Nieuws van Eessennaren Eervolle onderscheidingen WERCKEN Zilveren Jubilé WOUMEN 27 -- HUWELIJKEN Francois Rosseeuiv, van Dixmude in den echt getreden te Jarnac met Hélène Pollée van Yper. Gabriel Deschodt, zoon van Wijlen Isidor en van Stephanie De Corte in den echt ge treden met Bertha Colaert van Keyem den. 17 Januari 1918 te «de Panne». Jerome Eeckman, geboren te Yper, den 6- Juni 1894 en woonachtig voor den oorlog te. Rijssel, Belgisch soldaat, in het huwelijk ge treden met Eugenie Despeghel, geboren te Dixmude, den 2 Dec. 1897, verblijvende te Monclar-de-Querey (Tarn et Garonne). Meester Lemahieu, en zijne ouders zijn te Lichtervelde. Jules Lemahieu, met vrouw en zijne vier kinderen verblijven te Corbes- sem, er zijn aldaar nog een dertigtal andere Eessennaren, waaronder Henri en Eugenie Nu eenige indrukken over Engeland,zijne bewoners, klimaat enz... Eerst een woord over de stad. Not tingham is eene groote stad van meer dan 260.000 zielen en zeer uitgestrekt zoodat het meer dan een uur zou nemen om van ’t eene einde naar’t andere te gaan.Schoonheid is er niet vele aan;monumenten zijn er ook niet tenzij een oud kasteel dat hoog op eene rots staat en de stad bekijkt en dat nu dient als museum van schoone kunsten. Iets nochtans wat de stad aangenaam maakt, bijzonder ’s zomers, zijn de vele hovingen, boomen langs de straten, groen en bloemen aan menige huizen enz... Rond de stad zijn er prachtige wandelingen bijzonder al den kant van de Trent, een stroom die langs de stad vloeit en die krioelt van plezierbootjes op hare waters en van wandelaars op hare boorden. Nottingham is ook een groot nijverheids- center, en eene plaats gekend voor de fabri- katie van laine, gordijnen, normalartikels, enz... Fabrieken van die artikels en van andere zijn er bij de macht zoodat de bevolking over ’t algemeen geheel goed aan haar brood komt. Kerken en kapellen, of chapels zooals ze dat hier noemen, zijn er bij de voere,doch ik heb nog geen gezien die op verre na aan onze, helaas vernielde, Dixmudsche kan wat schoonheid betreft. Op deze zijn er vier katholieke daar er slechts omtrent 8000 menschen zijn die ons geloof belijden. Ernest Fierens (’t Vervolgt) --- RENÉ PIL schrijft ons. Op den nacht van 29-3o October 1917 nam ik deel aan ’n aanval op de «Warande» (Woumenkalsijde). Na en onder een schrikkelijke artillerie- voorbereiding van 4 dagen en 4 nachten stormden we met 3 detachementen der on zen om 2 uur van dien nacht den Duitschen loopgracht binnen. We drongen tot 5oo meters diep in hunne lijnen en brachten 26 krijgsgevangenen mede, ’k Miek zelf een Duitscher krijgsgevangen. 147/ vernemen dat René om zijne moedige houding ter dezer gelegenheid op de leger orders zijner afdeeling gebracht werd. Brigadier JORIS MOREL heeft zijn exa men afgelegd van Thecnicien, met melding wel, hetgeen de tweede melding van het le ger is. Hij is de eerste zijner afdeeling ge passeerd. Onze beste gelukwenschen aan beide onze stadsgenooten. -- Burgmeester Hooghe en de sekretaris zijn met hunne familie naar Ydewalle (Busch) gaan wonen. Baziel Slembrouck, de sekreta ris, oefent zijn oud stieltje uit op de schud- debeurze, die weinig of niet beschoten is. De familie Vlaeminck van de Kruisstraat is naar Wynghene gaan wonen. De koster Dervaux is al de kanten van Eecloo verhuisd. Char les Laleman verblijft bij den schoonbroeder zijner vrouw, Verscheure te Oostcamp. - - Antwoord op vraag naar inlichtingen Cyriel Lageirsse verblijft bij zijn vader Hypolyte die inwoont bij Theophile Vincke te Saumur. Engelbert Huyghe, naar wien zijne vrouw Justine Decadt vroeg verblijft in het gasthuis te Alveringhem, sedert den 28 October 1914. De vluchtelingen van Dixmude zullen met genoegen vernemen, dat hunne stadsgenoten Achiel Deguyter en Pharaïlde Vandycke, thans verblijvende Creenfield Terrace Holy- well N. W. England, hun zilveren bruiloft, gevierd hebben op Maandag 28 Januari 1918 ’s Morgens ten 7 ure werd er in Sint Wine- fride’s kerk door den Belgischen Priester eene H. Mis van dankzegging opgedragen, waaronder de Jubilarissen ter H. Tafel na derden. Gedurende den dag ontvingen zij de gelukwenschen van hunne landgenooten en engelsche vrienden, ’s Namiddags brachten zij een bezoek aan de Talacre-Hall (Prestatijn) het buitengoed van den Weledelen baron Sir Pyers Mostyn waar er eenige Belgische Pa ters Benedictijnen verblijven als vluchtelin gen. D. D. Demoen (celletjes) Achille Deleu, Eugenie Haring en zuster, Ach. Vanlauwe, Cosmas Tallieu en die ons vraagt, waar zijn zoontje Heron, bevaren is. Karel Hendricks, bijge naamd Kruble, woont in Brussel. Allen stel len het zoo goed mogelijk. In Mei 1917 was E. H. Vanderheyde, pastor van Woumen,nog altijd verblijvend te Thour- hout, alwaar hij door de Duitschers werd overgebracht in 1914 en zijnen intrek nam bij Z. E. H. Mervillie-, deken van Thourhout. Sedert Augustus 1917 verblijft Romain Vanlerberghe, schilder van Woumen met zijne familie en andere streekgenooten te Borgloon (Limburg) wraar hij het goed stelt. Bij hem verblijft ook Florence Debever zijne schoonzuster. Intje Pollentier van Eessen is overleden te Lichtervelde in ’t Gesticht. De vrouw van Edward Caeckaert, van aan ’t kasteel van Woumen,is overleden te Rouen, waar hare kinders thans nog verblijven. Isidoor Vantoortelboom, van de klas van 16, zoon van Petrus, is in Oogst 1917 ge storven te Eu, ten gevolge van den slag van een peerd. Wij bieden aan de beproefde familie onze innige deelneming in hare droefheid. Bij de lijst der gesneuvelde Wouwenaars, vroeger opgegeven in Dixmude dienen nog gevoegd te worden de zoon van Alois Dewijze en de zoon van Camiel Desodt, bei de van Jonchershove. Dit brengt tot 14 het getal der gesneuvelde soldaten van de Ge meente Woumen. Alfons Morreel, zoon van Désiré uit Den Wegwijzer werd zijnen rechterarm gebro ken en beide voeten afgereden door den trein. Hij was immers barreelwachter. Hij wordt verzorgd in ’t hospitaal van De Panne Zijn toestand wordt nochtans als voldoen de beschouwd voor zooveel het mogelijk is. - GEBOORTEN Joanna Elisabeth Ghyselen, dochter van Jules geboren te Eggewaertscappelle den 27 April 1917. Albert Pascal Va nblaere,zoon van Joseph en Augusta Vandooren geboren te Lorient (Morbihan) den 15 Mei 1916. Pharaïlde Maria CorneliaRosseeuw, doch ter van Francois en van Hélène Pollée gebo ren te Jarnac den 27 December 1917. Albert Yser Henri Vandendaele,zoon van Ernest en van Elisa Vanden Broucke gebo ren te Alveringhem den 9 April 1915. Odile Gaston Van Troyen, zoon van Pros per en van Laura Dufort geboren te Hout- hem (Veurne) den 26 Januari 1918. Peeren Marguerite, dochter van Arthur en van Rachel Vanbavinchove, geboren te Parijs, den 4 Februari 1917. BEMERKING: t’ Is bij misse dat in Oogst September nummer 1917 gedrukt werd dat Joseph Cristiaens geboren is den 25 Juli 1917 ;'t moet zijn 1916. sfs OVERLIJDENS Joseph Ghyselen, zoon van Jules overleden in ’t hospitaal van Idesbaldes te Coxyde den 21 Juni 1917 in den ouderdom van 7 jaren en half. Gregoire Van Lerberghe, echtgenoot van Louise De Swarte, geboren te Woumen den 13 Februari 1839 en overleden in het hos pitaal te Neuville s/ Montreuil den 20 Janu ari 1918. Maurice Cornells,zoon van Emile en Elisa d’ Haene geboren te Dixmude en overleden te Rouvres den 11 Januari 1918 in den ou derdom van i6jaren, Henri Opsomer, broeder der vrouw van Camille Ver Eecke overleden te Colombré lez Caussade (Tarn et Gar). Edmond De Keyrel, overleden in het Hos pice te Nantes den 5 September 1917. Stephanie Lelong, Wwe van Leopold Ste- chelman overleden te Mas-grenier (Tarn et Garonne) den 20 October 1917 in den ouder dom van 75jaren. Desiré VanAlderweireldtoverleden in ’t gesticht Salis te Montauban (Tarn et Gar- ronne)- Emile Pladys, overleden in ’t gesticht Pa rage te Montauban. Charles Delrue, overleden in ’t gesticht Salis te Montauban. 26 UIT HET BEZETTE DEEL VAN BELGIE

Dixmude op den vreemde (1917-1918) | 1918 | | pagina 6