VERSCHILLIGE TIJDINGEN. VOOR TWEE CENTEN MINDER. Tip du Mercredi IS Janvier i3382. AU BLASON ORDINAIRE. HAUT TOTAL. Pintelon Felix. 5. 5. 6. 6. 22. prix. BAS TOTAL. LiégeoisE'1. 2. 2. 3. 1. 8. prix. -»<«>«- Tir du Lundi 23 Janvier Prix. M. Vandevyver Prosper. Prix. M. Pintelón père. Tip du Mercredi 25 Janvier. Prix. M. BafcojS. 2 1/2. 25. 25. 25. Prix. M. Mahieu Louis. 9 1/2. 19. 1. 6. Keormaatsehappij. Deze Maatschappij gaf Woensdag laatst aan hare leden, een schoon Concert, gevólgd van een Bal, ter gelegenheid der inhuldiging van haren nieuwen Voor zitter, M. Jules de Laveleye. Wij melden met genoegen dat een groot getal Dames de uitnoodiging beantwoord hebben. De heer de Laveieye heeft zijne intrede gedaan onder het gejuich der 'gunsohe zaal en de blijde tonen van het: iV>.Mr kan men beier zijn?... De uitvoering der verschillige stukken in het pro- iv.mma aangeduid, is zeer voldoende geweest. De lof m M. Beyer hoeft niet meer gemaakt te worden; wij m i) hem echter onze gelukwenschingen toe en wij bewonderen hem in den persoon van zijnen leerling, den jongen heer Sauveur, die zeer veel belooft. De symphonie heeft, zooals naar gewoonte, de alge- meene toejuichingen verworven. De heeren Pieters en Dubois, met hunne aangename stem, verdienden ruimschoots de bravos en de toejui chingen waarmede zij begroet werden, zij hebben zich meesterlijk van hunne plicht gekweten. De heer Dekemper heeft zijne toehoorders nogmaals hartelijk doen lachen. Het Bal, onder het geleide van een goed orkest, is wonderwel afgeloopen; men heeft het slechts opgegeven weinig tijds voor dat de haan aan 't kraaien ging. Wij vernemen met genoegen dat de heeren inrichters van danspartijen zich ernstig bezig houden om, zooals verleden jaar, ter gelegenheid van carnaval, eenige aangename avondstonden te schikken voor de liefheb bers van maskeren en dansen. De heeren Burgerwachten, die van zin zijn zich een nieuw kleedsel te verschaffen, raden wij aan een wan- ileüugske door de Diksmiiidestraat te doen om het meesterstuk van kostuum te bewonderen, afgemaakt door den heer Gustaaf Maillard en aan zijne vitrien ten toon gesteld. Het gezicht van von Molkte ontbreekt er slechts aan om er een kostuum van generaal van te maken. Lichting der b rievei ibüssen In stad. 3 30 8 Statiestraat. 4 15 7 45 9 50 1 Botermarkt. 4 20 7 50 9 55 1 05 3 35 8 05 Rijselstraat. 4 25 7 55 10 1 10 3 40 8 10 St Jacobstraat. 4 30 8 10 05 1 15 3 45 8 15 Meenenpoort. 4 35 8 05 10 10 1 20 3 50 8 20 Diksmuidepoort 4 40 8 10 10 15 1 25 3 55 Elverdinghestr. 4 50 8 20 10 25 1 35 4 05 8 35 Keuring der hengsten. De liengstenkeurin- gen zullen dezen jare plaats hebben als volgtTe Kortrijk, Maandag 6 Februarite Dixmude, Maandag 13 Februarite Ghistel, Maandag 20 Februarite IJperen, Woendag 22 Februarite Brugge, Dinsdag 28 Februari. De provinciale prijskamp zal plaats hebben te Thourout, Dinsdag 6 Maart. Bericht. Voortaan zullen er geene affichen aan wijzende de vertrekuren der konvooien meer gratis uitgedeeld worden. De personen die affichen of offi- ciëele gidsen begeeren, kunnen er bekomen op de post- kantooren, de verkoopprijzen zijn als volgt vastgesteld Voor een jaarlijksch abonnement op den gids in 't fransch of in 't vlaamsch, met kaart frs 3. ld. id zonder kaart 2. Voor de tabel-affiche der vertrekuren 1-50 Afzonderlijk per exemplaar kost de offlciëele gids met kaart 30 centimen zonder kaart 20 centimen. Geheimzinnige misdaad. Een geacht advo- kaat M. Bernays, van Antwerpen, was sedert 7 Januari verdwenen men wist dat hij naar Brussel gegaan was', maar men vond geen spoor meer van hem. De dag bladen bevatten geheele kolommen over die geheimzin nige gebeurtenis. Een engelsché brief uit Bale (Zwitser land, heeft den prokureur des Konings te Antwerpen onderricht dat het lijk van M. Bernays zich in een hui::, n° 159, Wetstraat, te Brussel bevond de brief voegde er bij dat de advokaat bij ongeluk door een pistoolschot getroffen was, toen de bewoner van het huis hem het mecanism van een revolver toonde. De schrijver teekende Henry Vaughan, was inder daad bewoner van het huis te Brussel en sedert den 8 Januari spoorloos verdwenen. Bij den advokaat Ie Antwerpen heeft men andere brieven van den onbeken den vreemdeling gevonden, die stellig een oplicht,* r moet zijn. De hevigste ontroering heerscht te Brussel en te Antwerpen ten gevolge dier geheimzinnige gebeurtenis. De man die zich voor Henry Vaughan uitgaf, maakie veel vertoon te Brussel, bewoonde een prachtig huis, en vroeger een groot hotel. Maar het schijnt dat 1, ij wantrouwen verwekte, hij veranderde er dikwijls ve n bril, knevels en hair Het gerecht is ijverig aan het werk. De laatste tijdin gen laten gelooven dat men op het spoor is van den gelieimzinnigen vreemdeling. Een huwelijk is verledene week te Dixmuce voltrokken, dat zonderlinge familie schikkingen aan biedt. Een jongeling is met eene weduwe getrouwd, wier dochter reeds met zijn broeder gehuwd was. Dus de moeder wordt de zuster van hare dochter de broe der de dochter de schoonzuster van hare moeder de kinderen der dochter moeten tante en grootmoeder en oom en grootvader zeggen tegen hunne grootouders. Komen er kinderen van het nieuw huwelijk dan zijn hunne schoonzuster en schoonbroeder ook hunne tante en oom. Burgerwacht. De dagbladen van Brussel mel den dat iedere legioens-overste der burgerwacht 16 geweren van het nieuw model zal ontvangen, die zullen overhandigd worden aan de kaporaals, of on derofficieren gelast met het onderricht der wachten. Deze zullen in den loop van April hun nieuw wapen krijgen. Prijskamp. De afdeeling Schaarbeek St. Joos- ten-Noode van het Wiüems-Fonds schrijft eenen prijs kamp van Nederlandsche dramatische uitgalming uit, welke zal plaats hebben op Zondag 5 Februari 1882, in het lokaal«Le Progrès Liedsplaats, 5, te Schaar beek (Brussel). De volgende prijzen zullen er te winnen zijn Alleenspraaken. Ernstig vak. Eerste klas. le prijs, een zilveren verguld eermetaal, (groot modul) en 25 frank2e, een zilveren eermetaal. Tweede klas. le prijs, een zilveren verguld eermetaal, (groot modul)2e, een zilveren eermetaal. Boertig vak. Eerste klas. le prijs, een zilveren verguld eermetaal, (groot modul) en 25 frank 2e, een zilveren eermetaal. Tweede klas. le prijs, een zilveren verguld eermetaal, (groot modul) 2®, een zilveren eermetal. Al de voor te dragen stukken moeten oorspronkelijk in het Nederlandsch geschreven zijn. De titel en de naain des schrijvers van elk stuk mooet vóór den 31 Januari 1882, den heer Fl. Moke, Yande Weyer- straat, 92, te Schaarbeek, toegezonden worden. De prijskamp zal aanvang nemen op Zondag 5 Fe bruari 1882, en zoo noodig, op Zondag 12 Februari, voortgezet worden. Men zal beginnen om 2 ure stipt, en eindigen om 6 ure 's avonds. Allerlei. Eer gered. Gast (in de proefkamer van een wijnhandelaar. Mijnheer uw vader is zeker zelf wijn boer? Dochter van den wijnhandelaar. Mijnheer spreek niet zoo minachtend Papa is alles behalve wijnboer mijn pais wijn-fabrikant? Uit de school. Onderwijzer. Wat is zout? Leerling. Zout is die stof die de aardappelen slecht maakt als ze er bij het koken niet bijgedaan wordt. Onderwijzer. Wat is het nut der spelden? Leerling. De snelden zijn daarom zeer nuttig om dat zij al veel menschen die ze niet ingeslokt hebben, het leven hebben gered. Overtroffen. Twee knapen spreken met elkan der over de voortreffelijkheid van hunne vaders. Dan moest ge mijn vader eens hooren, zegt de een, die heeft een stem dat als hij zingt het geheele huis dreunt. - O, dat beteekent nog niets, merkte de ander op; als mijn vader eenmaal met zijne zware basstem begint, dan waggelen de tweede en de derde hypotheek die op het huis staan. In de restauratie. Een heer stak onder het eten een sigaar aan. Een ander die nog bezig was met eten, vroegHet hindert u toch niet als ik door eet, mijnheer? ITindustrie du papier dentelle. II est a Paris certaines industries dont tout le monde admire les produits et dont bien peu de gens soupconnent l'importance. De ce nombre est la fabrication du papier- dentelle, qui remonte a peine a cinquante ans et ne se fait guère qu'en France et en Alleinagne. Les patissiers, les confiseurs, les fleuristes en font un usage considéra- ble; les charcutiers et les bouchers eux-mêmes en revêtent leurs morceaux de haut goüt, la parfumerie, le caftonnage, l'imagerie religieuse en font une eonsom- mation incroyable. Aussi eet article, qui comptait k peine pour cent mille francs dans les produits de l'industrie parisienne, il y a une trentaine d'années, y entre aujourd'hui pour 7 cent mille francs. On en exporte dans le monde entier, particulièrement dans les deux Amériques. Le mode de fabrication est des plus simples, mais il exige un matériel extrêmement coüteux. Toutefois, l'outillage s'est beaucoup perfectionné ces derniers temps, ce qui a simplifié encore la main-d'ceuvre et apporté plus de régularité dans le travail, tout en abaissant le prix de revient. Cette reduction a été en moyenne dans la proportion de 2 francs a 50 centimes. Cependant il reste encore de sérieux progrès a accom- plirl'ouviière en est encore réduite a découper h l'aide d'un mart eau dont elle frappe le papier posé sur la matrice. On n'est pas encore parvenu a découper a l'emporte-pièce et d'un seul coup de balancier. V O LSD RAM A IN ÉÉN BEDRIJF. Philimond Caluwaert. (Vervolg.) ACHTSTE TOONEEL. HELENA. Langs de linker deur opkomende.) Niemand.... Heb ik dan daareven geen gerucht gehoord of was het slechts eene inbeelding.... Ach! Hendrik is dan wel zeker zonder werk. Mevrouw Decroon heeft mij zelfs niet eens willen aanhooren.... 't is droevig. (Zijroept) Hendrik... Norken. Willem... luistertallen zijn weg, dat is wonderik weet waarlijk niet wat er van den ken... zij moesten nogtans nieuwsgierig zijn om te vernemen hoe mijn bezoek bij M. Decroon zou zijn afgeloopen... Och! wat zijn er toch ongevoelige men schen op de wereld... Ware ik maar gezond... maar nu voel ik mij zieker dan ooit... alles schijnt mij vol treur nis en rouw... wat is de toekomst voor ons somber en zwart. Zet zich toeenend op eenen stoel). Dat is toch aardig, niemand te huis vinden. Wat mag er dan alwe der gebeurd zijn... een ongeluk? Ha! daar schiet mij, als een lichtstraal uit den hemel, een gedacht te binnenRik zal goede tijding verwachten, en in zijne blijheid zal hij Norken met Willem naar het Bal hebben laten gaan. Hij zelfs zal hier in de buurte een praatje zijn gaan houden. (Vrolijk) Ja, zoo zal het zijn. Welhaast zal hij hier met kalmte wederkeeren, en dan zeg ik hem alles. Ondertusschen wil ik onze zoete heilige Maagd Maria een gebed toesturen, opdat zij ons moge beschermen in het noodlot. Ontsteekt de heers voor het Mariabeeld.) [Helena op een stoel geknield. Langzaam.) Goede, heilige Moeder, in wien ik steeds al mijn betrou wen heb gesteld, machtige voorspreekster bij uwen Zoon iii den hemel, verlaat het arme huisgezin niet dat door zulke smartelijke slagen getroffen wordt. O! zie mij thans geknield voor U terneder, goedertierende Moeder, werp een medelijdende blik op uwe ootmoedige diena resse, die U zoo vurig genegen is, en U thans in hare smart, om kracht en hulpe smeekt. Wend, door uwe beschermende handde ellendeen den rampspoed waarmede wij allen bedreigd worden nu1** mm AU CERCLE HAUT TOTAL. BAS TOTAL. AU BLASON VAR1K. HAUT TOTAL. BAS TOTAL. BRIEVENBUSSEN UREN DER LICHTINGEN. X' 2® 3* 4" 5" 6® oo DOOR GEBED.

De Kunstbode (1880-1883) | 1882 | | pagina 2