Société Royale des Francs Arbalétriers. YERSCHILLIGE TIJDINGEN. Zondag, 14 November aanstaande is liet de beurt- optreding der maatschaappijDe Jonge Tooneellief- hebbers van Schaarbeek (Brussel). Dit genootschap zal alsdan de volgende stukken opvoeren. IDE DROMK1AAKD, Drama in drie bedrijven. ANNE-MIE, Kluchtspel met zang in een bedrijf door Napoleon Destanberg. Onder opzicht van taal, zeden en samenhang laat dit stuk niets te wenschen. Het tweede zal niet min aantrekkelijk zijn, daar het gemaakt is door den verdienstelijken schrijver Napo leon Destanberg. Deze vertooning belooft dus zoo luisterlijk als de eerste te zijn. De liefhebbers en voorstaanders van Vlaamsche tooneel, die nog geen abonnement genomen hebben worden verwittigd dat zij ten allen tijde Abon- nements Kaarten aan den prijs van 7 fr. van eene serie van vijl kaarten van lste plaats en 3 fr. 50 idem van 2°c plaats bij KAREL DEWEERDT bekomen kunnen. TIR AU ROi, LU N Dl 25 OCTOBRE, 1880- Un oiseau d'honneur, d'une trés petite di mension, est abattu du premier coup de flèche, par M1' Charles Deweerdt, qui, il y a deux ans, obtint également par son adresse au tir, le titre de Roi de la société. L'oiseau d'hon neur est remis au but et un objet, donné par ie Roi, est offert en prix a la société. Du 2e coup de flèche, l'oiseau est abattu par M1' A. Dezutter. La soiree du 25 Octobre fera certainement acte dans les annates de la Société Royale des Francs Arbalétriers, une tranche gaité ne cessa de présider a la fête et les membres prouvè- rent bien, en cette occasion, par leurs d emon- strations sympathiques, combien il leur était agréable de voir leur ami Deweerdt procla- mé Roi pour la seconde fois. Cette soirée seule doit prouver d'une manière incontes table a la commission directrice, qu'il est facile de faire briller cette société parmi les plus belles et les plus importantes de la ville. Les échos nous répètent, que la commission directrice de la Société Royale des Francs Ar balétriers, s'occupe activement de l'organisa- tion d'une soirée musicale, suivie de bal, afin de fêter, d'une facon brillante, le 25® anniver- saire de la fondation de la société. Nous ne pouvons que féliciter la commis sion, d'aller ainsi, comme elle en a du reste la louable habitude, au devant du désir des membres de la société qu'elle dirige. Un Membre. TIR DU MERCREDI 27 OCTOBRE 1880. blason ordinaire. HATJT TOTAL Dumon. 25. 25. 2. 25. 75. BAS TOTAL. Van Lerberghe Joseph. 1. 1. 1. 2. 5. Brand. Een begin van brand is Maandag 25 dezer uitgeborsten, ten gevolge van schouwbrand, in de gemeente School voor Meisjes, rijselstraat. De heer A. Brunfaut Lieutenant der pompiers met eenige andere geburen ommiddelijk ter plaats, waren spoedig den brand meester. De schade is onbeduidend. Brussel De tentoonstelling van belgische kunst in het paleis van schoone kunsten, Regenciastraat zal onwederroepelijk den 31 October gesloten worden. De nationale tentoonstelling is maandag, den dag der sluiting, door 3860 betalende personen bezocht gewor den. dit brengt het geheele cijfer der intreden aan 1 fr. op 1,240,424. Gisteren is men reeds begonnen de voor werpen weg te doen Volgens de laatste optelling zijn er te Brussel meer dan 3000 hotels, restaurants, koffiehuizen, lier- bergen, enz. Men telt er 996 cabarets en 1488 sterke drankhuizen. Dit getal is sedert eenige jaren ver dubbeld. Een groot getal officieren der burgerwacht van Brussel hebben gewacht tot het einde der nationale jubelfeesten van 1880 om hun ontslag te geven. De vier legioenen der brusselsche burgerwacht zullen een groot getal officieren verliezen en vooral opperofficie- ren. De heer P. Van Humheeck ziet af van het hevel van het 4e legioen majoor Alfred de Brouckere geeft insgelijks zijn ontslag. Generaal Stoef's, hoofdbevelhebber der burgerwacht van Brussel en zijn broeder, kolonel E. Stoefs, van het 2e legioen, treden insgelijks af. Er wordt insgelijks gesproken over het ontslag van verscheidene officieren van de bijzondere korpsen. Eenige der aftredende offi cieren zouden in de aanstaande benoemingen in de Leo poldsorde begrepen zijn. De kiezing voor eenen senateurin vervanging van wijlen den heer de Kerchove-De Naeyer, die deze week te Gent heeft plaats gehad, heeft geen groot getal kiezers op de been gebracht, daar er geene worsteling was en de kiezing van den heer Prosper Van den Kerckhove, kandinaat der liberale kiesvereeniging, was dus verzekerd. Er hebben 1839 kiezers aan de kiezing deel genomen. Er waren 117 nietige briefjes. De heer Van den Kerckhove bekwam 1722 stemmen en werd senateur voor het arrondissement Gent uitgeroepen. De heer Bolin-Jaequemyns, minister van binnenland- sche zaken, is aan de kiezing komen deel nemen en heeft in den namiddag de tentoonstelling van schilde rijen in den Casino bezocht. Een telegram uit Rijsel meldt dat de werk staking te Denaln meer algemeen wordt, maar ook dat een aanzienlijk getal troepen geplaatst is op ver schillende punten van den omtrek, ten einde de orde te handhaven. Het gerucht is bovendien verspreid dat de werkstaking is voortgeloopen te Vieux Condé. Eene depeche uit Valencyn, 25 October, vindt geene veranderingen in den toestand. De werkstakers wach ten op het antwoord hunner eischen aan de patroons. Deze zijn 1° Werkloon van 60 centiemen per uur met eenen werktijd van 8 uur 's minstens en uur ten meeste. 2e Behandeling van geneesheer en geneesmiddelen gratis voor de werklieden, alsook voor de weduwen en wee zen van werklieden. 3e Pensioen van 5 centiemen per dag en per jaar werk, te beginnen met den ouderdom van 15 jaar. Het pensioen zal niet boven de 2 frank daags mogen gaan. 4° De werklieden vragen dat de maatschappij het pension niet kunne afschaffen dan in geval het rechterlijk zou bewezen zijn, dat de werkman zijne belangen heeft in gevaar gebracht. 5° Eindelijk mag de maatschappij geen werkboekje afleveren dat betrekking heeft op de werkstaking, alsook dat allen z/ü+GNv

De Kunstbode (1880-1883) | 1880 | | pagina 2