Spreek en schrijf beschaafd Ons Vrouwenhoekje Feeënlianden OLIE BIG GEDACHTEN WEKELIJKSCH LITURGISCH BULLETIJN WEEK-KALENDER HANDELSBELANGEN KATH. UITZENDINGEN TQMATEM IN ENKELE REGELS DE TALI EVAM ZONDAG 1ï FEBRUARI 1939, Nr T. BIJVOEGSEL AAN Poets u niet op om mooi te wezen: de vogels die het schoonste zingen hebben de eenvoudigste pluimen. Betrouw de vleiers niet; zij verblin den u met valsch licht. Verveet niet dat 's volks gunst wan kelbaar is. I. - GEBRUIK NIET: WEL: Verdiep verdieping de keuken is laag van verdiep ...is laag v. verdieping het gelijkvloers de benedenverdieping de onderste terdieping de gelijkvloereche verdieping de eerste verdieping de verdieping gelijkvloers het eerste verdiep de eerste bovenverdieping de eerste stage de tweede verdieping de eerste étage. LET WEL- de eerste verdieping is de benedenverdieping. de tweede verdieping is de eerste bovenverdieping of étag Een huis met twee stages een huis van drie verdiepingen, met twee bovenverdiepingen of étage'st II. - GELIJKLUIDENDE WOORDEN OF HOMONYMEN: heelen genezen helen verbergen verweeren (door het weer) verweren verdedigen hoopen stapels; stapelen hopen verwachten kooien groente kolen brandstof rooven stelen rover mv. van de roof korst eener zweer. HETMANNEKE MAAN •K SLA THANS UIT MIJN VLERKEN En 'k heb maar één verdriet, Dat is, da 'k een ander niet Voor mij kan laten werken... Want, 't is niet moeilijk U diets Te maken 't Werken is een heilig iets. Dus moeten we d'r niets aan raken! Als onze portemonee d'r maar meê ge spekt bleef... Maar helaas!... En in dit opzicht hebben we weeraal ne keer iets te learen van de beesten zie, en namelijk van de spin. De meeste spinnen verorbe ren alles wat er in hun netten komt, en zelfs de mannekens-spinnen vallen ten prooi aan de liefde en... den eetlust van hun wijfjes... Dichterlijk! Vindt ge niet? In Amerika nu zijn d'r reuzenspinnen die in hun netten, die soms wel ne vier kante meter groot zijn, een deel van 't voedsel voor hun... personeel overlaten! Dit personeel heeft daarvoor de taak, de slechte plaatsen in de netten te herstel len en de etensresten van den baas op te ruimenKleine vliegen en muggen zijn daarvoor hun loon en de eigenaar eet zelf slechts de groote soorten, zooals horzels en vlinders, die ginder ook veel grooter zijn dan bij ons... In Amerika is overigens alles veel grooter dan bij ons! Er bestaan zelfs horzelsoorten, die zoo groot worden als een mannenvuist en dat zijn natuurlijk de beste hapjes voor de reuzenspinnen-slavenhouders. Enfin... ze trekken goed hunnen plan! JEFKE, zei een heerken tot 't broer ken van 't meisje waarop hij verliefd was, wilt ge vijf frank verdienen? Gaarne, zei Jefken. Wat moet ik doen? Ge moet me een lokje bezorgen van 't haar van uw zuster! Geef me twintig frank, zei Jefken, en ik breng U heur gansche pruik! Z'had ne kletskop! hengrin, Ring der Nibelungen. Tristan und Isolde. Die Melstersinger von Nürii- berg, Der Fliegende Hollander, Parsifal. 14 FEBRUARI: 1468. Dood van den Duitschen boek drukker Johann Genefleisch von Guten berg. Hij was volgens de Duitschers da uitvinder van de boekdrukkunst. 15 FEBRUARI: 1488. De volgelingen van Maximl- liaan worden opgezocht en gestraft. 1547. Overlijden van de Italiaanschd hertogin Victoria Colonna, dichteres. Ge boren in 1492. 1815. Het Weener-Congres vereenig- de België met Holland onder den scepter van Koning Willem I. 1906. De Labourpartij wordt gesticht. 1916. Dood van Adolf de Geyter, toondichter van de Internationale. 1938. Reorganisatie van het Oosten- rljksch Ministerie: de Nazi Syss-Inquart wordt Minister van Binnenlandsche Za ken en van de Veiligheid. 16 FEBRUARI: 1477. Inhuldiging van Maria van Bourgondië. 1823. Overlijden van den schilder Prud'hon. Bijzonderste werk: De God delijke Wraaken De Ontvoering van Psyche 1854. Minister Piercot eischt straf voor onderwijzers, die een petionnement stemden ten voordeele van Vlaamsch in bestuurszaken. 1937. In Finland treedt president Svinhufvud af en wordt opgevolgd door Kyosti Kallio. 17 FEBRUARI: 1454. Het Banket der Beloften. Filip van Bourgondië (of Filip de Goede) had vernomen dat de Turken de Christe nen in het Oosten verslagen hadden, en dat zij te Constantinopel, weleer (1204) door Boudewijn IX van Vlaanderen in genomen, hadden veroverd. Hij ncodigdo al de Grooten van zijn graafschap op een prachtig feestmaal uit. Op dit banket be loofden de genoodigden dat zij de Chris tenen zouden gaan helpen. Daarom werd dezen maaltijd Het banket der beloften geheeten. De uitvoering werd belet. 1600. De Italiaansche wijsgeer Gior dano Bruno, welke in 1548 werd geboren, en een tijdlang Dominicaan was, werd door de inquisitie ter dood veroordeeld, omdat hij durfde zeggen dat de aarde rond de zon draait. Hij werd te Rome op een brandstapel verbrand. Zijn werken hebben een wijsgeerige beteekenis. 1740. Geboorte van den Zwitserschen natuuronderzoeker Horace Benedict de Saussure. Hoogleeraar, uitvinder van de termometer. Vooral kenner der geologie van Zwitserland. Overleden te Geneve in 1799. 1856. Overlijden te Parijs van den Duitschen dichter Helnrich Heine, in 1797 te Dusseldorf geboren. Heine is romanti cus, maar tevens een hevig bestrijder der reactie, in hooge mate lyricus, maar te vens een spotter, die niets, zelfs niet het heiligste ontziet. Vele zijner liederen wer den op muziek gezet en zullen blijven voortleven. 1827. Overlijden van den Zwitser schen pedagoog Johann Heinrich Pesta- lozzi. In 1746 te Zurich geboren. Stichtte verschillende opvoedingsinrichtingen, was een groot menschenvriend en streefde bij de opvoeding naar aanschouwelijkheid en aanpassing bij het werkelijke leven. Schreef o. m. Wie Gertrud ihre Kinder lehrten Buch der Mutter 1934. Tragische dood van Koning Albert I te Marche-les-Dames. 18 FEBRUARI: 1546. Overlijden van Maarten Lwier, de grondlegger van het Duitsche protes tantisme. Werd in 1483 geboren. 1587. Onthoofding van Maria Stuart, koningin van Schotland (1542-1568). Zij huwde in 1558 den dauphin, den lateren koning Frans II van Frankrijk; keerde na diens dood in 1561 naar Schotland terug, waar ondertusschen John Knox het Cal vinisme had gepredikt. In 1565 huwde zij haar Katholieken neef Hendrik Darnley, die, daar de koningin hem geen deel gaf aan de regeering, in 1566 Maria's geheim schrijver Riccio liet vermoorden, maar in 1567 echter zelf werd vermoord. De ko ningin en haar gunsteling Bothwell wer den beschuldigd, temeer daar zij in 1568 er mee in de echt trad. Zij werd toen door haar halfbroeder gevangen, en moest in 1568 van den troon afstand doen ten gunste van haar zoon Jacob. Ditzelfde jaar ontvluchtte zij naar Engeland, waar zij door koningin Elisabeth werd gevan gen genomen, van medeplichtigheid en samenzwering tegen de koningin werd beschuldigd, en in 1587 werd onthoofd. 1654. Overlijden van den Franschen romanschrijver Jean Louis Guez de Bal zac. Geboren in 1594. Bekend door zijn brieven. 1938. Overlijden van Edward Anseele, op ruim 80-jarigen leeftijd. Was staats minister en Socialistisch voorman uit het Gentsche. Hij werd te midden van een zee van volk op 21 Februari ten grave ge dragen. Geboren 26 Juli 1856. P. B. ZONDAG 12 FEBRUARI 1939: Sexagesima -Zondag. o In dien tijd, zegt ons de Evangelist in de mis van heden, sprak Jezus tot de me nigte die Hem volgde, de gelijkenis van den zaaier. Een zaaier ging uit om te zaaien. Een gedeelte van het zaad viel langs den weg en werd vertreden: een ander deel viel op de rots en verdorde bij gebrek aan vocht: een derde deel viel te midden van de doornen, zoodat het on der het onkruid verstikte; eindelijk een vierde deel viel in goede aarde, en bracht vrucht voort, honderde voor een. De zin of de beteekenis van deze para bel moeten wij niet ver zoeken, daar Je zus zelf ze ons geeft. Het zaad, zoo zegt Hij, is het woord Gods. De deelen die ver loren gaan, zijn deze die of door den dui vel weggenomen of ten tijde der beproe ving verdord of door wereldsche zorgen, rijkdom of genoegens des levens verstikt worden en zoo geene vruchten kunnen voortbrengen. Het goede deel eindelijk is datgene dat opgenomen wordt in de rechtschapen harten, die het woord Gods hooren en bewaren en vrucht dragen in volharding. Maar eene vraag die wij ons nog kun nen stellen is deze: waar en te welker ge legenheid wordt ons dat zaad, dat Woord van God geschonken? God doet ons o. a. zijn woord kennen door de stem van ons geweten, die een echo is van Gods woord, een echo of weergalm die dagelijks, ja elk oogenblik van den dag en den nacht, niet in onze ooren, maar in onze harten weerklinkt en dat voornamelijk op het oogenblik van den strijd, in het uur der bekoring, wanneer de vijanden onzer ziel ons bestormen om ons van God af te trekken. Helaas, hoe menigmaal verdoof den wij dat heilzame woord, versmachten wij dat zaligmakende zaad! Helaas, hoe- velen zijn van het getal dergenen die de ze stem wel hooren, dat zaad wel opvan gen, maar als op een steenrots, en dan ten tijde van de beproeving afvallen. God schenkt ons nog zijn woord door zijne beproevingen: Ziekte wijst ons op de krankheid onzer brooze natuur, op het nietige der schoonheid en ijdele bevallig heid; ongelukken en tegenspoed herinne ren ons aan de vergankelijkheid de* aardsche goederen; knaging en onrust prediken ons de dwaasheid der genoegens van het leven. Trachten wij voortaan dat zaad beter te verzorgen en door onze goede werken vruchtbaar te maken en bidden wij vol Innigheid met de Kerk: Rijs op, o Heer, kom ons te hulp en verlos ons(Intree- zang). «o» 'T IS KURIEUS, EENS NA TE GAAN Al is er niet veel meê te verdienen Hoe dat de dieren staan Tegenover... vliegmasjienen "t Is te zeggen, welke de reacties zijn Van 't dievenvolkje, groot en klein, Als het, al bibberen en beven, Zoo 'n ding boven zijn hoofd ziet zweven! Een Fransche vliegenier schreef een boeksken waarin hij vertelde dat de ma nier waarop, diep beneden zijn ronkend masjien, de dieren van 't veld, van 't huis en van den hof, reageeren op 't geluid van den stalen vogel. Het hoendervolkje is een groote vijand van 't vliegtuig, zoo vertelt hij. De kiekens stuiven in doods angst door mekaar, zoodia ik een beetje lager vlieg. Denken zij in den stalen vo gel nog altijd een roofvogel te zien? Want lang nadat de vliegmasjiene uit 't gezicht verdwenen is, staan meneer haan en zijn gemalinnen nog te beven van angst en hebben oprecht... kieken- vleesch van schrik! Koeien... luie koeien buigen simplester den kop als we naderen; maar vliegen we naai- hun zin te laag dan worden ze woedend en rennen weg met geheven staart. Honden trekken d'r zich niks van aan. Zij hollen zelfs 'n poosken met ons meê en blaffen... als we weg zijn. Ook de paarden draven met ons meé. met wild stuivende manen. Groote roofvogels komen zelf op ons af...gevlogen en blijven ons tergen tot dat we uit hun woud- of bergdomein verdwenen zijn. En... d'apen doen lijk de menschen: ze gapen! 'K HEB NOG 'N VOLLE VRACHT Van wetenswaardigheden En is 't niet allemaal voor heden D'r dient een week gewacht Maar om te beginnen Vrienden en vriendinnen Gaan we dus op jacht En vraag 'k U: Hadt ge dat gedacht? Ja, hadt ge ooit gedacht dat een gepo lijste biljartbal vergelijkenderwijze nog niet zoo glad is als 't oppervlak der aarde? Als zoo'n bol vergroot kon worden tot de afmetingen der aarde, zou zijn op pervlak hoogere en ruwere verhevenheden vertoonen dan de bergen der aarde* Dit is langs microscopischen weg bewezen! 't Is zooal niks! Iets nuttigs. Wanneer ge de onaangename lucht van bloemkool wilt vermijden, moet ge tege lijk met die kool een stukje oud witte brood meekoken! G'en riekt niks meer! 'n Gedacht: Vele vrouwen geven zich aan God, als de duivel van hen niet meer Wil Vleiend is anders, hé!., maar 'k ben nu eenmaal, beste maat, geen... diplo...maat! En nu 'n raadselken... gemakkelijk om op te lossen en waarvan ge de... raad moet navolgen: Mijn eerste is een schoenmakersgerief Mijn tweede is een bepalend lidwoord Mijn derde is een orthodox geestelijke Mijn vierde doet men aan de vingers Mijn vijfde is een koppelwoord Mijn zesde is 't bovenste van een graan- [halm! En mijn geheel is... de goeie raad!! DE JONGENS uit de eerste klas moch ten iets op de lei teekenen, maar toen de onderwijzer bij Jantje kwam, was de lei leeg. Ja, ziet ge, mijnheer, verklaarde Jantje. Ik had een ajuin op mijn lei ge- teekend en toen moest ik van die scherpe ajuinlucht erg huilen en toen is door mijn tranen mijn heele teekening verdwenen! Oplossing van 't raadsel: Leest de Pope-ring-en-aar! 't Manneken uit de Maan. FEBRUARI - SCHRIKKELM. 12 Z Sexagesima. H. Eulalia Evanpelie: De zaaiman en het zaad. 13 M H. Euphrosyna 14 D H. Valentius 15 W HH. Faustinus en Jovita 16 D H. Juliana 17 V H. Theodulus 18 Z H. Simeon 19 Z Quinquagesima. H. Bonifacius van co» HERDENKINGEN 12 FEBRUARI: 1804. Dood van den Duitschen wijs geer Immanuel Kant. Geboren in 1724 te Koningsbergen. Een der meesters der he- dendaagsche metaphysica. Van hem is vooral bekend zijn eigen systeem Het Criticisme dat hij vooral in zijne Kri tiek der zuivere rede en de Kritiek der practische rede uitwerkt. 1809. Geboorte van Abraham Lin coln. President der Vereenigde Staten 1865. Tegenstander van den slavenhan del. Zijn verkiezing tot president gaf aanleiding tot de afscheiding der Zuide lijke Staten en den Amerikaanschen Bur geroorlog. Werd in 1865 te Washington door Booth vermoord. 1922. Kroning van Paus Pius X. 1938. Begin van het Oostenrijksche VervalBondskanselier Scliuschnigg wordt te Berchtesgaden bij Hitier ontvangen, al waar hem een ultimatum wordt gesteld. 13 FEBRUARI: 1790. De Fransche Conventie stemde de afschaffing der kloosters, alwaar plechtige eedgeloften werden uitgespro ken. 1873. Te Brussel had Jozef Schoep geweigerd de geboorte van een kind in het Fransch te laten inboeken. Hij kreeg hiervoor een boete van 50 fr. 1883. Overlijden van den Duitschen musicus Wilhelm Richard Wagner. Gebo ren te Leipzig in 1813. Stichtte het Fest- spellhaus te Bayreuth. Hij is de schepper van het muziekdrama. Niet alleen de mu ziek is voor hem hoofdzaak, maar tevens de idee, en die idee brengt hijzelf door woord, handeling en muziek tot uiting. Zijn hoofdwerken zijn: Tannhauser, Lo- den tusschen jullie, want het was me, of ik in jouw ziel even duidelijk kon le zen als in de zijne. Als je eens had kun nen hooren hoe hij over je sprak, hoe hij naar je verlangde. Ik wilde jullie hel pen het misverstand uit de wereld te helpen en vroeg hem daarom indertijd op Hejdehof te blijven eten toen ik jullie verwachtte. Ga door, Fee! verzocht Judith, Fee's arm omklemmend. Je hebt hem toen met koelen trots behandeld, maar zijn liefde doorstond alles. En wat was hij gelukkig toen hij van Rolf hoorde dat je Dilrrkopp gewei gerd had. Weer stoof Judith op. - Weet hji dat? Ja, Rolf vertelde het ons, omdat hij wel vermoedde, wat er tusschen jou en Richard gaande was en omdat 'hij jullie, evenals ik, wilde helpen elkaar weer te vinden. Daarom lieten we jullie vandaag ook alleen, want Richard keek Je zoo smeekend aan. Ik heb Rolf zoolang mo gelijk weg gehouden en nu is Richard zoo plotseling weggegaan. Lieve Judith, drijf het niet te ver. Op den duur ver draagt geen enkele man dat, ook niet al heeft hij Je lief. Tot nu toe heb ik me niet in je vertrouwen willen dringen, hoe graag ik Je alles zou hebben gezegd. Maar sedert vandaag ben ik je zuster, vandaag mag en moet ik het doen. Heb toch den moed Je geluk te grijpen, er ligt een edel mannenhart aan je voeten, vertrap het niet. Judith sprong plotseling met een wan- hopigen kreet op en sloeg de handen voor het gezicht. Fee's woorden hadden allen twijfel verjaagd en haar opeens het geloof in den geliefden man terug gege ven, maar tegelijkertijd zag ze tot haar groote wanhoop in, dat ze haar geluk vergooid had. Het is te laat, Fee, te laat. Ik ben te ver gegaan, het is te laat. bl) het begin van een maar, oi na den terugkeer van een boodschap, bij koud weder, zal voor U altoos een opknappen- den drank zijn, licht en aan genaam, en gemakkelijk tn een oogenblik te bekomen. Banken en de Handel steeds meer gebruik van het incasseeren van achterstallige vorderingen. Belg. N. V. VAN DER GRAAF Cie 24, Zelfregeeringstraat, 24, Brussel. Opgericht in 1888. De Belg. N. V. Van der Graaf en Cie AfdHandelsinformatieste Brussel, deelt ons mede: FAILLISSEMENTEN IN BELGIE Er werden over de week eindigende 3-2-39, in België 20 faillissementen uit gesproken, tegenover 15 over hetzelfde tijdperk van het vorige Jaar. Uitgesproken faillissementen per bran che gedurende de week 27-1-39 tot 3-2-39: 18 Diversen, 1 Aannemer, 1 Wisselagent. In totaal werden er van 1-1-39 tot 3^2-39, in België 76 faillissementen uitge sproken. tegenover 70 over hetzelfde tijd perk van 1938. CONCORDATEN Van 1-1-39 tot 3-2-39, werden in België 28 aanvragen Ingediend tot het bekomen van een concordaat en 12 aanvragen ge homologeerd tegenover resp. 12 en 12 over hetzelfde tijdperk van 1938. PROTESTEN Over de week eindigende 3-2-39, werden in België 2121 protesten geregistreerd te genover 1921 over hetzelfde tijdperk van 1938. Van 1-1-39 tot 3-2-39, werden In België 11.181 protesten geregistreerd, tegenover 8.569 over hetzelfde tijdperk van 1938. Gezien onze invloed als Handels informatie Bureau, maken de (■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■BiaaMi Wat zit Je alleen, Judith? Waar is Wernher? vroeg Fee. Judith richtte zich met een bleek ge zicht op: HIJ... hij laat zich excuseeren... hij heeft. hij moest naar de stad terug... Zoo ineens? vroeg Rolf verbaasd. RADIOBERICHTEN WEEK VAN 12 TOT 18 FEBRUARI 1939 Warschau, 12 Febr., 8.15: Kerkdienst. Poste Parisien, 16 Febr., 17.45: Voordracht. Poste Parisien, 18 Febr., 16.45: Actualiteit. Brussel VI., 12 Febr., 18.45: Voordracht. Brussel Fr., 12 Febr., 19: Voordracht. Luxemburg, 12 Febr., 11.30: Voordracht. Luxemburg, 15 Febr., 11.45: Voordracht. Luxemburg, 16 Febr., 11.15: H. Mis. Parijs Eiffel, 12 Febr., 11.30: Voordracht. Parijs Radio, 12 Febr., 11.50: Voordracht. Rljsel, 14 Febr., 8.40: Gramofoon. Parijs Radio, 14 Febr., 16.35: Gramofoon. Te Dilbeck slipte een auto uit, kan telde om en schoot in brand. De eenige inzittende, een vrouw, werd deerlijk vei brand. Te Sinte Kathelijne-Waver is een 10-jarige jongen door het ijs gezakt en verdronken. Te Ar.toing heeft een dronkaard zijn vrouw doodgeslagen met een hamer. Te Aalst werden twee kindjes gevat gewond. GEWAARBORGD DOOP DE Dat verhoede de hemel, Judith. Het mag niet te laat zijn. Wat is er gebeurd? Judith staarde voor zich uit: Hij vroeg me alles te vergeten. Ik beleedigde hem met bittere woorden en zei, dat Ik hem nooit meer kon vertrou wen, dat hij me met rust moest laten en... nooit meer naar Neulinden komen. Judith, hoe kón Je dat doen? Ja, en toen ging hij weg. O, Fee, ik had het gevoel of mijn hart brak. Ik wilde hem ter ug roepen omdat ik voelde, dat ik te ver was gegaan, maar toen was hij al weg en nu is alles uit. Hij komt nooit meer terug. Fee was bleek geworden. Arme Judith! Ik wil er geen verwijt van maken. Hoe kunnen twee menschen die van elkaar houden elkaar zoo plagen? Judith stond op. Neem me flink onder handen, Fes. Ik begrijp me nu zelf niet meer. Ik ben er hard genoeg voor gestraft. Als Je werkelijk ernstig wilt kan alles nog goed worden, Judith, zei ze be slist. Judith schudde treurig het hoofd. Neen, wat ik hem vandaag heb aan gedaan kan hij nooit vergeven. Fee was in haar hart van meening, dat ware liefde alles kan vergeven, maar ze wilde Judith geen hoop geven, die mis schien niet vervuld zou worden. Ze zweeg dus en streelde Judith's handen. Deze zei: Wees niet boos, Fee, als lk nu naar mijn kamer ga, ik moet alleen zijn. Rolf zal Je wel naar Hediehof tergbrengen en zal je wel naar Heidehof terugbrengen en ik het niet te doen. Vraag hem om er niet met me over te spreken, dat kan ik niet. Ik ben nu niet In staat Rolf te ont moeten. Wees niet boos, dat lk een scha duw op Je verlovingsdag geworpen helv maar jullie hebt nu je geluk gevonden, bewaar het goed dat het niet breekt zoo als het mijne. Ct Vervolgt). vroeg hem om hulp, vroeg hem geld te leen om zich zelfstandig te maken en je zoodoende ten minste een bescheiden be staan te kunnen aanbieden. Als je wist, wat het hem gekost heeft en welk een vernedering het voor hem was. Maar hij deed het voor Jou, uit angst en zorg voor Jou. Oom ontving hem niet eens, lk sprak met hem en de manier waarover hij over jou sprak, maakte dat lk hem direct als een vriend beschouwde. Ik kon hem toen het geld niet bezorgen, oom bleef wei geren. Ik was er zoo bedroefd om, want ik wist, dat Richard nu een zwaren tocht naar Jou zou moeten doen. En hij was doodsbang dat jij de vrijheid, die hij Je zou aanbieden, zou aannemen. Judith had ademloos geluisterd. Nu stoof ze op: Wat zeg Je daar? Ja, Judith, hij had gedacht en ge hoopt, dat Je zoudt zeggen: «Ik laat je niet vrij, wat er ook gebeuren mag Judith tastte naar haar slapen. Maar wat kon lk anders doen? Zou Jij dat gezegd hebben als een man ge zegd had: ik laat Je vrij. Fee schudde het hoofd. Neen, Judith, ik zou in Jouw plaats waarschijnlijk niet anders hebben ge handeld, maar hij kreeg den Indruk, als of Je er op gewacht had, dat hij je vrij zou laten. Hij dacht, dat je DUrrkopps aanzoek zoudt aannemen en hij heeft er verschrikkelijk onder geleden. Ik heb er nooit met je over gesproken, omdat lk me niet in Je vertrouwen wilde dringen, maar lk wist wel, dat je Je niet zoudt verkoopen. Dat zei ik hem ook en raadde hem aan om. nu zijn positie verbeterd was. Je opnieuw te vragen. Maar toen zei hij, dat Dürrkopp bijna lederen dag op Neulinden kwam en dat hij met een Dürrkopp niet wilde concurreeren. Toch hield hij nog altijd even veel van je. Ik hoopte dat alles toch nog goed zou wor- ROMAN van H. COURTHS-MAHLER.

De Halle (1925-1940) | 1939 | | pagina 9