44 bij Verhoeven Alois, Inlichtingen Al wat wij weten over Philomène Ghyselen is dat ze in October 1914 met andere vluch telingen in Calais gezien geweest is in zieke- lijken staat en dan gansch waarschijnlijk verder opgezonden naar de kanten van La Palice. Al de opzoekingen tot nu toe gedaan zijn vruchteloos gebleven. Iemand schrijft mij: Ik heb vernomen «van hooren zeggen» dat ze zou overleden zijn. Kent er iemand het adres van de weduwe Edouard Ranson, geboren Amelie Jansseune die woonde bij het Reuzemolentje. Aan onze Christene Familiën Christene huismoeders van Dixmude,weest indachtig dat wij de Meimaand vieren, toe gewijd aan uwe Hemelsche Moeder Maria. Gij houdt de beeltenis uwer aardsche moeder in eere. Doet hetzelfde voor uwe Hemelsche Moeder de H. Maagd Maria. Zorg dat op de schamele kamer dien gij nu misschien bewoont, in het huis waar gij tijdelijk uwen intrek genomen hebt, op de eereplaats een Mariabeeld prijkt. Laat het niet zonder eenige versiering binst den Mei maand. Is ’t zoo schoon niet als te Dixmude, 't en zal daarom niet min aangenaam zijn aan de Moedermaagd. Knielt er dagelijks voor met man en kin- ders en bidt, o ja, bidt dan uit ganscher herte. Wat hebt gij al niet te vragen, voor uw huisgezin, voor uwe kleine kinderen, voor uwe opkomende dochters, voor uwe zonen die verre van uwe wakende oogen leven, voor ’t Vaderland, voor uwe eigene zielezaligheid Gij jonge lieden, zoekt eene veilige schuil plaats voor uwe deugd onder haren moeder lijken schutsmantel. Gij soldaten, vergeet niet dat de H. Maria aanroepen wordt onder den eeretitel van Onze Lieve Vrouw der Legers! Bid voor ons. Wil opmerken Dagelijks komen nieuwe adressen toe van Dixmudelingen. Zoo verhopen wij aan eene meer of min volledige lijst te geraken, welke wij schikken bij deelen te laten verschijnen in ons maandbladje. Elk steke een handje toe. Vindt gij missen in de eene of andere lijste gelief het mij te laten weten. Kent gij nieuws waarin uwe medeburgers zouden kunnen belang stellen, zend het mij op. Desmyt er Edouard, Houtmarkt, 10, Veurne. Huyghe Benjamin-Francies, Zuidstraat, 44, Veurne Paulin Edouard, bij Henri Callewaert, Brug- sche steenweg, Veurne. Blomme Pamphile, coiffeur, Nieuwstraat, 20 te Bulscamp. 'Verbeteringen aan Adressen Beernaert Richard, Smid, dorp, Houthem. D’Hongïre Camiel, Wulveringhem. Verhoeven Alois, Kleermaker, dorp, Wulve- ringkem. Vermeersch-Desoutere Emile, Villa Anita, Panne. Fossey Gezusters, Villa Ma Coquille, Panne. Vercrujsse Edouard en vrouw zijn vertrokken uit Alveringhem naar Mers-les-Bains, bij hunnen zoon Edmond. 4» OVERLIJDENS David Ameel, 82 jaren te Loo, 14-1-15 Dame Clotilde der Damen van St Niklaas te Calais, 13 Mei 1916. Zuster Sophie, van ’tzelfde klooster te Calais 13 November 1916. WillemM Louise, meid van J. Titeca, te Paris, 27 Februari 1917. Staelen Edmond, te La Rochelle, Febr. 1917 Edouard Mistiaen, te Paris-Plage, 12-3-1917 Wed. Devisscher Sophie, Barzeele Daniel, zoontje van Renil en Zoë Carnier, te Beziers (Hérault), 28 Januari 1917 oud 1 jaar. Bemerk. ’t Is niet de Wed. Decuypere, verblijvende in Alveringhem die overleden is, maar wel de wed. Charles Decuypere, die verbleef in Cayeux (Somme). Juf. Marie De Keyser, heeft de voldoening u hare blijde verrijzenis aan te kondigen. Zij is immers gave en gezond te Parijs, en leest volgaarn uw nieuwsblad wat uiterst zeld zaam is voor eene doode. Ik heb hetzelfde met eigen oogen kunnen bestatigen. 9 Dringend verzoek. i° Aan de ouders die een kind hebben laten kersten doen sedert hunne vlucht uit Dixmude een uittreksel te vragen uit den doop register aan den E.H. Pastor der Parochie waar het gedoopt werd en dit mij op te sturen. 2° De Parochianen van Dixmude die sedert 't begin van den oorlog getrouwd zijn, worden verzocht een uittreksel van hunnen huwlijksakt te vragen aan den E.H. Pastor die hun huwlijk ingezegend heeft en mij dit insgelijks af te zenden. Mijn gansch bijzonderen dank aan dezen die aan mijne vragen zullen voldoen. Jos. Van Ryckerjhem. Drukkerij Alexis DE CARNE, StavëïëT God geve hunne zielen de eeuwige Ruste.

Dixmude op den vreemde (1917-1918) | 1917 | | pagina 6