VERSCHILLIGE TIJDINGEN. Maatschappij de Vlaamsche Ster. Feest op het gehuchte de Potijze. Bolling in de herberg - Au Boulevard - buiten de Statiepoort. Wij lezen in de HuisvrouwVoor dertig jaren werd te Geneve een Jungfernbund opgericht, uit per sonen van beiderlei geslacht, die bij de regeering van het kanton aandrongen, dat alle jonge mannen, die met hun vijt-en-twintigste jaar zonder voldoede reden, nog met-getrouwd waren, eene belasting zouden moeten be talen die' boven de negen-en-twintig jaar nog niet getrouwd was, moest voor den tijd van twee jaren uit hun kanton verbannen worden, en als ze dan nog niet trouwden, met stokslagen gestraft. Variétés. Une noce sort de 1'Hotel de Ville. Sapristis'ecrie le jeune époux en essuyant son front inondé de sueur, je peux dire que je suis 'en nage de me marier! Un monsieur, qui a épousé une veuve, disait en par- lant d'elle: Ma moitié. j. Tu veux dire ton quart? objecta Taupin. Commentmon quart Dame, puisqu'elle était déja la moitié de son pre mier mar-i Entre boulevardiers Ah ca! que vient-on de m'annoncer, mon cher! tu n'épouses plus la ravissante Marguerite de C'est un ange Un ange, si tu veux, mais elle se maquille af- freusement C'est un vrai tableau.... Voyons, la main sur la consience, as tu jamais vu des anges qui ne fussent pas peints Les autres chceurs eurentun égal succès et leur interpretation fur magnifique, mais le bouquet de la fête fut sans eontredit la «'anlate pati'iótique Anniversaire National de 1880. Choeurs, so los. récitatifs, priére, tout fut chanté par ces jeunes (illes du peuple, avec an sentiment exquis, profoud, qui fit vibrer ton's les coeurs et prövoqua de douces larmes. non seulement parmi le sexe sensible et aimable, mais dans plus d'une ame virile et bien trempée. Des applaudissements entbousiastes, des bravos chaleureux témoignèrent a fréquentes reprises de la satisfaction des audi teurs. Nous sommes beureux de pouvoir exprimer l'admiration que nous inspirent le dévoueinent et rintelligence de Mesdames les Directrice-et Institutrftbs'de eet établissement qui mérite d'etre cité comme modéle. L'lnstruction morale et intellectuelle, les travaux de la dentelle et de l'aiguille, les spins de la propreté, l'éducation sociale, tout y est enseigné avec ardeur, persévérance et, disons le, avec. le plus grand succès. Notre premier Magistrat, auquel la Ville d'Ypres estvedeva- ble de la prospérité toujours croissante des Ecoles primaires, doit se trouver amplement veng'é des attaques aussi absurdes qu'insensées que dirige sans cesse contre lui une presse haineuse et fanatique. De bestuurleden der tooneel-en letterkundige maatschappij, De Vlaamsche Ster hebben de eer bet publiek kenbaar te maken dat de eerste vertooning der tweede serie van hettooneel- kundig festival zal plaats hebben den Maandag 18 October aan staande. Een bestuurlid zal zich in de eerste dagen ten huize der ge wone inteekenaars begeven en do inschrijvingslijst aanbieden. De gewone inschrijvingsprijs voor eene reeks van vijf vertoo ningen wordt bepaald als volgt 1 Serie van 5 kaarten eerste plaats 7 Fr. 1 idem van 5 kaarten tweede 3, Fr. 50. De eerste vertooning zal gegeven worden door het Neder- landschtooneel van Gent, onder liet bestuur des heeren Fau- connier. Naar het schijnt, zal deze vertooning zeer Juisterlijk wezen. Het feest op de Potijze heeft uitermate veel bijval gehad; nooit hebben wij meer volk bij een gezien als Zondag, om de aldaar gegeven feesten bij te wonen. Het muziek der Witte Klakken was er, en heeft verschillige schoone stukken uitgevoerd. Bevoordeeld met een alleraangenaamst weder is de dag van Zondag, voor de Potijze eene ware fortuin geweest. De prijskamp voor het bollen was zeerwel bezocht 170 bolders waren Ingeschreven om de 10.0 fr. prijzen te betwisten, bieronder ile namen der heeren winnaars. Zonnebeke Langemark Wieltje Yperen Potijze 1. peloton. Godderis, 2. id. Bossaert, 3. id. Boudry, 4. id. Bossaert. Ed. 5. ld. Ch. Vanwielbergbe. Potijze. Den Maandag was bet bolling voor liet vrouwvolk waarvoor 17 schoone prijzen te winnen waren. Eene van die prijzen is gewonnen geweest door de zelfde vrouw regina Vanheule, oud 88 jaren, geboortig van het gehucht die ver ledenejaar ook het feest met hare tegenwoordigheid vereerde, en een der prijzen behaalde. Het feest is door veel volk bezocht geweest; allen hebben zich goed vermaakt Voor wij eindigen mogen wij niet nalaten de inrichtings-com- missie geluk te wenschen over den goedenuitslag enhet wei- gelukken der feesten. Zondag 5 September en Maandag 6 September laatst had er een prijskamp voor de trabolling plaatsin de herberg: "Au Boulevard buiten de Statiepoort. Dit feest is van het begin tot bet einde goed gelukt. De menigvuldige liefhebbers, die van alle kanten der stad waren toegesneld met de hoop oenen schoonen prijs te winnen, waren verrukt over den goeden keus der prijzen die den overwinnaars ter dier gelegenheid aangeboden weiden. Om 3 ure en half reeds nam de prijskamp aanvang en werd om acht ure des avonds opgeschorst "des anderen daags werd zij voortgezet en het was slechts tien ure toen men den uitslag er van kende. Onnoodig te zeggen dat niet het minste geschil onder de kam pers ontstond, dat de beste verstandhouding onder hen heel'schte. Er werd eindelijk overgegaan tot de plechtige prijsuitreiking. Twaalf schoone en kostelijke prijzen werden den overwinnaren en onder begeleide van aangename muziekstukken overhandigd. Iedereen verliet eenigen tijd daarna de herberg en begaf zich verheugd naar huis. Onzen hartelijken en welgemeenden dank aan. de heeren le den der commissie, voor de groote moeite die zij zich getroost hebben tot het welgelukken van een feest, waarvan iedereen eene zoete herinnering behouden zal. 'Ingezonden.) Ongeluk. Zaterdag niorgend is een schrikkelijk on geluk te Ledeberg- voorgevallen. De majoor La Violette, van het derde linie, deed eene wandeling te paard, wanneer eensklaps het dier verschrikte en op liep. Aan den omkeer eener straat botste het paard tegen oenen lantaarnstijl en de heer La Vio lette werd er tegen geworpen en verbrijzelde zich in den val den schedel. De ongelukkige majoor werd naar zijne woning gedra- gedragen hij is tot zich zeiven niet meer gekomen en weinige uren nadien overleden. De heer La Violette was nauwelijks 47 jaar oud en slechts vijf maanden geleden tot majoor bevorderd.

De Kunstbode (1880-1883) | 1880 | | pagina 2