..WACHT U /OM HEEL WAT J fiet éedaalt de pynjid velcOt^ a£& velm&eiddeid. in t binnenland plechtige inhuldiging Kriterium der Hoppestreek en Groote Prijs Sigaretten M St MiCHEL 4e PROF F HARING E, op KERMIS-ZONDAG 23 JULI, te 4 uur. 520 frank prijzen. Zie volledig programma bij Sport. kriterium der hoppestreek 1939 op DEN TERUG/ff^p ONflANöENfifiM/ 1 ls het geschikte pijnstillend middel voor de verlofdagen, want het heeft een dubbele werking ronde van frankrijk voetbal BOEZINGE. KermUprogramma. ZONDAG: Duivenprijsvlucht en Voetbal match (4 u.). MAANDAG: Jaargetijde Parochianen (9 u.) Persschieting (l'/Z u.) Vinkenprijskamp (3 u.)Prijsbolling (5J4 u.) mannen. DINSDAG: Geitenprijs- fcunp (9 Yi u.) Lijnvisschen (2 y2 u.) Yelokoers dorpplaats; Vloerbol (Jl/2 u.). WOENSDAG: Duivenprijsvlucht; Prijs bolling vrouwen (2 u.)Koningschieting Ct'A ii.); Rookers- en Biljardprijskamp (7'A u.). DONDERDAG: Vclokoers Brugstraat; Vuurwerk 's avonds 9 u. ZATERDAGTrabolprijskamp (5 u.). ZONDAG: Duivenprijsvlucht; Haantjes prijskamp; Volksspelen (4 u.)Prijskaar- ting (7 l/2 u.). Nieuwsberichten. Aan St-Vincen- tiuskollege te leper hebben ONZE STU DENTEN de volgende eervolle plaatsen bekomen: MODERNE HUMANIORA, ti» KLAS1" Pol Storme2" André De looi: 58 Cyriel Helseu. 7e André Vander- stichelen14° Maur. Becuwe. OUDE HUMANIORA, 6KLAS: 6* Pol De- meester; 16° Daniël Donck en Frans De- mvttenaere: - 4- KLAS: 38 Antoon Stor me KL. SEMINARIE ROESELARE, LANDBOUWSCHOOL:, 1» Studiejaar: 1« Gerard Castryck, van Boezinge. Vrijdag 14 Juli 11., heeft LEON VAN- DENBERGIIE-SCHOOREEL zich bijna den nek gebroken. Rond 6 uur 's avonds, toen het begon regenen, wilde hij zijn hooischelf dekken. De koord waarmede hij het dekkleed spande, brak door en de boer viel achterwaarts over op den grond. Hij stond op, doch moest zich weer neer leggen. Hij werd binnen gedragen en moest te bed blijven. Hij kloeg van pijnen in de lenden en aan de linkervoet. De bij geroepen geneesheer hoopt dat na korte rust de man zal hersteld zijn. Het komt zeer schadelijk voor. daar zijn zoon juist zijn soldatendienst doet. Op den vooravond der paardenfees- ten te Elverdinge, wordt hier te Boezinge op Zondag 27 Oogst, 's namiddags te 3 u., een PAARDENPRIJSKAMP gehouden, zooals het was vóór den oorlog. De Kassierster der CENTRALE KAS is ter beschikking der leden op Maandag, Woensdag en Vrijdag van elke week, van 9 lot 11 u., Dorpplaats, Nr 31. Op andere dagen is het nutteloos zich aan te bieden. Leeuwenvlagjcs en IJzerbeêvaart- vlagjes, met of zonder stok, voor velos, zijn te verkrijgen aan 1 fr. bij Hollynck, Dorpplaats 31, ook nog herkenuingstee- kens. Weet ge?... dat liet Boerenfront NIET tegen den Boerenbond is?... dat gij dat kondet zien Zondag laatst te St-Jan?_. dat de meisjes in September vooral in ge wicht toenemen?... dat gruis van eierscha len goed is voor kanarievogels?... dat het 9 ure vuurwerk van Kermis-Donderdag gewoonlijk te 10 uur begint?... 3ESELARE. Davidsfonds. - 6 Open bare Vergadering. - Gutden Sporenfeest! 11 Juli! Vlaandrens Hoogdag 1 Vlaming! op uw huis de vlag! MORGENFEEST. Tc 9 uur: plech tige Hoogmis voor het welzijn van Viaan- dren! Te 10 uur: Orgelconcert uit Ylaamschc componisten. AVONDFEEST'n Mooie Zomer avond. 'n Lachend versierde zaal. 'n Ster ke opkomst, 'n Schitterend avondprogram ma. 'n Nooit gekend enthousiasme. Rechtstaande klinkt 'n Vlaatnsche Leeuw! 1. Kunstfeestkunstliederen en dekla- matie «De Slag der Galden Sporen» door Meester Albert. 2. Strijdliederen. 3. Openbare feestrede door den Ouder voorzitter Meester Dhaene, uit Gcluveld! Boeiend en overtuigend ontwikkelde hij <11 Juli! Symbool van Samenhoorigheid en Liefde 4. E. H. Proost doet 'n roerende aan spraak over D. F. in dienst van Godsdienst, Taal en Vaderland. Hij dankt in hartelijke woorden de trekpaarden van onzen bond en propagandisten en libopt nog verderen bloei! 5. De Voorzitter brengt zijn volk den groet van Hoofdbestuur Leuven, Gouw- bond Roeselare en de geestdriftige ovatie van Gevvestbond leper te Kemmel, ter ge legenheid van het 1004 lid. Daarop barst de zaal uit en zingt het aangeleerde lied: En we zijn nu boven d'honderd leden »De vrucht van al ons werk, [sterk! Is 100 leden sterk Voorzitter geeft verder praktische wen ken uit Congres Antwerpen en geeft den korten inhoud van het Sermoen van M'gr Van Wayenberghe met ais «motto»: Ca ritas Christi 6. Volksfeest in het teeken van 100" lid! Liederavond, folklore in Vlaandren, volks liederen, samen gezongen met klavier en jazz-band. Heel de zaal zingt dat het hin dert 7. Muzikale cabaretreportage met or kest 1 SLOT I En zingend klonk het «Goeden Nacht!» Wijl blijde elk zijn stem verhief! Voorposten op!... Houdt flink de wacht! Bereidt het Winteroffensief Naar de 125!!! De VoorzitterGEO. Paardenkoersen. Zondag 16 Juli 11. 'n Zomerweertje niet als afwisseling 'n onweersvlaag! In de renbaan Neyrinck, onder toezicht van het West-Vlaamsch Beheer, liepen 15 paarden in 6 drafkoer- sen met 2.800 fr. prijzen. Hier volgen de 1° prijzen 1' Koers. Peter Axworthy, Goethals, Wakken. 2° Koers. Imperatrice, Mercier, Zon- nebeke. 3a Koers. Peter Axworthy, Goethals, Wakken. 4" Koers. Nymbus, Myngheer, Vla- mertingc. 5° Koers. Last Chance, Cornelissen, Emelgem. 6° Koers. Protector, Lepoutrc. Voorzitter en Comité, gefeliciteerd 1 De peerdjes draven in de baan. Ze kappen in de malsche weêl En als het koersen is gedaan, Neemt elk zijn liefste liefje meêl Voer vla» omgewaaid. Maandag toen de 17-jarige Marcel Breine op den Zonnebeckschen steenweg met een voer vlas naar een nabijgelegen vlasfabriek reed, werd tengevolge van een feilen ruk wind het voer omgeslagen. Als bij wor.der is er slechts stoffelijke schade. Het onweer in de streek. Het laat ste onweer, waarbij hagel niet ontbrak, stichtte heel wat onheil in deze streek. Onzeggelijke schade werd aan de tabaks velden toegebracht. Op den Kruiseekhoek werd een vaars van landbouwer Malfait doodgebliksemd en twee groote boomen tot tegen den grond afgeknapt. De O. L. Vrouwlcapcl werd gedeeltelijk verwoest. WATOU. Lagers Landbouwavond- school. Op heden Zondag, 23 Juli, om 9 uur 's voormiddags, wordt de laat ste zomerles gegeven. Bezoek aan de hofstede en prachtstal voor 't vee, bij M. Jozef Vaneecke, land bouwer te Oostvleteren. Daarom: vertrek per fiets, om 8 uur stipt, uit de dorpsplaats van St-Jan-ter-Biezen Allen op post voor de laatste les! ZONNEBEKE. Handboogschieting staande pers. 47 Schutters. Uitslag: OppervogelPype Gerard, van Zonuebe- ke- 1° ZijvogelDorme Kamiel, van Zillebeke; - 1' Kalle: Pieters, van Holle- beke; - 2' Zijvogel en 2' Kalle werden verloot; - Gewone vogels werden gewon nen door: Alberic Boucquet, Dehouck Jo zef, Karei Verineersch en Vandamme Mau- rits. De Vroolijke Kraaiers. De prijs kamp is op heden Zondag, 23 Juli, in het lokaal De Scliaapdreefbij Th. Masure. Vijftig frank vooruit en boven het getal inleggeld bij10 fr. voor het meeste getal haantjes van dezelfde maatschappij. Lid- kaart verplichtend. Inleg 2,50 fr. Spelen om 9.30 uur. Laatste kamp voor het ko ningschap. Jonge haantjes spelen op een plein al leen. Er is een onbekende prijs voor de blootspelers15 fr. vooruit en boven getal inleg bij. De honden komen kwaad. Toen de 18-jarige Godelicve Bourgeois ter hof stede Pr. Malengier, Oude Ieperstraat, een kom wou wegnemen kreeg ze van den hond een paar erge beten in den rech ter voor- en opperarm, zoodat een ge neesheer de wonden met tal van haakjes heeft moeten dicht maken. De 11-jarige N. Tytgat, verblijvende bij zijn tante, vrouw I. Lcroy, Kruisstraat, voor de derde maal een pootje vragende kreeg een malsche beet in den rechter arm, zoodat ook de hulp van een dokter noodig was. Gemeenteraad. Het vorig verslag wordt zonder opmerkingen goedgekeurd. Het leeningsbedrag op de electrische uit breiding wordt met 74.000 fr. verminderd. De prijzen voor electrisch verbruik zijn: 3 fr. voor verlichting en 1,31 fr. voor drijf kracht. Het kermisprogramma werd opgesteld. Auto in de Gracht. Woensdag namiddag, toen de E. H. Gadeyne, Onder pastoor te Wijtschate, met als tweede in zittende E. H. Lowie José uit Brugge, zich per auto naar Roeselare begaf, na de Missietentoonstelling te leper bezocht te hebben, deed zich nabij den groote bocht aan «De Mande» een stuurbreulc voor, waardoor de auto, na een boompje afge knapt te hebben, in een groote gracht terecht kwam. Als bij wonder bleven de personen ongedeerd, doch de. auto buiten gebruik werd naar een garage te leper voortgesleept WESTVLETEREX. Vergadering. Op Zondag 30 Juli. In de Nachtegaal bij René Dyck, stiehtingsvergadering van maatschappij voor Kra: .laantjes. Begin te 6 uur. BIKSCHOTE. De Frontvink lo kaal bij A De Gelder. Zondag 23 Juli. om 3 uur namiddag, derde en laatste zetting; 200 Ir. gewaarborgd. Rooster Porteman. Inschrijving vanal 2 uur. Spelen om 3 uur stipt. Prachtige beker aan de maatschappij met het grootste aantal vogels. ZILLEBEKE. Verrassingen op heu vel CO.Op heuvel 60 legerden de En- gelschen daar tijdens den wereldoorlog in de Groote Tunnels die in de eene richting verbinding gaven met Wijtschate, Meesen en Kemmel en in de andere met Zonnebeke, Passchendale en St Juliaan. De tunnels, bij de 5 m diep, waren vol ledig uitgerust, en in volgorde bevatten ze: bedden, munitieopslagplaats, officie renkamers, keuken, telefoonkabien, W. C kommunicatie van eerste naar tweede lijn, opnemerspost, twee groote slaap kamers, hospitaal en den ijzerenweggang. Na den oorlog lagen deze tunnels ge- ruimen tijd vervallen; doch werden later in hun oorspronkelijken staat hersteld. Allerlei vondsten werden gedaan. Thans hebben gravingswerken, nabij den obser vatietoren, door den oudstrijder Ghyse- linck uitgevoerd, weerom verrassingen gebracht. De eerste Engelsche tranchee •van 1915 werd namelijk ontdekt en al lerhande oorlogsartikelen werden voor den dag gehaald: een heele ketel hand granaten, een harnas, een reusachtige torpille, een primitieve vuurpot, een nette kruik, tal van oude geweren, een pomp waarmee ze het water uit hun loop grachten hielden, enz. VLAMERTINGE. Examen. Mej. Anna Duflou, van Vlamertinge, heeft de eerste plaats bekomen met groote onder scheiding in het examen van vroedvrouw, afgelegd in het Sint Annagesticht te Brugge. Diefte. Verleden week werden de offerblokken, hangende in 't portaal der kerk, opengebroken. Daar deze offerblok ken regelmatig geruimd worden, was de buit voorzeker maar gering. De dader of daders zijn tot nu toe niet gekend. OOSTNEUWKERKE. Missiekermis. De missiekermis, wier opbrengst zal geschonken worden aan Pater Demeers- seman, van hier, zal gehouden worden op 13 Augustus. Naar Kortrijk. Tot nu toe werden een 200 steunkaarten verkocht voor 't Kongres van Kortrijk op 30 Juli. De deelneming der gemeente voor den groo- ten optocht zal dus nog al groot zijn. GELUWE. Uitslag Ringwedstrijd voor honden. Op Zondag 9 Juli 11. richtte de hondenvereeniging De Trou we Vriendeen ringwedstrijd in voor honden 2» kategorie. Aan belangstelling ontbrak het niet, alleen de deelname aan den wedstrijd kon beter. Het publiek is getuige geweest van den fijnen speurzin en trouwe waakzaamheid der afgerichte honden. Alle nummers genoten veel bij val. Rangschikking: Santy Bernard, Roese lare, met Accos, 300,5 punten; Vanneste Gerard, Geluwe, met Kapricio, 295,8 p.; Seynaeve Geo, Lauwe, met Lente, 294,8 p. Sintobin Michel, Lauwe, met King, 291,5 p.; Vanderhaeghen V., Roeselare, met Ka- ducharme, 285,6 p.; Vandendriessche, We- velgem, met Kostnix, 265,5 p.; Orbie Je- room, Zonnebeke, met Gim van de Han delstad, 263,4 p.; Opsomer Firm., Moes- kroen, met Karei van de Mandelstad, 262 p.; Defoort Emiel, Deerlijk, met La- rito, 228 p.; Santy Bernard, Roeselare, met Jim de Cortemarck, 218,7 p.; De- bauvries Alf.,. Meenen, met Kiliana, 145 p.; Kerkhof, Meenen, met Jinolet, 126, 8 p. De Clubschaal werd gewonnen door Lauwe, met Lenta en King: 568,3 p. De keurmeesters, de Heeren Ego en Tanghe, dienen geluk gewenscht om hun korrekt optreden en verdiende rangschik king; de inrichters om hun tot in de puntjes verzorgd programma. 's Middags werd de leden een lekker noenmaal aangeboden. 's Avonds vergaderden de clubleden en hielden een gezellig onder onsje Allen waren tevreden over het verloop van HUN feestje en de gestatigde voor uitgang van hunne maatschappij. 11 Julifeest. Geluwe heeft op waardige wijze de slag der Gulden Spo ren herdacht. Van 's morgens vroeg wapperden de vlaggen en gaven een feestelijken aan blik. Te 7 uur werd een H. Mis opge dragen voor de afgestorvene leden van het Davidsfonds. 's Avonds tc 8 uur gaf de gemeentelijke Harmonie Ste-Cecilia onder de kun dige leiding van Heer August Waignein een puik muziekconcert op de plaats. De talrijke toehoorders genoten van.de mu zikale uitvoering en juichten leider en muzikanten verdiend toe. Het concert werd besloten met een dreunenden Vlaamschen Leuw. Te 10 uur werd voor een opeengepakte menigte een prachtig vuurwerk afgescho ten door het Huis Deriemaecker uit Ar- dooie. De nagebootste fonteinen, molens, enz., van spenende lichtvonken, dwongen de bewondering der toeschouwers af. De apotheose: «Davidsfonds viert 11 Juli. lokte een daverend applaus uit en in den stil geworden avond klonk nog menig lied, herinnerend aan Vlaanderen's macht en roemrijk verleden... RENINGE en LOO. Zondag 6 Augus tus rijdt êen autocar naar het H. Bloed spel te Brugge. Vertrek te Reninge aan de kerk om 3 u. en te I.oo om 3 yi u. Prijs heen en terug, bezoek aan de prach tige abdijkerk van Loppem, voorbehouden plaatsen van 15 fr. voor het H. Bloed spel, alles te zamen aan 32 fr. Wie van zin is mede te gaan geve zijn naam op aan E. H. Kapelaan te Reninge of E. H. Kapelaan te I.oo. LOO. Veeprijskamp. Dinsdag 5 September 1939, op de Groote Markt, be langrijke tentoonstelling-prijskamp voor hoornvee van het rood-Vlaamsch ras der Provincie West-Vlaanderen, ingeschreven in het stamboek; 3500 fr. prijzen en eere metalen. Voor de liefhebbers. In 't stadhuis van Loo kan men wel eten en goed sla pen. 't Is er voor bekend, dichte en verre. Er is in Loo echter nog een ander plaatsje waar men ook logeeren kan, aan een civiel prijzeke. Verleden week nog, Donderdag, zijn er 3 blauwers uit de Put straat van Alveringem gekomen, moete- werk, en hebben er gelogeerd vooraleer naar Gent te vertrekken. Wie te veel in den grond van 't glas gekeken heeft en strooien beenen heeft zal er met open armen ontvangen worden, na korten tijd ontnuchteren en met een proces-verbaal als cadeau naar huis mogen terugkeeren. Al is 't dat men er niet geerne gaat, toch moet men er niet slecht zijn, want som mige keeren er regelmatig terug; 't zijn vaste kalanten. Dat ze dus allemaal maar opletten, al degene die maar eens per week dronken zijn, te weten van den Zondagmorgen tot den Zaterdagavond; al degene die de zoete rust en zachte stilte van 't land van bachten de kupe op gelijk welke ma nier probeeren te storen; degene die de offerblokken in de kerk van Eggewaarts- kapelle hebben opengebroken, idem de kerk van Loo. Dat ze maar voorzichtig wezen, zoo niet dan zullen ze kennis maken met nummer 59, al achter in de Gendarmerie, Oost straat, Loo. Warm aanbevolen: centrale verwarming, loopende water, verzorgde keuken. Vergadering Biebond. Zondag a.s„ te 5 uur (zomeruur), in 't Stadhuis te Loo, algemeene vergadering van den Bie bond. Allerlei mededeelingen en bespre kingen; gezellig samenzijn. Iedereen welkom. ROESBRUGGE-HARINGE. Onze Harmonie in rouw. Dinsdagmorgen... een drukkende stilte... wachtende men- schen. Daar schetteren de klaroenen een snijdend Te VeldeUit het sterfhuis wordt een lijk buiten gedragen... - De Harmonie voorop... traag, stil, treu rig deinen de klanken van de bekende Treurmarsch van Chopin, verzwindend in een smeekende weeklacht opstijgend tot den Heer... De geestelijkheid biddend het "Miserere»... De lijkkist gedragen op de schouders van zes jonge mannen, muziekanten, die hun makker en gilde- broeder naar zijn laatste rustplaats dra gen... Een vader... simpele stoere werk man, met gebogen hoofd. geknakt... ge broken... niet kunnende noch willende be grijpen de droeve werkelijkheid... Een moeder... snikkend, uitweenend het groo te verdriet van een teeder liefdevol moe derhart... gewond door het wegrukken een harer schoonste vruchten... Fami lie, vrienden, kennissen, een talrijke me nigte... allen diep bedrukt... En zoo gaat het naar de kerk... Ditmaal is onze harmonie vergaderd om een laatste hulde te brengen aan een on zer Jongste gildebroeders, Albert Blon- deau, amper negentien jaren oud. Albert was gesproten uit een der oudste familiën van Roesbrugge. Van jongs af kloek en sterk groeide hij cp tot een jonkheid die alles van de toekomst kon verwachten. Van met zijn eerste Communie had hij de goeste der muziekkunst, en na korten tijd. door zijne bekwaamheid, was hij een onzer bijzonderste en meest belovende leerlingen geworden. Helaas, o vergankelijkheid der wereld- sclie zaken. De Almogende had er anders over be schikt dan wij en de onverbiddelijke ziek te kwam. Evenals de wind den teeren stengel van de blanke lelie afbreekt, zoo sneed zij on- meedoogend den draad af van een jong leven vol hoop op de toekomst, eene gan- sche familei in diepen rouw dompelend. Nochtans, spijts alles, mocht de tegen woordigheid van een zoo talrijke schaar vrienden en kennissen en de genegenheid van zijn oude makkers in de kunst een weinig balsem strijken op de diepe wonde door dit pijnlijk vroegtijdig scheiden ver oorzaakt. U. Albert, ons gudebroeder Sturen we voor 't laatst vaarwel. Gij verliet uw vader, moeder, En uw vriendental zoo sneL Hier bij t graf, uw laatste stede Doen we lijk de krisfne liên Biddend voor uw rust en vrede Zeggen w'U Tot wederzien. 2. G. O. RENTNGELST. Met het Kermisfeest. Op Zondag 23 Juli, om 6 uur, Groote Loopkoersen. L Voor scholieren (tot 15 jaar); afstand 1000 meter: Prijzen: 150fr., verdeeld als volgt: 30. 25, 20, 15, 15, 10, 10, 10, 5, 5 en 5 fr. II. Voor alle beginnelin gen; afstand 2500 meters; Prijzen: 350 fr„ verdeeld als volgt: 65, 55, 45, 40, 30, 25, 20, 15, 15, 10, 10, 10, 5 en 5 fr. III. Op Donderdag 27 Juli, om 6 uur, loopkoers voor alle parochianen; afstand 1500 meter; 150 fr. prijzen, verdeeld als volgt: 30, 25, 20, 15, 15, 10, 10, 10, 5, 5 en 5 frank. RENINGE. Uitslag van den prijs kamp voor bokken en geiten te Biksmuide» voor het gewestelijk verbond Diksmuide- Veurne-Nieuwpoort. A. - BOKKEN. Volschoten: 2. en zilveren eerem., Gombeer Basiel. Bok- men met 4 en 6 tanden: L en guld. eerem. Gombeer Basiel. B. - GEITEN. Volschoten: 4. Pau wels Gerard; 8. Debeir Gaston; 12. Huys- seune Gaston. Geiten zonder of met twee tanden: 3. en bronz. eerem., Caey- zeele Alfons; 6. Dezeure Emiel. C. - LAMMEREN: 3. en bronz. eerem, Wullepit Leon; 5. Huysseune Gaston; 9. Maerten Jules; 11. Gombeer Basiel; 17. Dekeirel Alois; 20. Haezebrouck Honoré. Beste gelukwenschen aan onze bezorg de geitenkweekers voor den schoonen uitslag in den prijskamp. IEESBa51£S2aZ2Z3£aSlSiBBSZBSaaE GEMEENTE RENINGELST van HEER GASTON LAMERANT als Burgemeester. Op Zondag 6 Augustus 1939: Plechtige Inhuldiging van den Heer Gaston Larne- rant, als Burgemeester der Gemeente. Deze Feestelijkheden gaan een grooten bijval te gemoet, daar er reeds verschil lende leiders van Gilden, Groepen en Praalwagens zijn, die hunne deelname in den stoet bevestigc.cn. De stoet wordt gevormd in de leper- straat, waar hij zich in beweging brengen zal rond 14.30 uur. Een feestmaal per inschrijving (prijs 20 fr.) en tot dewelke alle Parochianen worden uitgenoodigd, zal gegeven worden om 19 uur, bij Remi Deianoy en Emerie Thevelin, en zal ook de plechtigheden sluiten. Voor wegwijzer ccor den stoet te vol gen: Zie affiches. aSBB&ESZaaBSBXSSaSBS&lZBJES» NEDERLANDSCH WERKLOOZE SMOKKELT COLORADOKEVERS Twee rijksambtenaren hebben een werkloozen steuntrekker uit Etten aange houden, die in het bezit was van een lu ciferdoosje met... twee Coloradokevers. Uit zijn ondervraging bleek, dat hij deze insekten in België was gaan halen om de premie van 10 gulden op te strijken, die door het gemeentebestuur was uitgeloofd ter bestrijding van deze schadelijke in sekten. Daar te Etten zelf geen kevers meer te vinden waren, had de werklooze er niets beters op gevonden dan zich er van in België te voorzien. iiiii!i!!iiiiiiii!iiiiii!uiiinimumiiimnmiuHRHimiitiiiKi:!miimiii;!ii;:ii!ii!!ii!ii:H:!S!ni!inniiiimnuiiii!ni]mnH!;nniiiiMiiiiu:u<.iiuiii]iinjHiffnniHiB]>Qimiimi'muB UITGEGEVEN DOOR «DE POPERINGENAAR en «SIGARETTEN St-MICHEL Ver van alle hulp. temidden van de velden, kan het gebeuren dat een plotse hoofdpi|n U hindert, dat een aanval van koorts of van vermoeidheid U terneer- drukt. Indien U er evenwel aan gedacht hebt eenige WITTE KRUISJES mede te nemen, hoeft U zich daarover niet ongerust tc maken. Het volstaat Immers, er één van In te nemen en een oogenblik|e te rusten; daarna kunt U weer Uw wandeling voortzetten, die zoo vroolijk begonnen was. GHISQUIERE, UIT MOORSLEDE, WINT VOOR CASIER, UIT STADEN, DE DERDE ^ROEF VAN ONS KRITERIUM DER HOPPESTREEK Pameltje Maandag bracht zijn tradi tioneel geworden baan wedstrijd mee, en evenals andere jaren was de koers snet 1000 fr. geldprijzen begiftigd. Jammer dat het den ganschen voormiddag hard door regende en aldus wel enkele renners de reis naar Poperinge zullen uitgesteld heb ben, doch rond de middag klaarde het weder op een felle westerwind kwam opsteken en bij 't sluiten der inschrijving in De Kaikzakgehouden, hadden de volgende 22 renners hun naam komen op geven: 1. Rondelez Fl., Zuidschote; 2. Coene Cam., Elverdinge; 3. Dalle R., Sint- Joris-IJzer; 4. Slembrouck G., Ramska- pelle; 5. Leyre M., Oostduinkerke; 6. Drouillon A., Komen; 7. Verhack V., Pas schendale; 8. Vercruysse C., Brielen; 9. Acke F., Geluveld: 10. Vanhove G., leper; 11. Decroix R., Dikkebusch: 12. Devos M., Kemmel; 13. Vermeulen M„ Staden; 14. J easier G., Staden; 15. Tetaert L., Pope ringe; 16. Thoma A, Geluveld; 17. Ghis quiere A., Moorslede; 18. Boudin M„ Zil lebeke; 19. Martroye J., Nieuwltapelle; 20. Lamoot M„ Armentières; 21. Rubben P., leper; en 22. Verolleman A„ Waasten. Te 4.10 uur verschenen ze voor De Hesp bij Jer. Bamelis, de sport-anima- tor der Bruggestraat, die te 4.23 uur juist de bende met de wind in de rug de baan opzond. Er waren 10 ronden af te leggen van dicht bij de 9 km. Op het einde der 1* ronde trok Decroix er duchtig aan en met een bende van 5 man in zijn wiel, al de overige volgden op 'n 20 meter, begon hij de tweede ronde. Tegen wind liep al les terug bijeen en in de tweede doortocht was nogmaals Decroix los van 'n 20-tal meter maar na hem volgde de gansche bende. Coene uit Elverdinge viel plat doch nauwelijks was hij van z'n velo afgespron gen of Junior Deloz, in een heel sportief gebaar, gaf hem zijn velo, en legde een andere tube voor den ongelukkigen Coene zcodat hij in de 3' ronde terug zijn fiets nemen kon. Decroix echter was nu in een tweede peloton verzeild geraakt en allee)' op kop zaten 3 wegloopers: Vercruysse, Martroye en Drouillon. 50 Meter na hen kwam een tweede groep getrokken door Vanhove en Ghisquiere, wijl eveneens met kleine ach terstand een ander groepje van zes renners volgde waarin Rubben en Casier lokomotlef speelden. Hier moesten Ver hack en Devos het strijdperk om reden van een platten band verlaten. Ook Coene kon niet meer bij en verachterde stelsel matig. In de 4* ronde waren 14 man samen gekomen dank zij Rondelez en Vercruys se, die dien dag bijzonder goed reed en ware 't niet van een bandbreuk gewis een der hoofdfiguren uit de koers zou geweest zijn. Acke valt plat en samen met Coene, moe van jagen, geven beiden de pijp aan Maarten. In de 5* ronde k ijft de toestand onge wijzigd; 14 man immer op kop die tot in de 7" ronde dicht ineengesloten tegen een feilen wind te kampen hebben. Maar in de 8" ronde gaan de poppen aan 't dan sen. Casier, Decroix en Rondelez nemen in een wip 20, 30 meter. Drouillon en Vercruysse spannen zich om de beurt ge weldig in en daar krijgen ze even voordat de 9" ronde begint met de 7 renners in hun wiel weer de kopmannen te stekken. Ghisquiere en Rubben hangen langs ach ter in de bende... en daar valt Vercruysse plat... absoluut niet beloond om de mooie koers die hij leverde. De jongen legt een nieuwe tube en achtervolgt zonder even wel nog te kunnen inloopen, want van inloopen was geen sprake meer daar Ron delez en nog andere niet-sprtnters voort durend wegloopen wilden wat Ghisquiere en Casier, de sprinters, trachten te belet ten. Ook Vermeulen kon de snelheid niet houden en loste, wat Martroye ook deed, zoodat aan de inzet der laatste ronde slechts nog 10 renners in den hoofdgroep bleven. Van heel ver van de eindmeet werd de sprint door Ghisquiere ingezet en deze, die niemand meer over hem laat gaan, wint in een flinke rush op Casier. Ziehier de officieele uitslag: L Ghisquiere, Moorslede, 93 km. in 2 u. 41 min.; 2. Casier, Staden, op lengte; 3. Rondelez, Zuidschote; 4. Dalle, St-Joris; 5. Decroix, Dikkebusch; 6. Slembrouck, Ramskapelle; 6. Rubben, leper; 7. Leyre, Oostduinkerke; 8. Drouillon, Komen; dan ver achter: 9. Vermeulen, Staden; 10. Ver cruysse, Brielen; 11. Martroye, Nieuwka- pelle; 12. Boudin, Zillebeke. Gedurende de sprint gebeurde er nog een licht incident. Slembrouck kwam ui hapering met Rubben en plofte ten gron de. Hij was gekwetst aan zijn linker elle boog, ook z'n voorwiel was dubbel. Benevens dit kleine incident liep alles op wieltjes en de inrichters van Pamel tje koers mogen om hun flinke organi satie geluk gewenscht. ALGEMEEN KLASSEMENT NA DE DERDE PROEF KBU I 1. Rondelez, Zuidschote 30 punten j 2. Ghisquiere, Moorslede 19 3. Vanhove, leper 15 4. Dalle, Sint-Joris 13 i 5. Anutchin, Meenen 12 j 6. Casier, Staden 9 Slembruck, Ramskapefle Ti 8. Rubben, leper 4 Decroix, Dikkebusch j y 10. Tetaert Lionel, Poperingj A 9 11 Vercruysse, Brielen Thoma, Geluveld 9 B 13. Alleman, leper 14. Verhaeck, leper 4 15. Martroye, Nieuwkapelle 3 Leyre. Oostduinkerke 3 Drouillon. Komen 3 13. Devos, Kemmel 2 19. Vermeulen, Staden 1 Men schrijft ons van hier i en elders Ik ken Uw produkten HET WIT KRUIS iedert vericheidene laren, en IV Kan er me alleen over v»*- heujtn... Lissabon (Portugal HOOFD- EN TANDPIJN - ZENUWPIJN - PIJNLIJKE MAANDSTONDEN - DUIZELIGHEID VERMOEIDHEID - KOORTS - GRIEP - RHEUMATiSCHE PIJNEN. Ondergeteekendt was dezer dagen in 'i geval uwe WIT KRUIS tiWeuen te gebruiken met der» besten uitslag... Beuchout lAntwerpenL Ik beb uwe poeders In Belgl* gebruikt en ze voldoen uitste kend... e Utrecht (Nederland) VERSCHILLENDE VORMEN - DEZELFDE INHOUD Oe doosvan 14 poeders II *a De proefdoos van 8 poeders 0 9 4 Ir. De lamilledoos vin 48 poeder». 20 Ir. IN ALLE APOTHEKEN De koker wi 24 tabletten. II u De koker van 12 cachet» 6 fr De dooi van 2 caeheu voor handtasdi. 1.50 Ie LABORATORIA TUYPENS TE SINT-NIKLAAS-WAAS ^11 UC. ïVrr iyRUIS poeders bïj de hh apothekers verkocht geven volledige waarborg van echtheid. HEDEN ZONDAG 23 JULI 1939: 4' PROEF TE HARINGE (Roesbrugge). (Zie Sport). <o» GROOTE PRIJS GIBBS OOSTENDE-LUXEMBURG OP ZONDAG 23 JULI 29.000 FRANK PRIJZEN 't Is op Zondag 23 Juli, dat de groote internationale koers, die in een tocht, de koningin der stranden aan de hoofdstad der Groot Hertogdam Luxemburg ver bindt, gereden zal worden. 't Is aan de voordracht der flrma Thi- baud-Gibbs dat wij de schepping dezer nieuwe koers, ingericht door Les Sports dankbaar zijn. De wegwijzer, ongeveer 350 Km., i> de volgende: Oostende. Brugge, Gent, Aalst, Brussel, Leuven, Tienen, Hannut, Huy, Marche, Bastogne, Ettelbruck, Luxem burg, en aankomst te Mondorf-les-Bains. De prijzen zijn de volgende: 4500, 2500, 1750, 1500, 1000, 900, 750, 600, 500, 450, 400, 350, 300, 250, 200, twintig maal 150 fr. en vijftien maal 100 fr In 't geheel 20.000 frank. Er zullen twee kostelooze bevoorradings- kontrolen zijn. 6" Rit, Nantes-Royan, 215 Km. Eer» ste deel, Nantes- La Rochelle, in lijn: 1. Storme, in 4 u. 22 min. 35 sec. (echte tijdi 4-23-05; 2 .Archambaud, in 4-23-05; 3. Vervaecke, z. t.; 4. R. Maes, in 4-23-7>0: 8. De Korver, z. t.; 6. Mersch, z. t.; 7. Rit» serveldt, z. t; 8. al de overigen. Twee? de deel: La Rochelle-Royan, in lijn: 1, Pages, in 3 u. 03 sec. (echte tijd: 3-00-33)1 2. Ballleux, z. t.; 3. Le Grevès, in 3-00-58} 4. Thiétard, z. t.; 5. Jaminet, z. t.; 6. Fré» chaut, z. t.; 7. Galateau, z. t.; 8. al dl andere renners. 7* Rit, Royan-Bordeaux, 198 Km. L Passat, in 5 u. 46 min. 46 sec. (echte tijd! 5-47-16); 2. De Korver, z. t.; 3. Van Over» berghe, z. i.; 4. Lowie, z. t.; 5. Maye, In 5-48-40; 6. Jaminet: 7. Thiétard; 8. R. Maes; 9. Perret, 10. Ritserveldt, allen z. t, 8» Rit, Bordeanx-Pau, 279 Kra. Eerst! deel, Bordeaux-Salies-de-Bearn, in ljin, 210 Km.: 1. Kint, in 6 a 35 min. 13 sea, (echte tijd: 6-35-43); 2. Galateau, z. t.1 3. Fréchaut, z. t.; 4. T. Van Schendel, in 6-36-11; 5. Storme, in 6-36-35; 6. Bertyj 7. Louviot; 8. Van Overberghe; 9. Mallet} 10. Pagès, allen in 6-36-35. Tweede deel, Salies-de-Bearn-Pau. tijdrijden, 6# Km.: 1. Litschl, in 1 u. 51 min. 05 seO, (echte tijd: 1-52-05); 2. Archambaud, in 1-52-19; 3. Vlaemynck, in 1-53-27; 4. «3, Maes, in 1-54-08; 5. Lambrichts. in 1-54» 16; 6. Vervaecke. in 1-54-58 7. Tassin, Üjt 1-55-14; 8. Vissers, in 1-56-13; 9. Heni drickx, ln 1-56-20; 10. Neuville. 9" RH, Pau-Toulouse, 311 Km. 1. Ed, Vissers, in 10 u. 22 min. 27 sec. (echtè tijd: 10-23-27); 2. S. Maes. in 10-27-31; X Ritserveldt, z. t.; 4. Gianello, z. t.; 5. Vlet» to, s, t.; 6. Marcaillou, in 10-31-09; Lambrichts, z. t.; 8. Didier, z. t.; 9. Mal* let, z t.; 70. Vlaemynck, z. t. Aljremecne Rangschikking. 1. Vietto, 60 u. 45 min. 11 sec.; 2. Sylv, Maes, op 2' 57"; 3. Vlaemynck, op 6' 15"} 4. Vissers, op 9' 28"; 5. Lambrichts, op 9* 31"; 6. Marcaillou, op 10' 13"; 7. Disseaux, op 14' 42"; 3. Thiétard, op 16' 34"; 9. M. Clemens, op 17' 13": 10. Archambaud. op 17' 41"; 11. Ritserveldt. op 13' 54"; 12. Van Overberghe, op 22' 19". Ploegcnrangschiklüng. 1. BELGIE B 182 55 20 2. FRANKRIJK 183 12 20 3. ZUID-OOSTEN 183 24 07 4. ZUID-WESTEN 183 35 07 5. BELGIE A 183 35 48 6. NEDERLAND 183 40 19 7. NOORD-OOSTEN 183 47 25 8. LUXEMBURG 184 04 11 9. WESTEN 185 02 40 10. ZWITSERLAND 185 47 04 5* Rit, Lorient-Nantes, 297 Km. 1. Fournier, in 5 u. 39 min. 43 se. (echte tijd: 5-40-13); 2. Fréchaut, 5-40-13; 3. Meulen- bergh, z. t.; 4. Archambaud, z. t.; 5. Sylv. Maes, z. t.; gelijk: Vlaemynck, Marcail lou, A. V. Schendel, R. Maes. Ritserveldt. UITSLAGEN VAN KOERSEN DE BEROEPSRENNERS TE STADEN 1. Claeys Marcel (Ursel), de 150 Km. In 4 u. 17 min.; 2. Dufromont, op 2 1.; 3. Staelens, op 1 1.; 4. Vandepitte; 5. Ba- kaert, op 15 sec.; 6. Tersago, op 1 1.; 7, Verbeke; 8. Depoorter Richard, op 35 seo.} 9. Balducq, op 2 min. 20; 10. Rosseel A. ONAFHANKELIJKEN Je HAZEBROUCK 1. Sercu, 120 Km. in 3 u. 11 min.; VVassilieck, op 1 1.; 3. De Ro, p 3 min.; 4 Umpimmes; 5. De Bruycker, op 3 min. 82 sec.; 6. Carru; 7. Qulsinnier; 8. Silva. DE JUNIORS TE REKKEM 1. Knockaert R., de 100 km. in 2 u. 58 min.; 2. Mouton, op 1 min. 59 sec.; 3. Cal» lewaert; 4. Rosseel, op 2 min. 10 sec.; V Galloo, op 2 min. 20 sec.; 6. Deloz, op 8 min. 25 sec.; 7. Dewaele; 8. Degraeve;_' Woets; 10. Desmet R.; 11. Debock; 12. levier; 13. Cezember; 14. gelijk: Coor8> man, Vandenborre en Balcaen. KOERSEN VOOR BEGINNELINGEN TE ROESBRUGGE. 23 Vertrekke 1. Demoldere, de 50 km. in 1 u. 37 2. Maerens; 3. Vanhullebusch; 4. 5. Montroye; 6. Suffys; 7. Vuye; 8. pens. i TE GISTEL. 20 Vertrekkers: 1. coeur Alberic, de 50 ■e. Canepeel; 3. Vanderstuyft; 5. Hoedt; 6. Mylle; Pinteion; 9. Decloedt; Grabbeels; 12. Raes. TE ZONNEBEKE. 32 Vertrekkers: 1 Jacques, uit Beselare; 2. Hoorelbeke; t Buysse; 4. Ostyn; 5. Verax; 6. Debont^ 7. Verfaillie; 8. De Kat; 9. Penninck; lCt Schouteten; 11. Dewitte. ————«o» AANGEKONDIGDE KOERSEN ZONDAG 23 JULI 1939: HARINGE, Groote «Tijs De Pope» ringenaar tellende als 4" Proef voor hel Kriterium der Hoppestreek, met medewef» king der Sigaretten St-Michel; voor Be» ginnelingen B. W. B.; 50 Km.; 520 fly prijzen en premiën, verdeeld als vclgti 120, 83, 70, 60, 50, 40. 30, 20, 15, 15, 10 en 10 fr. Eene bijzondere premie van 25 fit za.i gegeven worden vor de inwoners van Roesbrugge-Haringe die den koers volein den en den eersten dezer aankomt. In schrijving vanaf 3 uur mits 3 fr. inleggeld waarvan 1 fr. terug voor het inbrengen van ruguumraer, bij Henri Kyon. Ver trek om 4 uur bij Ad. Bonny en J. Don- che, Aankomst bij Henri en Remt Ryoa. Prijsdeeling bij Henrl Rycn. MAANDAG 24 JULI 1939. GELUVELD. Voor Onderbeginnelin* gen; 300 fr. Begin te 4 uur. DINSDAG X, JULI 1939. GELUVELD, Wijk De Tramstatie -m Voor Onderbeginn'Ungen; 225 fr prijzei Eegin te 5 uur. Inschr. bij Galloo. DONDERDAG 27 JULI 1939. BOEZINGE. Voor Beginnelingen W. B.; 65 Km.; 700 fr.; 125 100, 80, 65, l 40, 30, 25, 20, 20, 10, 10 en 10. fr. Inschrij ving In de Brug bij A. Verhack. Bega te 4 u. In de Vlaamsche Leeuw MAANDAG 31 JULI 1939. VEURNE (Statie). Voor alle begin nelingen (Fransche renners toegelaten); 500 fr. prijzen en premiën; 60 km. goed! baan. Aanzet te 4.30 uur, lokaal Caf8 Au Coq KOMEN. 60 Km.; 600 fr. prijzen, verdeeld als volgt: 120, 100, 70, 50, 40, 28, 10, 10, 10, 10 en 10 fr. Inschrijving All PostillonStatie. Vertrek te 4.30 uur. DINSDAG 1 AUGUSTUS 1939. VEURNE (Voorstad). Voor Junior! B. W. B.; 1500 fr. prijzen; 80 Km. In schrijving om 2 u. bij S. Laleeuw, «Schut- terspleinvoorstad, Veurne. ZONDAG 6 AUGUSTUS 1939. WESTVLETEKEN (Paterhoek). Be ginnelingen V. W. B.; 55 Km.; 650 frank prijzen. Begin te 5uur. RUMBEKE. Voer Liefhebbers (bo ven de 30 jaar); 400 fr.; 35 km. DINSDAG 8 AUGUSTUS 1939. RUMBEKE. Voor Beginneling!!»! 500 fr. prijzen. E, B, PATERHOEK Heden Londag 23 Juli, om 3 uur. groote •Voetbalwedstrijd van ons tweeue elftal, tegen Merken). Iedereen op post. POELEKRING POELKAPELLE Zondag namiddag, om 3 uur, groot! vriendenwedstrijd op ons terrein, te be ginnen met de kadettenploeg uit Hout hulst tegen onze kadetten. Seffens na do- ze match, de groote en veel besproken match: Zonnebeke X tegen ons eerste elf tal, dat volledig optreedt in het vooruit zicht der aanstaande competitie wedstrij den. N. B. Supporters weest allen op post om uw nieuwe ploeg te zien optreden en hem aan te wakkeren. En ik verzeker u dat ge sport uit het bovenste schof zult te zien krijgen. SUPPORTED

De Halle (1925-1940) | 1939 | | pagina 5