In ds Pappen Naar leper,een Centrum van Tosri Ziitirn van dsn Gemeenteraad De Patroon der Scouts St Joris gevierd te lepsi WEKT DE GAL VAN UWE LEVEü ÖP- huis aimê gruwez auguste bonte Gszichtkunciige mckhout ieper reizen in autocar 0? het punt haar plaats te verliezen ®5^" geld rechtbank van ieper bond der kroostrijke gezinnen cinema coliseum - ieper une paire de pères heritage et jass-band van Maandag 2 Mei 1933 UURWERKEN JUWEELEN ZILVERWERK je^tgoed ZOMERKARNAVAL Verhaal en Handboek voor den Toerist IV «MM - c F -. T-U?— 5 jsrc^a I25ZZI3mB"" E73» VERSLAG: T>» openhare zitting wordt te 18.15 uut geopend onder het Voorzitterschap van den Heer Van der Ghote, Burgemeester. De Heeren Vergracht en Van Alleynts, belet zijnde, hebben zich laten veront schuldigen. 1. Proces-verbaal der zitting van 28 Maart 1938. Dit verslag wordt zonder opmerkingen goedgekeurd. 2. Stadskas Proces-verbaal van nazicht 1° kwartaal 1938. Uit het onderzoek der stadskas blijkt dat er op 31 Maart 11. een overschot was van 825.168,01 Ir., som die juist bevonden werd. 3. C.O.O. Onderzoek der kas Proces-verbaal 1" kwartaal 1938. Voor het eerste kwartaal werd een te kort geboekt van 232.757,98 fr. 4. C.O.O. Verwisseling van grond. De Commissie heeft gesloten 1.471 m2 achtergrond van haar eigendom, gelegen te leper, sectie A. Nr 20 a2, te ruilen te gen 103 m2 uit perceel 2Cd gelegen Oude Veurnsstraat en 843 nt2 grond, gelegen Bcezin ge steen weg, toebehoorende aan den Heer Armand Donck. De grond der Com missie is geschat aan 8 fr. per m2 en deze van M. Denck cnderscheidelijk aan 18 fr. en 13 fr. per m2. De verwisseling zou ge schieden zonder opleg van weerskanten. De Raad brengt hierop een gunstig ad vies uit. Alleen de Heer De ma hie u ont houdt zich, als lid der Commissie. 5. C.O.O. Verpachting van land uit ter hand. Twee perceelen land, ter grootte van 1 Ha. 15 a. 68 ca. en 37 a. 51 ca., gelegen te Voormezele en waarvan de pachters vragen ontslagen te worden, zullen ge voegd worden bij de hofstede Lemahieu, mits den prijs van 1.000 fr. per hectare 's jaars. Deze beraadslaging wordt met dezelfde Stemming als hiervoren bijgetreden. 6. C.O.O. Hofsteden Uitvoering van bouwwerken. De uitvoering van noodige veranderiftgs- werken aan de hofstede gebruikt door Achiel Allein te Reninge, Cornetts Cyriel en Maurice Vinckier te Zillebeke, werd door de Commissie besloten, en daar ieder dezer werken meer dan 5.000 fr. zal kos ten, vraagt zij de noodige machtiging om ze te mogen uitvoeren. Bij afzonderlijke stemming wordt op ieder dezer drie beraadslagingen een gun stig advies uitgebracht. 7. C.O.O. Bouwwerken Aanne ming Goedkeuring. De werken uit te voeren op de hofstede Maurice Leuridan te Oostvletsren zulien toevertrouwd worden aan den aannemer Tytgat, laagste aanbieder, met de som van 12.517,54 fr. Dit besluit wordt goedgekeurd. (De H er Leuridan verliet binst de uiteenzet ting van dit punt tijdelijk de raadszaal. 8. Kerkfabriek van Sint Maartens Rekening over hel dienstjaar 1S37. De ontvangsten beloopen tot de som van 65.193,81 fr. en de uitgaven 65.170,71 frank, zoodat er een overschot is van 23,10 frank. De rekening wordt goedgekeurd. Alleen de Eïeren Michiel en Coutelle onthouden zich. 9. Kerkfabriek van Sint Pieters Rekening over het dienstjaar 1937. Ontvangsten: 23.475,36 frar.k; uitgaven: 22.746,22 fr. Blijft dus een overschot van 728,14 frank. Dit wordt insgelijks goedgekeurd. 10. Kerkfabriek van Sint Niklaas a) Rekening 1936 - b) Begrooling 1838. De rekening 1936 bedraagt de som van 20.328,35 frank in, ontvangsten en van 18.900,95 frank in uitgaven, en laat dus een overschot van 1.427,40 frank. De begrooting 1938 voorziet da som van 18.600,60 fr. in ontvangsten en '18.434,05 fr. in uitgaven of een overschot van 163.55 fr. Beide worden goedgekeurd. Benevens de 261.003 fr. voorziet, wordt zonder opmer kingen gestemd. 12. Stadsbrgroating over het dienst jaar 1937 Wijziging. Daar enkele der voorziene kredieten on toereikend zijn en er ook nog eenige ach terstallige rekeningen te betalen zijn, stelt het Schepencollege voor sommige artikels der uitgaven te verhoogen. Opdat het slot der begrooting niet zou verande ren, werden andere artikels der ontvang sten met een gelijke som vermeerderd. Dit voorstel wordt goedgekeurd met 8 stemmen en 4 onthoudingen. 13. Autcbusdienst Roeselare-Lange- mark-leper Machtigings termijn Verlenging. Het Provinciaal Bestuur stelt voor de vergunning van den Heer Lust van Beve- ren, die in 1940 ten einde loopt, nog alleen te vernieuwen voor het vak Ieper-Lange- mark en niet meer voor het vak Lange- mark-Roeselare, gszien er daar cp dit ge deelte een buurtspoorweg loopt. De gemeenteraad drukt echter eenparig den wensch uit dat gansch d; autobuslijn Ieper-Langemark-Roeselare zal behouden worden. 14. Rebutkeien Aankoop Weg Bikkcbuschvijvèr Bestceniging. Voor het besteenigen van den weg naar Dikkebusehvijver strit het Schepencollege voor 1.300 m2 rebutsteenen, voortkomende van het herstel der baan Ieper-Lcker, te koopen aan het Eehesr van Bruggen en Wegen aan den prijs van 7 fr. den m2. Eenparige instemming. 15. Lijkenvervoer Voorwaarden Herziening. Aan den vergunninghouder van den dienst van het lijkenvervoer wordt vanaf 1 Januari 1937 een jaarlijksche vergoe ding van 100 fr. toegestaan voor het ge bruik vap stadswater cm de lijkkoetsen te wasschen, en vanaf 1 Januari 1933 eer.e verhooging van 5 op het bedrag van zijn aannemingsprijs. Al de raadsleden stemmen hiermede in. 16. Kloosterpoort Plans en lasten boek Goedkeuring. Het bestek dat de som voorziet van 67.150 fr., wordt eenparig goedgekeurd. 17. Politiepersoneel Statuut. Het statuut van het politiepersoneel, dat door het Schepencollege herzien en gewijzigd werd, wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. De bijzonderste bepalingen ervan, die kenbaar gemaakt worden, zijn dat de wedden vastgesteld zijn op 12.000 fr. voor een politie-agent van tweede klas; op 12.500 fr. voor een agent van eerste klas en op 13.000 fr. voor een pclitiebrigadier, en dat er aan de leden van het politie personeel een jaarlijksch verlof van 15 dagen zal toegestaan worden. 18. Antitering dispensarium Af- dceling leper Toelage. Het Schepencollege stelt voor hiervoor een toelage van 100 fr. te stemmen, zooais verleden jaar, dooh cp vraag van Jufïr. Cornillie dat de stad leper ook een toe lage zou verleenen van 500 fr. zooals Po peringe, wordt dit punt voor nadere in lichtingen uitgesteld. 19. Mededeelingen. De Heer Verbeke laakt de handelwijze der Commissie van Openbaren Onder stand, die vensters en deuren heeft doen wegnemen van twee huizen in het beluik der St Jacobsstraat, ten einde alzoo twee oude vrouwtjes uit te drijven. Die kwestie zal door den raad in geheime zitting be sproken worden. Op aanvraag der Commissie van Open baren Onderstand melt de Heer Burge meester dat de dienst in het Moederhuis thans door de Zusters van het O. L. Vr. Hospitaal verzekerd wordt. Een paar andere raadsleden stellen nog eenige kleine vragen en de Heer Leuridan raakt ten slotte de kwestie aan van het stedelijk kerkhof aangaande dewelke het Schepencollege het ncodig ge&cht heeft vroeger een terechtwijziging In de lokale pers te doen verschijnen. De Keer Le Bijvoegsel aan De Hallevan 8-5-38. Apothekersdlenst. - Zondagrust. is heden Zondag alleen open van 8 tot 12 uur. en var. 1 tot 7 uur de Apotheek VAN WALLEGHEM, Statiestraat. Moden-artikelen in 't Groot Klcerstoifen Witgoed, Merceriën, Sajctten, enz. Specialiteit van Gordijnen en gemaakte Stoors. Fourruren - Herstellingen. Te!. 63 leper 2—4, BOTERSTR. F P F R dicht bij d» Halle OPENBARE AANBESTEDING Op Maandag 23 Mei 1S38, te 14.30 uur. zal ten Stadhuize overgegaan worden tot de opening van de inschrijvingen voor het HERSTEL DER KLOOSTERPOORT», Vandenpeereboomplaats. Plans, lastenboek en metingstaat zijn ter inzage op het Stadssccretariaat. Het werk is voorbehoud :n aan de Ieper- sche aarnemers en vaklieden. DE STUERSSTRAAT, 27, IEPER Brillen - Glazen in alle modellen «mm Kosteloos onder zoek der cogtn. Trouw Bedierd DER SINT JOZEFSKERK EERW. PATERS KARMELIETEN Meimaand toegewijd aan O. L. Vrouw: lederen avond: Te 7 uur Lof, door het volk gezongen, en bidden van den rozenkrans. Octaaf van het Eeschcrmingsfeest van St Jozef: Woensdag (Plechtigheid van dsn H. Jo zef) Van 5 li tot 8 uur gedurige aan bidding. Te 9 uur plechtige Hoogmis. Te 7 lé uur 's avonds plechtig Lof en Ser moen. HANDELSFCQR 10Z3 TOMBQIA Prijzen toegekend aan cfe plaatsvervangende nummers Hieronder volgt de lijst der r.iet afge haalde prijzen, die thans, gezien de ter mijn aan de eerste prijswinnaars gegeven verstreken is, aan de met dit doel uitge trokken plaatsvervangende nummers toe gekend worden. Dat al de personen die deHandelsfoor bezochten, dus nog eens goed hunne tcmbolabri-efjes bekijken. H;t is de laatste kans die hun geboden wordt. De prijzen kuiinen. door de gelukkige winnaars afgehaald worden d:n Zondag 8 Mei, van 10 tot 12 uur, ter herberg De TrompetGroote Markt Koning Albert, leper. Voor de personen die buiten stad wo nen en naar de Zat:rtfagmarkt komen, zal een lid van het bestuur zich in voor noemde herberg te hunner beschikking houden op Zaterdag 7 Mei, van 10 toï 12 uur. Hier volgen de winnende nummers: sierlijk en mooi allerhande mahieu geeft de noodige ophelderingen waaruit blijkt dat deze zaak door zekere pers fel overdreven en totaal onjuist wordt voorgesteld, gezien er daar niet de minste onregelmatigheid gebeurde. De openbare zitting wordt te 19.43 uur ook nog de Heeren Delahaye en Van der Mersch, als leden der Kerkfabriek van Sint Niklaas. 11. Staatsmiddelbare School Be- greoting 1939. Die begrooting die de totale som van i£EaiasiD3isiaa3asaBZBSBBaBas2ji^2zaz&!rz!za2&aEB3saa22aazaD Er zal wel niemand ter st:de kunnen gevonden worden, die van de Scoutsbe weging niets afweet, of ten minste, is hij op de hoogte dat hier te leper eene bloeiende scoutseenheid bestaat, genoemd de St Martinuseenheid 1' B.P. en dat deze jongens als leuze in hun vaandel dragen: voor de wolfjes: «Ik doe mijn best»; Voor de verkenners: «Wees vaardig»; en voor de voortrekkers: Ik dien 1 Welnu, de scouts of padvinders hebben als Patroon Sint Joris, en met of rend dit feest hebben dan ook grootsche plech tigheden plaats. Deze begonnen te leper op Zaterdag 30 April, met eene Wapenwake in Sint Maart: nskathedraal, van 7 tot 8 uur 's avonds. Schoon en hartversterkend was het, onze flinke jeugd, de toekomende manr.enschaar, de leiders van morgen, ingetogen te z;en bidden, om sterkte en steun af te smeeken van Kristus-Koning. Zondagmorgen 1 Mei waren onze ka tholieke padvinders vereenigd in voor noemde kerk te 7 uur voor de Communie- mis, ter gelegenheid van hun patroonhei lige Sint Joris. De dag werd dus op waar dige wijze en op echt kristelijke manier ingezet. 's Namiddags rond 3.30 uur had de Plechtige Belofte-aflegging plaats in het lokaal, van een zestal scouts die waardig en vaardig genoeg bevonden werden om de l« B.P.-eenheid van Sint Martinus te komen aandikken. Dit geschiedde in te genwoordigheid der scouts en van hun ouders. Master Duprez sprak het inlei dend woord uit en dankte Z. E. H. Deken Vermaut, de ouders der scouts en enkele genoodigden om hunne aanwezigheid, waardoor ze aldus bewezen scouting een warm hart toe te dragen. Hierna greep de plechtige belofte-af legging plaats van een zestal scouts, die laat het ons maar ronduit bekennen, in drukwekkend en aandoenlijk was, niet al leen voor de scout die zijn belofte aflegde, maar ook voor de oudêrs gp. omstaanders, We oordeelen het nuttig eens de woor den aan te halen welk; de jonge scout uitspreekt bij het afleggen van deze be loft": Ik beloof op mijn eerewoord met de hulp Ven God en naar b:st vermogen: 1. Mijn plichten te vervullen jegens God, Kerk en Land. 2. Andere menschen te helpen waar ik kan. 3. De sccutswet te onderhouden. Daarna spreekt hij de scoutswet uit die als volgt luidt: Da eer van een scout ls te vertrouwen. Een scout is trouw aan God en de H K»k, Koning en Vaderland, Ouders, Oversten en Ondergeschikten. Een scout heeft tot plicht anderen te helpen en voor anderen nuttig te zijn. E;n scout is e:n vriend voor allen en een broeder voor ieder ander scout, on verschillig tot welken maatschappelljken stand de andere behoort. Een scout is hoffelijk. E n scout is een dierenvriend. Een scout kan zonder tegenspreken ge hoorzamen aan zijn ouders en leiders. Een scout glimlacht en fluit onder alle moeilijkheden. Een scout is spaarzaam. Ern scout is rein in gedachten, woorden «i daden. k:n van vaardig elektrieker, gezien zijn groote verdienste welke hij scouting in dit vak bewezen had. Terloops melden we dat de Heer Ad- vokaat Van der Mersch en Mevrouw Ba rones Pierre de Vinck, resp:ctievelijk Voorzitter en Ondervoorzitster, zich had den laten verontschuldigen, daar ze on mogelijk op hst feest konden tegenwoor dig zijn. Z. E. H. Deken Vermaut kwam hierna aan het woord en richtte zich. tot de ver schillende afdeelingsn, de wolfjes, de ver kenners, de voortrekkers, de leiders. Hij vro;g ds scouts op den ingeslagen weg te willen voortgaan en dankte de juffrouwen welke zoo bereidwillig waren de taak tot opleiding der wolfjes op zioh te nemen, alsook de Heeren Masters, en laatst en niet het minst den toegenegen Aalmoe zenier, E. H. Van Isacker, die alles doet wat in zijne macht ligt om de katholieke scouting vooruit te helpen en de padvin ders in woord en daad leidt. Tevens werd een dankwoordje gericht tot de ouders om de welwillendheid hun jongens naar scouting te sturen. Hij wees er op dat ze kunnen nagaan dat hunne jongens, onder goede leiding bij de katholieke padvinders in goede handen zijn. Hierna werd een bezoek gebracht aan het terdege met vaandels en spreuken op gesmukte lokaal, en het was ons een op recht genoegen de verschillende patroelje- hoekjes te kunnen bezichtigen, welke de jonge scouts eigenhandig hadden opge richt. Eenig schoon waren het leeuwenhol en het vossenhol en het zelfafgewerkte al taar, waarvoor de plechtige belofte-afleg ging geschiedde. Vandaar trokken we naar het verst af gelegen gedeelte van het lokaal, waarna het ontspanningsdeel van dezen namid dag, het Kampvuur volgde. Het was wel ditmaal in de frisch geur:nde groene heide niet, gezien het doorslechte weder, maar daarom niet ongezelliger. Weldra was een gedeelte van het lokaal in een arena herschapen, en het programma was aan den gang. Alle nummertjes aan halen zou ons te ver leiden, maar het was er oprecht aangenaam en gezellig. En of er gelachen werd. Daar heerscht broeder lijkheid en samenhoorigheid onder de scouts, dèkr wordt hun wilskracht ont wikkeld en gevormd, dèèr worden ze ge staald In den strijd die ze later zullen te strijden en te doorstaan hebben in het verdere leven. Gij ouders, vrienden lezers, die een zoon hebt, hij dient scout te worden. Voor alle verdere Inlichtingen wendt U tot de Scoutseenheid van St Martinus NOTA. Sedert een paar weken werd de Vlaamsche Katholieke Scoutsbeweging door Zijne Majesteit als Koninklijk her kend. De Zomerkarnaval heeft plaats op Zon dag 8 Mei. Da stoet vertrekt aan de Diksmuide- poort en zal de hoofdstraten doortrek ken. De ontbinding zal plaats hebben op de Groote Markt, nabij het Stadhuis, al waar een algemeene rondedans zal plaats hebben. Te 8 uur 's avonds in den Stadsschouw burg worden dansen uitgevoerd door een groep deelnemers uit Nieuwkerke. De in gang is kosteloos voor alwie in bezit is van de steunkaart, die ten huize zal aan geboden worden door de leden van hst Karn a val-komiteit. Benevens de talrijke groepen van stad werd de medewerking verzekerd van prachtige nieuwe groepen, waaronder we vermelden: Normar.diers Kunsten en Vermaak, Aalst. De Méphistos Heule. Het Kaartenspel Popsringe. De Dochter van 't Regiment Lokeren. De Prinsen van Karnaval Aalst. De Lustige Karnavalvisrders Ha mme. Negro Club Zelzate. Gilles der Zee Oostende. Des Ballérines de Neuve-Eglise. In het tweede deel de Reuzen van Bis- segem, Diksmuide, Wulveringem, Haeze- brouck, Reninge, leper, en de Afzonder lijken uit Rijsel, Rou'oaix, Kortrijk, welke ook aan den stoet zullen deelnemen. - De stoet vertrekt van de Diksmuide- poert te 2 uur langs de Diksmuide-, Carton-, Lange Torhout- en Kauwekijn- s tra ten tot aan de Bascule; Meenenstraat, Groote Markt (Stadhuis), Hond-, Buk- ker- en Grimminckstraten; Rijsel-, Bo ter-, Tempel- en Statiestraten; Maar schalk Fochlaan, Oapron-, Elverdinge- en Boezingestraten; Veemarkt, Kaaistraat, Surmont de Volksberghe- en Diksmuide- straten, Groote Markt, alwaar ontbinding van den stoet. De prijzen worden uit gereikt op het Stadhuis door den Heer Burgemeester. Te 8 uur wordt de dag in den Stadsschouwburg met een avond feest gesloten, waar verschillende deel nemende maatschappijen balletten uit voeren. Stedelijk Slachthuis. Geslachte dieren gedurende de maand April 1933: 11 stieren, 19 ossen, 34 veerzen, 18 koeien, 32 nuchter kalvers, 52 vette kalvers, 11 schapen, 187 varkens, 10. paarden en muil dieren; samen 374 dieren. Ter herinnering. Over eenige we ken gaven we melding van twee verdien stelijke personen die om hunne offervaar digheid en zelfopoffering in 't begin van den wereldoorlog, zouden moeten ve re e re mark t werden. We hadden het namelijk over den Heer Gustaaf Verhaeghe, oud portier en bewaarder van het Merghe- lynck-Museum en over Heer Victor Van- desteene, gewezen koster van St Maar tenkathedraal, die elk van hunnen kant, al het mogelijke in het werk stelden om de talrijke kunstwerken, welke aan hunne zorgen toevertrouwd waren, in veiligheid te brengen. Tot nu toe hebben we nog niets verno- mne nopens voetstappen die zouden aan gewend zijn door de Commissie van het Merghelynck Museum of door den Kerk raad van St Maartenskathedraal. Deze om die geachte Heeren ons artikeltje van vroeger eens t; herinneren. H'-rni werd een der voortrekkers, met Idervindiner Goede Vriend, hebt gij hooren spre ken van de THEO BROM A7 Ja, niet waar: de geheele stad door spreekt men van dit WONDERBAAR VOLKSMIDDEL om te verkloeken, om ons rood en gezond bloed te geven: de THEOBROMA ver (doekt zoo rap zenuwen: hij kost maar veertien frank en dit ls voor 14 dagen goed. Beproef eens, vriend, gij zult er a zoo goed mede bevinden, geloof de on- fcaam Georges Faes, vereerd met bet tee- Te verkrijgen in alle Apotheken. Wanneer de vrouw zich eens vergist Trekt zij zich uit den slag met list, Maar wat zij toch niet gaarne mist, Is PACHA Cichorei, zei Tist. BOND DER GEBREKKELIJKEN EN VERMINKTEN VAN ARBEID EN VREDE Langs dezen weg maakt de Bond be kend dat zijne Vlag zal ingehuldigd wor den op 8 Mei, 's morgens te 10 uur, op het Stadhuis. De Bond doet beroep op al zijn leden om deze Vlaginhuldiging bij te wonen. Dus, allen op post en geen achterblij vers. HANDELSMAATSCHAPPIJ gaat nieuw lagelijksch verbruiks-artikel produceeren. Voor den verkoop hiervan in Belgie zoekt ACTIEVE PERSONEN. Hoogc provisie. Bij normale activiteit goed bestaan verzekerd. Br. J. H. P. Office Pubücité, Bruxelles. VL. TOERISTENBOND - IEPER Naar de Stijn Streuvels-Hulde te Heule. Op 15 Mei heeft een Stijn Streuvels- Hulde plaats te Heule, het geboortedorp van den grooten Vlaamschen schrijver. Een bronzen gedenkplaat wordt onthuld aan het geboortehuis van den schrijver. V. T. B. leper gaat er cok naar toe, per trein te 9.40 uur. Wie verlangt per fiets te gaan, krijgt bij den vertegenwoordiger een interessanten wegwijzer. Bijkomende mededeelingen volgende week. Deelnemers worden vriendelijk verzocht den vertegen woordigr te verwittigen, ten minste 2 da Zonder calomel en s morgens zult gij monter en frisch uit het bed springen. Dc lever moet eiken dag één liter gal ln de ingewanden uitstorten. Wanneer de gal niet vrij toevloeit, kan uw voedsel niet verteren; het bederft. Kwade gas sen doen uw lichaam zwellen; U lijdt aan» verstopping. Uw organisme wordt vergiftigd en U is zwaarmoedig en ter neergeslagen. U wordt een zwartkijker. Een laxeermiddel is een noodhulp. Een gedwongen stoelgang bereikt het doel niet. Alleen de KLEINE CARTERS PILLEN voor de LEVER kunnen het vrij toevloeien van de gal verzekeren, wat U er weer bovenop zal helpen. Het zijn zachte plantenuittreksels. die wer- keliJk,-,op verrassende wijze het toe- vloeie». van de gal bevorderen. Eischt. de Kleine Carters Pillen voor de Levoj*1 Ib alle. ê^oibekea ir. iz.so. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN GEVONDEN: Verhack André, Eègen Heerdstraat, 4: lin ker bruin lederen dameshandschoen. Ollevier Julien, Kalfvaart 22: aan de Mee- nenpoort, een broodmes. Log ie r Anna, Dikkebuschsteenweg, 195: klein sleuteltje, denkelijk voor auto. Gryson Roger, Zcr.r.ebekesteenweg, 179: kleine bruine geldtasch, groote scm geld inhoudende, alsook een reukkaartje. Voet Maurice, Hoornwerk, paar bruine le deren vrcuwenhar.dschoenen. Piatteau Marie-Jeanne, M eenensteen weg, 14: een sleutel. VERLOREN: D:f;v?r Gaston, Eigen Heerdstraat, 11: zwarte rijwielluchtpomp. Dscoene, voerman, Boezlnge: pak sajette. Philips, heenhouwer, Tempelstraat: tros sleutels. m* Cl*"* door Ir. M. VERMEIRE. EERSTE VERVOLG GEVEN WIJ AANSTAANDE WEEN iSBflaiiiBEaHtfiaiKaEaRs&assisacisaEfiasBaiüsazasaZiSHE^zssEaa nORSTBALSE'l A. KESTEI.IJN verzacht na den eersten dag en ge neest volkomen hoest, griep, hron- chiet en alle ziekten der luchtpijpen en van den borst. Te verkrijgen: Apotheek KESTELYN- DE GRAEVE, Gasthuisstr., 14, Poperinge. ONZE SCHEEPVAART van Vrijdag 29 April tot Donderdag 5 Mei. VARENDE IJZER-IEPER: Vrijdag 29 April: De Stikkclstad (schipper Keirschieter) met 130 ton kolen voor M. Vanoverberghe te leper. De Eïza (schipper De Mullie) met 223 ton grint voor M. Petillicen te Eoezinge, ge lest te leper. De Schelde v:-:j (schip per De Wilde) met 218 ton grint voor M. Petillicen te Boezinge, gelost te leper. De Jeune Maurice(schipper Stikke- lorium) met 77 ton aarde voor de Bri- qusieriss Tprclseste leper. De Max (schipper Van Hemelrijk) met S3 ton graan v;or M. Vandeputte te leper. Maandag 2 Mei; De E!za (schipper Van Cauweiebcrehs) met 30 ton beurtgced voor verscheidene. Dinsdag 3 Mei: De Mehaigne (schip per Peleman) met 156 ton kolen voor M De Geest t-e leper. De Rosette (schipper Van den Hcyden) met 241 ton kolen voor M. Vanoverberghe t; leper. Woensdag 4 Mei De Baksteen (schipper Vanderghofce) met 115 ton aar de voor de Briqueteries Yproiseste leper. VARENDE IEPER-IJZER: Woensdag 4 Mei: De «Eiza» (schipper Van Cauwenberghe) met 10 ton beurtgoed voor verscheidene. WATERHOOGTE: Toestand normaal. Lourdes. Buitengewone nieuwigheid; volksreizen in autocar, 9 dagen, 3 da gen verblijf te Lourdes, aan de onge looflijke prijs van 1.000 fr., alles inbe grepen. - 10 Reizen. Lourdes. Toeristieke reis van 11 da gen; 1.500 frank, alles inbegrepen. - 5 Reizen. Rijn en Zwarte V/oud. 7 Dagen; 1.295 frank. - 6 Reizen. Rome. 23 Dagen; 3,900 fr., alles inbe grepen. - 28 Oogst. Uitgebreid programma van elke reis wordt kosteloos verzonden op aanvraag en zonder verbintenis. G. VERLEYE, 31, Kortrijksche Steenweg, INGELMUNSTER. Tel. 353. 3G09 Frai'k EERSTE prijs Prijskamp Cichorei Talpe. Vraagt bullctijn bij de Kruideniers. Wij zijn gered! sedert wij de MO NOPOEDERS kennen, want dank aan hen kennen wij geene hoofdpijn meer, noch zenuwlijden, rheumatiek, enz. Bij alle H.H. Apothekers te Poperinge. UIT OORZAAK VAN HAAR RHEUMATIEK Deze vrouw leed reeds sedert vele ja ren aan rheumatiek in de knieën. Enkele maanden geleden kon zij niet meer gaan. Zij was op het puilt baar plaats te verlie zen. Een werkgezellili die haar wanhopi- gen toestand inzag gaf haar den raad de Kruschen Salts te gebruiken. «Een maand later schrijft Mevr. M. M. was ik reeds veel beter, ik kon veel gemakkelij ker gaan. Thans leg ik goede afstanden af, ik loop. Ik kan mijn plaats behouden en kan niet zeggen hoe dankbaar ik de Kruschen Salts daarvoor ben. Kruschen lossen het urinezuur oor zaak der rheumatiek op en verplichten de nieren het volledig uit te drijven. Te gelijkertijd zijn Kruschen de oprichters onzer inwendige organen en beletten de organische luiheiddie ten grondslag ligt aan bijna al onze ongemakkenvoort durende moeheid, hoofdpijn, draainissen, zwarte gedachten, verstopping, slechte spijsvertering, leverstoornissen, rheuma tiek, artério-sclérose, zwaarlijvigheid, enz. Dank aan Kruschen wordt ons lichaam iederen dag van de giften en voedscla'f- vallen grondig «gekuischt». Alle apotheken7 fr., 12,75 fr. en 22 fr. ONDER DE VISSCHEFOORTE... Jan. Kewel Pierre, wat zegt ge van de luchtmar.euvers? Pierre. 'k Ben ik opgebleven tot 12 u. en 'k heb aan 't venster gaan kijken en 'k heb ik geen vliegmachienen gezien. Jan. Alee, alee, Pierre, geen flauwe kul hé, ghebt toch de sirène gehoord. Pierre. Ba ja 'k, zoo geheel lichtjes, zoo gelijk een, vliege die gonsde in mijn kamer. Jan. Jamaar Pierre, g'hebt 't zotte bollen in hé. Pierre. Verre van daar Jan. Maar zegt een keer, wat hebt je gij gezien of gehoord. Jan. Hewel, 'k heb gezien achter dat de sirène gegaan had, dat 't donker werd in de straten als de luchten gedoofd wa ren, en dat 't er al 't onzent een vent pas seerde met een witten band aan zijn arme en 'k hoorde bij iederen stap dat hij zette de gasbommen tegen de steenen kletsen. En... stinken dat het deed. Pierre. Zeg een keer Jan, met wien is 't dat ge wilt den aap houden? Jan. Den aap houden vent? 't Is zoo zeker waar dat de schrik om mijn herte sloeg, da 'k zeere mijn vrouw en mijn kinders heb doen opstaan, en mijn cent jes t'hoope gescharreld heb, en dat we naar den kelder gevlucht zijn. Pierre. En waarom nog geen gasmas ker aan gedaan Jan? Jan. Gasmasker aangedaan, hadde ik er maar een gehad ik ging er wel een gebruikt hebben. Pierre. Maar wien dat we daar heb ben: Gerard. Hebt ge gaan visschen dè? Gerard. Gaan vissch"n, 'k zou je ge- loovcn, en intusschen een ferm en lep>el pakken, dat is 't lang leven Pierre. Jan. M'en 't juiste over de lucht- maneuvers. Maar heb ik niet hooren zeg gen dat ze joun d'er uit gerutteld hebben Gerard? Gerard. Verduiveld weet Je gij dat ook al; alee, alee, je moet geen onnooze- len kout kouten enné. Gauw. laat us lie ver doen gelijk de pompiers verleden nacht, me gaan d: brand gilan blusschcn. En Gerard troonde Pierre en Jan den café binnen rechtover dinge's. Pierre. Hewel. 't is goed, maar er moet iemand aan de deure blijven staan want 't Rood Kruis zou niet weten waar J dat de slachtoffers zijn. BERICHT aan Middenstanders, Landbouwers, Stielman nen en Handelaars Aan eerlijke en werkzame lieden verschaf fen wij aan zeer matige voorwaarden lee ningen op eigendommen en desgevallend zonder hypothecaire waarborg, voor het uitbreiden van zaken, aankoop van vee of werktuigen, alsook voor teruggave van vroegere drukkende leeningen. Kostelooze en niet verbindende inlichtingen bij het LEENINGSKANTOOR KORTRHK ALBERTSTRAAT, 8, of zich persoonlijk wenden te: KORTRIJK, den Maandag, gansch den dag. TORHOUT, Café «Ons Huis», Kamer 7, den Woensdag, van 9.30 tot 12 uur. IEPER, Elverdingestr., 56, den Zaterdag, van 9 tot 12 uur. BRUGGE, «Café Beige», Zuidstraat, 45, den Zaterdag, van 9 tot 12 uur. DIKSMUIDE, Hotel Casino». Markt, den Maandag, van 9.30 tot 12 uur. TIELT, Café «Stadhuis», Markt, den Donderdag, van 9.30 tot 12 uur. Bijzondere voorwaarden aan Land bouwers, Kleingehruikers, Eigenaars. l8BBSZ3BaBBBU£3328MSS.£S£BBaa Wcderzijdsche slagen. Dewulf Maria, Cleenewerk Angèle en Dewulf Jules, allen van leper, staan berecht voor wederzijd- sche slagen op 6 Januari. Dewulf Maria is beticht van beleedigingen en Cleene werk Angèle en Dewulf Jules zijn beticht van beschadiging van roerende goederen. De rechtbank veroordeelt Dewulf Maria en Cleenewerk Angèle wegens slagen elk tot 140 fr. boete of 3 dagen gevang. De wulf Maria wegens beleedigingen wordt tot 70 fr. beet of 2 dagen gevang veroor deeld. Cleenewerk Angèle en Dewulf Ju les wegens beschadiging elk tot 140 fr. boete of 3 dagen gevang. Bij verstek, zon der voorwaarde voor Dewulf Jules. De an dere voorwaardelijk gedurende 1 Jaar. Misbruik van vertrouwen. D. J., van leper, staat terecht Wegens misbruik van vertrouwen. In Mei 1937 had de betichte per check een som van 2.181,60 fr. ont vangen van Mevr. Colpaert-Vanhoof van Brussel. Deze som moest hij overhandi gen aan den meester-metser Gcdderis Odiel. Deze ontving slechts in Januari 1938 eene afkorting van 1.50Q fr. en na klacht van Mevr. Colpaert het saldo in Maart 11. De rechtbank veroordeelt den betichte tot 210 fr. boete of 10 dagen ge vang en tot de kosten; voorwaardelijk ge durende 5 jaar, uitgenomen voor wat de kasten betreft. Diefstal. Vandewinckel Nestor, van Wervik, een oude kennis van het gerecht, is beticht van diefstal van een rijwiel ten nadeele van Kamiel Malfait. Deze had zijn rijwiel in Januari 1937 bij eene her berg te Meenen laten staan en toen hij buiten kwam, was zij verdwenen. Het rij wiel werd op 16 Juni tijdens eene huis zoeking, door den Heer politiekommissa- ris Vandenbroecke gedaan, op den zolder der woning van den betichte gevonden en aan Malfait teruggegeven. De rechtbank veroordeelt den betichte tot 2 maanden gevang en 350 fr. boete of 15 dagen gevang en tot de kosten; zcr.der voorwaarde. Vandewinckel Nestor van Wervik, staat ook nog terecht omdat de Heer kommis- saris Vandenbroecke tijdens eene huis zoeking bij betichte op 26 Juni gedaan, een opstelplaats van wapens ontdekt had, namelijk 3 oorlogsgeweren, een browning met 5 kogels geladen en een aantal ge weerkogels, alsook 306 revolverkcgels. Al les werd aangeslagen. De betichte beweer de niet te weten hoe al-les bij hem was binr.engeraakt. De rechtbank veroordeelt hem voor de feiten A. en B., welke zich mengelen, tot 1 maand gevang en 7C0 fr boete of 1 maand gevang en tot de kos ten; zonder voorwaarde. De aangeslagen wapens worden verbeurd verklaard. Verkeersongeval. Devreker Gaston, bakker te Wervik, en Bruneel Leon, uit bater van den autobusdienst Komen- Wervik-Meenen. staan terecht wegens veiskeersongeval te Wervik op 29 Oogst. Aan den draai eener straat had eene bot sing plaats tusschen den auto geveerd door Devreker Gaston en den autobus van Leon Bruneel. Devreker stelt zich als burgerlijke "partij aan tegen Brur.eel en vraagt 5.912,70 fr. schadevergoeding. De vreker werd zoo erg gekwetst dat hij 135 dagen werkonbekwaamheid onderging en aan eene blijvende werkonbekwaamheid op 20 geschat, lijdt. Hij stelt zich als burgerlijke partij aan en vraagt 25.439.50 frank schadevergoeding. Na de partl'cn gehoord te hebben, verschuift de recht bank de zaak voor verdere behandeling tot esn volgende zilting. Verzet tegen vonn's. De Graeve Mau- rits, van leper, werd cp 8 April bij verstek veroordeeld wagens zware slagen aan Ver meulen Georges, op 30 Januari 11. De be tichte werd veroordeeld tot 6 maanden gevang en 700 fr. boete of 1 maand ge vang. De onmiddellijke aanhoud ng door den Keer Pro-kureur des Konings ge vraagd, werd door de rechtbank bevolen. De Graeve werd over 3 weken te Lom- cardeijde op zijn werk aangehouden en teekende verzet aan tégen het vonnis. Na dat de getuigen gehoord waren, verklaar de de H-eer Prokureur des Konings ver heugd te zijn ter wille van de aanwezig heid van den betichte, een streng rekwi- sitorium tegen hem te kunnen uitspre ken. Het achtbaar orgaan der wet deed an de rechtbank opmerken dat deze pas 20-jarige betichte reeds 13 veroordeelin gen ondergaan had en in 1936 uit het le ger weggejaagd was. Spreker wees op de laffe handelwijze van betichte, die na een zwaren vuistslag aan Vermeulen toege bracht te hebben, zoadat deze bewusteloos ten gronde viel, dan nog een schop in het gezicht van zijn weerloos slachtoffer toebracht. Om die reden vraagt de H-eer Pro-kureur des Kon'ngs het maximum der traf. De rechtbank, na de verdediging gehoord te hebben, veroordeelt dsn be tichte tot 6 maanden gevang en 700 fr. boete of 1 maand gevang en tot de kos ten; zonder voorwaarde. De onmiddellijke anhouding wordt bevolen en de schaam- te-looze kerel, die een oog-enblik spijt ge veinsd had, wordt, tot het publiek la chend, door de rijkswacht weggeleid. Wederzljdsche slagen. Adam Albert en Debucq Albert, beiden van Plosgsteert (Biz-et) staan terecht voor wcderzijdsche slagen op 6 Februari. Debucq, wiens pins tijdens het gevecht gebroken werd, stelt zich als burgerlijke partij aan en vraagt 1.090,60 fr. schadevergoeding. De recht bank veroordeelt de 2 betichten ieder tot 350 fr. boete o-f 15 dagen gevang en tot elk de helft der kosten; zonder voorwaar de voor bedden. De rechtbank kent aan de burgerlijke partij 1000 fr. schadever goeding toe, doch oordeelt dat d-eze voor de helft verantwoordelijk dient gests-ld, zoc-dat Adam Albert 5-00 fr. aan Debucq zal moeten betalen, met de rechterlijke intresten. Slagen en «loodsbedreigingcn. Hoet Petrus, van Msenen, werd op 28 Januari veroordeeld: A. tot 1 maand gevang en 700 fr. boete of 1 maand gevang, B. tot 2 maanden gevang en 1.400 fr. boete of 2 maanden gevang, bij verstek, zonder voorwaarde, o-m zich op 5 September 1937 te Poperinge plichtig gemaakt te hebben aan slagen met een stok aan zijne vrouw en doodsbedreigingen jegens haar en an dere personen geuit t-e hebben. Tegen dit vonnis teekent betichte verzet aan. De rechtbank, na de getuigen en de betichte gehoord te hebben, veroordeelt deze voor het feit A. tot 8 dagen gevang en 182 fr. boete of 8 dagen gevang; voor het feit B. tot 15 dag-en gevang en 350 fr. boete of 15 dagen gevang, en tot de kosten; zonder voorwaarde. Vernieling van afsluiting. Deburg- graeve Andié, van K-smmel, staat terecht wegens vernieling van afsluiting aldaar op 23 September. De betichte die zich in de herberg van Aléda Bril bevond, had twist met kameaden die vroeger in het zelfde syndikaat waren als hij. Betichte verbrijzelde cok een vijftal bierglazen en ten slotte een ruit. Op vraag van den H-eer Voorzitter verklaart de betichte' dat hij binnen kort naar Frankrijk trekt om er in de beeten te werken en dat hij het geld voor de aangebrachte schade aan zijn ver dediger zenden zal. D-e H-eer Voorzitter verklaart hierop de uitspraak te verdagen tot 23 September aanstaande. Smaad. Braye Emiel, van Nieuw- poort, ls beticht van zich op 15 December te leper plichtig gemaakt te hebben aan smaad en wederspannigheid jegens d-e po litieagent Wouts. De agent wilde proces verbaal tegen -betichte opmaken omdat zijn gespan op den openbaren weg zond-er bewaking stond. Om die reden smaadde hij den agent. De rechtbank veroordeelt den betichte bij verstek voor het f-eit A. tot 15 dagen gevang en 350 fr, boete of 15 dagen; voor het feit B. tot 1 maand gevang en 700 fr. boete of 1 maand ge vang en tot de kosten; zonder voorwaarde. Vrijspraak. Declercq Jerome, van Dranouter, was als verzekeringsagent door d-e Constantia aangenomen geweest en men had hem gezsid dat hij spoedig op ziener zou worden benoemd indien hij veel klienteel kon aanwinn-en. Daar zulks niet gemakkelijk ging, had betichte polis do-en opmak-en die hij zelf teekende en voor dewelke- hij de premie uit zijn eigen zak betaalde. Dit kwam weldra uit en hij werd vervolgd wegens valsch-heid in geschrif ten. Na de verdediging gehoord te heb ben, spreekt de rechtbank den betichte vrij, zonder kosten, daar het misdadig inzicht niet bewezen is. Botsing. Collick Richard, Engelsch- man, alhier verblijvend, staat terecht als verantwoordelijke dader van een ver keersongeval te Geluwe op 16 November rond 16.20 uur. De betichte kwam per ca- mionnette afgereden met eene snelheid, door hem zelf bekend, van 75 km. per uur, toen hij op den auto botste gevoerd door den Heer Jean de Pierre van Meenen. Dezen auto had hij niet bemerkt uit re den van de wolk stoom van den aanko menden tram. Na deze botsing kwam de auto van Collick nog in botsing met den auto gevoerd door Etienne Messeyne van Kortrijk, die zich op omtrent 20 m-eters achter den auto van de Pierre bevond, om dan ten slotte ten gevolge van een geweldige sluiting, te kantelen. Jean de Pierre en Etienne Messeyn-e stellen zich als burgerlijke partij aan. Het ls de Cie Générale du Gaz et di'Electricitédie 9.096,90 fr. schadevergoeding vraagt voor schade aan den auto. door den ingenieur -de Pi-erre gebezigd. De burgerlijke partij Messeyn-e, die ten gevolge van de botsing erge inwendige kneuzingen in den buik ondergaan had en gedurende 2 maanden volledige werkonbekwaamheid gehouden welke op 25 geschat wordt, vraagt dan ook eene totale schadevergoeding van 635.555,16 fr. en in afwachting der uit spraak dat de rechtbank hem een voor schot van 50.000 fr. zou toekennen. Na de burgerlijke partijen en den Heer Pro- kureur des Konings, die de toepassing der wet vraagt, en de verdediging gehoord te hebben, verschuift de rechtbank de zaak voor verdere behandeling op 12 Mei. Vrijspraak. Sethier Gaston, van Ko men, werd door de politierechtbank van Wervik veroordeeld tot 35 fr. boete of 1 dag gevang, zonder voorwaarde, en tot het betalen van 77 fr. vergoeding aan de Nat. Maatschappij van Belgische Spoor wegen, om op 14 November, rond 20.16 uur de slagboomen aangered n en be schadigd te hebben aan een overweg die niet zooals het behoorde verlicht was. Te gen dit vonnis gaat betichte in beroep. Na kennis van de stukken gencmen en I de verdediging gehoord te hebben, ver- nietégt de rechtbank het vonnis waart-e- i gen beroep, spreekt den betichte vrij zon der kosten en verklaart zich onbevoegd voe>r wat d'n eisch d:r burgerlijke partij betreft, welke tot de gedingskosten ver- J oordeeld wordt. Vrijspraak. Taillieu Jerome schepen te Kernen, was ook door de polltierecht- I bank van Wervik veroordeeld geweest tot 135 fr. boete of 1 dag gevang, voorwaarde lijk gedurende 1 jaar, om aan een niet behoorlijk verlichte overweg de slagboo men beschadigd te hebben. De betichte moest- aan de Nat. Maatschappij van Belg. Spoorwegen 2.C88 fr. schadevergoeding be- talsn. Tegen dit vonnis gaat betichte in beroep. Na kennis van de stukken geno men en de verdediging gehoord te heb ben. die erop wijst dat de burgerlijke par tij in de rekening door haar aan betichte overgemaakt het loon harer werküsc n aan 9 fr. en 10 fr. per uur aanrekent al hoewel deze omstreeks 35 fr. daags win nen, spreekt de rechtbank den betichte vrij zonder kosten, verklaart zich onbe voegd voor wat den eisch der burgerlijke partij aangaat en veroordeelt deze tot de gedingskosten. Dopper mag geen ijzer rapen. D-e- bruyne Achiel, van Vlamertinge, werd op 8 Novembsr door de veldwachter De'.iae Jules cp het grondgebied Voormezele le venden, terwijl hij ijzer raapte, dit r.i.é- tegenstaar.de hij zijn dopkaart h?.d d„n afstempelen. De betichte beweerde e. .st niet te weten dat zulks verboden war. De recht-bank-veroord-eelt den do-pper-ijzer- raper tot 210 fr. boete of 10 dagen gevang en tot de kosten; zonder voorwaarde. Overspel. Myland Patricia en Dejae- ghere Alfans, beiden van leper, worden beticht zioh aan overspel plichtig gemaakt te hebben. Ter zitting door den Heer Voorzitter ondervraagd, hekent da jong» vrcuw, die er een kind uitziet, dat zij ge huwd is en samen woont met haar mede plichtige. De rechtbank veroordeelt de twee betichten ieder tot 210' fr. boete of 10 dagen gevang en tot elk de helft der kosten; voorwaardelijk voor beiden gedu rende 5 jaar, uitgenomen voor wat de kos ten betreft. Apothekersdienst. - Zondagrust, Heden Zondag alle Apotheken open to» den middag; 's namiddags alleen de Apo theek INGHELRAM, Ieperstraat. De jaarlijksche groote Vergadering me# pïijsloting zal plaats hebben op Zondag 22 Mei, te 3 uur, in den Katholieken Kring te Poperinge. Verdere schikkingen zullen per uitnoo- digings-kaart-en aan de Leden bekend ge maakt worden. «o» DE AANGEKONDIGDE LUCHTAANVAL Er was dus een schijnaanval aangekon digd op 29 April en nog een binst dea daaropvolgenden nacht. De passieve de fensie werd ingericht en de brandweer- Leden moesten zich gereed hou-den. '3 Nachts mocht niemand licht laten schij nen bij het eerste alarm, enz. Iedereen was dus in verwachting. De eerste ontgoocheling kwam 's namiddags: geen enkel vliegtuig werd ontwaard. 's Avonds bleef menigeen cp om toch maar eens de aangekondigde schijnaan val te zien, maar weer kwam geen vlieg tuig opdagen. Toch zijn de vliegers boven andere ste den gevlogen en hebben zij er enkele fu- sée's laten neerkomen. Maar ja, Pope ringe is ook t'enden de wereld! In de bladen werd gemeld dat, tijden# de oefeningen van den Vrijdagnamiddag, een vliegtuig een noodlanding dè;d te Dranouter. Daar is niets van; noch te Dranouter noch in heel den omtrek kreeg men geen vli:gmachien te zien noch kwam er een neer. Diefstal. Einde vorige week wer den een 20-tal kiekens gestolen bij de Wed. Catr., Werfstraat. iaHBSSH2HEEESï33Sa3BBBS5a2!3a Naamlocze Vennootschap Chr. Volksbuis, St Jacobsstr., 30. Tel. 376, ZATERDAG 7 MEI, te 8 14 uur. ZONDAG 8 MEI, te 1 te 5, te 8 Vt uur. MAANDAG 9 MEI, te 8 14 uur. De onvergetelijke DOUBLE PAT TE PAT AC HON in de fransch gesproken zeer kluchtige film (EEN KOPPEL VADERS). Thans is het de Fransch gesproken film, vroeger was het de Duitsche productie die in onze stad vertoond werd. Double Patte en Patachon die reeds zooveel cinemabezoekers tranen deden la chen en aangenaam verzet hebben ver schaft, komen dus opnieuw om U een zeer aangename vertooning te geven. 't Valt buiten twijfel dat die echte ko ningen van de leute en 't verzet van tijd tot tijd terug op het witte doek verlangd worden, 't Zal dus aan hunne bewonde raars genoegen doen Une paire de Pè- res te vertoonen met Double Patte en Patachon. Als tweede groote film (ERFENIS EN JAZZ-BAND) zeer kluchtige comedie waarin vroolijke en verwarde toestanden afwisselen, Goed rythme, geestig spel van HUGH HERBERT als Hugo Twist; kun'tig spel van HELEN BRODERICK als advokaat; ROGER PRIOR als Larry Barry; en FRED KEARSON in de rol van Carson. Het Jazzmuziek van FAULKNER. De inzet van die comedie is dat Hugo Twist in kennis gesteld wordt dat zijn tante hem een aanzienlijke som als erfe nis overlaat op voorwaarde dat hij in drie dagen een weduwe vindt die bereid is met hem in het huwelijk te treden. Bij het niet nakomen van die voorwaarde zal de erfenis verdeeld worden onder de leden van den Jazz Fred Kearson. Vandaar een reeks omstandigheden die heerlijk ver zetten. Nieuwsberichten ÉCLAIR KINDEREN ALTIJD TOEGELATEN, Prijzen als naar gewoonte. ^HRmiuitHiièti*Jiiii:iwiii;iiiiUNfiiiuiiiUii!ciuiuiii;i:' j:;:::.;;.:;!iii;iiiiiiiiiniiuiiitiimiiiiuuitiiRiiiiimniiiiiiiiii!iiiiiiiittiiiii«iiiuuiiiii!iiuiiiiiiHiii)ii8n»nM»Hii^ CHICOREI F. C. JACOBS GEBRUIKT ER MINDER. 'T IS DE STRAFSTE.

De Halle (1925-1940) | 1938 | | pagina 3