FIJNGEMALEN KAINIE1 ZEER FIJN GEMALEN BIJGEVOLG BESTE UITWERKING en Sociétó Commerciale des Engrais Potassiques, 82, Naamschestraat, Brussel. (IN ORIGINALE ZAKKEN VAN 50 KGR.) in 't binnenland BLOKJE h. bloedprocessie de zwemkom te ieper weer open t eerw. heer buyse nog het onweder boven onze streek wielrijden diamanten bruiloft te langemark erg verkeersongeluk te kruiseeke (wervik) burgerstand van prim0-v0eders vergeet niet athletiek bericht deftige gerante 'T ROOS KRUIS wisselkoers (VERVOLG) KEVEREN aan IJzrr. Boerengilde. I Op morgen Maandag. 6 Mei. Vergadering der Boerengilde ter herberg Het Ge- meentehuis om 8 uur. 's avonds. Meester Prinzie uit Proven, zal er een belangrijke uiteenzetting geven over: Rundveestallen-verbetering en -staats- toelagen Alle landbouwers worden er verwacht. MOUTEM Veorne)Boerengilde. Op Vrijdag. 10 Mei, om 8 vlur 's avonds, Vergadering in het lokaal bij Henri Ver- rlez. Belangrijke voordracht door Meester Prinzie uit Proven, over: Groen voeder winning en -bewaringVerders, gewone dagorde. Alle leden worden op deze Algemeene Vergadering verwacht. ZIIDSCHOTE. Hanenkraaiïng. Heden Zondag, 5 Mei, te 2 1 U. stipt, bij Wed. Vandermeersch. Bloemtuil voor verstkomenden met minstens 4 haantjes, ook bloemtuil voor t meeste getal. Deze kraaiïng dient als koningzetting voor de leden der Lustige KraaiersLid- kaarten vereischt, Allen vriendelijk ult- genoodigd. WOESTEN. Tuinbouw. Heden Zondag houdt onze gijde haar maande- lljksche Vergadering, om 6 ure, bij Cam. Meeuw. Een prachtige tombola na een belangrijke voordracht en allerhande me- dedeelingen, zal aan de leden verloot worden. Ieder lid zal er aan houden te genwoordig te zijn daar buiten het leer rijke ook nog het voordeelige ls wegge legd. KLERKEN. Vinkenstelling. Op Sinksen, te 8 ure, geeft de Statiezanger een Vinkenstelling. 100 Pr. wordt vooruit gegeven evenals 10 fr. gratis voor een serie van 4 vogels per maatschappij aan geduid. De prijskampen van het Ko ningschap gaan door op 19 Mei voormid dag; 7 Juli namiddag en 28 Juli voormid dag. Ieder lid mag een vogel zetten en den winnaar zal feestelijk ingehaald wor den na het speelseizoen. POLLINKHOVE. Ongewenscht Volk je. Verleden week liepen hier twee dagen, een paar kerels rond, die trachten met versnaperingen, schoolgaande meis jes aan te lokken, gelukkig zonder ln hun opzet te slagen. Belde werden aange houden; het schijnt dat de een ontsnapt was uit het zlnneloozen gesticht te Brugge. LOO. Kunst- en Kabaretavonden. In de kommervolle tijdsomstandigheden die wij thans beleven, doet het de men- sclien goed aan 't hart, een avond te bele ven van kunst en vermaak. De muziek maatschappij heeft daarvoor gezorgd; iedere avond een eivolle zaal, is wel een bewijs dat Loo en omliggende zulks weet te waardeeren en gevoel heeft voor kunst genot. Afwisseling van gezonde zedenschetsen met kluchtige of opwekkende tooneeltjes brachten opgewektheid onder de men- schen. Ondertusschen liet de Accordeonspeler, M. Debruyne zijne kundigheid bewonde ren. Muziekanten, pianist M. Verthé, spe lers en speelsters, inrichters en bestuur, allen verdienen een woord van lof voor hunne ievervolle medewerking. NOORDSCHOTE. Boerengilde. Op Zondag aanstaande, den 5 Mei, de laatste Wintervergadering der Boerengil de, in ons lokaal, bij Cailliau Prosper, om 7 ure, heel stipt. DAOORDB: 1. Verslag en Mededeelingen. 2. Belangrijke Voordracht over Stalver- betering van de Veestapel, door land- bouwleeraar, de Heer Platteau te Bik- schote. 3. Betaling van geleverde waren en aan- koopen van Veevoeders en meststoffen. 4. Allerlei mededeelingen. Aangezien het de laatste Winterverga dering ls, en belangrijk is, verhopen wij, eene talrijke opkomst der leden. Dus wees op post! VLAMERTINGE. Hanenkraalen, Uitslag van Zondag 21 April. 1. «Dokus», Chaerle Maurice, 190; 2. «Motje», Bruneel Hector, 162; 3. «.Mon sieur Vandammel Louis, 153; 4. «Maky», Maelbrancke Gaston, 135; 5. «Victor», Du- thoit Lucien, 129; 6. «Léo», Latruwe Ray mond, 114; 7. «Wybo», Callemyn Camille, 111; 8. «Rob», Busschaert Albert, 102; 9. «Migaar», Dehouck Th., 100; 10. «Jakie», Nuytens Noël, 96; 1L «Mon», Allaeys Re- mi, 83; 12. «Louis», Chaerle Juiien, 82; 13. «Makie», Daniel Joseph, 82; 14 «Ber nard», Deberdt Kamiel. 76; 15. «Dolly», Sioen Lyfiie, 69; 16. «Plerre», Beele Mar cel, 69; 17. «Tonny», Dehouck Th., 65; 18. «Pemaye», Willemet Maurice, 63; 19. «Max», Masschelein Oscar, 63; 20. «Bar- nabé», Vandemaele Maurice, 62; 21. «Chamberlain», Pype Eric, 59; 22. «Rie- péda», Vandemaele Maurice, 59; 23. «Ma- goulet», Cossey Kamiel, 54. OOSTNIEUWKERKE. Overlijden. Jozef Clinckemaillie, woonachtig te Gul- legcm, kwam hier zijne familie bezoeken. Zondag morgen vond men hem te bed, getroffen door een beroerte. Maandag morgen is hij overleden. De overledene is vader van drie kinderen en was 39 jaar oud. De Kruisdagen. De processie met het H. Kruis werd zooals vroegere jaren goed gevolgd. Bijzonder veel mannen zijn dit jaar opgekomen om te bidden voor de vruchten der aarde en voor den grooten nood der tijden. BESELARE. Vinkcnzetting. Uit slag vinkenzetting bij V. Vandenameele in de Blauwe Boomgaard65 Vogels. 1. Deleu Gerard, Passchendale, 600 2. Claerhout Cyriel, Poelkapelle, 497 3. Billiet Edouard, Paschendale, 411 4. Depuydt Robert, Wervik, 392 5. Billiet Edouard, Passchendale, 378 6. Bonte Lucien, Zonnebeke, 372 7. Vrouw Hoorelbeke, Moorslede, 351 8. Vancoillie Jozef, Rumbeke, 344 9. Vandamme Th., Moorslede, 340 10. Dzryckcre Oust, Moorslede, 334 VLAIVIERï il'GE. Voor uw Kiekje», Apotheker Vermandcre's SPECIALE HANEKOP». Te bekomen in alle Apo theken. VLAMERTINGE. Bericht. De Ontvanger der Rechtstreeksche Belastin gen te Poperinge, vestigt er de aandacht op, dat zijn kantoor, gelegen Hondstraat 2 (bij de Bertenplaats) op volgende da gen gesloten blijft voor het publiek: Den Zaterdag van elke week; Den le en 2e Dinsdag en 2e Donderdag van iedere maand, wegenls-innings-zit- tingen in de buitengemeenten. De zitting ten gemeentehuize van Vlamertinge, blijft zooals voorheen, op den 1* Dinsdag der maand vastgesteld. De Woensdag namiddag van 14 tot 16 ure, wordt ten kantore uitsluitend voorbehouden voor de aanvragen en in lichtingen inzake Ouderdomspensioenen. DE ONTVANGER. WESTVLETEREX. Bedevaart naar de grot van II. Sixtus. Op Zondag 5 Mei. eerste Zondag van de maand, gaat de Jaarlljksche bedevaart door van West- vleteren naar de Grot van O. L. Vrouw bij de abdij. Vertrek van het St. Jozefs klooster op de dorpplaats te kwart voor 3 u, om te vertrekken dan aan de poort van de abdij rond 4 u. (zomeruur). In dit beroerde Jaar mag er geen enkel huisgezin afwezig zijn op de bedevaart, maar allen moeten gehoor geven aan den oproep van onze H. Vader den Paus om bij Maria, onze goede Moeder, den vrede te gaan afsmeeken. BESELARE. Mannenverbond. Zondag namiddag! Op het podium be merkt men Z. E. Heeren Pastor en On derpastor, Heer Deschanel en Z. E. Ka nunnik Dubois, Leider der Kath. Aktie over het Bisdom Brugge, hier op bezcêk. Zijn voordracht was boeiend, begees terend en diep overtuigend. E. Heer Onderpastoor, dankte Spreker om de fijne uiteenzetting en vroeg naar nieuwe apostelen ten bate van Kerk en Volk! het Blokje van groot gebruiksnuf Iaat toe, voor slechts 25 centiem, onmiddellijk een tas uitstekenden bouillon te bereiden. VLAMERTINGE. Ooievaar neerge schoten. In de weide der hofstede Em. Stee-landt, werd een ooievaar neergescho ten die een vleugelbreedte heeft van 1,95 meter. Wie soms naar Veurne gaat, weet dat op een 5 Km. van daar, aan de Pre- sendelangs de groote baan, een groot getal ooievaars-gezinnen leven. Het is een genoegen ze daar te zien rondvliegen. Misschien is hét een van deze die eens een verder tochtje dan gewoonte heeft geriskeerd en er het leven heeft bij inge schoten. Wij vinden het jammer dat zulke vo gels, zoo neergeschoten worden. ZONNEBEKE. Paard verzakt. In de weide van den Heer G. Lammens graasde Woensdag namiddag het paard van Pr. Rosselle. Op een gegeven oogen- blik zakte het paard tot halverwege het lijf in een modderige plaats. Seffens kwa men er een aantal dienstvaardige man nen die pas na ruim 3 uren werken het arme beest dat steeds dieper zakte uit zijn neteligen toestand redden konden. Aan toeschouwers ontbrak het niet. STAPELPLAATS VAN KOMMU- NISTISCHE VLUGSCHRIFTEN ONTDEKT TE MEESEN VROUW AANGEHOUDEN Sedert enkelen tijd werd de genaamde Suzanne Adel, geboren te Montreuil, op 21 Juli 1920, van kommunistische pro paganda verdacht De rijkswacht deed oer. pndzzzcik, er. op Saaier welke door de vrouw betrokken werd, werden zes zakken opruiende vlugschriften aan getroffen. De vrouw werd te Meesen aan gehouden en naar leper* overgebracht, waar zij ter beschikking gesteld werd van onderzoeksrechter Devos de Molder- ghem. De vrouw werd onder aanhou dingsmandaat geplaatst. Men verwacht nog meerdere aanhoudingen. In verband met dezelfde zaak werd den genaamden D'Hamschotter uit Wervik ook ingerekend. Nat. Maatschappij van Buurtspoorwegen Lijnen Poperinge-Diksmuide-Brugge. Bijzondere uurtabel voor extra-treinen aan HALVE PRIJS OP MAANDAG 6 MEI 1940 ter gelegenheid der TE BRUGGE Prijs. 6.20 Poperinge, Statie 19.50 20.80 6.24 Poperinge. Markt 19.48 20.00 6.36 Krombeke, Jagershof 19.42 19.50 6.40 Krombeke, Dorp 19.38 18.50 6.45 Westvleteren 19.33 18.50 (i.50 Oostvleteren 19.30 17.50 7.02 Reninge, Dorp 19.20 16.50 7.06 Noordschote 19.17 16.50 7.16 Merkem, Statie 19.10 15.50 7.30 Woumen 18.59 13.50 7.49 Diksmuide, Statie 18.50 12.50 7.55 Beerst, Statie 18.40 11.50 8.02 Keiem 18.33 11.50 9.24 Brugge, Consciencelaan 17.00 Belangrijk. De reis Poperinge-Diks- muide en omgekeerd wordt gedaan per Spoorauto; verder per stoom. Men houdt stil op aanvraag aan de tusschen- statién op de lijn Diksmuide-Poperinge. Men neemt geen reizigers op tusschen Keiem en Brugge. De Directie. HBMiaaBsanaBBiHaHaEtaaBHa Een officieel bericht laat ons weten dat de Zwemkom te leper toegankelijk is voor het publiek, van 15 Mei tot 15 September. De toegangen zijn bepaald als volgt lederen dag van 9.30 tot 13 uur en van 15 tot 20 uur. VOORBEHOUDEN UREN: Maandag: van 9.30 u. tot 10.15 u.Knech- tenweezenschool- van 10.15 tot 11 u. Stadsjongcnsschool. Dinsdag: van 10.15 u. tot 11 u.Memorial- school; - van 15 u. tot 16 u.R. Midd. School (jongens); - vanaf 19 u.: Yp. Swimm. Club. Woensdag: van 10.15 u. tot 11 tt.Sint- Vincent. College; - van 15 u. tot 16 u. Vrouwen alleen. Donderdag: vanaf 19 uurYp. Swimm. Club. Vrijdag: van 10 u. tot 11 u.Beroeps- school. Zaterdag: vanaf 15 u.: Mannen alleen. faaaasaBBBBBBBSüiiaaEsaBasaaa DE OUDSTE VROUW VAN BELGIE OVERLEDEN Te Asper is Woensdag 1.1. de oudste vrouw van Belgie, Barbara Simoens, die geboren werd op 4 Maart 1836, gestorven. Pastoor van Elverdinge, op Zaterdag 27 April laatstleden plechtig ten grave gedragen. Op 27 April werd Z. E. H. Alfons Buyss, Pastoor van Elverdinge, ten grave gedra gen. De groote menigte aanwezigen ge tuigden van de algemeene sympathie die de brave pastoor genoot. Alles werd dien dag te werk gesteld om een luisterrijke begrafenis te bezc: en aan den geeste lijken Vader der parochie. Met orde en gevolfezaamheld heeft ledereen het zijne bijgedragen om den rouwstoet te laten vormen die dank de medehulp van de IJveraars van den H. Hartebond goed ver- loopen ls. i de Pastorij bij het afhalen van het lijk werk door de Heer C. De Cat, in naam der Kerkfabriek, een korte maar treffende lijkrede uitgesproken. De Koordienst werd gecelebreerd door Z. E. H. Deken Hanssens, bijgestaan door E. Heer Verduyn, Pastoor van Eernegem, en E. H. Pové, Pastoor te Merkem, en twee cantores. In 't koor zaten Z. E. H. Kan. Mahieu, Groot-Vicaris, en Z. E. H. Kan. Reynaert. Benevens de HH. Kerk meesters, de Heer Burgemeester Vander- marliere en Schepenen, het Schoolcoml- telt en de C. O. O. bemerkte men ook nog den Heer Graaf A. de Laubespln. Na de H. Mis beklom Z. E. H. Deken het spreekgestoelte en schetste er op meesterlijke wijze het leven van den Z. E. H. Buyse, die de gave van zijn priester schap ten volle had beleefd en medege deeld. Bij het open graf op het Kerkhof sprak de Heer Burgemeester Vandermarliere een laatste afscheidsgroet. Ook den Heer Hoofdonderwijzer Coulier bracht 'een laatste rouwhulde aan den overleden Pastoor die het hoofd was der beide vrije scholen. Avelgem St. Kortrijk 0—1 Lauwe A. -A. Moeskroen 1—1 IDottenijs Rekkem 5—2 Aalbeke Waregem Sp. 2—4 Reeks C Komen Gh. Moorslede 5—3 R. C. Wervik Wervik Sp. 6—1 leper Vlamerting-3 5—1 Bizet Geluwe 8—1 Poperinge Waasten 8—0 Toek. Meenen Houthulst 2—2 UITSLAGEN VAN O. H. HEMELVAART UITSLAGEN VAN ZONDAG 28 APRIL 1940. Lagere Afdeelingen Reeks B van Aim6 Morlion. Dorp, Oostvleteren. Bijenkomst te 4 u. bit de Kerk. Voor de jongeren wordt een afzonder lijk 6pel ingericht. co» - Lagere Afdeeliijg Reeks B A. A. Moeskroen Aalbeke Dottenijs Izegem Deerlijk Rekkem Stade Kortrljk Avelgem Waregem Sp. Lauwe Reeks C Houthulst Vlamertinge Rac. Wervik Toek. Meenen leper Bizet Warneton Komen G. S. Moorslede Poperinge co»— 10—2 3—3 4—1 2—3 12—3 5—6 5—0 2—2 1—1 0—3 BRAND TE RENINGE Bij den Heer Juiien Decaesteker-Vande- walle heeft de bliksem fratsen uitgemeten. Hij sloeg in op de voute van het woon huis en stak er het vuur aan het strooien dak. De brand breidde niet uit daar de brandweer van Reninge er onmiddellijk bij was. Er is meer schade door 't water dan door de brand. TE OOSTVLETEREN is de bliksem op een boom gevallen die niet ver afstond van de woning van Heer Achiel Dequeker. Erg was het er niet aan toe. (BMBBBBBBBBBBBBWBBBBBBflBBBB Maandag a. s., 6 Mei, wordt te Lange- mark den Diamanten Bruiloft gevierd van de echtelingen Vandenbroucke Theo- phiel en Vandecasteele Mathilde, gehuwd te Langemark op 18 Januari 1880. Tien jaar geleden was geheel Lange mark in feest om hen Gouden Bruiloft te vieren en met nog meer luister zal den Diamanten Bruiloft gefeest worden, voor al, omdat het hier gaat om twee deugd zame, vlijtige werkmenschen. De Jubilarissen zullen in auto van hun huizeken afgehaald en door de gepinte straten naar de Parochiekerk van O. L. Vr. Onbevlekt te Langemark «Madonna» gevoerd worden, waar eene Plechtige Mis van dankzegging zal opgedragen worden te 9 uur van den voormiddag. Al de overheden der gemeente zullen er aan houden in de nieuwe Kerk tegen woordig te zijn, vooraan de groote feest vierende menigte, om dan na den dienst, den stoet te volgen naar het gemeente huis van Langemark, waar de plechtige ontvangst zal plaats hebben. Alle inwoners, vooral deze. die langs den weg wonen, waar de stoet voorbij trekt, worden verzocht hun huizen te be vlaggen en zooveel mogelijk'te versieren. IBBBBBBBBBBBBBBBMBBBBBBBBBBB TWEE GEKWETSTEN Woensdag namiddag, rond 14.30 u., be vond zich de genaamde Julia Staelens, rond de zestig jaar oud, handelaarster in groenten en visch, wonende Meenensteen- weg, te Geluwe, met kar en paard langs den steenweg Wervik-Geluvelt, aan de woning van Descamps-Benoin, waar zij klanten aan het bedienen was. Dokter Degeest, van Wervik, kwam per auto uit de Nachtegaalstraat gebold om den steen weg op te rijden. Op hetzelfde oogenblik werd hem door twee vrouwen teekens ge geven te stopen, ten einde een auto, die in volle vaart uit de richting van leper kwam gereden, door te laten. De geleider van deze auto, M. Mahieu zoon, aannemer te leper, die waarschijn lijk de teekens tot stoppen gezien had, wilde stoppen maar deed de sluiting te snel werken, waardoor de auto wegglipte. Het voertuig slingerde weg en weer en kwam vervolgens op de stilstaande kar terecht. Deze werd een eind ver wegge slingerd, terwijl de groenselvrouw, Julia Staelens, een vijftiental meter medege- sleurd werd en ten gronde geworpen, al waar zij bewusteloos bleef liggen. De ge neesheer Degeest, ooggetuige der botsing, snelde toe, alsook verscheidene personen die de vrouw in het huis Descamps binnen droegen. Haar dertienjarig nichtje, wo nende gehucht Ons Dorp te Meenen, dat op de kar zat, werd er af geslingerd en ook erg gekwetst. Geneesheer Degeest liet de vrouw in zijn auto dragen en voerde haar naar het gasthuis van Wervik, alwaar z'onmid dellijk onderzocht werd. Men „«elite er vast dat de ongelukkige erg wfs tcege- takeld. Zij had een gapende wende op- geloopen aan het achterhoofd. Het lin kerbeen was haar gedeeltelijk afgerukt, terwijl haar een schouder gebroken was. Zij ls bovendien gekwetst aan het hoofd en liep erge Inwendige kwetsuren op. Het nichtje had ook talrijke wonden besomen en sloeg van Inwendige pijnen. Het paard, dat erg gekwetst werd aan een voor- en achterpoot en de bil had afge slagen, moest afgemaakt worden. De politie van Wervik kwam ter plaatse de noodige vaststellingen doen en maakte proces-verbaal op. De auto van Mahieu zcon, die met den achterkant tegen de woning Descamps met volle geweld terecht gekomen tfas, werd gansch vernield. Dit erg verkeersongeval verwekte op het gehucht heel wat opschudding. iBBBBBsssaBssiRBHBEasinaaaBasB PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Z. Exc. Mgr Lamiroy, Bisschop van Brugge, heeft benoemd tot Pastoor te Elverdinge, E. H. Van Ghe- luwe, Onderpastoor op Sint-Michiels te Roeselare. F. C. POPERINGE De laatste match voor eigen publiek mocht nftt bogen op de gunst van den weermaker. De opkomst was dan ook maar mager. We zouden dit ook kun nen zeggen van het elftal van Waasten. Het was Inderdaad ook maar mager. Onze jongens hebben dan ook geen last gehad om de bezoekers in te maken. Vooral de eerste helft was het bombardement ge weldig. Aan de rust leidde rood en geel dan ook met 60. Na de citroenen verviel het spel tot nagenoeg volledige matheid. Ook het lan ge gras spoorde niet aan tot degelijk spelvertoon. Best dat het seizoen naar het einde loopt. Het naaste seizoen moet anders geregeld worden, of het zal een volkomen mislukking zijn, O. H. Hemelvaart diende er ook ge speeld te worden. Slechts een zwak rood en geel elftal kon naar Moorslede afge vaardigd worden. Op dit oogenblik kun nen we geen resultaat melden. Heden Zondag gaat de tocht naar Het belang van het seizoen is weg. Doch het eergevoel speelt nog steeds een rol. Ons elftal zal ongetwijfeld zijn best doen om de eer van onze club hoog te houden. Heden Zondag 5 Mei, te 3 u. P. C. P. Wervik Afreis te 1 54 uur. -<o»- C. S. IEPER C. S. IEPER 5 1 VLAMERTINGE Met dezelfde cijfers als in de heenronde (51) werd Vlamertinge verslagen. In het begin van de partij hadden de rood-wit ten dadelijk succes en de bezoekers kon den zich enkel schrap zetten tegen de stormloopen van het Iepersch aanvals- kwintet. Een viertal corners moesten toe gestaan worden, die echter door Vlamer- tinge's verdediging telkens ontzet werden. Een tweede doel echter bekroonde cle plaatselijke pogingen doch het antwoord liet zich niet wachten. Een taktische fout der rood-witte achterhoede was er dan ook de oorzaak van. Doch weldra werd den stand op 31 gebracht, scoor die dan tot aan de rust niet meer veran derde. Na de herneming voerde Vlamertinge eenig:n tijd het hooge woord, evenwel zonder erg gevaarlijk te zijn, want cle rood-witten vonden het bijtijds beter we derom zelf ten aanval over te gaan, wat dan ook aanleiding gaf tot het aanteeke- nen van een vierde doel. van dat oogen blik af was er maar een elftal op het veld en Vlamertinge kon zich enkel tot verdediging bepalen. Een vijfde doelpunt voltrok het vonnis, zoodat de Kampioe nen der reeks C op waardige manier hun titel hadden te woord en ter daad ge staan. Binnenrechts Boudry nam vier doelen voor zijn rekening, terwijl binnén- links Godderis insgelijks een goalaan- teekende. Gezien het een derby betrof, mag het verloop van den wedstrijd als zeer bevredigend bestempeld worden. Er blijft nu nog een ontmoeting te spelen, namelijk tegen Bizet, die de rood-witten met 21 in den heen-wedstrijd versloeg. Daar deze match op 2 Mei, (O. H. He melvaart) plaats zal vinden, zullen de beschouwingen over dezen kamp slechts toekomende week kunnen ingebracht wor den. Doch 't is te voorzien dat ditmaal de rood-witten aan de winnende hand zullen zijn. «o»— SPORT CLUB ZONNEBEKE Met de Statie-Kermis, Zondag 5 Met, te 14 u., heeft er op ons plein een voet balmatch plaats tusschen Zonnebeke en E. Boezinge. VLAAMSCHE VOETBALBOND F. C. WOESTEN F. C. WOESTEN II, 5 3 C. W. LANGEMARK Verleden Zondag speelden onze jonge ren tegen de nieuw-gebakken voetbal club uit Langemark, en ons jong elftal wist onder een prachtige sportieve leiding van Scheidsrechter Heer J. Poissonnler, een mooie overwinning te behalen. De aanvalslijn, zeer besluitvaardig voor doel wist na een mooi goed verzorgd pas- senspel vijf maal de verdediging te ver schalken. De middenspelers speelden een groote rol in het aanvallen, maar Heten soms de twee trapvaste achterspelers overrompelen, met het gevolg, dat de plaatselijke doelwachter driemaal gevloerd werd. Jongens, proficiat maar speelt uw vol gende match niet met te veel zelfver trouwen, want uw eerste tegenstander S. K. Elverdinge zal moeilijk te keeren zijn. Dus, doet hetzelfde elftal heden Zondag de verplaatsing naar Elverdinge, om er tegen het plaatselijk eerste elftal op te treden. Supporters, die de jonge club-mannon willen aanmoedigen, het terrein is gele gen op de Vlamertinge-steenweg. Begin om 3 ure. 40» CERCLE WIJDENDRIFT LANGEMARK Heden Zondag gaat onze ploeg op rust en toekomende Zondag gaat de derby door van de koeke-Zondag der kermis. Prior-Cercle op het veld van wijlen Weled. H, Cotteau de Pattin. OOSTVLETEREN Don Bosco Patronaat. Voetbal. Zondag 5 Mei, als het weder gunstig ls, kleine match met Krombeke, in de weide UITSLAG DER KOERSEN VAN ZONDAG 28 APRIL 1940. De Panne. Er waren 30 vertrekkers. 1. KNOCKAERT MARCEL (leper), 40 Km. in 1 u. 20 min.; 2. De Grijze; 3. De Schaecht,- 4. Maere; 5. De Grieck; 6. Ver- cruysse; 7. Maes; 8. Dhert: 9. Ingelbrecht; 10. De Graeuwe; 11. Calcoen; 12. Lingler; 13. Jonckheere; 14. Harrcy. Te Gistel: Er warm 25 vertrekkers. 1. DECEUR Alberic (Eename), 40 km. in 1 u. 20 min.; 2 Galle; 3. Sinnaeve; 4. Verdoolaeghe; 5. De Cock; 6. Willems; 7. Germonprez; 8. gelijk: Vanoudt, Raes en De Meyere. Te Deerlijk: Er waren 40 vertrekkers. 1. DESCAMPS Albert, 40 km. In 1 u. 15 min.; 2. Stadsbaeder; 3. Lanssens: 4. Steelandt; 5. Decroex; 6. Berton; 7. Callewaert; 8. Samyn; 9. Mehuys; 10. Van de Putte; 11. Van der Zypen; 13. Rosseel; 13. Devos. Te Nieuwpoort: Er waren 32 vertrekers. 1. DESCHACHT Maurice (Roxem), de 45 km. in 1 u. 22 min.; 2. Verhaeghe; 3. Li®gier; 4. Dalle; 5. Maere; 6. Ingel brecht; 7. Jonckheere; 8. Dhert; 9. Bon- aventure; 10. Vandendriessche. Te Koekelare: Er waren 16 vertrekkers. 1. GODDERIS Alberic (Handzame), de 60 km. in 1 u. 55 min.; 2. Govaert; 3. Jonckheere; 4. De Splenter; 5. Van Hove; 6. Colpaert; 7. Mommerency; 8. Maes; 9. Maertens. ROMAIN MAES VOELT ZICH NIET IN CONDITIE Er werd medegedeeld dat Rom. Maes aan de Ronde van Italië zou deelnemen. Volgens geruchten die liepen en die nu bevestigd worden, voelt Romain zich niet in de gewenschte conditie en heeft hij voor de eer bedankt. A. Schotte schijnt een goede kans te maken om Maes' plaats in te nemen. SLECHTS TIEN DEELNEMERS VOOR BORDEAUX-PARIJS Het uitzicht van BordeauxParijs zal ditmaal sterk verschillen met andere ja ren. De wedstrijd zal slechts voor tien renners, waaronder drie of vier buiten landers, open zijn. De renners zullen niet meer gevolgd worden door auto's met reservemateriaal. Zij zullen dus voor geheel den wedstrijd aangewezen zijn op hetzelfde rijwiel. De gangmakers zullen eerst in Orleans, op 132 km. van de aan komst, de renners opvangen. De start te Bordeaux zal op Zaterdag, 22 Juni, om 10 uur 's avonds, gegeven worden. Men heeft uitgerekend dat hun rijtijd ongeveer 18 uur zal bedragen. AANGEKONDIGDE VELOKOERSEN Beselare. Maandag 3 Mei, Velokoers. 50 Km. 200 Fr. prijzen: 50, 45, 35, 25, 20, 15, 4 x 10 fr. Inschrijving te 3 u., bij A, Lapère, In de Kuiperij Zonnebeke (Statie). Zondag 5 Mei, Velokoers voor Beginnel. V. W. B. onder de 20 jaar. 300 Fr. prijzen: 75, 50, 40, 30, 25, 20, 20, 15, 15, 10. Inschr. om 2.30 u. bij K. Vermeersch. Langemark. Zondag 5 Mei, te 4 ure, Velokoers Beg. B. W. B. 50 Km. 500 Fr. prijzen 125, 100, 80, 60, 50, 30, 25, 20, 10. Inschrijving bij G. Vanlauwe. Langemark. Maandag 6 Mei, te 4 u. Velokoers. Beg. B. W. B. 60 Km. 700 Fr. prijzen 150, 125, 100, 75, 60, 50, 40, 35, 25, 20, 10, 10. Palm en Klak. Inschrij ving bij A. Voet. (100 Fr. in klassement voor belde koer sen, 30, 25, 20, 15, 10.) Poperinge. (Pottestraat Kermis), Sinksen, Zondag 12 Mei, Velokoers voor Beg. V. W. B. 350 Fr. prijzen: 80, 60, 50, 35, 25, 15, 10, 10, 5, 5 en 5 fr. Inschrijving te 3 u. «In 't Gouden Hoofdbij D. Vandromme. Woumen. Zondag 12 Mei, Velokoers Beg. B. W. B. 60 Km. 500 Fr. prijzen: 100, 80, 70, 60, 50, 40, 30, 20, 15 en 10. Begin 5 u. Inschr. bij H. Geenaeme, In de Broekdreef Kortemark. Zondag 12 Mei. Velo koers Beg. B. W. B. (oud-juniors uitgesl.) 50 Km. 500 Fr. prijzen 110; 90; 75; 60; 50; 40; 25; 20 15 en 15. Inschrijving te 3 U. bij Em. Ventyghem. Vertrek te 5 u. Poperinge. (Pottestraat Kermis) 2e Sinksen-dag 13 Mei, Velokoers voor Beg. V. W. B. 350 Fr. prijzen, 80, 60, 50, 35, 25, 15, 10, 10, 5, 5 en 5 fr. 50 Km. Inschrijving te 3 u. In 't Zwart Peerdbij H. La- baere. Kortemark. Maandag 13 Mei. Ve lokoers Beg. V. W. B. 40 Km. 250 Fr„ 60, 45, 30, 25, 20, 20, 15, 15, 10, 10 fr. Inschr. bij A. Vandamme. Beg. 5 u. Elzendamme. Op Zondag 19 Me!, om 3 uur, Omloop van den IJzer voor V. W. B. juniors en beginnelingen. 500 Fr. prijzen. 50 Km. Zonnebeke. Zondag 26 Mei, Velo koers voor Beg. V. W. B., om 3 uur. 300 Fr. prijzen: 65 fr. palm, 50, 40, 30, 25, 20. 15, 15, 10, 10, 10, 10. Inschr. De Zon bij Deleu Leon. Loo. Op Zondag 2 Juni, Groote Velo koers voor V. W. B. Beginnelingen. 500 Fr. prijzen. 50 Km. goede baan. Begin te 3 u. PROGRAMMA DER VELOKOERSEN Geloopen onder de Reglementen van DE VLAAMSCHE WIELRIJDERSBOND 5 Mei, St Baafs-Vijve, Dorp; 6 Mei, St Baafs-Vijve, Dorp; 5 Mei, Wingene, Brug- en Tieltstraat; 6 Mei, Wingene, Beernemstraat; 5 Mei, Torhout, Maag- develd; 6 Mei, Breedene-Sas, Nukker- straat; 12 Mei, Zarren, Dorp; 12 Mei, Beernem, Bloemendaele; 13 Mei, Kortemark, Handzamestraat; 13 Mei, Ichtegem, Reiger; 13 Mei, Beernem, Bloemendaele; 13 Mei, Hertsberghe, Schaere. POPERINGE, van 26 April tot 3 Mei 1940. Geboorten. - Suffls Severing d. y. Almé en Coudyser Rachel, Renlngelst- steenwes Onraedt Gilbert, z. v. Ame- dée en Vankemmel Lucia, Bruggestraat. D-mys Christians d. v. Camille, en Braem Laura, Roesbrugge. Devynck Godelieve, d. v. Prosper, en Vandenbus- sche Maria, Roesbrugge-Haringe. Jacob Maria d. v. Gerard, en Cailliau Anna, Vlamertinge. Sweertvaegher Nicole, d. v. Maurice, en Vandenbulcke Clara, Fol- linkhove. Huwelijksbeloften. Delava Andre, suikerbakkersgast, en Lava Agnes, fa briekwerkster, beiden van Poperinge. Overlijdens. Ballieu Maria, 63 J.t echtg. van Emilius Depoorter, Berats' Reke. Regheere Solange, 6 dagen, Lei- sele, Alderweireldt Camille, 60 j„ echt. van Rommens Julienne, Duinkerkestraat. Heze Julianus, 75 j., wedn. van Haus- pie Evelina, Casselstraat. Ampen An- dré, 6 maanden, St Michlelstraat. IEPER, van 25 April tot 1 Met 1340. Geboorten. Gonticr Lucienne, Re- collettenpoort, van Dikkebusch. Bra- wier Annie, Rijsselstraat 81. Vanden- bilcke Albert, Lindendreef 26. Boudry Georgette, Surmont de Volsberghestr 47. Storm Monimve, Recollettenpoort, van Meessen. Gouwy Solange, Recolletten poort, Diksmuidestraat 50. Louwagle Suzanne, Recollettenpoort, van Oostvle teren. Debosschere Christiane, Recol lettenpoort, van Geluveld. Huwelijk. Ver Eecke Daniel, schoen maker, en Deconinck Emilienne, z. b. te leper. Overlijdens. Verhoest Emiel, 5 dagen, van Waasten. Lozie Gilbert, 4 m. en 14 d., Zonnebekesteenweg 328. Ram- bour Charles-Louis, 74 Jaar, z. b., echtg. Ramoen Marie, Rijsselsteenweg 31. Du- moulin Ludivine, 75 jaar, wed. Volckaert Leonard, van Passchendale. Verijzer Gerard, 27 dagen, van Boezinge. KORTEMARK. Burgerstand. Geboorten. Tanghe Annie, d. v. Jules en Vanthourout Clara. Moyaert Rosa, d. v. Basiel en Devos Elza. Hemeryck Godelieve, d. v. Omaar en Van Rolleghem Maria (geb. te Roeselare). Hollevoet Francine, d. v. Andreas en Tanghc Ma thilde (geb. te Roeselare). Overlijden. Verhaeghe Emerence, 60 jaar, echtg. v. Debusschere Richardus. WESTVLETEREN, le Trimester 1940. Geboorten. Haeghebaert Noël, z. v. Joël en Loones Alida. Dewulf Hilda, d. v. Nestor en Oog he Germaine. De- breus Maria, d. v. Michel en Vancayzeele Bertha. Dequeker Anna, d. v. Cyriel en Peperstraete Maria. Rubbeu Wil- fried, z. v. Georges en Bille Ivonne. Verhulst Maria, d. v. Henrl en Laleeuw Magdalena. Overlijdens. Huyghe Wilfried, z. v. Georges en Quaegebeur Marguerite. Decrock Marie-Louise, Wed. van Deque ker Henri. Fremault Lucie, echtg. van Boucneau Marcel. Pillaert Octavie, wed. van Debergh Charles. Sergier Henri, ongeh. Bouwe Amand, echtg. van Suf- fys Prudence. Devos Remi, z. v. Ur- bain en Caveel Madeleine. Lepla Ro salie, wed. van Laconte Eugel. Gruwez Remi, ongeh. Deroo Roger, z. v. Mau rice «en Verstraete Angele. Inion Achiel, ongeh. Glorie Antonia, wed. van Harra Seraphin. Vermeulen Henri, klooster ling. Gesquiere Mathilde, echtg. van Theersseu Camiel. Debreus René, wedn. van Lacante Felicie. HOUTEM (leper), 1ste Kwartaal 1940. Geboorten. Verbeke Lucas, z. v. Al- bert en Mortreu Madeleine. Dewulf Germain, z. v. Jozef en Ghekiere Irma. Nuyten Henriette, d. v. Oscar en Le- cluse Bertha. Vanderstichele Pascal, z. v. Dominique en Notredame Simonne. Denayer Lucienne, d.. v. Louis en Leroy Elisabeth. Bourgois André, z. v. Mau rice en Mahieu Suzanne. Dervaux Jac queline, d. v. Fernand en Pattyn Cecile. Sterfgevallen. Dleryck Helene, echtg. van Verkinderen Richard, 65 j. Van- coppernolle Marie-José, d. v. Pierre en Vermote Anna, 25 j. Huwelijken. Vanexem Odiel, fabriek werker, met Knockaert Martha, fabriekw. Masschelein Omer, fabriekw., met Gar- reyn Marie, fabriekw. Bekaert Maurice, fabriekw., met Alleman Bertha, fabriekw. Jacques Cyriel, landbouwer, met Alle man Severine, fabriekw. Mahieu Al- phonse, landbouwer, met Notredame Ma rie, landbouwster, van Ten Brielen. VIERDE RAADGEVING VAN Vanaf den tienden dag de kuikens bui ten laten op droog en tegen den wind beschut perk met gras begroeid. Opgelet voor nat regenen. Kuikensmeel Primo- speciaal gedurende de vier eerste weken. De voederbakjes telkens volledig laten uiteten, 's Avonds liefst kuikensgraan Nr5. HET VERZAMELEN VAN OUD METAAL IN DUITSCHLAND Uit Berlijn wordt gemeld dat ln Juni e.k. een actie zal ondernomen worden voor het inzamelen van oud-ijzer. Alle ijzeren hekkens en afsluitingen van voor tuinen en hoeven moeten afgebroken wor den en ingeleverd. De kosten van vervoer naar den schroothandelaar zijn daarbij nog ten laste van den landeigenaar. Ziet de man van een vergoeding af dan ge schiedt het vervoer gratis. TE KOOP /"■amion, zoo goed als nieuw. Aj. drukkerij, Gasthuisstraat, Poper,!1* Drie schoone okkasie Naaitny: Singer5 jaar waarborï^Q^» straat S, leper. GEVRAAGD Afeid, 18-25 jaar, voor alle wer't v «Suzuki», Zeedijk 43, Koksijie-jJ" Onmiddellijk aanbieden. Dakkersgast, reeds op stiel ge*es- Valcke Jos., bakker, Eruggeita,. 33, St-Jan-bij-Ieper. 3 Ooede Meid, voor café en om houden te helpen. Café «Bristol, hofstraat 2, Poperinge. zegel van 0,75 fr. dient het antwoord. Anders wordt antvzoord gegeven. Het is heden Zondag voormiddag dat op het terrein van F. C. P. de eerste offi- cieele athletiek-meeting doorgaat. De or ganisatie ervan berust in handen van de club der Pen-Swingers. De Belg. Athle- tiekbond zorgt voor een officieele tijdop nemer. De proeven zijn voorbehouden voor alle nieuwelingen die niet aangesloten zijn en op 1 Oktober 1939 geen 19 jaar oud wa ren. De deelnemers worden ingedeeld in ka- detten, scholieren en juniors naar gelang hun ouderdom (15-17 of 19 jaar). De proeven omvatten hardloopen (60, J*i* Zie vervolg hiernevens. VRAAGT PLAATS Jongeling, reeds op stiel geweest, Ij i;, om bakkersstiel aan te leeren. te peringe of omtrek. Adres ter dnib- Gasthuisstraat 15, Poperinge. J^Jeisje, 17 jaar, om in huishouden tt pen, liefst rond Poperinge. Adrti drukkerij, Gasthuisstraat 15, Poperisj.' J^Jeisje, 15 jaar, om in huishouden tt pen, te leper of Poperinge. Knochc Gustave, Dranouter. TE HUUR 2|eer gerievige Herberg, «De Lcq, Boldermet groentenhot', ::eltgn Pottestraat, Poperinge. Is ook te hue? u Burgershuis. Inl. Noordstraat 12, Pop Qerievig Burgershuis met hof, kun;- de ook dienen voor handelshuis, Zonnebeke, dorpplaats. Adres ter d:u. kerij, Gasthuisstraat 15, Poperinge. Qemeubleerde Appartementen, op g; vloers, met of zonder pensioen, leper. Adres ter drukkerij, 15 £ast':..., straat, Poperinge. VERLOREN Jjond, Duitsche schaper, vrouwelijk slacht. Terug te bezorgen tegen p-"i belooning bij Wed. Clareboudt, Ahteit. straat 7, bij «De Carrick», Vlamertm^ T^uitsche Schapershond, mannelijk slacht, tegen belooning terug bezorgt bij Nestor D'Hondt, I.eentroek, Poperice lllllIIIIIIINIHIUmiHIt Ik heb de eer de geachte bevolkii» ter kennis te brengen dat ik mij e de Oude Veurnevaartstraat 197, NIEUWPOORT, kom vestigen t) GEDIPLOMEERDE SNIJDSTER EN NAAISTER en verhoop U weldra onder mijn klanten te mogen rekenen. A. VAN DEN NEUCKEl DUITSCHE DESERTEUR TE EUPEN Dinsdag ls er aan ae grens, ln net kan ton Eupen, een Duitsch soldaat, afkom stig uit Westfalen, over de grens geko men. Hij werd geïnterneerd. 80 en 100 m.) - fondloopen (300 en 600 m.) - springen (hoogte - verte) en gewicht- werpen. De 2 eerst-geplaatsten van elke proef zullen op 12 Mei te Kortrijk deelnemen aan de provinciale Ziftingen. Talrijke elementen Heten zich inschrij ven. Wie goesting heeft kan zich Zondag morgen nog op het terrein aanbieden. Maar ook het publiek wordt aange spoord deze proeven bij te wonen. De ingang beloopt slechts 1 fr. En wie weet of hier geen flinke athleten onder de jonge elementen steken. Willy Butaye plaatste zich verleden Jaar 3e ln de finale der 1.000 m. te Brussel. Wie doet het hem na of misschien nog beter? Dit weten we heden middag mis schien. KEIKOP. DE WOLMOLEN VRAAGT VOOR IEPER goed voorkomen en goede, getuigschrift» Zich aanbieden DE WOLMOLEN, Turnhouhch baan 139, Borgerhout-Antwerp« RENINGELST LUC. LEEUWERCK, bij zijn Out Zevecote, Reningelst, heeft de eer 1 geacht publiek kenbaar te maken dat h^ zich komt te stellen als SCHOENMAKEi en -VERMAKER. Door zijn verzorgd werk en genadig» prijs hoopt hij eenieders gunst te m nen en dankt bij voorbaat. ROOKERS - GROOT NIEUWS Nog te verkrijgen TABAK aan 18 fr. het kgr., betere kwaliteit, 20 fr. het kgr, bij!» stelling van 10 kgr tabak. Pijp j! geschenk. Zich wenden of schrijven LOUIS VERKINDT, Kerver en Tsbi» fabrikant, leperstraat 17, Elverdinge. IBIKaBBBflBSflBBBBSBBIBMH:» Te Charleroi waren werklieden beij een 25-meter lange telefconpyloon op I» trekked- Op zeker oogenblik brak de kabd waafmede de pyloon opgetrokken wed zoodat het gevaarte naar beneden stort* ongelukkiglijk op het hoofd van een vrat» die daar juist voorbijging en die op den slag gedood werd. Een arbeider die dtb op halve hoogte van den pyloon bevond, stortte mede naar beneden maar Ëi slechts lichte verwondingen op. In een wapenfabriek bij Londen ont stond een zware ontploffing met het ge volg dat tien personen gedood werden IflBBBBBBBBfllBIIlligaiBIBIBIlW DE GEDENKTEEKENS IN DUITSCHLAND Zij zullen dienen voor het vervaardigei van kanonnen. Op bevel van maarschalk Gocring d er in Duitschland een algemeene oprui ming van de gedenkteekens gedaan wor den. Deze welke geene kunstwaarde vtr- tegenwoordigen of die opgericht zijn ail personen «welke niets gedaan hebben roof Duitschland», zullen afgebroken en ge» smolten worden. Alle metalen zullen ge bruikt worden voor het vervaardigen val kanonnen. Waarom lijdan aaa HOOFDPIJNEN MIGRAINE TANDPIJN GRIEP RHEUMATIEK ZENUWKOORTS PIJN DER MAANDSTONDEN als d* Wonderbar* Bruin» Poeders na dtf Apotheek DE POORTERS Stnt-N&Uat-W&es. V •ogenblikkelijk temde* Btbfiküjk* frreifta na dete pijnen tullen berrijdtn. D$ écot v. foUtn 4 fr» i* driêdubbêlê 4ort «w mj petdsn to,oo fr, T« verkrijgen in aEe goede Apotheken ol vrachtvrij tegen poitmandaat Gebruikt ze een*. U zult nooit geen an dere meer gebruiken. LOOPKOERSEN Te Reningelst (Ouderdom) op Maan dag 13 Mei. 300 Fr. prijzen. Koers 200 m., 100 fr. prijzen. Omloop van den Ouder dom, 200 fr. prijzen. Inschr. In den Gouden Leeuwte 4 uur. Prljsdeellng In den Gouden Hoorn VAN VRIJDAG 3 MEI 1M« 100 Fransche Franken Biljetten 55,25 a 56 M Checks 58,8375 fr® 1 Pond Sterling 103.80 1 Dollar 29,7375 m 1 Gulden 15,7925

De Halle (1925-1940) | 1940 | | pagina 4