Uit gedachtfflisse aan Eessen-Kapelletedagen. Soldatennieuws 58 59 OVERLIJDENS Juliaan Van Hove, echtgenootvan Virginie Tant, geboren te Dixmude, den 7e April 1840 en overleden te Alveringhem den 2ie April 1917. GEBOORTEN Joseph Alphonse Albert Joris de Crock, zoon van Arthur Decrock-Rossey, geboren te Derby (England) den 8 Maart 1917. Jan Sansen, zoon van Edmond en Mag dalena Vandamme, geboren te Pouffonds (Frankrijk), den 24" Juni 1915. Julia Anna Elisabeth Ketele, dochter van Paul en van Anna Pieters, geboren te Hart ley (England) den3on November 1915. Albert Yzer Petrus Josephus Joris Tan- ghe, zoon van Joris en van Rachel Wouters, geboren ter Panne aan zee, den 15" April 1916. Andrea Victoria Regina Van Loo, dochter Gustave en van Vanviaene Alida, geboren te Cayeux aan Zee (Frankrijk), den 3on Juni 1916. Maria Elisabeth Hóebeke, dochter van Gustave en van Alida Coquel, geboren te Alencon (Orne) den 15" Augustus 1916. Elisabeth De Keirel, dochter van De Keirel Julien en van geboren te Mont- morillon (Frankrijk), den 3" Juni 1915. Albert Raymond Joris Cornells Hillebrandt zoon van Eugène en van Rachel Hosten, geboren te Clermont-Ferrand (Frankrijk) in December 1910. Frans Rommelaere, zoon van Joris en van Marie Vilain, geboren te Alveringhem, den in Mei 1917. Adrienne Leontine Rachel Ran^on, doch ter van Arthur Ranson Mistiaen, geboren te Infreville par Bourgthéroulde (Eure) den ioe April 1917. Maria Virginie Muylle, dochter van Théo phile en van Amanda Van Hecke, geboren te Bostrichard par Nexon (Haute Vienne), den 26' December 1916. Vriendelijk verzoek aan alle ouders Dix- mudelingen die een kind hebben laten ker sten doen sedert hunne vlucht van mij een uittreksel uit den doopregister op te sturen Aan de nieuwgetrouwden sedert den oorlog vraag ik een uittreksel van den huwelijksre- gister der kerk waar zij getrouwd zijn. Nieuwbijgekomen of veranderde adressen in Frankrijk. Barra Rosalie Wwe Vandesteene, Rue du Moulin, 48 a Pont l’Evêque (Calvados). Calmerlynck Gustave, Patisserie Beige, Avenue de la Gare a Cayeux sur Mer. Catteeuw Désiré, Boulevard Bayon 11, a Poitiers (Vienne) Christiaens-Degand Cyrille, Impasse Mer- serlé a St-Adresse Ignauval (S. Inf.) Coquel-Hosten Wwe, Villa Marie Thèrèse, 56, Avenue Libert a Draveil (S, et O. Debacker Gustave, Rue aux Fèvres a Li- sieux (Calvados) Debruyne Frédéric, Route de Bonsecours, G, a Rouen (Seine Inf.) Degraeve Leopold, Rue de la Sonnerie 6, a Parthenay (2 Sèvres). Degraeve Constant, Route d’Honfleur, 79, a St Germain par Pont Audemer (Eure). Degraeve Jules, Hotel des Voyageurs. a St-Aubin des chateaux (Loire Inf.) Desbuquois Henri, Rue de 1’Epinette 8, Cayeux s/mer (Somme) De Keyrei Gustave, Rue Casimir Périer 8, a Beziers (Hérault) Voortzetting der Adressenlijst voor Frankrijk. Witte Damen van St-Nicolaus, nu gekend onder den naam van Sceurs Hospitalières, Rue des Soupirants 72, a Calais P.l.c. D'Haenen Engel a Andreville par Pui- seaux (Loiret) Dieusaert Henri, Place de Boulingrin Mai son Blanche nr 1 a Rouen (S. Inf.) Dieusaert Cyrille, aMonsempron-Libos(Lot et Garonne) Dobbelaere Remi, 3, Place de la Répu- blique a Vannes (Morbihan) Dochy Mme. Villa St-Paul, Rue St-Louis, Le Touquet Paris-Plage (P. c.l. Doheyn Veronie Wwe, Rue St-Sauveur 71, 2e Arr. Paris. Doheyn Willem, Rue St-Sauveur 71, 2e Arr. Paris. Doheyn Auguste, Chalêt Roumain, Rue de Metz 23, a Paris-Plage P.n.L Doom-Deraedt Prudent a Anais par Tour- rier (Charente) Doom Ambrosius a Gensac d’Aurignac (Haute Garönne) Duchatelez Hector, Rue de Montée a Plou- ay (Morbihan) Duyver Emma, chez M. Huyghe 44, Rue Jules Ferry a Rosendael (Nord) VRAGEN Men vraagt naar het juiste adres van Philomène Ampe-Deceuninck van den klei nen Dyk. Van Marie Swertvaegher uit het Beggynhof van Wwe Florence de Burggraeve uit het oude vrouwenhuis en van Ferdinand Braeckeveld uit de kasteelstraat. René Degraeve, geïnterneerd in ’tkamp van Zeist, Barak 8, Holland, vraagt nieuws over zijne vrouw Louise Gilbert en zijne 3 kinders. PRIESTERWIJDING Wij vernemen dat Eerw. Pater Telesphore Van Blaere, zoon van wijlen Désiré, in het order der Paters Josephieten in bezet België te Leuven de H. Priesterwijding ontvangen heeft. Onze beste gelukwenschen aan zijne Moeder, broeders en zusters. Nieuwbijgekomen of veranderde adressen in Belgie. Mathilde Van Hove, bij M. Persoone, Nieuwstraat te Alveringhem. H. Becuwe-Vuylsteke, handelaar te Loo. J. Muyllaert, Téléph.-Télégr., 29, Brug- sche Steenweg, te Veurne. Wwe Pamphile Desodt Emma Claebrout, te Avecapelle. [capelle. Pieter Crevits, herbergier-winkelier, te Ave- Beeuwsaert-Hendrykx, VillaCriquet, Duin- kerkelaan, Panne. Wwe Willemot, bij haaf zoon Lorenzo, bij M. Bruynooghe, bureel der douanen, Adin- kerke. Louise Bilo, Wwe Dewyse, Gesticht Elisa beth, De Panne. Van Alderweireldt Louise, wed. van Lucien Vincke in Maart 1915 in Frankrijk. Degraeve Zenobie, 16 jaar, dochter van Constant, overleden te Pont Audemer in 1915. Thieuw Rachel, dochter van Alois, over leden te Louviers (Eure) Vilain Honoré, haastig overleden in het Hospice St-Jacques» te Nantes (Loire Int). God geve hunne zielen de eeuwige Ruste TERECHTWIJZING In Nr 1 mocht niet staan Mathilde Ame- loot, weduwe van Pieter Vanden Bulcke, maar wel huisvrouw van P. Van den Bulcke. Jan Vanduyfhuis, vermeld bij de overle denen, verblijft frisch en gezond in het Hos pice a Negre-Pelisse (Tarn et Garonne) en hij verlangt om allicht wederom, met zijne gekende dienstveerdigheid, een handje toe te steken in ons oude-mannenhuis te Dix mude, waar hij van iedereen geacht en ge geerd was. Aan Onze Lieve Vrouwe ter Hulpe. 11 Ik was nog maar 3 dagen in mijnen nieuwen sec- teur en ziedaar, ik word gekwetst. Een van die zware zwarte schrapnels is op een achttal meters van mij ontploft tusschen en de kerk van Het is een waar geluk dat ik er nog zoo goedkoop van afgekomen ben. Ik heb slechts een stuk obus in mijn rechterbil gehad. Ik heb nogal veel bloed verloren. Ik lijd veel iedere maal de doctoor mijne wonde verzorgt. Cyriel De Keyrel. ’t Is reeds de tweede maal dat Cyriel gekwetst is. De eerste keer was aan de forten van Antwerpen. Verhopen wij dat hij weldra zal hersteld zijn. -- Mijn broeder Frans Cappoen is tijdens een bom bardement op 7n Mei voor Diksmuide door een obus- brisant gewond geworden aan den rechterhiel, boven den rechterelleboog, aan de linkerbil en ook aan het linkerbovengedeelte van het hoofddeze laatste zware wonde heeft een gedeeltelijke wegneming van het schedelbeen voor gevolg gehad. God zij dank, de operatie is volkomen geslaagd en Frans is vooral nu opperbest. Zoo er geen verwikkelingen komen is er geen reden tot vrees. Een gebed voor hem, a. u. b. André. Wij zijn gelukkig een schrijven van Franz zelve te kunnen mededeelen van 8 Juni laatstleden waarin hij zegt; reeds drie mijner wonden zijn omtrent volledig genezen, de vierde aan den rechtervoet is een langdurige wonde waarmede ik nog wel twee maanden zal moeten te bed blijven Wij vernemen daarbij dat Frans het eeremetaal van 2° klas alsook het oorlogskruis ontvangen heeft ter belooning van ziinen dienst gepleegd voor het Vaderland. Onze welgemeende gelukwenschen en mocht hij welhaast terug te beene zijn. Is Eessen’s kapelle, Lief Vrouwtje nog toe Wij wachten zoolange al, we zijn ’t hier zoo moe Toont ons toch allichte, dat Gij ons nog mint, Vraagt hulpe in ons nood aan uw goddelijk kind. Uwbloemmaand komt herwaards, en niemand en zal Uw huisjen versieren, herschapen in stal. De vijand onteerde’t, wie weet brak het af. Beproeving voor ons al, wat is het, op straf Vergiffenis toch, voor hetgeen we misdeên En offert uw Zone wat w’hier hén gelêen. Gezocht door Herodes in druk en in pijn, Gij weet wat het inhoudt van vluchtling te zijn. Och laat ons toch weder naar t’Onzenthaast [gaan En maakt dat die oorlog voor goed zij gedaan. Dan bouwen we blijde, tot Gods en uw eer, Uit dankbaarheid Eessens kapelleken wêer. E. F. April 17.

Dixmude op den vreemde (1917-1918) | 1917 | | pagina 4