FÊTE COMMUNALE TUYNDAG. YERSCHILLÏGE TIJDINGEN. du Collége Communal de cette ville, vient de subir avec distinction devant le Jury de Gand', son deuxième examen de Docteur en Médecine. "V X 3L L E D'YPRES DITE Programme des Réjouissances Publiques. Le Collége des Bourgmestre et Échevins de la Yille d'Ypres, Vu la délibération du Consëil communal en date du 7 Mai 1881, ARRÊTE: Samedi, 6 Aout A G lieures du soir, le Carillon annoncera la Fète. A 8 lieures, la Musique des Pompiers se fera en tendre sur l'Estrade de la Grand'Place. Dimanehe, 7 Aout Grand Tir a VArc, offert, avec le concours de la ville, par la société royale de Saint Sébastien, aux amateurs du pays et de l'étranger. De midi a 1 lieure, la Musique du l1' de Ligne se fera entendre sur l'estrade de la Grand'Place. Concours de Pêche d la ligne, organisé, avec l'in- tervention de la ville, par la société de dappere lijn- visschers, établie a l'estaminet le Due de Bourgogne au Quai. Concours de Jeu de BoulesAu Mortier d'Or et au cabaret la Station. Grand Carrousel pour Chevaux, Muiets et Anes. Cette Fête aura lieu a la Plaine d'Amour, a 3 lieures de l'après-midi. A 8 lieures, Concert d'Harmonie par la musique des Pompiers, sur l'Estrade de la Grand'Place. Lundi, 8 Aout Grand Concert Yocal et Instrumental, avec le bien- veillant concours de M118 Mahieux, Cantatrice, M1' Ch. Dewulf, Pianiste, Mr E. Van Elslande, Flütiste, et la Musique du Corps des Sapeurs-Pompiers. Cette Fête aura lieu au local des Halles, (entrée par le Marché- Bas), a 7 lieures du soir. A 10 1/2 lieures, en la Salie de Spectacle, Matinee Musicale et Conférence Flamande, organisée par la Société de Secours Mutuels des Anciens Élèves de lÉcole Communale. 'Concours de Jeu de Boules, organisé, avec l'inter- vention de la ville, par la société établie a l'estaminet les Trois Fleurs de Lys. A midi, la Musique du 4e Régiment de Lanciers se fera entendre sur le Kiosque de la Grand'Place. A 3 lieures, Petite Place, Course de Chiens. A 4 heures Transport de Grenouilles sur broueltes pour hommes et femmes. Mardi, 9 Aout Représentation dramatique donnée par la société de Vlaamsche Ster, a 3 lieures de relevée, en la Salie de Spectacle. A midi, 'Concert dl Harmonie par la Musique des Pompiers, sur l'estrade de la Grand'Place. A 3 heures, Marclié au Beurre, pour femmes Con cours de Chant. A 4 heures Jeu de CCEuf. A 8 heures, Grande Fête Champêtre au local de la société LA CONCORDE. A 7 heures, Concert dl Harmonie sur l'estrade de la Grand'Place, par la Musique du le Régiment de ligne. Mercredi, 10 Aout A midi, larnusique du l1' Régiment de Ligne, se fera entendre sur la Grand'Place. Tir a la Cible, offert au Bataillon et a la demi-Bat- terie d'Artillerie de la Garde civique et au Corps des Pompiers. A 8 heures du soir, Concert sur le Kiosque de la Grand'Place, par la musique du 4e Régiment de Lan ciers. Jeudi, 11 Aout A 3 heures de relevée, Distribution de Prix aux élèves du Collége communal et de l'École moyenne. A 3 heures, au Zaalhof, Dos a Dos. A 4 heures, Jeu de la Pomme: A 8 lieures du soir, a la Grand'Place, Concert dl Har monie par la musique du lr Régiment de Ligne. Dimanehe, 14 Aout Grand Festival d'Ilarmonies et de Fanfares, offert a toutes les sociétés du pays et de l'étranger. Grand Bal Populaire. Cette Fête aura lieu au Rez-de-Chaussée des Halles, a 9 heures du soir, éclai- rage au feu électrique, orchestre 25 rnusiciens entrée rue de l'anguille. Grancl Concours de Pigeons Voyageurs, organisé, avec l'intervention de la ville, par la société colombo- phile établie a l'estaminet le Casino rue de Tliourout. Dimanehe, 21 Aout Grand Tir a l'Arbalète au But, organisé avec le concours de la ville, par la société Royale des Francs Arbalétriers. Concours de jeu de Boulesau cabaret De Voer man. Des Jeux et Concours seront organisés dans les Hameaux de la Banlieue. DISPOSITIONS GÉNÉRALES Des Circulaires et Programmes spéciaux indiqueront les conditions des Fètes, Jeux et Concours, ainsi que le nombre et la nature des prix a décerner. Pendant la durée de la Kermesse, la Salie Èchevi- nale restaurée et décorée par MM. Guffens et Swerts, sera accessible au public. Le Musée sera ouvert de 10 heures a 1 heure et de 3 a 5 heures. Fait en séance a Ypres, le 28 Juin 1881. Ville d'Ypres, Sapeurs-Pompiers, Société de Tir. 77 Juillet 1881. aux !>laiics. M. le Lieut. Auguste Brunfaut. aux points. M. Emile Gheysen, pompier. Société de la Concorde. Programme des morceaux qui seront exécutés le 24 Juillet 1881, a six heures du soir, par la musique du 4e Régiment de Lanciers, sous la direction de Monsieur Coutelier. 1. Ouverture. 2. Fantaisie, 3. Polka. 4. Air varié. 5. Bouquet de mélodie. 6. Sous le Tunnel, valse. Typhus. De veearts van 't gouvernement heeft den arrondis sementcommissaris te Yperen verwittigd dat een zeker getal paarden aan eene soort van typhus lijden, in de gemeenten Waasten, Meessen Wytschaete en Comen. Die ziekte komt uit Frankrijk, waar zij reeds veel slachtoffers gemaakt heeft. Festival van Zonnebeke. Ter gelegenheid van het festival dat heden te Zonne beke moet plaats hebben, is de dienst der gewone en bijzondere treinen ingericht als volgt: Van IJperen naar Zonnebeke. Vertrek Aankomst 12 ure 20 minuten 12 ure 32 minuten 3 ure (speciaal) 3 ure 12 minuten 6 ure 30 minuten 6 ure 42 minuten Van Rousselaere naar Zonnebeke. Vertrek Aankomst 1 ure 52 minuten 2 ure 22 minuten 7 ure 50 minuten 8 ure 20 minuten Van Zonnebeke naar IJperen. Vertrek Aankomst 2 ure 22 minuten 2 ure 35 minuten 8 ure 20 minuten 8 ure 35 minuten 10 ure 15 minuten /speciaal) 10 ure 28 minuten Van Zonnebeke naar Rousselaere. Vertrek, Aankomst 12 ure 32 minuten 1 ure 05 minuten 6 ure 42 minuten 7 ure 10 minuten 9 ure-(speciaal) 9 ure 33 minuten onzer meest befaamde kunstenaars zijn, elk in zijn vak, ieverig aan het werk en hebben versproken tegen de tweede helft van Augusti hunnen kunstarbeid gereed te zullen hebben. Lambert Van Ryswyck, van Antwerpen, vervaardigt een drijfwerk in zilver, dat als een kapitaal kunstge wrocht zal mogen beschouwd worden 85 centimeters hoogte op 60 breedte, de beeltenis van onzen grooten schrijver voorstellende, omkransd met eene lauwer kroon en met zinnebeeldig festoen werk ingesloten, Leopold Wiener, van Brussel, slaat eenen gedenk penning, groot moduul, insgelelijks met de beeltenis van Conscience, en op de keerzijde Aan Hendrik Conscience, zijne taalgenoten. Florimond Van Loo, van Gent, steendrukt een por tret, grootformaat, van onzen gevierden man, dat waar dig in eene lijst gevat, eene blijvende plaats in de diet- sche huisgezinnen vinden zal. De vaste bepaling der feestviering hangt dus alleen van den gang der inschrijvingen afdaarom worden allen die voor de zaak ieveren, dringend aangespoord de inschrijvingen te bespoedigen en vruchtbaar te ma ken, opdat de verwezenlijking van ons aller ontwerp noch afbreuk, noch vertraging lijde. Men meldt dat de heer J. Lambeaux gelast is door het comiteit van het Consciencefeest om het borst beeld te vervaardigen, dat men aan den gevierden romanschrijver zal aanbieden. Prijskamp.Het programma van den prijs kamp voor 1882, door de koninklijke maatschappij van sclioone kunsten uitgeschreven, bevat de klassieke en de gotliieke bouwkunst. In den eersten stijl vraagt men het plan van eene muziekschool; in den tweeden, eene bewaarplaats voor archieven. Tentoonstelling. Wij brengen ter kennis aan alle schilders en beeldhouwers dat er te Kortrijk eene tentoonstelling van kunstvoorwerpen zal gehouden worden, ingericht door de maatséhappij ter aanmoedi ging van schoone kunsten en letterkunde aldaar. Die tentoonstelling zal den 14 Augusti aanstaande geopend worden; er zullen kunstvoorwerpen ter verloting wor den aangekocht. Men zal de toezendingen tot den 25 Juli ontvangen. De tentoonstelling zal openblijven tot op het einde van September. Brussel. De brusselsche luchtreizer Toulet zal Maandag aanstaande te Bergen eene opstijging onder nemen met twee luchtballen de National en de Ville de Bruxelles. Brusselsche Kermis. Zooals men weet, heeft de gemeenteraad van Brussel onlangs besloten dat de brusselsche kermis in 't vervolg zou plaats hebben in de maand Augusti, om samen te vallen met de na tionale feesten. Niettegenstaande dit besluit, vieren de Brusselaars thans op eigen hand hunne kermis van Julibij gebrek aan offlcieele feesten, worden er over al feesten gegeven door de verschillende volksmaat schappijen der stad. De letterzetters der dagbladen hebben van hunnen kant hunnen gewonen verlofdag gevraagd, en de brusselsche bladen zijn dan ook niet verschenen. Vijffrankstukken. De gouden fransché vijf frankstukken zullen uit de circulatie verdwijnen en vervangen worden door stukken van vijffrank gedeelte lijk van zilver 'en gedeeltelijk van goud. Zij zullen de grootte hebben van een tweefrankstuk. Conscience's-Feest. De inrichting der betoo ging gaat met allen mogelijken spoed vooruitdrie Allerlei. Briefstijl. Een pedant, bij zijnen broeder, die op een uur afstand woont, op kofïïjschuim geweest zijnde bemerkte bij zijne tehuiskomst, dat hij zijne aarden pijp vergeten had. 'S anderendaags ontving de broeder den volgenden brief, in eenen grooten omslag, goed gelakt en verzegeld X. den 1... van Hooimaand 1881. Hooggeachte Heer en Broeder, Ik verstout mij, u deze, hieronder volgende en met haast geschrevene woorden over te brieven, nopens eenen splinter nagel nieuwen, in aarde gebakken en aan het hoofddeel met eene zwarte streep gemerkten hollandschen rookverkwister. Bij mijne* na veel weder waardigheden gelukte tehuiskomst, had ik het slechts door den verliezer gevoelbaar ongenoegen te bestatmen dat niet alleen het omhulsel, maar daarbij ook het zuig- tuig zelf, verdwenen waren. Voor zoover mijne herinneringsvermogens mij het verledene wedergaven, bleek het, dat ik, mij op uwen deurdrempelboord bevindende en u den laassten hand druk aanbiedende, (juist op het oogenblik toen wij aan het redekavelen waren, over de juist of onjuistheid der woorden kwispelstaarten en staartkwispelen -.) dat «Bjk °P dat °°genblik, iets mij te binnen schoot, of er ontbrak mij een welkdanig deel der medegebrachte volledige toerusting. Daarover later diepzinnig nagedacht hebbende, is het mij klaar geworden, dat ik het bovengenoemd verloren rookgetuig, op uwen gedriebeenden klavierkasstoel LES BOURGMESTRE ÉCHEVINS, PAR LE COLLÉGE L. VANHEULE. IE ECRÉTAIÈE, PERD. VANDAELE.

De Kunstbode (1880-1883) | 1881 | | pagina 2