EERVOLLE ONDERSCHEIDINGEN BRIEF aan zijne MAJESTEIT KONING ALBERT 6 Le Secrétaire. Jufvrouw Judith Morel, wérd benoemd tot onderwijzeres in de Belgische school gehecht aan het Burgerlijk Gasthuis van Neuville s/Montreuil. kend; men zei ook dat onze onderpastor door den kogel gestorven was? Hewel, mijne schoonzuster heeft er over drie weken tegen gesproken te Brugge. Wat mijnheer de Pas tor van Eessen betreft, ik heb hem zien weg leiden, hij was blootshoofd tusschen twee Duitschers en hij heeft gedurende één maand te Ichteghem in eene school opgesloten ge weest., Charles Vandenberghe en zijn zoon waren reeds gedood tijdens hun vluchten, vóór dat ik mijn dorp verlaten moest. J. L. R. Mr Geldof Willem sergeant werd vereerd met het Oorlogs-Kruisom de volgende redens 1° Is gevaarlijk gekwetst geweest aan den Yzer in 1914. 20 Niettegenstaande eene tweede kwetsuur is hij zijnen gekwetsten luitenant onder een geweldig geweer-vuur gaan halen. 3° En voor den derden maal werd hij ge kwetst in het bad te Oeren den i5e Septem ber 1917 alwaar hij, al gekwetst zijnde met vele edelmoedigheid en zelfopofferinge zijne makkers ter hulp kwam. Jufvrouw Hélèue Willemyns, dochter van August, en tegenwoordig onderwijzeres in eene Belgische school te Pau Basses Péry- nées,werd eerlid benoemd der maatschappij van kunsten, wetenschappen en letteren der stad Pau. GEBOORTEN Maria Theresia Carrette, dochter van Remi en van Leonie Vuylsteke geboren te Alveringhem den 23" April 1915. Joris Andreas Leo Vandendaele, zoon van Ernest en Elisa Vanden Broucke geboren te Alveringhem den 5 Juni 1917. OVERLIJDENS Valentine Rau We Dekeyser overleden te Nantes. Virginie Tant We van Julien Van Hove, geboren te Dixmude den 4 Juni 1845 en overleden te Alveringhem den 7" December 1J17 Zuster Johanna, in de wereld Leonie Carrein geboren te S' Juliaan-Langem irck, op 4 November 1845. Zij trad in 't klooster, der zwarte Zusters te Dixmude, waar zij de zieken verpleegde omtremt 5o jaar en medemoeder wierd. Tijdens den oorlog vluchte zij naar Wul- veringhem. waar zij op 16 Mei 1913 haar gulden jubelfeest vierde, en dan in septem ber 1917 naar Leysele waar zij aan eene langdurige ziekte bezwijkende, godvruchtig in den Heer ontsliep op 26 December 1917. OOSTKERKE Op ir December 1917 overleed teBeve- ren op den Yzer de Eerweerde Heer Felix Degrendel. Geboren te Beveren Rousselaere den 5" Januari 1836, priester gewijd te Brugge in ’t jaar 1863, opvolgentlijk leeraar in 't Col- legie teThielt, bestuurder te Wervick, onder pastor te Anseghem, pastor te Coolkerke, te Ghyselbrechtegem en te Oostkerke Dix mude Dat zij rusten in Vrede. Amen. VRAAG naar INLICHTINGEN Justine Decadt, echtgenoote van Engel bert Huyghe, vraagt om inlichtingen over haren man, van wien zij niets meer verno men heeft sedert hare vlucht uit Dixmude. Zij verblijft tegenwoordig te 111e d’Elle chez Mme Coriere, Vendée. HUWELIJK Pamphile Vanduyfhuis met Elisa Barzeele in den echt getreden te Charleval (Eure) den 6" Februari 1917. Mijnheer Gustave Vanden Bussche.schepen zond in naam der Dixmudsche bevolking den volgenden brief aan zijne Majesteit den Koning op zijn naamdag; SIRE, MADAME, Voila la quatrieme fois qu’ a quelques ki lometres de ma malheureuse Dixmud?» j’ai l’honneur de tran^mettre au nom de mes concitoyens, a leurs Majestés a 1'oc casion de leur fête patronale, Texpression de leurs sentiments d'amour et de fidélité. Certes, notre population souffre et elle aspireala délivrance,mais elle se console a Ia vue et a l’ideé des souffrances qu'endurent le coeur de nos Souverains bien-aimés et du courage et de l’énérgie qu’Ils déploient a soulager la misère de ceux qui souffrent. Que leurs Majestés daignent agreér les sentiments de gratitude et de dévouement qui animent leur devoué sujet serviteur. Verschenen op de legerorders, Ik stuur mijne vurigste gelukwenschen tot den soldaat C. S. 1919, Depoortere Alois, planton in de Gite d’ Etapes van Hondschoote, voor de eerlijke daad, door hem gepleegd met, uit eigen beweging een geldbeugel terug te schenken, behelzen de twee honderd vijftig franken, welken hij gevonden had op een lessenaar in het post- bureel van Hondschoote. Onze beste gelukwenschen aan onze Stads- genooten voor deze eervolle onderscheidin gen. Teruggezonden met melding: onbekend. Jules Coquel, 112 Colincourt Montmartre, Paris Isidore Schallier, Rue d’Adge Villa Rose a Cette Hérault) Rachel Cools, Villa Muguet cité Savary La Pochette (Cs. Wi.) Vandelanotte Arthur, 47 Rue d’Armaillé 17 Ar. Paris. Arthur Van Damme D 207 B. L. L. Prosec C 244 S.-C.B. L. Leo Jansseune Eanicl Versavel Als antwoord op zijn schrijven ontving hij den volgenden brief MONSIEUR L’ ECHEVIN, Vous avez eu, pour exprimer a vos Sou verains les sentiments de loyalisme de vos concitoyens des paroles d’une touchante délicatesse auxquelles leurs Majestés ont été très-sensibles, Me conformant aux instructions du Roi et de la Reine, j’ai l’honneur de Vous re- mercier vivement ainsi que tous ceux dont vous vous êtes fait l’interprète. Recevez, je vous prie, Monsieur l’Echevin, l’assurance de ma considération trés distin- guée. Veranderingen in Belgie Louis De Bouck wierd bij vergissing ver meld als vertrokken zijnde uit de Panne. Hij verblijft nog: Zeelaan 42 Studio Beeuwsaert - Hendrykx vertrokken uit de Panne. We Camerlynck vertrokken uit de Panne. We Delforterie Loo. Nieuw Adressen in België M. M. Fernand Valcke Rentenier, Baerle- Hertog, Belgie Via Engeland De Burchgraeve Laura Hoorelbeke Pet -Paris 28 Veurne. Melanie de Witte bij Mr Daneel kleerma ker, Veurnestraat, de Panne. We Van Hecke D. Gesticht S‘ Elisabeth, d: Panne We Willemot, kalsijde naar de Moere- Adinkerke Adressen in Engeland M. M. De Vos Eugène Gemeenteraadslid 15, Belmont Road Tottenham, London N. De Keyser Alfons, Shepherds Bush Road Hammersmith London Vuylsteke Odile, Ida, Leonie, bij hunne moeder Fronfelen Terrace Barmouth N. Walles Ghysbrecht Gabriella, Churchstreet Twi ckenham Middlesex Engeland. Verlynde Jeanne, Great Russel street, 26 Londen W. Nieuwbijgekomene of Veranderde Adressen in Frankrijk M. M. Zuster Andrea der Zwarte Zusters bij Mr Charles Willy «Villa Eurêka» Rue S‘Amands, 38, a PaHs-Plage (P.D.C.) Booghs Florimond, Rue de carnit,i5, a Mon tauban (Tarn et Garonne.) Boucquey Geryf Rue du Phare,a Cayeux s/m Somme De Cadt, Justine Huisvrouw Huyghe chez Mr Cornière a T llle d’ Elle. (Vendeé) Dedecker Marie J" Villa les Cerises, Rue de Londres a Paris Plage (P.D. C.) d Hooge-Demoen Isidore, Ref Beige, a Veu- lettes (Seine Inf.) Dieusaert Leon, zoon van Cyriel Chez Mr Lafon, Propriétaire a Mérigou par S' Vite Lotet (Garonne) Doom Madeleine, Boulevard de Strasbourg 35 Le Havre (Seine Inf.) Duyver Emma en Leonie Steur, Hopital Beige 1 iuwiihiuiibmwis

Dixmude op den vreemde (1917-1918) | 1918 | | pagina 4