Roemvolle onderscheiding Voor de Woumenaars Oud - Soldatenbond CAESKERKE Nieuw Vlaanderen Houtliulst 3- 36 I Raymand Van Hooteghem, voor den oor log in dienst bij Mr Jules Pil, werd vereerd met het oorlogskruis. Deze decoratie werd volgenderwijze in het staatsblad aangekondigd Goede en dappere soldaat, werd nog al zwaar gekwetst, den nacht van 11 tot 12 maart, gedurende eenen aanval in de vijandelijke lijnen. Ons wordt gemeld dat Eerw. Heer J. Bourgeois, pastor van St-Joseph’s Parochie te Meenen nu verblijft te Mechelen. Nieuwbijgekomen of veranderde Adressen in Frankrijk MM.Barzeele Renil, Au Vanrose, Coudray. par Saussy la Vache, (Eure). Bauden Elisa, Rue Lalande, 23, Paris,WN We Claeys en dochter Marie, Villa Henri, Rue Adolphe Roux, Cayeux s/m (Somme). Hw. Cools Charles en schoonmoeder, Rue Fabourdel, 15, 5' Ló (Manche). Damen van S‘ Nicolaus van Dixmude (nu gekend onder den naam van Sceurs Hospita lities) H. M B. a Montain (Manche). -- Sedert ’t begin van den oorlog waren eeni- ge zusters van den H. Vincentius door de duitschers verplicht in hun klooster te blij ven waar zij duitsche gekwetsen moesten verzorgen. Wij vernemen dat ze sedert October 1917 naar Burst (Oost-Vlaanderen) overgebracht zijn. De Eerweerde Heer Van Houtte pastor van Houthulst is tijdens den oorlog te Brugge overleden. De ouderlingen van het Gesticht Ste-Elisa- beth van De Panne zijn allen vertrokken naar ’t Hospice civil van Neuville-sous-Mon- ireuil, P. d. C. F. L. Gardeleyn. -o--- Jerome Vanlerberghe is naar den Congo sedert eenigen tijd en stelt het er goed. Charles Vanoverschelde is getrouwd met Martha Brouckaert, beide van Woumen. Vele Woumenaars verbleven in Amerika vóór den oorlog. Onder hen zijn er reeds ingelijfd in ’t amerikaansch leger en toege komen in Frankrijk, o. a. Cyr. Depoorter. Mevrouw van ’t kasteel van Woumen is van Thourhout weg en verblijft te Borgloon in Limburg, met Jufvrouw Eliana en Pha- railde Vanlerberghe. Te Schaarbeek bij Brussel verblijven vele Woumenaren, o. a. H. Ooghe met zijn huis gezin, Amelie Panne, wiens man aldaar overleden is. Lucette Valentine Van Eenooge, dochter van Remi en van Emerence Denduyver, gebo ren te Pussay, den 18 Januari 1918. 4> OVERLIJDENS Edouard Catteeuw, schipper overleden in ’t Ste-Pieters, Hospitaal te Calais. We Emelie Bruynooghe-Depoorteroverleden te Parijs, den 13 Maart 1918. Clemence Dekeyser, We van Karei Vande Velde en echtgenote van Karei Hoenraet, geboren te Dixmude, den 25 Augusti 1836 en overleden te Grand Camp-les-Bains (Calvados) den 31 Augusti 1917. Lucien Haesebaei t, zoon van Benjamin ge sneuveld voor het Vaderland, den 14 Maart 1918 in den ouderdom van23 jaren. Raymond Duyver, zoon van Frederic ge sneuveld voor het Vaderland. Jsidore Van Blaere, zoon van wijlen Désiré, gesneuveld voor het Vaderland. Marie Commeyn, geboren te Dixmude den 12 Juni 1837 en overleden te Evreux den 5 April 1918. God verleene hunne zielen de eeuwige ruste INLICHTINGEN Romain Salembier laat weten aan zijne vrouw' dat hij met zijne moeder, zusters en broeders in goede gezondheid verblijft te Ichteghem. ren hebben, laten wij ons niet ontmoedigen. Wij wachten met geduld naar betere tijden. ’t is nu drie volle jaren, dat wij in Veurne zijn, en ’t is twee jaren en half dat ik dienst doe als bestuurder der uitwijkelingschool van de Panne Mr Cattaert van Oostkerke is ook bij mij. Alle dage ga ik heen en weer naar mijn wer Aanvaard, enz... VAN HET KANTON DIXMUDE Jules Pil secretaris van den Oud-Soldaten- bond des kantons Dixmude (provincie West- Vlaanderen heeft aan MevrouwRidder Eugene Heynderick-de-Ghelck -de-Ruysscher en Fa milie namens den Oud-Soldatenbond voor- noemd de rouwbetuigingen overgemaakt ter gelegenheid van het afsterven op woensdag 3o Januari 1918 van den Edelen Heer Rid der, die als Voorzitter met hart en ziel ver kleefd was, aan de belangen der officieel erkende maatschappij waarvan hij stichter was. Ieder Oud-Soldaat der Maatschappij des kantons Dixmude zal altijd in het geheugen bewaren, de vriendelijkheid, de gezelligheid van hunnen diepbetreurden Voorzitter Heer Ridder Heynderick-de-Ghelcke-de-Ruysscher. Dat zijne ziel in vrede ruste. Eerweerde Heer Onderpastor, Wij danken U ten zeerste voor de ver schafte inlichtingen met ons het adres te bezorgen van N. N. Iedereen is toch op den dool 1 En, wanneer wij uw bladDixmude» lezen, wiens regelen wij om zoo te zeggen letter voor letter als opslorpen, zeggen wij: De Dixmudelingen zijn tot in de vier hoe ken van Frankrijk en Engeland verspreid!» Wie had ooit kunnen denken, dat de oorlog zulke gevolgen hadde na zich gesleept! Als wij uwe tijdingen over het geliefde Dixmude lezen hoor! wij hebben dit steedje har telijk lief! wij komen tot het besluit, dat de verspreide inwoners der diepbeproefde stad hun lot met gelaten geduld verdragen, in afwachting op vrede! DeCaeskerkenare;: zijn insgelijks alom ver spreid In Veurne een tiental huisgezinnen, in de Panne misschien vijf tot zes, in Adin- kerke evenveel en de overige honderd veer tien, want Caeskerke telde honderd vier en dertig huisgezinnen, zijn overal rondgezaaid in Frankrijk, in Engeland. Eene enkele fa milie deze van René Lalleman, is bij den vIj nd. Dit lief gemeentje is totaal vernield. W zullen dit aangenaam dorp in zijnen vc gen luister nooit meer terug zien. Nu in Gods name! Er is niets aan te doen... ’t Is onze schuld nietOfschoon wij alles verla- Men meldt ons uit Cany. Bij de familie Charles Depoortere-Samyn werd onlangs een gulhertig familiefeest ge houden, uit genegenheid en dankbaarheid voor hunne getrouwe dienstmeid Marie De Croo die sedert meer dan 25 jaren al hare krachten wijdt aan ’t welzijn van ons huisgezin. Ons wordt uit goede bron verzekerd dat eene decoratie haar wacht van zoohaast de oorlog zal geëindigd zijn. Wij vernemen dat Mijnheer advokaat Van Sieleghem, Vrederechter benoemd werd in ’t kanton Yper. Wij bieden voornoemde stadsgenoten onze gelukwenschen aan. Eerstdaags komt van de pers het eerste nummer van een maandelijksch tijdschrift voor kunst en LetterenNieuw Vlaanderen. De degelijkheid van het maandschrift blijkt klaar als men de schrijvers kent die hunne medewerking beloofden. ’t Verschijnt immers onder redactie van Jozef Muls: hoofdredacteur Cyriel Verschae- ve Hilarion Thans Ernest Claes Au gust Van Cauwelaert Filip Pillecyn re- dactiesekretarissen voor het front O. Dam- bre Dirk Vasina. Redactiebure^.Villa Ste-Foy, 11, Neuilly (Seine). Inschrijvingsprijs voor 1 jaargang: 10 fr. HUWELIJKEN Joseph v-in Landewyck, ie Opperwacht meester, geboren te Antwerpen, in den echt getreden met Marie Louise Van Dam me,dochter van Michel,geboren te Dixmude. Frans Van Geystelen, belgisch soldaat van Beveren (Waes) met Albertine Delaroyère, dochter van Valentin van Dixmude. Georges Pelgrim, zoon .n Marcel in den echt getreden den 12 Februari 1917 met Elisabeth Maresq, geboren te St-Ló, pro- prietares te Avranches (Manche). GEBOORTEN Maria Theresia Depuydt, doe: 'er van Isi dore en van Leonie Devoghe! geboren te Villefranche-sur-Saöne (Rhone), den 10 Februari 1918. -4-- --

Dixmude op den vreemde (1917-1918) | 1918 | | pagina 5