D. CRIEM-GESQUIERE. MEESTER PRIMUS 20, Rue au Beurre, 20 GEMEENTE HOLLEBEKE Herberg het Gemeentehuis Deftige en Boertige Alleenspraken. PIPES D'ONNAING. Prijskamp. De Koninklijke academie van Belgie (klas der schoone kunsten), had eenen prijs kamp uitgeschreven voor het componeeren van een trio voor piano, viool en cello. Negen mededingers hadden stukken ingezonden. I)e prijs (1000 fr.) is toegekend geweest aan M. J. Callaerts Van Antwerpen. M. P. Heckers van Gent. bekwam eene eervolle melding. Zevende zonen. Op 8 dagen tijd zijn te Pervyse twee zevende zonen geboren; de eerste den 27 septem ber, bij August Dezot, en de tweede, den 2 dezer maand bij Karei Driessche. Voor beide was de koning tot peter gevraagd, en volgens gewoonte, heeft Z. M zich door den burgemeester doen vervangen, en aan elk der beide huisgezinnen eene som van 150 fr. gezon den. Ten gevolge der overvloedige regens is het land vergeven van slekken. Rond Wavro is het zaaizaad reeds viermaal door dit vraatzuchtig ongediert opgeëten. Afgezaagd. Een boosdoener heeft een dezer nachten de zes looden darmen ai gezaagd, dienende tot bevoorrading van de fontein in den grooten bassijn der Nationale Tentoonstelling, op het Oud Oefenings plein, te Brussel. Erfenis van twee-en-dertig millioen. Er wordt te Brussel veel gesproken over een overgroote fortuin die ten deele gevallen is aan twee personen, geassocieerd voor het terugeisschen eener erfenis van twee-en-dertig millioen, niet meer noch minder. Deze groote som is over verscheidene jaren nagelaten door generaal Puttaert, wiens erfgenamen tot heden toe verwaarloosd hadden hun recht te doen gelden. Het is waar dat deze rechten niet goed gestaafd waren. Het is de ontdekking van een tinnen schotel, gedagteekend van 1784, en waarop de geslachtswapenen van de oude familie Puttaert gegraveerd stonden, die de afstamme lingen van den generaal in staat gesteld hebben de wettigheid hunner terugeisching te doen herkennen. Conferencie. De internationale conferencie voor scheidsrechterlijke uitspraak en vrede onder de Staten, is dinsdag namiddag ten 2 1/4 ure geopend. De burgemeester van Brussel M. Buis, heeft de opening rede gehouden. Hij zegde dat het eene eer is voor Brussel, dat het gekozen is als plaats van bijeenkomst. Hij herrinnerde verder dat de koning van België vier maal gekozen was als scheidsrechter in internationale geschillen. De internationale conferencie voor scheidsrechter lijke uitspraak heeft eenstemmig verscheidene besluiten genomen, strekkende om in alle landen vereenigingen in het leven te roepen, die streven zouden om scheid- spraak in de plaats te doen treden van oorlog. In de tweede zitting heeft de voorzitter, M. Hyacinthe Loyson, van Parijs, eene redevoering uitgesproken die geestdriftig toegejuigt werd. Nog verscheidene andere vreemde redenaars hebben het woord gevoerd. Postkaarten. Het bestuur van het postwezen meent aan het publiek te moeten herrinneren dat het gebruik van postkaarten van eigen maaksel toegelaten is in het binnenland. Zij moeten in alle deelen gelijk zijn aan de kaarten welke in de postbureelen verkocht worden, behalve de kleuren van het papier en van den druk, welke mogen verschillen en den post zegel die, langs den kant van het adres moet vervangen worden door het opplakken van eenen gewonen zegel van 5 centiemen. De tekst op de offlcieele kaart gedrukt moet stipt herhaald worden op de voorzijde, zonder andere bijvoeging, langs dien kant dan de fiima van den verzender. Het is nuttig dat de bijzonderen aan het bestuur eene proef vertoonen van de post kaarten welke zij voornemens zijn te doen drukken. De postkaarten door bijzonderen gedrukt worden niet aangenomen voor den buitenlandschen dienst. Belachelijk. Meer dan eens hebben wij bewezen dat de menschen onzer streke, met in 't fransch te schrijven, zich soms heel belachelijk maken. Schriiven zij hunne moedertaal, zij verstaan wat zij zeggen en stellen zich in de gelegenheid niet, dwaasheden te vertellen. Maar neen, vlaamsch schrijven is te gemeen; fransch schrijven is fatsoenlijker en dan brengen zij ter wereld meesterstukken zoo als volgt: M. Fockenier Zoon rue fliptoctraate N° 4 Brugge J. fockenier Mon cher amie Je vous des compliment je vous de mande pour quel motiffe que nous ne recevons par le journal voila la deuxieme foix qu'il est appsent, le journal© je vous demande que vous auriez la bonte de changer l'adresse de la maison sur le journale r jé l'onneur salu. Een ander voorbeeld, komende ditmaal van een geleerd persoon: een heelmeester-tandmeester heeft studiën gedaan. Le ehirugien-dentiste X. informe sa clientèle qu'il sera a X., le Lundi 21 Aoüt, chez X., de 9 heures a midi et de 2 a 4 1/2 heures. Dents artiflciel- les, Poudre anti-Nevralgique, Poudre Alcoolat dentriflce. JE ME RENDRAI A DOMICILE. Wij hebben de eigen-namen door X vervangen. Spelt die heer niet geestig met de derde en eerste personen? Regenschermen. Wint uwe reis naar Rijsel of naar Brussel, met in eene dezer twee steden eenen re genscherm te koopen, te doen vermaken ofte doen overtrekken, in het groote Iluis van Regenschermen. Occasie regenschermen, zuivere zijde, 3-75. Zijde van Lijon, 5-90; zeer sterk, 6-50; driedubbel gekruist, 7-50. Romeinsche taffetas, 9 en 10 fr. Groote keus van zeer schoone artikelen van fr. 12-50 tot 25 fr. Draagt uwe regenschermen te vermaken of te overtrekken zoodra gij aankomt, herneemt ze, wel gemaakt en zorgvuldig hersteld, vóór uw vertrek. Rijsel, 52 bis, rue È'squer- moise. Brussel, 108, Boulevard du Nord. (I-Iet huis staat niet op eenen hoek.) Court St-Etienne. Natuurlijk mineraal arseni- caal water, Bron van de Hospice (zie de aankondiging 4e bladz.) Vraagstuk!.. Ziehier voor cijferblokkers een lief problematje Jan gaat met 50 appels naar de markt, Piet met 30 en Toon met 10. Zij verkoopen alle drie hunne appels aan den zelfden prijs per stuk en ontvangen ook alle drie dezelfde som voor 't totaal Bereken dien verkoop. Allerlei. Zekere snaak was den eersten keer zijns levens in het water gegaan en was, indien men hem niet ter hulp gekomen was, bijna verdronken. Verschrikt van het gevaar dat hij geloopen had, zwoer hij van niet meer in het water te gaan vooraleer hij goed kon zwemmen. Kind, zie toch eens hoe vuil ge u gemaakt hebt. Ge zijt oprecht een zwijntje. Wat is dat een zwijntje, mama? Weet ge dat niet? Dat is het kind van een groot zwijn. Twee matrozen haalden een scheepstouw uit het water binnen in het schip. Nadat zij een poos getrokken hadden, verontrustte zich de eene dat het eind in het geheel niet komen zou. Weet gij wat? zeide de andere, ik geloof dat iemand het eind afgesneden heeft. État-civil du 20 au 27 Octobre 1882. Sexe masculin 9. id. féminin 3. MAR1AGES Servais Delbecque, domestique et Barbe Verbrugghe, servante. DÉCÈS Nathalie Ferryn, sans profession, 83 ans, célibataire, rue Wenninck. Virginie Deconinck, boutiquière, 78 ans, célibataire, rue de Dixmude. Amélie Becquoye, sans profession, 53 ans, épouse de Franqois Clarysse, rue de la Boule. Henriette Glynckemallie, dentellière, 38 ans, célibataire, rue d'Elverdinghe. Cécile Vangraesschepe, boutiquière, 81 ans, célibataire, rue du Marché au Bois. Léon Declercq, fabricant de cigares, 28 ans, époux de Christine Debruyne, rue au Beurre. EÏOTFA.MTS A.U DESSOUS DE V A.TVS Sexe masculin 2. id. féminin 1. MARKTPRIJZEN. 21 October 1882. 28 October 1882. Tarwe 84,100 26,50 35,900 27,00 Rogge 8,600 17,50 3,500 18,00 Haver 800 17,00 800 18,75 Erwten 000 00,00 200 24,50 Boontjes 000 00,00 000 00,00 Aardappels 9,000 9,00 9,000 8,75 Boter 315,00 310,00 YPRE§. MAISON Retour de Paris, avec un choix magnifique de confec tions, visites et waterproofs, des modèles les plus nou- veaux de la saison. Soies, satins, velours noirs et de couleurs, fantaisies pour garnitures, haute nouveauté. Draperies, articles blancs, rideaux, toiles, courte- pointes, etc., etc. TOOISTEELJAAR 18S2-S3 luisterlijke vertooninggegeven door de Rederijkmaatschappij vi.i.rr voor kijvst, op Zondag 5 en Maandag 6 Movember 1882. PROGRAMMA Blijspel met zang in 1 bedrijf door H. Van Peene Blijspel in 1 bedrijf door Em. Van Goethem. Tusschen de Tooneelstükken Orde der Vertooning 1. Meester Primus. 2. De Wachter verliest. Prijzen der plaatsen Eerste plaats 50 cent. Tweede plaats 80 centiemen. Opening des bureels om 5 ure, begin om 51/2 ure juist. DE VERVIE R8 rue Porte d'Eau, 4 a COURTRAI. Dépot gènéral pour la province chez l'Épouse S5euteil-IJ>eïiiiotte, rue de Lille 156, Ypres. 1VAISSAISCES GRANEN, ENZ. Verkochtte middenprijs Verkochtte middenprijs kwantiteit per 100 kil. kwantiteit per 100 kil. <3 Teintures. Nettoyage Francais. Impression ties soieries et des étoffes. Dégraissage des vêtements confeetionnéspour hommes et dames. La maison a un procédé spécial pour la teinture des vêtè^ ments confectionnós, qu'elle teint tout entiers et róapprête A neuf, sans dóteindra ni rétrócir. Teinture et dégraissage des ameublements, chales, draperies, tapis de table et de salon rideaux, ornements d'église, etc. La Maison O. Seli«i»i»ei*g©8, établie depuis plus de quarante années, est la plus importante du pays. Le brillant et la solidité de ses couleurs, le fini de son travail joint A la beauté de ses apprêts, ainsi que le bon marché lui assurent partout le premier rang. Mon représentant viendra tous les Samedis chez Mme PIETERS-DEWEERDT, rue de Dixmude, 18, A Ypres, oü les Dames, qui veulent remettre des objets pour teindre ou dégraisser, peuvent s'adresser. Les objets pressants sontremis dans la huitaine. Pour la visite spéciale de mon représentant, s'adresser A J.-P. ARENS, ruePorte d'Eau, A Courtrai. Tous les objets envoyés pour teindre ou dégraisser, A la Maison, soit par messager ou de toute autre manière, seront remis par mon représentant dans la quinzaine.

De Kunstbode (1880-1883) | 1882 | | pagina 3