OP KUNST- EN LETTERNIEUWS. CHRONIQUE LOCALE. Zondag 26 September 1880. 5 centiemen het nummer. lsle jaar N° 36 IjJpEFfscH Weekblad. 500 EXEMPLAREN. DB KUNSTBODE VAN IJPEREN, verschijnt den Zaterdag avond; men abonneert zich bij Charles Deweerdt, drukker, Rijselstraat, 59, IJperen. De prijs van het abonnement is fr. 2-50 voor stad. fr. 3-00 voor geheel het land.Alle artikelen, verslagen of mededeelingen moeten vrachtvrij aan het bovengemelde adres gezonden worden. Aankondigingen den regel 5 centiemen. Reklamenden regel 15 centiemen. Insertion qij akkoord aan geringen prijs. Schijn bedriegt. Eusopus leert ons dat een hond Bij eene beke stond Met een stuk vleesch in zijne tanden. Gevaarlijk waar't geweest hem aan te randen; Zijn oogen brandden; Vol woed Beziet hij voor zijn voet Zijn beeldtnis spieglen in den vloed. Op eens laat hij zijn vleeschstuk schieten; Hij springt beneden in den vliet,en Doorzoekt al razen heel den gixmd, Waar hij toch niets dan modder vond. Welhaast voelt hij zijn kracht ontvliegen, En laat zich langer niet bedriegen; Maar, als hij zoo half dood uit't water rees, Zocht hij vergeefs zijn brokke vleesch! Zeer velen laten zich door schijn bedriegen, En zieu ook zoo hun buit ontvliegen. STORM. (Na den Storm van 12 Maart 1876. Het heeft gestorremd met geweld In Stede en veld. Er liggen daken afgevlogen Ja huizen, boomen neergeveld Men zou wel denken dat een helsch vermogen Heel de aarde lieeft in roer gesteld. Nu is weèr alles stil op aarde Nochtans, hoe licht de storrem zich bedaarde: Liet hij op zijne schreden na Verwoesting, rampen, scha Ook soms heeft het gestorremd in mijn hart, Wen ik gefolterd werd door wanhoop en door smart, Niet minder hevig was die storrem, Hoewel maar zedelijk in vorrem Maar wat hij naliet op zijn schreèn. Dit weten God en ik alleen. Pedro. Fête militaire. Programme de la fète militaire donnée par les Sous- Officiers du P' Régiment de Ligne, avec le concours de la Musique, le 27 Septembre 1880, a 3 h. de relevée. le Partie. 1. La Brabanconne, Van Campenhou t. 2. Guillaume Tell, Rossini. (Le solo pour hautbois sera joué par M. Ch. Simar fils, chef de musique au 14e de ligne). 3. Jérusalem, fantaisie pour harmonie et choeur, Verdi. 4. La Savoyarde, fantaisie pour hautbois (par M. Ch. Simar, fils. 5. Le Drapeau, marche pour harmonie et choeur, .X, 6. Nouvelle Brabanconne (chant patriotiquej, X. 2e Partie. 1. Distribution des brevets. 2. Travail d'ensemble a, l'épée et assaut par les maitres et les prévöts. 3. Mouvements gymnastiques. 4. L'anglais et le francais (scène comique). 5. Travail d'ensemble a la contre-pointe et assaut par les maitres et les prévöts. 6. Travail d'ensemble k la canne royale. 7. Le marchand de légumes (partie de baton). 8. Evolution d'escrime a la baïonnette. 9. Partie de canne royale. 10. Le Pierrot endiablé (pantomime). 11. Jeux populaires. La Fète sera clöturée par un travail aux appareils degymnase, (extérieur). Fête scolaire. La distribution solennelle des certificats d'études primaires, obtenus au concours de cette année, aura lieu en notre ville, le 10 Octobre prochain. A cette occasion une fète scolaire, avec revue d'écoles, aura lieu a Ypres, sous les auspices de l'Ad- ministration communale.

De Kunstbode (1880-1883) | 1880 | | pagina 1