Vraag naar inlichtingen Lijfrentgilde 78 79 GEBOORTEN Belgische adressen die veranderd zijn en in de lijst der fransche adressen voorkomen. We Ryckebusch Camilla Van den Ameele We Isidore Maeckelberghe We Cappoen Crevits We Pamphile Desodt Debreyne Robert Woets Anatole De Kemel August De maandbladjes met de volgende adressen zijn teruggezonden door den post. Achille Huyghebaert, C 244, 11 C. met melding inconnu a la ne Comp. Leo Mistiaen, C 98 met melding: le desti- nataire n’a pu être atteint. Mat. Van den Broeck, B. C. 15 voit. d’A. met melding: adresse incompleté. In naam van ’t Beheer der maatschappij vraag ik hier dat deze leden mij zouden willen, met hun voornaam familienaam dag en jaar hunner geboorte per brieve laten weten, zoo nauwkeurig mogelijk, de som welke zij in den loop van 't jaar 1914 ge stort hebben. Dat de ouders hetzelfde doen voor hunne kinders. Namens het Bestier: De zaakgelaste, Jos. Van Ryckeghem. 2. Dringend verzoek aan iederen mede burger van mede te helpen aan onze adres senlijst. Laat mij dus zoohaast mogelijk de thuis- wijzen kennen van de Dixmudelingen met straat en nummer, tot nu toe niet vermeld in de verschenen nummers van ons bladje en wier familienaam begint met een der let ters van A tot P. Vindt gij in de opgegeven lijst adressen die niet juist zijn voor nummer straat of stad ofwel adressen waar de stad juist is maar zonder straat of nummer gelief mij de volle diging te zenden. Dat deze die in de laatste maanden Bel- genland verlaten hebben of er veranderd zijn van woonst niet vergeten ons hun nieuw adres te laten kennen. Denkt niet dat eenander de gevraagde in lichtingen zal geven en dat gij het u niet moet aantrekken. Indien iedereen zoo spreekt komt er van niemand geen antwoord. 3. Reeds dikwijs wierd er mij gevraagd door Dixmudelingen indien er van nu af iets te verrichten valt en wat er te doen is om later schadevergoeding te bekomen voor verliezen en verwoestingen door den oorlog veroorzaakt. Kan iemand mij daar een antwoord op geven Dit tot nut van alle medeburgers. 4. Gelief mij te verontschuldigen, goede vrienden van Dixmude, indien ik persoonlijk niet antwoord op al uwe brieven. De tijd ontbreekt er mij toe. Wil dit schrijven aanzien als de uitdruk king van mijnen dank aan allen die door hunne geldelijke ondersteuning of alle an dere medewerking ons maandbladje helpen in ’t leven houden. 5. Hebt gij lijk te Dixmude uw roozenhoedje en leest gij het binst den rozenkransmaand? Men vraagt ons naar de adressen van Arthur Lalleman, herbergier te Dixmude, alsook van het huisgezin Arthur De Weerdt- Lava en hunne 7 dochters. Men meldt ons dat Desiré Govaere sedert einde Mei spoorloos verdwenen is uit Mon tauban. 4- OVERLIJDENS Hector Depuyd, zoon van Isidore en van Leonie Devoghel, geboren te Dixmude den 28 Maart 1907 en overleden te Frans-lez- Vernes, den 1 Oct. 1915. Twee maanden later overleed het 2de zoontje der zelfde ouders in den ouderdom van 4 jaar en half. Rosalie Baelden, ongehuwde dochter over leden den 15 Mei 1915 in het hospitaal te La Rochelle (Charente). De vrouw van Henri De Witte, overleden te Alveringhem. Willem Christiaens, geboren te Dixmude den 26 Juli 1913, zoon van Edmond en Ma rie Denduyver, overleden te Pusay. Philomène Swaenepoel, huisvrouw van Polydore Van Viaene, geboren teEessen.den 14 Augusti 1840 en overleden te Ste-Pieters ter Panne, den 29 Juli 1917. We Verhelst-Reynaert, overleden te Soisy- sous-Etioles, den 12 Aug. 1917 en er voor- loopig begraven om na den oorlog naar Dix mude overgebracht te worden. We Henri Tanghe-Willy, overleden te Coxyde, den 11 September 1917. Mn,e Arthur Lwaenepoel-Tyteca, overleden te Cayeux. Yvonne Marte Louise Elisabeth Dewaele, dochter van Eugène en Eugenie Seys, gebo ren teLocminé (Morbihan) den 25 Oct. 1916. Albert Raymond Joris Marie Dewaele, dochter van Eugène en van Eugenie Seys, geboren te Locminé den 9 April 1915 en er overleden den 22 Nov. daaropvolgende. Alfred Joseph Bernard Huyghe, zoon van Prosper en Maria Depuydt, geboren te Pous- san, den 22 Nov. 1916. Elisabeth Leonie Marie Van Daele, doch ter van Arthur en van Alida De Graeve, ge boren te Houthem (bij Veurne) den 10 Jan. 1915. Achille Désiré Albert Van Blaere, zoon van Cyriel en Emmerence Dereumaux, ge boren te Bas-Pont-Scorff, den 6 Feb. 1917. Anna Vuylsteke, dochter van Odile en van Alice Blomme, geboren te Alveringhem, den 17 Januari 191.5. Albert Elias Eugène Vuylsteke, zoon van Odile en van Alice Blomme, geboren te Stratford (London), den 13 Juli 1916. dat ik het met eigen oogen heb kunnen be- statigen als ik in congé geweest ben. Aanveerd enz. Leo Matte Mijn nieuw adres is nu Leo Matte D 285 8e compagnie Armée Beige Om inlichtingen te bekomen over ver dwenen, gekwetste of gevangen soldaten van ons legermen schrijve naar Renseignements sur disparus, blessés ou prisonniers de 1’ armée beige Ministère de la Guerre Boulevard de Strasbourg, 36,Le Havre (S.Inf.) Om naar Belgie te schrijven: ’t volgende adres werd ons gegeven. Wij kunnen niet verzekeren dat het altoos gelukt Bureau de Correspondance beige Grosvernor Gardens, Victoria Station London W. C. England. Inlichtingen over vluchtelingen Bureau des réfugié beiges 17, Lange Voorhout Den Haag (Holland) Bureau des réfugiés beiges et francais Hotel de la mutualité Lyon (France) -- Spaarzaamheid en Vooruitzicht 1. Toen wij in Oktober 1914 uit Dixmude moesten vluchten hadden menige leden der Lijfrentgilde reeds hunne stortingen begon nen voor ’tjaar 1914. Nationaal Verbond Voor alle inlichtingen zich wenden Voor onbezet Belgie tot M. J. MAES, Volks vertegenwoordiger, Rousbrugge. Voor Frankrijk tot M. G. Sap, Rue d’Amster dam, 70, Paris. Alle Dixmudelingen landgebruikers heb ben belang zich nu tot eene dier twee adressen te wenden om latertijd allerhande medehulp te verwerven tot het hergebruiken van hun land. Juf. Marie Van Haute, dochter van Anto- nius en Sophie Tommelein, geboren te Dix mude, den 15 Aug. 1845. overleden te Stap les (Pas de Calais), den 10 Sept. 1917. St-Jacobscapelle. Men meldt ons het droevig afsterven van Henri Deburchgraeve, 18 jaar, zoon van Georges, verongelukt te Dieppe al een schip lossen. Hij is van eene hoogte van 10 meters in den grond van ’t schip gestuikt en met gebroken schedel op geraapt. Godverleene hunne zielen de eeuwige rust. HUWELIJKEN Jufvrouw Lacot met Capitaine Coucke van Poperinghe. Emmerence Denduyver, dochter van Alois met Remi Van Eenooge van Thielt in den echt getreden te Pusay. Alice De Waele wonende beggijnhof met Arthur Vandevenue, Stovestraat 2, in den echt getreden te London St-Thomaskerk, Fulham. t -- -- TOT heropbeuring van den landbouw

Dixmude op den vreemde (1917-1918) | 1917 | | pagina 6