WEKT DE GAL VAN UWE LEVER OP- De (ass'i és ingetreden koop een schrijfmachien schrijven van 1. h. paus pius xii aan z. h. em. kard. vanr0ey het naamfeest der heilige apollonia treffen tusschen jacht wachters en pensjagers te zillebeke-bij-ieper uit proven provinciale st ierenkeuringen vreeselijke berginst0r- ting in spanje het duitsch-russisch accoord vooral tegen het katholicisme gericht? voetbal eindelijk kunnen 7,£ weer voetballen! nieuws uit ieper wielrijden wisselkoers Stroomen en rivieren traden buiten hun oevers IJsberg van 15 me'er hoog op den Rijn LANDBOUWBELANGEN De Portvrijdom voor Militairen 'T ROOS KRUIS tmaasanmur HBBBBHH IN »T p ONLAND (VFRVOLG) RC fce .in fret i «oei: gnat. EL leder Jiuni felj t van Don< fl, ti gilde Blkse Üorp fcrerj tn di VL 4MFRTTNGE. Tocneclfeest. Dat het Toonee'-fecst van ons jon? vrouw volk goed gelukt is, moet niet meer be wezen worden. Dat weet iedereen, Daar- BOKZINOE. Soldatenzorg. Het om verdienen alle speelsters een htrte- fcec- van Zord"? laatst in de parochial» j jjjfc profl-iat. t Zou te lang ziir cm alles iaal ten voordele van de soldaten, heeft U» vertellen, maar t *'3 opre-ht wel. j (je verwachtingen overtroffen. Fen schoon Ijjej spacnin-* hebban de toeschouwers' publiek. vc<-rr?r»»?n deor de geestelijke alles cevr-igd. Het spel bleef boeiend tot overheid, foor d»n Weledelen Heer Bur-j on het laatste w»nb!flt. Nlettegen- gemeester, Dr r° :®mele en zijn gade en staande het slechte weer was er zeer vele vooraanstaanden der gemeente en verf Tolk 1n d„ 7aa, Jammer dat zoo- daarbij veel volk. o»-!en het vuil en slecht VPjen oneer soldaten daar niet konden weder was de a! a.leen in or^e ge- Ijijj, dan zouden die Juffrouwen w»!- bracht. doch h". b rit weldra dat de af- j licht rog n»o~*er gespeeld hebben! Alle aluitingstoor zon moe en worden 0Pee- aanwezigen rffn var harte bedankt. rold. want de mal v -e zich meer en Hebb»n de menschen wat sneeuw moeten meer. spletten om te komen en te keeren. Het spel ook bu.t'tigewoon. De Juf- 7een enfcPie zal het heklagen. Juffrouwen. fers proficiat! Dat smaakt naar den trog om dracht. ADen vertolkten om ter best de j n rol die ze tc verrollen hadden, vanaf de oude Clemence tot de kleine Albert. Mer. Moed. Rond vier uur begon het zjct dat ze zi"h op de planken te huis water in de Kemmeibeek al huilende en gevoelen. I bruisehende toekomen, lijk een dreigende Het decor was eveneens verzorgd, wat dei »ee. Ijsblokken van !000 kgr. w°rden tot toeschouwers z»er waardeeren, want bij 2-300 m. ver ln ve'd-n en weiden voort het openrollen d°r gordijn aan het derde gedreven door het wassende -water. bedrijf, hoorde men esnen algemeenen Men zegt dat de menschen in de Galge- o'nGeen oogenbük ook mochten de liosschen al hun wasch- en spoel kuipen. aanwezigen zich vervelen, de akkordeonls- te wist Immers hen allen door haar mee slepend spel t» verlustigen. Met een woord: een puike avond, waarvan onze Jongens nu de voordeelen zullen smaken. Het vrii uurtje van den soldaat. Mar.nen, 't is wel geweest zulle het feest van Zondag avond. Nu komt gij aan de beurt, door eene goede ontvangst u ten bate. Boven de honderd onder u, ontvan gen reeds wekeli jks De Poperlngenaar en Onze Plichten weten zoo het nieuws der streek en der Parochie. Nog eenige blijven ten achteren, omdat wij hun adres niet kennen: ofwel omdat zij geen lezing begeeren: het ware ten an deren wel te verwonderen dat er geen uitzonderingen zouden zijn. En nu uw dagblad. Natuurlijk voor allemaal, dat gaat niet. en daarom zullen wij lotje trekken. Zoo het u meevalt, zult ge per- soonlijk verwittigd worden; dan seffens antwoorden, nietwaar. Evenwel komt elk zooveel mogelijk voor een maand aan de beurt: tenzij wij goe zielen genoeg vin den die persoonlijk een abonnement wil len bezorgen, wat wij voor u geerne zul len opnemen. Tot later dus. Nieuws van t'Onzent. Zondag aanstaande 18 Februari, 's namiddags te 4 '4 u. is er algemeen? vergadering in de Parochiale zaal voor de leden van het A. C. W. Onder meer komt volksvertegen woordiger F. Deman spreken over de huidige mobilisatietoestanden. Belang wekkend dus voor iedereen, Immers ook niet-leden en buitenstaanders worden daartoe uitgenoodigd. Dinsdag avond 6 Februari kwamen onze B. J. B.ers in algemeene maande- lijksche vergadering bijeen ln de Paro chiale zaal: Het was er dezen keer op nieuw voor een talrijke opkomst dat, na lnleidingswoord, zang. verslag, gods dienstles en voordracht over beroepsver- eeniging door Jef Crombez, dat onze Ka pelaan-Aalmoezenier aan het woord kwam. Het viel dadelijk op dat. spijts de vijf maanden mobilisatie, hij steeds met zijn jongens meeleeft. Wat mogen de ouders zich gelukkig voelen hunne zoons zoo onder de leiding der priesters, ver- eenigd te zien. Weet ge?... dat op vandaag 11 Fe bruari het feest is der verschijningen van O. L. Vrouw te Lourdes in Frankrijk?... dat lippenstift gevaar levert voor tering en kanker?... dat er op onze gemeente een herberg is voor tien gezinnen?... dat naar een Amerikaansch officier beweert, Duitschland 3 duizend 2 honderd vlieg tuigen meer heeft dan Engeland en Frankrijk samen? MERKEM. De fiere Morgenkraaiers. Uitslag van 4-2-'40: 1. Louis, Vlaminck Marcel, 130; 2. Katen, Decoene Firmin, 128; 3. Noom, Bruneel René, 76; 4. Jan, Behaegel Julien, 75; 5. Ko, Grossey Ro ger. 68; 6. Co, Van Houwe Georges, 55; 7. Wardje, D'Haene Georges, 50; 8. Roe land, Durnez Gaston, 27; 9. Scherens, Marent Silvère, 27; 10. Adhémar, Van- houwe Gerard, 13; 11. Tarzan, Robyn Reral, 12. Cp Zondag ll-4-'40, te 2 uur, groote Hanenwedstrijd, schoone prijzen en mooie bloemen. Spelen ln goed verwarmde plaats. Het Bestuur. OOSTVLETEREN. Davidsfonds. Eindelijk! Woesdag e.k. komt Z. E. P. Dr Stracke spreken in de Tooneelzaal te Oost- vleteren te 6.30 u. 's avonds. Als het weder wat meewil loopt ons zaaltje bom vol. Het onderwerp Polen en Po lakken Het wordt een der schoonste avonden van de zestig reeds gegeven sedert 't be staan der afdeeling. Nlet-leden beta len 2 fr. E1KSCHOTE. Gevallen en heup ge broken. De genaamde Heer M. kwam Zondag huiswaarts van de Hoogmis. Niet ver van zijne woonst gleed hij zoo onge lukkig uit en brak het heupbeen. Een dokter bijgeroepen, diende de eerste zor gen toe. waarna hij het slachtoffer naar een Iepersch geneeskundig gesticht deed overbrengen. BESELARE. Davidsfonds! ONZE OPMARSCH 1940! PROPAGANDADXENST! Harop! De trompe steekt! We vra gen Propagandisten voor elke straat Wie geeft zich aan? VOLK VAN BESELARE! Lieve Propagandisten! Leden! Opmarsch '40 met onz' Leuze Godsdienst - Taal en Vaderland! Buiten Politiek onz' keuze! Maakt u Lid! Reikt ons de hand! De Voorzitter, GEO RENINGELST. Rijwiel- en Honden. taks. Op heden Zondag, 11 Februari, wordt er zitting gehouden van 8 V, tot 11 '/j ure, bij de Heer M. D'Exclle, voor den verkoop van VELOPLATEN en voor het ontvangen der HONDENTAKS over 1940. De aandacht wordt erop gevestigd dat onder geen voorwendsel een plaat mag afgeleverd worden, wanneer het bewijs niet wordt voorgelegd waaruit de betaling der bijtaks van 10 fr. over 1939 blijkt. KROMBEKE. Landbouwnieuws! Op Zondag, 11 Februari, om 8.30 u. 's voormiddags, (seffens na de vroegmis!, wordt er een belangrijke voordracht ge houden over De Verzorging van Weiden en Vrnchten ln de huidige Omstandighe den bij Henri Dewaeghemaeker, In de Zwaan Geen enkele landbouwer zal deze prak tische les willen missen! STA VELE. Landbouwnieuws. Op Zondag 18 Februari, te 8.30 u., (seffens na de vroegmis), wordt er een belangrijke voordracht gehouden over De Verzor ging van Weiden en Vruchten in de hui dige Omstandigheden bij Leon Creiner. Geen enkele landbouwer zal deze prak tische les willen missen. OOSTNIELW KERKE. Overleden. Gustaf Declercq, weduwnaar van Pfca- raïlde Boomgaert, 69 jaar. Brigida-viering. Omwille van den slechten tc< tand was er minder volk verwacht. Toch waren op ommegangs- maandag een jte; groot getal vreemdelin gen afgekomen, waartusschen een aantal soldaten. Volgende dagen wederom veel volk. Jammer dat door bijzondere om standigheden de mis van ten achten niet kon gedaan v,orden den Dinsdag en den Woensdag. 't Is meest na zeven uren dat de bedevaarders komen. Het schoon stel kandelaars met het prachtig relikwie- kruis waarin de oude relikwie prijkte was uitgesteld op het autacr van de heilige, en voor het beeld was het vaandel der Boerengllde geplaatst. De godsvrucht der bedevaarders was stichtend. Het dans- orgel dat we eenige keeren gehoord heb ben op ommegangsdag, heeft dezen keer gezwegen. tot zelfs oud» houten wieeeci toe gereed) huiten hadden ppret om er in te varen, daar de mare l'eo, dat geheel de streek van aen den vremmelberg tot den T.Tzer toe onder w»t?r etng komen. Gelukkig, 't is beter uitgevallen! Dat ls nu een ouderwetsche Winter! Jamrr»r dat t peen ouderwetsche tijd ls! Andere mens-hen ze-ren 't weer ls gelijk de t'id. Wat ls er nu best? HOLLEBrKE. Mark gebruik van Apotheker Vermani'rre's Poeier Nr 4?f), merk «Hanekop». Het geneest de ziek- ten. voorkomt ti"e plagen en bevordert bet leggen. Te bekomen in alle Apotheken. BORSTHA? SFM A. KESTF.l.IJN verzacht na den eersten dag en ge neest volkomen hoest, griep, bron- chiet en alle ziekten der luchtpijpen en van den borst. Te verkriigrn Apotheek KESTELYN- DEGRAEVF Gaitliatatr. 14. Poperinge BIKSCHOTE. Dood en leven in de parochie. De dood heeft reeds onze parochie bezochtAgnes. dochtertje van Gerard Verstraete en Rachel Cailliau, oud 14 maanden: en? Leonie Terriere, We van Cam. -Vansteene, Inwonende bij Cyriel Noyelle, ls overleden op 26 Ja nuari, ln den ouderdom van bijna 73 Jaren De hemel heeft ook 2 hulsgezinnen met een llevelingske gezegend, eerst bij Oscar Thuylie, gemobiliseerd, waar het zeker welgekomen was, een eerste, en die voor eenige dagen het leed der mobilsatie doet vergeten. Ook bli Maur. Decoene, op 't smiske, is er een kindje gekomen, maar hier is 't nummer 3, een derde, om, als de 2 oudste zouden aan 't. vechten gaan, er tusschen te springen. Zoo ls 't al ko men en gaan op de wereld, en dat zegt ons ook entwat, als we maar willen luis teren, t.w. dat wij er ook niet zullen blij ven dus. zorgen Als wij eens moeten gaan, dat ons pakske gereed is; want 't ls niet zeker dat ze het ons zullen komen zeggen, een of twee dagen te vo ren, zooals de garde voor de mobilisatie der soldaten: daar zijn er velen die geen mobilisatiebrief krijgen voor de eeuwig heid. Vallen. t Is tijd van 't vallen, zeggen de menschen, men hoort dat men schen gevallen zijn alhier en aldaar, al door die glibberigheid. Zoo is Theofiel Carrein gevallen, op weg naar den bar bier. maar, naar 't schijnt. Is 't niet erg geweest en hij zal zeker algauw hersteld zijn. En is ook gevallen onze secre taris R. Morlion, als hij thuis kwam van de mis. op Zondag laatst en dat schijnt erger te zijn; maar toch niet zoo erg dat er geen herstel komt. een beetje ge duld en ruste, en 't zal weer in orde zijn, zoo wenschen wij hem. Voor onze Soldaten. Nu krijgen ze wellicht allen, die het gevraagd heb ben De Poperingenaar Nu moes ten onze soldaten eens goed oppassen en niet vergeten aanstonds te verwittigen als De Poperingenaar niet besteld wordt. Ook niet wachten te laten weten als hun adres verandert. Regelmatig komen brie ven toe, waarin onze soldaten schrijven, hoe blij ze zijn, als De Poperingenaar inkomt. Er wordt gewerkt, opdat de soldaten nog meer zouden krijgen te weten, op dat ze alle dagen Het Nieuwsblad Sportblad zouden te lezen krijgen; dat ware een kermis voor onze mannen en jongens. Er zullen zeker wel goede zielen genoeg gevonden worden, die deze groote voldoening aan onze soldaten zullen hel pen bezorgen. Een Raadsel-Prijskamp voor onze sol daten Bikschote's grond is gekend als een gezonde streke, waar de menschen lange leven; op Bikschote zijn vele oude menschen, en die nog gave en gezond zijn. Let goed op dan Antwoorden op de volgende vragen 1. hoeveel inwoners zijn er meer dan 60 jaar? 2. hoeveel Inwoners zijn er meer dan 70 jaar? 3. hoeveel inwoners zijn er 80 jaar en meer? 4. wie is de oudste inwoner, 5. wie is de oudste inboorling (t.t.z. te Bik schote geboren). Alle antwoorden zenden naar de Pas torij. Soldaatjes aan 't werk kent ge uw parochie? van verre dus met uw gedach ten rond de parochie gewandeld van huis tot huis, en zoo komt ge er? Die 't beste antwoord zendtkrijgt De Poperingenaar o zoolang de oorlog duurt: maar de vrede moet daarom niet wach ten van komen. STADEN. Davidsfonds. Het nieu we jaar heeft ingezet met allerlei bekom mernissen. De tijdsomstandigheden heb ben daar de groote schuld aan en het betreurenswaardig gevolg daarvan is dat ons ledenaantal met enkele eenheden ver minderd is. Wel is waar hebben sommigen slechts voor een jaar bedankt. We mogen geen verlies dulden. We danken degenen die reeds hun bij drage betaalden, en hopen dat de overi gen spoedig zullen voldoen. Onze eerste vergadering van Dinsdag 6 Februari was er weer een van groot gehalte. Mijnheer Ad. Vermander, school hoofd te Hooglede, Lceraar ln de muziek geschiedenis aan de muziekakademie te Roesclare, heeft de leden aangetoond hoe ze klassiek muziek moeten beluisteren. Na een woord geschiedenis en breed- voerigen uitleg over klassiek- en roman tisch muziek, heeft hij verschillende so- st.es. van Dultschc. Fransche er 'T,a- liaansche meesters ontleed. Bij middel vrn uitvoeringen op Klavier en pick-up heeft hij dan de opeenvolgir -• der ver schillende declcn aangeduid, 't was prach tig! Allen hebben we veel genoten, zelfs niet muziekanten. Heb dank Mijnheer Vermander en tot een volgende keer. ZENDT ONS 5 FRANK en wij zenden drie maanden om blad naar een Soldaat. WOES TEN. Noveen der H. Apollo- nlau Var.dage begint de plechtigheid ter eer» der H. Apollonia, alhier aanroe pen tegen de hoofdkwalen en bijzonder lijk de tandpijn. De orde der goddelijke diensten gedu rende deze week. Vandaag Zcnda? vroegmis om 71 u., hco<-rals 19 ure. Vespers en lof 2 ure. Morgen Ancllonia's Maandag Mis om 8 ure en jaargetijde om 9 ure voor ge sneuvelde oud-strljde-s en burgerlijke s'a-htoffers ln den r-"log. Dinsdagotn 8 ure jaargetijde: om 10 ure hooge d'enst voor Mr Charles Kes- teman-Catrijcke. De volgende dagen der Octaaf dage- lijksche mis om 7 ure. Voor en na de diensten zijn er litaniën. medailMes, alsook was te bekomen als mede zegen met de rellqule. ABEELE. Parket afgestapt. Over een drietal weken kreeg bakker Elie Ba- keroot. die sedert het oproenen van zijn zoon, weer het bakk°rsbedri1f had aan-1 gepakt, bij een woordenwisseling met ze keren C. een autowrang op het hoofd. Door de Rijkswacht van Watou werd alsdan hierover proves-verbaal ongesteld. Op Zaterdag 3 Februari l.L is Elie Ba keren C. een slag van een autowran? op het hoofd. Door de Rijkswacht van Wa tou werd alsdan hierover proces-verbaal opgesteld. lijden en dm opgelopen slag stapte te Abeele het Parket van Veurne af. Het lijk werd naar het klooster overgebracht waar de lijkschouwing plaats had. Op bevel van het Parket moest de teraard- bestelllng van het stoffelijk overschot van Elie Bakeroot nog denzelfden avond plaats hebben. Twee gendarmen bege leidden het stoffelijk overschot naar zlin laatste rustplaats. Wijl het Hik ter kerke werd binnengedragen voor de zegening en het ter aarde werd besteld op het kerkhof kerk en kerkhof zijn op Fran sche grond bleven de gendarmen de wacht houden op de baan. In den loop der week werd dan ter kerke van Abeele een lijkplechtigheid ge celebreerd tot zielelafenis van wijlen H. Elie Bakeroot. Wat het onderzoek Ingesteld door het Parket uitgewezen heeft is ons nog niet bekend. KEMMEL. Davidsfonds. De too- neel en zangavond van Zondag 11. ls waarlijk een succes geweest, zoo voor op komst, (de zaal was vol, niettegenstaande het slechte weder en glibberige banen,) als voor het spel. Einde goed alles goed, was zeer goed vertolkt, proficiat heeren spelers en doe zoo voorts. De voordracht De Meeuwls door ons schoon publiek wel gesmaakt geweest. De zang was zoo goed uitgevoerd dat er vele tranen... gelachen zijn. En dan, den Potpourri, wien waande zich niet in eene gezellige studenten ver gadering, waar hoogtij gevierd werd. Tot besluit, men ziet dat het bestuur onzer afdeeling, er een handje van heeft, om feestavonden in te richten. WESTROOSEBEKE. Diefstal. Bij valavond hebben dieven de tooglade ge plunderd ter herberg De Wildeman Davidsfonds. In het brandpunt van aller belangstelling ligt wel zeker die groote vraag wat zal er gebeuren? Daar om ook had de plaatselijke afdeeling van het Davidsfonds, Z. E. Heer Vanbe- sien, Bestuurder van Wijsbegeerte te Roe- selare, uitgenoodigd met zijn hoogst boei- enden voordracht over Europa Spijts het onprettig weder waren zeer talrijke leden opgekomen om den Eerwaarden Spreker, die reeds tweemaal onze afdee ling bezocht, te beluisteren. De Heer Dr Mulliez.' Voorzitter, leidde in zeer aange paste bewoording den gevierden Voor drachtgever in. We hoorden eerst ean zeer duidelijk uiteenzetten en overzicht over wat voor en in en na de Vredes conferentie van Versailles geschiedde. Hoe men aardrijkskundige feiten miskende of baatzuchtig over het hoofd zag; princi pes daarstelde die niet werden gevolgd of werden verwrongen naar begeerte en be hoefte, om ten slotte, in bezoekreis bij de verschillige betrokken mogendheden, te komen tot de huidige gebeurtenissen. Met een meesterlijk begrijpers en doorgron- ders talent, ontvouwde de Eerwaarde Voordrachtgever, in een prachtige uiteen zetting de opeenvolgende gebeurtenissen die Europa hebben geleid waar het nu in gewapend conflikt staat. Duidelijk gaf hij de echte kristen princiepen aan die al leen goed gevolg kunnen hebben tot vrede en in die betrachting deed hij de onver poosde vredeswerking uitschijnen van za ligen Paus Pius XI en van den Huidigen grooten vrede Paus Z. H. Pius XII; en begeesterend toonde hij aan dat alleen echte vrede geboren wordt op grond van kristen opgevatte rechtvaardigheid en kristen liefde en dat wij 's Pauzen vrede- werking door gebed en vrede's wil hoe ven te steunen. Muisstil werd die zoo boeiende voor dracht beluisterd en in aller naam dankte de Heer Voorzitter dan ook hartelijk den Eerwaarden Spreker om zijn zoo prach tige uiteenzetting. Burgerlijke Stand. Geboorte Go- delieve Blomme, d. v. Gerard en Julienne Huyghe. Ovcrlijdens Gouwy Emiel; Godelieve Blomme; Ketele Oskar. Biddag. Dinsdag 13 Februari ls het jaarlijksche Biddag. De sermoenen worden gepredikt door E. P. Marent, Re demptorist, Zondag onder al de Godde lijke diensten. Maandag, Biecht vanaf 2 uur en Dinsdag is dan de groote dag waarop alle Roosebekenaars die ter kerke kunnen komen, ter H. Tafel naderen. Bid dag is altijd te Roozebeke Hoogdag ge weest, ook dit jaar meer nog, om de zware tijden die we doormaken, moet het een onovertroffen dag zijn. De zieken zullen den Biddag worden te huis ge bracht. MOORSLEDE. Voetbreuk. Zon dag-morgen is de 64-jarige Frans Van- dewalle in de binnenplaats van zijn wo ning uitgegleden en gevallen, waardoor hij een voetbreuk opliep. Wielrijder gewond. De 28-jarige Debondt Thomas, wonende Roeselaaische- straat viel aldaar van zijn rijwiel en werd door een voorbijkomende auto aan gereden zoodat hij gewond werd aan het hoofd en de lenden. ZONNEBEKE. Hand verstuikt. Toen bakkersgast Pattyn Gerard op dienstronde was is hij met zijn rijwiel geslipt en gevallen waardoor hij den lin kerarm verstuikte. Geslaagd liefdadigheidsfeest. Maandag hebben we de groep der Michels aan 't werk gezien. Prachtwerk voor een bomvolle zaal. Het publiek vond volle in stemming met zoo' n extra-liederenavond. De uitvoerders mochten terecht uitbundi ge toejuichingen oogsten. De behoeftige gemobiliseerden met hun gezinnen zullen hun nood gelenigd zien. Zonnebeker.aren, ge hebt net begrepen wat naastenliefde is. Het trio der Michels is hier gekomen; Artisten zeer gekend door 't Vlaamsche [land. Gansch de zaal wordt in beslag genomen. Applaus stijgt op, 't publiek heeft naar [zijn tand. Flipke Flupke deden leuke dingen; Menig staaltje van moderne kunst Fluitmuziek, piotdressuur, het tandem [springen... Terecht verworven zij eenieders gunst... H. V. Arm verstuikt. Dinsdag - avond gleed drukker R. Durnez uit ter hoogte de herberg 't GemeentehuisHierbij werd rijn rechterarm ontwricht. {Sffi5BBSiSB?aisieaxBassas9sii Wij geven hieronder de vertaling van een schrijven van Z. H. Paus Pius XII aan Z. H. Em. Kardinaal van Roey, Aarts bisschop van Mechelen. Aan Onzen Beminden Zoon Josephus-Ernestus van Roey, Kardinaal-oriester der H.R.K., van den titel van S.-Maria de Aracoeli, Aartsbisschop van Mechelen, Paus Pius XII Beminde Zoon, Heil en Apostollschen zegen. 't Is met een allergrootst genoegen dat wij de vurige en genegen heilwenschen ontvangen hebben, die gij Ons, op den vooravond van Kerstmis, bij brief hebt aangeboden. Gij hebt Ons immers de ge voelens van vrome verkleefdheid en van eerbied, die uw schoon Aartsbisdom en al de geloovigen van België jegens den Heiligen Stoel koesteren, trouw en wel sprekend willen vertolken. Uw kinderlijke wenschen met een va derlijk hart aanvaardend, vragen Wij we- derkeerig aan den goddelijken Zaligma ker voor u en voor de uwen, midden in de gevaren die u omringen en in al uw moeilijkheden, de wenschen te verwezen lijken die gil voor de algemeene Kerk en voor Ons uitspreekt. De vereenlgde gebe den en boetedoeningen van al de recht schapen lieden zullen de bedreigingen en de kwalen, waarvan WIJ maar al te best weten hoe schadelijk zij zijn, van de christenheld en van de wereld verwij deren en hun de goederen bekomen die bovenal dienen verlangd te worden. U en uw herderlijk ambt de overvloe- dlgste heilsvrurhten ultterharte toewen- schend, geven Wij zeer hartelijk ln onzen Heer, als onderpand van de hemelsche gunsten en als blijk van onze gansch bijzondere welwillendheid, den Apostoll schen Zegen aan u, Beminde Zoon, aan uw geestelijkheid, aan de geloovigen aan uw zorgen toevertrouwd, en aan gansch het Belgisch volk dat ons zoo dierbaar ls. Gegeven te Rome, bij Sint-Pleter, den 6 Januari, op Driekoningendag, ln het jaar MCMXXXX, het eerste van ons Pontificaat. PIUS PP. XII. iHSBBasimaiiaBKSiigBasiüsgsMB TE HARINGE Jaarlijksche Negendaagsche Plechtigheid van 9 tot 17 Februari, ter eere van de H. Apollonia. Orde der Kerkelijke Diensten Op al de dagen der Noveen Solemneele Mis om 8 ure, uitegnomen a) Op Zondag 11 Februari, de vroegmis om 7 V2 ure, de Solemneele Hoogmis om 10 ure en de Plechtigs Vespers en Lof om 2 ure. b) Op Maandag 12 Februari, zijnde H. Apollonia-Maandag, de Solemneele Mis sen om 9 en 10 ure. Zender calomel en's morgens zult gij monter en frisch nit bet bed springes. De lever moet eiken dag één liter gal ln de Ingewanden uitstorten.oWannecr de gal niet vrij toevloeit, kan uw voedsel niet verteren; het bederft. Kwade gas sen doen uw lichaam zwellen; U lijdt aan verstopping. Uw organisme wordt vergiftigd cu U ls zwaarmoedig en ter neergeslagen. U wordt een zwartkijker. Een laxeermiddel ls een noodhuip. Een gedwongen stoelgang bereikt het doel niet. Alleen de KLEINE CARTERS PILLEN voor de LEVER kunnen het vrij toevloeien van de gal verzekeren, wat U er weer bovenop zal helpen. Htt zijn zachte plantenuïttreksels, die wer kelijk op verrassende wijze het toe vloeien van de gal bevorderen. Eischt de Kleine Carters Pillen voor de Lever. In alle apotheken Ir. 12.50. (BBBBBSBBBBEBBEBBBBBBBBBBBBB ZENDT ONS 5 FRANK en wij zenden drie maanden blad naar een Soldaat. 1SIBBJ Kapel Bij SANSEN-VANNESTE 975 fr. 1450 fr. 1975 fr. Dat in deze beroerde en nare tijden op strooptocht gegaan wordt zal niemand verwonderen. Het is ten andere een pu bliek geheim, dat wanneer de kat op wandel is de muizen dansen. Dit wordt ook bewaarheid door de pensjagers, als ze weten dat de Jachtwachter van een bepaald gebied gemobiliseerd is en o er gens ln België de wacht optrekt. Ze ne men dan ook gretig de gelegenheid te baat om hun geliefkoosde sportin de praktijk te stellen. Dit was nu ook het geval ln den nacht van Woensdag op Donderdag op het jachtgebied van den Heer Lepoutre. Twee pensjagers voorzien van lichtbak en met het geweer gewapend waren erop uitgetrokken. Ze hadden echter zonder den waard gerekend. De jachtwachter was wel gemobiliseerd, maar den Toezie ner van Waters en Bosschen, den heer Wicke, vergezeld van Jachtwachter Ti- teca, die in dé omstreken een oogje in het zeil dienen te houden, waren het niet, en zoo kwam het dat de pensja gers ontdekt werden. IIOE WERDEN ZE GEKLIST? Den heer Wlcke, Toeziener van Waters en Bosschen, vergezeld van zijn onder geschikte, den Jachtwachter Titeca, wa ren samen op den steenweg van leper naar Meenen op dienstronde. Niet ver van het gedenkteeken, gelegen' recht over het kasteel van den heer Struye, hadden beiden een lichtbak zien werken, een oogenblikje later viel er een schot. Beiden legden zich in hinderlaag. Het duurde dan ook niet lang of twee man nen daagden op langs het kiezeltje. Het waren zekere Dewitte Jozef, 25 jaar, ge huwd, werkloos en wonende te Geluvelt, in gezelschap van zijn schoonbroeder, zekere Jerome Mattnys, die juist ln ver lof was gekomen daar hij oojc zooals zooveel anderen ergens in Belgi?ligt. De twee wetsdienaars wilden beide pensjagers aanhouden. Dit ging echter niet zoo gemakkelijk. Jerome Matthys werd bij de lurven gevat, de andere kon vluchten echter niet vooraleer hij den jachtwachter met zijn wapen bedreigd had. Hierdoor zag een der jachtwachters zich genoodzaakt deze bedreiging te be antwoorden. Een schot weerklonk, en een rauwe kreet weergalmde in den donkeren nacht. Jozef Dewitte in de beenen ge troffen door een lading zaadkorrels kon echter nog een hofstede bereiken, deze van Maurice V... Dokter Van Walleghem uit Zonnebeke' werd opgebeld en ver scheen spoedig ter plaats. HIJ diende de eerste zorgen tóe. 'In den morgen werd het slachtoffer naar het O. L. Vrouw hospitaal te leper overgebracht, waar men zijn toestand niet als ernstig be schouwde. Enkele zaadkorrels werden ln de beenen aangetroffen, deze waren ook op verschillende plaatsen verschroeit door het poeder. Donderdag morgen werd dan ook een nauwkeurig onderzoek in gesteld. Belde pensjagers zullen zich dan ook voor het gerecht te verantwoorden heb ben. PRIESTER DOET NOOD- LOTTIGEN VAL TE BEN-AHIN E.H. Gengoux, pastoor van het gehucht Gives, te Ben-Ahin, was op het dak der pastorij geklommen, teneinde dit vrij te maken van de zware sneeuwlaag, welke een gevaar daarstelde voor de voorbij gangers. Plots verloor hij het evenwicht en stortte van een hoogte van 6 meter ten gronde. Hem werden hierbij de voeten gebro ken. Tevens kloeg hij over inwendige pijnen. Na de noodige zorgen ter plaatse te hebben ontvangen werd hij naar de ge meentelijke kliniek van Hoel overge bracht. IÜE2BB:BBBBZaaaH8MaHS lifiEBBKBB VERHEUGEND NIEUWS! liet is voor ons een waar geluk U te mogen uitnoodigen tot het H. Misspel dat in de parochiale zaal zal worden opge voerd onder de kundige leiding der Eenv. Paters Uten en Vandenheuvel, die voor veel Parochianen geen onbekende zijn. Deze Misvoorstelling met haar 35 uit voerders, haar mannenkoor, haar veel kleurige belichting, zal ongetwijfeld bij allen een diepen en levendigen indruk maken. Opdat ieder zou kunnen komen zal de Misvoorstelling drie maal plaats hebben, n.I. op: DONDERDAG 15 en VRIJDAG 16 Februari, telkens te 6.30 uur 's avonds en VRIJDAG namiddag, te 1.30 uur, voor Parochianen en Schoolkinders. De voorstellingen zijn gansch kosteloos. Al de Parochianen worden ook ver wacht in de Missen op ZONDAG 18 Fe bruari. Deze zullen met bijzonderen luis ter worden opgedragen te 7 u. en te 10 u. (winteruur) en in onze parochie het Sa crificie van Calvarie voor ons allen her nieuwen. Het Comité. co» PLAATSELIJKE KEURING MET PRIJSKAMP VOOR MANNE LIJKE DIEREN, OP WOENSDAG 14 FEBRUARI, TE 10 UUR STIPT. PROGRAMMA: 1. - Jaarlingstieren: 6 prijzen: 30, 25, 20, 15, 10. 10. 2. - Stieren met 2 tanden cn meer: 3 prijzen: 30, 25, 20. Algemeene Schikkingen: 1. - De prijskamp is toegankelijk voor diegenen die met hun dieren mogen deel nemen aan de plaatselijke keuring. 2. - Elke deelnemer is verantwoorde lijk voor alle ongevallen veroorzaakt door zijn eigen dieren. 3. - De Jury behoudt zich het recht voor prijzen toe te voegen of weg te laten. 4. - Inschrijving der dieren bij Michel Vermeulen. Uitdeeling der prijzen seffens na den prijskamp bij Jerome Lermytte. 5. - Des namiddags zal een vrienden maal opgediend woYden ter herberg De Kroon». Men gelieve zich op tijd te la ten inschrijven. GEITENBOND Heden Zondag, te 3 uur, in de nieuwe zaal, algemeene vergadering, waartoe alle leden en geitenkweekers worden uitge noodigd. DAGORDE: 1. - Meester Prinzie zal spreken over: Hoe wij de drachtige geit moeten voe den 2. - Verslag der rekeningen 1939. 3. - Betaling jaargeld 1940. - Inschrij ving nieuwe leden. 4. - Mededeelingen. 5. - Prachtige prijsuitloting onder de aanwezige leden. Het Bestuur. tauaKieaSS«33ZBBBBBlil«Bkl3Haaiaie PROVINCIE WEST-VLAANDEREN De Provinciale Stierenkeuringen zullen plaats hebben op de volgende plaatsen Te Proven en Watou, 14 Februari- Te Langemark, 22 Februari; - Te Roesbrug- ge-Haringe, 26 Februari; - Te Poperinge, 29 Februari; - Te Loo, 2 Maart; - Te leper, 6 Maart; - Te Alveringem, 12 Maart; - Te I.edegem, 13 Maart; - Te Diksmuide, 14 Maart; - Te Geluwe, 16 Maart; - Te Boezinge 19 Maart; - Te Veurne, 21 Maart; - Te Oostvleteren, 28 Maart; - Te Mcesen, 30 Maart: - Te Moorslede, 1 April; - Te Houtem (leper), 2 April; - Te Kemmel, 3 April; - Te Merkem, 6 April. KEURING ZONDER PROVINCIALE PRIJSKAMP Keiem, Woensdag 21 Fcbr., te 11 u. voorm. Lampernisse, Dinsdag 27 Februari, idem. Pervijze, Dinsdag 27 Febr., te 2l/3 u. nam. Leisele, Dinsdag 20 Febr, te 10 u. voorm. IBBBBBSBBBBBBBBB3SBBBBB3BB8B Door het strooien van 300 Kgr. FER- TIPIIOS per hectare kan men de melk goedkooper winnen. IN DE WEIDE J Het vee kan door de snelle werking van Fertiphos, vroeger naar buiten. Door de aanhoudende fosfaat- en kalk- werking krijgt het vee regelmatig gras, rijker aan eiwitstoffen en met een hoog gehalte aan kalkfosfaten. Het vee kan in den Herfst later naar stal en... OP STAL Het vee krijgt het beste hooi rijk aan kalkfosfaten, die het gras heeft opge nomen uit de weide die met de onmid dellijk opneembare fosfaatmeststof Fer tiphos bemest was. Het vee krijgt veel hooi want Ferti phos geeft op alle gronden meer op brengst. Het vee krijgt voedzaam kuilgras. Het vee heeft een korteren staltijd. BIJGEVOLG Strooi zoo vlug als het weder het toe laat de snelwerkende fosfaatmeststof Fer tiphos met de noodige potasclj en stik stof. In geen enkel land schijnt de portvrij dom voor militairen zoo ruim opgevat te worden als in België. In sommige landen bestaat er alleen vrijsteling van taks voor prentkaarten. In andere krijgt een sol daat slechts enkele omslagen. In België telt men gemiddeld per dag 200,000 brie ven en kaarten, die kosteloos door mili tairen aan familieleden en vrienden ge stuurd worden. Als men weet, dat zij evenveel briefwisseling ontvangen, kan men uitrekenen, dat de posterijen hier door jaarlijks voor enkele tientallen mil- lioenen frank aan postzegels verliezen. De milltare briefwisseling kost Inderdaad 19 DOOD EN Ten gevolge der stortregens ls een mas sa grond van een berg afgescheiden en op elf huizen terecht gekomen van Fuente d'Cestra; heel het dorp wordt nu be dreigd eronder te worden bedolven. Tot nu toe zijn er 19 dooden te be treuren. Er werden bovendien 4 personen ge kwetst. Na een maand aanhoudend vriesweder onderh-rhen door sneeuwvlagen, is nu einde' de dooi ingetreden... met een nasle? van ellende, onder vorm van overstroomingen. Uit alle gewesten van het land, en ook uit het buitenland, kwamen hierover be richten toe. De Dijle en de Voer traden buiten hun oevers. Zoo werden te Heverlee, Leu ven, enz. uitgestrekte gebieden onder water gezet. Te Wielsele kwam het water, af komstig van het smeltend sneeuw, de Processiestraat afgeloopen, waar het ten grooten deele opgehouden werd en aldus in de kelders liep. Een 83-jarige weduwe aldaar wonende had naar haar kelder willen afdalen maar moet in het water gevallen zijn en verdronk er jammerlijk. Te Liedekerke werden hectaren grond blank gezet wijl groote schade werd aangebracht aan banen en voet paden. De Kleine Gete trad bulten haar oevers te Orsmaal-Gussenhoven, met het gevolg dat de baan Brussel-Luik tot der tig centimeter onder water geraakte. Tal rijke hulzen werden afgezonderd en uit gestrekte landerijen liepen onder water, wijl op zekere piaatsen koeten en paar den niet tijdig konden weggehaald wor den. Te Meisbroek werd groote schade aangebracht aan de witloofkweekerijen. Te Tongeren werden straten en uit gestrekte landerijen onder water gezet. Op zekere plaatsen moest de bevoorra ding geschieden bij middel van bootjes. Te Bolder liep een gedeelte van het dorp onder water. Te Meenen liep de Lele voor de zoo- veelste maal bulten haar oevers en wer. den de huizen aan de Oostkaai door het water bezet. De Leiemeerscben en alle laag gelegen landerijen geraakten onder water. Tusschen Komen en Waasten wer den verschillende huizen bedreigd door het water. Te Komen geraakten de grint wegen die lelden naar de Lange Veld wijk onder water. In Nederland, hij Nijmegen, ls eea groote massa ijsschotsen in beweging ge treden, met een snelheid van 4 Km. per uur. Op sommige plaatsen hadden d« ijsschollen zich opgestapeld tot 15 meter hoog. In Engeland heeft de zware sneeuw. val van 27 Januari groote schade veroor. zaakt. Over een lengte van 1500 mijl, werden de spoorlijnen geblokkeerd. 20 treinen komende uit het Noorden werden aldus geblokkeerd en ingesneeuwd. De telegraaf- en telefoondraden werden over uitgestrekte gebieden vernield. Sneeuw, vegers die uitgezonden werden om d« treinen te bevrijden werden zelf inge sneeuwd. Om ze vrij te krijgen moesten vier lokomotieven aangespannen worden. Ergens aan de Schotsche kust n oesten aldus tot 2.000 reizigers aan hun lot over gelaten worden. Het verkeer werd ge stremd. Koeien en schapen werden be dolven in de bergen en honderden dor pen werden van alle bevoorrading afge sneden. De Tyne was ten grooten deele toege- vroren. Troepen die gelegen waren la Schotland moesten met vliegtuigen wor den bevoorraad. «BBBBBaBBBa8BB99SBBBSB9BB!3BI3SBBB9ilSSBBBSBBB3XBaSBBBa8Blia De Sowjetbladen van 31 Januari, waar onder de Komsomolskaya Pravda», die te Kopenhagen zijn toegekomen, geven lange uittreksels uit de redevoering, die uitgesproken werd door den secretaris generaal van de communistische jeugd beweging, Michelov. Deze heeft verklaard, dat tusschen Rusland en Duitschland, een accoord is gesloten, om de christelijke ideologie te bestrijden. De katholieke geestelijkheid vooral is bedoeld, daar zij vijandig staat tegenover Duitschland en Rusland. Beide staten hebben beraadslaagd over de maatregelen, die dienen getroffen te wor den en hebben besloten aangaande deze kwestie nota's uit te wisselen. Deze strijd heeft vooral groot belang voor wat Polen betreft. Ook bevatte de uiteenzetting de gren zen, die aan de beweging zijn gesteld: de Russische strijd tegen den godsdienst is gebaseerd op het Marxisme, de Duitsche strijd op 't racisme. Daarom kunnen de beide landen ook niet samenwerken, wat het jodenvraagstuk betreft. Ook kunnen de Russen niet aanvaarden, dat de or thodoxen, van het vroegere Polen Oejrainers, Wit-Russen), in Duitschland een Kerk hebben, die hen vereenigt. De anti-godsdienstige propaganda zal door de atheïsten doorgevoerd en practische maatregelen zullen door Rusland en Duitschland worden getroffen. Waarom lijden aan HOOFDPIJNEN MIGRAINE TANDPIJN GRIEP RHEUMATIEK ZENUWKOORTS PIJN DER MAANDSTONDEN! als de Wonderbare Bruine Paedera van der Apotheek DE POORTERE Sint-Nik!»a«-Wa**. O •ogenblikkelijk sender sch&delijk* gevolgen vta dese pijnen sullen bevrijden. Dê dooi v. I poidori 4 Jr. dê üritdubbeU doos ms poodort 10,09 fr. T« verkrijgen in alle goede Apotheken of vrachtvrij tegen postmandaat Gebruikt ze eens, U zult nooit geen an dere meer gebruiken. F. C. POPERINGE DE TOESTAND DER DIENST- PLICHTIGEN DIE ALS GEZINS- HOOFD GEDEMOBILISEERD ZIJN BIJ herhaling worden vragen gesteld omtrent de gevallen van dienstplichtigen die, als hoofd van een gezin met 3, met 4, met 5 kinderen of meer, gedemobiliseerd zijn geworden. En telkens luidt dan de vraag Kunnen de betrokkenen, in geval van algemeene mobilisatie of van oorlog, nog opgeroepen worden? Wat het geval van oorlog betreft, kan natuurlijk niemand zich aan voorspellin gen wagen. Ziehier echter hoe de verschillende ge vallen dienen beschouwd, met het oog op een gebeurlijke algemeene mobilisa tie. Hoofden van gezinnen met minstens 5 in leven zijnde kinderen en die tot de klasse 1925 of tot een Jongere klasse be- hooren, worden in geval van algemeene mobilisatie vorloopig ln hun haardstede gelaten. Hoofden van gezinnen met minstens 4 kinderen en die tot de landwecrklassen behooren (klasse 1925 en oudere klas sen) worden in hun haardstede gelaten. In geval van oproeping of van algemeene mobilisatie van het leger, begeven de be trokkenen zich naar den commandant van het Rijkswachtkanton tot welks gebied hun verblijfplaats behoort, en dienen er hwn oproepingsbevel in. Hoofden van gezinnen met minstens 3 kinderen, welke hun militicklasse ook zij, zijn voorloop!» naar hun haardstede te ruggestuurd om bij algemeene mobilisa tie (faze E) wederopgeroepen te wor den. Lagere reserve-officieren die minstens 8 kinderen hebben, worden vrijgesteld. Hun wederoproeping zal, zelfs in geval van algemeene mobilisatie, slechts op be vel van den minister van Landsverdedi ging mogen voorgeschreven worden. IBBIBBBBBBBBBBHBBBBBBBBBBBBB Er begint nu eindelijk klaarte te komen in dezen Winter. Naar alle waarschijn lijkheid zal er heden Zondag gevoetbald worden. In Sportleven verschenen dt datums der te spelen wedstrijden: dt voornaamste zijn: 24 Maart: Poperinge- leper, en 31 Maart: Poperinge-Bizet. HEDEN ZONDAG reist rood en geel af naar Komen. Na 2 maand stopzetten is dit verre van een gemakkelijk herbe ginnen. We weten niet over wrlke ge mobiliseerde spelers we zullen beschik ken, over hoe meer hoe liever. De ver plaatsing naar Komen stemt ons "iet al te rustig. Op eigen veld vermag Komen veel. en kan desnoods wel een Poperinge iu bedwang houden. Een pronostiek is hier gewaagd. Het il zoolang geleden dat de spelers in forme waren. Hoe zal het zitten met hun sa menspel? Als ze nu eens met hart en ziel de shoes aantrekken ,en 2x45 minuten kunnen volhouden, hebben onze speler» zooveel kans als de tegenpartij. Winnen is zeer gewenscht! KEIKOP. HEDEN ZONDAG 11 FEBRUARI te 2.30 uur, KOMEN F. C. POP.I. Afreis te 12.30 uur. Prijs voor Sup porters 7 frank. co» C. S. IEPER Iïet weder is deze week gunstiger ge worden en de voetballiefhebbers koeste ren dan ook de hoop dat hun geliefd sport den Zondag wederom zal kunnen door gaan. Sedert 24 December werd de nood- competitie door het gure wintergetijde stilgelegd. Tot nu toe is het niet gekend geweest, dat het voetbalspel, gedurende zijn normaal seizoen, zes weken tot sta ken werd gedwongen. Gelukkiglijk dat het geen gewoon voetbaljaar geldt, zooniet wanneer zouden de eindbeurten moeten betwist worden? Volgens het kalender der uitgestelde matchen, die zoo even komt te verschijnen, zuilen de laatste matchen van reeks C op 9 Mei doorgaan, zoodat de ontmoetingen tusschen de twee kop- ploegen van ieder reeks toch nog in Juni zullen eindigen. Indien de matchen van 11 Februari kunnen doorgaan, dan moeten de rood witten naar Toekomst Meenen optrekken. Dit laatste elftal kreeg op het terrein te leper de grootste nederlaag van het sei zoen. Het werd namelijk met 14-1 geklopt. Evenwel is Meenen in het verder verloop der competitie gaan bewijzen dat hij tot beter dingen bekwaam was en hij heeft dan ook mooie uitslagen gehoekt. Dit weze eene vingerwijzing voor de Ieperlingen die er alle belang bij hebben geen punten meer te vrlièzen. co» WHITE STAR IEPER Na een gedwongen rust van zeven we ken, worden de wedstrijden om de 22 punten heden Zondag terug hervat. Dit maal gaat het tegen Zonnebeke Sport. De strijd zal heftiger zijn dan vroeger, want alle twee kunnen de puntjes gebruiken. White Star moet winnen willen ze hua vijfde plaats in de rangschikking behou den. Dus Supporters van White Star, wij re kenen op om uwe jongens aan te moe digen. Terrein Kemmelsteenweg. Af trap om 2.30 uur. co» POELEKRING POELKAPELLE FIETS GESTOLEN Vrijdag-morgen, omstreeks 8.30 uur was de genaamde Daniël Detoor, wonende Dik- kebuschsteenweg, inkasseerder voor de electriciteitsmaatschappij, op ronde op de Maarschalk Frenchlaan. Hij plaatste zijn fiets tegen de ijzeren afsluiting der Fir ma Hector Timmerman. Hij ging het bu reel binnen, was slechts een paar minu ten afwezig, doch toen hij buiten kwam was zijn flets ter waarde van 1.000 fr. verdwenen. Klacht werd ten politiebureele neder- gelegd. Het is reeds de tweede maal dat deze persoon zijn fiets op dergelijke ma nier gestolen wordt. Na een gedwongen rust van 8 weken neemt ons elftal weer den strijd aan te gen onze geburen White Star Passchen- dale, de ploeg die ons in de heenronde een puntje ontfutselde. Daar het een soort derby is, vragen we onze spelers zich fair en moedig te gedragen en hun tegenstre vers eens te toonen hoe men voetbal speelt. Supporters en Supportcresscu, nu uw geliefd elftal de leiding in handen heeft, is het ook uw plicht er het uwe bij te dragen opdat ze die leiding kunnen be houden tot het einfL Komt in groot ge tal de wedstrijd hijwonen, cn spaart uur aanmoedigingen niet. Het bestuur, van zijn kant, spaart zich geen moeite om het elftal zoo stevig mogelijk ineen tc ste ken. De wedstrijd gaat door in eigen plein. Begin om 2.30 uur. co» DE EINDUITSLAG DER ANTWERPSCHE 6 DAGEN 1. Gerrit Schulte-Gerrit Boeyen 97 puilt, in 145 u.2.994 km. 65 tu. OP 1 RONDE: 2. Roger Dencef-Bruneel 266 3. Naye-Van Simaey 203 4. Sylv. en Kom. Maes 78 OP 3 RONDEN: 5. Braspennix-V. Amsterdam 136 6. Van Vliet-V. d. Voort 126 OP 4 KONDEN 7. Somers-Van den Brocck 120 8. Vissers-Hendrickx 50 OP 5 RONDEN: 9. Declercq-Thvssens 178 OP 7 RONDEN 10. Kint-Vlacminck 40 «BBBBBBBaBB&BBaBBBBBBBIBKBB* VAN VRIJDAG 2 FEBRUARI 1M« 100 Fransche Franken: Checks 66,3125 frznk. Biljetten 64.5065 frank- 1 Pond Sterling 117,05 frank- 1 Dollar 29,4875 frank 1 Gulden 15.65625 tra»

De Halle (1925-1940) | 1940 | | pagina 4