ASSOCIATION AGRICOLE WETTELIJKE BESLUITEN. YERSCHILLIGE TIJDINGEN. *1 DE L'ARRON DISSEMENT DY P R ES. Grand Concours pour $a race chevaline. RÈSULÏAT du Concours pour la race chevaline, qui a eu lieu d Ypres, le Mercredi des Cendres, 22' Février 1882. F CONCOURS 1° Etalons de 20 a 30 mois. F Prix. Une médaille en argent et une prime de 400 fr. Yanneste, Auguste, de Langemarck. 2e Prix. Unc médaille en bronze et une prime de 300 fr. Vandromme, Benoit, de Crombeke. 2° Elalons de 3 ans. P' Prix. Une médaille en argent et une prime de 450 fr. Lernahieu, Henri, de Langemarck. 2e Prix. Une médaille en bronze et une prime de 350 fr. Van Elslande, Pierre, de Wervicq. 3° Etalons de 4 ans et de 9 ans au plus. F Prix. Une médaille en argent et une prime de 600 fr. Yerstraete, Louis, a Ghcluwe. 2® Prix. Une médaille en bronze et une prime de 500 fr. Yanneste, Auguste, de Langemarck. Prime de conservation (200 fr.) Storme, Henri, de Ploegsteert. 2e CONCOURS. JUMENTS DE GROS TRAIT (25 Concurrents). F Prix. Une médaille en argent et une prime de 150 fr. Dochy, Servais, de Langemarck. 2e Prix. Une médaille en argent et une prime de 100 fr. Depoorter, Pierre, de Langemarck. 3e Prix. Une médaille en argent et une prime de 80 fr. Wyckaert, Benoit, de Noordschote. 4e Prix. Une médaille en argent et une prime de 60 fr. Yan Elslande, Pierre, de Wervicq. 5® Prix. Une médaille en bronze et une prime de 50 fr. Lestienne, Auguste, de Wytschaete. 6e Prix. Une médaille en bronze et une prime de 40 fr. Taillieu, Jean, d'Elverdinghe. 7e Prix. Une médaille en bronze et une prime de 30 fr. Vermeulen, enfants, de Langemarck. 8® Prix. Une médaille en bronze et une prime de 20 fr. Pillaert, Edmond, de Warnêton. 3® CONCOURS. (20 concurrents). F Prix. Une médaille en argent et une prime de 100 fr. Vanrenterghem, Pierre, de Rousbrugge. 2e Prix. Une médaille en argent et une prime de 60 fr. Bekaert, enfants, de Gheluwe. 3e Prix. Une médaille en bronze et une prime de 40 fr Ampe, Charles, de Vlamertinghe. 4e Prix. Une médaille en bronze et une prime de 25 fr. Soete, Pierre, de Langemarck. 5e Prix. Une médaille en bronze et une prime de 20 fr. Samyn, Pierre, de St-Jean. 4® CONCOURS. 1° Etalons de moins de 20 mois (4 concurrents). F' Prix. Une médaille en argent et une prime de 50 fr. Devos, Auguste, de Zuydschote. 2e Prix. Une médaille en bronze et une prime de 30 fr. Butaye, Francois, de Noordschote. 3e Prix. Une médaille en bronze et une prime de 20 fr. Borry, Charles, de Langemarck. 2° Juments ayant plus d'un an (8 concurrents). F Prix. Une médaille en argent et une prime de 40 fr. S wyngedau w-Debr uyned'Ypres 2e Prix. Une médaille en bronze et une prime de 30 fr. Van Aeck, Léopold, de Zonnebeke. 3° Hongres ayant plus d'un an (20 concurrents). F Prix. Une médaille en argent et une prime de 40 fr. Huygebafrt, Jean, de Neuve-Eglisë. 2e Prix. Une médaille en argent et une prime de 25 fr. Decerte-Duytschaeve, de Poperinghe. Prix supplémentaires. 3® Prix. Une médaille en bronze et une prime de 20 fr. Swyngedouw-Debruyne, d'Ypres. 4e Prix. Une médaille en bronze et une prime de 15 fr. Decorte, Henri, de Zuydschote. 5e CONCOURS. ayant un an et au-dessous (18 concurrents). F Prix Une médaille en argent et une prime de 40 fr. Speybrouck, Ernest, d'Ypres. 2e Prix. Une médaille en argent et une prime de 30 fr. Samyn, Pierre, de St-Jean. 3e Prix. Une médaille en bronze et une prime de 20 fr. Rousselle, Xavier, de Boesinghe. 4e Prix. Une médaille en bronze et une prime de 15 fr. Van Elslande-Glorieux, de Wervicq. Theatre d'Ypres. Nous apprenons avec plaisir, que la troupe d'opéra de Bruges, se propose de nous donner Mercredi pro- chain, lei' Mars, a 7 heures du soir, sa 10me et dernière représentation au bénéfice de MUe Lion, l')e chanteuse. Le spectacle sera compose de Le Toreador, opéra comique en 2 actes et Les Noces de Jeannette, opéra comique en 1 acte. Le bon souvenir que ces excellents artistes nous ont laissó font espérer, voir une salie comble, pour applaudir les talents de M11® Lion, qui a su s'acquérir l'estime du public. Bij koninklijk besluit van 13 Februari 1882, is tot het genot der tooneelpremiën aangenomen: Onder de Schoolwet,drama in 3 bedrijven, door F.Van de Sande. Bij koninklijk besluit van den 16 Februari worden benoemd Arrondissement IJperen. Te Gheluwe, tot sche- pene M. P. Taillieu; te Meessen, tot schepene M. E. Victoor; te Passchendaele, tot schepenen MM. P. Wyseur en L. Baccarne; te Ploegsteert, tot schepene M. J. Hessel; te Proven, tot schepene M. B. Lermytte; te Reninghelst, tot schepene M. A. Verdonck; te Vlamertinghe, tot schepene M. A Coudron; te Voorme- zeele, tot burgemeester M. R. Bailleul; tot schepenen MM. A. Jacob en C. Vermeersch; te Westoutre, tot schepene B. Maes; te Wulverghem, tot schepenen F. Lagache en H. Van Heule; te Wytschaete, tot schepene H. DeBurgrave; te Zuidschote, tot burge meester, J. Van Eecke; tot schepene H. Delva; te Becelaere, tot burgemeester F. Bayart; tot schepene H. Gryson; te Bixschote, tot schepene F. Peene; te Comen, tot schepene D. Soete; te Kroinbeke, tot sche pene B. I)e Somer; te Dickebusch, tot schepene J. De Puydt; te Dranruter, tot schepenen C. d'Hoine en G. De Turck; te Gheluvelt, tot schepenen L. Maertens en L. Vandenberghe; te Ilollebeke, tot schepene II. Du- mortier; te Kemmel, tot schepene B. De Puydt; te Locre, tot schepene P. De Keuwer; te Meessen, tot schepene N. Vestibule; te Oostvleteren, tot schepenen F. De Boo en A. De Queker; te Poperinghe, tot schepe nen A. Van Renynghe en P. Vandenberghe; te West- vleteren, tot schepene L. Pillaert. De heer graaf de Kerchove de Denterghem, wiens begraving Zaterdag 11. plaats heeft gehad, was burger lijk ingenieur en heeft zijne studiën in de Hoogeschool te Gent gedaan; hij is officier der burgerwacht geweest; vervolgens gemeente- en provincieraadslid, burgemees ter, volksvertegenwoordiger en heeft ook in den Senaat gezeteld. Hij was Commandeur der Leopoldsorde, Commandeur van den Nederlandschen Leeuw, Commandeur van het orde van Christus van Portugal, groot kruis van Karei den III van Spanje. Meviouw de gravin de Kerchove de Deaterghem heeft aan het weldadigheidsbureel de som overhandigd van 2000 fr., ter nagedachtenis van graaf de Kerchove de Denterghem, oud burgemeester der stad Gent. De menslievende kring Zonder naam niet zonder hert heeft insgelijks eene som van 2000 fr. ontvangen. Fancy-fair. Eene bloemschilderij door de Koningin geschilderd en door H. M. aan de Fancy-fair geschon ken, is aldaar verkocht voor 500 fr. Een landschap, door de Gravin van Vlaanderen geschilderd, werd ook voor 500 fr. aangekocht. "Uitleveringstraktaat. Ziehier de landen waar mede Belgie een uitleveringstraktaat geteekend heeft: Noord-DuitschlandOostenrijk-Hongarie, Baden, Beieren, Brunswyck-Lauenborg, Brazilië, Denemarken, Spanje, Vereenigde-Staten van Amerika, Frankrijk, Groot Britannie, Hamburg, Hessen, Italië, Lichtenstein, Luxemburg, Monaco, Nederland, Pruisen, Portugaal, Peru, Rusland, Koninklijk Saxen, Zweden en Noorwe gen, Zwitserland en Wurtenberg. Belgische-Afrikaanseiie expeditie. De laatste belgisclie-afrikaansche expeditie, uit de heeren kapitein Hansens, de luitenanten Grang en Nilis, en- doctor Pi- chuël bestaande, is op 1 dezer van Liverpool vertrokken en op 8 dezer zonder ongeval en in goede gezondheid te Madera aangekomen, Schoone erfenis. Te Versailles stierf de 96jarige mevrouw Pallix, die zestig jaren lang tegen den fran- schen Staat een proces had gevoerd; zij liet 4 millioen na aan den advocaat die haar in den laatsten tijd had bijgestaan. Zonderling voorval. Toen de trein verleden Maandag te Rochemaure (Frankrijk) voorbij reed, wierp een onbekende een pak door het venster op de baan. Het pak bevatte eenige bebloede kleederen en 26 pak- skens dynamiet, elk van 85 grammen en voortkomende van de fabriek van Paulille, waar onlangs de ontploffing plaats had. De eigenaar dier voorwerpen wordt ieverig opgezocht. Afschuwelijk. Dezer dagen werd te Chaponost een tachtigjarige grijsaard in zijne woning vermoord gevonden. De diefstal was de drijfveer der misdaad. De moordenaars wisten dat de man in bezit was eener som van 4000 fr. Ten einde hem te doen zeggen waar het geld geborgen was, hadden zij den kachel gloeiend gemaakt en er den grijsaard met de voeten tegengehou den, tot dat hij zegde waar de som stak. Toen men het lijk ontdekte, kleefde het vleesch der voeten van het slachtoffer nog aan den kachel. Voorheen en nu. Wij vinden in een boek eenige cijfers die wetenswardigzijn, en wel opzichtens hetgeen de werklieden wonnen in de voorgaande eeuwen. In 1412, in Normandie, won een timmerman per dag 2 stuivers 9 deniers; een man die vlas bereidde, 28 de niers,- eene vrouw die vlas plukte, 10 deniers. Dat is weinig als men wil, en vandaag is de dagloon veel hooger, maar de eetwaren stonden toen ook aan eenen prijs die onbegrijpelijk voorkomt. Ziehier eenige dier prijzen: Een paard kostte ongeveer 110 stuivers. Eene os Een schaap Een lam Een varken Een gans Een kalkoen Een kieken 100 eieren Een melkverken 55 55 7 3 14 9 9 2 3 deniers Aanhouding. Men leest in den Aalstenaar'.: In den nacht van 2 tot 3 dezer maand boden zich in de policiewaclit alhier drie personen aan en vroegen om reisgeld te bekomen. De agenten van de wacht hielden deze drie personen aan en deden hen wachten tot des morgends. Alsdan onderzocht de heer policiecommissa- ris hunne papieren, waarop een der drie losgelaten werd, daar zijn reisboekje daags te voren te Brussel onderteekend was om zich naar Brugge te begeven. Wat de twee anderen betreft, de heer commissaris bemerkte dat hunne papieren sedert lang niet meer onderteekend waren en dat een van beiden, Bourgillon genaamd, te Zomerghem, gemeente gelegen op kleinen afstand van Lovendegem, geboren was. De heer com missaris telegrafieerde naar Zomergem en kreeg aan stonds voor antwoord dat Bourgillon een gevaarlijke kerel was en reeds dertien veroordeelingen had onder gaan. Ten gevolge dezer onderrichtingen begon de heer commissaris beide personen, Bourgillon en Govaert, afzonderlijk te ondervragen over hun verblijf in dé verschillige streken en eindelijk over hun slaapverblijf in den nacht van de moord te Lovendegem, en daar geen van beiden hierover voldoende inlichtingen kon geven, werden beiden des morgends voor landlooperij veroordeeld tot 5 dagen gevang en 3 maanden te- beschikking van het gouvernement te blijven. Vervol gens werden zij naar Dendermonde overgevoerd. De heer policiecommissaris verwittigde aanstonds den heer procureur des konings er bijvoegende het telegram welk hij uit Zomergem had ontvangen alsook dat hij Bourgillon en Govaert verdacht de daders te zijn der moord te Lovendegem. État-civil du 17 au 24 Février 1882. NAIS8A»CE8 Sexe masculin 8. id. féminin 3. Charles Verleure, sellier, et Emma Gauquie, dentelliêre. Alphonse Delaere, menuisier, et Hélène Tanghe cou- tunère. Gustave Devos, tailleur, et Marie Cooren, dentelliêre. Henri Demeyjournalier, et Emma Depoorter, journa- Alphonse Gliys, casquetier, et Lucie Verhae^he ser- vante. Jules Wedouw, barbier, et Jeanne Devos, repasseuse. Fany Spilliaert, sans profession, 37 ans, épouse de Jules Begerem, Marclié au Bétail. Henri Kestelyn, journalier, 55 ans, célibataire, St-Jac- ques lez-Ypres. Clémence Soetaert, boutiquière, 50 ans, veuve d'Henri Houwen, rue des Boudeurs. pa ÉTAI.ONS DE GROS TRAIT, PROPRES AD LABOUR. CHEVAUX HONGRES DE RACE FORTE PROPRES AU LABOUR. POULAINS DE RACE FORTE. POULAINS DE RACE FORTE (JUMENTS ET HONGRES) ÖÉCES

De Kunstbode (1880-1883) | 1882 | | pagina 2