De Oorlog. Burgerstand van 24-2 tot 31 -3 April 1917. DE POPERINGSCHE KEIKOP. N° 2 De Toestand ALLERANDE NIEUWS. IN MEM0RIAM j, God geeft iederen vogel zijn voedsel, Maar hij brengt het niet in zijn nest. GG. ONDERSTEUNING Poperingnaars in Engeland en Frankrijk. hebt ge nieuws uit uw bannelingschap stuurt het naar het Beheer van'tbladje "DE POPERINGSCHE KEIKOP,, die het aan zijne lezers zal mededeelen. Lemahieu Henri komende naar 't front, omgekomen in de treinbotsing van 27)28 12-16. Jacob Constant. [3/23 Linie 1/j, 18/11 10-14 aan den Yser.?] 23273 Lermytte Jozef, kap. 4 Jagers te voet 3) i, gestorv. 17-4-15 in 't kamp te Soltau (Duitschland) Coucke Daniel, Kap. Com. bij 11 Linie, oorlogskruis. Ons bladje wordt kosteloos ver zonden naar de Poperingsche soldaten. T Hetgeen wij verleden maand ver wachtten, zonder profeet te zijn, is gedeeltelijk voorgevallen; ja, wij kregen zelfs in overmate, meer dan eoit staat alles nu in rep en#roer. RUSLAND aan 't hoofd wentelde al les omver en wil zoo de zege verhaasten. Daarom moest de duitsche bucht naar buiten. De tzaar, te vreedzaam, moest plaatse maken; doch "schéén is lastig,, zei hij, 't zoontje moest bij vader blijven en hij gaf geheel 't Doelije aan zijnen broeder. Groot hertog Michael, veel ge luk met 't beestje! De FRANSGH- en ENGELSOHMAN wilde ook niet achter blijven. Met reu zenstappen gingen zij vooruit. De duitschman en kon niet rap genoeg zijn matten oprollen. A irdig, dat venijn vindt toch aitijd tijd genoeg om te plun deren. 't Zit in 't bloed Evenals nen droeve jongen vernielen zij wat hen zal ontsnappen. T Was te voorzien,zal de vijand zeggen. Na tuurlijk, ma .r eens aan t loopen langs eene helling gaat men soms rapper ofdat men wil; van let op dan, om niet met den neus in. 't zand te sïeitea. 't Ging ook zoo met den Turk ...want het Engeisch haantje eens aan 't vechten moet het overwinnen. Bagdad viel. Dat is sport! Het zit heel goed ai daar. Ja, binnen kort gaan we op verlof naar't heiligland. Prachtig! Midden al dat spel komt er in Frank rijkeen nieuw ministerie, 't Gehuurde nog! De ITALIAAN maakt zich gereed tot de offensief met macaroni; 'ti? zeer voedzaam naar het schijnt, we mogen dus nog veel verwachten. En SALONIKA Zegt, Vrienden, wat geduld, ze zijn nog aan 't bereiden. Onkel Sam wordt kwaad maar blijft toch flegmatiek, En't BELGIESGH Front Zwijgt. Een goeie maand geleden sloot men de congés voor de offensief, naar men ver telde; maar nu zijn ze weer open om zoo den duitsch te foppen 't is heter hij dan Frederic Maar, och arm ze zijn weèr toe Wij hebben ontvangen van: Heer Ant. Lamb recht sojd. mitr. C.I.M. Criel 10 fr Ter overweging deelen wij in n° 3 zijn schrijven mede. Hartelijk dank! E. H. D. Voor de Poperingnaars die naar huis in congé gaan is er alle zonda gen in de O. L. Vr. kerk om 10 u. eene soldateninis, door den Aalmoezenier E. H. Dumon, woonachtig in de Boescheep- straat, n° 20. Wi w GEBOORTEN: Paesschesoone Georges z. v. Honoré en Marie ïlauspié, wijk A Lysy Maria d. v. llenri en Julienne Vandromme, wijk L Paityn Robert z. v. Cyrille en Cm- tilde Vandenbroucke, id Soiiier Henri z. v. Julien en Leonora Schoonbaert, .Brieleu Nouwynck Albert z. v. Lu„r- ies en Lucie Lermytte, wijk G Bucket Emilie z. v Gaspard en Germaine De- croix, Wervicq Vermeersch Alnertine d. v. Pius en Marguerite Desinytter, wijk G Gillebert Valere z. v. Abel en Emma Glarisse, wijk I Lammcrtyn Al- bert z. v. Henri en Mathiide Wittouek, Oostnieuwkerke. Simoen Mariha d. v. Jerome en Madeleine Detwick, wijk G ercruysse Jozef z. v. Prosper en Lucie Vandenbruwane, wijk H Vander Lin den Irene d. v. Jozef en Alida Gouquie, Weststraat Douche Marcel z.v. Isidore en Lucie Artois, Abeelesteenweg. HUWELIJKEN: Ernest Legrand, dagiooner, nu soldaat en Angèie La ba ere, z. b. beide te Pope- ringhe Acmlle Gesquiere, bakker cn Emma Vande Gasteele, huishoudster, beiue te Poperinghe Jean Roex, gen darme en Antoinette Ilennaert, naaister beide te Poperiugiie O 1 ER LIJD ENS: yVerhaeghe Leopold, 58 j. steenhouwer, 'wed. v. Maria Dëcramer, wijk G Van- ackere Paluia, 4 w. Merckem Ver meersch Gharies, Tij. ongeh., z. b. wijk A Bruneel Rosalie, 74j. wed. v. Henri Devynck, Pottestr. Faes Julien, 2 1/2 m. wijk A Vanackere Lucien, 5 w. gehuisvest te Merckem Vanhoucke Georges, 14 m. Noordstraat. Demarey Gabriëi 51/2 m. wijk D Vuylsteker Hermina, 73 i. wed Jozef Debyzer, Pot- testraat Batcneu Rachel, 4j. Grombe- kestraat De vos Hector, 18 j. gehuisv. te Yper Verpoot René, 32j. werkman wijk B Vermeersch Albertine, 7 d. wijk G Liefooghe Gharies, 75 j. win kelier, echtg. Flavie Gainbron, Duin- kerk.es tr. Biliiau Therese, 81 j. her- bergiestèr, wed. Livinus Lebbe, Abeele steenweg. Vandenberghe Henri, 53 j. werkman, echt Urbanie Blieck, gehuis vest te Vper Ruyssen Franciscus, 69 j. landgebruiker, ongeh. Watoust. Verdonck Henri, 82 j. rentenier, echt. Rosalie Wicke, Boomgaardstr. Geldof Julien, 8 j. Proven steen weg Dehouck Albert, 9 m. wijk H In onze stad zijn rond de 3000 inwo ners gevlucht buiten het grondgebied. De bevolking is tegenwoordig even groot als in vredetijd. door 't getal vreemdelin gen die hun hier nedergezet hebben. Re kening dient gehouden dat er veel kin deren in de schoolkoloniën zijn en de bevolking dus meer bestaat uit volwas sen dan in vredetijd. DONDERDAG, 22 Maart laatstleden, is alhier aangekomen Delplace Julien, soldaat in het belgisch leger, gevangen genomen in 1914. Hij is Duitschland ontvlucht in gezelschap van een duitsch soldaat onder wiens waakzaamheid hij stond. Te zamen trokken zij de holland- sche grens over. Julien word op zijn verzoek naar Le Havre overgebracht en stelde zich ten dienste van zijn leger oversten. Met gelukwenschen werd hij overiadon en mocht een maand verlof komen overbrengen bij zijne moeder Wed. Delplace, Gro0ninge»traat. Of het eene verrassing was den jongen, alhoe wel erg vermagerd, toch springlevend terug te zien. Op Passiezondag was het de plechtig heid der eerecomniuiiie. Er waren onge veer 125 kinderen van Poperiiighe en ontvluchte oorden. Dit jaar mochten de eerecommunicanten kiezen tusschen de O. L. Vr. kerk en de Lee u esc hooi. Het schijnt dat de plechtigheid in die laatste plaat» alle verwachting heeft overtroitën ofschoon er daar minst jongens waren. Bij Jules Benoit, pij pen win kei langs de Abeeische kalsijde, hoordé men te midden do nachtrust een buitengewoon gekraak aan de voordeur. Eene vrouw, die er sedert eenigen tijd vernacht, riep aanstonds naar de andere personen, toen een man plotseling voor haar verscheen al zeg. eiide in engelsche taal: "Iemand heeft liet slot uwer voordeur afgebro ken! Gelukkig was er nog niets ont- fusseii. Dat is dienst bewijzen op zijn engeisch ON/K GESNEU Uit hn Staatsblad, vervolg. 51163 Goudewei Ach. A.C. 2 Jagers te voet, l/ii, 7 21/26-10-1914. 53470 (Viahieu Jules, 3 Jagers te voet, 2/1, 7 Duffel, 2/4-10-1914. 30675 Truwant Maurits, 13 Linie 4/j, gesneuveld voor Diksmuide,(kappelhoek 31-3-16, begraven te Adinkerke. 6225 ojh.er Maurits^ Grenadiers 4/j gesn. aan den Yser, Sint Jacobseappelle, begr. to Iloogstaede. 49920 Deswarte Michel, sergent grena diers 4ji, gesn. voor Diksmuide, begr. te Popcnnghe. 56876 Dineur Louis, kap. 3)23 Linie 3)ui, gestorven 3-9-14 in het ziekenhuis te Wiliübroeck. 54739 Sergier Jul.3 Jagers te voet 1 )2 gesn. 3-6-15, begr. te Gaeskerke, graf 67 54209 Vanhee Marcel, 4 Linie 4)i, ge storven in de 2 S. H. der 1 L. A. 13-8-14 te Loxbergen. EERELIJS T: Zoo spoedig mogelijk trachten wij die lijsten te volledi- gen. daarin helpe ons iedereen. Drukkerij "Sint Jozef.,, Alvermghem. f

De Poperingsche Keikop (1917-1919) | 1917 | | pagina 2