CHRONIQUE LOCALE. En dan volgde er eene arme vrouw, I")e vrouw vaneenen man, diemet zijn dagelijksch werk Zijn brood verdient, en die dan trouw, Het schraal gewin, welk zijne leden sterk Hem schenken huiswaarts prengt, En zegt wij zij een traan van vreugde plengt, Ziedaar, mijn goed vrouw, 't gewin Voor 't onderhoud van 't huisgezin! En ja! die arme, brave vrouw Zag d'armen man in rouw, En dan vergetend eigen armoè, nood, Wierp zij een geldstuk in den schoot Des ouderlings, die blij ten hemel zag, En met een dankbren lach HerzeiDe Heer Geve u het dubbel weer! Dit schouwspel staarde ik uit mijn' woning aan; Vergeef het mij, ik storte eenen warmen traan, Die paarlend neerviel op den grond. Op dien voor mij zoo kostbren stond Kwam er een'blonde maagd voorbij; Zij was noch arm, noch rijk, maarzij Had ook een medelijdend hart, En nauwelijks zag zij den blinden man.in smart Of zij had ook, naar hare macht. Het leed des ouderlings verzacht Ik vroeg voor de eerts vrouw den zegen af Van Hem die ginds ter hemelen troont, En 's menschen minste weldaan loont Der blonde maagd, die de aalmoes gaf, Schonk ik mijn hartegloed in vreugd, Want liefde wordt geboren uit de deugd! Pedro. De Krekel en de Nachtegaal. Een krekel, uit zijn muur gekropen, Was stout in 't naaste bosch geslopen, En zag daar onverwachts den nachtegaal Die bezig was met in den grond te scharren. Eivriendje met uw wondertaal Zoo sprak de krekel om den vogel wat te sarren. Indien ik u iets vragen mag, Hoe kunt ge toch u daarmeê bezig houên Zing liever gansch den dag In plaats van in dien vuilen grond te krauwen. Ge zoudt eens moeten komen naar de stêe, Waar wij de stemme laten hooren Al bracht ge duizend zangers mêe, Wij zouden ze al bekooren Nog meer! wij zingen van den morgen tot den avond. En zoo onz' kunst en zanglust stavend, Wij staken zelfs ons lied Bij nachte niet De krekel spitste hier zijne ooren Om 's nachtegaals bewondring aan te hooren Wel vriend, zei hem de nachtehaal, Ik zoek hier eten voor het avondmaal, Want met gezang alleen kan men niet leven. Mocht ik u thans een lesje geven, Ik raadde u aan te doen als wij Te leeren 't lied der melodij In plaats van al uwe krisperij, Dan nemen toon en ure die passen, Opdat ellende en schande u niet verrassen Wat wijze raad voor velen Zeer velen ziet met hunnen tijd verspelen In eenen dwazen krekelpraat! Ach! dachten ze eens hoe 'thun misstaat! Pedro. Le Concert de Charité. Comme nous l'avons annoncé dans le n° de Diman- che, la Musique du 4e Lancieim a donné un Concert au Pare en faveur des victimes de la catastrophe de Wette- ren. Cette fète de Charité a été favorisée cette fois-ci par un ciel printannier et doux. On ne peut pas dire qu'il v avait foulecependant, un public relativement nombreux, comprenant tout ce que le monde mucical compte d'élite en notre cité, j'était présent. La imputation de l'excellente musique du 4e Lan- ciers, dirigée par M. Coutelier n'est plus a faire. Ce corps compte dans son sein un grand nombre de jeunes artistes distingués, qui se font admirer par leurs con- naissances musicales et la netteté de l'exécution. La fète de Dimanche en a été une preuve nouvelle. Tout le monde était unanime h applaudir a l'inter- prétation si juste nt claire des divers morceaux. Après le Concert M. Coutelier a requ les chaleureuses félicitations des autoritéset de amateurss de Musique; et aussi nous pouvons certifier que ces felicitations étaient bien méritées. Honneur done a l'habile Chef, M. Coutelier! Hon- neur done aussi aux artistes distingués, qui ont mis leur talent au service d'une cause si noble; asecourir des frères éprouvés par l'infortune Muziek. Donderdag avond, op de kioske der groote markt, gaf het muziek der Pompiers insgelijks een schoon, doneert. M. Wittebroodt, de talentvolle bestuurder, heeft ons vergast met G uitgelezen stukken, de toehoorders die in groot getal waren, hebben hem door hun handgeklap bewezen dat zijne kunsten hoog geprezen worden. Het laatste stuk, een Galop, heeft vooral bijval geno ten, zoowel voor de juiste nabootsing van een konvoi in marsch, als voor iiet vrij en natuurlijk geroep van Tone de Garde-convoi, die het publiek hertelijk heeft doen lachen. Société de la Concorde, (extra-muros). Programme des Morceaux qui seront executés le 20 Juin 1880, h six heures du soir par la Musique du 1™ Rég1 de Ligne, sous la direction de Mr Simar. 1° Rhotomago, marche. 2° Obézon, ouverture Weber. 3° Cincq-Mars, transcription J. Simar. 4° Papageno, Polka. arr. Strauss. 5° Fantaisie pour saxophone, Songelie. 6° La vague, valse Métra. MARKTPRIJZEN. 12 Juni 1880. 19 Juni 1880. Tarwe 13,000 31,00 14,800 32,00 Rogge 1,600 20,00 2,200 25,25 Haver Erwten -- Boontjes 600 27,00 Aardappels 11,000 11,00 14,000 9,00 Boter 300,00 300,00 (fabel;. GRANEN, ENZ. Verkochtte kwantiteit middenprijs per 100 kil. Verkochtte kwantiteit middenprijs per 100 kil.

De Kunstbode (1880-1883) | 1880 | | pagina 2