Bague Électro-VoMque WETTELIJKE BESLUITEN. RECHTERLIJKE KRONIJK. VERSCHILLIGE TIJDINGEN. EDUARD DIDIER - DEKEERLE "PLUS Lijst der -personen die min dan 2116-40 Jr. betalen. F. Berten, notaris, Poperinghe, 1069-39; J. de Codt, IJperen, 1586-35G. Delefortrie, notarisGheluwe, 1681-58; markgraaf V. d'Ennetières, Elverdinghe, 1906- 38; A. Floor, burgemeester, Crombeke, 1180-07; J. Iweins, prokureur des Konings, IJperen, 1130-63; L. Ilabau, brouwer, id., 1956-32; A. Struye, id., 1885-11; L. Volbrecht, koopman, Waasten, 1685-17; H. Vuylste- ke-Van den Berghe, brouwer, Gheluwe 918-41. Lyst der burgers die meest betalen na den laatsten ingeschreven der voorgaande lijst. A. Beaucourt, IJperen, 896-02; E. Iweins, Zonnebeke, 882-27; A. Poupart, geneesheer, IJperen, 825-07. Wij vernemen dat de kandidaten voor de provinciale kiezing van het kanton Meessen, de heeren Demeester en Glorie zijn. De heer Demeester is uittredend lieen de heer Glorie, notaris te N ?uwkerke,,zou denbeer j Therry ve. vangen die, om zekere redens, geen ni uiw mandaat ar rvaard heeft. De kleiikalen zullen n:et worsteh n. Warmte e» li chtcV/uk. Bij koninklijk besluit van den 9 Mei zijn de kiescol leges der agrondissementen hierna aangeduid, bijeenge roepen op Dinsdag, 13 Juni aanstaande, om negen ure 's morgends, ten einde elk het bepaalde getal senateurs en vertegenwoordigers te kiezen. Antwerpen, Brussel, Brugge, Gent, Aalst, St-Nico- laas, Oudenaarde, Dendermonde, Eecloo, Bergen, Door- nijk, Charleroi, Thuin, Soignies, Atli, Luik, Hoei, Verviers, Borgworm, Hasselt, Tongeren en Maaseyk. De kandidaten moeten voor Donderdag, 8 derzelfde maand, voorgesteld worden. In geval van balloteering zal de stemming, zonder nieuwe bijeenroeping der kiezers, plaats hebben op Dinsdag 20 Juni aanstaande, om 9 ure 's morgends. Het koninklijk besluit waarbij de officieren van den staf der burgerwacht gemachtigd worden om den helm te dragen, is door den koning onderteekend. Assisenhof van West-Vlaanderen. Lijst der gezwoornen van de 2e serie van het 2e kwartaal 1882, waarvan de opening zal plaats hebben Dinsdag 30 Mei, onder voorzitterschap van den heer Janssens, raadsheer bij het hof van beroep te Gent. Titulaire Jureën. MM.J.-B. Snick, rentenier te Loo. A. Maüliet,'brouwer te Thielt. J.-B. Verroken, koopman, te Kortrijk. D. De Bandt, handelaar, te Vlamertinghe. K. Lievens, brouwer, te Gits. G. de Stuers, grondeigenaar, te IJper. H. Van Daele, gemeente-ontvanger, te Meenen. F. Legy, jg epensionneerd onderwijzer, te IJper. H. Roelandts, brouwer, te Meulebeke. A. Meynne, advokaat, te Brugge. E. Bomié, rentenier, te Kortrijk. A. Goethals, rentenier, id. A. Paret, gemeente-secretaris, te Dixmude. Van Elslande-Van der Meersch, handel., Wervick. Ph. Aernondt, schepen, te Ichtegem. A. Brunfart, koopman, te IJper. E. Lubbé, officier van milicie, te Kortrijk. Ed. d'Hulst, schepen, ie Hooglede, Fr. Delaru 3, pasteibakker, te Brugge. J. Hoste, bouwkundige, te Bla okenberge. Rodeiibacb Mergaert, rentenier, te Roeselare. V. Michenr, koopman in wijnen, te Oostende. A. Menard, fabriekant, te Kortrijk. K. Van den Peereboom, grondeigenaar, te IJper. Rodenbach de St.-Mars, handelaar, te Roeselare. Fr. Dony, fabriekant, te Kortrijk. P. Doolaeghe, handelaar, te Dixmude. L. Glaeys, zadelmaker, te Brugge. H. Carton, grondeigenaar, te IJper. E. Van de Casteele, olieslager, te Kortrijk. Kiezing van Philippeville. Maandag 11. is men te Philippeville overgegaan tot de kiezing van eenen volksvertegenwoordiger, in vervanging van wij len graaf de Baillet-Latour, die tot de liberale partij behoorde. Het getal stemmers bedroeg 1099; er waren 1082 geldige stemmingen. De katholijke kandidaat, prins de Caraman-Chimay, oud gouverneur van Henegouwen, werd gekozen met 567 stemmen; de liberale kandidaat, de heer Gouttier, advocaat te Luik, oud provinciaal raadslid, bekwam 515 stemmen. Sarah Pernhardt. Vele dagb'aden hebben ge meld dat mevr. Sarah Bernhardt voornemens was tot den roomscb katholieken godsdienst over te gaan. Sarah Bernhardt is geene jouin, gelijk die bladen gezegd hebben; hare moeder, een hollandsch meisje, was het, maar Sarah is gedoopt. Als zij een kind was, had zij zelfs lust om in een k ooster te gaan. Er waren maar twee dingen die haar aanlokten: het klooster en het tooneel. Zij verkoos het tooneel. Oordeelt niet altijd naar de kleeren! Za terdag was er een vreemdeling op den Boulevard des Italiens, te Parijs, die zeer zorgeloos gekleed was en de prijs vroeg van eenen grooten schoonen spiegel. De winkelknecht beziet den man, en vindt hem zoo slecht gekleed, dat hij zich de moeite niet geeft hem te antwoorden en zijn werk voortzet. Eensklaps hoort men een groot gerucht; het is de vreemdeling, die met zijn wandelstok den spiegel aan stukken slaat. De winkelknecht komt geloopen, wil den vreemdeling vastgrijpen en de politie doen halen. Het is niet noodig, zegt hij; hoeveel kost uwen gebroken spiegel, ik zal hem terstond betalen. Drie duizend franken. De vreemdeling haalt een geheel pak bankbriefjes uit zijnen zak en geeft de gevraagde 3000 fr. Gij kunt uit dit klein feit leeren, dat gij altijd de menschen niet moet beoordeelen volgens hunne klee deren. Na inlichtingen te hebben genomen, vernam men dat de man een rijke Noorweger is, die eene fortuin van 15 miljoen in den houthandel heeft gewonnen. Verschrikkelijke en betreurenswaardige poets! 't Gehucht St-Pieter ligt op den weg van Meenen naar Roeselare. 't Was daar eene soort van kermis zondag laatst, en een kluchtspeler had zich geheel gekleed in stoppe of afval van vlas. Hij komt alzoo aangedaan de herberg binnen om de andere per sonen eens te doen lachen. Maar een dwaze kerel aan steekt een solfersteksen, en steekt het aan het vlassen kleed. In een oogwenk stond de jongen in de vlammen, en niettegenstaande alle pogingen, was hij na eenige seconden gansch en geheel verbrand. Hij is gestorven ten gevolge zijner kwetsuren. Het parket is ter plaats geweest. Drukkunst bij de Chineezen. Dezer dagen heeft zekere M. Satop eene voordracht gehouden, in de laatste zitting van het Aziatisch genootschap te Londen, over de drukkunst bij de Chineezen en de Japaneezen. Hij deelde bij die gelegenheid mede dat reeds ten jare 175 voor Christus, de werken van klassieke schrijvers bij de Chineezen zijn gedrukt, waarbij men houten platen lieefi gebezigd waarin het schrift was gesneden. Op het einde van de zesde eeuw na Christus, begon men in China houten letters te bezigen, en tegen het einde der tiende eeuw kwamen gedrukte boeken, zooals bij ons thans in zwang zijn, aldaar algemeen gebruikt. De oudste gedrukte stukken in Japan zijn van de achtste eeuw en dit zijn nadrukken van geschriften van chineesche boedhistsche priesters, fan 764 tot 770 werden in Japan vele millioenen strooken, waarop spreuken uit de heilige boeken der Boedhisten waren gedrukt, onder de bevolking uitgedeeld. Naar 't oordeel van sommigen hoeft men zich bij het drukken daarvan bediend van bronzen platen. De oudste japansche boeken dagteekenen van het jaar 1200. Voor zoover men tot heden weet, hebben de Chinee zen met losse letters reeds in de elfde eeuw gedrukt. Vorder is het bewezen, dat men in Corea ten jare 1317 en 1323 op diezelfde wijze de kunst van drukken reeds kende en ook in praktijk bracht. État-civil dr 12 au 19 Mai 1882. Sexe masculin 6. id. féminin i MARIAGES Julien Monflu, menuisier, et Eugenie Rouzeeuw, sans profession. Félix Dumoulin, lieutenant au lr Régiment de ligne, et Eveline Speybrouck, sans profession. DÉCÈS Jules Vanaerde, sans profession, 18ans, célibataire, rue des bouchers. Marie Vermeersch, sans profession, 80 ans, veuve de Pierre De Crocq, rue de Menin. Marie Debaey, batelière, 80 ans, veuve de P'erdinand Bodeyn, Brielen-lez-Ypres. Marie Duquesnoy, négociante, 80 ans, veuve de Fran- Qois Vandelanoitte, Grand'Place. Mathilde Bossaert, sans profession, 31 ans, épouse de Henri Boutton, St-Jacques-lez-Ypres. Henri Indevuyst, coiffeur, 23 ans, célibataire, rue de Menin. Louis Masschelin, domestique de voiturier, 50 ans, époux de Nathalie Degrave, rue de Menin. Mélanie Pollet, journalière, 74 ans, veuve de Jean Dela- haye, rue de Menin. I'^'F.WTS AU DESSOUS I»E AAS Sexe masculin 0. id. féminin 1. MARKTPRIJZEN. 13 Mei 1882. 20 Mei 1882. Tarwe 5,800 29,00 13,900 29,25 Rogge 3,900 20,25 3,400 20,87 Haver 400 21,75 400 22,00 Erwten 300 24,00 700 24,50 Boontjes 500 23,50 1,000 23,75 Aardappels 7,000 7,00 4,000 7,00 Boter 280,00 290,00 VERANDERING VAN WOONST. Blikslager, Zink- en Loodwker, TE IJ P E E E N heeft de eer het publiek en zijne talrijke kalanten ken baar te maken dat hij zijne woonplaats veranderd heeft van de Boesinghestraat nr 16, naar de Eauwt- kindstraat, nr 1. Hij beveelt zich in de gunst van eenieder voor het plaetsen van pompen volgens het nieuw stelsel en voor al wat zijnen stiel aangaat. DE VERVIERS rue dite Voorstraat, 67 a COURTRAI. DE RHUMATISMES, NÉVRALGIES ET MATTX DE TÊTE GUÉRIS0N IMMÉDIATE ET ASSURÉE en faisant usage de la Plus de doute, mille preuves a l'appui. chez Ch. Deweerdt, imprimeur, rue de Lille. WARMTEGRADEN' in de SCHADUW. 1DCHTDR11 op den ijdele WEERTROMn (Barom. ansroidi.) DATUM. MORGÏÏND. MIDDAG. Mei 11 12° 1$° 772mm. id. 12 14° 16° 776mm. id. 13 12° 16° 770mm. id. 15 11° 13° 766mm. id. 16 11° 14° 769mm. id. 17 12° 14° 772mm. id. 18 12° 14° 770mm. Aangeteekend door B. en H., leerlingen der Stadsschool van IJperen. AAÜSSAHiCES GRANEN, ENZ. Verkochtte kwantiteit middenprijs per 100 kil. Verkochtte kwantiteit middenprijs per 100 kil. Teintures. Nettoyage Franpals. Impression des soieries et des étoffes. Dégraissage des vêtements confeotionnês pour hommes et dames. La maison a un procédé spécial pour la teinture des vête ments fconfectionnés, qu'elle teint tout entiers et réapprête A neuf, sans déteindre ni rétrécir. Teinture et degraissage des ameublements, cliales, draperies, tapis de table et de salon, rideaux, ornements d'église. etc. La Maison O. Scliipperges, établie depuis plus de quarante annóes, est la plus importante du pays. Le brillant et la solidité de ses couleurs, le fini de son travail joint a la beauté de ses apprêts, ainsi que le bon marché lui assurent partout le premier rang. Mon représentant viendra tous les Samedis chez Mme PIETERS-DEWEERDT, rue de Dixmude, 18, A Ypres. oü les Dames, qui veulent remetlre des objets pour teindre ou dégraisser, peuvent s'adresser. Les objets pressants sont remis dans la huitaine. Pdur la visite spéciale de mon représentant, s'adresser A P.-J. ARENS, rue dite Voorstraat, A Courtrai. Tous les objefs envoyés pour teindre ou dégraisser, A la Maison, soit par rnessager ou de toute autre manière, seront, remis par mon représentant dans laquinzaine. DÉPOT UNIQUE A YPRES

De Kunstbode (1880-1883) | 1882 | | pagina 3