gezellig «onder ons» werd ter ecre van den gevierde en al de genoodig- de besturen en bedienden, oud en nieuw, een keurig feestmaal aangeboden waar nog menig heildronk werd gehouden op den bloei, de goede verstandhouding eu liet gelukkig samenleven op de gemeente, die steeds als toonaangevend in de streek werd aangezien cn baar faam, heeft weten te bewaren. Alles verliep in deugddoende eendrach tigheid en gezellige gedienstige vreugde, een waardige inzet, waarborg voor de toe komst van den nieuwen burgemeester wiens bestuur we ook lang, vreedzaam en vruchtbaar hopen en van ganscher harte toewenschen. En zoo keert alles tot zijn natuurlijke gar.g in 't gewoon orde der zaken zooals het moet, omdat het zoo werd gesteld en geregeld. 390 tot 400 kgr. CHLOORPOTASCH per hectare, geven zware haver en stevig strooi. STADEN, tot 17 Februari 1S33. Geboorten. Denys Laurent, z. v. Os car en Verdu3pn Maria. Verhamrue Norbert. z. v. Camiel en Ferryn Martha. Overlijden». Castelein Hortcnce, 61 j., wed, v. Heemeryck Francois. Soenen Marie-Louisc, 72 j., echtg. v. Vanmaccke- berghe René. Steelandt Henri, 4 j., echtg. v. Duyck Rosalie. Beloften. Callevvaert Gerard, landbou wer v. Ardooie, met Deforche Irma, land bouwster v. Staden. Cornaert Jules met Vyvey Margaretha, beiden van Staden. KORTEMARK, tot 17 Februari 1938. Overlijden. Yerschacvc Julia, 62 j., echtg. Vereecke Richard. Huwelijken, Brabant Cyriel v. Hand zame eu Slentbrouck lrcna. erduyn Gerard v. Gits en Colpaert Martha. LOKER, van 1 Sept. tot 31 Dcc. 1337. Geboorten. Vaneecklioutte Marga- rcta, d. v. Andreas cn Wyckaert Ida. 'fermote Roger, z. v. Maurits en Lemaire Maria. Sohier Marie-Louise, d. v. Ca miel en Casteele Martha. Sterfgeval. Lemaire Mathilde, echtg. Louf Victor. Beweging der bevolking in 1937. Getal inwoners op 31 December 1936: 771 Ingekomen door geboorte 20 door nederzetting: 38 58 Vertrokken; door sterfgeval; 7 door verhuizing39 46 Meer ingekom. dan vertrok.: 12 12 Getal inwoners op 31 December 1937783 Getal huwelijken in 19374. BOEZINGE, van 10 tot 1 Februari 1938. Geboorten. Wilfrida Petillion, d. v. Valeer eu Rosa Roose. Gilberta Pype, d. v. Gerard en Maria Velghe. Sterfgeval. Marie-Louise Malbran- cke, 74 j., echtg. v. Gustaaf Desaegher. UITSLAG VAN DEN VEEPRTJSKAMP VAN WOENSDAG 16 FEBRUARI 1938 I. - A. Jaarlingstieren; 15 deelnemers: 1. Peryn. Georges, Proven; 2. Liefooghe Georges, id.; 3. Feryn Georges; 4. Mon- kerhey Maurice, Stavele5. Peryn Geor ges; 6. Simcen Achiel, Proven; 7, Lebbe Valère, id.; 8. Liefcoghe Georges. B. Stieren met 2 tanden en meer; 4 deeln.; 1. Liefooghe Georges (Syndikaat); 2. Top Marcel; 3. "Vancayzeele René. II. - Jaarlingen geb. sedert I Jan. 1937; 7 deeln.; 1. Top Marcel; 2, Ryon Gérard; 3. Deschrevsl Séraphien; 4., 5. en 6. Ryon Gérard. UI. - Jaarlingen geboren sedert 1 Sept. 1936; 6 deeln,: 1. Neuville Valère; 2. Top Marcel; 3. Lefebvre Kinders; 4. Feryn Georges; 5. Geldhof Prosper; 6. Feryn Georges, IV. - Vaarzen zonder tanden; 2 deeln.: 1. Top Maroel; 2. Dsbeer Jules. V. - Vaarzen met 2 tanden; 6 deeln.: 1. Top Marcel; 2. Lebbe Valère; 3. Top Mar cel; 4. Lebbe Valère; 5. Lefebvre Kinders; 6. Feryn Georges. VI. - Vaarzen met 4 en 6 tanden; 5 deeln.: 1. Neuville Valère; 2. Liefooghe Georges; 3, Lebbe Valère; 4. Top Marcel; 5. Peryn Georges. VU. - Koeien; 14 deeln.: 1. Vancayzeele René; 2. L:bbe Valère; 3. Ton Marcel; 4. Neuville Valère; 5. Lebbe Valère; 6. en 7. Deschrevel Séraphien; 8. Peryn Georges; 9. Neuville Valère; 10. Deschrevel Séraph. VIII. - Schoonste gro-pen vrouwelijke dieren; 4 deeln.: 1. Top Marcel; 2. Lebbe Valère; 3. Neuville Valère; 4. Peryn Georges. 8anB33S£ZHasmiB&BBBB>ailSJ HET NOORDERLICHT WEER ZICHTBAAR? Naar vaststellingen van bekende ster renkundigen zal het Noorderlicht eerst daags terug zichtbaar zijn in onze ge westen. Naar verluidt bestaat er moge lijkheid dat zulks zou geschieden op be den Zondag of een der eerste twee daar opvolgende avonden. met godvruchtige oefeningen voor al de dagen van den Vasten (vlaamsche of fransche uitgave), te verkrijgen ter Drukkerij Sansen-Vannes te, Gasihuisstr., 15, Poperinge. Prij»: ingenaaid: 3,25 fr. verbonden: 4,00 fr. Aan wie het bedrag 0,50 fr. voor verzendingskosten) stort op onze post- checkrekening 155.70, wordt het boekje seffens opgestuurd. (Verzendingskosten voor Frankrijk 1 fr.). l£HQaflBBRB8GBBi25BBBEBBB*S:SBB MATCHEN VOOR HEDEN ZONDAG. Tweede Afdeeling Gewestelijk A. P. C. Torhout A. V. Oudenburg. R. C. Oostkamp S. V. Veurr.s, P. C. Trilt S. V. Nieuwpoort. Vlamertinge S K. Wend urne. Ardooie Sp. F. C. Poperinge. E. G. Gistel R. C. De Panne. IBBflSBBBBBBBBBBBBBBBBBBBaBSB ITALIAANSCH VLIEGTUIG VERGAAN 14 DOODEN Een Italiaansch reuzenwatcrvliegtiug is vermist. Men vermoedt dat de vlieg- boot omgekomen is in de Middellandsclie Zee. 14 Personen waren aan boord. Het vliegtuig en alle inzittenden worden als verloren beschouwd. HANDELAARS BEETGENOMEN IN DE JTREEK VAN TORHOUT In de streek van Torhout zijn sluwe bedriegers aan het werk geweest. Onbekende personen telefoneerden naar cCn of anderen handelaar en bestelden er koopwaar, op naam van een klant van bedoeld huis. De koopwaar moest steeds ten spoedigste per autobus verzonden wor den naar een of andere standplaats. Deze standplaats was steeds in de nabijheid van Ue vermeende bestellers. Telkens wanneer de autobus ter bedoelde standplaats toe kwam stend er een persoon gereed die de bestelling aannam van den niets vermoe dende ontvanger. Aldus werden talrijke aftroggelarijen gepleegd rond Roesclare en Torhout. De zaak kwam nu aan het licht door het feit dat een persoon, voor wie een bestelling met den autobus was verzon den cn die met den autobus reisde, het paket ter hand werd gesteld door den ontvanger en die, nadat zijn huisgenoo- ten hem hadden verzekerd niets te heb ben besteld, de zaak uitbracht. De oplichter wordt opgezocht. Draagt een COMPRESS IF 't Is een Corset voor zwaarlijvige Dames. Alleen te verkrijgen in het HUIS GERBER Damesconfectiën - POPERINGE. CfcUSABSttefBE&aeKHBSSaBikBtfTiMi VAN VRIJDAG 18 FEBRUARI 1653 100 Fransche franken 96.S23 fr. 1 Pond Sterling 147.73C25 fr. 1 Dollar 23 33 fr. l Gulden 16.48 fr. DE VALSCHMUNTERIJ TE DIKSMUIDE VERWEZEN NAAR 'T ASSISENHOF P. en A. de B. en Jules D., die te Diks- muide waren aangehouden, uit hoofde van namaak van bankbriefjes en uitgifte er van, worden door de Raadskamer van Brugge voor de Kamer van Inbeschuldi gingstelling van bet Hof van Beroep der beide Vlaanderen verzonden. Deze ICa- ,er verwees dc drie betichten voor het Assisenhof yan West-Vlaanderen.

De Halle (1925-1940) | 1938 | | pagina 4