MENGELWERK: WAPENSCHOUW EN DÉFILÉ DER BURGERWACHT TE BRUSSEL. MARKTPRIJZEN. 24 Juli 1880. 17 Juli 1880. Tarwe 12,200 32,27 13,600 32,25 Rogge 0,800 25,50 900 25,75 Haver 000 ,00 000 00,00 Erwten 000 ,00 300 24,25 Boontjes 200 27,00 000 00,00 Aardappels 4,000 5,50 6,000 7,25 Boter 315,00 305,00 État-civil du 16 au 23 Juillet 1880. Sexe masculin 4, id. féminin 2. DÉCÈS 1 Rofliaen Floriberf, sergent fourrier, 20 ans, céli- bataire, rue des Bouchers. 2 Bryxis Flore dentellière, 61 ans, veuve de Joseph Monteyne, rue d'Elverdinghe. 3 Derebreu Cathérine, servante,51ans, célibataire, rue d'Elverdinghe. EXFA1VT8 Al OESSOUS DE AA» Sexe masculin 1. id. féminin 1. Ontzaglijk was de menigte die zich Zondag 18 van 11 uur 's morgens in den straaten der hoofdstad bevond om de wapenschouw en défilé der burger wacht en van het leger te zien. De burgerwacht van Brussel was om 9 uur 's morgens bijeen geroepen. Om 3 uur 's namiddag mochten zij huiswaartskeren. Men kan denken wat feest het was, aldus 6 uren dienst doen. En de troepen! Het feest wasvoorde soldaten nog grooter. Terwijl de burgerwachten vrij waren zich in de koffiehuizen te gaan ververschen, mochten de soldaten in de brandende zon in hunne rangen blij ven. Vier regementen van het voetvolk waren van het kamp naar Brussel gekomen. Om 11 1/2 uur heeft de Koning, vergezeld van den graaf van Vlaanderen, en gevolgd van een schitteren den staf, het paleis verlaten om de burgerwachten en troepen in oogschouw te nemen, het was 12 25 minu ten toen de koning de burgerwachten van IJperen in oogenschouw nam. De burgerwachten hadden op hun geweer een vlagje of linten met de nationale kleuren gestoken. Na de wapenschouw had de défilé plaats. De koning, na van paard veranderd te hebben, is zich voor het paleis bij de grielje van het park komen plaatsen, met den graaf van Vlaanderen aan zijne i'echterzijde; aan zijne linkerzijde bevond zich gene raal Chazal. Men weet dat deze in de omwenteling van 1830 eene gewichtige rol heeft gespeeld. Opliet balcon bevonden zich de koningin en de gravin van Vlaande ren, alsook prins Bouduinen de andere kinderen van den graaf, de eeredamen en de paleisdamen van de koningin. De gedecoreerde van het ijzerenkruis en van het herrinneringskruis bevonden zich voor het paleis. De heer Cavey, major der burgerwacht van Bassevelde, gekleed met den blauwen kiel van de burgerwacht van 1830 had plaats genomen in den staf des konings. De burgerwachten zijn de eerste voorbijgetrokken, met generaal Stoefs aan het hoofd, en roepende: Leve de koning! Leve de koningin! Aan het uiteinde van de Paleisplaats, stonden de 8 overlevenden van het korps der gekwetsten van September, met het vaandel, op portd'armes. De le gioenen die de gekwetsten voorbij trokken, riepen geestdriftig: Leve 1830! De vaandels der legioenen groeten en het vaandel der gekwetsten van September beantwoorden den groet. De ouderlingen zijn in volle zon gedurende 3 uren op port d'arme blijven staan. De heer de Hemptinne, bevelhebber der burger wacht van Gent, hadde2e brigade, 7600 mannen sterk, onder zijn bevel. In die brigade bevonden zich de burgerwachten van IJperen. De défilé van 'tleger is om 3 uur begonnen. Om4 1/4 uur was die gedaan. De koning is in het paleis gere den en hij is vervolgens op het balcon gekomen. De menigte heeft hem geestdriftig toegejuicht. Des avonds had er een prachtig banket plaats in het paleis des konings waar al de hoofd-Officieren uit- genoodigd waren. Voor IJperen, in afwezigheid van den heer majoor bevelhebber was het M. Myle capi- tein comm' aan wie de uitnoodiging gedaan werd Le Banquet des Artiileurs II n'est pas aisé de décorer un intérieur aussi riche- ment monumental que l'enceinte de la Bourse. On doit craindre que toute ornementation n'y semble inesquine. On avait pourtant résolu ce problème diffi cile, et d'une facon trés artistique. C'était superbe, et c'était de bon goüt. Des massifs de verdure, des tro- phées militaires, des drapeaux pendentifs des voutes caractérisaient la fète. Le coup d'oeil, au moment de l'entrée de M. Rogier, et pendant l'admirable ovation qu'il a recue, était magniflque. II était accompagné de M. le major Gode-- froy, du général Maréchal, des chefs de corps, des invités étrangers, de M. Guillery, président de la Cham- bre, de M. le ministre de l'instruction publique, de MM. Vauthier, de L'Eau d'Andrimont, Delecosse, Buis, Trap- peniers, échevins, Orts, ministre d'Etat, qui avec le colonels Stoefs, Desmet et Allard, les officiers honorai- res du corps, M. Alvin, le docteur Henriette, MM. Doucei, Sommerhausen, un officier de l'artillerie anglaise en grand uniforme, le commandant des artiileurs de Lille, M. Avigneux, etc., composaient la table d'honneur. La musique s'est fait entendre pendant cette fète, si bien organisée par M. Delstanclie, puis, les toasts om commencé. Après le toast au Iioi, éloquemment porfé par M. Vauthier, M. Godefroid a porté une série de san- tés, a M. Rogier, aux autres invités étrangers, au gou vernement, a la ville, au général Maréchal, aux chefs de corps, aux anciens officiers. M. VanHumbeeck a bu au progrës, a la prospérité de la garde civique, et l'aassurée de toutes les sympa thies du gouvernement; M. Guillery a offert, pour les concours, une fort belle coupe au nom des anciens artii leurs puis on a entendu MM. Stoefs, le major Sabbe, au nom des invités provineiaux, M. Avigneux au nom des invités étrangers. M. Avigneux est avocat, il a été baton- nier de i'ordre, a Lille, c'est dire qu'il parle fort bien. Le plus bel épisode de la soirée a étél'ovation faitea M. Rogier, dont 1 emotion a été profonde. Variétés. Un rédacteur du Charivarivoyageant dans le Midi, y a remarqué i'enseigne suivante sur la porte d'un Cou- telier 0609 Aux ciseaux neufs Quelle concision GRANEN, ENZ. Verkochtte kwantiteit middenprijs per 100 kil. Verkochtte kwantiteit middenprijs per 100 kil.

De Kunstbode (1880-1883) | 1880 | | pagina 3