WW. I I WETTELIJKE BESLUITEN. STADSNIEUY/S. SOCIETE DE GARDES CIRQUES D'YPRES. YERSCHILLIGE TIJDINGEN. Zelima, de schoone. [Ballade.) Quoique entièrement adonné a ses études médica'es, il trouvait encore de temps a autre un moment a donner a la muse, qui, oubliée et se taisant pendant ses heures sérieuses, était plus harmonieuse et plus séduisante dans ces instants oil, fatiguée des clioses matérielles et ab- straites, l'ame du jeune homme demandait un peu de repit et de plaisir. Dans ce coeur d'élite, c'était cornme un combat conti- nuel entre la nature souriante et la nature souffrante. Oui, se disait-il parfois, quand, assis prés du lit d'un pauvre malade, il constatait les ravages continuels d'un mal qui le plus souvent ne pardonne pas; oui, je comprends que la vue des maux saus nombre dont vous avez frappé vos enfants ait brisé bien des illusions. Pour bien des hommes, la nature semble perdre et son pres tige et sa magique beauté a la vue de ce ver qui ronge sans pitié et sans relcahe l'liumanité! Mais pour moi, elle me paralt plus belle que jamais. Si la lèpre fait détourner la tête avec dégoüt, pour moi elle a ses en- saignements, et vous savez lesquels, grand Dieu! L'étude des sciences médicales, cette recherche de tous les instants dans la matière, n'avait pu enlever du coeur du jeune Alfred ni un rêve, ni un rayon du feu divin qui brülait en lui. Une de ses principales distrac tions était la promenade. Quand i! se sentait l'esprit pour ainsi dire épuisé par les études et les veilles, son but de promenade de predilection était un vaste et vieux bailment situé sur une petite colline, au bord du Rhin, non loin de la ville. (A continuer.) Dr C. Paret. Aan X*". Bij koninklijk besluit van den 6 Mei is de beer A. Derrevaux, advocaat, doctoor in de politieke en bestuur lijke wetenschappen, kandidaat notaris te Gent, vrede rechter van liet kanton Wervick benoem I, in vervanging van den heer Berghmans, ontslaggever. Bij koninklijk besluit van den 10 Mei 1882, is het burgerkruis van lste klas verleend aan M. Jan Tyber- gbeinr sergeant, en het burgerkruis van 2® klas aan den heer Cofï'yn Richard, sergeant-major bij de burger wacht van IJperen. Vaart Lei-IJperlée. Zou ;leze zoolang aanslepende kwestie eindelijk eene oplossing bekomen? M. Rolin-Jacquemyns, dienstdoende Minister van Openbare Werken, ïieeft in zitting der Kamer van 10 dezer maand, een wetsontwerp neêrgelegd, ten einde de goedkeuring te verleenen aan de overeenkomst met de maatschappij gesloten, voor den afkoop van deze vaart door den Staat. Volgens deze overeenkomst zou de vaart voor de som van 900,000 fr. overgelaten worden aan den Staat, die de voltrekkingswerken zou doen uitvoeren. Société de !a Concorde extra muros). Programme des morceaux qui seront executes ie Dimanche 14 Mai 1882, a 5 heures du soil', par la musique du 4me Régiment de Lanciers, sous l'habile direction de M. Coutelier. 1° Le signal du Régiment, marche Coutelier. 2° Le Franc de Bruges, ouverture Duyck. 3° Giselle, fantaisie Van Isterdael. 4° Dans le bois, polka pour piston Muldermans. 5° Vénézia, valse Desormes. 6s Pot-pourri Coutelier. En eas de mauvais temps, ce concert aura lieu anx Halles. Dates auxquelles auront lieu les concerts donnés par la musique des Sapëurs-Pompiers, pendant la période d'été, au jardiri de la société La Concorde 28 Mai. 8 Aoüt. 11 Juin. Grande fe te cliampêtre. 25 id20 Aoüt. 9 Juillet. 27 id. 23 id. 3 Septembre 30 id Warmte en luchtdruk. 2me Tir de la période d'ltè. 8 Mai 1882. Swekels L. Ligy F. Ligy A. Leclercq Th. Leclercq G. Vantholl H. Candaele Joseph. Bevolking". Antwerpen is de volkrijkste ge meente van Belgie. Ziehier, volgens orde hunner bevol king, de bijzonderste gemeenten des lands; Antwerpen, 169,112 inwoners; Brussel, 102 498- Gent, 431,431; Luik, 123,131; Brugge, 44,501; Meclie- len, 42,381; St-Jans-Molenbeek, 41,737; Verviers 40,993; Schaarbeek, 40,784; Elzene, 36,324; Leuven' 35,893; Sint-Gillis, 33,124; Doornijk, 32,566; St-Joos- ten Noode, 28,052; Seraing, 27,407; Kortrijk, 26,943- St-Nicolaas, 25,915; Namen, 25,354: Bergen 24'649- Anderlecht, 22,312; Jumet, 20,707; Aalst, 20,679-Bor^ gerliout, 20,268. De kleinste gemeente des lands is Zoetenaey, in het arrondissement Veurne, met 25 inwoners. Zoetenaey is gevolgd door Herten, arrondissement Tongeren, met 77 inwoners, en Fréloux, arrondissement Waremme met 81 inwoners. Afsluitings wei-ken. Men gaat binnen kort aan de afsluitings-wërken beginnen van liet park dei- Nationale Tentoonstelling te Brussel. De stad Brussei en de Staat zijn overeengekomen over hun aandeel in de onkosten van de veranderingen inrichting van liet park Mev. Sarah Bernhardt zal den 16, 17 18 en 19 dezer maand inden Muntschouwburg te Brussel ver tooningen geven en spelen.- La Dame aux Camélias la Frmcesse George, le Sphinx en Froufrou. Een treffend staaltje van liet verstand van eenen hond. Voor een paar jaren reisde een persoon met eenen hond in eenen donkeren nacht in zijn rijtuig van Neully naar Parijs. Toen hij een eind gevorderd was begon zijn paard te steigeren. Een man lag daar uitge strekt op den grond, zonder dat de reiziger hem gezien had. Hoe komt ge hier te liggen, vroeg deze; liet scheel de wei mg- of gij waart verpletterd. Zooveel to beter was het antwoord. Hoe zoo? - Omdat ik een verlo ren man ben. Vertel mij wat het is. Ik ben een arm werkman; mijn baas lieeft mij naar Neuillv o-e- stuurd om er 300 fr. te ontvangen.'Ik heb'die sonTin - - r-f?- j De Lent heeft groen en bloemen Met milde hand gestrooid! Heel't aardrijk aapit herleving! Waar men het oog ook wend' Ziet men de schepping juichen Bij 't galmend lied der Lent! Doch, gij moest hier nog wezen En zweven door de lucht, Eer 't waarlijk Lent zou heeten In stede en in gehucht! En nu ziet men u vliegen Langs dak, langs veld en wei, En dan ten hemel schietend Zoo vroolijk, vlug en vrij! Doch slechts zijt gij als voorbö Ter streek hier aangevloön; Geef seffens 't sein der aankomst, Want alles is hier schoon Zeg uwer lieve zuster, l)ie ieder jaar hier broedt, l)ai ik heur nestje aan 't venster Nog immer trouw behoed. Zeg ook dat reeds mijn zoontje Heur jongskens graag zal zien, En eens ook, als liet nood doet, Bescherming hun zal hiên. Ja vlieg en geef het teelten; Eenieder u verwacht Eenieder wil u groeten: De Lente staat in pracht Komt aan in blijde zwermen Geniet een gul onthaal: 1 n 't boscli zingt u ter eere De zanger nachtegaal Komen, April, 1882. P. P. Denys. Aan den boord van Bahr-El-Lond, (1) de zanger Ali-Cheran (21 stond, en vurig klonk het uit zijn mond, van Zelima, de schoone. O, zeg mij, grauwe, doffe baar, van pekelsteen en berghars zwaar, die rollend, rollend steigert waar is Zelima, de schoone? 't Amandeloog, dat stralen schiet, voorwaar, mijn zoon, en zag ik niet, maar 't water van Jordanenvliet zag Zelima, de schoone. O, 't water van Jordanenvliet, wiescht gij haar blanke voetjes niet? Ik zing en zucht van minverdriet, om Zelima, de schoone! Haar fulpen borst, haar maagdenleên, omhelsde ik ééns 't is lang geleên... Nu komt de Ghazel gansch alleen: geen Zelima, de schoone! O, schuchtre dochter der woestijn, Ghazel, waar mag mijn' liefste zijn? Ik zucht en zing van minnepijn, om Zelima, de schoone! Haar voorhoofd, bleek als paarlemoer, ontwaarde ik niet, maar wel haar broêr, den Kadi, die u haat toezwoer, bij Zelima. de schoone. (1) Bahr-El-Londarabische naam der Doede Zee. (2) Arabisch dichter, vertaald door Renaud. IJpeien. O, wind, die op de zandzee zweeft, voor wien de holle rotse beeft, hoe komt 't, dat gy geen mare en geeft van Zelima, de schoone? Ik breng een' lange, lange klacht, want 'k hoorde u gistren, in den nacht, verraden, door het snood geslacht van Zelima, de schoone. Want, toen mijn frisschend avondkleed, langsheen de groene oase gleed, verraste ik den gedwongen eed van Zelima, de schoone. Hij veinst! zoo loogde moederstem; Vergeet! beval, met harder klem, de grijze Emir. - Mijn hart valt strem! kloeg Zelima, de schoone. Abravanel, den bleeken baard, die vlug de harp der liefde snaart, sprak ook; Geen zanger is u waard. 0, Zelima, volschoone! En allen, allen eensgezind, belogen, spotten 't zwakke kind: Zij week zy ook verried den vri nd!. Wee! Zelima, de snoode. Vaarwel, vaarwel 't gedroomd geluk! Breek, Ali-Cheran, met een ruk, uw zoetste luit der liefde stuk!... Wee! Zelima de snoode. En gratnmer woelt de logge baar, van pekelsteen en berghars zwaar, die, rollend steigert.... Waar vlood Zelima, de snoode? En vloekend op het broos geluk, sloeg Ali woedend, meteen ruk. den schedel op den rotswand stuk: o, Zelima, de snoode! En 't werd hem eeuwig, eeuwig nacht,... Daar rees het meer met wilde kracht; hij zonk, en loosde een enkle klacht, 't was:Zelma, schoone snoode! IL Van Bkverkn. Gij vraagt mij, of uw beeldjen mij beliefde -. welja, ik eer u met de warmste broederliefde, en dra stuur ik, op 't vraagjen zal? u 't volgend antwoord weêr, als trouwe vriend; maar, bloemig kind. verg wijder niets, want, ach! 11 anders minnen, map noch kaïPik nimmermeer! De lachende Godheid, de gevende Vader, die 't wachtende harte met lietde komt nader, zal, wanneer gij goed zijt, liefje mijn, tevreden zijn! De wereld, de wereld vol guldene schimmen, die zonder te gloeien bedriegelijk glimmen, zal. wanneer gij schoon zijt, liefje mijn, betooverd zijn! Mijn harte, bedwellemd door 't. zoete geflonker, van oogjes zoo lokkend in 't droomende donker, zal, wanneer ge blij zijt, liefje mijn, gelukkig zijn Uperen. X. Y. WARMTEGRADEN in fle SCHADUW. IGHTDiltK op don ijilelen WUEETROMMIIÏJ (Barom. aiièM'de. DATUM. MORGEND MIDDAG. Mei 4 17° 19" 7,V.hmn. id. 5 14» 10° 753m id. id. G 15» 16» 759mm. id. 8 14° 15° 760mm, id. 9 13° 13» 770mm. id. 10 13» 14» 77) mm. id. 11 12» 15» 772mm. Aangeteekeud 1 Jperen. door B. en H., leerlingen dor Stadsschool van AUX POINTS. 4. 3. 5. 5. 2 5. 24. 2. 5. 5. 2. 4. 23. 4. 3. 1. 4. 5. 4. 21. 1. 2. 3. 0. 4. 5. 15. 4. 4. 1. 3. 1. 1. 14. 1. 2. 3. 5. 0. 3. 14. AU BLANC. i

De Kunstbode (1880-1883) | 1882 | | pagina 2