43 Coquel Leopold, Cayeux s/m (Somme) Commeyn-Vermeersch, Wed., Villa la Pacifi- que, Rue Jules Ferry a Cayeux s/m (S.) Cracco-Plancke, Wed., Rue Rotchild a Berck- Plage (P. de C.) Cuffez Marie, Rue St-Lunaire, Port Blanc a Dinard St Enogat (Ille et Vil) Coquel-Hubert, Wed., chez Mr le Curé a Cherves (Vienne) Cornells Emile a Rouvres par Cherveux (2 Sèvres) Costenoble Richard, Le Tréport (Seine Inf.) -- Nieuil I’Espoir (Vienne) 77 April 1917 Mijnheer den Onderpastor, Wij hebben met groote vreugde uw gazetje Dixmudeontvangen die ons overgroot plisier gedaan heeft van wat nieuws over onze ongelukkige stad te vernemen. Gij kunt wel peizen dat wij kontent waren als we zagen dat het van Dixmude was. Wij zijn hier zoo ver in Frankrijk alleen er zijn hier geen andere Belgen dan ik, Pol Deruytter, mijne vrouw en dochter die ge trouwd is met Lievin Strubbe van Ichteghem en hun zoontje van 5 jaar, hun ander knechtje is hier overleden als wij hier acht dagen waren en haar man is nu gelijk de andere binnen geroepen. Mijnheer, wij zijn hier op een klein stil parochietje waar er 793 zielen zijn, te mid den van bosschen. Wij zijn hier ook niet kwalijk, maar verlangen toch zoo zeer om naar Belgie te mogen weer keeren en bijzon der nog Pol. Ik zend u Mijnheer het bedrag van de inschrijving op ons gazetje en nog 5o centi- men er bij om te ondersteunen. Waren het betere tijden ik zou wat meer gevenmaar Pol en kan niet vele verdienen door dat hij zoo ongelukkig is aan zijne armen van het fleurezijn. Daarbij, Mijnheer den Onderpastor, wij hebben nog twee zonen in het leger die juist 10 dagen bij ons in konzee geweest heb ben. Mijn derde zoon Reniel Deruytter, oud 25 jaren die is overjaar den 8" van Mei binst een groot bombardement aan den Yzer geblesseerd geweest van een lance-bomme, aan de ijzerenbrug bij Dixmude en twee uren nadien overleden, godvruchtig in het hospi taal van Cabour te Adinkerke. De Aalmoe zenier heeft het ons laten weten. Mijnheer, gij kunt wel peizen wat een groot verdriet en Barzeele Remi, Au Vanrose, Coudrai. Barzeele Renil, a Beziers (Hérault) Beernaert Charles, Wed., 9, Route Nationale, a Mei s les Bains (Somme) Beernaert Jules, au Petit Bénéfice, Rue d’Ault, a Mers les Bains, (Somme) Bentein Eugène, 11, Grande Rue, a Mers les Bains (Somme) Beydts Auguste, Atelier des chemins de fer vicinaux de Belgique a Les Mureaux (Seine et Oise) Beydts Leonie, 24, Rue d’Ault a Mers les Bains (Somme) Billiet Louis, Villa Pacifique, Rue Jules Ferry Cayeux s/m (Somme) Billiet Jéróme, Tea Room, Rue St Jean a Paris-Plage (P. de C.) Billiet Marie, Cayeux s/m (Somme) Biesbrouck Arthur, Cond. Machiniste a Tré- vière (Calvados) Blomme Ernest, Route d’Aire a Arques (Pas de Calais) Blomme Eulalie en Marie, Villa Eulalie a Cayeux s/m (Somme) Blontrock Bertha, iobis Avenue Ste Barbe a Soisy-sous-Montmorency (Seine et Oise) Blontrock Eric, 85, Rue de Richelieu a Paris Blontrock Sidon, Hotel du Lion d’Argent, 71, Rue St Sauveur a Paris Bolle Amand, Villa Nadia, Rue Jules Barni a Me?s les Bains (Somme) Bolle Camille, 24, Rue S' Roc, a Périgeux (Dordogne) Bolle V.talis a Baden par Vannes(Morbiham) Bonte diaries, Café de 1’Yser a Etaples (Pas de Calais) Bonte Polydore, Rue du Four Banal, Cayeux s/m (Somme) Booghs Florimond, a Ste Honorine la Char- donne (Orne) Bossaert Alphonse, chez M'Tahot a St Hilaire par Carent on (Manche) Bouckenaere Pieter, Hospice Général a Rouen (Seine Inf.) Boucquey Gery, Cayeux s/m (Somme) Bourry Alois, 16, Rue Dauphine, (6 Arr.) a Paris Bourry Theodule, a Les Veys par Carenton (Manche) Bourry Edouard, 60, Rue de Sotteville, a Rouen (Seine Inf.) Bouttry Leon, Villa Augusta, Rue St Amand, a Paris-Plages (Pas de Calais) Brouckaert Bruno, Rue Leon Parmentier a Cayeux s/m (Somme) Brusseel Eugène a Puy-l’Evêque (Lot) Bruynooghe-Depoorter, Wed., Hotel du Lion d’Argent, 71, Rue St-Sauveur, Paris. Brys Servaas, Hotel du Lion d'Argent, 71, Rue St-Sauveur a Paris Camerlynck Gustave, Rue de la Gare a Cayeux s/m (Somme) Camerlynck-De Keyrel Marie, Wed., Villa du Christ, Pierre Rouge a Montpellier (Hé rault) Carnier Henri, Place de la Madeleine, 6, Rue Malpas a Beziers (Hérault) Casteleyn Désiré, Hotel du Lion d’Argènt, 71, Rue St-Sauveur a Paris Casteleyn-Declercq, Wed., a Mers-les-Bains, (Somme) Cattaert Jéróme, Grande Rue a Cany (Seine Inf.) Catteeuw Désiré, 48, Grande Rue, Poitiers (Vienne) Ceenaeme Victor, Hospice de Guémené s)Scorf (Morbiham) Clauw Camille, 10, Boulevard St Martin, a Paris Clauw-Exter, Wed., Villecomtal sur Arros (Gers) Cloet, Wed., 17, Rue de Richelieu a Paris Cloet René, 85, Rue de Richelieu a Paris Christiaen Charles, Rue de la République a Florensac (Hérault) Christiaen Petrus, a Montesquiou-sur-Losse (Gers) Christiaen Edmond, a Maraussan (Hérault) Christiaen Edouard, a Maraussan (Hérault) Christiaen Hippolyte, a Florensac (Hérault) Claeys Wed. en dochter Marie, Rue du Bout d’Aval, a Cayeux s/m (Somme) Colman Ivo, Rue Clouard a Ernée (Mayenne) Collas, Wed., Villa Alfred, a Cayeux s/m (Somme) Commeyn Marie, Asile des Petites Sceurs des Pauvres, 13, Cote de la Madeleine, a Evreux (Eure) Commeyn Valentine en Clémentine, Orphe- linat des Filles de Charité a Vias (Hérault) Commeyn-Duyver Edmond, chez Mr Antonin Labat, a Vias (Hérault) Cools Rachel, Villa Muguet, Cité Savary a La Rochelle (Char. Inf.) Cools Leon, 43, Rue Faidherbe, (11 Arr.) a Paris Coquel Jules, 112, Colincourt, Montmartre a Paris Courcelle Paul, 13, Place du Marché a Mers- les-Bains (Somme) onherstelbaar verlies dat is voor ons. Ik vraag ook aan u dat gij dien ongelukkigen jongen zoudet willen in uwe gebeden indach tig zijn. Nu, Mijnheer, moet ik' eindigen, u vra gende dat gij niet zoudt laten ons de gazet- jes voorts te zenden, want het is toch zoo zoet te mogen lezen in onze taal en wat te vernemen van vrienden en kennissen en over onzen geboortegrond. Wilt onze beleefde groeten aanveerden. Uwe dienaars en stadsgenooten, Vr. Leopold Deruytter-Debyser en huisgezin -- Nieuwe Adressen Belgie M. Huyghe Jw en moeder, Beggyn, te Ave- cappelle Van Winxtenhoven, bij Mr Verhaast, rente nier, te Adinkerke Dochy, schoolopziener te Bulscamp. Demoen Louise, in ’t gesticht te Bulscamp. Rodts Wed., in ’t Gesticht te Bulscamp. Van Mackelberghe Isidore, Wed., te Egge- waertscappelle. Vanthournout Octavie (meid van Mr Emile Hosten) bij hare moeder te Eggewaerts- cappelle. Delforterie-Van Severen Romanie, Wed., bij Mr Aug. Dugardyn, te Loo. Van Alderweireldt Désiré, bij J. Vanpeper- straete, landgebruiker, Groigne, Oude- capelle. Degryse, Statiebediende van Dixmude, statie Adinkerke. Billiet Louis, Statiebediende, Villa Brindelles Panne. Geerardyn Elodie, bij Theoph. Geerardyn, Zeelaan, Panne. Tanghe-Wouters Georges, Veurnestraat, 179, Panne. Vanderghote Hector, Advokaat, Panne. Van Praat Jéróme, Veurnestraat, 116, Panne Vermeulen Mme, Villa les Sabbines, Panne Van Viaene Jules, Villa Marie-Th., Panne Maes J., Volksvertegenwoordiger, Rous- brugghe. Vanlerberghe Alphonse, bij Mr Desmytter, Duinkerkestraat, Poperinghe. Debruyne Emerance, bij Mr De Carne, druk ker, Stavele. Decuipere Désiré, Petit Paris, 27, Veurne. Declercq-Spilliaert, Mme, bij Gustave Spilliaert op de Kaeyplaats, Veurne. 42

Dixmude op den vreemde (1917-1918) | 1917 | | pagina 5