STADSNIEUWS. WEGWIJZER DER STAD ÏJPEREN SOCIÉTÉ DE GARDES CIYIQUES D'YPRES. Société Royale des Francs Arbalétriers. YERSCHILLIGE TIJDINGEN. vluchten, of verdwijnen zelf als het ophield te waaien, heeft men niet bemerkt dat er geen wind meer was. Wat dom menschenras er toch op den wereldbol rondkruipt. Die rattenplans zijn wat kras, met uw ver lof A B Merci voor de aanwijzing hun staartje, dat diende vervangen te worden door heur staartje. Zeg het, en passant, eens in de zet terij. Wijs aan die mannen met hun grooten blauwen kiel ook eens dat eentonig met eene o en vroolijk met 2 oo 's is. Die foutjes staan niet goed in eene Kunstbode Lezers, die het blad nog niet in den hoek hebt geworpen, A B in een zeer geleerde criticus, ijselijk geleerd, f) Hij speelt met de fauna en de surmulofs en met zijn latijn als een zot met zijne muts (wat schoon is mag her haald worden) in zijn kernachtig, geestig, klein artikeltje. Ware het niet zoo moeilijk, ik zou hem een onzer ratten opsturen, vracht vrij, onder kruisband, opdat ze in zijne geachte tegenwoordigheid, wat bewegingen met het wormvormig aanhangsel van heur achterlijf zou kunnen uitvoeren. De boom moest iceg De boom zou iceg A B noemt dit het ultima ratio de ratten- vergadering. Den knappe jongen, niet waar? En hij heeft ook practische kennissen; hij is op de hoogte der nieuwe uitvindingen, vooral voor hetgeen de zagerij betreft; bewijs het nieuw zaagwerktuig Tewis Cie waarover hij spreekt. De ratten hielden feest, De kindren waren thuis En stoorden ze 7iu niet Door ongastvrij gedruis. Ze, wat ze? zegt A B, niet een spotlachje op de lippeh. En hij zegt van de betrekking tusschen ratten en ze, dat die betrekking bij het haar getrokken is Dat is er realistisch, eene betrekking met betamelijk lange lokken, dat is wat raars; doch, pardon, men vindt zulke dingen in het land van A B, spijts de gansche fauna van Nederland. Heeft ze betrekking op feest vraagt A B schalks. Dat is het, als men zoo do 1(f) geleerd is, wil al de geleerdheid uit den koker en wil men hoe krijg ik haar tot spraak? Ik ben er totaal verlegen mede.... Nu, tot daar; ik ben niet beschaamd en ik be kom toch zeker eene minuut gelegenheid haar in het ooi- te blazen: Engelachtig meisje, ik bemin u als de ap pels mijner oogen, als het licht der zonne, als de schoon ste bloem op aarde, als.... ja, als wat nog? Ik mag toch in mijne welsprekendheid niet blijven steken. Neen, voor den weerlicht niet! En ik mag mij ook niet te ver gewagen, het geldt er slim te zijn. Den kwezel uithan gen, zooals Lintmans eergisteren zei? dat zou ik niet kunnen en niet willen ook. Niet veel zeggen of luidruch tig zijn, wat dan? Laat eens zien.... Donders! niemand mag bemerken dat ik Emma bemin of ik krijg de buiten wacht, gelijk de officier... Het zal moeilijk gaan en ik geloof, dat juffer Klara met hare halfgesloten oogen eene fijnere kreeft is dan zij er wel uitziet. Waarom bekeek zij mij gisteren zoo vorschend? Tut, tut. Helpen wij ons zeiven, zoo lielpe ons God. Morgen wil ik hog eens ter post alles herhalen en dan moedig op de bres! Voor de liefde van zulk een schoon meisje moet men alles kunnen.... En Adolf neuriede het welbekende: Ach, wat 'ne jongen Voor een meisje toch al doet, enz. Doch, daar het verliefdste hart tegen een slaperig hoofd niet bestand is, sluimerde hij toch eindelijk in, een weinig voor dat één ronde klokslag, op den adem van het nachtkoeltje, boven het dorp ronken kwam. En hij' sliep zoo rustig en hij droomde zoo zacht en zoo hoopvol, de goede jongen, dat het waarlijk spijt ware, lezer, hem door ons gesnap te ontrusten en wij maar liever het kapittel opschorsen zullen. (Voort te zetten.) aan iedereen laten hqpren dat men het geslacht van feest kent. Die opmerking getuigt van veel geest, M. A B. Altijd met uw verlof en op voorwaarde u niet kwaad te maken, want dat is slecht, ongezond, jongen; M. A B, wil ik zeggen. Lezer, koopt u binnen 8 dagen nen Bode; de xest over den "Wilg zal er in staan, Ciesje. Koormaafschappij. Liet concert (tabagie) dat Woensdag laatst in het lokaal der koormaatschappij plaats had, werd door een ongelooflijk getal leden bezocht. De zaal was te klein. Het ware moeilijk melding te doen van al de goeduitgevoerde stukken, daar zij allen meesterlijk gegeven werden: vergenoegen wij ons hulde te brengen aan al de artiesten die er zich laten hooren hebben. Het ware te wen- schen dat er nog liefhebbers den voet nevens dien van hunne makkers stelden, om alzoo, door hunne eigene middels ons zulke aange name avondstonden te doen doorbrengen. Dank, dus, aan de Commissie die geene moeite spaart om den bloei dezer schoone maatschappij te blijven in stand houden. Théatre dTpres. Les artistes de la troupe d'opéra du théatre de Bruges se sont surpasses dans la represen tation de Mignon, Lundi 19 c'. En general l'exécution était digne de l'oeuvre; Mlle Thi- bault, remise de son indisposition, a joué le röle de Mignon avec beaucoup de sentiment et d'expression. Elle était a ravir dans son amour, comme elle était sublime dans sa haine. MUe Lion, nous a donné le plus bel échan- tillon de la femme du monde, galante et co quette. Son jeu, son chant, tout plait en elle. Mentionnons encore MM. Dardignac, Engel, Thulau, Fortini et Faucheux, qui tous, doués d'une belle voix, ont prouvé qu'ils étaient ac teurs dans toute l'acception du mot. Les roles secondares ne furent pas moins bien joués, et nous pouvons dire que le public a été très-sa- tisfait de cette representation. Au reste les applaudissements l'ont assez prouvé. en Jaarboekje van het Kunst-en Letterminnend gezelschap: "RUST 3VE OIR, <3f IE HST voor 1882. IJperen bij K. Deweerdt, Rijselstraat 59. Sinds 1836 zag geen Wegwijzer van IJperen het licht meer. Nogtans blijkt het dagelijks, hoe hoogst nuttig, en dat bijzonderlijk voor den buiten, een werk je van dien inhoud zijn moet. Wil men, 't is gelijk welken overheidspersoon, gelijk welken ambtenaar, gelijk welken neringdoener in stad komen vinden, zoo heeft men enkel den weg wijzer open te slaan, terwijl men, bij gemis aan zulk een boekje, zich meermaals verplicht ziet, zijn tijd in nuttelooze opsporingen te verliezen of andere personen met zijne zaken in te laten. Het Letterk. Gezelschap Rust Morgen heeft zich welwillend gelast, alle aanduidingen zoo juist mogelijk op te geven. Verders offert het nog aan de lezers een volmaakten Almanak en een onuitgegeven Letterkun dig gedeelte (poèzij en proza), dat wij zijn er zeker van veel bijval zal genieten. Wij verhopen dat de neringdoeners van eenig belang, uit alle wijken der stad, wier namen en woonplaats, alsook de artikels bij hen te bekomen, zorgvuldig zijn aangeteekend, den nieuwen Wegwijzer door hunne inschrijvingen zullen aanmoedigen. Hij is hun inderdaad een zeer goedkoop middel van aankondiging, en wij verzoeken dringend de personen, welke in den loop des jaars van woonplaats zouden veranderen, er bij den uitgever kennis van te willen indienen. Inschrijvingsprijs, fr. 0.50. Liefst in postzegels, te sturen bij K. Deweerdt, Rijsselstraat, 59. De Uitgever K. DEWEERDT. 7me Tir de la période d'hiver. 18 Décembre 1881. Leclercq Th. 110. Deweerdt Ch. 110. Vermeulen H. 105. Santy H. 105. Bogaert Alp. 100. Ligy Alb. 100. Ligy F. 100. Tir du Lundi 19 Décembre 1881. Ligy F. 8. 25. 25. 25. 83. Prix. BAS TOTAL. Pinteion L. 3. 1. 2. 3. 9. Prix. Tir du fecredi 21 Décembre 1881. BAS TOTAL. Vanlerberghe J. 2. 1. 1. 2. 6. Prix. Landbouw. Hét begieten van planten met warm water is zeer doelmatig. In den winter moet men nimmer koud water gebruiken. Ook des zomers is het voor de ontwikkeling der planten bevorderlijk. Zieke, halfverwelkte planten herstellen zich dikwijls door het begieten met warm water. Om asperges des winters in kelders te kweeken, neemt men blad en mest, waarmede de bodem van den kelder bedekt wordt, voor zoover men die daarvoor gebruiken wil, op eene hoogte van 3/4 meter en brengt daarover heen 20 centim. fijnen tuingrond. In Novem ber, begin December, worden daarop 4 tot 5 jarige asperge-planten geplaatst en met 25 centim. aarde bedekt. De planten kunnen dicht naast elkander komen, want ze zullen niet meer sterk uitstralen. Men begiet ze met warm water. Hierdoor worden wel geene sterke, maar zeer zachte asperges verkregen, die, daar ze in den donker worden gekweekt, vrij lang kunnen worden. Nieuwe komeet. Men meldt de verschijning van eene nieuwe komeet, die den 14 dezer met het bloote oog ging zichtbaar zijn. Volgens de sterrekun- li®'?11 zad ZU haren omloop in 8 1/2 jaren voltrekken. Wij zullen haar dus in 1890 terug zien. De komeet komt zeer dicht de aarde. Binnen eenige dagen zal zij slechts 5 mihoen kilometers van ons zijn. 't Is maar een loopken, gelijk men ziet. Brussel. Men meldt dat er te Brussel eene maatschappij tot stand is gekomen, onder den titel van Dog-club, die tot doel heeft de verbetering van het hondenras in België aan te moedigen. G°,nSUl: ^eef Oh. ')e Groot, zaakgelastigde van Belgie m Japan, is sedert eenige dagen in ons land teiuggekeerd; men zegt dat hij zal benoemd worden tot eene nieuwe plaats van consul in .Spagne. De heer De Groot heeft reeds aan den Mikado zijne terugroepings- brieven overhandigd; hij bevindt zich thans te Gent. Aanbelangend bericht. Plaatsvervanging en einde de toelating te bekomen om zich tp doen vervangen, moeten de milicianen zich gedragen aan de volgende voorschriften. a44' Deouders of voogden van dezen die zich SS vervangen moeten voor den 1 Februari hunne vraag in liet ministerie van oorlog indienen, erbij voegende een kwijtschrift bewijzende de storting SS» 2P0 fr. in de kas ian den ontvanger Sg hfbben VaQ etressort waarin ZÜ hunne wo- Ait. 643. Deze geldstortingen worden, ontvangen ta (1) Wij hebben het handschrift geteekend Ciesje onder de oogen. Die feilen staan er wel duidelijk in. Een zetter kan geen taalkundige zijn, aangezien de dichter zelf feilen begaat. (2) Wij moeten getuigen dat het art. A B op geene persoon lijkheden gezinspeeld heeft, noch ook niel gescholden. Woont M. C.... misschien in de buurt der vischmarkt Red. (3) Wij verwijzen tot de opmerking nr 2. Red. HA UT TOTAL. AU BLASON VARIÉ. HAUT TOTAL. AU BLASON ORDINAIRE. HAUT TOTAL. Brunfaut A. 6. 6. 5. 6. 23. Prix.

De Kunstbode (1880-1883) | 1881 | | pagina 2