mijn vriend naar de stad kwam wonen. Maladies contagienses. BAISSE DE PRIX WAAROM DE VOLKSSCHOOL J. DEKEUWER-YERKINDERE Men vraagt eenen Letterzetter a par tir du 1 Décémbre 1880. A VENDRE Grand Bal Populaire. Cette Fète aura lieu au Rez-de-Cliaussée des Halles, a 9 lieures du soir, éclai- rage au feu électrique, orchestre 25 rnusiciens entrée rue de l'anguille. Grand Concours de Pigeons Voyageurs, organise, avec l'intervention de la ville, par la société colombo- phile établie a 1'estaminet le Casino rue de Thourout. Dimanche, 21 Aout Grand Tir l'Arbalète au Butorganise avec le concours de la ville, par la société Royale des Francs Arbalétriers. Concours de jeu de Boules, au cabaret De Voer man. Des Jeux el Concours seront organisés dans les Hameaux de la Banlieue. DISPOSITIONS GÉNÉRALES Des Circulaires et Programmes spéciaux indiqueront les conditions des Fêtes, Jeux et Concours, ainsi que le nombre et la nature des prix a décerner. Pendant la durée de la Kermesse, la Salie Èchevi- nale restaurée et décorée par MM. Guldens et Swerts, sera accessible au public. Le Musée sera ouvert de 10 heures a 1 lieure et de 3 a 5 heures. Fait en séance a Ypres, le 28 Juin 1881. Briefwisseling. Baas Pieter, wees gerust wij zullen Kemmel niet vergeten door H. Van Beveren. Ben woord inleiding. Onlangs greep tusschen mij en een mijner boezem vrienden, de volgende briefwisseling plaats: IJperen, den1881. Trouwe Vriend, Zoo is dus alles, wat ge mij tijdens uw laatste bezoek zoo aantrekkelijk verteld hebt, volkomen waar? Welnu, uwe gezegden hebben fnij toch sedert dien, zooals men zegt, aan 't lijf gehangen; wel duizend malen minimum heb ik aan uw voorval gedacht en herdacht, en heb er stof in gevonden tot eene aangename vertelling, welke in geenen deele zal hoeven bebloemd te worden, zoo aantrekkelijk en boeiend is zij reeds uit haar zeiven. Zoo gij mij over de volgende punten wat inlichtingen woudt geven, dan zou ik trachten de geschiedenis van een paar jaren uws levens op liet papier te brengen en u dezelve dan laten geworden, opdat gij zelf oordeelet, tot hoever mijn verhaal met de werkelijkheid samen- stemt. (Hier volgen de punten.) Ik was, ben en blijf, Uw gansch verkleefde H. Van Beveren. Br.... den.... 1881. Beste H. Uwe verzending is mij heden morgen eindelijk besteld geweest. Onnoodig u te zeggen, dat ik dezelve niet van kant heb gelegd, maar onmiddelijk het pak geopend heb. Ik moet u vooreerst mijn kompliment maken, mijn Beste, over uw geschrift, dat van dag tot dag, ik zeg niet slechter, doch onleesbaarder wordt. Daarna ben ik a bras raccourcis op uw verhaal gevallen, heb mijn ontbijt en mijne zondagwandeling verzuimd en heb eindelijk bemerkt dat ik ten einde was. Ik zal u maar een dingen zeggen, Beste II., gij hebt een verhaal geschreven, zooals ik het u heb medegedeeld, dus zooals de zaken gebeurd zijn. Verders spreek, ik over de waar de van het werkje noch goed noch kwaad, om twee redenen. Sprak ik er goed van, gij zoudt mij antwoor den, dat ik u het wierookvat op den neus stuk sla, en zegde ik: uw werk is geene pijp tabak waard, dan zou ik liegen. "VVant wie een kind .het licht geeft, al- ware het ook mismaakt, gebocheld en blind, heeft toch reeds meer gedaan dan het groote leger der onvrucht- baren en verdient dus lof. Dus zal ik het anderen maar laten oordeel en. Uw gansch verkleefde Adolf V.... Zoo had ik het van mijnen vriend verwacht, en daar ik toch volgaarne zou weten, wat men van mijn onver dienstelijk gekrabbel denken zal, heb ik op aandringen van eeaige vrienden besloten, geëerde Lezeressenen Lezers, liet aan uwe waardeering te onderwerpen, u levens biddende voor de veelvuldige kemels welke gij ontmoeten zult, ietwat toegevend te zijn, daar uw dienaar nooit op den eernaam van roman- of novelle schrijver zal aanspraak maken, maar enkel een een voudig verteller is. I. 'T was een geweldig heete dag de 28 Juni 1878. Dat zegden zij zich ook, de bedienden eener kleine statie der westvlaamsche Compagnie, die den in de verte fluitenden trein stonden af te wachten. En zij gevoelden het maar al te wel, want zij heften van tijd tot tijd hunne zware, met koper geboorde kepis omhoog en droogden zich met de kieimouwen, zoo lieflijk voor hoofd en gezicht af, dat zij na de bewerking vrij meer aan Afrikanen dan aan blanken geleken. Daar kwam de logge snoever toch eindelijk aange rold; krampachtig botsende en stootende, vertraagde hij den gang, piepte dat de ooren tuitenden en stond stil. Statieoverste en chef-garde wezen naar den kepi, men hoorde: pas de voyageurs? frrr!!...« waarop de ijzeren voorloper met een' grol antwoordde en er van door trok zooals hij gekomen was. Ila! 't is te zeggen er was een enkele reiziger afge stapt, dien een der bedienden met eenen zwaren reis pak volgde. De reiziger wendde zich onmiddelijk tot den statie overste, waarop deze de armen openwierp en naar den steenweg heenwees. Wat hij zegde, scheen den aan spreker weinig te bevallen, want in't weggaan sloeg deze ongeduldig den gaanstok ten gronde, en zag er maar geheel spijtig uit. En wie zou het ook niet, als men zoo maar denkt op de postkoets te springen en dezelve bij uwe aankomst sinds een half uur vertrokken is! Als ik niet rijden kan, dan zal ik maar te voet gaan, besloot de reiziger, waarop de statieman die hem volgde een natuurlijk! bijvoegde, hem den i'eiszak overgaf en beiden hunhen weg gingen. Hij was wel juist niet te beklagen, onze wandelaar, want aan zijnen tred kon men gemakkelijk zien, dat hij van geen uur gaans sterven zou. Het zag er een jon gen uit van rond de twintig jaar, die de natuur in 't ge heel niets te verwijten had. Hij stak in een grijsachtig zomerpak dat ietwat naar de mode rook en droeg op het hoofd eenen witten stroohoed met platte randen. Onder zijne bruine wenkbrauwen keken twee donker blauwe oogen u heel vriendelijk tegen, en op de boven lip bespeurde men iets dat binnen korten tijd aan een blonden knevel gelijken zou. Zijn gezicht was heel regelmatig, zoo iet bleek, en maakte goed kontrast met het bruinblonde haar, dat noch krullend noch stekelig, maar lichtjes golvend van onder zijnen hoed te voor schijn kwam. Om hem nader te leeren kennen, zal ik u maar zeg- zen, dat hij er een knappen jongen uitzag, dien geen maagdelijn zonder oogopslag ware voorbijgegaan. Zijn naam was nu verwacht gij een edele tijtel, beste lezer, zijn naam was Adolf Verhoogen en hij was noch graaf noch baron, mail slechts een eenvoudig nor malist, die pas de school verlaten had en nu als onder wijzer in het dorp B... zou in dienst treden. Hij had het rijtuig gemist en ging te voet, dat was, zooals de statiebediende zegde, heel natuurlijk, doch dacht hij ik zal mij niet dood loopen, daar ik al den tijd heb Dies viel hij, ten einde zijnen weg te vragen, in de eerste herberg die zich aanbood binnen. Dat is nog al aardig, dat de postkoets voor de aankomst van den trein vertrekt, madam? vroeg hij aan de waardin. Mijnheer moet weten dat er nu twee treinen zijn en het. rijtuig na den eersten wegrijdt. antwoord de de dikke bierverkoopster. Zoo, dan moet ik te voet naar B...? Wel, hoe zoudt gij anders; doch zie, daar komt juist iemand binnen, die er ook naartoe wil, gij kunt elkaar gezelschap houên. Dag Juffrouw Emma; hernam zij tot de intreden de, wat is 't een brandend weêr vandaag: heet dat de kraaien gapen. En gij dan nog met al die pakkage. Zet u, Juffer Emma.* Wat mag ik u aanbieden? O laat ge heel de nest maar hier; ik zal alles aan Jan de koetsier medegeven. Wilt gij een glas groseille aanvaarden, Juffrouw? Toe, weiger niet, dat zal u verfrisschen. Ik had het wel gedacht, dat gij niet bij tijds zoudt zijn en zie daar, Mijnheer vaart als gij. Doch het ongeiuk is kléin, en als men niet alleen is, schijnt de weg korter en het is er plezieriger dan in dien daverbak. (Voort te zetten.) ten bureele van dit Blad. État-civil da 22 au 29 Juillet 1881. Sexe masculin 1. id. féminin 6. ÖÉCȧ 1. Eugénie Desramault, sans profession, 30 ans, épouse de Julien Vlaemynck, rue de Lille. 2. Jacques Kerrinckx, sans profession, 75 ans, veufde Catherine Timperman, rue de Menin. 3. Colette Flotteeuw, sans profession, 82 ans, épOux de Pierre Knockaert, rue de Menin. 4. Rosalie Buysens, 58 ans, sans profession, célibataire, rue S4 Jacques. 5. Pieters Sidonie, 72 ans, sans profesion, veuve de Jean Meunier, rue des Boudeurs. EIVFARJTZATC ÏSIHSSOÏJ® I>S3 'S' AMS Sexe masculin 0. id. féminin 2. MARKTPRIJZEN. Tarwe 13,000 28,00 10,600 28,25 Rogge 600 21,75 0,000 00,00 Haver 1,300 21,50 000 00,00 Erwten 000 00,00 000 00,00 Boontjes 700 23,00 000 00,00 Aardappels 2,000 6,00 3,000 6,00 Boter 300,00 305,00 Maandschrift ter bevordering van Onderwijs, Opvoeding en Vlaamsehe letterkunde P. P. DENYS, onderwijzer te Komen Men schrijft in ten bureele van dit blad, aan 5 fr. 's jaars dr-tiiiides CfMaiitités de Pannes, Faitières et Arretières rouges et plombées Tuyaux de drainage et Tuyaux a Collets de toutes dimensions, pour Chëminées, Ponts, Ëgoiits, et Aquecucs; Tuyaux Je Cheminées en tons genres Carreaux de Fours Briques creuses, Briques unies et Briques pour Voütes, a la faforique de a Wyiscnaete, lez-iesshies. GEMEENTE ZONNEBEKE. GROOTE PRIJ«KAMP 0p Zondag 31 Juli 1881, LES BOURGMESTRE ÉCHEVINS, PAR LE COLLÉGEL. VANHEULE. LE ECRÉTAIRE. FERD. VANDAELE. rfcLAÏSSAUSJCES 23 Juli 1881. 30 Juli 1881. GRANEN, ENZ. Verkochtte kwantiteit middenprijs per 100 kil. Verkochtte kwantiteit I middenprijs per 100 kil. L'injeetion de la Croix rouge de A. Bouvier, ph. de Paris' guérit en quelques jours, sans autre traitement: Ecoulements, flueuers blanches, etc. Suivre exactement l'instruction. Dans les principales pharmacies. Gros, MM. Glurisliaexis, Droguistes, Bruxelles. ONDER HET BESTUUR VAN met medewerking van verscheidene voorname Onderwijzers, Professors, Letterkundigen. Geleerden, enz. MET DE

De Kunstbode (1880-1883) | 1881 | | pagina 3