BOSSCHEN KERMIS Te Elverclinghe. Gemeente Oostvleteren tors der Kamer en van den Senaat, en in de groote zittingzaal gebracht worden, alwaar men hen zal ver welkomen. Een lunch zal hun vervolgens in de confe rentiezaal worden aangeboden. De twee voorzitters van den Senaat en der Kamer zullen beiden aan het bureel zetelen. De afvaardigingen des legers, die 't vaderlandsch feest den 16 dezer moeten bijwonen, zullen van daags te voren te Brussel zijn. Zij zullen hun vaandel in het paleis des konings nederzetten en het 's anderdaags des morgends gaan terugnemen. Zij zullen in het park vergaderen. Als de koning op de plaats der plechtig heid zal komen, zullen aide vaandels buigen en de officieren groeten. De koning en de koninklijke familie zullen kwart voor een uur het paleis verlaten. Men heeft berekend dat de historische stoet, wel ke op 18 dezer te Brussel zal uitgaan, eene lengte zal hebben van twee kilometers, welke de stoet in ongeveer 8 uren zal doorloopen. Elke uittocht zal 6000 frank kosten. De ommegang zal driemaal uitgaan. De gezamenlijke kosten der kavalkade zullen ongeveer een millioen beloopen. Gelijk wij reeds gemeld hebben zal de bond der gemeentesecretarissen van Belgie ten stadhuize van Brussel in congres vergaderen. Het getal bijtredingen overtreft reeds het cijfer 800. Men denkt dat het nog zal toenemen. De leden van dit congres reizen op de spoorwegen tegen halven prijs. Hunne reiskaarten zijn geldig van 13 tot 18 augusti. Zij zullen toegang hebben op het vaderlandsch feest. De werkstaking der koetsiers duurt nog altijd voort. De weinige koetsiers, die aan de werkstaking geen deel nemen, hebben allerhande moeilijkheden en beleedigingen te lijden van wege hunne confraters eenigen hunner zijn zelfs reeds mishandeld. Zondag avond hebben een honderdtal werkstakers een huur rijtuig aangerand, waarin zich twee damen bevonden zij hebben met steenen geworpen naar den koetsier en de damen, waarvan eene gewond werd. Variétés. Un monsieur a un duel, et comme il ne sait pas tenir une épée, il va trouver un maitre d'armes. Vous êtes bien tousles mêmes, ditle professeur, vous venez prendre les leqons au dernier moment. Je voudrais bien toucher mon adversaire, dit le monsieur. En arrivant sur le terrain, répondit avec humeur le maitre, dites-lui que vous êtes veuf et père de six enfantsga le touchera peut-être. Le comble de la pudeur. Ne pas oser sortir avec une pipe neuveparee qu'elle n'est pas culottée Openbare Verkooping. De Notaris VAN EECKE te Yper zal openbaarlijk verkoopen in twee zitdagen de volgende onroerende goe deren. Gemeente Elverdinghe. Koop Ken. Eenepartie allerbeste Boom-taillie en Plant soen bosch groot 3. h. 58 a. 40 c. bekend op Koop Twee. Eene partie Boom-taillie en Plantsoenbosch groot h. 77 aren. Zitdagen. Instel Dijnsdag 10 attpttqtt iööo Overslag Dijnsdag 24 ïaau Telkens om 2 ure namiddag ter herberg COUR de S' BARBE te YPER. 1/2 O/o Instel primie te winnen. Het Cahier van voorwaarden lasten en bespreken is berustende ter studie van den Notaris Van Eecke, alwaar men alle verdere inlichtingen kan bekomen. 50ste Verjaring van Belgïe's onafhankelijkheid Het Kollegie van Burgemeester en schepenen te Oostvleteren, de gemeenteraad gehoordmaakt bekend Dat er gelegenheid van de Kermis, de volgende fees ten en volksvermaken zullen plaats hebben Zondag 12 September 1880. Luisterrijke prijsschieting met den handboog, alle liefhebbers aangeboden, voor welke bijzondere pro- grammas zullen uitgevaardigd worden. Maandag 13 September. Rinsteking te voet, in het dorp en ter gehucht Kortenkeer op drie verscheide plaatsen te gelijk. Prijzen in geld, 60 Franken. De mededingers moeten zich den dag der ringste- king voor 4 ure namiddag doen inschrijven ter herber gen van sieurs Dequeker, Braeye en Deblock en zijn gehouden te vergaderen op de markt ten 4 1/2 uur, om vandaar door het muziek onder het spelen van parredoublés, naar de bestemde plaatsen geleid te worden. Dinsdag 14 September. Door den tuin bolling voor mannen en vrouwen, bij de herberg de Lelie ten 5 ure namiddag. Prijzen in geld, 20 franken. Woensdag 15 September. Gelijke bolling, by de herberg van Sieur Deramoudt, ook ten 5 ure namiddag. Prijzen in geld, 20 franken. Donderdag 16 September. Plechtige prijsuitdeeling aan de leerlingen der Knechtjes gemeenteschool, voorafgegaan van tooneel- spelen en andere oefeningen, door leerlingen derzelfde school. Dit feest zal aanvangen ten 2 1/2 ure namiddag en opgeluisterd worden door het mnziek die bij tusschen poozen stukken zal uitvoeren. Onmiddelijk daarna Mastklimming, in zakken loo ping, appeltjeknap en schaartjeknip. Prijzen in geld, 60 franken. Om 9 ure 's avonds, PRACHTIG VUURWERK. Geene anderen dan inwoners van Oostvleteren mo gen mededingen in de ringsteking, bollingen, en ver dere volksvermaken Eene commissie te dien aangesteld, zal alle geschil len betrekkelijk deze vermaken beoordeelen. De bewoners van het dorp en den Kortenkeer, zijn verzocht hunne huizen te bevlaggen. Gedaan en vastgesteld te Oostvleteren, in zitting van 5 Augusti 1880. De Sekretaris. De Burgemeester-voorzitter, KINOO. DECROOS. VAN BIJ DE HERBERG DE VUILE SEULE

De Kunstbode (1880-1883) | 1880 | | pagina 3