NIEUWS UIT IEPER STEDELIJKE MUZIEKSCHOOL IEPER ZITDAGEN IN 'T BINNENLAND BURGERSTAND VAN LAATSTE BERICHTEN PRIESTERBEMEMimN WISSELKOERS *i ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD (Vervolg) 15. Mededeefirgen. De Heer Voorzitter deelt mede dat het nlt het onderzoek der stadskas voor het 2' kwartaal 1P39 blijkt dat er een over schot ls van 260.309.43 fr. De Heer Lahaye klaagt erover dat het bezoek der vcrschlllige musea in stad zoo veel geld kost en vraagt, ter bevordering van het toeristenverkeer, dat de Ieper- lingen die vreemdelingen vergezellen, kos- teloozen ingang zeulden bekomen en dat de mogelijkheid zou onderzocht worden om een kaart te verkoopen van 3 of 4 fr. I die recht geeft tot het bezoek van alle musea in stad. De Heer Missiaen vraag: j integendeel dat men de vermenigvuldi- 1 ging der kleine musea, waaruit de bezoe- I kers ontgoocheld terugkomen, zou belet ten. De Heer Schepen Delahaye doet op merken dat voor wat betreft het Stads museum en het Museum van het Belfort, de Ieperlingen reeds kosteloos toegelaten worden wanneer zij vreemde bezoekers vergezellen, en dat de stad geen toezicht ■uitoefenen kan op de private musea. De Heer Lahaye, gesteund door den Heer Missiaen, dringt opnieuw aan tot het nemen van beschermingsmaatregelen tegen de luchtaanvallen, waarop de Keer Burgemeester antwoordt dat het Sche pencollege reeds zijn standnunt hierover uiteenzette er. bereid is alle voorstellen te onderzoeken. Na nog een bemerking van den Heer Missiaen aangaande het Tuindagpro- gramnia, dat hij belachelijk vindt en dat ditmaal tegen de gewoonte in niet te* goedkeuring aan den gemeenteraad voor gelegd werd, en aan een vraag over hec gevolg dat gegeven werd aan het besluit van den gemeenteraad om tegen de af schaffing van den autobus Ieper-Meenen ie protesteeren, wordt de openbare zitting te 20.45 uur geheven. IBS33IES3<aaaSB33£3>3SaaHS&!Sa2 UITSLAG DER PRIJSKAMPEN Schooljaar 1938-1939 NOTENLEERKLASSEN (Knechten en Jongelingen). Eerste Studiejaar: Leeraar de Heer Van Egroo Georges, (Er waren 16 punten te winnen). Hebben bekomen: 15 punten: Didier Robert. 14 )4 p.: Sinnaeve Camiel. 13-L p.: Riem Antoon. 13 p.: Pyck Jacques. 11 V p.: Ollivler Paul. 10 L p.: Durieu Roger. 9 14 p.: Boudry Gerard. 9 p.Billiau Michel. 8 M. p. Catry Edgard. 8. p.: Boudry Michel, 'Vullepit Marcel. ïv eede Studiejaar: Leeraar de Heer Ryckelinck Elie. Hebben bekomen: 1° Eervolle melding met onderscheiding: Desramault Wilfried. 1* Eervolle melding: Chauvet Roger, Sinnaeve Jules, Gisquière Jacques. 2" Eervolle melding: Griffin Claude, Debyser Antoon, Berghman Valère. Worden toegelaten over te gaan: Hoedt An dié, Fache André. Derde Studiejaar. Leeraar de Heer Ryckelinck Elie. Hebben bekomen: 1" Eervolle melding met groote onder scheiding: Daelemans Paul. 1' Eervolle melding: Andries Daniël. 2» Eervolle melding: Vandekerckhove Jan, Vanden Driessche Jozef, Bagein Ivan. Toegelaten over te gaan: Ollevier Lu cien, Debyser Gabriel. Vierde Studiejaar: Leeraar de Heer De Cock Robert. Hebben bekomen: 1* Eervolle melding met onderscheiding: Catry Lucien. 1" Eervolle melding: Verstraete Bruno, Rondelez Paul. 2" Eervolle melding: Victoor Michiel, Landerwijn René. Vijfde Studiejaar: Leeraar de H. Blomme Lionel, Bestuurder. Hebben bekomen: 1" Prijs met onderscheiding: Moerman André. 1' Prijs: Van Overschelde Daniël. 2" Prijs: Claeys Roger. NOTENLEERKLASSEN (Meisjes en Juffrouwen). Eerste Studiejaar: Leerares Juffrouw Verhack Irène. Er waren 16 punten te winnen. Hebben bekomen: 16 punten: Fiers Ja cqueline. 15 p.: Cuvelier Godelieve. 14 :!i p.: Maes Ivette. 14 li p.: Ollevier Suzanne. 14 p.: Arfeuille Cecilia. 13 H p.: Platteau Marie-Jeanne, Platteau Thérèse, Platteau Aleidls. 13 p.: Bus- schaert Denlse. 12 p.Code Clara. 11 12 p.: Depoorter Raymonde, Claeys Marguerite. 11 p.: Craye Margriet, De poorter Ghislaine. 10 p.: Speybroeck Mieke. - 10 14 p.: Durieu Denise, Vande- velde Ghislaine. Tweede Studiejaar: Leerares Juffrouw Verhack Irène. Hebben bekomen: 1" Eervolle melding: Indervuyst lolan- Üine, Nuytens Marie-Louise, Craye Maria. 2" Eervolle melding: Claes Adolphine, Deridder Eliane, Brouwers Mariette, Ma- rynen Monique, Deruyter Agnès. Tóegelaten over te gaan: Vandepitte Denlse, Tryssesoone Jeanine, Casicr Ce- lile. Derde Studiejaar: Leerares Mevrouw Van Gheluwe Ado. Hebben bekomen: 1" Eervolle melding: Goemaere Edith, Dassonville Nelly. 2" Eervolle melding: Flamey Ninette, Depuydt Simonne, Hoflack Iolande, Ar feuille Marie-Antoinette. Toegelaten over- te gaan: Van Bece- laere Marcella, Waterblee Hedwige. Vierde Studiejaar. Leeraar de Heer De Cock Robert. Hebben bekomen: 1* Eervolle melding: Rondelez Jacque line, Provoost Georgette, Masscheleln Aime. 2* Eervolle melding: Cardinael Jeanne, Debruyne Alixe. Zijn toegelaten over te gaan: Daele mans Annie, Grimmonprez Henriette. Vijfde Studiejaar: Leeraar de H. Blomme Lionel, Bestuurder. Hebben bekomen: 1" Prijs: Moerman Andrée, Leyns Jeanne. 2' Prijs: Van Ommeslaeghe Marcella. Accessiet: Vander Meersch Simonne. INSTRUMENTENKLASSEN KOPEREN SPEELTUIGEN: Leeraar de Heer Van Egroo Georges. Lagere Afdeeling. - 1" Jaar. Hebben bekomen: PISTON. 1° Eervolle melding: Heer Victoor Michel. BUGEL. X" Eervolle melding: Heer Adam André. TROMPET. 2" Eervolle melding: Heer Michiel Prosper. HOUTBLAASINSTRUMENTEN Leeraar de Heer Andries Marcel. -Lagere Afdeeling. - 1" Jaar. Heeft bekomen: SAXOPHOON-ALTO. I* Eervolle melding: Heer Claeys Roger. SNAARINSTRUMENTEN: VIOOL. Leeraar de Heer De Cock Robert. Voorbereidende Afdeeling. - 1" Jaar. Hebben bekomen: 1* Eervolle melding: Mej. Goemaere Edith. 2' Eervolle melding: Heer Vandekerck- I hove Jan. Voorbereidende Afdeeling. - 2' Jaar. 1« Eervolle melding met groote onder- scheiding: Mej. Tryssesoone Jeanine. 1* Eervolle melding met onderscheiding: Heeren Catry Lucien, Bagein Ivan. 1* Eervolle melding: Mej. Masscheleln Aimée. Klas van den Heer Blomme Lionel. Voorbereidende Afdeeling. - 2" Jaar. 1* Eervolle melding met de grootste on derscheiding: Mej. Rondelez Jacqueline. 1* Eervolle melding met groote onder scheiding: Mej. Coomans Christiane. 1* Eervolle melding: Heer Gits Pierre. Lagere Afdeeling. - 2" Jaar. 1" Eervolle melding met groote onder scheiding: Heer Moerman André. Klas van den Keer De Cock Robert. Middelbare Afdeeling. - 2" Jaar. 1* Eervolle melding met groote onder scheiding: Heer Duhameeuw Jacques. KLAVIER. Leerares Mevrouw Vandenbroeck Alice. Voorbereidende Afdeeling. Hebben bekomen: 2" Eervolle melding: Mej. Provoost Georgette. Klas van Mevrouw De Backer Georgina. 1" Eervolle melding met onderscheiding: Mej. Rouly Simone. 1* Eervolle melding: Heer Daelemans Paal, Mej. Mottrie Suzanne. 2' Eervolle melding: Mej. Gadeyne Si mone. Lagere Afdeeling. - 1° Jaar. Klas van Mevrouw Vandenbroeck Alice. 1" Eervolle melding met onderscheiding: Mej. Moerman Andréa. 2" Eervolle melding: Mej. Verschoore Hélène. Lagere Afdeeling. - 2" Jaar. 2° Eervolle melding: Mej. Viane An toinette. Klas van Mevrouw De Backer Georgina. 1" Eervolle melding met onderscheiding: Mej. Daelemans Annie. 2* Eervolle melding: Heer Rondelez Paul, Mej. Den Exter Elisabeth. Hoogere Afdeeling. Klas van Mevrouw Vandenbroeck Alice. 2' Accessiet: Mej. Desramault Gode lieve. ZANG Leerares Mevrouw Van Gheluwe Ado. Voorbereidende Afdeeling. Hebben bekomen: 1° Eervolle melding: Mej. Cardinael Jeanne. 2" Eervolle melding: Mej. Vanden Bus- sche Marie-Joseph. Hoogere Afdeeling. 1" Prijs: Mej. Leuridon Jeanne. 2" Prijs: Heer Peeters Georges. HARMONIE Leeraar de H. Blomme Lionel, Bestuurder. Lagere Afdeeling. Hebben bekomen: 1" Eervolle melding met onderscheiding: Heeren Bourdeau Gaston, Andries Daniël. DE KLASSEN HERNEMEN OP MAANDAG 18 SEPTEMBER 1939. De inschrijvingen voor oude en nieuwe leerlingen zullen plaats hebben op Woens dag 13, Donderdag 14 en Vrijdag 15 Sep tember, telkens van 6 tot 8 uur 's avonds in de Muziekakademie, D'Hondtstraat. Ter Koninklijk Muziekconservatorium te Brussel bekwam Juffrouw Dethoor An toinette een 2" prijs met onderscheiding voor Cello, alsook voor Kamermuziek. M. A. Hubert eene melding voor Viool. Ter Koninklijk Muziekconservatorium te Gent bekwam Juffrouw Blanckaert Alice een 1" prijs voor Piano. BIJ DE ZUSTERS VAN MARIA (LAMOTTE) Rijselstraat - leper. Eerste Jaar. 9,5/10: Coclc Godelieve, Smet Rosa, Bekaert Raymonde. 9/10: Castelein Odette, Deparcq Marie-Margue rite, Van den Bossche Jeannine, Wase- lijnck Marie-Jeanne, Peperstraete Marie- Madeleine, Dambruyne Irène, Clabeau Eliane, Vandenberghe Jacqueline, Van den Bussche Anita, Platteau Christiane, Craye Godelieve. Tweede Jaar. 9,5/10: Riem Irène, Platteau Marie-Thérèse. 9/10: Nivile Mariette, Bardijn Paulette, Craye Agnès. - 8,5/10Mombert Adrienne, Rosseeuw Cécile. Derde Jaar. 9,5/10Cocle Clara. 9/10: Vanderghote Godelieve. 8,5/10: Platteau Aleidis, Dehaene Georgette, Ver- haeghe Georgette, Vandevoorde Denise. 8/10: Verbrugghe Jeannine, Lietaert Lea, Behaeghel Marie-José, Depuydt Marie- Thérèse, Coussé Maria, Ameloot Rachel. Vierde Jaar. 9/10: Leire Suzanne. 8,5/10Platteau Thérèse, Verstraete Ro- zanne, Durieu Denise, Leuridan Hilda. 8,5/10: Maes Suzanne, Hoedt Suzanne, Craye Marguerite, Verhaeghe Irène, Dam bruyne Jeanne. Vijfde Jaar. 9/10Lefraye Colette, Deruyttern Agnès. Coppejans Gabie, Hoedt Mireille. 8,5/10: Laton Maria, Declercq Alice, Platteau Marie-Jeanne. 8/10: Nevejans Agnès, Benoot Marie- Antoinette. Zesde Jaar. 9.5/10: Craye Maria. 9/10: Verhaeghe Yvonne, Cuvelier Gode lieve. 8,5/10: Vanbesien Agnès, Water blee Hedwigis, Hollcbeke Godelieve. 8/10: Garrejn Madeleine, Benoot Chris tiana, Nevejans Paula Degroote Denise. Zevende Jaar. 9/10: Weyne Simonne, Verdonck Marie-Madeleine. 8.5/10: De clercq Marie-Louise, Desmct Marguerite, Demarré Simonne, Decau Marie-Jeanne, Bailleul Denise, Dehaene Jeanne, Hoedt Marie-Louise, Lauwers Lucie line. Achtste Jaar (Tweede Afdeeling). 9,5/10Goemaere Edith. 9/10Debou- vcr Antoinette, Hoedt Diana, Neyssens Alice, Lietaert Marie-Louise, Cardinael Louisa, Albrecht Gabriclle. 8,5/10La- ton Louisa. Callewaert Andrea, Werre- brouck Thérèse, Doolacghe Jenny, De- schuytter Cécile, Defever "Simonne. Achtste Jaar (Eerste Afdeeling). 9,5/10: Bollingier José. 9/10: Hauspie Odette. Behaalde den prijs van het Davids- fonds: Bollingier José. Huishoudklas. Behaalde het dipioma met de grootste onderscheidingHerre- man Simonne met 182 op 190. Slaagden in de proeven van het eerste jaarLe- terme Yvonne, met de grootste onder scheiding; - Desplentcr Avila, Verhaeghe Maria en Van Elslander Marie-Louisc, met onderscheiding. Leerwerkhuis. Eerste Jaar: Te win nen punten: 100Verschoore Florine en Garrein Maria, 85,20 p.Impens Suzan ne, 85.15 p.; Deknudt Maria, 82,75 p. Tweede Jaar: Te winnen punten: 160: Herreman Simonne, 141,75 p.; Six Hulier- tine. 141,65 p.; Verhaeghe Maria, 141.10 p.; Heyte Suzanne, 124,50 p.: Plas Jacque line, 121,80 p.; Carpcntier Maria, 100,65 p. Capucienenstraat - loper. Eerste Jaar. 9/10: Beerens Cécile. Van Isackcr Isabelle. 8.5/10: Goemaere Godelieve, Lermytte Magda. Tweede Jaar. 9/10: Yde Maria, Phi lippe Simonne. 8,5/10: Baes Godelieve, Vancayzeele Marcel. Derde Jaar. 8.5/10: Marescau Irène. Vierde Jaar. 8,5/10: Calewaert Ma rie-Jeanne, Deconinck Fcrnande, Verlcurc Jacqueline. Vijfde Jaar. 9/10: Ramoult Maric- Jeanne. 8,5/10: I.agrange Lucienne, Roselle Cécile. Vancayzeele Maria, Claeys Germaine. Packet Denise. Zesde Jaar. 9/10: Ver Eecke Hilda. 8,5/10: Baes Suzanne. Zevende Jaar. 9/10: Boeraeve Maria, Teite Marie-Thérèse. Hauspie Irène. 8,5/10: Elle Simonne. Deprez Maria. IN DE SINT-JOZEFüSCHOOL A. - F *v se-School. 1 Studiejaar. 9/10: Willy Priem. 8/10: Michel Louwagie, Elisabeth Devis- scher 2" Studiejaar. 9/10: Hubert Verfail- j li_\ 8/10: Godelieve Boudry, Maria Louwagie. 3" Studiejaar. 9/10: Georgette Su- peene. 8JZ/10Joseph Norman. 8/10: Yvonne Logghe. B. - Kalfvaart-School. I» Studiejaar. 8U/10: Willy Defever, Roger Coussement, Maria Yandenbilcke. Madeleine Grymonprez. 8/10: Georges Bouten, Simonne Ódent. 2" Studiejaar. 8K-10: André Mem- hout, Frida Erard. Jacqueline Pyck. 8/10: Jeannine Ossieur. 3« Studiejaar. 8)4/10: Lucienne Car- rein, Irène Ramaut. 8/10Silvie Gry monprez. 4« Studiejaar. 9/10: Hilda Erard. 8)4/10: Denise Vandenbroucke, Hosdey Eliette. 5'-' Studiejaar. 9/10: Yvonne Carrein. Germaine Tresy, Paulette Landcrwyn. 8/10: Yvonne Dumont, Yvonne Devolder. C. - Meenensteenweg. lc Studiejaar. 9/10: Elisabeth Pertry, Jacqueline Herman, Agnès Vermeersch. 2e Studiejaar. - 9/10: Fernando Sin naeve, Marie-Thérèse Debleu, Edith Van denbroucke. 3" Studiejaar. 8)4/10Lea Derycke, Albertine Yandcnberghc. 8/10: Yolande Gryson, Yvette Forre<\ 4" Studiejaar. 9/10Laura Verfaillic, Clara Vanoverberghe. 814/10: Simonne Supeene, Celine Ghillebacrt, Marie-Jean- ne Vermeulen. 5" Studiejaar. 9/10: Anna Duthieuw. 814/10: Agnès Six. 8/10: Henriette Haelewyn, Madeleine Clinckemaille, Agnès Tournecourt, Godelieve Vandemeulebrou- cke. 6'J Studiejaar. 9/10: Irène Vanraes, Marie-Louise Vandecasteele, Marie-Thé rèse Vandecasteele. 814/10: Geneviève Vandenbulcke, Regina Vandelanotte. 7e Studiejaar. 9/10: Anna Sedeyn. 814/10: Jacqueline Fiers. 8/10: Paula Vierstraete, Paula Naessens. 8° Studiejaar. 9/10Marguerite Se deyn. 814/10: Yvonne Callewaert, Al bertine Roegiers, Maria Verfaillie. 8/10 Jacqueline Vanhoenackere, Madel. Cous sement, Georgette Ramaut. De laureate van het Davidsfonds is Jac queline Vanhoenackere. Een Diploma van Machineschrift wordt toegekend aan: A. In de Moedertaal. Marcella Grymonpon, hoogste handels graad, de grootste onderscheiding, 3614 woorden; zilveren medaille. Marguerite Sedeyn, handelsgr, de groot ste ondersch., 32 woorden, bronzen med. Georgette Ramaut, handelsgr., groote ondersch., 30 14 woorden. Marguerite Verstraete, handelsgr., groo te ondersch.. 26 woorden. Agnès Moyaert, schoolgraad, groote onderscheiding, 20 woorden. Yvonne Callewaert, schoolgraad, onder scheiding, 18 14 woorden. Yvonne Decrock, schoolgraad, voldoe ning, 20 woorden. B. In de tweede taal. Marcella Grymonpon, com. supérieur, pl. gr. distinction, 35 mots, médaille en argent. Marguerite Sedeyn, commercial, pl. gr. distinction, 29 mots, médaille en bronze. Georgette Ramaut, commercial, grande distinction, 28 14 mots. Jacquel. Vanhoenackere. Lucette Sieuw en Yvonne Callewaert zullen hun studiën voortzetten in de Normaalschool te Tielt en Yvonne Decrock in de Normaalschool te Eekloo. INRICHTING DER H. FAMILE G. de Stuersstraat, leper. UITSLAGEN DER PR1JSUITDEELINGEN I. Lagere Klassen. 2° Studiejaar. 9/10: Marie-Clothilde Peene, Jacqueline Sedeyn, Lcetitia Brou wers. 814/10: Christiane Catteau, Paula Blootacker, Agnès Lenoir, Solange Van Wonterghem. 8/10: Yvonne Verminck, Berthe Marqonneau, Hilda Dewitte, Ni cole Dequecker, Cécile Dckeerle, Eliane Janssens. 3" Studiejaar. 9/10Suzanne Callens, Raymonde Depoorter. Franqoise Grillet. 814/10: Rosette Demeere. 8/10: Christiane Prooi, Léa Decock, Michelle Vandendriessche, Marie-José Berten, Thé rèse Caenepeel, Maria Vanderghote, Her- mina Becarren. 4° Studiejaar. 9/10: Liliane Lebbe. 814/10: Céline Hallaux, Liliane Vander- marliere. Moniqüe Marynen. 8/10: Lu cienne Vanassche, Suzanne Lefever, Anna Fernagut, Jacqueline Dethoor. Irène Sa- gaer. Rosa Douche, Astrid Lippinois. Yvct- te Wallyn, Rolande Verhaeghe, Carmen Petit. 5" Studiejaar. 9/10: Jacqueline Ron delez, Godelieve Fernagut, Jeanne Rébéré, Eiiane Vanhec. 8)4/10: Paula Vanghe- luwe, Marie-Thérèse Rossey, Eliane De Ridder. 8/10: Cecile Blootacker, Mi reille Fiers, Georgette De Hcyt. 6» Studiejaar. 9/10: Marie-Antoinette Van Wonterghem, Ida Ooghe. Jacqeliue Dumon. Monique Degels. 8/10: Jean nine Rossey, Anna Deconinck, Paulette Froëhly. 7e Studiejaar. 8/10: Thérèse Dcrttd- dere, Yvonne Philippe. Godelieve Ollevier, Christiane Coomans, Irène Buyssc, II. Vrije Middelbare Klas. 1° Studiejaar. 8/10: Simonne Derycke, Solange Durnez, Marie-José Brouwers. 2" Studiejaar. 9/10Odette Grillet. 8)4/10: Simonne Malfait, Denise Lowagie, Jacqueline Pattyu, Germaine Castelein, Jeanne Morreel. 8/10: Monique Albers, Agnès Dequeker, Georgette Gckiere, Ma rie-Louise Moreels, Noëlla Depoorter. 3e Studiejaar. 8)4/10: Marie-Louise Defever. 111. Middelbare Beroepshuishoudschool. 1° Studiejaar. 9/10: Mej. Monique Dekeerlc. 8/10: Mej. Simonne Comper- nollc, Gabrielle Vanhcule, Marthe Stem- gee, Jeanne Parmenticr. 2" Studiejaar. 8)4/10Mej. Elisabeth Gruwez. Jenny Dccreus. 8/10: Mej. Anna Desramault. Agnès Benoot, Jenny Janssens, M.-Antoinette Arfeuille. Gilber- te Devos, Gerarda Pecceu, Thérèse An dries. Examen van Rekenplichtige. Mej. Esther Bollingier, met groote on derscheiding. Mej. Renée Bouve en Nelly Baert. met onderscheiding. Mej. Cécile Vanden Bussche en Jeannine De- heeghcr met voldoening. Examen van Steno-Dactyïographie. Diploma van Stenographic. Mej. Renéc Bouve. Esther Bollingier, Cécile Vanden Bussche, Nelly Baert en Alice Bodein, in Nederlandsche en Fran- sche taal, met de grootste onderscheiding. Mej. Lea Scrive, in de Fransche taal, met de grootste onderscheiding. Mej. Jeanne Bonnet en Jeannine De- hecghêr, in de Fianschc taal, met groote onderscheiding. Diploma van Dactylographie. Mej. Esther Bollingier. middelbare lian- delsgraad iii de Nederlandsche taal, met de grootste onderscheiding; handelsgraad in de Fransche taal, met groote onder scheiding. Mej. Cécile Vanden Bussche, middelb. handelsgr. in de Nederl. taal met de grootste ondersch.; handelsgr. in de Fran sche taal. met groote onderscheiding. Mej. Renée Bouve, handelsgraad in de Nederl. taal. met groote ondersch.; in de Fransche taal. met de grootste ondersch. Mej. Alice Bodein, handelsgraad in de Nederl. taal. met groote onderscheiding; in de Fransche taal. met onderscheiding. Mej. Lucienne Lebleu, middelb. handels graad in de Nederl. taal, met de grootste onderscheiding; handelsgr. in de Fran sche taal, met groote onderscheiding. Mej. Godelieve Smis, handelsgraad in de Nederl. taal. met <Je grootste ondersch. Mariette Vernierc. handelsgraad in de Nederl. taal met groote onderscheiding. Mej. Odette Vandamme en Mej. Su zanne Parent, hoogere schoolgraad in de Nederl. taal, met de grootste ondersch. Mej. Marthe Scrive, middelb. schoolgr. in de Nederl. en in de Fransche taal, met de grootste onderscheiding. Mej. Georgette Alleweireldt, schoolgr. in de Nederl. taal, mtt onderscheiding; middelb. schoolgr. in de Fransche taal, met voldoening. SCHOOL VAN O. L. VROUW VAN THUYNE le Studiejaar. 8/10: Irène Monteyue, Maria Pattyn, Hedwige TJ-teca, Irène De- deur waard ere. 2i: Studiejaar. 8,5/10: Lucienne Pinte, Godelieve Neels. 8/10: Rozanne Van Labeke, Christiane Carpentier, Monique Deruddere, Martha Wicke. 3" Studiejaar. 8,5/10: Lucienne An dries. 8/10: Godelieve Catry, Thérèse Dekaezemacker, Odette Neirynck. 4a Studiejaar. 8 5/10: Madeleine Moerman. 8/10: Hélène Coulembier, Simonne Deroo, Marie-José Defever, Su zanne Cottegnie. 5" Studiejaar. 8,5/10Eliane Decrock. 8/10: Denise Pinte, Simonne Lecomte, Suzanne Carpentier. 6° Studiejaar. 8,5/10Denise Van de Pitte. 8/10: Marie-Thcrèse Andries, Albertine Devos, Marie-Thér. Demuynck, Astrid Tytcca, Jacqeline D'Hellem. 7e Studiejaar. 8,5/10: Nelly Van de Pitte. 8/10: Andrea Moerman, Alice Deweerdt, Jeanne Neirynck. asaBtjEEEzaanzasssasüasüiszzüs VAN KAMERLID R. DE MAN IEPER: Eerste en derde Zaterdag van iedere maand, van 8.30 tot 10 uur, in het Christen Volkshuis, St Jacobsstraat, 30. POPERINGE: Tweede Vrijdag, van 9 tot 10.30 uur, in het Christen Volkshuis. WERVIK: Vierde Zondag, van 10 tot 11 uur, in de zaal St Pol. GELUWE: Derde Zaterdag, van 2.30 tot 3.30 uur, in het Christen Werkersverbond. WAASTEN: Derde Zondag, van 11 tot 12 uur. Iedereen wordt verzocht de papieren meê te brengen die zijn zaak aangaan. De personen die hun zaken dringend wil len behandeld zien, kunnen schrijven aan Volksvertegenwoordiger Robeii, De Man, Jan Mahieustraat, 11, Roeselare. SESiSEEKSa NIEUWS UIT POPERINGE PROF. DAELS TE POPERINGE We knippen uit V. O. S. van 23 Juli: Wij vernamen dat op 11 November a. s. ProfessorDaels. de groote bezieler van de VlaamSc&é Ijzerbedevaart, een gelegenheidsrede zal komen houden te Poperlnge, en dat er ook een gelegenheids stuk zal opgevoerd worden door het Vlaamsche Volkstooneel. Alle Vlamingen moeten dus dien dag vrij houden. NIEUWE POSTMEESTER Als Postmeester te Poperinge, komt be noemd te worden, den Heer Bogaerts Frans, voorheen Postmeester te Temsche. We wenschen den nieuwen Heer Post meester welkom te Poperinge. tot STAND der WERKLOOSHEID Week van 17 tot 22 Juli 1939. mannen vrouwen totaal Maandag 407 10 417 Dinsdag 361 10 371 Woensdag 350 10 360 Donderdag 362 10 372 Zaterdag 385 12 397 1865 52 1917 Auto in de gracht. Zondag avond v. vliet Hr Decrock, Statiestraat, leper, de stad per auto, Ieperwaarts. Even voorbij den eigendom Verwaerde geraakte de voerder het stuur niet meer meester. De auto, na eerst een klein boompje te heb ben afgeknakt, kwam dan in de gracht terecht. Stoffelijke schade is te betreuren. Auto tegen boom. Donderdag mor gen kwam de auto der Ijsfabriek Hoflack uit leper, gevoerd door Adolf Verdeghem, langs den Abeelësteenweg gebold. Rond 11 14 uur, gekomen ter hoogte van den spooroverweg dicht bij de briekenbakke- rij van Hr Schabaliie, zag e e voerder plots een goederentrein afgestoomd komende op de spoorlijn. Tijdig stoppen of •--.-(.•Tijden was niet meer mogelijk. De voerder, zijn koelbloedigheid behoudende, trok het stuur over en kwam met zijn wagen op e boom terecht. Alles bepaalde zich lelukkiglijk bij stoffelijke schade. Het vorer.gedeelte van den motor werd gedeelte] k ingedrukt r.' ..ar de wagen kon zich evenwel nog uit eigen kracht van den boom losmaken. Auto tegen huisgevel. Toen Don derdag namiddag de autocamion .van Hr Verfaillie uit Proven, met bier naar stad kwam gereden langs den Provensteenweg, liep plots een wiel af. De voerder was hierdoor het stuur niet meer meester en de wagen kwam terecht tegen den gevel van het huis Elslander, en ten deels in de gracht. Alles bepaalde zich tot stoffelijke scha de zoowel aan auto of aan huisgevel. KLERKEN. Maatschappij Statie zanger -. Uitslag vinkenprijskamp van 23 Juli 1939, bij Leon Vanlerberghe1. Al- bin, I esage René, Westroozebeke, 422 p.; 2. Fluit, Jacques Jean, Houthulst, 400 p.; 3. Gandy, Everaert Jerome, Zcirren,391 p.; 4. Gaby, Vanpoucke Odiel, Woumen, 370 p.; 5. Free, Terryn Emiel, Zarren, 350 p.; 6. Gaston, Deleye Adolf, Klerken, 347 p.; 7. Franco, Braem Albert, Zarren, 344 p.; 8. Guido, Pollet Gerard. Zarren, 334 p.; 9. Jackie, Devos Jullen, Woumen, 333 p.; 10. Guido, Hendryks Camiel. Zarren, 2S2; 11. Julien, Paesbrugghe* Henri, Zarren, 258 p.; 12. Baziel, Demeyere Petrus, Sta- den, 247 p.; 13. Emiel, Lanssens George, Zarren, 245 p.; 14. Filosoof, Beeckaert Henri, Staden, 243 p.; 15. Jaclin, Van Graefschepe Jozef, Jonkershove, 238 p.; 16. Grisette, Vandame Edmond, Staden, 218 p.; 17. Jenny, Decuypere Jerome, Klerken. 203 p.; 18. Flel, Vanlerberghe Leon, Klerken, 195 p. Koning der Maatschappij 1939: Deblac- re Maurice, met 718 liedjes; Decuypere Jerome met 692 liedjes. VLAMERTINGE. De prijzen stijgen, verzorg goed uw hoenders, houdt ze ge zond met Aapotheker Vermandere's poel- er 4200. Marcol geneest het ergste snot. Te bekomen te Poperinge, leper, Roe selare, Geluwe en elders in alle Apothe- ke... Rechtstreeks Ap. Bourgois, Avelgem. ELVERDINGE. Naar het H. Bloed spel te Brugge. Donderdag 10 Augus tus rijdt hier een autobus naar de opvoe ring van het H. Bloed-Spel in Brugge. Vreemde en inlandsche bladen wijden de meest uitbundige lofartikels aan dit open luchtspel en stelden het eenparig boven al wat tot nog toe In dien aard gekend was, in welk land van de wereld ook: en er is neg zeer veel veranderd en verbeterd tegen verleden jaar. Die begeeren mede te reizen gelieven seffens hunnen naam aan te geven, dan kunnen we zorgen voor de kaarten. Hoe rapper we daarvoor zorgen, hoe beter. ABEELE-CRENS. UKslag ran den Prijskamp in hanengekraai, van 23 Juli 1939, bij Baekeroct Georges. 1. Carlo Verheyde Maurice, 153 p.; 2. «Jaak», Hu.vs Achiel, 145 p.3. Sissen Bruneel René, 131 p.; 4. Louis .Charles Julien, 127 p.: 5. Castar Room André, 99 p.; Theo», Feys Lucien, 96 p.; "Man- ten Steverlinck Nestor, 67 p.: 8. - Cham- erlain Duthoit Lucien, 56 p. BOEZINGE. Prijsnitdeeling. Vrij dag 21 Juli ging do jaarlijksche plechtig heid door voor de kinders onzer Vrije Aangenomen Scholen. Eerweerde Heer Pastoor las de uitslagen voor tusschenin de spelnummertjes der kinders. De Bur gerlijke Overheid was wel vertegenwoor digd. en vele ouders hadden er aan ge houden de prijsuitdeeling bij te wonen. Hier volgen de eerste uitslagen: BEWAARSCHOOL. Pilkem. 1* Jaar: Clarys Jozef en Tommelin Anna. 2' Jaar: Timperman Georges en Degryse Maria. 3° Jaar: Warlop Daniel en Clarys Godelieve. Dorpplaats. 1" Jaar: Tytgat Gabriel en Debey Madeleine. 2' Jaar: Vander- jeugt Camiel en Debackere Angèle. 3' Jaar: Plouvier Jozef en Decaestecker Andrea. LAGERE SCHOOL. Pilkem. 1* Studiejaar: Houthoofd Frans en Vanhaelemeersch Georgette. 2' Studiejaar: Eggremont Gabriel en Fly- po Simonne. Dorpplaats. 1' Studiejaar: Lerminez Daniël, Foley Julien en Pareyn Simonne. 2* Studiejaar: Vandeputte Medard en Debackere Gisele. 3' Studiejaar: De backere Michel en Debackere Maria. 4" Studiejaar: Maddelein Raoul en Dekeme- le Marie-Jeanne. 5* Studiejaar: Storme Frans en Degezelle Marcella. 6" Studie jaar: Ampe Henri, Lietar Lucien en Cla rys Marguerite. 7° Studiejaar: Vanhae lemeersch Georges en Vancoile Denise. 8" Studiejaar: Degezelle Cyriel en Tiers- soone Jeanne. Het eere-metaal, verleend door den Weledelen Heer Burgemeester aan de leer lingen van den hoogsten graad onzer La gere Scholen, werd toegekend aan DEGE ZELLE CYRIEL en TIERSSOONE JEAN NE. Aan Ouders en Leerlingen: proficiat! Kermisdagen. Dees jaar hebben wij van alles gekregen: mooie dagen en slecht weder; druk bewandelde straten en verlatene lanen; orgelspel met radio en doodsche stilte. Ja, dees jaar was het we der voor en tegen. Zondag schoon weder; Maandag na het Jaargetijde, gewoonlijk de beste oogenblikken voor de krameniers, regen; Dinsdag de twee: 's voormiddags ongehoorde regenbuien en 's namiddags een zonnetje voor de velokoers; Woensdag OktoberwederDonderdag nee plus ultra; het kon niet schooner, en zoo deed de op sluit met velokoers en vuurwerk al het wee der eerste dagen vergeten. Kongres te Kortrijk. Boezinge nam en neemt er heden nog deel aan. Een auto bus vertrekt dezen namiddag met een groep mannenverbonders naar den stoet ter eere van Jezus in Zijn Eukaristie. BESELARE. Gelukkige afloop. Woensdag rond 5 uur namiddag kwam zekere Gerard Leenknecht, woner.de te Sint-Eloois-Winkel, de marktplaats door gereden per auto waaraan aanhangwagen. Rechtover de kerk vloog met volle geweld een van de wielen der aanhangwagen af, In de richting waar een heele troep kin deren speelde. Gelukkig konden de sna ken zich tijdig uit de voeten maken. De geleider was erg geschrokken. De Blauwe Boomgaard Uitslag der vinkenzetting in het lokaal van Vlaanderen, bij Vandenameele Valeer. Er waren 51 vogels: Deleu Leon, Zonnebeke, 610; Deleu Gerard, Fasschendale, 596; Gryson Jules, Beselare, 521; Billiet Ed ward, Passchendale, 480; Verhulst Henri, Moorslede, 442; Verstraete Jozef, Pas schendale, 438; Depuydt Odiel, id., 402; Deryekere Gustaaf, Moorslede, 393; Bil liet Edward, Passchendale, 374; Gryson Albert, Moorslede, 343; Moyaert Nestor, Passchendale, 342; Lecoir.tre Emiel, id., 336; Depuydt Robert, Wervik, 336; Nuit- ten Hektor, Zonnebeke, 332; Va saenamee- le Valeer, Beselare, 330; Vandamme Chris- tophe, Komen, 330; Degryse Hektor, Be selare, 319; Gerolf André, Zonnebeke, 315; Reynaert Gaston, Zonnebeke, 313; Wille- meyn Marcel, Passchendale, 308; ILoor- naert Richard, Zonnebeke, 306; Knock Fred, Passchendale, 302; Berghman Cy riel, Moorslede, 301; Debrouwer Leon, Moorslede, 301. De maatschappii Recht voer Allen van Passchendale bekomt den beker met 1763 liedjes. GELUWE. Uitslag der Viukcmzelting bij Fraaei Alfons. FrankDeleu Le on, 554; «Pikaer», Cneudt Henri, 457; Grooten Berghman Cyriel, 377; Jan tje Hoornaert Richard, 322; "Goliath», Vanv -tte Marcel, 317; RamonDe- boe: Achiel, 284; «Jeack», Cneudt Hen ri, 279; «Jantje», Nuitten Hektor, 213; «Jan», Dormy Omer, 198; Gustje De gryse Hektor, 145; «Jakoba», Massche leln André, 143; Gerard Depuydt Ge rard, 132; «Yvo», Deleu Jer-om, 100; «Jojo», Reynaert Gaston, 62; «Merite», Vandenameele Valeer, 87GustjeCal lens Emerie, 86; Gustje Vandenameele Valeer, 82; JieteDeback A'fons, 79; Tuba Aflinus Omer, 76. BIKSCHOTE. «Frontvink Uit slag van de zetting van Zondag 23 Juli. 1. Gaper, Compernolle C., Langemark 531 2. Galioo, Cuffez M., Westroozebeke 486 3. Gibb, Ceuninck Val., Langemark 369 4. Gino, Mahieu Arth., Langemark 359 5. Gaby, Novelle Charles, Merkem 334 6. Ipla, Noyelle Charles, Merkem 317 7. Indiana, Buytaert M., Vlamertlnge 296 8. Ispauw, Vermeulen J., Elverdinge 282 9. Junior, Cuffez M., V/estroozebeke 278 10. Odette, Vanstaen Odili, Merkem 276 11.Danneels, Parmentier A., Langem. 269 12. Elias, Degelder A., Blkschote 261 13. Janus, Vanelslander, Langemark 250 14. Galopin, Doucy Th., Merkem 250 15. Guerra, Devreker K., Langemark 249 16. Freintje, Beeuwsaert M„ Bikcchote 239 17. Grammens, Artheel G., Zuidfihote 227 18. Reml, Schackman M„ Langemark 215 19. Hallfax, Tommelein D., Bikschote 211 20. Jerome, Degelder H„ Blkschote 200 21. Germaine, Bruneel G., Merkem 191 22. Esther. Claerhout G.. Poelkapelle 185 23. Hugo, Soens R., Blkschote 154 24. Henri, Became M., Langemark 150 25. Gerard, Gauquie A., Langemark 142 RENINGE en LOO. Zondag 6 Augus tus rijdt een autocar naar het H. Bloed spel te Brugge. Vertrek te Reninge aan de kerk om 3 u. en te Lóo om 3)1 u. l'rijs heen en terug, bezoek aan de prach tige abdijkerk van Loppem, voorbehouden piaatsen van 15 fr. voor het H. Bloed spel, alles te zamen aan 32 fr. Wie van zin is mede te gaan geve zijn naam op aan E. H. Kapelaan te Reninge of E. H. Kapelaan te Loo. BESEI.ARE. Kristen Vrouwenbond op Reis! Vrijdag, 14 Juli, 12 uur. Van alle kanten dagen opgesmukte, blijgezin- de vrouwtjes op! Ze gaan naar Sinte Go delieve van Gistel. In autobus, eerst naar hun Patrones. Eens de devotie gedaan komt het aangename. Over Nieuwpoort, met bezoek aan Ko ning Albert Monument, naar de Zee. Vooral de jongeren beleven er pret en halen hun herte op. Wel komt de regen de vreugde storen, maar verdrijft ze niet! En nu voldaan naar huis toe gaan. Want morgen moet het werk weer klaar. Ze spraken dan elkander aan: Wel thuis! en... Tot ter jaar! Serenade. Zaterdag gaf de Har menie Ste Cecilia haar Eere-Voorzitter, Heer Henri Lameire, 'n serenade! Tusschen muziek en pot en pint, Ging elkeen leutig zijnen gang. En ieder wenschte welgezind: God houde U gezond en lang! LES EN. Verkeersongeval. Maan dag 11. kwam Jonckheere Maur.. kolen handelaar te Vladsloo, vergezeld van zijn vrouw Theuminck en een dorpsgenoot per flets van de markt te Diksmuide terug. Gekomen aan het kapelhuis te Eesen wa ren zij gevolgd door twee autos. De eerste wou de fietsrijder voorbij, doch de twee de, welke op enkele meter volgde en ge voerd werd door H. Fr. Develter, drukker te Eesen, had niet het vermoeden waarom de eerste naar links zwenkte, en vooraleer hij den tijd nog had te zwenken, had: hij de fietsrijders verrast en ten gronde ge slingerd. Van alle gelukken behield daae autogeleider zijn koelbloedigheid en stop te op twee-drie meter. Wat de fietsers betreft, Jonckheere kloeg erg aan de hiel en zijn vrouw moet een ergen stoot heb ben gekregen cp de dij, wat erge pijnen veroorzaakte. De derde heeft gedurende eenigen tijd 't bewustzijn verloren en kwam er met enkele schrammen vanaf. Hun fietsen waren totaal ontredderd. Een onderzoek werd ingesteld. GELUWE. Verkeersongeval. Don derdagavond, rond 5 uur, kwamen twee fietsers van leper naar Meenen gerester.. Gekomen ter hoogte van den Koelenberg moesten zij zwenken om een auto, die de baan naar Wervik opreed, door te laten. Op hetzelfde oogenblik kwam de auto van een handelaar uit Duinkerke, uit de richting van Meenen gereden en haakte een der fietsers, Henri Vermaut, wonendo Kongresstraat te Meenen, aan. Deze werd over gansch het lichaam gekneusd en moest geneeskundige zorgen ontvangen. Nationaal Feest. Ter gelegenheid van het Nationaal Feest gaf de gemeen telijke harmonie Ste-Cecilia Vrijdag avond te 8 uur een muziekconcert op de plaats, onder leiding van den H. August Waignein. Het programma was verzorgd. Een paar nummers werden uitgevoerd onder leiding van den onder-chef, H. Abel Deleu, en oogstten veel bijval. De gansehe uitvoering mag uiterst geslaagd genoemd worden. Het concert werd besloten met de uitvoering van het Nationaal Lied. Botsing. Vrijdag, om 11 uur 's avonds, kwam op de Iepersche baan de auto van den mekanieker Delhaye uit Zonnebeke, in de richting van leper ge reden. Uit de tegenovergestelde richting kwam de auto van Remi Goeminne, bak ker te Moeskroen, met nog twee inzitten de personen. Tusschen Het Groeninghe- veld en de hofstede Albert Degryze kwa men beide voertuigen in botsing. De schok was geweldig. Alle inzittenden werden ernstig gewond. De autos werden erg be schadigd. Veldwachter Denys stelde een onderzoek in. PLOEGSTEERT. Motorijder dset erge val. Zekere Leon Goemaere, wor nende te Voormezele, 49 jaar oud en ge huwd, kwam Vrijdag namiddag van zijn werk uit La Madeleine (RIjsel) per moto. Op de Meesensteenweg, dichtbij de markt plaats van Ploegsteert, deed de motocy- clist, door een tot nog toe onbekende oor zaak, zoo'n ongelukkigen val dat hij be wusteloos op de straatsteenen liggen bleef. Personen die den zwaren val gehoord had den kwamen onmiddellijk toegesneld en droegen het arme slachtoffer in eene na- bijstaande woning. Een doktor kwam spoedig de eerste zorgen toedienen, doch gezien den ergen toestand van den ge kwetsten oordeelde hij het noodig Goe maere naar het O. L. Vrouw Hospitaal van leper, met de Roode Kruisauto, te la-- ten overbrengen. Men bestatigde er dat benevens eene groote hoofdwonde, het slachtoffer ook het bekken gebroken was. Zijn toestand is onrustbarend. Vrouw Goemaere werd met de meeste omzichtig heid van het jammerlijk ongeluk op de hoogte gebracht. Een onderzoek werd in gesteld. laasssBiasaaaaBBassBSBaaaaza LUCHTVAARTRAMPEN IN ENGELAND De Engelsche militaire luchtmacht werd d, ze week door twee rampen geteisterd. In Norfolk sloeg een bommenwerper te pletter die op nachtoefening was geweest. De drie inzittenden werden verkoold in hun machien. Bij Grantham kwamen twee vliegtuigen in botsing. Beide machienen stortten ten gronde. Twee inzittenden van een dei- toestellen werden gedood. De piloot van het ander vliegtuig sprong in het lucht ruim en trok zijn valscherm open. Hij kwam echter hard op den grond terecht en werd met beide beenen gebroken op genomen. (EsasBGaaBiasBBaE&aaaasa&saBaa NEW-YORKSCHE POLITIE REDDE 900 KINDEREN Te New-York hadden 900 kinderen plaats genomen op een boot om een ple ziertocht te maken op de Hudsonrivier. Even voor het vertrek had de boot brand stof l.j.n boord genomen maar bij vergis sing werd benzine gegoten in de tank van het schip in plaats van Dieselolie. Daar nog olie in de tank was werd aldus een brandstof gevormd die een ontzettelijke ontploffing had kunnen teweeg brengen zoo de minste vonk erbij zou worden ont stoken. Toen het schip reeds lang vertrokken was kwam de verdeeler van de brandstof tot de ontdekking van zijn missing. On middellijk belde hij de politie op, die twee politiebooten het schip nazond. Na 1 'j uur kreeg een der politiebooten het schip in het zicht. Order werd gegeven tot stop pen en stilleggen der machienen. Het schip werd naar de kade gesleept en de gevaarlijke stof met alle mogelijke voor zichtigheid uit de boot gepompt. isasBaam^saBcisaiSHAWBuaBBEsaBB EEWCGEN ACHTERVOLGING TE ST-AMANDSBERG Zondag 11. te St-Amandsberg zag een nijveraar een onbekende ervan doortrek ken met zijn flets. In auto zette de nijve raar de achtervolging in. De dief werd tot stilstaan gedwongen en twee politie-agen- ten kwamen bij die den dief aanhielden. De bandiet had zijn eenzelvigheidskaart niet bij en verklaarde die te kunnen vin den in een drankgelegenheid. De drie mannen trokken er naartoe waar de kaart gevonden werd. De man bleek zekere De Brauwer uit Moerbeke te zijn. Van een oogenblik onoplettendheid van ds politiedienaars maakte Dc Brauwer ge bruik om naar de achterplaats van de herberg te loopen, den muur over te wip pen. Hij klauterde van het eene huis op het andere om ten slotte een vreemd huls door te loopen en de vrouw des huizes, die op den drempel stond, omver te werpen. Hij vluchtte verder over een eiger.dom, over een voetbalplein, om ten slott; er van door te trekken met pet, schoenen en fiets van een werkman die aan den arbeid was in een bloemisterij. Later kon de fiets ontdekt worden die verkocht was door den dief voor 75 fr. en 25 fr. voor het licht, wat aan den eigenaar teruggegeven werd, maar de dief b'. jft nog loopen. IBSBBKBHBBBBIBB99BEE13BSSBS53B REKLAAMSTOET te WAREGEM Maandag 11. had de Jaarlijksche rekla- mestoet alhier plaats. Vele prachtige wagens namen er aan deel en wekten iedeieens bewondering af. Het was echter de auto-kamion der Voeders Vanden Avenr.e uit Ooigem, op gevat en versierd door het Huis Lerougc Zonen die met den eersten prijs loopen ging. IBBBBBHBBBBBBB1BIBBBBBBB33BR UIT HET STAATSBLAD RECHTERLIJKE OKDS Is benoemd tot plaatsvervangend rech ter: In het vredegerecht van het kanton Poperinge, de Heer Verlaillie F., advokaat te Poperinge. IEPER, van 21 tot 27 Juli 1939. Geboorten. Storme Walter, Recolltt» tenpaort 5, v. Westoufer. Vangrooten. bruel André, Veemarkt 15. Deschool- meester Wilfried, Recollettenpoort 5, St-Jan. Verkruysse Willv, Recollcttffl. poort 5. v. Dikkebusch Bonte Anna, Recollettenpoort 5, v. Beselare. Ver. mecrsch Wilfried. Recollettenpoort 5, r. Boezinge. Donche Nicol, Re col ie'ten- poort 5. v. Boezinge. Cailliau Gilbert, Diksmtiidestraat 79. Overüjdens. Vcrcnockc Hcnrica, 31) jaar, echtg. Seys Oscar, DiksmuMestr. 1). Lcgrou Bertha, 38 j., wed. Fiers Ha. bert, St-Jacobstraat 51. Huwelijken. Bouwen Albert, druk. kersgast, en Ossieur Louisette, pehetibe. werkster, beiden te leper. Lermytte Raoul. haudelsvertcgemv. te Nieuwktrke, en Ollevier Suzanna. Bekaert Marcel, onderwijzer, en Buy se Harie-MadcL.ne, z. b., beiden te leper. HOOFDPIJN tandP'i°' ntigraine, aHe pijnen der zenuwen. - moedeloosheid, vermoeidheid, genezen met de Wonderbare Poeders der Lelie. Geheel onschadelijk, zelf voor maag- en hartlij ders. Menschen die gewoon, waren 3 tot 4 poeders per dag te nemen zijn met \V. P. der Ldie van hoofdpijn genezen. Niemand wordt aan de Leliepoeders gewoon, daar om zijn de Leliepoeders de 1 teste en meest gevraagde. - In alle goede Apotheken. - Vraagt heden nog een kostelooze proef, doos aan dépot LELIE, Markt, 49, GEEL POPERINGE, van 21 tot 23 Jui 1933. Geboorten. Deraeve Arlctte. d. v. LIector en Rommcns Blanca, Casselstraat. Hauspie Bernadctte, d. v. Julien en De Kesel Malvina. Valkenberg. Mourisse Marcel, z. v. Oscar en Lcrmyte Rachel, Tien Geboden. Saelen Jacqueline, d. v. Armand en Clinckemaillie Alice. Cassel- straat. Denut Marc, z. v, Felix en Questroy Alice, Casselstraat: Sohier Michel, z. v. Julianus eu Coppe. nolle Alice, Westouter. Deweerdt Chris, tiane, d. v. Lucien en Reubrecht Yvonne, Westouter. Verhoye Suzanne, d. v, Achille en Fasseel Godelieve, Boezinge. Dequirez Noël, z. v. Georges en Boucken- hove Zoé, Reningelst. Vandenberghe Marie, d. v. André en Dumoulin Zoé, 1,ei ker. Vandevoorde Annie, d. v. Maurice en Parent Laura, Roesbrugge. Vanren- terghem Gilbert, z. v. Richard en Ver meulen Margarietha, Proven. Overlijden». De Rycke Marcellus. 78 jaar, echtg. v. Vandenberghe Mathilda, Stavele. Vandenbroucke Gustave, 75 j„ echtg. v. Clays Juliana. Iepersteenweg. Huwelijk. Verstuyft Remy, klerk v. Gentbrugge, en Floor Hermina, z. b. v. Poperinge. BeloHcn. Acke Gerard, onderwijzer v. Klverdinge, en Cappoen Simonne. on derwijzeres v. Pop. Verbeke Amaad, handelaar v. Rijsel, en Verstraete Marie, z. b.- v. Fiers (Fr.). Vauin^helandt An dré, haarkapper v. Krombekc, en Pareyn Yvonne, haarkapster v. Pop. tSBBEaBBBBSaBBBB)a»BB^SnSSS9^ TRAGISCH JACHTONGEVAL BIJ BEAURAING Twee Jagers waren op Jacht naar ever zwijnen rond Beauraing, in den nacht van Dinsdag op Woensdag 11. Plots zag een hunner een jong wild zwijn. Hij lie; het vrij loopen denkende dat de zeug zou volgen. Op korten afstand zag hij plots een schaduw opduiken. Hij meende dat hM de everzwijn \,as en loste twee scho ten. De schoten troffen echter den vriend, in volle borst. De ongelukkige gaf kort daarop den geest. DE JOCKEY EDDY ELLIS OVERLEDEN TE OOSTENDE Op 10 Juli 11. maakte de bekende jockey Eddy Ellis een ergen val tijdens paarden wedrennen te Oostende. Dc man liep tal rijke kneuzingen op alsmede een cc'r.ou- derhreuk. Alhoewel hem de beste zorgen weraen besteed deed hij nog een longont steking op en is hij aldaar in 38-jarigen ouderdom overleden. 3B@B£iSBaXllB3a3S!£3a&S3S22aa3 NIEUWE AUTO IN ZEE GEWORPEN Een rijke dame uit Amerika was zin nens een reis ia. Europa te ondernemen, en wel per eigen auto. Zij zond per boot een splinternieuwe auto vcor, tot Kales. Intusschen verzinde zij wegens den in ternationalen toestand in Europa en bleef zij in de V. S. De Fransche douane liet haar dan we ten dat zij ofwel den auto r.aar Amerika moest terugzenden ofwel de vereischte in voerrechten betalen. Als eenig antwoord gaf de Dame aan haar zaakwaarnemers in Europa opdracht den wagen in zee te gooien. De wagen had 1425 pond sterling gekost. De Britsche zaakgelastigde voer de auto eerst nog naar Dover, waar hij door de douane geweigerd werd. Ten slotte werd gevolg gegeven aan de orders van de e'genares en de mooie wagen werd in zee gegooid, halverwege Dover en Kales. lEaaaasaKaHBBEaah-aaasEBtaaH REGEER1NGSCRISIS IN NEDERLAND Ingevolge de nederlaag geleden voor de Kamer heeft de H: Colijn het ontslag van zijn nieuwe Regeering aan de Koningin aangeboden, dat aanvaard werd. De leider der Katholieken werd thans door Konin gin Wilhelmina belas; een nieuw kabinet te vormen. 7.. Exc. Mgr Lamiroy, Bisschop van Brugge, heeft benoemd tot Pastoor: Te Moorsele, E. H. Bottelier, Pastoor te Westkerke; Te Wijtschate, E. H. Desmedt, Pastoor te Beerst; Te Westkerke, E. H. Faict, Pastoor te Krombeke Te Westouter, E. H. Ghesqtiière, Pas toor te Zevckote: Te Beerst, E. H. Vermeren, Onderpas toor te Kanegcm Te Krombekc, E. H. Vanden Bussche Onderpastoor te Meulebeke; Te Zevekote, E. H. Hannicart, Onder pastoor te Gistel Te Bossuit, E. H. Dossacr, Onderpas toor te Komen Te Houtem (Vetirne). K. H. Quartier. Onderpastoor te St-Andries. Tot Algemeen Bestuurder der Zusters van Liefde te Ileule, E. H. Denys, Onder pastoor op St-Bertinusparochie te Pope ringe. Tot Principaal van het nieuw College te Komen, F. II. Camerlynck, Leeraar aan het College te Izcgem. Tc Poperinge, Onderpastoor op Srat- Bertinus, E. H. Vanden Berghe, Onderpas toor te Ootcgeni. Te Komen, Onderpastoor, E. H. Van Coillie, Bewaker in het St-Aloysiuscoliege te Diksmuide. Te Kaucgcm, Onderpastoor, E. H. Mylle. Leeraar 6" Latijn in het St-AloysïöscolIn ge te Diksmuide. 1 VAN VRIJDAG 28 JULI 1931 100 Fransche Franken 77,9625 frank 1 Pond Sterling T'7,77o (rank 1 Dollar u £2» frank 1 Gulden lo.p48/J trtm

De Halle (1925-1940) | 1939 | | pagina 4