Politie verordening Laatste Berichten IN 'T BINNENLAND HOOFDPIJN tandP'in' migraine, alle ARRONDISSEMENTS RUBRIEK DER K.A.J. - IEPER UIT DIKKEBUSCH UIT LANGEMARK UIT P0LLINKH0VE GEWELDIGE BRAND DE IJZERKNAPEN UIT DADIZELE UIT STADEN ALLERHANDE UIT DE PANNE BURGERSTAND VAN VLAANDRENS WEEZANG AAN DEN IJZER! VERGEET NIET dat bijvru* WISSELKOERS (VERVOLG) BOEZINGE. De V. O. S.. B. V. O. S. en Davidsfondsers van Boezinge, kortom alle Vlaamsch voelenden, hebben schoone dagen beleefd. Zaterdag, vooravond van de Ijzerbedevaart, en Zondag waren prachtdagen. Onze lieve Heer, die een bijzonder plaatske heeft in zijn hert voor de Vlamingen omdat zij Zijn H. Moeder zoo lief hebben, heeft voor het weder gezorgd, 't Was effenaf buitengewoon. En zoo liep de plechtigheid aldaar van stapel als nooit. Onder de H. Mis, door onzen Herder, oud-aalmoezenier van den oorlog, opgedragen, was onder die duizenden aanwezigen een voorbeeldige stilte en in getogenheid, zooals wij zelden in onze kerken beleven. Dat ons Vlaamsche volk steeds het Kruis hoog houde: met Kruis in top, zoo varen wij, door 't wereldtij, ten hemel op. Onder de spreekbeurten was er middel een plnte nieuw bloed op te doen en hij moet meer dan onverschillig zijn die niet meévoelt met de massa. Ja, de dooden zullen over ons tevreden zijn en een beetje compassie hebben met de andere. Korte nienwsjes. Dinsdag laatst werd Juffrouw Angèle Timperman, doch ter van Michel Timperman-Vandecaveye Maria, in onze kloostergemeente gepro fest. Reeds droeg zij de naam van Zuster Maria-Jozef, thans echter is zij ten volle Ingescheept en door beloften verbonden aan het Kloosterleven. Zeer Eerw. Heer Kanunnik Van der Heeren droeg het H. MisoSer op, bijgestaan door de E. H. Pastoor, Onderpastoor Van den Berghe en ontving de H. Beloften. God geve haar vele jaren ter Zijner eere en tot welzijn onzer scholen. Zondag aanstaande, 3 September, 's morgens te 8 Vt, uur, komt M. Dumon, Opziener van den B. B., spreken in de Boerengilde, bij Vr. Wed. Henri Wydoodt- Verstraete, over Verzekeringen tegen persoonlijke ongevallen en aan derden, ook over levensverzekeringen Eene zeer aktueele en belangrijke stof. Vrijdag 8 September hebben wij nog eens onze Provinciale Veeprijskamp op de Kasteelhofweide, te 10 uur voormid dag. Een beetje goe weder en er zullen vele schoone dieren te zien zijn, wij mo gen ons daaraan verwachten. De Veebond der Boerengilde, met zijn Stierensyndi- kaat, zal geen moeite sparen om die prijs kamp schoon te maken. Op den vooravond van het paarden- feest te Elverdinge is er op onze gemeente een paardenprijskamp met volledig pro gramma. Jammer dat men daar geen rekening houdt met de kerkelijke dien sten, en juist begint op het uur der vespers. Weet ge?... dat het jammer is dat ons volk niet het boek De Hoop der Kerkkent?... dat men -daarin eens schoon zien kan wat onze Missionarissen zooal doen?... dat men langs het N. I. R. de meeste vuiligheden mag vertellen, vooraleer het strijdt tegen de goede ze den?... dat de socialisten daar den toon geven en de andere daarop moeten schui felen of dansen?... dat de boerin Celina Igodt van de trappen gevallen ls mat een kinderrijtuig, gelukkig zonder kind erin?... MERKEM. Vinkcnmaatschappij De StrausszangersNa een druk en fel betwist seizoen hebben wij kunnen vast stellen dat wij een enormen vooruitgang hebben geboekt bij verleden jaar. Wij hebben voor het oogenblik verscheidene goede vinken zooals: Ipia, Gaby, Ger- maine, Galopin, Garanti, Ivo, Odette, Idem, Hispano, Ivan en Stein, al vogels die dees jaar parelen aan de kroon der Strausszangers gevestigd hebben. Onder al dezen hebben wij een Galopin die op verrassende wijze een Koningstitel be zorgde aan zijn eigenaar; een Gaby die zijn eigenaar Kampioen maakte, en een Ipla die den bloemtuil veroverde voor het hoogste getal (nL 466 liedjes) in één uur. Daarmee hebben wij het einde van ons vinkenseizoen en staan wij voor ons nieuw sport, ons wintersport, ons hanensport, dat ook alle vinkeniers zal veroveren. Vinkeniers, wordt lid uwer zustermaat schappij De Fiere Morgenkraaiers Strausszangerssteunt ze en helpt ze groot brengen zooals De Strausszan gers en gij die geen vinkenier zijt, wordt hanenmelker, kom op Zondag 27 Augus tus zien naar onze eerste proefzetting en U zult voor het sport gewonnen zijn en een echte hanenmelker worden. Wij verwachten U allemaal, vinkeniers of buitenstaanders, op heden Zondag 27 Augustus, te 2 uur zeer stipt, in het lo kaal De Schildbij R. Van Houwe. Voorzitter Remi Robyn en Ondervoorzit ter Van Houwe Gerard wenschen U har telijk welkom. GEI, UWE. Een niet alledaagsche fietsuitstap. Waarschijnlijk werd er nooit meer aan toerisme gedaan als he den ten dage. Met alle mogelijke verkeers middelen zien we, op onze banen, toeris ten die het land doorkruisen, beladen met pakken... zakken en tenten... Een vermel denswaardige fietsuitstap is wel deze: de bedevaart naar Lourdes door twee jonge lingen onzer gemeente; Karei Pletinckx, postbediende, en Luclen Cornellie, stu dent, belden 19 jaar. Aan moed moest het hen geenszins ontbreken als men be denkt dat de afstand tusschen Geluwe en Lourdes zoo maar... 1185 Km. bedraagt! Die afstand werd afgelegd in vijf dagen; Geluwe, St Saufieux, Tendu, Perigeux, Lectoure, Lourdes. Na een paar dagen in het Genadeoord verbleven te hebben, werd de terugtocht aangevangen. Na 5 dagen kwamen ze opnieuw, blakend ge zond, te Geluwe aan. Beiden waren het eens om te verkla ren: Dat het zeer lastig was... maar dat ze het nog zullen doen! Ongetwijfeld zal Onze Lieve Vrouwke die i' Krachttoerter liarer eer met wel behagen ontvangen hebben. Wie volgt hun voorbeeld na?! Arbeidsongeval. Donderdag 17 Augustus was de timmerman Karei Van- decasteele, werkman aan de kepering van het in opbouwzijnde huis van den Hr Ga briel Vienne, onderwijzer. Op zeker oogen blik begaf een der balken, met het onge lukkig gevolg dat de timmerman van een hoogte van 6 met. naar beneden stortte, waar hij bewusteloos bleef liggen. Werk gezellen snelden toe en droegen hem in allerijl naar de woning van Dokter Mad dens, op korten afstand van de plaats van het ongeval. De ongelukkige was ge kneusd over gansch het lichaam en had een gapende wonde onder de kin. Dokter Maddens diende hem de beste zorgen toe en bracht hem vervolgens naar zijn wo ning. Tooneelavond K. S. A. Verleden Zondag gaven de Katholieke Studenten een avondfeest in de St-Jozefzaal. Niet tegenstaande het warme zomerweder, als alles u naar buiten roept, was de zaal bomvol: bewijs van aanmoediging en waardeering voor de Kath. Studenten actie. Werd opgevoerd: «De Witte van Faust», tooneelspel in 3 bedrijven door Fr. Gevels. De Witte, een jonge zwerver, wordt aan genomen als knecht bij Dokter Faust, professor aan de Universiteit. De duivel tracht, in ruil voor aardsch geluk, de zie len van De Witte en Dr Faust af te koo- pen. Faust geeft toe en krijgt het top punt der wetenschap. Bij Witte is het te- vergeefsche moeite al krijgt hij van den duivel allerhande profijten. ...Jaren zijn vervlogen. Dr Faust is aan het einde van zijn akkoord met den dui vel. Jaren lang heeft hij met volle teu gen kunnen genieten van het leven... en toch heeft hij nooit het ware geluk ge vonden. Gebroken en bulten zichzelf van angst ontmoet hij plots zijn oude knecht: Witte. De duivel komt de ziel van Faust opeischen. Witte zal het zaakje op klaren. sluit een nieuw akkoord met den duivel maar heeft hem meteen flink beet... Faust is gered! De dankbare dokter her nieuwd met Witte, zijn trouw aan God In een vurige Paaschcommunie. Kritiek is altijd goed als ze opbouwend is. Ook hier worden enkele zwakke kan ten in de 3chaduw gesteld door het ge heel. Ieder speler verstond goed de door hem uit te beelden figuur, en dienen dus in een adem te worden vermeld. Een spe ciaal plulmkenochtans voor de Dui vel, die zijn rol echt duivelachtig speelde: vleiend, aanlokkend in de voor spiegeling van het aardsche genot. Dr Faust, die fijn uitbeelde: de ruste- looze zoeker naar meer wetenschap. Witte was éénig in zijn soort; de ruwe schors met gouden hart. De tooneelschikking was passend en verzorgd. De belichting onderlijnde steeds het gebeuren op het tooneei. Een geslaag de opvoering! Als slot: en kluchtig gebarenspel, kaba- retnummers en dans. Katholieke Studenten: Uw feestavond was prachtig. Blijft steeds dezelfde geluk kige stukkenkeuze doen en ge zult steeds in stijgende lijn opgaan op den weg der planken, uw duurbare K. 3. A. ten bate. VIDI. Kabaret-AvomL Zondag 10 Sep tember, te 7 uur, in de St-Jozefzaal: Op treden van het alombekende Uilenspiegel- I Kabaret uit Roeselare. Houdt die dag vrijHet wordt een reuze-avond Aandacht: De kaarten van de Tooneel avond K. S. A. blijven geldig voor het Uilenspiegel-Kabaret. Andere te verkrij gen bij de Kath. Studenten. STAVELE. Lustloosheid, aanhoudend gapen zijn mee3t altijd teekens van slech- j te spijsvertering bij de hoenders. Helpt ze met Apotheker Vermandere's Poeier 4200, merk Hanekop Te bekomen te Poperinge, leper, Roe selare, Geluwe en elders in alle Apothe ken. Rechstreeks Ap. Bourgois, Avelgem. ZONNEBEKE. Sterfgeval. Dins dag laatst werd alhier rustend briefdra ger Maurice Keignaert, overleden in den ouderdom van 58 jaar, ten grave gedra gen door zijn ambtsbroeders der gemeen te en uit het omliggende. De overledene was vereerd met de Herinneringsmedalie 1914-1918, de Burgerlijke Medalie van 1* Klas en het Burgerlijk Kruis van 2" Klas. Op zijn doodsgedachtenis leest men: ■■Ge durende 37 Jaar deed hij trouwen dienst als briefdrager der gemeente en 't was noodgedwongen, ondermijnd reeds door de ziekte, dat hij zijn welverdiende rust namMoge de groote toeloop van volk op de begraving een balsem zijn op de wonden van droefheid van echtge- noote en kinderen. BESELARE. Davidsfonds. - Winter offensief Naar de 125 Op 1 Augus tus 1939, te 12 uur, werd het WinteroSen- slef ingezet met volledig succes. Te 9 uur 's avonds, denzelfden dag, ontving de Voorzitter reeds 'n bloemtuil met 10 schoone bloemen van 10 nieuwe leden! 'n Record dus! Meer dan 1 lid per uur! We staan nu aan 115. Lieve Propagan disten en Leden: Ik dank U voor de schoone bloemen. Ge bracht er 10, en zonder dralen! Ik wil uw jongen ijver roemen! Werkt verder aan uw idealen! De Voorzitter, GEO. WOESTEN. Vlaamsche Toeristen bond. Op Zondag 27 Augustus, buiten gewone aangename verrassingsreis. 1) 200 Km. in autocar; 2) 20 km. boottocht; 3) Smakelijk noenmaal (scep, voorgerecht, vleesch, groensel en aardappelen, nage recht) 4) Tombola voor alle deelnemers (1* prijs een halve reis terugbetaald). Alles inbegrepen: 40 fr. per persoon. Men vertrekt om 9 uur 's morgens en men is terug om 10 uur 's avonds stipt. N. B. - Wij verzekeren dat de reis uiterst aangenaam en boeiend zal zijn. Iedereen zal er uiterst tevreden over zijn. Handboogschuttersmaatschappij St Sebastiaan. Op Maandag 28 Augustus doet de St-Sebastiaansgilde haren jaar- lijkschen uitstap per autocar naar De Panne. Vertrek 's morgens om 9 uur. Prijs 10 fr. per persoon. Kinderen 5 fr. Men schrijft in bij C. Boudry en bij de bestuursleden. N. B. In den namiddag zal er gele genheid zijn om naar de Mellte gaan waar de kinderen zich kosteloos goed kunnen verzetten, allerlei spelen staan daar ten dienste van groot en klein. Boerengilde. Heden Zondag 27 Augustus, te 6 uur, vergadering voor de leden van de Boerengilde, bij Maurlts Vlaeminck, In de Zwaan met een be langrijke uiteenzetting door Ingenieur Meerschaudt, over de landbouwtoestanden. Eindbetalingen der beeten voor de ver- loopen campagne en aflevering der kon trakten. Mededeelingen. Bestelling plantaardappels Industrie landbouw- kalk, enz. HET BESTUUR. HOUTEM-VEURNE. Een zevende Dochterke. Zondag 11., 20 Aug., werd in deze parochie gedoopt de zevende doch ter van 't gezin Edgar De Ruyck-Desny- der. Hare Majesteit Koningin Elisabeth, die t meterschap aanveerd had, was ver tegenwoordigd door Mevrouw J. Ver- meesch-Fossaert, echtgenoote van den Heer Burgemeester. Mr Boudeweel F. trad op als peter van de kleine, die als doop namen bekomen heeft: Jozefine-Charlot- te C. Hare Majesteit heeft aan dit gezin, met hare persoonlijke gelukwenschen, een schoone gift overgemaakt onder vorm van luiergoed en geld. Verscheidene andere giften werden aan de gelukkige ouders geschonken. Mochten de echtgenooten Deruyck hun ne zeven dochters zien opgroeien in goede gezondheid, eer en deugdzaamheid. OOSTNIEUWKERKE. Het onweder. Onze gemeente heeft ook wel haar deel gekregen van het geweldig onweder op Maandag 11. Zelden heeft het hier zoo fel gedonderd en zoo akelig gebliksemd. De bliksem is voor verschillende plaatsen in geslagen. Gelukkiglijk heeft hij weinig schade teweeggebracht. Naar Rome. Twaalf Nieuwkerke- naars doen de groote bedevaart mede. Door de jeugdafdeelingen van de parochie werden zeer veel loten van de tombola verkocht. Het bedevaart-bloemke werd Zondag 11. te koop geboden en spoedig uitverkocht. DADIZELE. Ommegang.-Jubilé. Vrijdag 8 September beginnen de 9 dagen van Dadizele. Als ieder jaar zal het kristen volk van Vlaanderen bij duizenden zijn machtige en lieve Beschermster komen vereeren in haar vermaard en prachtig heiligdom van Dadizele. Geen enkel kris ten huisgezin uren in 't ronde zou zijn jaarlijksche Bedevaart naar Dadizele wil len missen. Ontelbare parochies van het Bisdom richten tijdens de novene bede vaarten in naar Maria's genadeoord. On der de zwierige gewelven van O. L. Vrou- we's heerlijken tempel, voor haar genade beeld. zullen de bedevaarders weerom ko men bidden en zingen. Mogen de dagen van O. L. Vrouw Geboorte, Maria's groot ste feestdagen blijven van het Katholiek Vlaanderen, dagen van groot betrouwen, liefde en godsvrucht tot de machtige He melkoningin. O. L. Vrouw van Dadizele, verhoore de gebeden van hare minnende kinderen. Op Woensdag 13 September, Jaarlijk sche Bedevaart der Conferenties van den H. Vincentius a Paulo; te 756 uur, zal Z. H. Exc. Mgr Lamiroy, Bisschop van Brugge, de H. Mis lezen en de H. Com munie uitdeelen; en te 9 uur de algemee- r.e vergadering voorzitten; na de Hoogmis: Jubelprocessie. In de week: Mis te 6, 7, 8 uur, te 10 uur Hoogmis en Processie; te 3 14 uur plechtig Lof. Op Zondag 10 September: Mis te 5, 6, 7, 8 en 9 uur, de Hoogmis te 10 uur; te 3 uur Lof en Jubelprocessie. ZANDVOORDE-leper. Avondschool. De oprichting van een Landbouwleer- gang wordt voorzien voor den komenden Winter. Honderd lesuren, van Oktober tot Februari. Driemaal in de week op na der te bepalen dagen, van 6 uur tot 8 urn 's avonds. Het programma werd voorge schreven door den Staat. Alle belanghebbende jongelingen boven de 14 Jaar gelleven zich te laten inschrij ven bij Meester Philips, vóór den 1 Sep tember. Het volgen van de lessen is kos teloos. SINT-JAN-bij-Ieper (gezegd Hooge Zie ken). Plechtige viering van den H. Bartholomeus, Apostel en Martelaar, se dert onheugelijke tijden alhier vereerd en aanroepen tegen distel, aczema en aller hande velziekten. De Plechtige viering begon op 24 Au gustus, feest van den H. Bartholomeus, en wordt gesloten den Zondag 3 September. Alle dagen de H. Mis te 8 uur en Lof te 5 uur. Zondag 27, Kcrmis-ZonUag. de H. Mis te 7 en 10 uur. 1 e^x-rs en Lof te 2 34 uur. Maandag 28 Aug., te 9 uur Jaargetijde voor de overledene parochianen. Dinsdag 29 Aug., te 9 uur, Jaargetijde voor de gesneuvelde burgers en soldaten. Er wordt gezegend met de relikwie van den H. Bartholomeus. In de kerk zijn te bekomen: Medafl- liën, Litanies, Exvoto's en Waskeersen. Men kan zich ook laten inschrijven in de Broederschap. GITS. Inhuldiging. De grootsche inhuldigingsfeesten van den Heer Georges v .vndeginste als Burgemeester der Ge meente gaan door op Zondag 3 Septem ber aanstaande. Door het feestcomité wer den reeds schikkingen genomen voor het vormen van een prachtipen stoet welke te dezer gelegenheid zal uitgaan. Alle plaatselijke bonden en vereenigingen werden uitg-r-oodigd eraan deel te ne men. Onweder. Van het geweldig on weder van Maandag 1L zijn wij er nog betrekkelijk goed van afgekomen. Veel regen en donderslagen. Een boom werd in splinters geslagen op het hof van Heer a. Noppe. GELUVELD. Verkeersstatistiek. Te Geluveld, een dorpke gelegen langs de Staatsbaan Ieper-Meenen, is er een lief hebber die jaarlijks eens optelt al wat ver keer aangaat, dat langs hier voorbij komt. Deze telling is telkens gedaan op den Zondag van den Ijzerbedevaart, van 19 u. tot 19.30 uur. De uitslag is, in het jaar 1939, als volgt, in 30 minuten: 158 autos, 35 motos, 309 velos, 15 tandems, 1 ijskreemkar, 4 voet gangers. In vergelijking: 1938 gaf: 150 autos, 20 motos, 242 velos, 21 tandems. pijnen der zenuwen, - Groote gebeurtenis in de K. A. J. en V. K. A. J. Afdeelingen I De dag en datum breekt aan van het vertrek der Bedevaarders naar Rome! Het groote oogenblik van afscheid 'en tevens van vaste overtuiging in het bewerkstel ligen van den vrede is aangebroken. Zij gaan voor den waren vrede. Meer dan ooit ls het noodzakelijk, voor ons en voor- gansch de wereld. Iedereen leve mee met de bedevaarders tijdens hun reis naar j Rome, en met de plechtigheden die er doorgaan. V. K. A. J. BEDEVAARDERS van 31 Augustus tot 9 September. ]K. A. J. BEDEVAARDERS van 3 September tot 12 September. I Het wordt een wereldtriomf voor gansch do wereld en den arbeidersstand. Door ons den vrede. CONSECRATIE DER KERK DOOR MGR LAMIROY Op Maandag 28 Augustus, heeft alhier de plechtige consecratie der kerk plaats, door Mgr Lamiroy, bisschop van Brugge. Aankomst van Mgr den Bisschop te 8.30 uur 's morgens. Processie der relikwiën omstreeks 10 u. Plechtige Hoogmis, omstreeks 11 uur. moedeloosheid, vermoeidheid, genezen met de Wonderbare Poeders der Lelie. Geheel onschadelijk, zelf voor maag- en hartlij ders. Menschen die gewoon waren 3 tot 4 poeders per dag te nemen zijn met W. P. der Lelie van hoofdpijn genezen. Niemand wordt aan de Leliepoeders gewoon, daar om zijn de Leliepoeders de beste en meest gevraagde. - In alle goede Apotheken. - Vraagt heden nog een kostelooze proef- doos aan dépöt LELIE, Markt, 49, GEEL. IBI1IIIIRIIIIIHIIIIIN1BIMIB GROOTE MISSIEKERMIS Dit jaar grijpt de Missiekermis plaats op Zondag 3, Vrijdag 8 en Zondag 10 September. Zondag 3 September zijn er allerhande volksspelen voor de schoolkinderen. 'n Groote loopkoers uit vier hoeken van de parochie wordt ingericht met koste looze deelname. Na de aankomst in het lokaal volgen andere spelen als ringsteking, zakloopen, enz. Aan de winnaars worden mooie prij zen uitgekeerd. 's Avonds te 7 uur, groot kabaret, gege ven door de Studentenbond Ter Waar heid van Langemark. Na dit gevarieerd program volgt een kluchtspel. Alles ls kosteloos. Vrijdag 8 Sept. komt de gekende Ka- baretgroep uit Ecgem enkele nummers uitvoeren uit zijn programma. Zondag 10 Sept., sluitingsdag. In den avond 3roote tombola met heel mooie prijzen. Dit jaar werden de zorgen toevertrouwd aan de studenten, die evenals hun ster- restoeten, prachtig werk beloven te leve ren. Allerhande nieuwe vermakelijkheden werden in het leven geroepen, als schiet- kot, enz. We hopen dat de belangstelling dit Jaar weer groot zal zijn! De opbrengst is voor al de Langemark- sche Missionarissen. MBHIHBEIBBBBIBBaaSSiaaiaBHBIB NAKLANKEN OVER DE GROOTE VLAAMSCHE KERMIS 't Zijn voorwaar schoone dagen geweest 13 en 15 Augustus. Een Missiekermis op Pcllinkhovc: velen zetten groote oogen op bij het vernemen dat Pollinkhove een Missiekermis wou op touw zetten. Neen, dat was geen werk voor Pollinkhove, dat zou niet lukken en in geen geval wanneer de voorbereidingstijd slechts drie weken duurde, waar elders maanden aan een stuk daaraan besteed werden. Toch is de Missiekermis doorgegaan spijts de korte voorbereidingstijd, en ieder moet getuigen dat de stoutste verwach tingen overtroffen werden. Eit is te dan ken aan ae samenwerking van alle in woners. Vol vreugde waren alle parochia nen bij het vernemen van het heugelijke nieuws dat een missionaris uit hun eigen midden tot Prins onzer Moederkerk van Rome was benoemd, 't Was immers eene eer waarin we allemaal deelden. Eensge zind wilden ook alle Follinidiovenaars hun Missionaris-bisschop vieren en hem steu nen in zijn zware taak die hem in Opper - Kongo wacht. Nu is 't feest voorbij en iedereen heeft geboft met U, Pollinkhovenaren. Ge hebt uw best gedaan, zoowel in het voorberei den als met de deelname op de dagen zelf. Ge hebt getoond wat ge kondt; een dergelijke Missiekermis kende de streek nooit: ze is waardig van een Missiebis schop. En wis was het ook weer die me zegde dat twee feiten onherroepelijk met den naam Pollinkhove verbonden blijven: de viering van Burgemeester Ch. Morlion in 1926 en de Missiekermis van Mgr Mor lion 1939. Gewis hij had gelijk, ieder in woner onzer gemeente mag daar fier op gaan. Dergelijke uitslagen zijn alleen naast God te danken aan de samenwer king der heele bevolking. We danken allen die bijgedragen heb ben om de Missiekermis tot zulk een reus achtig feest te doen uitgroeien: inzonder heid een speciaal dankwoord tot de leden der plaatselijke Boerinnenjeugd, die niet tegenstaande 't vele werk in den oogst, blij en edelmoedig haar vrijen tijd heb ben geofferd voor de Vlaamsche Kermis. Ten slotte een dankwoord aan hen, die alhoewel ze niet tot onze parochie behoo- ren, toch het hunr.e hebben bijgedragen tot het welgelukken van Jit feest. Pollinkhovenaren, proficiat! Deze dagen zullen we niet gauw vergeten. God zegene uw goeden wil en uw missieijver. IBflBBBBBBBSBSSEEflBSSBBBBBBBB te Oo3tcappel (Noord-Frankrijk) Donderdag morgen, omstreeks 6 uur, brak brand uit te Oostcappel (Noord- Frankrijk), in het huis bewoond door de Wed. Dekeersemaeker. De brand zou ont staan zijn op de bovenverdieping. Aange wakkerd door een geweldigen wind wikten de vlammen weldra door de vensters. Ge zien het vroege morgenuur waren de kin der» nog te bed en de vrouw aan den arbeid in haar c CaféToen deze eene geweldige brandreuk gewaar werd riep zij om hulp. De kinders werden door dige redders door de vlammen heen van het verdiep afgehaald. De pompiers van Rexpoede, Bcrgues en Hondscbote wer den opgebeld en verschenen spoedig ter plaats. Niettegenstaande bovenmensciielij- ke pogingen werd gansch den inboedel de prooi der vlammen. De brand was rond 9 uur omschreven. De oorzaak dezer kon tot nu to: nog niet opgemaakt worden. Vrouw Dekeersemaeker wordt den laat- stcn tijd erg beproefd, over enkele maan den verloor ze haar echtgenoot en moest aldus hare welbeklante beenhouwerij stop zetten. Een groote menigte woonde de reddingswerken bij. De aangerichte scha de is aanzienlijk. STAVELE De l Jzerknapen uit Oostvleteren zijn op toer met hun tooneel, en ook in Sta- vele willen ze even stilstaan om er den Woensdag van de Kermis een tooneel avond te geven. De Kermis is in aantocht en velen zien reeds met verlangen uit naar die mooie week met al die feestelijkheden en aan gename uren. Maar wie weet er van gansch dat programma het mooiste uit te pikken. Ziet goed toe: Woensdag 30 Augustus, te 7 uur, Tooneelopvoering aan geboden door de studenten: Fredje's Of fer aangrijpend drama door C. We rners; De Nonkeltjesklucht in een bedrijf door J. Ballings. Stavelnaars, komt allen zien, dat wordt iets heerlijks. Tenslotte willen we U nog melden dat de opvoering in Stavele iets heel bijzon ders is. De IJzerknapen wagen ook hun kans in den grooten prijskamp voor stu- dententooneel. Stavele nu is de uitgeko zen plaats waar de Juryleden naartoe komen om hun oordeel te vellen. Of er flink zal gespeeld worden kunt ge wel raden. Wij verwachten U dus allen op Woens dag 30 Augustus in de Tooneelzaal. De IJzerknapen. ROESBRUGGE Te Roesbrugge treden De IJzerkna penop Woensdag 6 September. Meer daarover aanstaande week. WESTVLETEREN Allo! Allo! Hier de IJzerknapen! Ze bieden u een prachtige tooneelavond aan op Zondag 3 September, in de Meis jesschool, op de Dorpsplaats. Volledig programma aanstaande week. iBBBBIBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB JUBILÉ VAN O. L. VROUW VAN DADIZELE Bij Bulle van 2 Juli 1814, vernieuwde Paus Pius VII de gunsten en aflaten ver leend aan het Heiligdom van O. L. Vr. van Dadizele, voor alle geloovigen die het zouden bezoeken op bet feest van O. L. Vrouw-Geboorte eri de 8 volgende dagen. De Paus schonk datzelfde jaar een Ju bilé aan Dadizele tér gedachtenis van den wonderbaren oorsprong en Wijding van Maria's heiligdom. Het Mirakuleus Beeld werd dan in Processie rondgedragen. Sedertdien werd die Jubilé alle 25 jaar herdacht en gevierd: In 1889 geschiedde dit met veel luister en pracht. De men schen van Dadizele en omliggende die 't gezien hebben; spreken er nog over met 'vollen mond. In 1914 ging die jubelviering ook zeer schitterend wezen, doch om reden van den oorlog die uitgebroken was, veranderd in bid- en boet-processiën. Nu in September 1939 verwacht de be volking zich wederom aan de plechtige viering van dien Jubilé. Schikkingen werden te dien einde reeds genomen; toebereidsels werden reeds ge maakt; er is algemecne belangstelling en medewerking: 't belooft prachtig te zul len wezen IBBBHHBBBBBBBBBfliBBBBSBBBBBBB BRAND In den nacht van Zaterdag op Zondag, tusschen 11 en 12 ure, werd er plots al arm gemaakt door de pompiers van Sta- den. Brand was namelijk uitgebroken aan een pas aangebrachten hooischelf bij den Heer P. Demuynck, te Staden-Linde. Seffens was alleman te been en werd door de pompiers en eenige geburen den brand te keer gegaan. Aan blusschen viel niet meer te denken, men kon alleen alles in het werk stellen om de omliggende vruchten te vrijwaren. Daar de hooischelf geheel afgelegen staat, wordt er wel gewag gemaakt, als zou er kwaadwilligheid in het spel zijn. De rijkswacht stelde dan ook onderzoek in. ONWEER Maandag omstreek 5 ure kwam boven Staden en omliggende een geweldig on weer op. De bliksem viel op verscheidene plaatsen, doch gelukkig is nergens brand ontstaan. Niettemin werd er veel schade aange richt een veertigtal telefoontoestellen werden, door dit natuurelement onbruik baar gemaakt. Verscheidene radio's wer den dan ook beschadigd. SPORTNIEUWS Casier Georges: Deze goede beginne ling die nu maar pas achttien jaar is, is weer prachtig op dreef. Menigvuldige prij zen worden door den jongen weggekaapt en waar hij gaat rijden wordt hij wel eens gevreesd voor zijn snijdigen spurt. Gansch Staden ziet in liem dan ook een prach tige belofte en hoopt door dien jongen zijn wielerfaam in de toekomst hoog te houden. Vooruit Georges, veel geluk en goeden moed, 't zal wel gaan. Vermeulen Maurits: Lit goede bron vernamen wij dat voornoemd renner naar de juniorsklasse is overgegaan. Hij hoopt zich in deze categorie te zullen onder scheiden in de langere afstanden. Zijn eerste koers werd hij 17®, wat een goed begin is voor een nieuwen junior. In zijn tweede koers had hij vorkbreuk, en uit op enkele kilometer van de aankomst te Torhout, waar hij met een groepje van vier man zich had losgemaakt van het groot peleton. Ware het niet van dien te genslag hij had zijn kans in den sprint. Vandepitte Emiel: Toen Zaterdag avond te Staden het nieuws binnen kwam dat Milten te Ronse in prachtstijl den groo- had men nu de langverwachte zege van ten prijs voor beroepsrenners had gewon nen, stond heel Staden op zijn kop. Daar Vandepitte. Nu durfde niemand meer zijn forme betwijfelen. De vele praatjes die tot dan toe de ronde deden werden ineens stopgezet. Milten, nu hebt ge ze wel eens gehad hé, die beknibbelaars. Geen mooier bewijs dan een zegepraal. Daarenboven toont zijn vierde plaats te Zottegem op Dinsdag 1.1. wel dat er nog iets in steekt in onzen Milten, 't Is goed Miele, daar hebben uw talrijke supporters deugd van. DE INTERNATIONALE TOESTAND Men blijft nog wachten op de antwoor den te geven op de boodschappen van President Roosevelt. Naar de Times zouden te Berlijn geruchten de ronde doen als zou Kolonel Beek, de Poolsche Minister van Buiten- landsche Zaken, naar Berlijn afreizen om er te onderhandelen. Polen zou grootere toegevingen doen dan gemeld ln Mei 11. Deze geruchten werden niet bevestigd en verdienen dan ook alle voorbehoud. In de godsdienstige middens te Rome werd de boodschap van Koning Leopold III zeer gunstig onthaald. President Vargas van Brazilië zond zijn gelukwen schen aan den Belgischen Vorst en drukte de hoop uit dat de wensch van Koning Leopold zou mogen verhoord worden. Te Danzig is de Duitsche oorlogsbodem Schleswig-Holsteinaangekomen. De Hoogere Sovjetraad vergadert Maan dag e. k. Molotoff zou aan Japan voorge steld hebben alle geschillen in der minne te regelen. PROVINCIE W.-VLAANDEREN MILITAIRE MAATREGELEN IN ONS LAND Vrijdag morgen vergaderde de Kabi netsraad. Zekere militaire maatregelen werden genomen en zouden nog denzelf den dag uitgevoerd worden. De Regee ring doet de bevolking opmerken dat dit geen ongerustheid moet verwekken. 200.000 nieuwe maskers zullen bijge- kocht worden voor de burgerlijke bevol king. Zaterdag zou de Regeering nogmaals in raad bijeenkomen. De Regeering zal voortaan aan geen manifestaties meer deelnemen. De her denking van den slag van Charleroi werd tot nader te bepalen datum verschoven. Drie treinen met Lourdes-Bedevaarders uit het Naamsche rijn niet vertrokken. Kabinet van den Gouverneur. OPENBARE ORDE De Gouverneur der Provincie West-Vlaanderen, Overwegende dat het wegens de door de Regeering uitgevaardigde militaire maatregelen en tot hand having van de rust en de orde in de provincie, noodig is vooricopig het openhouden van de caté3 en andere drankgelegenheden te regelen; Gelet op art. 12.S d<sL provinciale wet en op art. 1 der wef van 5 Juni 1934; BESLUIT: ARTIKEL 1. Met ingang van heden en tot nader order mogen in de heele provincie de CAFÉ'S en andere DRANKGELEGENHEDEN slechts tusschen 11.30 en 14 u. en tusschen 17 en 21 u. opengehouden worden. ARTIKEL 2. Buiten deze uren mag niemand zich in deze inrich tingen bevinden noch trachten er zich toegang toe te verschaffen, ARTIKEL 3. De overtreders worden gestraft met een boete van 26 a 200 fr. en met een gevangen zitting van 8 a 14 dagen of met een dezer straffen alleen. ARTIKEL 4. Deze verorde ning is bindend zoodra zij is bekend gemaakt. Vastgesteld te Brugge, den 25 Augustus 1939. De Gouverneur, H. BAELS. IBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBIBBBBBB KOSTSCHOOL Ste ELISABETH Nieuwkerke (leper). Beroepsleergang. Uitslag wedstrijd van snij- en naai school: Met de grootste onderscheiding: 195/200: Mej. Dessein Jeanne, Westnieuw- kerkeDelboo Yvonne, Elverdinge; Ca- reye Cécile, Steenwerck; 190/200: Rou- zeeuw Marie, Wulvergem; Vandroemme Marie, Wulvergem; Lemahicu Simone, Elverdinge. Steno-Dactylografie. Uitslag wedstrijd van Stenografie: Grootste onderscheiding met eere-me- dailleMej. Bartholomé Francine, Kem- mel (120 woorden per minuut). Groote onderscheiding: Lemahieu Simo ne (75 woorden per minuut). Uitslag wedstrijd van Dactylografie: Grootste onderscheidingMej. Bartho lomé Francine: Kcmmel (50 woorden per minuut)- Mej. Baudet Laure, Vieux- Berquin (35 woorden per minuut). Voldoening: Mej. Covenacker Blanche, Elverdinge (30 woorden per minuut). Onderscheiding: Mejuffer Demeulenaere Jeanne, Houtem (25 woorden per minuut) - Mej. Lemahieu Simonne (25 woorden per minuut) Voldoening: Mej. Dubrulle Yolande, Bully-les-Mines (25 woorden per minuut). IBBBBSBaSBBIBSSüaBaaaSBBSaBBBB TRAGISCH VERKEERS ONGEVAL TE KUURNE TWEE DOODEN Aan het gevaarlijk kruispunt «De Katte» te Kuurne, bij het oversteken der baan, werd de wielrijder Jozef Derudder uit Kortrijk, aangereden door den vrachtwa gen der Bleekerij Verschoore, komende uit de richting van Brugge. De autovoerder deed nog een zwenking om den man te mijden maar zulks had tot gevolg dat de zware autocamion tegen een huizenrij terecht kwam, na eerst een groep personen die op het voetpad stonden aan gereden te hebben. Zekere Vrouw Remi Delaere werd hierbij zwaar gewond even als den wielrijder Derudder. Beiden wer den naar een kliniek overgebracht waar zij weldra den geest gaven. Een kinderrijtuigje dat hij Vrouw De laere stond werd volledig vernield maar het wichtje werd er ongedeerd uitgehaald. De autovrachtwageu werd zwaar be schadigd. BBBBaaaTIBBBB LEVERING VAN LOODARSENAAT VOOR DE BESTRIJDING VAN DEN COLORADOKEVER In sommige gevallen ondervinden de verbouwers van aardappelen moeilijkhe den om zich loodarsenaat aan te schaffen, noodig voor de aangegeven bestrijding van den Coloradokever. Het Ministerie van Landbouw deelt me de, dat de gemeentebesturen een zekere hoeveelheid van dit product kunnen be komen tegen den prijs van 8 fr. per kgr. (ln verpakking van 1 kgr.), mits het be drag VOORAF te storten op postcheck- nummer 25807 van het Departement van Landbouw, Tuinbouwdienst. Levering dichtsbij gelegen station. De belanghebbende besturen zullen op de strook van het stortingsbulletijn naam, adres en het dichtsbij gelegen station vermelden, alsook de gewenschte hoeveel heid loodarsenaat. Dit loodarsenaat zal moeten gebruikt worden voor de bestrijding van den Co loradokever, en zulks volgens de aandui dingen hiervoor verstrekt door het De partement van Landbouw. Er wordt aan herinnerd, dat een kgr. loodarsenaat voldoende is voor het be komen van 200 liter pap en voor een be handeling van 20 aren aardappelcultuur. Medegedeeld door het Ministerie van Landbouw. BELG1E ROEPT EENIGE SPECIALISTEN OP Vrijdag namiddag werden in 't Land eenige specialisten opgeroepen van Uit- kijkdienst en Luchtbescherming DE IJZERBEDEVAARDERS Verleden Zondag kende De Panne een geweldigen toeloop van IJzerbedevaarders, die door een buitengewoon prachtig we der begunstigd nog in grooter aantal dan vorige jaren onze badplaats aandeden. Heel den namiddag was het langs de Zee laan een aanhoudend heen en weer gerij van volgepropte autos en autobussen, ter wijl de talrijke trams, uit elf of twaalf wagens bestaande, nog niet bij machte waren de groote massa uit Adinkerke te vervoeren. Op het strand stelde men de rekorddrukte van het seizoen vast. Alles verliep dan ook ln de beste orde en de politie, die op de verscheidene kruisstraten het verkeer moest regelen, kweet zich ten volle van de haar opgelegde taak. Men stelde ook geen minste incident of op stootje vast, een verschijnsel welk de be volking sedert enkele jaren met genoegen beleeft zoodat in de toekomst misschien geen versterkte Rijkswacht meer zou moe ten aangevraagd worden. Al was het ver teer door de bedevaarders niet heel groot, toch is dit bezoek op den bedevaartdag voor handelaars en herbergiers altijd aangenaam, want weinig Vlamingen ver laten onze badplaats zonder toch iets te verteren. Een spijshuishouder van de Zeelaan had zelfs de durf dezen keer een drietal leeuwenvlaggetjes uit te hangen en, naar we vernamen, zou hij er zich niet over beklaagd hebben. Het krijgskerkhof aan den Duinhoek werd door veel Vlamingen bezocht; bloe men werden neergelegd en men prevelde een gebed voor deze, wier stoffelijk over schot sedert meer dan 20 jaren op dit afgelegen hoekje van ons land berust. iSBaaBnannarBHBBBBBBanBBaaa* JACHT OMGEKOMEN BIJ RIO-DE-JANEIRO 49 PERSONEN KOMEN OM. Een motorjacht vaard# bij Rio-de-Ja- neiro een ztrigdarm van een baggerboot aan. De boot zonk kort daarop met als gevolg dat van de 42 passagiers er slechts 2 konden gered wordenvan de beman ning verdronken er 9 op de 26. DE BERGING VAN DE SQUALUS De Amerikaansche gezonken duikboot Squalusdie na een eerste oplichten weer vastgeraakte in de modder, kon nu weer vrijgemaakt worden. Men zal pogen de boot aan de oppervlakte te krijgen en ze dan naar Portsmouth te sleepen. De Squalusis met zware kabels aan 10 vlotten vastgemaakt. IBBBBBKaBHBBBBBBBBBBBBBBIIBBV PRINSES IRENE WORDT DEN 14 SEPTEMBER GEDOOPT Het doopsel van Prinsesje Irene van Nederland, zal op 14 September plaats hebben in de Nieuwe Kerk te Amsterdam. De dienst zal geleid worden door den hoofdpredikant, professor Obbink. IBBB9BBB3ZBBBBBBBBEBBBBB8BEB POPERINGE, van 19 tot 26 Augustus '39. Geboorten. Theite Jeanne, d. v. August en Vandevoorde Antoinette, Krombekesteenweg. Dequeker Leona, d. v. Valère en Gesquiere Maria, Werfstr. Waeles Irène, d. v. Alfons en Antosz Zsofia. Oostvleteren. Cappoen Paula, d. v. Renatus en Facon Emma, Westvle- teren. Overlijdens. Boucneau Lucia, 66 j., b., wed. v. Demuys Achiel, St-Michie!s- straat. Porte Carolus, z. b., 84 j., echtg. v. Tailly Maria, Gasthuis. Vermeescli Julianus, 65 j., landb., echtg v. Vande- steene Augusta, Woestensteenweg. Huwelijken. Louf Julien, soldaat, v. Vlamertinge en Vermeersch Yvonne, z. b. v. Poperinge. Orbie Albert, spoorweg bediende en Merlevede Agnès, z. b., b. v. Poperinge. Goudenhooft Valère, tabak bewerker, en Degrendele Louise, z. b., b. v. Poperinge. Belofte. Verfaillie Julien, aardewer ker, en Dumelie Bertha, z. b., b.v. Pop. IEPER, van 17 tot 21 Augustus 1939. Geboorten. Luyten Monique, Recol- lettenpoort, (Nieuwstr. 1). Bonduwe Willy, Recollettenpoort, (Basculestr. 10). Verkynderen André, Recollettenpoort, (v. Poelkapelle). Sinnaeve Ivan, Ko- mensteenweg 5. Valais Roger, Recol lettenpoort, (v. Zillebeke). Dassonne- ville Beatrice, Recollettenpoort (Canon- weg 14). Bailleul Jacqueline, Re collettenpoort, (van Voormezele). Philippe Raphaël, Recollettenpoort, Ca- pucienenstraat 13a). Notebaert Pie- ter, Dehaernestraat 13. Claeys Antoon, Recollettenpoort, (v. Beselare). Pottel Claude, Recollettenpoort, (Adj. Massche- leinlaan 17). Catteeuw Jeannine, Blau we Leliestraat 8. VcrbPse Genovena, v. Brielen. Huwelijken. Leuridan Henrl, bedien de te Wijtschate, en Louage Celina, vroedvrouw te leper. Doise Gabriel, on derwijzer, en Geeraets Maria-Louisa, z. b. te leper. Overlijdens. Lagache Angèle, 29 j., landbouwster, echtg. Vanhove Jerome, v. Reningelst. Claeys Maria, 58 j., land bouwster, echtg. Delporte Alfonse, van Krombeke. Danse Maria-Louise, 67 j., huish., echtg. Riquiere Arthur, Rijke Klr.- renstraat. Vancoppenolle Sylvie, j j., ongeh., Poperingesteenweg 8. KORTEMARK. Bur- ".znd. Vredesactle ln Veriebw INDRUKKEN NA DE XX* IJZERBEDEVAART! Grijs en grauw schijnt weer de lucht, D'atmosfeer riekt naar kanonnen! Moeders, bidt voor Vreê en zucht!.., Snoode plannen zijn ontgonnen! Weg met vreemde bloedakkoord, Om onz' kindren te zien sterven, Midden haat en brand en moord. Lichaam, eer en ziel bederven! Weg met oorlog, slachting, bloed! Vlaandrens weezang aan den IJzer, Klaagt: Ach! Broeders, wat ge doet! Wanneer wordt het menschdom wijzer?» Vrede in België! Onzijdigheid! Neutraliteit! Beselare, Ijzerbedevaart 1939. GEO. HUI TE KOOP yier goede okkasie Naaimachienen, 11» lage prijs. Casselstraat 5, leper. JJskast, Toog en Kapblok, Automatiek» Weegschaal, groote Bascule, Vleetck. molen eu allerhande kleine voorwerpen in zeer goeden staat en aan genadigen prijs. Adres ter drukkerij, Gasthuisstraat 15, Poperinge. Poede okkaeie Coffre-Fort, in nieuwe» staat, wegende 750 kgr. leperstraat 41, Poperinge. geenhouwerstoog en Automatische Weeg. schaal, en Staantjes voor Modiste. Adres ter drukkerij, Gasthuisstr. 15, Pop. £ementen Kot met voorgevel in glas, en Traamkar voor hond, dienstig voor alle vervoer, bij Wed. Caulier, «Au bon Coin», Zwartenberg, Westouter. Qoede Jachtstoof, aan genadigen prijt Bij Remi Poissounier, Vlamertingestr, Reningelst. ^oiture, voor oude personen, in zeer goe den staat. Inl. Boomgaardstraat 10; Poperinge. om inlichting Geboorten. Deruyttere Georges, z. v. Maurits en Deleu Anna. Lavens Geor ges, z. v. Henri en Joseph Maria. Van Elsiander Hilaire, z. v. Maurits en Ge- leyn Johanna. Segaert Rafaël, z. v. Arthur en Maenhout Germana. Cap- pelle Julia, d. v. Jules en Packeu Pru- dentia. Boens Willy, z. v. Firrain en Raniaut Maria-Ludovica (v. Torthout). Gunst Wilfried, z. v. Gentiel en Vanover- schelde Maria. Overlijden». Casier Victor, 60 j., rus tend spoorwegwerker, echtg. v. Catrysse Marie-Louise. Huwelijk. Devriendt Jozef, leermees ter-metaalbewerking, met Leurinck Si- inona, z. b.t beiden te Kortemark. ELVERDINGE, m. Juni en Juli 1939. Geboorten. Woutermaertens Beatrijs, d. v. Louis en Vanlede Martha. Roelens Nelly, d. v. Gerard en Desmacls Made leine. Latruwe Maurice, z. v. Albert en Charlet Maria. Overlijden. Dekeyser Romanie, 66 j. Huwelijk. Danneel Lucien en Cove- maeker Alice, beiden v. Elverdinge, zegel van 0,75 fr. dient gevoegd vooi het antwoord. Anders wordt ges» antwoord gegeven. GEVRAAGD Meid, voor alle werk en om in eafé t« bestellen. Ieperstraat 41, Poperinge. Qoede Meid, voor alle werk. Bij De Cadt- Pylyser, Albert I laan, 83, Nieuwpoort- Baden. om spoedig den stiel aan te lee- ren, bij coiffeuse. Adres ter drukkerij, Gasthuisstraat 15, Poperinge. £Yrlijk en deftig Meisje, wat Franjci sprekend, om in winkel te helpen a klein huishouden te doen, bij twee heeren alleen. Groote Markt 16, leper. eerlijk, ernstig, net. Onmiddellijk Goed loon. Te Veurne. Adres ter druk kerij, Gasthuisstraat 15, Poperinge. J^Jeid, voor café, 20-30 jaar. Goed loon. Bij Michel Vanrembeeke, Meenenstr, Wezelhoek 127, Wevelgem. goerenpoester, kunnende melken, bij Po peringe. Adres ter drukkerij, Gasthuil- straat 15, Poperinge. leerjongen voor beenhouwerij. Noord- straat 1, Veurne. JJeftige Meid, reeds gediend hebbend. Zich aanbieden René Colacrtplaats 9, leper. J^eisje, 18 jaar, om in huishouden te hek pen. Ieperstraat 61, Poperinge. Qoede Meid, voor café en huishouden, in Café BristolRekhofstraat, bij Geor ges Hauspie. Goed loon en drinkgeld. VRAAGT PLAATS jy|eid, in boerderij. Reeds gediend heb bend. Kunnende melken. Liefst road leper. Adres ter drukkerij, 15, Gasthui»- straat, Poperinge. Reisje, 17 jaar, goed kunnende melken. Switch Road 15, Kom, Poperinge. TE HUUR pjerbsrg Luxemburgte Westouter- Zwartenberg, met 2 ha. 20 a. weide en land, volgens keus te pachten met of zon^ der weide of land. Inl. Brouwerij Six, Rn- ningelst. gehoon Huis, zeer gerievig, met hof, dienstig voor bediende of voor klein handel. Gelegen Casselstraat, Popering». Inl. Duinkerkestraat 63, Poperinge. Qerievig Woonhuis, met zijpoortje, ge legen Casselstraat 92, Poperinge. Rui me achtergebouwen voor hennenkweekeriL met 20 aren hovenierland. Inl. bij G. Her- pelinck, Boeschepestraat 75, Poperinge. gehoon modern Burgershuis, alle comfort, badkamer en hof midden stad. 20, D» Haernestr., leper. Inl, zelfde straat Nr 22. gurgershuis, dienstig voor rentenier of bediende, gelegen Veurnestraat 86, Po peringe. Inlichtingen bij Germain Devo* brouwer, Veurnestraat. 47, Poperinge. JJerberg De FazantPottestraat, Po peringe. Zich wenden ter Brouwerij «D» Kroon», A. Masschelein-Verstraete, Pop. Jj-Jerberg Plet Brouwershofgestaan en gelegen te St Juliaan-bij-Ieper, dorp. Inlicht, bij Notaris Reynaert, Staden. gehoon, gerievig en goed bekend Hotel, zijnd: liet «Hotel Delobel», gelegen tn Kemmel, Dorpplaats. Adres ter drukkerij, Gasthuisstraat 15, Poperinge. lyoonhuis, dienstig voor winkel, Potte straat 7, Poperinge. Inl. bij G. Salomé, Pottestraat 7bis, Poperinge. JJerberg, «Au Due de Brabant», Ieper straat, Poperinge. Inl. Boeschepestraat 2, Poperinge. Qroote Herberg en Winkel, Café d'Hol- lebekewelgelegen, hoek der Kort» Torhoutstraat, dicht bij de Markt, Iepef, Inl. bij Georges Van Eecke, Langemarlt Jjchoon en gerieflijk Huis, voorzien vaS gas en elektriciteit, gansch in eerst# orde opgedaan. Inf. bij Jeremie Verhae- ghe, Betonfabriek, Bruggestraat, Popfr ringe. - Tel. 170. gehoon gerievig Woonhuis, voorzien va» electriciteit en 2 soorten water, in dn Casselstraat 83, Poperinge. Inl. Cassel straat 89, Poperinge, VERLOREN liederen Zakje met motosleutels, op grond gebied Reningelst. Tegen belooning te rugbrengen naar de herberg «De Koei- voetVlamertinge. AAN 594 KM. PER UUR IN AUTO Dinsdag 11. werd door de Engclsche autorenner Cobb een snelheid bereikt van 594,57 Km. per uur. Daar de renner pech had voor de tweede rit over een mijl in de tegenovergestelde richting kon hem het wereldrecord niet toegezegd worden. SCHOOL voor VERPLEEGSTERS MARIA MIDDELARES bestuurd door de Dames van St-Niklaa* VOORSTRAAT 47-51 KORTRIJK. Aanvragen moeten gedaan worden vóóf 1 September. VAN VRIJDAG 25 AUGUSTUS 19» 100 Fransche Franken 73,50 'ranJ 1 Pond Stuffing 124,50 frnn» 1 Dollar 29.74375 frM* 1 Guide» 15.75

De Halle (1925-1940) | 1939 | | pagina 4