NOUYELLES LOCALES. YERSCBILLIGE TIJDINGEN. hoop met vernukkelde jufferkens, die, nauwlijks één maand de klas af, alrèe met haar grootere zusters of broêrs op de danszaal te zien zijn. Maar Marthjen zou 't voor geen hespe willen doen; d'abord, Pol weet van dansen als van glazemaken; ensuite, wat zou men van haar zeggenEt puis, ze respecteert heurzelven, asjeblieft. Oh, menheer Kees, je zijt vandaag aan 't fabeltje zetten, niewaar? (Wordt voortgezet.) Kees. Monsieur le colonel Blomberger, commandant l'Ecole d'équitation, vient de recevoir, du Gouvernement de Roumanie, la Groix de Grand Officier de l'ordre de la Couronne de Roumanie. C'est une haute distinction no- blement acquise. F és uitat des Courses d'Ypres du Mardi 8 AoQt 1882. I6 COURSE. 150 fr. Trot monté. Pour che- vaux n'ayant jamais gagné un prix dépassant 50 fr. Départ en face de la prison. 2000 mètres. 3 fois tribunes. 11 inscrits. 6 partants. 1. Miss, L.-E. Gryspeerdt. 2. Beautifid O. Dirkens, 3. Bella, P. Muylle, 100 fr. 30 fr. 20 fr. 2e COURSE. 150 fr. Course au galop (Poneys). Pour tous poneys ne dëpassant pas la taille de lm45. Départ en 1'ace de la rue d'Elverdinghe. 1335 mètres. 2 fois tribunes. 11 inscrits. 7 partants. 1. Cadeau, J. Vanhoutte, 2. Fanny, C.-T. Vandenberghe, 3. Nelly, L.-E. Gryspeerdt, 100 fr. 30 fr. 20 fr. 3® COURSE.250 fr.Course au trot monté. (Han dicap par distance). Pour chevaux de toute race et de tous pays. Départ en face de la rue d'Elverdinghe. 3000 mètres. 4 fois tribunes. 9 inscrits. 9 partants. 1. Capitaine Thompson, Ed. Callaert, 150 fr. 2. Ma Cousine, A. Piquet, 75 fr. 3. Diana, Verkinderen, 25 fr. 4e COURSE. 500 fr. Gentlemen et Officiers (galop), Pour chevaux n'ayant pas été dans une écu- rie d'entralnement depuis le 1 Janvier 1882. Départ en face de la prison. 2000 mètres. 3 fois tribunes. 5 inscrits. 4 partants. 1. Gantelette, Baron O. Van Loo, 2. Eucalyptus, de Maulde, 3. Caby II, L.-E. Gryspeerdt, 350 fr. 100 fr. 50 fr. 5e COURSE. 500 fr. Trot attelé (Handicap par distancej. Pour chevaux de toute race et de tous pays. Départ coin de VHoekje. 3500 mètres. 5 fois tribunes. fCette course a été faite en 6 min. 25 sec.) Hij verheugde zich in 't straffe-feest.. Maar hij zweeg en liet beschouwen Hoe het Recht soms zegepraalt En de snoode dan den pot betaalt! 's Avonds na het zonneblaken Zat het puitenras te kwaken En te spreken van zijn zaken!... Langs de boorden van de Sprei! Niemand kwam het strand bewaken, Noch geschil of onlust maken, Rustig bleef nu veld en wei!!... Niemand veel kent dees historie; Maar ik schrijf hier per memorie 't Geen een puit mij heeft verteld Toen 'k eens wandelde in het veld! Bij de menschen, durf ik denken, Zonder iemands eer te krenken? Vindt m' ook wezens, lijk de kraan, Die op zoek naar prullen staan, (Bij een slang te rade gaan!...) Om een ander te betichten, En zoo schande en rampen stichten Langs der menschen levensbaan. Dat zij dees historie lezen, En wat meer rechtveerdig wezen Anders is het sterk te vreezen, Dat zij 't lot van onze kraan Vroeg of Iaat ook ondergaan! Komen, Mei 1882. p. p. Denys, 10 inscrits. 10 partants. 1. Yankee, Ferd. Delanghe, 350 fr. 2. Ma Cousine, A. Piquet, 100 fr. 3. Peretz, E. de Fiorisone, 50 fr. 6e COURSE. 500 fr. Course des haies pour che vaux de toute race et de tous pays. Départ en face des tribunes. —2500 mètres. 4 fois tribunes. fCette course a été faite en 6 minutes 25 secondes.) 6 inscrits. 3 partants. 1. Gantelette, Baron O. Van Loo, 350 fr. 2. Stilton, L. Tempiers, 100 fr'. 3. Caby If L.-E. Gryspeerdt, 50 fr. Résuitat du Tir k la Cible du 9 Aoüt 1882. GARDE CIVIQUE. Aux balles et aux points. 1. Swekels, Léon, 2. Deweerdt, Charles, 3. Devos, Louis,. 4. Vandermarliere, Louis, 5. Vantholl, Henri, G. Candaele, Joseph, 3 balles. 15 points. idem idem idem idem idem 14 13 13 Au plus beau plomb. 1. Ligy, Albert, 2. Desmidt, Alfred. Tombola. N° 3. Demoor, Alphonse. 4. Six, Bruno. 5. Santy, Alphonse. 6. Rabau, César. CORPS DES POMPIERS. lr Prix 10« lle 12® 13® 14® 15® 16® 17e 18® Debrouwer, Hauspie Vlaemynck, Em. Gryffon, A., Clarysse, Souxdorf, Léop. Vlaemynck, Fr. Van Eegroo, Th. Cornet, H. Cremer, A. Speybroeck. Souxdorf, Aug. Debóllander, Dujardin, Werrebrouck Igodt, Prosper, Dumoulin, Coffyn, Em. Pompier, idem. idem. Maréchal des Logis. Musicien. Pompier. idem. Musicien. Brigadier. Musicien. idem. Pompier; Musicien. Pompier. Musicien. idem. Pompier. Musicien. Naar Afrika. M. Emiel Brunfaut, onze stadsgenoot, is Dinsdag laatst te Antwerpen ingescheept, om zich naar Afrika te begeven, waar hij driejaren zal verblijven. Alvorens afscheid van zijne talriike vrienden te ne men, was hij door een veertigtal dezer laatsten uitge- noodigd geworden op een avondmaal, dat Zaterdag, 12 Augusti laatst, in de afspanning Petit Ypres plaats nam. Het oogenblik der heildronken gekomen zijnde, gaf M. Gustaaf Dumon, in name van al de vrienden van Emiel, het spijt te kennen dat het vernemen van zijn vertrek hen veroorzaakt had; doch, van eenen anderen kant, sprak hij hem lof toe over zijne stoutmoedige onderneming, wenschte hem volle geluk, en drukte de hoop uit hem na drie jaren in het midden zijner talrijke vrienden en kennissen weder te zien. Emiel, diep bewogen, gaf zijnen dank te kennen over deze vleiende woorden; hij zegde, dat in de tegenkom- sten welke hem zouden kunnen te beurt vallen, hij deze bewijzen van vriendschap zal indachtig wezen, dat dezelve zijnen nioed zullen opbeuren en dat hij hoopte aldus zijne zending te kunnen voltrekken. Ten aandenken van dit afscheidsfeest gaf hij aan al de aanwezigen zijn portret ten geschenke. M. J. de Laveleye, Voorzitter der Koormaatschappij stuurde insgelijks aan Emiel eenige aanmoedigende woorden toe. M. Albert Ligy, in name der maatschappij van de Onder-Officieren der Burgerwacht, herinnerde vervol gens de diensten welke Emiel aan dit genootschap bewezen had, en overhandigde hem ten aandenken een schoon zilveren eermetaal. M. A. Verduyn, herinnerde zijne diensten als lid van het comiteit van den Schoolpenning en gaf de belofte te kennen hem door Emiel gedaan, van eene collectie afrikaansche voortbrengselen te zenden voor het onder richt der jeugd. Dit nieuw bewijs van den iever en de genegenheid van Emiel voor onze stadsscholen werd met algemeene toejuichingen begroet. Zeggen wij ook in het voorbijgaan dat Emiel de werk lieden niet vergeten heeft, dat de maatschappij van Onderlingen Bijstand de toelating gegeven heeft, tot bij zijne terugkomst, zijne jaarlijksche bijdrage van Eerelid te ontvangen bij Mm° Brunfaut. Het feest ten einde gekomen zijnde, ontving Emiel van al zijne vrienden eenen diepen handdruk en een hartelijk vaarwel. Eene eervolle melding aan Mm® Joye, over haar voortreffelijk eetmaal en hare lekkere wijnen. N. Koormaatschappij. De zang-afdeeling dezer Maatschappij heeft Donder dag laatst een uitstapje gedaan naar Gheluvelt, waar M. J. de Laveleye, Voorzitter, haar op zijn buitengoed uitgenoodigd had. Na eene wandeling in de uitgestrekte hovingen en bosschages, en na liet zingen van eemge koren, werd een gastmaal opgediend, onder hetwelk eenige vroo- lijke liedjes gezongen werden, waaronder voornamelijk Den nieuwen hemel en den Mystico die het gezelschap hard hebben doen lachen. De Maatschappij is omtrent elf uren de stad ingeko- mee, gansch voldaan over dit aangenaam uitstapje, dat de heer de Laveleye haar verzocht heeft alle jaren te vernieuwen. Nouvelies scolaires. Mademoiselle Jeanne Clep, élève de l'école communa le sous la direction de Mademoiselle Vanderhaeghen, vient de subir de la facon la plus brillante, devant lé jury siégeant k Tournai, son examen de passage h la deuxième année d'études a l'école normale. Elle a été admise première sur 52 concurrentes. Les demoiselles Desramault, Metz. Pieters, Caestryck, Balmaekers et Justement, élèves de la même école, ont également subi leur examen avec beaucoup de succès. Trois autres élèves ainsi qu'une élève de l'école sous la direction de Madame d'Haseleire ont été admises par le jury siégeant a Bruges, fréquenter les cours de la le année d'études de l'Ecole Normale. Ajoutons que parmi les gargons qui se sont présentés devant le jury de Bruges pour l'examen d'admission a l'Ecole Normale, c'est un élève des établissements d'instruction de notre ville, Arthur Liebaert, qui a obte- nu la première place sur 30 admissions. L'an dernier, ce fut également un élève de l'Ecole communale qui obtint le premier rang de l'examen de sortie. Fêtes nationaies de 1882. Le Commandant de la Garde Civique d'Ypres informe MM. les Officiers, Sous-Officiers et Gardes, qu'il vient de recevoir de M. le Président de la Société de théorie et d'exercice de la 2e Légion de la Garde Civique de Bruxelles une invitation pour la Grande Fête de Nuit, qui aura lieu le Dimanche 20 Aoüt courant, au Pare Léopold, (ancien Jardin Zoologique). Les Gardes Civiques y seront admis, en grande tenue, avec leurs dames, sans invitation spéciale. Ypres, le 15 Aoüt 1882. Société de la Concorde (extra-muros). Programme des morceaux qui seront exécutés par la musique du Corps des Sapeurs-Pompiers, sous la direc tion de M. J. Wittebroodt, Dimanche 20 Aoüt 1882 a 6 heures du soir. 1. Introduction. 2. La Poupée de Nuremberg, ouverture. 3. Martha, fantaisie. 4. Die Türkische Schaarwache. Madame Favart, fantaisie. 6. Le roi Gambrinus, valse. Adam. Flotow. Michaëlis. Offenbach Metra. 225® Verjaardag. De koninklijke tooneel- maatschappij de Wijngaard, van Brussel, viert deze maand den 22511 verjaardag van hare instelling. De feesten begonnen den 13 dezer en zullen den 3 Septem ber gesloten worden De prijskamp van tooneelkunde zal plaats hebben m den Molière-Schouwburg. Het od- gelegd stuk is Broederliefde, tooneelspel in 1 bedrijf door den heer Schepens, bekroond in den prijskamp van rooneelletterkunde, door den Wijngaard uitgeschre ven De volgende maatschappijen hebben zich doen inschrijven om deel te nemen aan den tooneelprijs- kampiVan Crombrugghes Genootschap, van Gent- de Morgenstar van Antwerpen; de Kruisbroeders van Kortnjk; de Ware Vrienden, van Hasselt; Roos en Eikel, van Leuven, en de Moedertaal, van Meche- len. Een banket zal den 3 September plaats hebben, tot 2® 3e 4e 5e

De Kunstbode (1880-1883) | 1882 | | pagina 2