Het geheim van het in stukken gesneden lijk in de ieperlee ARM WEESKIND! NAAR DE OPHELDERING Het bekken vnn het slachtoffer opgevischt VLAAMSCHE VOETBALBOND BURGERSTAND VAN IN 'T BINNENLAND hoofdpijnen w&av «pggy migraine is" ii i tandpijn tagsh griep 'T ROOS KRUIS WISSELKOERS Heimatst ad ie in Vtnekens! 't Is avond!... Koud en stil jn droef. De voel de echo van uw snarte! Am kind, wiens Vader men begroef. Als ik V zie breekt me het harte! VOETBALKRONIEK 't Is avond!... Nu alleen ter rust!... Het vaderkruisken moet ge derven!... Geen moeder die u slapen sust!... Waarom moesten uw Ouders sterven? - UITSLAGEN VAN ZONDAG. Tweede Afdeeling: Bevordering. F. C. Foeselare W. S. Lauwe 6o Stade Moeskroen S. K. Roe«elare a S. V. Blanken berge R. S. Waregem 4 Waregem Sp. F. C. Izegem 62 F. C. Wakken C. S. leper 6—0 F. C. Heist S. K. Zwevegem 34 Algemeenc Rangschikking. 1. Stade Moeskroen 26 21 1 4 100-30 46 2. F. C. RoeselaTe 26 20 3 3 7<>-2J 43 3. S. V. Blankenberge 26 18 6 a 95-41 38 4. Stade Kortrijk «5 *5 7 3 105-42 33 5. S. K. Roeselare 26 13 8 5 68-40 3* 6. R. S. Waregem 26 13 8 5 64-60 3* 7. Waregem Sp. 26 12 12 2 56-57 a5 8. S. V'. Rumbeke 24 10 10 4 59-5* 24 9. F. C. Izreem 26 8 ij 5 61-77 21 xo. F. C. Wakken 26 9 15 2 58-67 20 11. S. K. Zwevegem 25 8 15 2 4*-^7 *8 12. W. S. Lauwe 26 5 16 48-86 15 13. C. S. leper 26 3 19 4 45-*°S *0 14. F. C. Heist 26 1 23 2 29-131 4 Tweede Afdeeling Gewestelijk A. S. V. Nieuwpoort G. S. Middelkerke 12 S. K. Wenduine E. G. Gistel 75 S. V. Veurne Ardooie Sport 3o F. C. Poperinge F. C. Tielt 53 F. C. Torhout S. K. Vlamertinge 3 S. V. ïngelmunster R. C. De Panne 2a A. V. Oudenburg R. C. Oostkamp 33 Algemeene Rangschikking. X. F. C. Torhout 26 23 2 1 *03-24 17 2. F. C. Poperinge 26 19 2 5 *00-38 43 3. G. S. Middelkerke 26 17 5 4 80-47 38 4. R. C. De Panne 26 12 8 6 84-57 30 5. F. C. Tielt 26 12 9 5 74-76 29 6. S. K. Wenduine 26 11 9 6 73-7* 28 7. S. K. Vlamertinge 26 9 14 3 59-73 21 8. Ardooie Sport 26 8 14 4 58-77 20 9. E. G. Gistel 26 9 15 2 62-78 20 10. S. V. ïngelmunster 26 7 *4 5 57-8s 19 ix. R. C. Oostkamp 26 8 15 3 46-62 19 12. S. V. Veurne 26 8 15 3 55-69 *9 13. S. V. Nieuwpoort 26 6 15 5 41-74 17 14. A. V. Oudenburg 26 4 16 6 42-102 14 Tweede Afdeeling Gewestelijk B. S. V. Kortrijk Deerlijk Sport 70 Wervik Sport S. C. Le Bizet 5 TT. S. Dottenijs Wevelgem Sport 3 F. C. Komen S. K. Geiuwe 3 R. C. Harelbeke Toek. Meenen 61 B. S. Avelzem A. A. Moeskroen 4 Algemeene Rangschikking. 1. A. A. Moeskroen 24 18 3 3 85-31 39 2. R. C. Harelbeke 24 *5 3 6 80-35 36 3. Wervik Sport 24 13 7 4 67-52 30 4. S. C. Le Bizet 24 *2 10 2 52-60 26 5. Kuurne Sport 24 10 9 3 63-56 25 6. U. S. Dottenij» 24 11 10 3 57-'2 25 7. F. C. Komen 24 ir 12 1 63-68 23 8. Deerlijk Sport 24 8 10 6 64-62 22 9. S. K. Geluwe 24 9 ix 4 57-54 22 xo. Wevelgem Sport 25 9 14 2 52-74 21 ix. F. C. Meenen 24 7 15 2 48-73 16 x2. S. V. Kortrijk 24 5 15 4 43-74 *4 13. B. S. Avelgem 23 5 15 3 47-87 13 t Is avond!... En in 't Weezenhuis Krijgt 't arme kind *n nieuw? Moeder! 'n Liefdezuster geeft nu 't kruis, Will weesje dankt den Albehoeder! Beselaie, Lente 1938. Geo. «ISUBSHBBBBBZBflHBZZSSSaSSS OFFICIEELE BERICHTEN RECHTERLIJKE ORDE Bij koninklijk besluit van 28 Maart ls de H. Beck R„ advokaat, plaatsvervangend rechter in, het vredegerecht van het 1* kanton leper, belast in dezelfde hoedanig heid, met de bediening van het kante» Psssohendale. STERFGEVAL Eerw. Heer Dslannoy, gewezen Pastor te Helkijn, is overleden te Tielt den 28 Maart u. in den ouderdom van 7S jaar. Eerw. Heer Delannoy ls eertijds Onder pastor geweest op de O. L. Vrcuwparochie to Poperinge. SCHRIKKELIJK VERKEERS ONGEVAL TE LAUWE Maandag ÏL werd te Lauwe het 16-jarig meisje Rachel Kooman, dat per fiets reed samen met twee vriendinnen, door een bierwagtn van een brouwerij uit Lauwe omvergereden en het hoofd verpletterd. Het meisje was op den slag gedood. De voerman van den vrachtwagen, toen hij hit afgrijselijk schouwspel van dat ver brijzeld hoofd zag, viel in bezwijming en moest weggedragen worden. «SSaiTÜSaXBCKRIRüHlSKiEIBaCEIlB POPERINGE, van 25 Maart tot 1 April. Geboorten. Vandrcmme Anne-Marie, d. v. Jozef en Wyseur Marie, Woesten- steenwsg. Martens Marcella, d. v. Mar cel en Decroix Jeanne. Holiebeke. Van- houcke Martins, d. v. Hrbain en Lemahieu Margaretha, Poeikp.nelle. Vandeian- noote Albert, z. v. Gaston en Decaesteker Rachel, Maurice Dewulfstraat. Dupon- chelle Jearnette, d. v. Jcël en Dewilde Madeleine, \Voes6en. Pillaert Cecile, d. v. Felix en Derycke Rachel, Westvleteren. Eocne Luc, z. v. Henri en Corder.ier Agnes, Iepersteenweg. Callewaert Ceci le, d. v. Arthur en Lcrmyte Maria, Krom- bekesteenweg. D°muysere Christiane, d. v. Camille en Verbrigghe Maria, Wer vik. Techel Michel, z. v. Maurice en Boirre France, Switch Road. Tezcore Kernraad, z. v. Gerard en Artois Juliana, Weztv'ete- nsteenweg. Dugardin Géry, z. v. Henri en Lecluse Henriette, Neer- waasten. OverliMen. Bekaert Henrlcus, '77 J., wed. v. Descamps Maria, Provensteenweg. IEPER, van 24 tot 30 Maart 1938. Geboorten. Bouche Nicole, Recollet- tenpoort, 5 (v. Brussel). Verleure As- trid. Poperingesteenweg, 25. Lavens Godelieve, v. Komen. Arfeuille Berna- dette, Rijselstraat. 130. Overlijden». Compernol Gaston, 41 j., werkman ijzerweg, echtg. Clinckemaillie Madeleine. Capucienenstr., 108. Lefieuw Valerius. 51 j., aardewerker, wed. Bekaert Flavie, A.B.C.-straat. 1. Trybou Elodie, 75 j., wed. Braem Carolus, Statiestr., 38 (v. Handzame). Deleye Melanie. 59 j., echtg. Baillievier Charles-Louis, Zonne- bekesteenweg, 384. Vangheluwe Regi- na, 47 j., echtg. Capoen Marcel, Lange Torhoutstraat, 25 (v. Brielen). Berla- mout Laure, 43 j., z. b., ongeh., De Haer- nestraat, 29. Burt Elisa, 77 j., echtg. Bricusse Jan-Baptiste, Cartonstraat, 11. Bricusse Jan-Baptiste, 84 j., echtg v. Burt Elisa, Cartonstraat, 11. Vandelannootte Alois, 76 j., wed. Casteleyn Marie, Lange Torhoutstraat, 25 (v. Geluveld). Braem Rosine, 60 j., wed. Burque Henri, Pope- ringesteenweg, 8. Milleville Julie, 77 j., echtg. Pattyn Carolus, Hoornewerk, 59b. HOUTEM (leper) 1» Termijn 1938. Geboorten. Lepercq Jean, z. v. Je- room en Deldicque Lucienne. Denayer Lucienne, d. v. Louis en Elisabeth Leroy. Ailard Jean, z. v. Marcel en Vienne Elodie. Hillewaere Gilbert, z. v. Daniël en Rachel Schier. Casier Michel, z v. Louis en Vermon Gabrielle. Debeuf Willy, z. v. Emile en Mylle Albertine. Huwelijken. Jerome Lepercq, fabriek werker, met Deldicque Lucienne, z. b. Oscar Feys, landbouww. van Holiebeke, met Maria Vandenberghe, fabriekw. Reml Donse, fabriekw., met Albertine De croix, z. b. André Verheerst, landbou wer van, Moorslede, met Anna Depoorter, iandtoouwster. Alfred Buxin, timmer man van Komen, met Georgette Verbeke. Henri Pillaert, landbouwer, met Marie- Madeleine Pourcelle, landbouwster. Overlijdens. Oliva Platt, 42 j„ echtg. Achille Gryson. Marie-Louise Bouten, 75 j., wed. Constant Gevaert. August Lemaire, 75 J., echtg. Marie Rake. Burgerstand van STABEN. Geboorten. Verechaeve Roger, z. v. Prosper en Willaert Irma. Verfaillie Josephine, d. v. Cyriel en Hocrtlteke Em ma. Huyghe Hilaire, d. v. Maurice en Vermeulen Felicia. Cool Frans en Willy, z. v. Henri en Peeceu Martha. CLUB WOESTEN P. C. Wakken «—o C. S. IePer. TWEEDE AFDEELING. Voor een laatste ont moeting, werden de rood-wïttpn een daveringske van belang door Wakken toegediend. Immers er werd zoo maar met 6o verloren. Nochtans dienen ver zachtende omstandijrhed'i ingeroepen te worden, daar het elftal zoo maar met vijf invallers de verplaat- rin- moest ondernemen. Dit ontredderd ploeyie knn dus op zeen verstandhoudinz rekenen, daar alle lij nen mank liepen. De bezochten hadden dan ook reen moeite om de rust met 3o te leiden. Alhoewel er na de herneminr beter samensoel te zien was, kon den de Ieperlinzen toch de eer niet redden, vermits de manzei aan schotvaardizheid een troef in de kaart van Wakken's achterhoede was, zoodat deze hare netten kon vrij houden. De officieele matchen zijn dus ten einde en dank aan de prachtuitslaren der West-vlaamsche Bevor- derinzsolor-en, hoeft er maar een enke] club te da len, nameli'k: F. C. Heist. C. S. leper is bijge volg door het oor van een naald zekropen en zal zich duchti- rioeten herpakken om een bevredigend fimur redurende het seizoen to.a8-.ao te kunnen ma ken. De oloesr van den H. Seys zet nochtans zijne voetbaltaak verder en wel teren F. fl. Poperinze op heden Zonda- Deze vriendenwedstri'd, waarvan de retummatch binnen acht dazen te Poperinze plaats zriipt. heeft als inzet een hek-r. zeschonken door het rood-witte Bestuur. Indien d- leperlinzen echter maar nutr-d-n zooals ze teren Wareeem -o V'-'-l- zesoeeld hebben, dan lijdt hrt zeen twiifel dat de zeburen rn-t den beker zaan loooen. Anderziids is te hopen dat deze zewesteliike derbv in de best aio- zeli'ke verstandhouding en sportiviteit moge ten eird* loonen. DE JUNIORS hebben te Waregem de zege be haald zonder spelen, daar de bezochte ploeg te wei nig spelers op het veld had toen de match moest beginnen. Vandaar 5o voor de rood-witte Juniors. Club Woetten 23 W. S. leper. Voor een geringe belangstelling laat den scheids rechter uit Zillebeke den opgooi betwisten. Ie[>er wint, en plaats hun tegenstrevers tegen den hevi- gen wind wat een groote handicap is. Pas is de ba! aan 't rollen, en een schermutseling ontstaat voor het doel van de lokalen, waarbij leper's middenvoor het openingspunt aanteekent. De Clubmannen vee plaatsen het spel en doen een verwoede tegenoffen sief. maar de vijandelijke achterhoede kan haar kamp vrijzetten. Op onrechtvaardige vrijschot, kan leper's middenvoor een tweede goal aanteekenen. Na eenige wederziidsche aanvallen krijgen we de rust met o2 stand. Na de hervatting zet de thuisclub alles ten aan val, en op een geharrewar voor het bezoekende doe! is het eerste tegenpunt geboren. Even later, op mooie voorzet van onze rechtsche inside naar onzen linksche inside, is een tweede tegenount genet. Het spel Is op een veel lager peil gezakt. Het wordt een 'ustc- loos heen en weer getranf, en men heeft den indruk dat de match zal geschorst worden, maar door de goede verstandhouding van de spelers van beide ploegen wordt de match toch voortgezet. Met de ao* minuut kan White Star een derde maal doelen, dit nogmaals op vrijschot, maar op rechtvaardi-e wijze. Dit succes gaat een ander wending aan de partij geven, en de thuisspelers zetten alles ten aan val om gelijk te stellen maar het einde is nabij. Deze match, rechtuit gezegd, was e-n match van 't minste belang, en iedereen w-et waarom. De wedstriid voor HEDEN ZONDAG zal gemeld worden in t lokaal en aan de kerk na beide Missen. Goed heil jongens en tot later. CLUB-SUPPORTER. «PRIOR» LANGEMARK Prior Langemark 24 Sportkring Zillebeke. Zondag 11. speelden we voor 't eerst op ons nieuw plein. Het is prachtig gelegen, in de kom van het dorp, schoon omsloten, en alhoewel het nog niet vlak ligt als een biljarttafel, zal het met te bespelen heel goed worden, zoodat we voor 't komende seizoen een uitstekend veld zullen hebben. We kunnen dan ook niet nalaten den Heer René Vermeersch, die zoo goed is dit ons ter beschikking te stellen, een hartelijk dankwoordje toet te sturen. Voor een eerste match heeft 't nieuwe plein oni geen geluk gebracht, doch we hopen en verwachten, eens dat onze eigen en jonge spelers meer ingespeeld zijn, betere uitslagen. Zillebeke, die ons kwam be kampen voor den tornooibeker, heeft gewonnen met 24. Na een kwartier spelen leidde Langemark met 2o, door slag op slag te doelen langs Queen. Zille beke toonde zich alsdan een slechte verliezer, het plein stond een tijdlang op sprieten en stelten, de beslissingen van den scheidsrechter werden betwist. Als de wedstrijd dan vervolgde was de Prior uit zijn spel geslagen met 't gevolg dat Zillebeke gelijk stelde voor de rust en daarna nog tweemaal doelde. Niettegenstaande 't wankele weer was er veel volk. Een schoone match is het op verre na niet gewees'. HEDEN ZONDAG trekken onze jongens te v< tegen de White Star leper. Goed heil! SPORTKRING ZILLEBEKE Prior Langemark 24 Sportkring Zillebeke. Onze spelers op verplaatsing naar Langemark, wer den door een vijftigtal supporters vergezeld. De op gooi werd door Langemark gewonnen, die dan ook windvoordeel kiest. De eerste minuten verloopen ver deeld en Zillebeke doet de eerste gevaarlijke aanval. De lokalen laten niet begaan en ze dwingen aan de 9* min. corner af, die eechter niets oplevert. Ze blijven ten aanval en lukken aan de 13" niin. hun eerste doelpunt. Zillebeke gaat nu op zijn beurt tot den aanval over en ze brengen de bal tot voor den keeper, waarop er een mooie doelworsteling ontstaat, die echter niets oplevert. Aan de 2ie min. redt ci^e keeper een gevaarlijk schot in corner, die achter net doei gegeven wordt. Nadat Zillebeke op zijn beurt hoekschop afgedwongen heeft, gaan de lokalen tenig tot de aanval over en ze lukken ook een tweede doelpunt aan de 26* minuut. Nu denken onze speler» dat het voor hen stilaan tijd wordt en beginnen go?d door te geven. Na enkele vruchtelooze aanvallen doen ze aan de 34* min. een nieuwe mooie aanval en daze maal is het roos. Nadat beide ploegen op hun beurt ten aanval overgingen, lukken ae bezoekers de stand gelijk te stellen, dit aan de 41* min. Zillebeke dwing: dan nogmaals hoekschop af, die slechts ten prijze van een nieuwe corner kan gered worden, maar deze brengt ook niets op. Tot aan de rust valt nu niet» bijzonders meer voor, en men gaat koffie drinken met gelijke stand. Na de rust heeft Zillebeke nu de wind in de zeilen, en ze nemen dan ook de bovenhand. Men moet tot aan de 12* min. wachten om hen voorsprong te zien nemen op vrijschot, die onze kapitein van op -^n 35 meter direct binnenkogelt. Langemark tracht te reagceren maar ze lukken er niet in, daar onze spe lers goed doorgeven. Aan de 17* min. lukt Ziüebeks een nieuw doelpunt, waarvoor er geredetwist wordt, maar de centervoor der lokalen verklaard spor'.ief dat het geldig 'is, en daarmee tellen we een vierde doel. Zillebeke gaat nu terug tot de aanval over en hun voorlija geeft de backs en keeper der lokalen werk bij de vleet, iets wat ze goed doen en redden wit te redden valt, maar aan de 29* min. moeten ze zich echter gewonnen geven... voor een doelpunt dat af gekeurd wordt. Aan de 40* min. bekomt Langemark vrijschop en Waarop een prachtige doelworsteling ontstaat, die eindigcfe in corner. Deze levert niets op. Beide ploegen doen nu enkele aanvallen maar niets baat meer en het einde wordt gefloten, Zillebeke een mooie 42 overwinning latenae. Nu voor HEDEN ZONDAG komt Woesten hier op bezoek. We hopen dat het een sportieve partij zal zijn en de supporters hun spelers fair zullen aanwakkeren, zonder misplaatste uitdrukkingen te ge bruiken. De wedstrijd begint om 3 uur stipt. Dus beste sportliefhebbers, allen op post en dat alles n de beste orde vcrloope en de beste ploeg het moge winnen. VERVOLG F. C. POPERINGE P. C. Poperinge 53 F. C. Tielt. Een flauwe partij tegen Tielt besloot officieel een knap seizoen. Er zijn ongetwijfeld goede momenten geweest in deze ontmoeting en na de rust werd er wel gedurende een vijftal minuten^ knap gevoetbald. Maar als geheel kon deze wedstrijd ons niet beko ren. Aan dc rust stonden beide ploegen gelijk (11) na een tasten en zoeken van onze gewijzigde voor- lijn om samenspel te vinden. De verandering na de koffie voorspelde veel gn«ds, want aldra stond rood en geel met 51 aan de leidinv. Deze voorsprong was waarschijnlijk oorzaak van een verslapping w?n' ons elftal bracht er niet veel meer van terecht en li»»t nog tweemaal tegendoelen. Vooraf had III® Speciaal tamelijk gemakkelijk de gemengoe ploeg verslagen, waarin enkele oud-spelers optraden en niet onverdienstelijk presteerden. A Binnen enkele weken, eens dat de vriendenmatchen achter de rug zullen zijn en de voetbalschoenen mo gen ingevet worden tot volgend ar, zullen we een korte samenvatting en nabeschouwing geven van het voorbije voetbaljaar 1937-1938. C. 5. IEPER F. C. POPERINGE. HEDEN ZONDAG begint de derby. Ons eerste trekt naar leper. Volledig of niet, er zal gewis vlug ger dienen gespeeld te worden dan verleden week. Het zal wel interessant zijn beide ploegen tegenover elkaar te zien. De partijen tusschen onze twee steden uit het Westland trekken immer volk en worden steeds hardnekkig betwist. Talrijke Keikoppen zullen ongetwijfeld onze spelers vergezellen. Al is het pffi- cieel seizoen geëindigd, de tweestrijd Ieper-Poperinge bezit een eigen atmosfeer en een merkwaardige aan trekkingskracht. KEIKOP. Heden Zondag, te 3 uur. te leper: C. S. IEPER I. F. C. POPERINGE I. Afreis te 2 uur. Prijs voor supporters: 3 fr. S. V. NIEUWPOORT S. V. Nieuwpoort 12 G. S. Middelkerke. Ons elftal komt gehavend te voorschijn, daar onze linkervleugel ziek is en Bendels voor de laatste wed strijd dient vervangen te worden. Met een koud, regenacnug weder wordt ue laatste wedstrijd ingezet, in de eerste minuten strooivuur, waarin niets mooi's te zien valt, tot dat Berten met een puik inzenden ivaymond de kans geeft ons eenige doelpunt aan te teekenen (9® min.). Middelkerke zendt op corner aan de 21° mis. de gelijkmaker binnen. Zeven min. later zit nummer twee in de kas. Twee corners tegen Middelkerke leveren niets op, terwijl een mooi in zenden van Fons door André rakelings over de lat wordt gezonden (35® min.). Op doorbraak der be zoekers werkt onze keeper een gevaarlijk balletje weg. Daarop ontsnapt onze rechtervleugel en schiet op de uitloopende keeper, net leder vliegt in cornergebied maar corner wordt niet toegestaan. Rust voigt ii.> verdeeld spel.. In vlug tempo zet Nieuwpoort de tweede helft in. Op inzenden onzer beide vleugels worden de aan Raymond aangeboden re uzen kansen allen nevens of over doel gezonden. Op corner tegen Middelkerke zendt Louis het leder buhen het bereik van de kee per naar doel, maar onze mid-voor (de eeuwige on geluksvogel) staat in den weg en de bal vliegt langs z n rug een ander richting uit. Corner tegen de lo kalen levert niets op. Aan de 25® min. lost Berten een hard schot naar doel, waar de keeper redt. Twee corners aan de 39* min. tegen Middelkerke blijven onbenut. In de laatste minuut lost Berten, die mach tig op dreef was, nogmaals een kanonschot naar ooel, welke de keeper meesterlijk redt. Waarop einde: x—2 Over deze wedstrijd dus valt het gordijn van een vervlogen seizoen. Het taatste bedrijf is gespeeld, een nieuwe nederlaag na zich slepend. De acteurs, na 26 gespeelde wedstrijden, mogen op rust met het gedacht altijd hun best te hebben gedaan voor 0 sport in 't algemeen en hun Club in 't bijzonder. Weinig nochtans zullen er aan denben hoeveel illu sies in ijdele hoop ziin verzwonden, hoeveel gedach ten en begeerten om noog-r op tot splinters zijn ge slagen en hoeveel speiers het nochtans ter hart: nemen een zoo weinig roemvolle stand in de a meene rangschikking te bekleeden, na een voilé sei zoen gezwoegd te hebben tegen het noodlot, dat maar gestadig en onvermoeibaar voorthamerde op hen, die voor zooveel elftallen ONVERDIEND met één punt je verschil in 't zand moesten bijten. Hoog op nochtans laaide onze geestdrift wanneer we na een gelijk spel met Wenduine, beurtelings Oostkamp, Veurne en Gistel de puntjes ontnamen, welke ons een schoone plaats in het klassement be zorgde. Dan kwam Ardooie-Nieuwpoort, de wedstrijd die voor ons fataal werd. Gekscherend kwamen onz: jongens het veld opgeloopen, zeker zijnde van d' overwinning. Maar na de wedstrijd hadden ze, deer lijk misrekend, geradbraakt elkaar in den autobus moeten duwen. En nooit meer werd ons elftal zooal.- het vrogeer geweest was, zoodat we samen met juf vrouw Onkans in 't sukkelstraatje geraakten en we tenslotte een plaats bekleeden welke we niet verdie nen. Aan onze snelers zeggen we niettegenstaande alles, toch een innig dankwoord toe. F. B. N. B. Over de Paaschwedstrijden volgt nader bericht. kwam, kwam uit de tegenovergestelde richtonj een luxe-auto aangehold, die er een regelmatige snelheid cp na hield. De beid? autos kruisten juist elkander toen de jongen te voorschijn kwam, zoodat hij letterlijk onder de luxewagen liep. De schok was geweldig en de voerder, die niets bemerkt had, remde onmiddellijk uit alle macht, zoodat hij cp enkele meter stilstond. De jongen werd weggeworpen en viel circa twee, drie meter voor het voertuig neer. Hij werd door toegeschoten menschen een woning binnengedragen en wat later door een bijgeroepen genees heer naar de kliniek weggevoerd. M. Adam had de dij gebreken en een vreeselijke wonds aan het voorhoofd opgeloopen. De politie deed de noodige vaststellingen, DE MOORDZAAK TE VIJVE SINT BAAFS JONGEN ONBEK AUTO Vrijdag U. had er een or.g-eval plaats op de Weg van Stadan naar Dik&muide. Ter hoogte van het Papeleenkwam uit een binnenweg een jongen, psr fieis, gereden. Hij stak de baan over, maar op het zelf de oogenblik kwam uit de richting van Dikjsmuide een auto gereden en de jongen werd op de slijkweerder gevat en wegge slingerd.. Hij werd door aanwezige men schen een huis binnengedragen terwijl hij bloedde uit neus, ooran en mond. Be verwondingen waren gelukkig geen zoo erg als men gevreesd had en de jongen kon dan ook tan zijnen huize verpleegd worden. PAARDENFEEST Hét weder was op Vrijdag 25 Maart 11. niet mooi, wat wel een uitzondering mag geheeten worden na de zoo naecnvolgen- de mooie Maartdagen. En juist op cien dag moest het Jaarlijksch Stadens paar- denfeaet plaats grijpen. Niettegenstaande het slechte weder warm er veel paarden en veel toeschouwers. De uitslag van den wedstrijd luidt als volgt: Hengstveulens. 1. CaliefcKt A-'ois, Zarrer.; 2. Joye Rmé, Veurn:; 3. Caiette Cyriel, Lvaden; 4. Masvchekyn Jeroom, Poeikapeile. Merrie veulens. 1. Kaertens Oscar, Werken; 2. Callebert Alois, Zarran; 3. Rodder Arseen, Werken; 4. Oourtens Le on, Pcelkapelle. Tweejarige Ruinen. 1, Wed. Bruneel, Staden; 2. Wed. Depoorter, Langemark; 3. Phlypo Hector, Staden; 4. Busscnaert Henri, Woum;n. Tweejarige fllerriën. 1. Mairtens Os car, Werken; 2. Maertens Daniël, Wer ken. Ruinen van 3 jaar en meer. 1. Van- craeynest Maurits, Staden; 2. Phlypo Hec tor, Staden; 3. Vanderhaeghe Camiel, Westroozebeke; 4. Vancraeynest Maurits, Stacien; 5. Schoilaert Alidor, Westrooze beke; 6. Vertoelst Leon, Hooglede; 7. La- pers Wed., Staden. Meniën van 3 jaar en meer. 1. Cap ped® Rami, Staden; X Rodder Arseen, Werken; 3. Bsissont L., Poeikapeile. KIND ONDER AUTO Woensdag kwam er een lichte vracht auto uit de richting van Staden naar Houthulst gereden. Een zekere M. Adam, die zijn makkertjes kwam vervoegen in de Houthulststraat, bemerkte dat de ka- mionnette niet rap reed en liep er achter. Op het oogenblik echter dat hij, een eind verder, van achter de auto te voorschijn J Waarom lijden aan RHEUMATIEK WMB ZENUWKOORTS HH| fflpËiï PIJN DER Pf MAANDSTONDEN K&SK als de Wonderbare Bruine Poeder» van der Apotheek DE POORTERE Sint-Niklaas-Waas. U ©ogenblikkelijk zonder schadelijke gevolgen van deze pijnen sullen bevrijden. De doot v. 8 poeders 4 jr. wggggifrg driedubbele doos v. nklÉ?r Ir H 25 fcc^crs I0>00 fmfjj Te verkrijgen in alle LH1" 2P 8°ede Apotheken of vrachtvrij .tegen EBSK postmandaat Jtónpg Gebruikt ze eens, U il zu'1 nool't 8?cn an- Bffifcag dere meer gebruiker.. DE KLEINE VERTHE BLIJFT WAELKENS BESCHULDIGEN In verband met de moordzaak op den veefokker Vandenhende uit Sint-Baafs- Vijve, werd de kleine Verthé, die in de Staatsinrichting van Mol opgesloten ls, gecünfron.eera met Waelkens, de aan voerder van de jeugdige bandietenbende van Waregem. Verthé heeft zijn besthul digingen tegen Waelkens in verband met bedoelden moord, staande gehouden. Na 3 wedstrijden tegen gemengde ploegen: Zondag 20 Maart: Een nederlaag met 50. Vrijdag 23 Maart: Was een moeilijk bevochten «ge voor onze kleuren met 3s. midden slagregen en hevige wind. Zondag 27 Maart: Werd een 51 zege. En nu.Aede» Zondag 3 April, na de Vespers, op on» plein, revanchematch tegen Poperinge. Omver en Erover! jongens. Want Poperinge brengt zijn allerbeste ploeg mede. Niet versagen I Toont wat ge kunt! Supporter», weest op post om uw spelers aan te moedigen. Dus, heden Zondag na de Vespers zullen alle sportliefhebbers op ons plein zijn om dezen harden match bij te wonen. SUPPORTER. MOTOSPORT. DE INTERNATIONALE MOTORWED STRIJDEN OP HET MOTORSTAD1UM TE BEERNEM-BIJ-BRUGGE EEN HALSSNOER VAN 1.500.000 FRANK VERLOREN TE BRUSSEL Mevr. de Viüeroy, wonende rue Geor ges V te Parijs, op doortocht te Brussel voor 't oogenblik verblijvende in een iiotel aan de Adc.f Maxlaan, verloor Maandag tijdens een uitstapje in de stad, een halssnoer bestaande uit vijf rijen pa?.rlen met slotje beaet, met briljanten. Het snoer heeft een waarde van 1.500.000 frank. GROOTSCH ENGELSCH PROGRAMMA OP ZONDAG 1 MEI 1938 Sportmannen, schrijft in op uw agenda. Wat men sweats ia Holland en hngeiand vindt, is in Beernem te zien, want Beernem heeft een Dirt-frack. Wie zegt beier? Wij vernemen dat een buitengewoon grcoUch pro gramma zal ingericht worden op het Motorterrein tc Beernem-bij-Brugge, op Zondag x Mei 19 >3. Het programma zal twee groote fcngelsche ploegen behti- zen; de beste Kngelsche dirt-irackrenners met ee.i ploeg internationale renners met groote naam. Het uxnorsUd.um te Bternem wordt van nu reeds opge schikt en de noodige schikkingen worden genomeh om 5 4 öoo praciit^e zitplaatsen aan te brengen. Wij zun ervan overtuigd dat opnieuw het pro gramma ie Beernem, welke altijd eenig is, een suksea zal te beurt vanen,, welke alle» zal overtreffen. Wij geven binnen kort de noodige toelichtingen over het volledige programma. V. V. KOKSIJDE KOKSIJDE—DE PANNE GAAT NIET DOOR. De aangekondigde match voor heden Zondag tegen De Panne gaat niet door. BEKER «NOTARIS BUURMAN». Op Zondag 10 April komt Koksijde uit tegen Veurne voor den Beker Notaris Buurman JUWELIER OVERVALLEN TE BERGEN Te Bergen heeft een bandiet, afkomstig uit Chatelet, Calvados, Frankrijk, een ju welier overvallen in dezes winkel, in volle daglicht. De bandiet was gewapend met een dolk. Een gevecht ontspon zich tus schen den bandiet en de juwelier. Ten slotte kon de bandiet ontsnappen maar had zich een ader van de linkerhand oversneden. Wat later kan hit door de politie gesnapt zijn. VAN VRIJDAG 1 APRIL 1938 Te Grand-Marais, in de beneden Loire, Frankrijk, heeft een toovenaar een jongen vau 14 jaar doodgeschoten omdat de jonger, den hond van den zon derling had geplaagd. Ben sterke afdte- ling rijkswachters was noodig om te ver hoeden dat de moordenaar gelyncht werd. 100 Fransche Franken 1 Dollar 1 Pond Sterling 1 Gulden 90,625 fr. 29,62875 fr. 147,025 fr. 16,394 fr.

De Halle (1925-1940) | 1938 | | pagina 5