VILLE D'YPRES. TABLEAUX LAMPE A PÊTROLE Vente publique de anciens et modernes PIPES D'ONNAING. ui hem eene beneficievertooning van 1000 fr. wil verze keren. Slaapziekte. Sedert den 23 September is in de Salpetrière te Parijs, een zeven-en-twintigjarig meisje ingeslapen en tot nn toe nog niet wakker geworden. Zij ligt op den rug, laat van tijd tot tijd een klagend geluid hooren, roept haren vader en krijgt eene soort van geraaktheid, waarna zij zich op haar hoofdkussen laat neerzakken. Reeds in 1879 en 1880 had het meisje eene aanval van slaapziekte, die van 9 tot 15 dagen duurde. Thans slaapt zij sedert 19 dagen. De almanak van Mathieu de la Drome 1883 is verschenen. Wij openen het boekje om te weten of wij binnen dit jaar een beter zomer zullen hebben dan in 1882. Het jaar 1883 zal zoo regenachtig zijn, als het voorgaande." Zoo regenachtig! Het staat gedrukt;'t is officieelAls Snoeck's dat niet logenstraft, zijn wij verloren. Schoon weder. Wilt gij nu eens weten hoeveel dagen schoon weder wij gehad hebben gedurende geheel den officiëelen zomer van 1882? Vijfden, waarvan 5 in Juni, 2 in Juli en 8 in Augustus. Als dit niet blijkte uit waarnemingen door de sterrewacht van Brussel gedaan, zouden wij nog twijfelen of er wel wezenlijk zooveel geweest zijn. De hoeveelheid gevallen regen was kolossaaleen kind dat den 21 Juni in eenen ijdelen regenbak zou gestaan hebben, waarin geen ander water viel dan direkt uit de lucht, zou vóór het einde van den zomer erin verdronken zijn. Dit is sedert 1841 niet meer voorgevallen. Dat de zomer buitengewoon koel geweest is, weten wij ook wel. In het tijdverloop eener halve eeuw is hij maar eens kouder geweest, namelijk in 1841 en twee even koud, in 1844 en 1860. De gemiddelde warmte bedroeg maar 16°,2 graaden. Nog eenige zomers van dien aard en de Laplanders zakken naar België af! Schuldbekentenis. Onlangs, zegt de Impar tial, was er een schoenmaker te Gent, die eene schuld bekentenis van 195 fr. aan een deurwaarder ter hand stelde, om er de betaling van te vorderen. In twee maanden tijds maakte de deurwaarder fr. 285.18 on kosten. Dat men nu nog zegge dat de justicie goedkoop is in België Electrisch licht. Het bestuur der spoorwegen van den belgischen Staat, zal binnen eenige dagen eene proef nemen met het electrisch licht, om de treinen te verlichten. Naar men ons verzekert, zullen de rijtuigen van den expresstrein, vertrekkende van Brussel (Noord) naar Duitschland, ten 9,37 ure 's mor- gends, van lieden af tot 15 dezer door electrisch licht verlicht worden. Eene proefneming. De internationale maat schappij der sleapings-waggons gaat een dezer dagen eene stoutmoedige proefneming doen die veel weêrklank zal hebben. Zij heeft besloten eenen expresstrein tus- schen Parijs en Weenen te doen rijden die in zeven en twintig uren den afstand zal afleggen. Behalve de sleaping-waggons zal de trein eenen grooten restauratie-waggon hebben, waar de reizigers hunne eetmalen op hun gemak zullen kunnen nemen in eene ruime en welingerichte zaal en bediend door een talrijk persooneel. Een gedacht. Iedereen weet dat als men boeken uitleent, men die zelden terugkrijgt. Een boekenliefheb ber, wiens oprechten naam wij zullen verzwijgen, maar dien wij Jan Cabassol zullen heeten, heeft het volgende middel uitgevonden om het boek dat hij uit leent altijd terug te bekomen; op den band, langs bin nen, schrijft hijDit boek werd gestolen uit de biblio theek van Jan Cabassol. Onmogelijk het boek te houden met dergelijk opschrift Postkaarten. Het bestuur van het postwezen meent aan het publiek te moeten herinneren dat het gebruik van postkaarten van eigen maaksel toegelaten is in het binnenland. Zij moeten in alle deelen gelijk zijn aan de kaarten welke in de postbureelen verkocht worden, behalve de kleuren van het papier en van den druk, welke mogen verschillen en den postzegel die, langs den kant van het adres moet vervangen worden door het opplakken van eenen gewonen zegel van 5 centiemen. De tekst op de officiëele kaart gedrukt moet stipt herhaald worden op de voorzijde, zonder andere bijvoeging, langs dien kant, dan de firma van den ver zenden Het is uuttig dat de bijzonderen aan het bestuur eene proef vertoonen van de postkaarten welke zij voornemens zijn te doen drukken. De postkaarten door bijzonderen gedrukt worden niet aangenomen voor den buitenlandschen dienst. Eene overgroote fortuin. Er wordt te Brus sel veel gesproken van eene overgroote fortuin, die ten iriele gevallen is aan twee personen geassocieerd voor het terugeischen eener erfenis van twee-en-dertig mil- lioen niet meer niet minder. Deze groote som is over verscheidene jaren nagelaten door generaal Puttaert, wiens erfgenamen tot heden toe verwaarloosd hadden hunne rechten te doen gelden. Het is waar dat deze rechten niet goed gestaafd waren. Het is de ontdekking van een tinnen schotel, gedagteekend van 1784, en waarop de geslachtswapenen van de oude familie Put taert gegraveerd stonden, die de afstammelingen van den generaal in staat gesteld hebben de wettigheid hunner terugeisching te doen herkennen Court St-Etienne. Natuurlijk mineraal arseni- caal water, Bron van de Hospice (zie de aankondiging 4e bladz.) Regenschermen. Wint uwe reis naar Rijsel of naar Brussel, met in eene dezer twee steden eenen re genscherm te koopen, te doen vermaken of te doen overtrekken, in het groote Huis van Regenschermen. Occasie regenschermen, zuivere zijde, 3-75. Zijde van Lijon, 5-90; zeer sterk, 6-50; driedubbel gekruist, 7-50. Romeinsclie taffetas, 9 en 10 fr. Groote keus van zeer schoone artikelen van fr. 12-50 tot 25 fr. Draagt uwe regenschermen te vermaken of te overtrekken zoodra gij aankomt, herneemt ze, wel gemaakt en zorgvuldig hersteld, vóór uw vertrek. Rijsel, 52 bis, rue Esquer- moise. Brussel, 108, Boulevard du Nord. (Het huis staat niet op eenen hoek.) État-civil du 13 au 20 Octobre 1882. Sexe masculin 1. id. féminin 5. MARIAGE8 Julien Spinnewyn, tailleur, et Eugénie Dubois, repas- seuse. Charles Samyn, cultivateur, et Eugénie Swingedouw, sans profession. Henri Castel, meunier, et Romanie Decoene, sans pro- fession. ÖÉCÈS Rosalie Neuwelaere, boutiquière, 70 ans, épouse de Pierre Claeys, rue de Thourout. Virginie Vermeulen, boutiquière, 81 ans, épouse de Franqois Godderis, rue longue de Thourout. Pauline Weyerman, dentellière, 48 ans, célibataire, Marché au bétail. Camille Hollebeke, cordonnier, 27 ans, célibataire, rue de Menin. Marie Lefever, dentellière, 31 ans, épouse de Julien Declercq, rue des Boudeurs. Alphonse Isaac, cordonnier, 25 ans, célibataire, rue des Chiens. Zénobie Degraeve, sans profession, 16 ans, célibataire, rue de la Boule. EVFAAT8 A.U DESSOUS DE V A.ÜIÏS Sexe masculin 1. id. féminin 1. MARKTPRIJZEN. 21 October 1882. 14 October 1882. Tarwe 84,100 26,50 124,500 27,00 Rogge 8,600 17,50 14,300 19,00 I-Iavèr 800 17,00 500 18,50 Erwten 000 00,00 200 24,00 Boontjes 000 00,00 300 23,00 Aardappels 9,000 9,00 9,000 9,00 Boter 315,00 315,00 VILLE D'YPRES. LUNDI S3 ÖCTOBRE a 2 heures de relevèe, au café St-Scbastien, RUE DES BO UCHERS, YPRES. Cette vente aura lieu au comptant avec 10 pour frais par le ministère de l'huissier 2%lptaonse Les tableaux seront visibles, a partir de Samedi 21, Dimanche 22 et Lundi 23 de 9 heures du matin a 4 heures de l'après-midi. Qu'on se le dise. Le Bourgrnestre pré'vient les intéressés que, conforrnément a l'article 23 de l'arrêté royal du 7 Aoüt 1877, le commandant du district militaire d'Ypres, passera la revue des mili ciens en congé illimité en cette vilie, revêtus et pourvus de tous leurs elfets militaires et munis de leur livret, le Vendredi 10 NOVEM- BRE 1882, a 8 heures du matin, dans la cour de la caserne de Gendarmerie, a Ypres, lieu fixé pour cette revue. Les hommes des classes de milice de 1873 et 1874 de doivent pas assister a la revue' annuelle. Les hommes sont autorisés a porter pour cette revue, sous le pantalon et sous la veste ou la tunique, un vêtement chaud non visi ble au dehors. Ypres, le 14 Octobre 1882. DE VER VI JE RS rue Porte d'Eau, 4 a COURTRAI. au px-ix de 5 A 10 francs brülant sans verredonnant une lumière aussi claire et même plus intense que le gaz (au prix de 20 centimes le litre). Gette invention, brevetée en Belgique, en France, en Autriche, en Amérique, en Allemagne, etc., offre de grands avantages économiques aux ménages. La Lampe bride sans aucnne odeur ni fumée. Chaque larnpe k pétrole de 1''ancien système peut être changée facile- menl avec becs et accessoires a un prix trés modique. Le mode d'emploi de cette Iampe est des plus simples; elle ne demande que de la propreté et on peut la net- toyer facilement avec du papier buvard. Afin de pouvoir bien couper la mêclie, on a construit un petit calibre en cuivre qui s'ajoute a chaque lampe et qui donne juste- ment la forme nécessaire a la mèche pour obtenir une belle flamme. Cette lampe se recommande a toute personne dési- reuse d'obtenir une belle lumière a un trés bas prix. S'adresser chez Ch. Bagin-Huyghe, rue de Lille, 41, Ypres. Dépot gênéral pour la province chez l'Épouse a£eï*ten»f>eiiïiotte, rue de Lille 156, Ypres. fr fr, ni i a u :.fr GRANEN, ENZ. Verkochtte kwantiteit middenprijs per 100 kil. Verkochtte kwantiteit middenprijs per 100 kil. Le Bourgmestre susdit, L. "VArcïIEUl.E. Teintures. Nettoyage Franpals. Impression des soieries et des étofïes. Dégraissage des vêtements eonïectionnèspour hommes et dames. La maison a un procédé spécial pour la teinture des vête ments confectionnés, qu'elle teint tout entiers et réapprète A neuf, sans déteindre ni rétrécir. Teinture et dégraissage des ameublements, chales, draperies, tapis de table et desaion, rideaux, ornements d'église, etc. La Maison O. Scliipper-ges, établie depuis plus de quarante années, est la plus importante du pays. Le brillant et la solidité de ses eouleurs, le flni de son travail joint A la beauté de ses appréts, ainsi que le bon marché lui assureht partout le premier rang. Mon représentant viendra tous les Samedis chez Mm8 PIETERS-DEWEERDT, rue de Dixmude, 18, A Ypres, oü les Dames, qui veulent remettre des objets pour teindre ou dégraisser, peuvent s'adresser. Les objets pressants sont remis dans la huitaine. Pour la visite spéciale de mon représentant, s'adresser A J.-P. ARENS, rue Porte d'Eau, A Courtrai. Tous les objets envoyés pour teindre ou dégraisser, la Maison, soit par messager ou de toute autre manière, seront remis par mon représentant dans la quinzaine. ET NE CONSUMANT QUE POUR UN CENTIME D'hUILE PAR HEURE KM r fe p L

De Kunstbode (1880-1883) | 1882 | | pagina 3