AS JU Al HOUTWAREN Meubels en Herberggerief B O O M E N Ssccareale 0. SCHiPPERGES Openbare Verkooping It Voorstel. Men wil dat de reis van den lieer Frère- Orban naar Spanje, in verband staat met een voorstel aan liet spaansch gouvernement te doen om liet eiland Midanao, het tweede in grootte der Philippijnsche ei landen, van Spanje af te koopen, om er eene belgisclie kolonie van te maken. tegenover hen zat. Ja, zeide de ouderling, dat is mijn vrouw, en ik heb haar gezegd dat, indien zij dien hoed op het hoofd droeg, voorzeker een of ander IN- O AA Premië. Wij vernemen thans dat de premie van 100,000 fr. der laatste leening van Antwerpen gewon nen is door de Banque Centrale du Limbourg, te Hasselt. Verjaardag. Verleden Donderdag was het de verjaardag van het overlijden dor eerste koningin der Belgen, Louise-Marie, prinses van Orleans, die 32 jaren geleden den 11 October, te Oostende gestorven is, in den ouderdom van 38 jaar. Een groot getal inwoners van Brussel hebben zich naar Laken begeven en in de O. L. Vrouwkerk den dienst tot nagedachtenis der koningin bijgewoond. De koning, in kleinen tenue van generaal, met den rouwstrik aan den arm, de koningin en al de dames van het hof, in grootenrouw, woonden den dienst bij. Krediet. Men meldt als stellig dat de minister van oorlog besloten heeft aan de Kamers een krediet van 300,000 frank te vragen om de compagnie-bevel hebberschappen in te richten gelijk zij het zijn in Frankrijken Duitschland, deze noodzakelijkheid door de laatste krijgoefeningen bewezen zijnde.Deze officieren zullen de soldij hebben der kapiteins adjudant-majors. Maatregel. De brusselsche dagbladen melden dat minister Olin voornemens is, aan de brievendragers der buitengemeenten rond Brussel, eenen driewieligen vélocipède te geven, om hem te gebruiken bij het bestel len hunner brieven. Later zou die maatregel tot al de brievendragers van geheel het land uitgebreid wórden. De heeren Defuisseaux, fabrikanten in por- celein te Baudour, zijn aannemers verklaard van twee honderd duizend porceleinen telegraaftoestellen, voor het Fransch gouvernement. Champion-aardappelen. In Limburg zijn sedert eenige jaren proeven genomen met den verbouw van champion-aardappelen. De uitslag was zeer bevre digend, wat ook dit jaar weder het geval is. Terwijl andere soorten door bedorven en bijna geheel verrot zijn, prijkt de champion-aardappelen nog met groen loof, heeft een dikken, gouden knol en is goed van smaak. Eene proef, op eenen akker genomen met het planten van verschillende aardappelsoorten, waaronder ook de champion, heeft tot uitslag gehad dat, terwijl alle andere soorten reeds dood waren, de Champion nog groen in het loof stond. Op grond van deze erva ringen wordt die aardappelsoort dan ook door de proefnemers in Limburg aanbevolen, als zijnde goed van smaak, zwaar van gewicht en tegen bederf bevrijd. Dat waart gij.Tijdens de laatste manoeuvers in den Condroz voerden eenige soldaten slecht de bevelen van den kolonel uit. Deze laatste, bleek van gramschap, richtte zich tot een kaporaal: Welke dommerik heeft een kaporaal zooals gij benoemd? riep jjjj uit. De kaporaal groette en antwoorde: Dat waart gij, kolonel. X)e komeet, die zich thans in de nabijheid der zon moet bevinden, is nog altijd voor ons, gewone ster velingen, onzichtbaar. Een Franschman die het geduld niet gehad heeft te wachten tot de steertster met het bloote oog zal zichtbaar worden, heeft gedaan zooals Mohammed .die naar den berg ging, omdat den berg tot hem niet wilde komen. Hij is in luchtbal opzoek o-esaan naar de komeet, en op 3000 meters hoogte heeft hij ze kunnen bewonderen en uitteekenen. Court St-Etienne. Natuurlijk mineraal arseni- caal water, Bron van de Hospice (zie de aankondiging 4e bladz.) Allerlei. Een professor vroeg een jong student in de medicijnen on het examen: Wanneer ik u met den voet een har den schop tegen den rug geef, welke spieren in uw lichaam zouden daardoor in beweging raken?- I)e spieren van mijn rechtearm, - zegde de onder vraagde en maakte daarbij eene beweging, alsof hij den professor een oorvijg wilde geven. Pen iongeling' in een spoortrein nevens een bejaard man gezeten, ïachtteen spotte tegen dezen overliet Lardig maaksel van den hoed eener dame die juist krankzinnige er meè zou lachen. Een heer zag op zekeren morgen zijn dronken knecht de kamer intuimelen. Hoe, schurk! - zeide hij, zijt ge reeds in den vroegen morgend beschonken? Gij vergist u, mijnheer! antwoordde de knecht slaperig dat is nog van gisteren. Kind, zeide K... tot zijne vrouw, ik dacht dat wij vandaag naar de comedie gingen. "Wat wordt er dan gespeeld? - vroeg zij. Wat wij beiden sedert lang niet gezien hebben de huisvrede. Een bejaard heer die alleen woonde, wilde nooit een huisknecht in dienst nemen die niet hard en lang kon fluiten. Een vriend vroeg hem eens naar de oorzaak daarvan. De oude heer antwoorddeMijn knecht moet alleen naar den kelder wijn halen en bier tappen; gedurende aat hij daar bezig is moet hij hard fluiten zonder op houden, dan ben ik zeker dat zijne lippen niets anders te doen hebben. État-civil du 6 au 13 Octobre 1882. Sexe masculin 1. id. féminin 7. MARIAGE8 Aimé De Cuyper, journalier et Julienne Treve, den- tellière. Yvon Ramhout, huilier et Louise Dubois, sans profes sion. DÉCÈ8 Yirginie Derolée, sans profession, 68 ans, célibataire rue de Wenninck. Amand Versteele, boutiquier, 70 ans, époux de Barbe Cabooter, rue du Marché au Bois. Pierre Braem, journalier, 68 ans, veuve de Fidélie Petit Jardin de la basseville. Eugénie Vandenbulcke, journalière, 60 ans, veuve de Charles Struye, rue de Lille. Mathilde Debusschere, religieuse, 40 ans, rue de la Boule. Octavie Bruneel, journalière, 45 ans, célibataire, rue de Menin. Charles Planqueel, cabaretier, 59 ans, époux de Stéphanie Vitse, rue longue de Thourout. EJWAJVTS AL' DE8SOU8 Ï»E 2' Sexe masculin 1. id. féminin 1. MARKTPRIJZEN. 7 Octobber 1882. 14 October 1882. Tarwe 39,600 27,00 124,500 27,00 Rogge 14,400 19,00 14,300 19,00 Haver 800 18,00 500 18,50 Erwten 000 00,00 200 24,00 Boontjes 000 00,00 300 23,00 Aardappels 9,000 9,00 9,000 9,00 Boter 310,00 315,00 T O T W 5* E Ik voorts komende van een oud huis. op maandag 16 October 1882, ten 2 ure namiddag zal EodfeSvyk- IPu'SAii® Wc*ï*IaiiOg 1deurwaêrder tot Yper, voortsvaren in de Stokery der heeren gebroeders Verschaeve, ingang op de koei- markt, tot de openbare verkooping van: 1° 27 Koopen Eiken brandhout. 2° 14 Koopen id. Balken. 3° Eene hoeveelheid Ramen, Vensters, en Deuren. Met den gereeden gelde en verhoog van 10 °/0 betaelbaer in de handen van den deur- waerder voorzeid. BIJ RECHTSMACHT. T E Y I* E M in de Vleeschhouwerstaat,ter herberg «DeTelegrapher. OP ZATERDAG 21 OCTOBER 1882 om 9 ure voormiddag, zal de Deurwaarder "Vandea^scllllG- 'ren te Yper, openbaarlijk verkoopen, ten huize van sieur Livinus Ryckeboer, herber gier te Yper, Vleeschhouwerstraat Alle de meubels en mobilaire voorwerpen zich aldaar bevindende, bestaande nament lijk in Tafels, Stoelen, Kassen, Komoden, Banken, Ledekanten met ressort, Horlogie, 2 Stoven met toebehoorten, Spiegels, Kaders, Toog, ronde Tafel, ijdele Flesschen, Vogelmuiten, Jatten, Pannen, Telloeren, Pinten, Kappers en menige andere voorwerpen te lang om te melden. Deze verkooping zal geschieden met gereed geld en zonder verhoog, door het ambt van den Deurwaarder V'anderschueren voornoemd. S X A. Y I» E R. K O O P D A Q- 150 KOOPEN POPELIEREN TE DICIEBUSCH IN DE VIJVERMEERSCHEN. op MAANDAG 16 OCTOBER 1882, 0111 een ure namiddag, zal de Deurwaarder ALPHOIVSE Hojf te Yper, publieke lijk te koop aandieden 150 schoohe, zuivere, zware en hoogsiammige pepsiieren Boomen, staande te Oickebusch in de vijvermeerschen. De vergadering in het Vijver huis. yeze koopdag geschiedt met tijd van beta ling mits door de koopers te stellen goede en welbekende borgen, ten aanveerden van den beer stedelijken ontvanger, in wiens handen de tiende penning zal moeten betaald worden met den oogenblik van den overslag. Elk zegge het voorts. DE VERVIEBS rue Porte d'Eau, 4 a COURTRAI. I L W MAISSAI«CE8 GRANEN, ENZ. Verkochtte kwantiteit middenprijs per 100 kil. Verkochtte kwantiteit middenprijs per 100 kil VAN VEWWTIE VAN VAN Teintures. Nettoyage Franpais. Impression des soieries et des éto.ïes. Dégraissage des vêtements contectionnèspour hommes et dames. La maison a un procédé spécial pour la teinture des vête ments confectionnés, qu'elle teint tout entiers et réapprête A neuf, sans déteirulre ni rétrécir. Teinture et dégraissage des ameubleinents, chales, draperies, tapis de table et desaion, rideaux, ornements d'église, etc. La Maison Sclaipperges, établie depuis plus de quarante années, est la plus importante du pays. Le brillant et la solidité de ses eouleurs, le fini de son travail joint a la beauté de ses apprêts, ainsi que le bon marché lui assurent partout le premier rang. Mon représentant viendra tous les Samedis chez Mme PIETERS-DEWEERDT, rue de Dixmude, 18, A Ypres, oü les Dames, qui veulent remettre des objets pour teindre ou dégraisser, peuvent s'adresser. Les objets pressants sontremis dans la huitaine. Pour la visite spéciale de mon représentant, s'adresser a J.-P. ARENS, ruePorte d'Eau, Courtrai. Tous les objets envoyés pour teindre ou dégraisser, a la Maison, soit par messager ou de toute autre manière, seront remis par mon représentant dans la quinzainè.

De Kunstbode (1880-1883) | 1882 | | pagina 3