B&EViTTiM EXAMENUITSLAGEN IN SPANJE De Derieg stee- stand in China RECHTBANK VAN IEPER IN 'T BINNENLAND G0EDK00PE SPOORREIZEN EEUWFEEST DER KOSTSCHOOL VAN KORTEMARK DE 11 JULÏ-VIFRWG IN VLAANDEREN CONSCIENCE-HERDENKING TE ANTWERPEN BURGERSTAND VAN VROUW BECKERS TER DOOD VEROORDEELD ALLERHANDE WISSELKOERS Diefstal. Warlcp Remi, van Ploeg- steerv is beticht van te Westaieuwkerke een aantal voorwerpen gestolen te hebben ten nadeele van den landbouwer Lefever Jules. Onder meer had betichte 4 hand doeken, een kapmes, een snijmes, enz. gestolen. De rechtbank veroordeelt den betichte, bij verstek, tot 2 maanden ge vang en 350 fr. boete of 15 dagtn gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Vrijspraak. Degryze Martha, van Zonnebeke, was beticht van op 9 April, ten huize van haar schoonbroeder Van- doolaegrhe Emiel verscheidene voorwerpen, onder ander een tafel en spiegel, bescha digd en 2 ruiten verbrijzeld te hebben. Uit de verklaring der getuigen kan opgemaakt worden dat de betichting niet bewezen is. De betichte bekomt dan ook vrijspraak. Tusschen gebaren. Een twist tusschen geburen heeft voor gevolg dat een drie tal personen van Wijtschate op het bank- ske moeten plaats nemen. Twee mannen voor wederzijdsche slagen. De 1* betichte voor slagen aan een knaap. De vrouw wegens beleedigingen. De rechtbank ver oordeelde den geweldigste tot 700 fr. boete of 1 maand gevang, daarbij moet hij aan de burgerlijke partij 200 ft. schadevergoe ding betalen. De 2' wordt veroordeeld tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang en de vrouw tot 140 fr. boete of 3 dagen gevang, alles zonder voorwaarde. Een mes wordt Verbeurd verklaard. Nalatigheid. Meauxsoone Thomas, van Waasten, is beticht van in een inven taris, ter gelegenheid van het overlijden van zijne vrouw, welke op 12 December 1936 stierf, nagelaten te hebben een aan tal titels aan te geven, welke een nogal aanzienlijk bedrag uitmaken. Tijdens het verhoor der getuigen wordt bekend dat een burgerlijk geding tegen den betichte Ingespannen is betrekkehjz eene zeer aan zienlijke som. Na de getuigen en de ver dediging gehoord te hebben, wordt de zaak voor uitspraak verschoven op 7 Juli Verschuidigde radiotaks Op 10 Juni 11. werd trageer Arsène, van Wervik, bij verstek, veroordeeld tot 8 dagen gevang en 182 fr. boete of 8 dagen gevang, om de verschuldigde radiotaks in 1937 niet betaald te hebben en tot eene boete van 300 fr., 't zij 5 maai het bedrag der ver schuldigde taks, om deze van 1938 met betaald te hebben. Betichte befeekende verzet tegen dit vonnis. Het verzet werd ontvankelijk verklaard en de rechtbank, na de verdediging gehoord te hebben, ver oordeelt den betichte, wegens niet be taling van taks in 1937, tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang en tot 300 fr. boete, zijnde 5 maal het bedrag der taks, of 8 dagen gevang, wegens niet betaling der taks in 1938 en tot de kosten, zonder voor waarde. Het radiotoestel, dat aangeslagen werd, blijft verbeurd. Overtreding van ue wet op den arbeids duur. Vandenberghe Omer, van Beveren bij Roeselare, staat terecht wegens over treding van de wet op den arbeidsduur. De Heer Delrue, toeziener van den arbeid, stelde vast dat 6 werklieden, in dienst van betichte, 10 uren aan den arbeid waren. Ter zijner verdediging verklaarde betichte dat een werk diende afgedaan, zoo niet zou hij een goede kliënt verloren hebben. De rechtank veroordeelt den betichte tot 6 maal 70 fr. boete of 6 maal 2 dagen ge vang en tot de kasten, voorwaardelijk ge durende 1 jaar, uitgenomen voor de kos ten. Smaad jegens de politie. Cappelle Jean en Debucquoye, beide van Waasten, zijn beticht van zich op 27 Maart te Komen plichtig gemaakt te hebben aan smaad jegens den brigade-kommandant Etienne Desauw. Rond 23 uur bevonden de betichten zich met andere jongelingen in een café en. waren hevig aan het rede twisten over voetbal. De kommandant, die zich in burger in gezegde café bevond, en vreezende dat het tot aant.aslelijk heden zou overgaan, deed zich kennen en verzocht hen een einde te stellen aan dit gekavel. Hierop werd hij gesmaad door woorden van Cappelle en door gebaren door Debucquoye. Voor het feit A. wordt Cappelle tot 700 fr. boete of 1 maand ge vang veroordeeld, voorwaardelijk geduren de 5 jaar; voor het feit B. wordt Debuc quoye veroordeeld tot 700 fr. boete of 1 maand gevang, zonder voorwaarde. Zij moeten elk de helft der kosten betalen. Voor onderhoudsgeld. D'Hooghe Odiel, van Rumbeke, was bij vonnis van den politierechtbank van Passchendale, ver plicht een maandelijksch onderhoudsgeld van 45 fr. aan zijn vader te betalen. De betichte staat terecht, omdat hij sedert meer dan 3 maanden dit onderhoudsgeld niet meer betaald had, wat hij ter zitting bekende. De rechtbank veroordeelt hem tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Vrijspraak. Vanbeseiaere Maria, van Hooglede, was door de politierechtbank, aldaar veroordeeld geweest tot 149 fr. boe te of 3 dagen gevang; wegens slagen, toegebracht aan vrouw Werbrouek, die zich als burgerlijke partij aangesteld had en 100 fr. schadevergoeding toegekend werd. Tegen dit vonnis gaat betichte hi beroep. Na kennis van da stukken ge nomen en beide partijen gehoord te heb ben, doet de rechtoank het eerste vonnis te niet, spreekt de betichte vrij zonder kosten, verklaart zich onbevoegd voor wat den eisch der burgerlijke partij be treft en veroordeelt deze tot de kosten harer aanstelling. Smaad. Beele Marcel, van Kemmel, werd op 17 April, rond 21 uur, door den veldwachter Jules Lcplae te Vcorauzeie bevonden, zien van een rijwiel bedienend weike niet voldoende verlicht was. To«n de veldwachter proces verbaal opmaakte, werd hij door den betichte gesmaad. De rechtbank veroordeelt Beele voor het feit A. tot 210 fr. boete of 10 dagen gevang; voor het feit B. tot 70 fr. boete of 2 dagen gevang en tot de koeten, zonder voor waarde. Slagen aan de politic. Burggraeve Gaston, van leper, is beticht van zich al daar op 22 Maart plichtig gemaakt te hebben aan slagen, jegens den politieagent Eugeen D'Haene. Betichte, die wat te v-el zijn patroon gevierd had, was onder den invloed van den drank. De rechtbank veroordeelt Burggiaeve tot 700 fr. boete of i maand gevang en tot de kosten, zon der voorwaarde. Te veel water. Lapere E. nest, van leper, staat terecht, omdat hij op den openbaren weg bevonden geweest was met botermelk, welke bij onderzo, k van den Heer Barzele, van den dierst van toezicht der eetwaren, 30 te veel water b-vatte. De rechtbank veroordeelt den betichte voor de feilen A. en B., welke zich men gelen, (omdat zoo er nog geen boteimelk verkocht werd, hij toch zinnens moest zijn er te verxoopen) tot 8 dagen g:vang en 1.400 fr. of 2 maanden gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Ook water te veel, Dsvoghel Paul- Karel, melkhandelaar te leper, werd op den openbaren weg bevonden met volle melk, welke bij ondersoek tan den Hier Earzele, de aanwezigheid van 10 15 te veel water vaststelde. De rechtbank veroordeelt den betichte, bij toepassing van art. 50, voor de feiten A. en B., welke zich mengelen, tot £50 fr. boete of 15 dagen gevang en tert ae kosten, voorwaar delijk gedurende 5 jaar, uitgenomen voor wat de kosten betreft. Overtreding op de wet van den arbeids duur. Manhave Emiel, van Beveren bij Roeselare, slaat terecht wegens overtre ding van de wet op den aioeidsduur en omdat geen werkreg.ement m de werk plaats aanwezig was. Deze- overtreding werd op 22 April 11. door d< n Hter Toe ziener Delrue vastgesteld. Deze had op 13 April 11. kennis gegeven van de be palingen der wet. De Heer Delrue stelde dus la oir vast d-t de 22 werklieden in dienst van den betichte, meer dan 8 uren aan den arbeid waren. De rechtbank veroordeelt Manhave voor het feit A. tot 22 maal 70 fr. boete of 22 maai 2 dagen gevang; voor het feit B. tot 70 fr. boete of 2 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Weerstand jegens de Rijkswacht. De- ketelaere Julie en haar zoon Debuascbere André, beiden van Passchendale, zijn be ticht van zich aldaar plichtig gemaakt te hebben, op 3 en 5 Februari 11., de eerste aan smaad jegens oen wachtmeester Ka pers Frans, beiden van weerstand Jegens Kapers Frans. De rechtbank ver oor deelt Deketelaere Julie voor bet feit A. tot 2 maal 8 dagen gevang en 2 maal 182 frank boete of 2 maal 3 dagen gevang. Voor het feit B en C.. welke zich men gelen, krijgen rij beiden 8 dagen gevang en 182 fr. boete of 8 dagen gevang, voor waardelijk gedurende 5 jaar voor de 2 be tichten, cie echter de helft der gedtngs- kosten moeten betalen. Smaadvolle brieven. Debusschere Ka- miel en zijne vrouw Deketelaere Julie, beiden van Passchendale, rijn beticht van smaadvolle brieven geschreven te hebben. De betichten bekennen het feit. De recht bank veroordeelt de 2 betichten ieder tot 8 dagen gevang en 182 fr. boste of 8 dagen gevang, voorwaardelijk gedurende 5 jaar voor beidep. Zij moeten elk de helft der kosten betalen. Wederzijdsche slagen. Crombez Louise en Ghysel Frederik, beiden van leper, zijn beticht van wederzijdsche sla gen. Ghysel staat ook wegens bekedigm- gen terecht. De rechtbank veroordeelt de betichten, wegens slagen, elk tot 140 fr. boete of 3 dagen gevang. G-hysel krijgt daarbij, wegens beleedigingen, 70 fr. boete of 2. d gevang, zonder voorwaarde voor belden, die elk de helft der kosten moeten betalen. Bedreigingen. Caene Henri, van Wer vik, is beticht van zich op 23 Maart 11. plichtig gemaakt te hebben aan bedrei gingen van het huis in brand te steken en alles kapot te slaan, jegens Vanover- berghe Bertha en Gryson Remi. Zoo had hij aan beide woningen een vijftal pan nen met steenen stuk geworpen, doch deze naderhand betaald. De rechtbank veroor deelt den betichte voor het feit A. tot 210 fr. boete of 10 dagen gevang; voor het feit B. tot 210 fr. boete of 10 dagen gevang; voor het feit D. tot 105 fr. boete of 3 dagen gevang en voor het feit C. tot 105 fr. boete of 3 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Vrijspraak. Saesen Cyrille, van Vla- mertinge, is beticht rich een aantal voor werpen toegeëigend te hebben, weike toe behoorden aan Bruneel Henri, welke ge durende eenige maanden bij betichte ingewoond had en op heel vriendschap- pelijken voet stond met de vrouw van betichte. Gezien de omstandigheden der zaak en daar het feit niet genoegzaam bewezen is, wordt de betichte vrij gespro ken, zonder kosten. Flauwe grap. Mounier Benjamin en Sicen Maurits, van Moorslede, zijn be ticht een rijwiel, aan Werbrouek Gaston toebehoorend, weggenomen en beschadigd te hebben. Werbrouek werd vergoed. De rechtbank veroordeelt de 2 betichten elk tot 350 fr. boete of 15 dagen gevang, voorwaardelijk gedurende 5 jaar, voor bei den. Botsing. De rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak ten laste van Roothoofdt Gaston, van Antwerpen, wiens auto aan de Colaertplaats te leper, op 1 Februari 11., in botsing kwam met den auto gevoerd door Paul Goedgeluek, die uit een klem straatje de Maloulaan op gereden kwam. De auto van Goedgeluek was beschadigd en een daarin gezeten vrouwspersoon, Eugenie Logier, gekwetst. Beiden stelden zich als burgerlijke partij aan. Goedgeluek vrceg 4575 fr. schade vergoeding en Eugenie logier vroeg fr. 28066,50 schadevergoeding. De rechtbank veroordeelt Roothoofdt Gaston tot 2 maal 350 fr. boete of 2 maal 15 dagen, voor waardelijk gedurende 1 jaar. Roothoofdt Louis is burgerlijk verantwoordelijk ge steld. De rechtbank verklaart zich onbe voegd voor wat den eisch der burgerlijke partij Goedgeluek en Logier aangaat en veroordeelt deze ieder tot 2/5 der kosten te betalen. Erge aanrijding. De rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak ten laste van Spruytte Gerard, van Kortemark, die op 18 October 1937, te Hooglede, aan de St Jozefstraat, met zijn autokamion den wielrijder Vandewalle André, van Hoog lede, aanreed. Deze, die erg gekwetst werd, onderging 3 volledige maanden werkonbe kwaamheid, 50 werkonbekwaamheid ge durende 6 maanden, 20 werkonbe kwaamheid gedurende 1 jaar en zal een blijvende werkonbekwaamheid van 10 behouden. Als burgerlijke partij vraagt hij eene totale som van 63.075,30 fr, als schadevergoeding. De rechtbank veroor deelt den betichte tot 350 fr. boete of 15 dag:n gevang, voorwaardelijk geduren de 5 jaar. De rechtbank oordeelt dat de burgerlijke partij voor de helft dient ver antwoordelijk gesteld, veroordeelt verder d;n betichte tot het betalen aan de bur gerlijke partij eener som van 41.496,40 fr., ten gevolge van de verantwoordelijkheid gebracht op 20.748,20 fr. De lijfsdwang voor wat betreft de gedingskosten, wordt op 15 dagen gssteld, op 1 maand voor wat betreft de schadevergoeding. Louwagie Willem is burgerlijk verantwoordelijk. Niet aangegeven. Mauxsoone Thomas, van Waasten, die beticht was in een in ventaris, opgemaakt ten gevolge van het overlijden zijner vrouw, een aantal titels voor een nogal aanzienlijk bedrag niet te hebben aangegeven, wordt veroordeeld tot 3 maanden gevang en 350 fr. boete of 15 dagen gevang, voorwaardeljik ge durende 5 jaar. Hij moet echter de ge dingskosten betalen, waarvoor de lijfs dwang op 15 dagen bepaald wordt. Ten gevolge van huiszoekingen. Op vraag van de Club St Hubert, werd door de Rijkswacht eene huiszoeking g'daan te Vlameringe bij Vitse Charles, Logier Maurits, Logier Charles en Vlaemynck Alois. Men ontdekte bij den eersten een lantaarn die als lichtbak aanzien was. Bij elk der drie anderen werd een vouwge- weer gevonden van kalibsrs 10 16. Deze wapens werden aangeslagen. De Club St Hubert- stelde zich ter zitting als burger lijke partij aan tegen Logier Maurits en Charls, alsook tegen Vlaemynck Aloïs, aan elk hunner den klassieken frank schadevergoeding vragend. Na de ver dediging gehoord be hebben, bekomt Vitse vrijspraak, de drie andre betichten wor den veroordeeld elk tot 140 fr. boete of 3 dagen gevang, voorwaardelijk gedurende 1 jaar, voor Logier Charles en Vlaemynck Alois. De eisch der burgerlijke partij wordt afgewezen, daar zij niet benadeeld werd en zij wordt tot de kosten der aanstelling veroordeeld. Opening grootwarenhuis. De recht bank heeft uitspraak gedaan in de zaak ten laste van Blok Bernard, beticht van te Xsper een grootwarenhuis geopend te hebben. De rechtbank veroordeelt den be- tiohte. met aanneming van verzachtende omstandigheden, tot 350 fr. boete of 15 dagen gevang en tot de kosten, voorwaar delijk gedurende 5 jaar, uitgenomen, voor wat de kosten betreft. SBMBBBHisHHfiHaasiBaiaBiasa (VEKVt'LG) PER RADIOTREIN NAAR 'T «KLEIN ZWITSERLAND» Door het Arrondissementswerkersver bond van leper wordt een reis per radio trein georganiseerd, die doorgaat or 17 JulL Het reisprogramma ziet er als volgt uit de trein vertrekt rond 5.30 uur 6 am uit Poperinge. Er is een halte voorzien te Vlamertinge, leper, Ziltebike, Houtem Komen, Wervik en Meenen; te Maredsous wordt de H. Mis bijge woond in de abdij; te Anseremme is een gezamenlijker boottocht voorzien naar Waulsort heer en terug; te Lustin wordt een wandeling ge daan naar Tailfer doorheen 't Kleii Zwitserland De inschrijvingspi ijs b:draagt 50 fr. boottocht inbegrepen. Men schrijft in bij de boden van he' Werkersverbond, op ue gewestelijke secre tariaten en op het arrondissemeutssekre- tariaat, St Jacobstraat, 30, te leper. WESTVLETEREN. Tram ontrirgeld. De autorail, vertrekkende uit Pope ringe te 4.20 uur namiddag, is Donderdag 11. nabij hit kerkhof te Westvleteren ont- riggeld met twee wielen De tram, ko mende uit Difcsmuide. kon niet door en zette den dienst Poperinge-Diksmuide voort. De reizigtTs voor Poperinge hadden enkelm tijd verachtering. Alles verliep zonder erg. KEMMEL. Schedelbreuk. Zondag avond om 7 uur, was de kleine Jacqueline Verfaille, 4 jaar oud, aan de bewaking hare oudere zuster ontsnapt. De kleine, onbewust van het gevaar, liep te dicht bij een schommel en werd met een stoot ten gronde gesmakt. Het kind werd de eerste zorgen toegediend door Dr Larmuseau, die het slachtoffertje naar het O. L. Vr. Hospitaal van leper deed overbrengen, daar het eene schedelbreuk opgeloopen had. Alhoewel de toestand van het kind erg is, bestaat er toch hoop op genezing HOUTEM (leper). Uitstap. Heden Zondag 17 Juli doet het gemeentemuzieK zijn jaarlijkschen uitstap naar Blanken- berge. De autobussen vertrekken aan het lokaal, dorpplaats, rond 8 uur. Examen. Jufir. Franqoise Gaere- mynck, dochter van den Heer Statieover ste, legde te Kortrijk haar examen af voor den hoogeren leergang van piano en behaalde 93 der punten. Onze beste gelukwenschen om de groote onderschei ding die haar te beurt vieL PASSCHENDALE. De Coloradokever. Verleden Zondag werden een paar Co loradokevers gevonden in 't aardappelveld van B. H., Keiberg. Bij een nader onder zoek 's Maandags werden 1 kever, vier nestjes eieren en een 230-tal larven ge vonden door de leerlingen van de knech- tenschool. Dit is nu reeds het tweede be smette veld. Landbouwers, ziet uwe velden eens na, ge h°bt er alle belans» bij. WOESTEN. Schielijk overlijden. De foorkramer Julien Debeer, welke met zijn woonwagen tot Brielen stond voor de aanstaande kermis, ging Donderdag naar zijn woonwagen om er den nacht over te brengen. Pas enkele stonden ter ruste, gaf hij een schreeuw en was een lijk. De Dokter bijgeroepen, bestatigde een hart aderbreuk. Julien, nen jovialen kerel, telde enkel 37 jaar en was door elkeen geacht en be mind. WOESTEN. DiefstaL Toen Woens dag morgen Jef Moerman zijne varkens ging voederen, bestatigde hij dat er één was gaan wandelen. Klacht werd gedaan bij de Rijkswacht. Ongewenschte diertjes. In het aardappelveld van Wed. Wulleman werd op 12 Juli de coloradokever bemerkt. De schoolkinderen hebben het veld afgezocht en menige larven en eiers ontdekt van die schoone maar ongewenschte diertjes. Landbouwers, houdt een oog in 't zeil, 't is in uw eigen belang. Telling graangewas en. De Sekre- taris laat weten dat hi; zal zitting hou den voor opname der aangiften vanaf 9 tot 11 uur, bij Vanhee Jules. Slechts een Zondag zal hij zitting houden. KOMEN. Diefstal. In den nacht van Woensdag 13 Juli zijn dieven op ron de geweest. In den Café de la terrasse >- (IJzerwegstraat) werd een som van 25 fr. gestolen. Ook bij den Heer Notredame, beenhouwer, Statiestraat, werd ingebro ken, doch de dieven werden verrast en op de vlucht gedreven. De gendarmerie werd opgebeld en een onderzoek werd ingesteld. De dieven wor den ijverig opgespoord. Hulde aan een laureaat. Heden Zondag 17 Juli zal de Heer André Dumor- tier, laureaat van den Ysayeprijskamp voor piano, te Komen ingehaald worden. De bevolking zal hem hulde brengen. Een stoet gevormd door de maatschappijen en de scholen van Komen, zal hem om 3 uur aan het station afhalen en langs de Sta tie-, Wervik-, Voorstad- en Fortstraten naar het gemeentehuis leiden, waar hij door het gemeentebestuur zal ontvangen worden. Om 5 uur zal de Iepersche Harmonie Yprianaeen koncert geven te zijner eere. ZONNEBEKE. Hoerengilde. Op heden Zondag 17 Juli, heeft de maande- lijksche vergadering plaats voor de leden der Boerengilde. De Heer Albert Ghes- qulere, landbouw-ingenieur uit Geluwe, komt er een belangrijke voordracht ge ven. De vergadering zal eindigen met een prijsloting onder de aanwezige leden. Verslag Gemeenteraardszitting van 13 Juli 1938. 1. Ministerie en Provin ciaal College vragen den gemeenteraad gunstig advies uit te brengen over het voorstel, de opcentiemen van 156 op 120 te brengen, hoewel het ook op 110 moge- lik is, gezien den gunstigen toestand waarmee de begrooting sluit.. Gunstig advies wordt uitgebracht. 2. De tarieven voor electrische energie: 2,99 fr. voor verlichting en 1,31 fr. voor drijfkracht, zijn ongewijzigd. 3. De aangevraagde grondvergunningen op het kerkhof worden toegestaan. 4. De gemeenteraad brengt gunstig ad vies uit over de vernieuwing van de Con cessie Autobusdienst Ieper-Meenen, door uitbater Galloo, van Geluwe, hoewel Mi nisterie en Bestendige Deputatie de toe lating geweigerd hebben. WESTNIEUWKERKE. St Christof- feldag. Op Zondag 24 Juni gewestelijke Bedevaart der autorijders en velorijders tot vereering van St Christoffel. Binst de Hoogmis van 10 uur uitstel ling der Relikwie van den Heilige in de parochiale kerk. Te 11 uur Plechtige Zegening der Rij tuigen op de groote Markt. Die begeert lid te worden van de Broe derschap St Cristoffel, kerkelijk ingericht in de parocihale kerk van V/es nieuw- kerke, vrage inlichtingen bij E. H. Pas toor. LOO. De meerstemmige Mis, aange kondigd om uitgevoerd te worden op he den Zondag 17 Juli, moet door onvoor ziene omstandigheden uitgesteld worden tot in Oogstmaand. Juiste datum zulien we later bskend maken. BRIELEN. Kermis. 't Is dus heden Zondag dat onze Zomerkermis plaats heeft. Aan vermakelijkheden zal het niet ontbreken, want 's Zondags is er Ring- stsking; 's Maandags velokoers en tweege vecht per velo; den Dinsdag velokoers en vogelpiksmijting; en voor het sluiten van de kennis op Donderdag 21 Juli (Na tionale feestdag) wordt er een luchtbal lon de hoogte in gezonden. Met zoo een programma moet elkeen tevreden gestild worden en laat het maar zien Parochianen, dat de Brielenaars eerlijk kermis kunnen vieren. REXINGELST. Coloradokever. Door de schooljongens Val. Fiey en Cam. Coolzaet werden Wornsdag een paar co loradokevers gevonden op het aardappel veld van landbouwer Am. Hennin. Aanhoudingen. Door de Rijks wacht van Poperinge werden deze week de genaamden Eek. Em. en L. Cam., 51 en 60 jaar oud, aangehouden, wegens erge zedenfeiten met een meisje van 11 jaar. Allen hebben bekend. Een streng onder zoek werd ingesteld. Dergelijke feiten kunnen niet streng genoeg gestraft wor den. GELUVELD. Fietser gewond. Toen de 24-jarige arbeider A. Delpierre des avonds van zijn werk kwam, werd hij verrast door de auto van Fl. Wauters uit leper, waardoor hij op den grintweg werd geworpen en wonde,, bekwam aan boenen en lenden. De automobilist voerde het slachtoffer naar een geneesheer. MOORSLEDE. Motorongeval. Op den Steenweg naar Roeselaiv slipte Ro bert Vandervelde met zijn motorrijwiel tengevolge van de gladheid van den weg. Hij liep verwondingen op aan be enen en schouders. Zijn echtgenoot!, die had plaats genomen op de duozitting, verd gewond aan de linkerzijde en het hoofd. Nat. Maatschappij der Belg. Spoorwegen OP 24 JULI 1938 EEN DAG PER AUTOCAR IN HET LUXEMBURGSCH KLEIN ZWITSERLAND MÜLLERTHAL - ECHTERNACH Speciale trein samengesteld uit internationale rijtuigen. UURREGELING: Heenreis Terugreis op 23-7 V. 21.45 Poperinge A 2.20 V. 21.58 Vlamertingo A. 2.11 V. 22.05 leper A. 2.05 V. 22.19 Houtem A. 1.50 V. 22.26 Komen A. 1.44 V. 22.33 Wervik A. 1.37 V. 22.41 Meenen A. 129 V. 22.49 Wevelgem A. 121 V. 22.55 Bissegem A. 1.15 V. 23.06 Kortrijk A. 1.05 V. 23.13 Stasegem A. 0.57 V. 23.20 DteTlijk A. 0.51 V. 23.25 Vichte A. 0.45 V. 23.36 Anzegem A. 0.36 V. 23.44 Petegem (Oud.) A. 0.28 V. 23.50 Oudenaarde A. 022 V. 1.10 Brussel (N.) A. 23.04 A. 5.26 Luxemburg V. 19.08 op 24-7 Prijzen bij vertrek uit ee-n om 't even welk station van de Nationale Maatschap pij: 2' Klas 72 fr. 3' Klas 49 fr. Auto car 34 fr. Bij vertrek uit de stations, die niet op den weg van den speciaien trein gelegen zijn, zullen de reizigers zich reeds op 23 Juli na den middag, naar het overgangs station mogen begeven en uiterlijk op 25 Juli 's middags op hun station van ver trek mogen aankomen. Er wordt aangeboden: a) een ontbijt te Luxemburg, dienstfooi inbegrep-n fr. 6. b) een middagmaal te Echternach, dienstfooi inbegrepen fr. 15,50 Programma van den dag: Van 7.30 tot 9.30 uur, wandeling te voet, met gids, door Luxemburg. Te 9.30 uur, vertrek van de autocars voor de excursie in het Luxemburgsch Klein Zwitserland Luxemburg; Korpstal; Marien thai; Mersch; Larochette; Chcistnaoh; Breit- weiler; Echternach (middagmaal); Ber- dorf (oponthoud)wandeling te voet door de Raiiberhöhle; Duivelseiland; Ziokzack- schliiff; Sivenschltlff; Kasseit; Grundhof; MüUerthal; Junglinster; Luxemburg (aan komst omtrent 18 uur). De biljetten en de bewijzen voor auto car en maaltijd zijn te verkrijgen op een om 't even welk station van de Nationale Maatschappij. Deze kunnen thuis be komen worden, mits het bedrag van den prijs, vermeerderd met 2,45 fr. voor ver zendingskosten, te storten op poetcheck- rekening Nr 599.00 van het station Brus sel (Noord). Er worden slechts reizigers toegelaten niet biljetten, die afgeleverd werden voor dezen speciaien trein. Het getal plaatsen is beperkt. Gelegenheid tot mis hooren. Op 21 JuH wordt ook een excursie in gericht naar Londen. VERLATEN ZIELEN van het vagevuur helpt degenen die mij helpen school en patronaat te bouwen Postcheck 139.485, Pastoor Renson te Xhendelesse. IIS OP 18 JULI 1938. EEN WOORDJE GESCHIEDENIS De Kostschool te Kortemark wordt be stuurd door de Eerweerde Zusters van den H. Vincentius a Paulo. Ten jare 1824 werd hun Klooster gesticht door Eerweerden Heer Muylle, den toenmaligen Pastor van Kortemark. De Kloosterlingen gaven er het onderwijs en bestuurden ook eene kantschool, zooals er ten ten tijde vele in voege waren. In 1838 werd bij deze dag scholen, nu al druk bevolkt, eene Kost school toegevoegd. Duizende kinderen uit gansch Vlaanderen genoten er de weldaad eener kristene en degelijke opvoeding en ondervonden er al de toewijding die van dit gesticht uitgaat. In October 1894 groeide de Kostschool nog aan door het toevoegen eener Mid delbare Landbouwschool, die sedert die ja ren aan onze landbouwbevolking de beste diensten heeft bewezen. Sedert 1929 genieten de leerlingen dezer Kostschool het voordeel zich te bekwamen in eene Handelsafdeeling die telken jare de beste uitslagen oplevert. Het gesticht bereidt zich voor, om Maandag 18 Juli op luisterrijke wijze zijn honderdjarig bestaan te vieren. Zooals het past zal eerst aan God dank worden ge zongen in de plechtige Hoogmis die ten 10 uur in de parochiekerk zal worden op gedragen. Zijne Excellentie Mgr Lamiroy zal er pontificaal assisteeren. Te 11.30 uur: Feestzitting in de feest zaal der Kostschool. Te 12.30 uur: Feestmaal. Te 15 uur: Opvoering van het Spreek koor Dank aan O. L. Vrouwdoor de leerlingen van het gesticht. Dit feest zal voor de 4C0 oud-leerlingen der Kostschool die de plechtigheid zullen bijwonen en voor de bevolking van Korte mark, een gelegenheid wezen om hunne genegenheid en hunne waardeering aan dit zoo verdienstelijk onderwijsgesticht te betoonen. KOSTSCHOOL VAN KORTEMARK HANDELSAFDEELING UITSLAGEN DER EXAMENS VAN 1938. Voor den West-Vlaamschen Jury van handel: DIPLOMA VAN HULP-REKENPLICH- TIGE. Fernande Gunst, Westende, met groote onderscheiding; Maria Cafmeyer, Kortemark, met onderscheiding; Maria Declercq, Oostduinkerke en Marguerite Mol, Westende, met voldoening. Voor een afvaardiging van den West- Vlaamschen Jury van handel: BEWIJS VAN HANDELSKENNIS. Middelbare graad; Alice Volckaert, Korte mark, en Marcella Lievens, Westkapelle, met groote onderscheiding; Alice Leys, met onderscheiding; Simonne Laseure, Haringe, en Alice Haeck, Kortemark, met voldoening, DACTYLO. Hoogste graad: Maria Cafmeyer, Kortemark, en Marguerite Mo rel, Westende. Middelbare graad: Fer nande Gunst, Westende, Maroella Lievens, Wistkapelle, en Simonne Mouton, Veur- ne. Lagere graad: Mariette Lagrou, Hooglede, Maria Declercq, Oostduinker ke, Eiza Crevits, St Jozef, Maria Robbe- leyn. Zandvoorde, Yvonne Debeuckelaere, Handzame, Rachel Van Keirsbuick, Adin- kerke, Alice Haeck en Simonne Vanels- lander, Kortemark. SNELSCHRIFT. Zeer goed gelukt: Marie-José Dever, Diksmuide, Alice Haeck en Alice Volckaert, Kortemark, Simonne Laseure, Haringe, Marcella Lievens, West kapelle. Goed gelukt: Rachel Van Keirsbulck, Adinkerke. Voldoende: Ma ria Robbeleyn, Zandvoorde, Yvonne De beuckelaere, Handzame, Simonne Vanels- landsr, Kortemark, Eiza Crevits, St Jozef, Clara Van De Caveye, Wingene, Mariette Morel, Westende, Maria Demaeght, Uit- kerke, Yolande Machen, Knokke, Yvonne Verlinde, Oostende, Maria Beauprez, Eesen, Maria Tempelaere, Kortemark. KNIPKLAS. Eeiste Jaar. - Groote onderscheiding: Flora Vander Heyden, Kortemark, Cecile Declercq, Ruddervoor- de, Laura Van Eygen, Moere. Onder scheiding: Bertha Sys, Koekelare, Mar guerite Toortelboom, Leke, Maria Stalens, Koekelare, Godelieve Huyghe, Dikkebuscn, Irène Van Kerrebrouck, Uitkerke. Tweede Jaar. - Groote onderscheiding: Jeanne Costenoble, Breedene, Brigitte Sys, Beerst, Irene Dehaemers, Gistel. Aan al die leerling, n en aan hun Ouders hartelijk nroficiat. BOTER MET 77% MARGARINE EN 23 WATER Op 3 Juli 11. werd te Antwerpen de genaamde Van H., uit Westerloo, betrapt toen hij vervalschte boter wilde ver knopen. De man vuurde enkele revolver schoten of naar de controleurs die hem wilden aanhouden, en kwetste aldus zajn vrouw en een paar vreemde personen. De man kon toch ingerekend worden. Zijn koopwaar was Ingepakt in pakjes, waarop vermeld stond ongezouten zui vere boter Bij verder onderzoek is thans gebleken dat deze zuivere boterslechts zuivere margarine was tot 77 fen voor de rest zuiver water. H:t is niet de eerste maal dat de aan gehoudene betrapt werd op dergelijke feiten. DE EEUWELINGE VAN HERZELE OVERLEDEN Constantia De Nayer, de honderdjarige van Herzele, is op 9 Juli 11. zachtjes in den Heer ontslapen. Constantia De Nayer was geboren op 19 Oktober 1837 te Herzele. 'BBBBBaaRBBBBBBBBBBBBBKBCBBB PROVINCIALE PRIJSKAMPEN VOOR MERRIEN gehouden te IEPER, den 13 Juli 1938, te 10 V* u., op de Gr. Markt Koning Albert. Jury: HH. Destexhe, Voorzitter: Lamertijd, Van Middelen, Leden. I. - Merriën van 3 jaar. 1. «Cordula d'Abeelhofvan M. Stee- landt Emi&l te Vlamertinge. 2. Sara Marquisevan M. Psrsoone Gaston te Reninge. 3. Nette de Plouysaan Lampaert Emiel te leper. II. - Merriën van 4 jaar en meer. 1. «Flora de Spermalie» van M. Copin Leon te Waasten. 2. Aurora II de Buchonvan M. Coe- ne Marcel te Dikkebusch. 3. u Mina de Vijverevan Nuytten Henri te leper. 4. Mina d'Ardoyevan Haspeslagh Cyr. en R. te Moorslede. 5. Surprise de Nieuwlcerkenvan M. Persoone Gaston te Reninge. 6. Sarah de Clypetvan M. Quaeghe- beur Pierre te Poperinge. 7. <i Bertha de Profondrieuxvan M. Lampaert Emiel te leper. III. - Kweckmerriën m. 2 afstammelingen 1. «Laura d'Oussel» van M. Steelandt Emiel te Vlamertinge. raaiSBBaSSBSRS-lSBBSBBBSSSSSB Gansch het Vlaamsche Land heeft Maandag de Gulden Sporenslag op waar dige wijze gevierd. Geen stad of dorp waar niet een of ander feest werd op touw gezet en waar niet de leeuwenvlag te wap peren hing. In veel plaatsen werden de feestelijk heden reeds van den Zaterdag 9 of Zon dag 10 Juli ingezet. Bijna overal werden dankmissen opge dragen. Te Brugge werd deze dankmis ge celebreerd aan den voet van het gedenk- teeken Breydel en De Coninck. Te Brussel had op Zondag avond, in den Vlaamschen Schouwburg, een Gul- densporenfeest plaats dat veel bijval oog sten mocht. De tafereelen uit De Leeuw van Vlaanderenvan Hendrik Conscience, uitgevoerd in plastische beelden, kenden een overgroot sukses. De feestrede werd gehouden door Hr G. Lefever, algemeen voorzitter van V. O. S. Te Kortriik hielden de Socialisten ook een 11 Julifeest op Zondag 11., maar gansch in het teeken van hun roode poli tiek en in volledige afzondering van de algemeene 11-Juli viering. Tijdens het feest nam Hr Spaak, Eerste-Minister, het woord. Het is wel de eerste maal dat een Belgisch Eerste-Minister het woord neemt op een 11 Julifeest. Over de rede van den Hr Spaak komen wij verder in dit blad terug. In onze eigene gewesten werd 11 Juli druk gevierd. Verslagen hierover vinden onze lezers onder het plaatselijk nieuws. EEUWFEEST VAN «DE LEEUW VAN VLAANDEREN» Ter gelegenheid van de 100° verjaring van de verschijning van het boek van Hendrik Conscience De Leeuw van Vlaanderenen meteen ter viering van het 11 Julifeest werden te Antwerpen grootsche feesten gehouden. Op Zaterdag 9 Juli had de plechtige opening plaats- van de tentoonstelling ge wijd aan Conscience's Leeuw van Vlaan deren Deze tentoonstelling blijft toegan kelijk tot 15 September e. k. Allerlei pla ten en geschriften herinnerende aan dit boek worden er tentoongesteld. In den avond, op de Groote Markt van Antwerpen, had een eerste opvoering plaats van het massatooneel De Leeuw van Vlaanderen, tooneelstuk in vier be drijven, naar J. Meire, bekroond in de prijskamp uitgeschreven door het Ver bond der Vlaamsche Kultuurvereenigin- gen, bewerkt naar het boek van Cons cience. Zondag had een Akademische zitting plaats in den Koninkl. Nederlandscheu Schouwburg, tijdens dewelke verschillen de sprekers optraden en die allen hulde brachten aan Hendrik Conscience, den meest geliefden en bekenden Vlaam schen Volksschrijver. In den namiddag had een tweede op voering plaats van De Leeuw van Vlaanderenop Antwerpen's Gr. Markt, wijl 's avonds de uitvoering plaats had van Conscience Herdachten Vlaande- rens Kunstroem(Rubenscantate) van Peter Benoit, onder de leiding van Hen drik Diels. Deze feesten kenden een mach tig sukses. iBHBBE93BBBBB3J1232i5!&3iS93BBB3 DE MOSSELVERGIFTIGING IN HET ZEEKANAAL VAN ZEEBRUGGE Omtrent de vergiftiging van mosselen, visch, krabben en water van het zeekanaal van Brugge naar Zeebrugge worden thans eerder uiteenloopende berichtea verspreid. Naar de eene bron zouden de mosselen uit hun schelp, dood, losgekomen zijn en aan de oppervlakte van het water drijven. Zoo men ze aanraakt vervalt het vieesch- achtig gedeelte in pulver en zou nu nog een grooter vergift beteekenen. Er zou zelfs gevaar zijn voor het baden in het zeekanaal. Naar een ander bron zou het losgera- ken van een gedeelte der mosselen, die binst een 4 a 5 dagen zonder water zijn gebleven, een gewoon feit zijn dat zich ieder jaar voordoet omtrent dc mosselen die aan de gloeiing vastzitten. Het water zou daarentegen fel gezuiverd zijn en zouden er weer kleine visenjes in opge merkt geweest zijn bij zoover dat lijti- visschers en kruisnetvisschers gevraagd hebben opnieuw erin te mogen visschen. Een lange studie zal aan deze vergifti ging worden gewijd en er is spraak van een laboratorium op te richten aan de boorden van het kanaal. Men is zinnens in ieder geval de oorzaak van deze ver giftiging op te sporen. Dank het spoedig optreden van den on derzoeksrechter te Brugge kon een ramp vermeden worden toen de vergiftiging een aanvang nam. Door zijn toedoen werden S.00U kgr. getrokken mosselen uit de ge vaarlijke zone aangeslagen. Had men die mosselgn verkocht hoevelen zouoen het met hun leven bekocht hebben? Intusschen werd alle mosselentrckken verboden te Brugge, Zeebrugge, Heist en Blankenberge. de tabakreuk erdoor aou kunnen. De eige naar van de boot, aekeren Demaiiy, werd ook aangehouden NOTARIEELS VERKOOPINGEN Kantoren van de Notarissen PIETERS te RENINGE en VAN EECKE te POPERINGE. Welbeklant Handelshuis op Bilc- schote-Plaats werd ingesteld 82.500 fr. Overslag op Vrijdag 29 Juli 1938. Zie verder inlichtingen op 5e blad. BREVET BELGE 396647 Perfectionnements aux supports de pantalons. Le propriétaire de ce Brevet désire céder des licences ou s'entendre avec des personnes compétentes pour ['exploitation industrielle de ce Brevet. Pour tous ren- seignements s'adresser a l'agence de Bre vets J. GEVERS C°, Ingénieurs, 70. rue de l'Aumönier, a Anvers. BREVET BELGE 388530 Procédé et appareiï» de carbonisation a basse température de tous combustibles, mais surtout des poussiers agglutinants. Le propriétaire de ce Brevet désire céder des licences ou s'entendre avec des personnes compétentes pour l'exploitation industrielle de ce Brevet. Pour tous ren- seignements s'adresser a faience de Bre vets J. GEVERS O. r-- 'aienrs, 70, rue de l'Aumönier. a Am er1; BREVET BELGE 39626S Perfectionnements aux lamelles de casse-chaine. Le propriétaire de ce Brevet désire céder des licences ou s'entendre avec des personnes compétentes pour l'exploitation industrielle de ce Brevet. Pour tous ren- seignements s'adresser a l'agence de Bre vets J. GEVERS C°, Ingénieurs, 70, rue de l'Aiimönier, a Anvers. BREVET BELGE 351416 Production d'oxyde de fer et de souffre. Le propriétaire de ce Brevet désire céder des licences ou s'entendre avec des personnes compétentes pour l'exploitation industrielle de ce Brevet. Pour tons ren- seignements s'adresser a l'agence de Bre vets J. GEVERS C", Ingénieurs, 70, rue de l'Aumönier, Anvers. BREVET BELGE 390265 Perfectionnements au réglage de circuits électriques. Le propriétaire de ce Brevet désire céder des licences ou s'entendre avec des personnes compétentes pour l'exploitation industrielle de ce Brevet. Pour tous ren- seignements s'adresser A l'agence de Bre vets J. GEVERS C°, Ingénieurs, 70, rue de l'Aumönier, a Anvers. BREVET BELGE 409253 Panneau double en verre. Le propriétaire de ce Brevet désire céder des licences ou s'entendre avec des personnes compétentes pour l'exploitation industrielle de ce Brevet. Pour tous ren- seignements s'adresser a l'agence de Bre vets J. GEVERS C°, Ingénieurs, 70, rue de l'Aumonier. a Anvers. BREVET BELGE 409213 Enveloppe de lettre. Le propriétaire de ce Brevet désire céder des licences ou s'entendre avec des personnes compétentes pour l'exploitation industrielle de ce Brevet. Pour tous ren- seignements s'adresser a l'agence de Bre vets J. GEVERS C°, Ingénieurs, 70, rue de l'Aumonier, a Anvers. POPERINGE, van 8 tot 15 Juni 1938. Geboorten. Cuvelier Guido, z. v. Mar cel en Gouwy Yvonne, Iepersteenweg. Van Hecke Roeland, z. v. Cyriel en Van Hoorebeke Martha, nieuwe Mil. Kerkhof straat. Debruyne Donald, z. v. Valere en Bamelis Alice, Vlamertinge. Roets Walter, z. v. Baudouin en Room Jose- phina, Abeelesteenweg. Merlevede Marc, z. v. Joseph en Lysy Maria, Potte- straat. Overlijden». Caenen Theophile, 75 j., echtg v. Matsaert Silvia, Guido Gezelle- straat. Liefooghe Martina, 84 j., wed. v. Inion Edmondus, Casselstraat. Span- neut Leonie, 85 j., wed. v. Boeket Charles, Ieperstr. Pittellioen Philip, 4 j., Boe- schepestraat. Vandorpe Camille, 76 j., echtg. v. Dubois Florence, Nieuwstr. Catteeu Lucia, 72 j., echtg. v. Isidoor De- boo, Beleedstraat. Huwelijk. Quaghebeur Camille, land bouwer, en Carpentier Maria, z. b., beiden v. Poperinge. Beloften. Dehouck Sylvain, landb., en Maerten Godelieve, z. b. beiden v. Po peringe. Dehouck Valère, landb., en Beddeleem Madeleine, z. b., beiden v. Po peringe. Storme Jules, werkm. v. Ich- tegem, en Gryson Paulina, werkster v. Poperinge. Huyghe Albert, tolbeambte v. Poperinge, en Devos Maria, dienstmeid v. Proven. IEPER, van 7 tot 14 Juli 1938. Geboorten. Vanuxem Willy, Meenen- steenweg, 163A. Coruard Leopold, Re- colletteupoort (van Waasten). Georis Jacques, Rijke Klarenstraat, 79. Kools Walter, leperleestraat, 4. Verstraete Nicole, Statiestraat, 50. Packet Raoul, Tegelstraat, 49. Vanacker Brigitte, Zon- nebekesteenweg, 17. Bouchaert Guido, Adj. Masscheleinlaan. Demey Nicole, Boomgaardstraat, 17. Huwelijken. Onraedt Constant, be tonwerker te Poperinge, en Claeys Made leine, z. b. te leper.De Lombaerde Jerome, syndicale propagandist te Ware- gem, en Desramault Elisabeth, z. b. te leper. Overlijden». Bartolomeus Omer, 47 j., werkman, wed. Verleye Eleonora, Lange Torhoutstraat, 25 (v. Pollinkhove). Ver Eecke Albert, 12 d., Rijselstraat, 186. Boudry Adrien, 35 j., landwerker, ongeh., Lange Torhoutstr., 25 (v. Reningelst). Vandenberghe Emerence, 77 j., wed. Ver- mandel Constant en Vlaemynck Karei, Meenensteenweg, 25. Ameel Emma, 75 j., handelaarster, wed. Vanwichelen Pe trus, Korte Torhoutstraat, 7. Tempe laere M.-Louisa, 51 j., echtg. Provoost Honoré, Poperingesteenweg, 8. Vrouw Beckers, die voor het Assisen hof te Lurk te verantwoorden had over elf moorden en meerdere moordpogingen door vergiftiging, wird verwezen tot de doodstraf. Het vonnis werd geveld in de 44* zitting. Aan de jury werden 38 vragen gesteld. Op bijna alle werd steeds jageant woord. Bij de aflezing van de uitspraak van de Jury, vul Vrouw Blekers schreiend neer, snikte en kreunde, en bleek gansch geknakt, in tegenstelling met haar hou ding van binst gansch het proces. Zij roerde niet meer als de doodstraf uit gesproken werd. Zij werd ook veroordeeld tot het betalen der kosten van het proces, namehjk het hoog bedrag -/an 101.605 fr. Vrouw Blekers heeft beroep aangetee- ker.d. IBBSBBBXSSBSIIBIflSiSBQBESBIIBEB BELGISCH RIVIERSCHIP AANGESLAGEN TE JEUMONT Te Jeumont, aan de Fransch-Belglsche grens, werd de Belgische rivierboot Ne vada», van oncier tot boven onderzocht door de Fransche tolbeambten. Hat schip had een dubbelen bodem, waarin 3.500 kgr. tabak stak. Alles werd aangeslagen, ook de boot, die een waarde had van 385.000 frank. De pakken tabak waren gehuld in caoutchouc-tuben om te verhinderen dat GESTICHT DER H. FAMILIE G. DE STULRSSTRAAT, 32, IEPER MIDDELBARE BEROPESHUISHOUD- SOHOOL, ONDER TOEZICHT VAN STAAT Vierde Studiejaar. Examen van alge meene vakken, van snijleer, confectie en beroepsteekenen, afgenomen te Brugge, Met Onderscheiding: Mej. Esther Bollingier; Kc- née Bouve; Elisabeth Den Exter; Denise Deibrouck. Vierde Jaar. Leerwerkschool. - Examen van snijleer, confectie en beroepsteekenen, afgenomen te Brugge. Het Onder scheiding: Mej. Diana Kinoo, leper; Tmnne Cailliau, Reninge; Paula Deruddere, leper; Simonne Cock, leper. Af et Voldoening: Georgette Poot, leper; Julia Takacs, leper. Derde Studiejaar. Examen van alge* meene vakken: Godsdienstleer, moeder* taal, rekenen, koophandel, geschiedenis, aardrijkskunde, natuurwetenschappen, Fransche taal. "Met Grootste Onderscheiding: Mej. Maria Willaert, Elverdinge. Afe.t Groote Onderscheiding: Mej. Si mon e Gevaert, De Panne; Cécile Euysse, leper; Jeanne Malfait, Zillebeke. Met Onderscheiding; Mej. Agnes Verdruye, leper; Cara Vanryckcghem, Geluwe; Simonne Dttprez; Fernanda Ou,n^nSt Ou denburg. Af et Voldoening: Mej. Anne-Marie V.ta Eecke, leper; Lucienne Cambier, leper. Derde Studiejaar. Examen van huU« houdkunde, gezondheidsleer en kinder* verzorging. Met Grootste Onderscheiding: Mej. Simone Oe- vaert. De Panne; Simone Duprez, leper; Anne-Mari$ Van Eecke, leper; Fernande Quintens, Oudenburg. Met Groote. Onderscheiding: Mej. Clara Vanryckeghem, Geluwe; Cécile Buysse, leper; Maria Willaert. EI- verdinge; Jeanne Malfait. Zillebeke; Godelieve Cb«*r-( chye, leper; Lucienne Cambier. leper; Simone Ta- hon. leper. Met Onderscheiding: Mej. Agues Ver-' druye, leper; Agnes Peperstraete, leper; Andrea Da Carne, loper; Maria Imbrechts, Vlamertinge. Vrij Ttliddelbaar Onderwijs en Beroeps huishoudschool, Derde Jaar. Handels- examen van hulp-rekenplichtige (aide* comptable) Met Grootste Onderscheiding: M°i. Céc'le Vanden Bussche, Bavikhove; Denise Castelein, Zarren. Met Groote Onderscheiding: Mej. Marie-Antoinette, Dehaeck, leper; Maria Willaert, Elverdinge: Simone Gevaert. De Panne; Godelieve Cherchye, leper. Met Onderscheiding: Mej. Cécile Buysse, leper; Ag- nes Verdruye, leper; Lucienne Cambier, leper; Jeanne Bonnet, Teper; Simone Duprez, leper; Jean ne Malfait, Zillebeke; Jeftnnine Deheegher, Bolle- zele. Met Voldoening: Mej. Anne-Marie Vaa Eecke. Teper. Oudleerlingen van St-Vincentiuscollege, leper. HOOGESCHOOL VAN LEUVEN LI. Gerard Croquey, Kemmel, Candida- tuur Ingenieur, 1= proefgroote onder scheiding. H. Jozef Deconinck, leper, Candidatuur in de Natuurwetenschappen, 26 proefOn derscheiding. H. Jozef Boone, leper, Notariaat, ééuige proef voor Doktors in de RechtenVol doening. H. Albert Cardoen, Geluwe, Candida tuur Ingenieur, 1° proefVoldoening. H. Albert Dehem, leper, Doctoraat in de Rechten, 2- proefVoldoening. H. Edward Opdebeeck, Gent, Candida tuur in Wijsbegeerte en Letteren, 2e proef: Voldoening H. André Vande Voorde, Zedelgem, Doctoraat in de Rechten, 1° proefVol doening. 1 H. Louis Verbeke, leper, Candidatuur in Wijsbegeerte en Letteren, le proef: Voldoening. H. Georges Versailles, leper. Candida tuur in de Natuurwetenschappen, 2e proef; Voldoening. HOOGESCHOOL VAN GENT H. Marcel Vandeplassche, Zonnebeke, Doctoraat in de Veeartsenijkunde, tweede proefGroote Onderscheiding. H. Albert Chielens, Brugge, Candida tuur in de Natuurwetenschappen, 2e proef: Voldoening. H. WilJv Opdebeeck, Gent, Candidatuur in de Natuurwetenschappen, Is proef: Voldoening. KOLONIALE HOOGESCHOOL, ANTWERPEN H. Antoon Bryon, Langemark, 2° proef; Voldoening. H. Michel Cosaert, Roeselare, voorbe reidend jaar Ingenieur in Gistingsbedrij- venVoldoening. IBBBBBBBBBBBBBBBBBQBBBBBBSBl DE NATIONALEN BEZETTEN NULES Op het front van Casteilon-Teruel heb ben de Nationalen nieuwen vooruitgang gemaakt en o.m. de plaatsen Nules, Alon- cofar, Chovar en Villavieja bezet. De Sier ra de Espadan werd omsingeld en ver overd. De roeden vernielen bijna alle plaatsen vooraleer ze te ontruimen. Zoo werd Nuleg in de lucht geblazen en volledig vernield. Talrijke inwoners bekochten het met hun leven. Alle priesters waren vermoord. De Nationalen bevinden zich op enkele kilometers van Segorbe, belangrijke stad gelegen tusschen Teruel en Sagunto. Te Valencia zouden vrouwen betoogd heben, roepend: Vrede en Brood DE ITALIAANSCHE VERLIEZEN IN SPANJE Tv/:e verlieslijsten worden bekend ge maakt. De eene bevat de verliezen door d» Italiaansche vliegers geleden. Werden ge dood: 35 officieren-piloten, 1 oSiciïr-waar- nemer, 1 officier-geneesheer, 27 onder officieren-piloten en 5 onderofficieren en soldaten; 14 officieren en 3 onderofficieren en 2 soldaten werden gevangen genomen. Daartegenover wordt meegedeeld dat de Italiaansche vliegers in Italië 435 vliegtuigen van de rooden hebben neer geschoten wat kon worden gecontro leerd en 93 vliegtuigen die achter de linies van de rooden zijn neergestort. Ook 2 kleine bestuurbare ballons werden neer geschoten. IHBSS2iaBBBBB9XBBSiliS8BX333EBB Uit Ohineesche bron wordt gemeld dat Chineesche vliegtuigen een aanval op het Japaansch vliegveld van Anking hebbea uitgevoerd en er 50 Japansche vliegtuigea hebben vernield. Woesjang werd door Chineesche vlieg tuigen g-bombardeerd: 500 slachtoffers. De Chineezen ontruimen het Zuidea van Shansi. Japansche troepenafdeclingen, die se dert twee maanden belegerd waren door groote Chineesche troepenafdeelingen, konden bevrijd worden. De Japanners wa ren bijna uitgehongerd en alle katten ea honden die in hun bereik kwamen wer den gedood en opgeëten, ait te Wen-Si. VERKEER GESCHORST OP DE BAAN POPERINGE-WATOU Voor herstellingswerken is liet verkeer voor 2-3 maanden opgesclporst van St-Jan- ter-Biezen tot Watou. Afleiding ts St-jan-ter-Biezen langs KapellestraaV Abeelestraat naar Watou. GROOTVADER IS 33 JAAR OUD Italië bezit ongetwijfeld den jongitcft Europeeschen grootvader. Te Napels woont namelijk een kappef die eerst 33 jaar is en zich reeds in het bezit van een kleinzoon mag vcrhcugeOi De man trouwde toen hij zestii n jaar wal, Het jaar daarop werd hem 'n dochter ge boren die op haar beurt op zestien jaaT in het huwelijk trad. Zoodoende kon het mogelijk zijn, dat de Napohtaanschc kap per, op 33-jarigen leeftijd grootvader werd. 4BBBBEi39BBittBilBBai>lilSa.lBBB3l* VAN VRIJDAG 15 JULI 1938 100 Fransche Frankeu 81,7125 franlt 1 Pond Sterling 145,66875 irait* 1 Dollar 29,53 fraoh 1 Gulden 10.252S fran»

De Halle (1925-1940) | 1938 | | pagina 4