in ons Land Bijna honderd en zes jaar VADERS VAN VIER KINDEREN GEDEMOBILISEERD De Krach der Crédit Anversois TREFFEN TUSSCHEN JACHT WACHTERS EN PENSJAGERS! TE BESELARE Moedertje Verleyen gestorven op 3 December 1939 rede van h. gutt bericht aan de houders van paspoorten IN DEN SENAAT interpellatie over de benoeming van den burgemeester te brussel heer sobry bespreekt de landsverdediging Finland in de branding f1nanc1eele overeenkomst tusschen regeering en elektriciteitsmaat schappijen de arbeidsduur in de koolmijnen maatregelen tegen politieke organen 's lands bevoorrading de nieuwe verlofregeling in het le<G£r grensarbeiders opnieuw aan het werk gesteld IN DE KAMER rede van eerste minister pierlot BRAVO! trekking der binnenland- sche leening 1938 trekking der verwoeste gewesten 1921 P0LLINKH0VE IN FEEST TER EERE VAN EEN ZIJNER D0RPSGEN00TEN WELKE TOT BISSCHOP WERD GEZALFD pepermini gemeentekrediet van belgie 193s HümmeV EEN OVERWINNING VOOR DE KROOSTRIJKE GEZINNEN geld kan er geen sprake zijn van een blij^ vende financicele gezondmaking, Op ander gebied zullen nog zwaarder» besparingen worden gevraagd De Kamef zal hierover te beslissen hebben. Iedereen dient zijn verantwoordelijkheid op te ne» men. Zoo o. m. komt de Mij der Belgisch» Spoorwegen steeds voor een tekort té staan, dat ten slotte door den Staat dient aangevuld. Een der hoofdzaken hiervan is het abuis inzake toegekende voordeelen tot vermindering van prijs op treinbll- Jetten. Hierover zal een algemeene maat regel getroffen worden aan dewelke nie mand algeheellljk zal ontsnappen. Na nog verder uitgeweid te hebben over de moeilijkheden die de huidige mobili satie voor het land heeft gebracht be tuigde de Eerste-Minlster dat de Kamer ten volle rekenen mag op de medewerking van de Regeering. Deze rede werd op vele banken toege juicht. Na Hr Pierlot besteeg de Hr Gutt, Mi nister van Financiën, de tribuun, om uit te weiden over de flnancleele politiek der Regeering. Deze rede kunnen wij als volgt samen vatten Het uitbreken van den oorlog heeft ook voor ons land zware moeilijkheden ge bracht, ook op financieel gebied. De In komsten zijn verminderd wijl de uitgaven geweldig zijn gestegen. Het bedrag der schatkistbons steeg dan ook van 1025 millioen, ln Juli 11., tot 3.620 mlllloen, op 25 November 11. De geleden goudverllezen, sedert Sept. 11., zijn normaal. De begrooting voor 1940 bedraagt 11.033 millioen ln uitgaven en 11.656 mlllloen ln ontvangsten. Toen de verschillende voor uitzichten Ingediend werden bleek er een tekort te kunnen zijn van meer dan een milliard. Twee maanden ls het werk ge weest om eenerzijds door besparingen en anderzijds door nieuwe lasten het even wicht te bekomen. De middelen tot bezuiniging zijn niet groot. Wanneer men deze zoeken wil stuit men tegen de wetten. Zonder de wetten t» veranderen zijn er niet voor 50 mlllloen frank te bezuinigen. Wie zal raken aan de pensioenen der oorlogsinvaliden, aan de werkloozensteun, aan de Invaliditeitspensioenen der ambte naren, aan de ouderdomspensioenen, aan de uitgaven voor Onderwijs Hierin al leen zijn groote bezuinigingen te vinden, maar ls er een meerderheid er voor t» vinden Neen De bezuinigingen kunnen dus slechts gevonden worden in het lm- krlmpen der toelagen, enz. Op de ambtenaren valt weinig te be sparen. In het geheel zijn er 166.615 amb tenaren. Sedert 1935 zijn er 19.058 een heden bijgekomen, maar bijna allen voor de .verschillende afdeelingen van d# Landsverdediging. Hr Gutt gaf vervolgens een overzicht van de. nlewe lasten welke geëischt wor den. De mobilisatie, vervolgde hij, kost 11 millioen per dag, waarvan 3 tot 4 millioen voor de vergoedingen. Van 1 Oktober 1939 tot einde 1940 zal op dien voet de mobi lisatie 5 milliard vergen. Voeg daarbij d» buitengewone begrooting, de minder op brengst der belastingen, enz., dan komt men aan een bedrag van 9 milliard. Hr Gutt weidde dan verder uit over d# winst op de uitzonderlijke winsten om er ten slotte den nadruk op te leggen dat het land al moet doen wat het kan om- zich staande te houden. Men moet d» waarheid durven zienzooals ze ls. Na de rede van den Hr Gutt ving d» algemeene bespreking aan, waarin o.m. tusschenkwamen de HH. Deschrljver en Janssen. Bij Regeeringsbesluit worden alle pas poorten afgeleverd vóór 11 Oktober 1L ongeldig verklaard. Deze paspoorten kun nen echter kosteloos verlengd worden in dien de titularis zich in de noodzakelijk heid bevindt terug naar het buitenland te gaan. De verlenging zal echter slechts mogen worden verleend mits overlegging door den aanvrager van de stukken die voor de vernieuwing van een paspoort zouden worden vereischt met inbegrip van het identiteitsbewijs van goed zedelijk gedrag Al wie een nieuwe paspoort aanvraagt moet hiervoor een bewijs van goed zede lijk gedrag indienen, behalve de doku- menten die reeds vroeger vereischt wer den. In den Senaat ging Donderdag de in terpellatie van de HH. Van Dieren en Finné, VI. Nat. door, over de benoeming van den H. Vande Meulebroeck tot Bur gemeester te Brussel. De dagorde ingediend door de inter- pellanten, evenals de gewone dagorde wer den verworpen. Ten slotte werd de dag orde der Katholieke Senatoren goedge keurd, waarbij wordt verklaard dat in du hoofdstad een politiek van stipte nale ving der bestaande taalwetten dient ge voerd. In den Senaat, tijdens de bespreking van de Begrooting voor Landsverdedi ging, kwam Hr Sobry tusschen in het de bat. Hij weidde breed uit over de op- eischingen, de moeilijkheden door de mo bilisatie aan den landbouw opgelegd, tie verlovenkwestie alsmede de taalkwestie in het Leger. (Vervolg van 1* blad) Finland heeft bijzonder veel werk ge- maaat van de opleiding der troepen voor de wimervcldtocht. De geheele infanterie en aile afdeelingen van de fietsers worden dan veranderd in ski-afdeelingen. Deze opleiding wordt vergemakkelijkt door het feit dat iedereen deze noodzakelijke sport kent. Zooals wij reeds schreven, wordt er in Finland veel meer voor de verdediging uitgegeven dan in de overige Scandinavi sche landen. De Finsche defensie-uitga ven per hoofd van de bevolking zijn vier maal zoo groot dan die in Zweden, zeven maal zoo groot als in Noorwegen en elf maal zoo groot als in Denemarken. Een vijfde gedeelte van de geheele Finsche begrooting komt ten bate van de defensie. WAT ZAL FINLAND NU TEGEN RUSLAND DOEN? Wat zal Finland nu tegen Rusland kun nen doen? Met zekerheid valt hier niets over te zeggen. Polen heeft ons geleerd dat men geen al te optimistische berekeningen mag maken. Tocii mag men wel zeggen dat Finland geruimen tijd weerstand san bieden zoo de weersomstandigheden voor de aanvallers niet al te gunstig zijn. Maar men mag niet uit het oog verliezen dat Finland vroeger altijd gehoopt heeft bui ten een conflict te blijven, omdat Duitsch- land en Rusland beiden belang hadden bij zekere Finsche strategische punten. Nu zijn de zaken zoo veranderd dat Duitschland weinig zal of kan zeggen wanneer Rusland deze punten opeisclit. Een oorlog tegen Rusland zonder bond- genooten, zou voor Finland doelloos zijn en een nuttelooze heldendaad betcekenen. En nu Rusland ln Finland binnenge vallen ls, zal het lot van Finland, spijtig genoeg, dra beslecht worden ln den zin waarin onze medewerker «■Roskam- oi» eerste blad. dit voorziet. Sedert eenigen tijd was er spraak van een speciale belasting op de elektriciteits maatschappijen. In de jongste flnancleele regeeringsontwerpen werd die taks ook voorzien. Tusschen de Regeering en de elektrici teitsmaatschappijen van ons land werd hieromtrent nu een overeenkomst getee- kend. Door de Elektriciteitsmaatschap pijen zal voor 1939 een bedrag van 50 millioen worden gestort, ook voor 1940 zoo de winsten van gelijk bedrag blijven. Anderzijds zal de Regeering doen over gaan tot de elektrificatie van een 200-tal Km. spoorwegen, gelegen rond Brussel en bekend als de kleine ster In den Kabinetsraad werd o. m. de ar beidsduur in de koolmijnen besproken, en een akkoord bereikt. Naar verluidt zal de 8-uren arbeidsdag met dien verstande dat een extra-verlof- heringevoerd worden in de koolmijnen, dag zal toegekend worden om de drie weken. Het vervoer, de verkoop en de uitdee- llng van l'Etincelle communistisch or gaan, en van La Jeune Garde orgaan van afgescheurde socialisten, zijn verbo den. De verkoop van "«La Bataille Wallon- ne blijft steeds verboden. Door het Ministerie van Bevoorrading werd deze week de verzekering gegeven dat 's lands bevoorrading tijdelijk verze kerd ls. De voorraad uitheemsch graan overtreft de voorgeschreven cijfers. De aanvoer blijft anderzijds ook normaal. Het land is voorzien van voedingswaren. De voorraden werden op alle gebied op gevoerd. SPLITSING WORDT ,'GUEISCHT Het toekennen van een. vljfcaagsch ver lof per maand aan onz.e soldaten heeft eenerzijds groot genoegen verschaft maar anderzijds ook een zware misnoegdheid om het feit dat het verlof in eens moet worden genomen. Doorgaans geven de soldaten <ie voor keur eraan minajéns een paar maal naar huis te mogen gaSBUJ>er maand. Overal ls verzet gerezeft-êft-van alle zij den werd protest aangeteekend tegen de nieuwe regeling. Laat ons hopen dat het Ministerie van Landsverdediging zal Inzien dat het aan het verkeerd eind heeft gehad en de sol daten de keus zal laten hun maande- lljksch verlof te splitsen ln minstens twee termijnen. In de streek van Halewijn-Busbeek hebben Maandag 11. een aantal Fransche fabrieken opnieuw het werk aangevat. Hierdoor zijn veel grensarbeiders uit Mee- nen en omstreken terug aan het werk kunnen gaan. Laat ons hopen dat het nog beteren zal. De Kamer kwam Dinsdag 11. bijeen ten einde de behandeling aan te vangen der fiskale ontwerpen en de finantieele be grooting. In den beginne werd een heftig incident uitgelokt door de Kommunisten. Daarna werd onmiddellijk het woord gevoerd door Eerste-Ministcr Pierlot, die enkele aanduidingen geven wil over de algemeene politiek der Regeering. Het Vraagstuk, zegt hij, waarmede thans 's lands dood of leven gepaard gaat is niet een ekonomisch, maar een politiek en militair vraagstuk. Dit wil evenwel niet zeggen dat de ekonomisehe moeilijk heden waarmede wij te kampen hebben over het hoofd moeten worden gezien. De hoofdbekommering moet gaan om 's lands onafhankelijkheid en zijn verde diging te verzekeren. Onze politiek van onafhankelijkheid werd eenpariglijk aangenomen. Om ons land te verdedigen bezitten wij een talrijk, weluitgerust en welbewapend leger. Ons grondgebied werd degelijk ver sterkt, overal rijzen hinderpalen op. Elke stap dat men zou wagen op ons gebied zou bloed en tijd kosten. Men beleeft thans niet meer de tijden van 1914 toen ons leger slechts 116.000 man telde om te velde te trekken. Zoo de oorlog mocht duren tot einde 1940 dan zullen wij 9 milliard fr. van noode hebben. In den vreemde zal dit bedrag wel onmogelijk kunnen gevonden worden. In het land dan? Daarvoor zijn slechts drie middelen voorhanden: lasten, leeningen en inflatie der munt. Dit laat ste middel wijst de Regeering beslist van de hand. Onverwijld moet in onze veiligheid wor den voorzien en dag aan dag betaald. Om te betalen mceten enze Inkomsten eerst aangesproken worden, dan ons ka pitaal. In ieder geval zal het land van het zijne er bij inboeten. Maar beter is het een stuk vleesch te geven dan er het leven bij in ta schieten. België rekent er stellig op dat het van den oorlog zal gevrijwaard blijven, over eenkomstig de beloften en waarborgen die het mocht ontvangen, en die plechtig herhaald werd daags voor het uitbreken van het konflikt. België wil ook loyaal blijven en niets zal het er doen van af zien volgens eigen middelen voorzorgsmaatregelen te treffen met het oog op zijn veiligheid. Het behoud van ons defensief stelsel vereischt aanzienlijke kost an. Geen van de twee andere middelen zullen te veel zijn. Nieuwe lasten zijn dus noodzakelijk. Hoe groot de offers ook mogen zijn, be reiken zij nog niet het peil welke in meer dan een land moeten gedragen worden Herinneren wij ons dat een maand ge wapende vrede minder kost dan een dag oorlog. De fiskale Inkomsten zullen, volgens de huidige voorziningen, volstaan om de ge wone begrooting van 1340 in evenwicht te brengen, rekening houdend met de be staande toestanden. De kosten der mobi lisatie en openbare werken zullen door de gewone middelen in de buitengewone be grooting gedekt worden. Eens het flnantieel evenwicht in het land verzekerd zai er dan beroep kunnen gedaan worden cp de spaarders en zal een binnenlandschc leening kramen uitgege ven worden. Alle nieuwe uitgaven dienen ook vermeden en onverwijld zal gedaan gemaakt worden met de v.oegere uitgaven die niet volstrekt omnisbaar waren. Allen samen dienen wij onze verant woordelijkheid te nemen en niet terug te schrikken voor mogelijke besparingen, zelfs zoo die neg meer impopulair zouden zijn dan de belastingen. Hr Pierlot raakte dan even het regiem der pensioenen aan. Dit regiem, zegde hij, werd gebouwd, niet zonzeer op de middelen waarover wij beschikken, dan op middadige inzichten. Er werd niet genoeg rekening gehouden met de lasten die dit regiem brengt voor de toekomst. Dit alles heeft tot gevolg gehad dat on geveer een derde van onze inkomsten ge ëischt worden voor peneioenen. Zulks kan niet blijven duren. Zoo langs deze kwestie niet cp rechtvaardige wij se vvardt gere- r' Maandag liep 't droe- Ve t ieuws rond in de Stad Nieuwpoort: «de Tionderdjarlge van St- 'Joriis gestorven te Oos -ndeDadelijk fcijn we de familie gaan grof ten om onze kris- telijke deelneming aan De wederopeeroepen militairen, die vier in leven ziinde kinderen hebben, zullen. WELKE HUN MILITIEKLASSE OOK WEZE, voorloopig naar bun haardstede teruggestuurd worden on 9 December 1939, of zoo spoedig mogelük na dezen datum voor degenen die tijdelijk bij hun een heid afwezig zitn (verlof, hospitaal, enz.l. De belanghebbenden z"llen ontslagen worden mits zij een schriftelijke verkla ring aan hun eenbeldseommandant over leggen. Binnen acht dagen na hun ont slag moeten zij zich, voorzien van hun trouwboekje en van een door den burge meester hunner gemeente afgeleverd le- vensbewijs voor elk van hun kinderen, aanmelden bil den Commandant van het Rijkswachtkanton tot welks gebied hun verblijfplaats behoort. Vorenstaande bepalingen zouden even eens toepasselijk riin op de militairen van lageren rang die in voormelden ge zinstoestand verkeeren en later wederop- geroepen mochten worden. BEMERKINGEN 1. De militairen die, mits overlegging van een schriftelijke verklaring aan hun eenheidscommandant, naar hun haard stede teruggestuurd worden en die het levensbewijs waarvan hooger sprake, bin nen acht dagen aan hun kantoncomman dant niet bezorgen, zullen als onwettig afwezig bij hun korps beschouwd en als zoodanig vervolgd worden. een kouds en namiddag in r. Boven de som! schi HET PARKET STAPT AF IN DE IIOOFDBUREELEN Zaterdag 2 December 11. rond den mid dag stapte het Parket af in de bureelen van de Crédit An versolsdit zoowel te Brussel als te Antwerpen. De deuren werden gsloten en de be dienden naar huis gestuurd, ook de tele foonverbindingen werden afgesneden en een onderzoek der boeken werd ingesteld, deze werden in beslag genomen. In andere bijkantoren stapte het Parket even eens af. Alhoewel men in de flnancleele krin gen op de hoogte was van de moeilijk heden waarmee de Crédit Anversois sedert eenigen tijd te kampen had bleek men uiterst verrast om het plots optre den van het Gerecht. Sedert het optreden van het Parket is de bank gesloten, alleen de koflerzalen blijven nog ten dienste van de kranten. Zoo telt ons land meteen een nieuwe bankkraclr. Over deze krach werd deze week al heel wat geschreven. Wij zullen pogen hieronder in beknopten vorm al de bij zonderheden van mede te deelen. TWEE AFGEVAARDIGDE BEHEERDERS AANGEHOUDEN Zondag werden in verband met deze zaak twee afgevaardigde-beheerders der Crédit Anversois aangehouden. Hec zijn de genaamden Max Stevens, uit Etterbeek, en Joseph Pias, uit Brus sel. Beiden werden in beschuldiging gesteld wegens vervalsching, valsche balans, ver duistering en bedrieglijke bankroet. Woensdag werd hun aanhoudingsman daat nog bekrachtigd. DE REDENEN DER MOEILIJKHEDEN De Bank had veel belangen genomen vroeger in de textielgroep Lagache, die goede zaken deed tot hl 1930, maar die nadien ineenstortte. Verders had de «Crédit Anversois- een slechte zaak gedaan met de financiee- ring van de Chemin de F'er en Colom bia die groote verliezen heeft geleden, bij zoover dat toen de portefeuille titels van de Bank overgemaakt werd aan de nieuwe Maatschappij Sopraflnin die in den beginne een kapitaal had van 60 millioen, dit moest worden teruggebracht tot 15 millioen wegens die verliezen. De Sopraflnin - is 180 millioen schuldig aan de Bank. Anderzijds bezat de Crédit Anversois voor een 120 millioen renten waarop thans een verlies geleden wordt van c«rca 40 mlllloen. Een der grootste redens van den val der bank blijkt nog wel de hooge alge meene kosten die moesten worden afge dragen. Behoudens de Intresten die moes ten betaald worden voor de depositos beliepen de algemeene kosten jaarlijks tot 28 millioen frank. Deze kosten spro ten voort uit het groot aantal kantoren en bijkantoren namelijk 138 die de bank bezat, waar in het geheel 1500 bedienden aan het werk waren, aantal door het Bestuur noodzakelijk geacht. De gebou wen dier kantoren en bijkantoren immo biliseerden ook nog een 70 millioen fr. Vele kapitalen liggen vast bij industrieele ondernemingen. Alhoewel geweten was in de financieele kringen dat de Crédit Anversois -■ te kampen had met financieele moeilijkhe den hadden in de laatste dagen geen be langrijke terugtrekkingen plaats. Inte gendeel werden den Zaterdag morgen, dag van de sluiting, nog verschillende hon- derdduizende frank gestort. EEN MISLUKT REDDINGSPLAN VERWORPEN DOOR DE SOCIALISTISCHE MINISTERS Hoogerhand waren de moeilijkheden van de Bank goed bekend bij zoover dat door de Minister van Financiën een ont werp werd opgesteld, wel niet om de bank zelf te redden, maar wel om de be legde spaarcenten te redden. Dit plan werd evenwel door de Regee ring van de hand gewezen, onder de ver klaring dat er geen voorgaande in zulke vraagstukken kon worden gesteld. Naar La Libre Belgique zijn het de Socia listische Ministers die beslist weigerden het voorstel van den H. Gutt te aan vaarden met het gevolg dat geheel de Regeering het voorstel moest verwerpen. Bedoeld gefaald reddingsplan kan als volgt worden samengevat Een fonds van 200 millioen zou zijn opgericht om hulp te bieden. 100 Mil lioen zou door den Staat gestort worden, en 100 door de verschillende andere ban ken. naar gelang het bedrag hunner de positos. In leder geval zou de Crédit Anver sois verdwenen zijn. De klienteel zou verdeeld zijn geweest onder de Sté Gé nérale de Bank van Erussel en de «Kredietbank». Deze banken zouden de zaken der klanten ycpvptfzjt bjbbejj Bijl de geleden verliezen dan later zouden vastgesteld zijn geweest. Voor wat de ge bouwen, enz. van de Crédit Anversois betreft zouden deze verkocht wórden of wel bezet worden door de kantoren van de reddende banken zoo die Instellingen beter waren dan de hunne. Tot groot spijt van de deposanten en bedienden is van dit alles niets in huls kunnen komen. WAAROM HET PAKKET OPTRAD Men blijft evenwel gissen om de rede nen waarom het Parket zoo plots opge treden is wijl nog besprekingen om de redding van de bank én de spaarders in gang waren. De moeilijkheden ln de bank waren immers sedert lang bekend. Wel werden de laatste bilans optimistisch opgesteld en werd een dividend uitgekeerd als- wanneer in feite geen winst werd ge maakt. Sedert lang zou het Parket zulks geweten hebben. Men vermoedt dus dat nog andere rede nen voor handen moeten zijn. EEN OUD-BEHEERDER OVERLEDEN Een der bijzonderste stichters van de bank en oua-beheerder ervan, H. Firmin Lambeau, stierf een piptselingen dood Zondag morgen. Zijn afsterven werd den kelijk veroorzaakt door het nieuws van den krach die hem werd gemeld. 115.000 DEPOSANTEN Naar verluidt telde de Crédit Anver sois in het geheel een 115.000 deposan ten, met een gemiddelte van 5.000 fr. per kop, wat beduidt dat dus 115.000 slacht offers worden gemaakt. De deposito's be liepen tot 600 millioen. Andere zeer te beklagen slachtoffers zijn ook de 1500 bedienden der bank die in deze benarde tijden allen zonder werk vallen. Zij werden nog hun wedde voor December uitbetaald. WAT ZAL UITBETAALD WORDEN? Wat aan de deposanten zal uitbetaald worden werd nog niet duidelijk bepaald. Toch bestaat er groote kans dat door het Herdiskonteerings- en Waarborgfonds binnen kort een uitkeering zal gedaan worden van 75 op de depositos van min dan 10.000 fr. mei een maximum van 6.000 fr. De deposanten die meer dan 10.000 Ir. in de Bank hadden belegd zou den slechts voorloopig 25 van huil gel den ontvangen. Dit beduidt niet dat al de rest als ver loren dient beschouwd. Wat nog meer te galde zal gemaakt worden zal uitgekeerd worden naar mate het activa zal geli- kwideerd worden. V/at het verlies feitelijk zal bedragen kan moeilijk worden uitgemaakt, alles hangt af van wat zal kunnen gemaakt worden bij de likwidatie. Het valt moei lijk te bepalen aan welke prijs gebouwen, titels, enz. zullen kunnen verkocht wor den. Niettemin gelooft men dat het ver lies zal schommelen tusschen 170 en 240 millioen. Na aftrek van het kapitaal dat 65 millioen bedraagt zal waarschijnlijk een verlies blijven van 25 35 van de deposito's. De likwidatie zal veel tijd vergen. <BanHaHaMHBNiiai»aaaaaa»flfl 153' Trekking. van 1 December 1939. Trekki Reek. 153 163 Nr 5 wint 530.000 fr. AI tie volgende reeksen zijn uitkeerbaar met 250 frank: 1204 1320 1423 1567 2883 3127 3177 4113 4465 4833 5957 7116 7221 8675 9488 9''58 1 0685 10692 11727 12284 12724 12891 13148 14470 14577 154ol 15930 17288 17391 17919 19025 19037 19900 20356 21509 21848 23055 23155 23463 23803 24426 24536 25890 26163 27968 28073 28303 28403 29490 30381 31204 31467 32695 35245 35982 36482 3ö909 36921 37091 37198 37570 37702 38391 38534 38790 38803 39074 40211 40515 40ol3 41487 42086 42462 428'.3 43081 43934 44086 44418 44608 44738 44893 45656 45964 466.74 4.VS87 47637 47670 48379 49933 51691 52504 52774 53705 54803 55179 55470 55485 56930 57390 58625 59109 59913 txXX.5 60754 60897 61714 61811 61868 63707 63925 64114 62497 64468 64495 64585 68508 69132 69468 69506 69566 70320 70772 721X.1 72191 72879 73727 76064 77329 77940 78927 79221 79584 80001 80017 80344 80-131 80008 81297 81601 81633 81741 82133 83180 84686 85861 85949 86290 87261 87501 87ol4 83022 88079 89654 8'>920 90916 90994 91457 95018 95290 953(4) 90613 97363 98881 99788 100030 101324 101330 102700 104509 105625 105723 1082t>5 109313 109453 109964 110138 110132 110653 112120 112172 112557 113655 114300 115325 115546 116944 116950 116976 118413 119464 119566 119772 119879 120190 1212(4 121327 121439 121448 124211 125870 125954 12t491 126854 126969 127050 128567 128793 128965 129254 131088 131818 131832 132312 134882 135105 135965 135709 136268 13<>715 137993 139535 140149 141057 141615 142484 142575 142929 143085 145284 147018 147176 149822 151850 152030 152425 152589 153463 154100 154180 154199 154738 155639 156o25 15(>778 158137 158633 158672 518944 159279 160145 160o73 162305 162788 162969 163438 164898 165176 165455 165952 168296 169927 170524 171054 171255 171539 173038 173379 174362 174771 17498" 175378 176633 177615 177621 178184 178865 179017 179202 180532 181859 183588 183790 185342 185354 18(v>56 188302 189105 189577 190101 190248 190564 191843 191257 191327 ïoilol 192234 195204 196527 198471 laaBBBBsasaaflBBBaaaaaBaaEiaa Dinsdag had te Brussel de 14* trek king plaats van de Binneulandsche Lee ning 1938. Reek. 282201 wint 500.000 frank. De volgende reeksen werden uitgekeerd tegen 25.U00 frank: 208142 148252 250533 234445 283738 290291 211386 234649 156262 168599 128093 212717 253899 261027 227829 111285 174134 131316 224823 263900 297361 224993 240433 120173 178843 179390 218285 239578 281072 213495 Elke obligatie, welke behoort tot een uitgetrokken reeks, heeft recht op één tiende van het lot, dat deze reeks te beurt viel. .aBBBBHaaaaasBEaai»aaoaa3aa Baat# tugaUcba FOTO DER PLECHTIGHEID. In 't midden Mzr U. Morlion. achter hem »jn Familieleden en vóór hem E. H. Baert, Pastoor van Pollinkkove. voorkomt Hoofdpijn Neusverstopping Kortademtng Zenuwverzwakking ena. enz. Te verkrijgen enkel ln da BESTE WINKELS Vraagt h»t doosje met het Trekking van Maandag 4 December 1939. Serie 259623 wint 259.000 frank. De 30 volgende series zijn uitkeerbaar niet 10.099 frank: 106578 109419 112441 112827 116861 126787 132212 136526 151889 155301 171613 174223 176190 3)4556 209940 230517 232121 243316 246970 250281 264090 27325.. 277450 278715 236542 2861/0 2930oö 297551 5132o8 332845

De Halle (1925-1940) | 1939 | | pagina 2