Léopold I en zijnen geliefden zoon Léopold II, die de liefde en de levendige erkentelijkheid aller Belgen heb ben weggedraggen Kunstnn en wetenschappen heb ben gedurende dit tijdstip eenen verbazenden stap gedaan, dank aan de vaderlijke bezorgdheid dier wel beminde vorsten. De Belgen mogen dus met hoogmoed op hun geliefkoosd vaderland nederzien. Onnoodig te zeggen dat deze zielroerende rede met blijd handgeklap en daverende kreten van (Leve de Koning) Leve de vrijheid begroet werd. De braban- conne die daarbij volgde kwam nog den geestdrift ver meerderen. De prijsuitreiking nam eindelijk aanvang. Een zilveren eermetaal voor de verstafgelegene en een idem voor de talrijkste maatschappij vergund, vie len beiden te beurt aan het boldersgenootschap van Vlamertinghe. Het toeval wilde dat juist een strijder van 1830, een moedige en eerlijke gepensionneerde tolbediende, de heer Moreau, in name zijner dorps genoten, de beide Eermetalen, onder herhaalde kreten van „Leve de strijder der vrijheid" uit de han den van den Voorzitter kwam ontvangen. Na dat de overwinnaars beurtelings hunnen prijs hadden bekomen, wierden er eenige stukjes door het muziek uitgevoer-d. Men vermaakte zich tot laat in den avond. Einde lijk nam men afscheid van elkander, zeer verheugd over de aangename stonden, die men er had doorge bracht. Onzen liartelijksten dank aan de lieeren der inricli- tings Commissie Arthnr Lagrange, Juliaen Liegeois en Alf. Veys, voor den onvermoeibaren iever welken zij an den dag gelegd hebben tot het welgelukken van een feest waarvan iedereen eene zoete herinnering behouden zal. Ontvang M. de verzekering mijner beste gevoelens. Een Bolder. MARKTPRIJZEN. 21 Angusti 1880. 14 Augusti 1880. Tarwe 10,500 31,00 4,800 32,00 Rogge 3,900 19,00 2,900 19,50 Haver 1,100 23,50 000 00,00 Erwten 000 ,00 000 00,00 Boontjes 000 00,00 000 00,00 Aardappels 6,000 5,00 4,000 6,00 Boter 305,00 300,00 État-civil du 13 au 20 Aoüt 1880. MAISSAN CES Sexe masculin 4, id. féminin 7. MARIAGES. Jean Creyf, capitaine en retraite et Adèle Dubois, sans profession. Julien Vanhecke, Forgeron et Virginie Logier jour- naliere. Désiré Watteeu, tisserand et Stéphanie Logier, jour- lière. Francois Van Zoom, sergent au bataillon d'adminis tration et Julienne Vanheule, laveuse. Charles Bruynsteen, cordonnier et Thérèse Bonneel, tailleuse, Liévin Vandamme, boucher et Antoinette Wallaert, Bouchère. Benjamin Depoorter, tapissier et Amélie Ruffelet, sans profession. IVÉCÈS Sophie Rits, dentellière 59 ans célibataire, rue de Menin. Léopold Carpentier, forgeron, 13 ans rue de Menin. Angélique Menu, sans profession, 79 ans célibataire, rue de la Bouche. Amélie Ompus. sans profession, 70 ans, épouse de Edouard Vancattendyck, rue de Menin. Eugénie Degryse, laveuse, 33 ans épouse de Pierre Obyn, rue de Menin. Alphonse Vlamvnck, forgeron, 22 ans, célibataire, rue de Menin. Victoire Valencour, laveuse, 65 ans,veuve de Jacques Collens, rue de Menin. Pierre Wille, musicien au lr régiment de ligne, 47 ans, époux de Cathérine Derryx, rue des Tuiles. EAJEiAAfTS Al DESSOUS I»E S ARIS Sexe masculin 2, id. féminin 2. Variétés, On peut voir a plusieurs vitrines de Bruxelles, des jarretières aux couleurs nationales Beiges. Le patriotisme des femmes Beiges est trop sincere pour qu'elles ne s'empressent de profiter de l'occasion qui leur est ainsi délicatement offerte de manifester leur amour de la patrie. Mais on frémit en songeant aux obligations aux quelles va les contraindre cette manifestation qui, restant secrête, perdrait toute sa valeur. Après cela, puisque c'est pour la patrie Entre femmes mariées Ah ma chère, comme on change La première année de notre mariage, j'adorais Ernest; c'était un bonheur sans nuages,un vrai paradis. Le jour, la nuit, je Paccablais de caresses. Je crois que je l'aurais mangé Et maintenant Maintenant.... je regrette de ne l'avoir pas fait Un Anglais embroche a la baïonnette un Zoulou ef- flanqué, dont la figure s'épanouit Mais, mon pauvre Zoulou, vous, n'avez pas l'air de m'en vouloir 1 La première fois, depuis huit jours, qu'il m'entre quelque chose dans le ventre. Amerika. Men meldt uit New-York, 20 Augusti Dr. Tanner's maag schijnt slechts weinig geleden te hebben door zijne 40 vastendagen. Hij is ten volle ge zond en gebruikt, alhoewel matig, toch gex^egeld ci troenen, appelen, beefsteak, wijn en melk, zonder dat het hem hindert. De hongerlijder was zoo blijde, toen zijn proeftijd uit was, dat hij van vreugde op eenen stoel sprong. Een onvrijwillig lotgenoot van Tanner. Eenige weken geleden ging een grondbezitter van Devonshire op reis. Een paar dagen na zijn vertrek kreeg hij be richt, dat zijn lievelingshond vermist werd. Toen hij na eene afwezigheid van 35 dagen naar huis was te ruggekeerd, en zijne boekenkamer die steeds geslo ten was gebleven opende, vond hij den vermisten hond, blind en vermagerd terug. Al dien tijd had het arme dier zonder voedsel en drinken doorgebracht. Door zorgvuldige verpleging kreeg het dier zijne ge zondheid en gezicht weder terug. Voorbeelden trekken. Moedig geworden door doctor Tanner's bijval, hebben te Pest twee kna pen van 12 en 14 jaar met elkander gewed, wie het langste vasten kon. Drie dagen hielden zij het uit. I'oen echter begonnen zij zoo bleek te worden, dat hunne moeder die niets van de weddingschap wist den geneesheer deed halen deze kwam echter spoedig achter de waarheid. Zijn recept luidde Een ferm pak slagen en een dikke boterham GRANEN, ENZ. Verkochtte kwantiteit middenprijs per 100 kil. Verkochtte kwantiteit middenprijs per 100 kil

De Kunstbode (1880-1883) | 1880 | | pagina 2